Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11451) ludsimon válasza medium84 (#11450) üzenetére


ludsimon
veterán

Antenna típus érdekelt volna, nem a márka...

Hosszú (hány cm kb. ?), vertikális antenna, vagy cső, horizontális, esetleg rácsantenna??

[ Szerkesztve ]

undefined

(#11452) And válasza medium84 (#11448) üzenetére


And
veterán

Attól függ. Ha a te kliens AP-d ismeri a szimpla repeater-módot (vagy mindkettő a WDS-t), akkor fizikailag képes rá. De ha az antenna kültéri, akkor ugye nem azért van kitéve, hogy a házon belül neked jó legyen a térerőd..

(#11453) And válasza ludsimon (#11443) üzenetére


And
veterán

Én tudom, hogy képes erre, mert az egyik routeremet pontosan így használom (repeater-bridge mód + VAP).
"+ 2,652 dBm nyereségem lesz."
Hát, decibeleknél az ilyen ezredrészes felbontásnak már nem sok jelentősége van, főleg házi körülmények között. Itt az egész még talán észrevehető.
"Te szerinted az N-es dugóval jobb lenne szerelni, vagy jó az SMA is?"
Szerintem mindegy, csak jól legyen szerelve. H1000-es kábelen biztos nem jól néz ki az SMA, a méretbeli eltérések miatt. Ja, túl nagy az N, de a H1000 se kicsi.
"és végül is az SMA is jó erre a kevés (70mW) adóteljesítményre."
Hát, szerintem wifi-n nem tudunk mi akkkora teljesítményeket előállítani, hogy arra a lekisebb beszerezhető RF-konnektor ne feleljen meg ;). Az 5mm-es koaxokhoz való verzió az Amphenol ismertetője szerint 500V-os csúcsfeszültségre hitelesített, de más gyártók is minimum sokszor tíz wattokat emlegetnek.

(#11454) ludsimon válasza And (#11453) üzenetére


ludsimon
veterán

Végül megrendeltem a kábelszettet, a megszokott helyről, innen származik az antenna is. :)
3m H1000 + krimpelt SMA dugó + krimpelt N dugó.

Viszont RP-SMA aljzat, RP-TNC dugó adapter nem volt, és sehol máshol nem lehet kapni, kivétel egy helyen.
2000Ft/db, Gigatechnik.

A franc se fog ennyit költeni egy roh@dt átalakítóra, 1000Ft-ért tudok szerezni, csak idő kérdése, az a baj, hogy nem azonnal lesz meg, legalább 2 hét...

Szóval akkor most ez a project is egyelőre pihentetve lesz, megjön a kábel, kipróbálom adapterrel, csak, hogy jól krimpelték e össze (nem mintha el lehetne valamit rontani), és elteszem, majd valamikor megjön az átalakító.

undefined

(#11455) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok! Megvan a routerem! Egyből is egy kérdés. Most a switch eddigi helyén van a szgépaszal egyik polcán. Hova jó rakni? Ha magasabbra teszem akkor erősebben/jobban szórja a jelet? Azért kérdezem, mert tehetem még feljebb, akár falra is, ha ott jobb lenne...

═════════════════════════════════════════

(#11456) ludsimon válasza RootRulez (#11455) üzenetére


ludsimon
veterán

Nyilván való, hogy nem a pincébe kell tenni.. :)

Tedd olyan helyre, ahol nem zavar másokat, nem szúr szemet, és még magason is van.
Ha lehet ablakba, ablak mellé is mehet, és akkor az udvaron is megfelelő jelerősséged lesz.

undefined

(#11457) RootRulez válasza ludsimon (#11456) üzenetére


RootRulez
félisten

Én is arra gondoltam, hogy inkább kiteszem a szobából is és akkor tuti mindenütt lesz jelem...

═════════════════════════════════════════

(#11458) mezis válasza RootRulez (#11457) üzenetére


mezis
nagyúr

Indítsd el az InSSIDer programot, aztán kukkold a monitort és közben pakolgasd a WiFi routert. Ennél nem tudok jobb módszert egy WiFi eszköz optimális helyének keresésére.

mezis

(#11459) Zso2 válasza shev7 (#11447) üzenetére


Zso2
őstag

thx megpróbálom ezt az adhoc-ot

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#11460) ludsimon válasza RootRulez (#11457) üzenetére


ludsimon
veterán

Nem rossz ötlet!

