Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11851) RootRulez válasza 04 (#11849) üzenetére


RootRulez
félisten

[link] :U

Hátul van egy lyuk rajta...

[link]2

Szóval:
1 - Router áramtalanít
2 - Resetet benyomod valamivel, ami befér a lyukon
3 - Visszadugod az áramforrást, de közbe még benyomva tartod a resetet
4 - Így tartod 15mp-is
5 - Elengeded a resetet és megvárod míg a rouret feléled a gyári beállításokkal...

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#11852) yanna


yanna
őstag

Hi!

Valaki legyen kedves, és segítsen ebben.

Köszi!

(#11853) fenergie84


fenergie84
addikt

Csak tanúságként írom le, nehogy más is így járjon (NEM LEOFFOLNI!!!):
Az Asus routerem a hétvégén folyamatosan "eldobta" a jelet, így sem a asztali gépemen, sem a notimon nem volt wifis-net.
Kétszer újra konfiguráltam a beállításait, de semmi sem vezetett megoldásra. Hosszasan törtem a fejem, h mi zavarhatja, mire belém csapott a felismerés... :Y
A Baby-örző is rádió jelekkel kommunikál a vevővel és a feleségem átállította az eddig megszokott csatornáról másikra, ami bezavarta a wifi jelét...
Tudom, most már kézenfekvő a dolog, de ha ezt előtte tudtam volna, sok bosszúságot spórolhattam volna meg.
Szóval kicsi az esélye, h valaki így jár mint én, de soha nem lehet tudni :D

(#11854) 04


04
tag

Szép napot uraim!

S.O.S segítség kellene.

Van egy meglévő hálózat: server gépen windows 2003 server és lett egy új gép vásárolva, amit hozzá kellene adni a hálózathoz és a hálózati meghajtót, hálózati nyomtatót hozzá kellene adni.

Ebben tudtok segíteni???

(#11855) nudlye


nudlye
csendes tag

hello !

volna 1 kis problémám ...
van 1 netem
1 routterem ami csak kábeles
1 laptopom
és 1 telefonom ( 5800 wifivel )

cél a telefonra netet varázsolni

az a kérdés h a routterel megosztott net ami a laptopon van tovább lehet e osztani a telefonra a wifin keresztül ?

(#11856) Yushchenko válasza Yushchenko (#11843) üzenetére


Yushchenko
őstag

erre valaki?

Még annyi kérdésem lenne, hogy fel tudnátok sorolni, hogy vállalati környezetben itthon milyen wlan hardvereket gyártó cégek populárisak?

Illetve még egy. Nem értem, hogy vállalati WLAN-nál a kontroller, az egy az egyben össze van kötve az ethernet switch-el? Mert alaphelyzetben ugye minden AP-hoz megy egy vezeték a switchből, na most az a sok vezeték mint bemegy a kontrollerbe, aztán az AP-okhoz, vagy valahogy máshogy van megoldva? Sorry, de még sosem láttam élőben ilyen rendszert :N

(#11857) club1 válasza 04 (#11854) üzenetére


club1
veterán

Szerintem hívjátok ki a rendszergazdát.

(#11858) club1 válasza Yushchenko (#11856) üzenetére


club1
veterán

Vállalati környezetben elsősorban Cisco, kisebb részben 3COM.
A LAN ált. menedzselt switch-ekkel van megoldva, onnan meg egy-egy kábel az AP-k felé.

(#11859) club1 válasza nudlye (#11855) üzenetére


club1
veterán

Meg lehet oldani a laptopon ad hoc módra állított WLAN adapterrel és routolással. De egyszerűbb, ha veszel egy olcsó wireless g-s routert.

(#11860) Yushchenko válasza nudlye (#11855) üzenetére


Yushchenko
őstag

Kialakíthatsz ideiglenes AD-HOC hálózatot. Viszont az 5800-ás topicban sokkal többet tudnának erről, többek közt célprogramok is vannak a dologra.

(#11861) Yushchenko válasza club1 (#11858) üzenetére


Yushchenko
őstag

Aruba, D-link, TP-Link, Motorola, ZyXEL? Ezek nem játszanak?

Konkrétan egy ilyen működésére lennék kíváncsi

(#11862) club1 válasza fenergie84 (#11853) üzenetére


club1
veterán

Ez jó. GHz-eken működő bébiőrzőtök van? Én eddig úgy tudtam, hogy ezek 1-200 MHz-en működnek. Nem inkább az volt a gond, hogy a gyerek egysége túl közel került a routerhez?

