Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11201) mezis válasza almostsaint (#11198) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen. Egyes készülékek adatlapjában táblázatosan szerepel, hogy milyen térerőnél mekkora az átviteli sebesség, amit még el kell osztani 2-vel, merthogy oda-vissza. :D

mezis

(#11202) poffsoft válasza Siiiiix (#11188) üzenetére


poffsoft
addikt

mit jelent, hogy nem tudsz belépni?
Egyáltalán meg sem jelenik a böngészőben?
a hálózat amúgy rendben van? nem blokkol valami tűzfal, vagy ilyesmi?

[ Szerkesztve ]

(#11203) kolivanov777


kolivanov777
tag

Sziasztok!

Sziasztok!

Erről a termékről tud valaki tapasztalatot mondani? Wireless (WLAN) Booster, 1000 mW (b/g) (IT4899)
http://itmedia.sk/showitem.php?item=other-wlan_booster_1000mWbg
http://itmedia.sk/showitem.php?item=other-wlan_booster_0500mWbg

no és van belőle 500mW is!
Igazából az érdekelne mennyire növelné meg a lefedettséget?
Várom a hozzászólásokat!

Előre is köszönöm!

(#11204) kolivanov777


kolivanov777
tag

vagy itt van ez is, ez a router:

http://cgi.ebay.at/High-Power-1000mW-WLAN-Router-Repeater-Booster-Realtek_W0QQitemZ180461457550QQcmdZViewItemQQptZDE_Computer_Peripherie_Netzwerk?hash=item2a0457508e

(#11205) Siiiiix válasza poffsoft (#11202) üzenetére


Siiiiix
tag

Nem blokkolja semmi, teljesen rendben van a hálózat. Az oldal nem akar bejönni ahol ugye kérné az admin nevet + jelszót. Régebben (fél éve) még tökéletesen be tudtam lépni

(#11206) leviske


leviske
veterán

Nem igazán tudom, hogy a kérdésem hova tartozik, szerintem ide. :)

A gondom az, hogy szeretném kiiktatni a jelenlegi routerünket és visszatérni simán vezetékesre, viszont a notik miatt kell a wifi. Régebbről emlékszem, hogy talán Windows 7 alatt már megoldható, hogy egy wifiadapterrel sugározzunk jelet. A kérdésem az volna, hogy erre már van lehetőség? Egy WMP600N-t kéne rávenni, hogy üzemeljen ugymond routerként.

Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#11207) And válasza kolivanov777 (#11203) üzenetére


And
veterán

Közvetlen tapasztalatom nincs róla, de azt vedd figyelembe, hogy - mint említik is az oldalon - a használata teljesen illegális. Bármilyen kisnyereségű antennába táplálod a kimenőjelét, nagyságrendekkel túllépi a kisugárzott (EIRP) teljesítmény a megszabott limitet. Egyébként nem beltéri lefedettség növelésére szokás ilyen 'utánégetőket' használni, hanem tipikusan nagytávú, kültéri linkekhez, erősen irányított antennákkal.
Ja, és hivatkozást inkább a Link-gombbal szúrj be egy hozzászólásba, ne csak úgy kopipésztelj.

(#11208) kolivanov777 válasza And (#11207) üzenetére


kolivanov777
tag

értem, és a másik linkembe, a router?
High Power 1000mW WLAN Router, Repeater,Booster,Realtek
erről mi a vélemény?

köszönöm a hozzászólásod!

(#11209) kolivanov777


kolivanov777
tag

[link]

ez az :d

(#11210) mezis válasza kolivanov777 (#11203) üzenetére


mezis
nagyúr

Az nem érdekel, hogy mennyire növelné meg a testhőmérsékletedet ? (Csak aztán puhára ne főj mellette :Y )

mezis

(#11211) mezis válasza leviske (#11206) üzenetére


mezis
nagyúr

Abból ugyan router nem lesz, legfeljebb amibe bedugod.

mezis

(#11212) forrest85


forrest85
senior tag

Ez a valami tudna ekkora teljesítményt leadni? :Y durva, megnézném azért. Amúgy a háza, amibe építve van, nem úgy néz ki, mintha kültérre lehetne szerelni. Persze mindent meglehet oldani.