Milyen router?
Esetleg nem ártana lecserélni rajta az antennát.
Az én Linksys routeremen egy nagyon gagyi 2 dBi-s antenna van, egy normális használható linket nem találtam vele.

Egy másik adapterrel (Edimax) 5dBi-s antennával már talált ugyan ott használható jelet, bár nem próbáltam, csak scanneltem a Network Stumbler-el, szerintem ez a legjobb, a 'hova tegyen az antennát, segítsetek' kérdésre.

Az inSSIDer arra való, hogy megnézzed mennyire foglalt az adott csatorna.
Nem veszi fel a cipőt a Network Stumbler-rel.

Sokkal átláthatóbb ha scannelsz.

undefined

(#11461) RootRulez válasza ludsimon (#11460) üzenetére


RootRulez
félisten

Köszi szépen!

mezis neked is!

TP-Link TL-WR941ND a routerem típusa...
"Antenna: 3dBi Detachable Omni Directional Antenna X 3"

═════════════════════════════════════════

(#11462) ludsimon válasza RootRulez (#11461) üzenetére


ludsimon
veterán

Ha megteheted, cseréld le 7 dBi-s antenná(kra).

undefined

(#11463) RootRulez válasza ludsimon (#11462) üzenetére


RootRulez
félisten

:( 6x3-18K+posta már nagyon sok... Még ha a 3 meg lenne 6ból., akkor el is gondolkodnék rajta...

Gondolom, ha egyet cserélek nem érek vele semmit? ::U

═════════════════════════════════════════

(#11464) ludsimon válasza RootRulez (#11463) üzenetére


ludsimon
veterán

Igazából ha csak egyet cserélsz, akkor ki kéne kapcsolni a többi antennát, vagyis csak az egyik antennát kellene engedélyezni, egymagában a gyengék között, szerintem nincs sok értelme.

undefined

(#11465) RootRulez válasza ludsimon (#11464) üzenetére


RootRulez
félisten

Hmm.. És lehet, egy erős többet érni, mint a 3 gyári?

═════════════════════════════════════════

(#11466) ludsimon válasza RootRulez (#11465) üzenetére


ludsimon
veterán

Ez valószínű lehet, csak akkor rendesen össze kell lőni Network Stumbler-el.
A 3 antenna is azért van csak rajta, hogy ahol erősebb a jel, azt az antennát használja.

undefined

(#11467) RootRulez válasza ludsimon (#11466) üzenetére


RootRulez
félisten

Hát ez még kialakul, most örülök, hogy meglett a router, és hogy házon belül megy a net midenütt. Házon kívülre pedig még van idő, mire melegebb lesz és kint is lehetne ügyködni :)

Köszi szépen minden esetre!

═════════════════════════════════════════

(#11468) And válasza ludsimon (#11466) üzenetére


And
veterán

"A 3 antenna is azért van csak rajta, hogy ahol erősebb a jel, azt az antennát használja."
Ez az n-nél nem így van. Kétantennás 802.11b/g/a (nem MIMO-s) diversity-képes routereknél még igen, de az n-szabványnál több (jelenleg két) rádiófolyamot kell átvinni, külön antennákkal. Tehát MIMO-nál szükség van a több antennára, amelyek egyidőben működnek. Ráadásul a hatásosság érdekében ezt még szokás vegyíteni a diversity-vel is, de ettől még n-módban kell a minimum két sugárzó.

(#11469) ludsimon válasza And (#11468) üzenetére


ludsimon
veterán

Ezt nem tudtam.
Thx!

undefined

(#11470) skorBooT


skorBooT
tag

Hali egy kis help kéne.

Szomszéddal osztozunk a neten nála van a router tl- wr543g
nekem meg egy usb-s adapterem van tl-wn321G
jelerősség -66 -70dbm
Gyakran előfordul hogy egyszerűen leáll a net forgalom, nem dob le a háló,hanem a jelerősség visszaesik és megáll a csomag számláló. se kép se hang... egy klikk javítás gombra, újracsatlakozik és pár percig megint oké és újra leáll a forgalom...
Ez mi?
Bezavar a többi wifi a környéken? vagy vegyek antennát? jelerősítőt?
mi lehet a probléma?
A segítséget előre is köszi!

(#11471) kali válasza skorBooT (#11470) üzenetére


kali
legenda

először is érdemes megnézni, hogy a közelben elérhető wifi hálózatok milyen csatornán forgalmaznak, mert valóban bezavarhat az is!
ellenőrizd ezzel; wirelessnetview (nem kell telepíteni, csak futtatni!)
olyan csatornát keress(etek) a wifi hálózat(otok) számára, amely érték - és lehetőség szerint a két szomszédos érték is - szabad!