(#11863) club1 válasza Yushchenko (#11861) üzenetére


club1
veterán

A népszerűbb vállalatiakat kérdezted... Bocs, kihagytam a HP-t.
Nálunk pl. pont Zyxel van, de mi kisvállalat vagyunk.

(#11864) nudlye válasza Yushchenko (#11860) üzenetére


nudlye
csendes tag

köszi a segítséget sikkerült :))))

(#11865) Yushchenko válasza club1 (#11863) üzenetére


Yushchenko
őstag

Hát arra gondoltam ami itthon megy, mert ebből írnám a diplomámat.
Köszi a segítséget!

to all: Akkor senki nem tudja megmondani ez a kontroller hogy működik?

[ Szerkesztve ]

(#11866) club1 válasza Yushchenko (#11865) üzenetére


club1
veterán

Az a gond, hogy nem tudjuk, miről írsz. Talán ha egy gyártót, modellszámot hozzátennél a "kontroller"-hez, akkor értenélek.

(#11867) club1 válasza Yushchenko (#11865) üzenetére


club1
veterán

Értelek, a több ezer munkahelyes WLAN hálózatok kontrollereiről írtál. Nos ilyesmi Magyarországon nyomokban létezik. Amíg rendszerintegrátor cégnél dolgoztam, nem találkoztam olyan céggel, ahol több tucatnyi AP-t kellett menedzselni. Az informatikai döntéshozók nem is igazán szeretik a WLAN-t Magyarországon. És abban igazuk is van, hogy a kábelnél/üvegszálnál egyelőre nincs stabilabb átviteli közeg.

(#11868) club1 válasza Yushchenko (#11865) üzenetére


club1
veterán

Találtam neked egy jó cikket.

(#11869) Yushchenko válasza club1 (#11867) üzenetére


Yushchenko
őstag

Ez tiszta sor, de csak példaképpen küldtem ezt a kontrollert. Ami az én DM-ba kelleni fog az kb. 8 AP kiszolgálása. Csak hát a körítést így is meg kell írnom. Egyébként WLAN hardverekről írok, és egy raktárépület WIFI rendszerét kell megterveznem.
Köszi a cikket, nekiállok olvasni.

(#11870) Yushchenko válasza club1 (#11868) üzenetére


Yushchenko
őstag

Nekem ebből az jött le, hogy a kontroller mellé már nem kell switch, tehát az csatlakozik az Ethernet hálózathoz, internethez.

(#11871) club1 válasza Yushchenko (#11870) üzenetére


club1
veterán

Switch hogyne kellene. Az AP-k és a kontroller is a switch-hez csatlakozik, mert a kontrolleren nincs csak néhány port. A kiszolgálók (szerverek) is hozzá, azokat nem rakják WLAN-ra, mert ott minimum 1 Gbps-os átvitel kell.

(#11872) Hegymászó válasza joey04 (#7407) üzenetére


Hegymászó
csendes tag

hali. ha még érdekel nekem van müködö driver a dwa111-hez.
semmi gond nincs vele.

(#11873) #40835072


#40835072
törölt tag

ert sokszor hallottam hogy sokan panaszkodnak mert nem elég erős í wifijük nem kapcsolódik stb.
nekem eddig 2db wifis laptopom volt
Dell Latitude D510
Hp Pavilion Dv 7-1001eg
A Dell Latitude D510 a ház bármely pontján talált jelet pedig nincs is Wifi routerünk!
Több helyen voltam vele, mindenhol talált!
A Hp Pavilion Dv 7-1001eg nem talált sehol jelet pediug még Wifi routert is vettem!
A mostani laptopoknak nem túl jó a Wifijük (tisztelet a kivételnek)
A Dellbe ilyen wifi volt: 56k Modem, 10/100LAN, Intel PRO WLAN 2200 802.11b/g
A hp be nem tudom!
Aki tudja hogy mért jobb egy 5 éves olcsó laptop wifije mint egy 1 éves drága laptopé az írjon! :R

(#11874) club1 válasza #40835072 (#11873) üzenetére


club1
veterán

Nálunk a szervizben anno volt egy rakás notebook, aminek a WLAN adaptere és a monitor keretbe épített antennája között gyárilag hiányzott a kábel, így a vételérzékenységük 1-2 méter volt. Ez pl. lehet egy ok. Az új N-es adapterek azért nagyobb hatótávolságúak, mint a régi g-sek.

(#11875) kali válasza #40835072 (#11873) üzenetére


kali
legenda

azért ezt így nem szabad kijelenteni, sőt...
nagyon számít a wifi modul pontos típusa, illesztése, használt oprendszer, szabvány, beállítás...stb kérdése!