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#11213) poffsoft válasza leviske (#11206) üzenetére


poffsoft
addikt

nem oprendszer függő, a drivere tudja (ha tudja). Talán a gyártónál nézz körül...

[ Szerkesztve ]

(#11214) poffsoft válasza Siiiiix (#11205) üzenetére


poffsoft
addikt

és tuti hogy jó az IP?

[ Szerkesztve ]

(#11215) Siiiiix válasza poffsoft (#11214) üzenetére


Siiiiix
tag

Millió 9%

(#11216) And válasza forrest85 (#11212) üzenetére


And
veterán

Azért azt a teljesítménydolgot nehogy komolyan vedd ;). Ahhoz úgy 1000x nagyobb kellene, zárt térben, hogy minden energiát a tested nyeljen el.
"Amúgy a háza, amibe építve van, nem úgy néz ki, mintha kültérre lehetne szerelni."
Az, hogy kültéri / nagytávú linkhez szokás ilyet használni, nem jelenti azt, hogy magát az erősítőt is kültérre kellene szerelni. Az antennát, azt igen! Persze a rövid kábelezés nagyon előnyös ilyenkor, úgyhogy akár kültéri dobozba is telepíthető, biztos nem fog télen sem lefagyni egy ilyen..

(#11217) mezis válasza And (#11216) üzenetére


mezis
nagyúr

A mobil telefont sem tartják egészségesnek, és az is kb hasonló teljesítménnyel sugároz, de csak amíg dumálsz és nem éjjel-nappal !

mezis

(#11218) And válasza mezis (#11217) üzenetére


And
veterán

Akkor nézzük a szokásos érveket. Nagyon sokan vannak, akik órákat képesek egy nap alatt mobilozni. Arra meg, hogy 'nem tartják egészségesnek', azt mondom, hogy ok, de eddig senki semmilyen konkrét ártalmat vagy kockázatnövekedést nem bizonyított be ezzel kapcsolatban (sem). Nem ajánlott, különösen gyerekeknek, aztán kész, ennyiben szokott kimerülni a dolog. A nagyteljesítményű wifi-erősítők által táplált antennák szokásosan nem az emberi test közelében vannak, az elnyelhető RF-energiamennyiség nyílt térben pedig a távolság négyzetével arányosan csökken. A mobil ezért pár perces használattal is sokkal jelentősebb élettani hatásra lehet képes, mint egy akármilyen erős wifi-eszköz napok / hetek / hónapok alatt, ami pár méterre van tőlünk. (Vannak olyan emberek ebben az országban is szép számmal, akik évtizedeken keresztül hatalmas teljesítményű rádióadók közelében laktak..)

(#11219) kolivanov777 válasza mezis (#11210) üzenetére


kolivanov777
tag

Az nem, csak kíváncsi voltam hátha használt már valaki ilyet!
De látom téged zavar, hogy engem érdekel! De erről én nem tehetek!
További kellemes napot!
És köszi mindenkinek a hozzászólást!

(#11220) Jam. válasza shev7 (#11183) üzenetére


Jam.
aktív tag

Természetesen igen.

(#11221) leviske válasza mezis (#11211) üzenetére


leviske
veterán

+ poffsoft: Régebben volt róla cikk az ITCafé-n, csak nem találom. Ott mintha arról lett volna szó, hogy a Windows 7-től fogva elérhető és bármely WiFi-s eszköz (notbeook, vagy akármi más) tudja továbbítani a jelet

Ha valaki tudja melyik cikkről beszélek és linkeli azt előre is hálásan köszönöm. :R

(#11222) mezis válasza kolivanov777 (#11219) üzenetére


mezis
nagyúr

Csupán attól szerettelek volna óvni, hogy betedd a lakásod közepébe.

mezis

(#11223) mezis válasza And (#11218) üzenetére


mezis
nagyúr

"A nagyteljesítményű wifi-erősítők által táplált antennák szokásosan nem az emberi test közelében vannak,"

Ezt honnan tudod, hogy nem a lakásába készül elhelyezni ?