(#11472) ludsimon


ludsimon
veterán

DD-WRT, vagy Tomato firmware menjen a WRT54GL-re?

Találtam egy cikket, ami összehasonlítja a kettőt.

A Tomato-ban lehet virtuális AP-t nyitni, mint a DD-WRT-ben, illetve tud működni Client-ként is vele?

undefined

(#11473) ludsimon válasza ludsimon (#11472) üzenetére


ludsimon
veterán

Megtaláltam a választ.

hahaha

undefined

(#11474) sanyi1692


sanyi1692
csendes tag

Sziasztok segítségeteket kérném!
Van nekem egy ASUS Wl 138gE wifikártyám a gépbe az rg58as koax kábellel rávan kötve egy Wifi 11antenna (kábel hossz10m).
És talál is nekem 1 vezetéknélküli hálózatot 5ösből 4es a jelerősség kb 300m-re van az a hálózat egy víztorony tetején és tisztán rálátható de mikor rámek oda hogy csatlakozás elkezd tölteni és egyszer eltünik az ablak és semmi nincs net.Ilyenkor mitlehet csinálni esetleg kéne vmi program vagy valami ha valaki tud segíteni kérem irjon köszönöm.

(#11475) ludsimon válasza sanyi1692 (#11474) üzenetére


ludsimon
veterán

10 m RG58....
Ezt Te kérted, vagy Secron adta így?

Nem tudom, hogy rádióamatőr e az illető, vagy csak annak mondja magát, de én 27 MHz-en se használtam soha RG-58-at (RG-213 volt)... A 'leggagyibb' amit használtam, az a H-155, ezt is csak 6 m-en.
Ha így adta, és így hírdeti magát, akkor én 100%, hogy nem vennék onnan semmit, mert akkor az antenna is olyan, amilyen...

2,4 GHz-re (Wi-Fi) H-155 alább ne add, ne is csodálkozz, 10 m RG-58-on, már 10 dB veszteség van, amin elveszik az antenna teljes nyeresége!! :Y

H-155:
10 méter hosszúságban a veszteséged:
4,8 dB

H-1000, (készülj fel, nagyon merev!):
10 méter hosszúságban a veszteséged:
2,36 dB

Más:

And:
Megérkezett egyébként ma a 3 m H-1000, csatlakozókkal szerelve, holnap megyek TNC - SMA átalakítóért, és beizzítom a rendszert.

undefined

(#11476) ludsimon válasza sanyi1692 (#11474) üzenetére


ludsimon
veterán

Hopp. Kifutottam a szerkesztési időből..

Itt van egy táblázat a koaxiális kábelekről.

Ha kábelvásárlásra szánod magad, akkor pedig őket ajánlom, most jött meg a második rendelésem tőlük, és teljesen elégedett vagyok!

[ Szerkesztve ]

undefined

(#11477) sanyi1692 válasza ludsimon (#11476) üzenetére


sanyi1692
csendes tag

sziasztok nem akarok venni kábelt mert már ezek megvannak hanem az a hiba hogy nemcsatlakozik rá a hálózatra megtalálja de tölt és egyszer eltünik vmi program kellene nem ami feltöri a hálózatot vagy nemtom.Nemtudtok vmi programot??

(#11478) ludsimon válasza sanyi1692 (#11477) üzenetére


ludsimon
veterán

Leírtam a választ!

Azért tűnik el, mert minden bizonnyal mire kiér az antennára az a ~100mW, már nem lesz belőle lófing se.

A megoldás, próbáld ki a saját kis antennájával, hogy azzal mit lát, ha használhatatlan, akkor marad a kábelcsere, sajnos ez ilyen..

Secron ajánlotta az RG-58-at?

undefined

(#11479) sanyi1692 válasza ludsimon (#11478) üzenetére


sanyi1692
csendes tag

Ja akkor mire odaér a kinti anntennához eltünik a jel ugye?Nmetom ki az a secron egy fiutól vettem a kábelt ő ajánlotta aztmondta neki ment és ha veszek kábelt mijet vegyek 10m kell csak nemkell 100 meg ami nemis annyira drága.És ha veszek kábelt és ha akkorse megy rá akkor mivan??Gyári antennája nincs meg.Msn ed van ha igen megadod lécci?