(#11876) emerico20


emerico20
csendes tag

hy mindenkinek!
ne haragudjatok rám ha esetleg volt már ilyen kérdés.de én nem találtam pedig már "vörösre olvastam a szemem" olyan gondom lenne hogy van egy tp-link wr340gd típusú routerem és egy régi laptop:acer travelmate 516TE,amihez vettem egy tp-link wn422g usb wifi antennát,a gond az hogy fel van telepítve a driver de nem találja a hálózatot pedig 1m-re van a router. haverom laptopján(újabb gép) ugyan ezekkel a wifi cuccokkal/driver-el működik.mi lehet a gond ? :F :F (még1szer ne haragudjatok ha már le volt írva hasonló.)
köszönöm a segítséget előre is. :R :R

(#11877) #40835072 válasza club1 (#11874) üzenetére


#40835072
törölt tag

:R
. kösz!

(#11878) Csabee. válasza emerico20 (#11876) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Állítsd át a wifi channelt más csatornára, hátha.. :)

Üdv: Csabee.

(#11879) Yushchenko válasza club1 (#11871) üzenetére


Yushchenko
őstag

thx :R bár a szerveres dologról azért még én is tudtam :))

[ Szerkesztve ]

(#11880) fenergie84 válasza club1 (#11862) üzenetére


fenergie84
addikt

:D
Nem volt túl közel...mivel az "A" csatornán ment gond nélkül, de mikor át lett kapcsolva "C"-re, akkor már szakadt a kapcsolat...nem értek hozzá, csak az egybeesés miatt gondolom, h ez lehetett a baj...:D

(#11881) localhost válasza emerico20 (#11876) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Csak a Te/Ti hálózatotokat nem látja vagy egyetlenegyet sem ?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#11882) dim dim


dim dim
tag

Üdv Fórum!

Alaphelyzet szokványos: szélessávú net, UPC 60mb/s WLAN routerrel megosztva asztali gép és laptop között.
A router N Lite szabványú, a laptopban N-es WLAN adapter. A router és a laptop egy szobában vannak, max. 2-3 m a táv. A vétel 100%-os.
Mindezek után a 60 MB kapcsolatból ennyi marad a laptopnak:
Letöltés gyorsasága: 12 762,38 kbit/s (1 595,30 kB/s)
Feltöltés gyorsasága: 1 842,97 kbit/s (230,37 kB/s)

Speedmeter.hu
Nem karcsú ez finoman szólva? Asztali gépen, ami kábellel van a routerre kötve, 25-35 kbit/s a használható szélesség.

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#11883) kali válasza dim dim (#11882) üzenetére


kali
legenda

esetleg leírhatnád a router és a notiban lévő wifi modul pontos típusát!?!?
az ennyi marad jelentheti azt is, hogy az asztalin megy a net, és azon folyamatban van esetleg valamilyen letöltés is?

(#11884) dim dim válasza kali (#11883) üzenetére


dim dim
tag

wlan card: Network Card: Realtek RTL8191SE Wireless LAN 802.11n PCI-E NIC

Router: Edimax br-6324nl

Asztali gépen megy-e letöltés: nem hogy letöltés nem megy, be sincs kapcsolva az asztali gép.

(#11885) Emerico88 válasza localhost (#11881) üzenetére


Emerico88
csendes tag

egyet sem észlel. ezzel a laptoppal

(#11886) emerico20 válasza Csabee. (#11878) üzenetére


emerico20
csendes tag

és a chanel módosítás sem jött be sajna :S egyéb ötletek esetleg .

(#11887) kali válasza dim dim (#11884) üzenetére


kali
legenda

az edimax routerek nem valami jók, és erre a szériára még a lite n kifejezés is enyhe túlzás... a lite n elméleti 150 megabit/sec sebessége a gyakorlatban még ideális körülméynek között sem kimondottan képes 60 megabit/sec sebesség átvitelére! adott router kábelen sem valami jó, szerintem próbáld ki a net sebességét kábelen router nélkül is egy jó gépen, hogy mennyi a különbség! esetleg érdemes frissíteni a router firmware verzióját, ha nem az utolsó van fent! wifi hálózaton több csatornát is próbálj ki, hátha elnyomja a tiédet egy másik hálózat azonos, vagy szomszédos csatornán forgalmazó jele! az elérhető hálózatok csatornáját ezzel az alkalmazással tudod ellenőrizni; wirelessnetview
a notiban lévő wifi modul illesztőjét is frissítheted, ha régebbi illesztő van felhúzva!