mezis

(#11224) And válasza mezis (#11223) üzenetére


And
veterán

Épp azt írtam, hogy gyakorlatilag mindegy. Mégpedig azért, mert a wifi-antenna nem a fejünk közelében van (a wifi-s mobil kivétel, de az aztán nincs 1W-os), a GSM-telefont viszont szinte beletoljuk az agyunkba ;), és mivel annak manapság nincs kölső antennája, elég sok energiát el is nyelhet belőle a testünk. A wifi viszont minimum 1-2 méterre van. Nagyteljesítményű erősítő esetén (ha valaki tényleg olyan elvetemült, hogy beltéren használja) valószínűleg volna annyi sütnivalója bárkinek, hogy az antennát azért kicsit nyíltabb helyre, magasabbra tegye, ne a feje mellé, mert ha már (wifi-hez képest) brutál teljesítmény, legalább értelme legyen. Egyébként szvsz. nagyon kevés értelme lenne beltérre, körsugárzó antenna mellé rakni egy ilyet, mert 1.) a körsugárzó - főleg egy beltérre szánt példány - nyeresége kicsiny, és 2.) nem sokat nyerne vele, egy alap wifi-hez képest mondjuk 10-15 dB-t, ami a beltéri ingadozásokat sem biztos, hogy kompenzálja (amúgy arányaiban persze szépen hangzik, 10..30x-os teljesítmény). Jobban jár, ha érzékenyebb klienst és routert szerez be, moddolható fw-rel, amelyben állítható a teljesítmény. Kültéri / nagytávú link esetén a körülmények adottak, a jelszint jó esetben stabil, csak egyszerűen kevés. Ott van létjogosultsága az ilyesminek, nagynyereségű antennával, csak sajnos illegális.

(#11225) kolivanov777 válasza And (#11224) üzenetére


kolivanov777
tag

Igazából nem veszek erősítőt, inkább ezt a routert, mert tesómékhoz gondoltam, dlink-524 nem az igazi! és ha már ráköltök akkor megveszem ezt inkább.
[link]

Nekem egy Asus van, mégpedig: [link]

Nekem tökéletes egész lakást körbelövi, még hátul a kert végén is van net! anno 11900ért vettem, elég drága volt, de jól szuperál nálam.

Ezért gondoltam kipróbálom ezt a realtekes routert!
Majd meglátjuk milyen lesz, azt tájékoztatlak benneteket, de ha beválik sztem padlásra kerül, gondolva hogy nagyobb teljesítményű!

további kellemes napot nektek! ;)

(#11226) mv


mv
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék némi visszajelzést adni azzal kapcsolatban, amit itt kérdeztem. Megoldottam a netmegosztást egy TP-LINK TL-WR340GD routerrel, az asztali gép kapott egy TP-LINK TL-WN422G usb-s vevőt. Esetenként még két Centrino-s noti is kapcsolódik. A jelerősség és az átviteli sebesség is kiváló. Összességében elégedett vagyok.

Köszönöm még egyszer a segítséget. :R

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#11227) Tomics


Tomics
addikt

Sziasztok!

Adott egy SMC WBR14-G2 router. Be akarom rajta állítani a T-online ADSL belépési adatokat hogy ne kelljen állandóan csatlakozni és hogy az ipodon (wireless) tudjam haszálni a netet.
Azonban már addig se jutok el hogy beírom a router ip címét a böngészőbe, ahol lehet konfigurálni. Nem hoz be semmit, próbáltam mindenhogy (kihúztam az adsl routert, csatlakoztam, nem csatlakoztam). A vista meg fel se ismeri a routert, "Internet gateway device"-nek tünteti fel. Telepítő nincs hozzá, a hozzá adott cd-n egy wizard van, de azt írja nem egyezik meg az ip, reseteljem 30secre a routert és próbáljam újra. De utána se jó. ipconfigra nem ír ki semmi érdemlegeset, ipconfig/release-ra, ipconfig/renew-re pedig azt hogy nincs eszköz...
Megoldás?

[ Szerkesztve ]

PH! addikt since 2004

(#11228) And válasza Tomics (#11227) üzenetére


And
veterán

Nincs telepítő? Na, az egy routerhez nem is kell :U! Mit jelent az, hogy ipconfig-ra nem ír ki 'semmi érdemlegeset'? Kapsz a routertől dhcp-n IP-címet, vagy nem? Ha nem, akkor a konfiguráláshoz kénytelen leszel kézzel a router default címének megfelelő tartományba, pl. 192.168.1.x-be állítani a géped IP-jét.