(#11480) mezis válasza sanyi1692 (#11479) üzenetére


mezis
nagyúr

Az a 10 dBi-s veszteség (vagy ha a H-155-öshöz viszonyítom, akkor 5.2 dBi "nyereség) sokkal nagyobb annál, mint gondolod ! Logaritmikus a skála, én úgy emlékszem, hogy kb 3 dBi-enként feleződik, illetve duplázódik a jel.

Ezen a 2.5 GHz-en törekedj minél rövidebb koaxra, amíg lehet UTP-vel vezesd ! (Akár 100 m-en át.) Nem véletlen, hogy a kültéri egységek sok esetben tartalmazzák az egész WiFi modult, annak ellenére, hogy a csapadék, fagy, hőséggel szemben kell védeni.

mezis

(#11481) localhost válasza sanyi1692 (#11479) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Bakker', istenbizony :K nem csesztetni szeretnélek, csak kérlek: nem lehetne kissé igényesebb magyarsággal írnod, fizikai fájdalmat jelent olvasnom és értelmeznem téged.
Köszönöm!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#11483) Norti7


Norti7
csendes tag

Hali!

A következő usb WLAN adapterhez keresek drivert, mert nem találom a telepítő lemezét és gugliban sehol nem találok hozzá drivert. Biztos okosabbak vannak itt mint én!

Ez lenne az:
DANA WLAN 11g USB Adaptor, WLAN-G-US1

Thx!

képeim: http://www.flickr.com/photos/for3st3r/

(#11484) Jazz


Jazz
veterán

Sziasztok!

Hálózatot próbálok összehozni, sokat kínlódta, több hálózati kártya is volt a gépemben, és már ott tartok hogy "vezeték nélküli hálózati kapcsolatok #7". Hiába törlöm le az eszközelőben az eszközt, akkor is mindig új számot ad. És már a tűfalam is lassan belezavarodik.

Kérdés:
1. Hogy tudom ezt maradéktalanul letörölni?
2. A hagyományos (egyenes) wifi antennának milyen a jelerősség görbe karakterisztikája? Azt tudom hogy az antennára 90°-os merőlegesen terjed a jel, no de biztosan nem síkban. ;)
3. Ugye a jelerősség függvényében nő/csökken az elérhető hálózat sávszélessége (a kártya kapacitásáig). Ha én nem akarok pl. 54Mb-eset, mert úgy sem elég erős a jel hogy fenntartsa ezt, hogy tudom manuálisa állítani?
4. Van valamilyen software-s hardware-s mód a jel erősítésére?
5. Ha két gép függőlegesen egy síkban van, de egymás felett és egymással 45°-os szöget zár be, melyik a legideálisabb antennabeállítási pozíció?

Köszi

free your mind

(#11485) charlie1986


charlie1986
csendes tag

Sziasztok !

Adott egy NETGEAR WGR 614 -es wireless router + 4 db PC + HP Laserjet 2200 DN hálózati nyomatató + Windows XP
Tegnap vettem a routert mert a hétvégén elszállt a D-link routerünk és nem osztott le senkinek se IP címet meg semmit, reset után sem.

Ma telepítettem az új routert , mindenki kap IP címet, a router szuperül működik mint DHCP szerver , de a nyomtatónak nem oszt le semmit. Ha kinyomtattatom a nyomtatóval a belső beállításait ,amin ugye rajta kéne lenni ,hogy milyen IP címre hallgat , nem hoz semmit , csak 0.0.0.0 és initializing....

Egyik gép sem látja a nyomtatót, mindenféle HP segédszoftverrel próbálkoztam már ,hogy rátaláljak , de egyszerűen eltünt az éterben.

Ha felviszem manuálisan nyomtató hozzáadásával a nyomtatót , az sem vállt be.

A routeren belül kéne még valamit állítani ahoz,hogy észrevegyék végre egymást ?
Segítségeteket előre is köszönöm.

Üdv.