(#11888) yanna


yanna
őstag

Namégeccer: ebben valaki segítsen nekem! Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#11889) bambek


bambek
csendes tag

Hali
Tudtok mondani olyan progit windows alatt, amivel meg lehet keresni a rejtett hálózatokat?

(#11890) kali válasza bambek (#11889) üzenetére


kali
legenda

wirelessnetview (nem kell telepíteni, csak futtatni!)

yanna; a firmware frissítését követően, a korábbi mentés visszaállításával visszakapod a frissítés előtti beállításokat!

[ Szerkesztve ]

(#11891) m0rd0k


m0rd0k
senior tag

Sziasztok!

Digikábelem van,viszont routerem nincs,laptopra,kábellel van kötve a net,és szeretném ha laptop ezt wifin tovább osztaná a telefonomnak. Tehát lehetséges routernek használni a notimat? Én úgy hallottam igen,de pontosan nem tudom hogy,miként lehetséges ez.Egy kis útmutatást ha tudna valaki adni azért hálás lennék.

Köszi előre is.

Minden szinten,szinte minden.

(#11892) club1 válasza m0rd0k (#11891) üzenetére


club1
veterán

A notebookodban két hálózati eszköz van (LAN-WLAN). A WLAN adaptert ad-hoc-ra kell állítani úgy, hogy a gateway-e a LAN kártya legyen. Aztán ehhez a WLAN adapterhez csatlakozni a mobillal (utóbbinak tudnia kell az ad-hoc módú eszközökhöz való csatlakozást). De több okból kifolyólag is inkább vezetéknélküli routert vennék/használnék. Pl. azért, hogy ne a notebookom legyen közvetlenül elérhető/támadható a net felől.

(#11893) yanna válasza kali (#11890) üzenetére


yanna
őstag

:R Köszönet! :R

(#11894) sziada5925


sziada5925
aktív tag

Sziasztok!
Van egy Asus EEE netbookja az ismerősömnek, eddig minden működött rajta, most viszont a suliban lévő WIFI-re nem tud csatlakozni. Térerőt észlel, de ahogy rákattintok, hogy csatlakozzon, nem hajlandó és kidob egy hibaüzenetet, hogy nem sikerült csatlakozni, előfordulhat, hogy hatókörön kívülre került a készülék. A router mellett is ezt az üzenetet kapom. WEP titkosítás van. Eddig működött, az elmúlt pár napban csinálja ezt. Más hálózatokra viszont gond nélkül felmegy. Új driverrel próbáltam, de semmi változás. Valakinek esetleg valami ötlete van erre a problémára? :R

Üdv: Ádám

(#11895) localhost válasza emerico20 (#11886) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ha semmit sem észlel, akkor a csatornamódosítás felesleges. A gépben van a hiba, nem a routerben.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#11896) gedkok


gedkok
csendes tag

Üdv olyan gondom van, hogy vettem egy TP-Link TL-WN353GD Pci-os wifit és már mindent kipróbáltam, még vissza is vittem ahol vettem, de szerintük semmi baja, A gép foglya magát és olyan fél óra/óra alatt befagy egy 5másodpercig aztán 5re visszajön és megin befagy és ezt csinálja amég nem tiltom a kapcsolatot. Nem tudom milehet amit tudtam kipróbáltam. Megköszönönném ha valaki tudna segíteni ebben.

(#11897) dim dim


dim dim
tag

Üdv Fórum!

Router vásárlás előtt állok, és nem igazán értem, a boltok termékinfóit olvasva, mi különbözteti meg a WLAN N és a WLAN N Lite routereket?
Honnan lehet rájönni, hogy az a router amit N-ként árulnak, valójában csak NLITE?
Pl. itt van ez:
http://www.planet.com.tw/en/product/product_spec.php?id=21424

A gyártó honlapján, tehát nem is a boltén, ott díszeleg: 802.11 N
Majd a leírásban: IEEE 802.11n: up to 150Mbps

Akkor ez milyen? Ez a router csak példa, még egy rakat ilyet találtam, ami N "kompatibilis", tehát max. 150mbps.

Köszönöm

(#11898) Alex91 válasza dim dim (#11897) üzenetére


Alex91
félisten

Amelyiknek 3 antennaja van az biztos N-es :)!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#11899) dim dim válasza Alex91 (#11898) üzenetére


dim dim
tag

ennél azért "tudományosabb" megközelítésre lenne szükség.

(#11900) Alex91 válasza dim dim (#11899) üzenetére


Alex91
félisten

Pedig ez eleg tudomanyos volt :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.