(#11486) Norti7 válasza Jazz (#11484) üzenetére


Norti7
csendes tag

3. kérdésre: igen
4. kérdés: tudtommal nincs
5. :) a lényeg a WLANnál, hogy mondjuk ne legyen nagyon vastag betonfal a vevő és az adó között :D és tartsd be azt a távolságot amin belül fogható a jel. Nekünk az irodában (egy légtérben) össze vissza vannak pakolva a gépek, a WLAN jeladó egy fiókban van bezárva és minden gépen maximális a jelerősség.

képeim: http://www.flickr.com/photos/for3st3r/

(#11487) And válasza sanyi1692 (#11479) üzenetére


And
veterán

10 dB veszteség (nem dBi, a dBi kizárólag antennanyereségre értelmezett) konkrétan tizedrészre csillapítást jelent teljesítményben. Tehát betáplálsz a kábelbe pl. 20mW adóteljesítményt, és mire az antenna talppontjába ér, már csak 2mW marad belőle. Ez nonszensz. A legfőbb baj pedig az, hogy ez visszafelé is igaz: ha az antenna összekapar mondjuk -68 dBm teljesítményt, ebből a vevő bemenetére már csak a (lineáris egységekben) tizedrésze, azaz -78 dBm jut. Az első fokozat zaja pedig meghatározó a vétel minőségére nézve, ezért a vevőrész szempontjából a 10dB kábelcsillapítás és pl. 16dBi antennanyereség nem ekvivalens egy (kábelcsillapítás nélküli) 6 dBi-s antennával, hanem annál sokkal rosszabb.
#11484:
2.) Ha a dipólra gondolsz, annak itt találod a térbeli iránykarakterisztikáját: [link]. Ez egy tóruszra hasonlító valami, amelynek a sugárzóra merőlegesen maximuma, a sugárzó vonalában pedig minimuma van.
3.) Át tudod állítani, de nincs értelme. Az automata beállítás ugyanis a linksebesség alkalmazkodását jelent az aktuális viszonyokhoz, és nem sok haszna van ezt felülbírálni.
4.) Szoftveres akkor, ha a driver ezt támogatja (nem túl gyakori). Hardveres létezik, de nem belső kliens-kártyákhoz (eleve nem beltéri használatra) való , és nem is olcsó.
5.) Lásd az iránykarakterisztikát. A dipólnak is van irányhatása, de annyira nem 'éles'.

(#11488) Jazz válasza And (#11487) üzenetére


Jazz
veterán

Ez az antenna.
Állított helyzetben, ahogy a képen is van, e körül alakul így a torusz igaz?

Na most valahogy muszáj maximalizálnom a jelerősséget, mert jelenleg nagyon gyenge, és állandóan megszakad kb. 10percenként, aztán azonnal újra feláll. De nekem fontos lenne egy stabil kapcsolat, ami nem szakad meg állandóan.
Sajnos ennél a kártyánál amit most használok, nem igazodik a jelerősséghez a sávszélesség.
Folyamatos 56Mbit-et ír ki (másik kártyával "hozzáidomult"), ezért is kéne a beállítás hogy hol lehet ezt megtenni. Lehet ha beállítom 5Mbit-re, akkor sokkal stabilabb lenne gyengébb jel mellett is.

Ha kiakarom vinni a jelet, akkor egy 50Ohm-os kábel kell. Jelenleg 75-ösöm van csak, de ott gondolom elveszik a jel igen hamar.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#11489) mezis válasza Jazz (#11484) üzenetére


mezis
nagyúr

Az antennák helyének, irányának (szögének) beállítására használj valamilyen segédprogramot. Én a InSSIDer-t ajánlom. A kísérletezésnél arasznyi elmozdulás is járhat jelentős térerőváltozással !

mezis

(#11490) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Hogy van az, ha a két gépen, amit routerre kötöttem egyszerre futtatom le a speedtest.net-es sebességtesztet, mindkét gépen szinte 2Mbit-et ír átlagletöltésnek. Azt hittem kb 1-1Mbites lesz majd a teszt eredménye...

Üdv: RR

═════════════════════════════════════════

(#11491) sanyi1692 válasza And (#11487) üzenetére


sanyi1692
csendes tag

akkor aztmondjátok vegyek más kábelt és jólesz??

(#11492) kali válasza RootRulez (#11490) üzenetére


kali
legenda

de 2 megabit/sec sebességű neted van, nem? :)
dinamikus a sebesség elosztása - már amennyiben külön nem konfiguráltad azt, mert a router olyat is tud! -, és néha még tényleges letöltés mellett is az amúgy valós eredményt mutatja a mérő!

(#11493) ludsimon válasza RootRulez (#11490) üzenetére


ludsimon
veterán

Nálam vannak időszakok, mikor a speedtest teljesen hülyeségeket ír.
6 megabit/s-os net, 5 megabit/s-al jön át.

De van mikor (pl. most is...) 1,5 megabit/s jön át, és mind a két cuccommal, nem a vevővel van gond, mert a Linksys is, meg az USB adapteremmel is ennyi.

undefined

(#11494) RootRulez válasza kali (#11492) üzenetére


RootRulez
félisten

Igen, de bratyóval egyszerre nyomtuk a tesztet a két gépen, tehát egyszerre töltötte a tesztfless az adatokat, én azt hittem lefelezi kb 1-1-re, még nem konfiguráltam, esetleg tudsz valamit mait illene bállítani, az eleve használt varázslón kívül? Asszem az ennél komoylabb beállításokhoz aböngészőbe kellene beírni egy IP-t de inkább nem állítgattam semmit amíg működik rendesen... Úgy voltam vele, net van, telefonon is megy, és még jelszót is kér a csatlakozáshoz, mi kellhet még :)

Sőt észrevettem, hogy a kisgépen gyorsult a böngészés, nem számokkal támasztanám alám hanem érzettel. Enynire szempont lenne, hogy nem a nagygép tárcsáz be és ad sávszélt a kicsinek swicsen keresztül, hanem a routertől kap mindenki?

═════════════════════════════════════════

(#11495) kali válasza RootRulez (#11494) üzenetére


kali
legenda

adott esetben igen, hasznosan tud optimalizálni egy router - legyen szó vezetékes vagy wifi kapcsolatról!
fogadjunk, hogy a tesztet nem hajszálra pontosan egyszerre indítottátok el!?!?! :) de nincs is jelentősége...
192.168.1.1 -> admin
amit érdemes beállítani;
dhcp -> dhcp settings -> address lease time: ezt az értéket tedd a maximumra, hogy nem minden második órában kérjen új címet a gép, hanem csak minden második nap! idegesítő, ha olyankor szakad meg egy letöltés, amikor - bizonyos tárakról - nem lehet folytatni a letöltést!
a tűzfalat bekapcsolhatod, néha nem árt!

[ Szerkesztve ]

(#11496) ludsimon válasza kali (#11495) üzenetére


ludsimon
veterán

Ezt a DHCP-set én is megteszem.

Csak ennyi rejtett titkos beállítás van?
Én igazából szinte semmihez nem nyúltam.

Beállítottam egy WPA2-AES + MAC szűrést, és kész. SSID-t nem sikerült virtuális AP-ként elrejtenem.
Illetve automatikus DHCP-t állítottam be, jobban szeretem ha nem kell állítgatnom, mert nem szeretem piszkálni az IP cím részét..

undefined

(#11497) RootRulez válasza kali (#11495) üzenetére


RootRulez
félisten

Ööö, na most valaki leül ide a gödörpartra a ház elé és át tudja állítani a 192.168.1.1-el és admin felhasználónévvel és jelszóval a beállításaimat? Mert akkor azt is érdemes lenne megváltoztatni, nem? Tűzfal beállítás hol van? Lehet kiszúrja a szemem, de nem találom... :)

═════════════════════════════════════════

(#11498) kali válasza RootRulez (#11497) üzenetére


kali
legenda

aki fizikailag is hozzáfér a géphez az simán, wifi hálózaton - gödörből - már nehezebb, de nem lehetetlen! érdemes megváltoztatni a router admin jelszavát! sőt, a hálózati ssid is ajánlottan átírandó egyedire!
tűzfal; security -> basic security -> spi firewall -> enabled!

ludsimon; mást csak egyéni - speciális - igények alapján kell/érdemes állítgatni!

[ Szerkesztve ]

(#11499) ludsimon válasza RootRulez (#11497) üzenetére


ludsimon
veterán

Ezek alap dolgok, nem is említettem meg. :)

Bejelentkezési név, jelszó megváltoztatása, 192.168.1.1 átírása egyedire, (lehetőleg a 192.168.xx.xx maradjon meg), információs oldalt is tiltani, hogy megnézzék, csak ha jelszó/fsznév van akkor.

Most így hirtelen ennyi jutott eszembe, bár ha előttem lenne akkor biztos többet tudnék mondani, de már széthúztam, és a fiókban pihen a Linksys. :)

[ Szerkesztve ]

undefined

(#11500) RootRulez válasza kali (#11498) üzenetére


RootRulez
félisten

ssid már egyedi köszi a felvilágosítást, egyenlőre beérem ennyivel :)

ludsimon igen, az alapoknál tartok :D köszi neked is :K

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.