(#11229) Tomics


Tomics
addikt

nem kapok címet. hogy adjam meg kézzel? Vista

[ Szerkesztve ]

PH! addikt since 2004

(#11230) And válasza Tomics (#11229) üzenetére


And
veterán

(#11231) Tomics


Tomics
addikt

Köszi, így már megy :R

PH! addikt since 2004

(#11232) infectedmann


infectedmann
őstag

Sziasztok!

Lenne egy hatalmas gondom.
Van itthon egy Linksys WRT54G router.
Van az öcsém gépe amiben egy SMC SMCWPCIT-G wifi kártya van.
A router és az öcsém gépe között van kb. 6 méter távolság és egyszerűen még az 1Mbit -et sem éri el nála a netsebesség pedig 6Mbit -es kábeles net van itthon és nálam pl. csak ha nagyon le van terhelve egy szerver akkor esik 6Mbit alá a sebesség.

A router beállításai így néznek ki:
kép1
kép2
kép3
kép4
kép5
kép6
kép7
kép8
kép9
kép10
kép11

A wifi kártyához természetesen fent van a legújabb driver.

Bármi nemű segítséget szívesen veszek. Esetleg ha tudtok ajánlani egy jobb WiFi kártyát azt is megköszönöm, de ha más megoldás is van azt még jobban megköszönném.

(#11233) pumpido1


pumpido1
csendes tag

Sziasztok! Van 1 Compal cl50 laptopom benne az eszközkezeló szerint egy inel pro lan 2100 3B mini pci adapter és 1 sisco wrt54g2 router de az istenért sem tudom őket összepárosítani miért?

KORMÁNYBŐRÖZÉS FELSŐFOKON!

(#11234) mezis válasza infectedmann (#11232) üzenetére


mezis
nagyúr

Térerő mennyi ? (Ajánlom az InnSSIDer-t) (A 6 m nem jelent semmit, még közvetlen rálátás esetén sem. Arasznyi távolságon belül is jelentős térerőváltozás lehetséges.)

mezis

(#11235) infectedmann válasza mezis (#11234) üzenetére


infectedmann
őstag

Öcsém gépe
(A TP_LINK a szomszéd routere)
Én gépem
(A The New nevű router passz, hogy merre van xD Ezt eddig nem sikerült még észlelnem.)

(#11236) mezis válasza infectedmann (#11235) üzenetére


mezis
nagyúr

Csoda, hogy van kapcsolata az öcsédnek. Az a -85 dBm valahol az észlelhetőség határa.
A PC-n a WiFi antennát nem árnyékolja le teljesen a PC háza ? (A fémfelületek kiváló "tükrök" a 2.5 GHz-en.)

Én az 1-es csatornát választanám a 3-as helyett. Ettől ugyan semmi sem fog javulni. Az InSSIDer segítségével próbálj akár a routernek, akár a PC antennájának olyan helyet keresni, hogy legyen legalább -65 dBm a térerő. Ha mésképp nem megy, akkor egy max 5m.es antennahosszabbító kábellel.

Esetleg próbálkozhatsz olyan legalább 0.5 m x 0.5 m-es fémfelülettel (alufóliázott hullámpapír) "tükrözni" a rádióhullámokat az eldugott antennára.

mezis

(#11237) And válasza infectedmann (#11235) üzenetére


And
veterán

(Ha nincs semmilyen jelentős akadály vagy fal azon a 6m-es távon, főleg, ha egy légtérben van a router és a kliensgép, akkor ott valami nagyon el van rontva, vagy kontakthibás valamelyik csatlakozás, pl. az antennáé. A -85 dBm tényleg alig van a zajhatár felett, bár az is igaz, hogy ezek a kliens-hardverek nem valami pontos 'műszerek.' Érdemes lenne megnézni azt is, hogy a router milyen térerővel veszi a gyenge klienst, bár a router webfelületén valószínűleg nem fogsz dBm-eket látni.)

(#11238) infectedmann


infectedmann
őstag

Még mindig -80dBm az érték, de kicsit igazítottam a gép meg az antenna helyzetén plusz 1 csatornát állítottam be a wifin és speedtesten 0,8Mbit helyett máris 4,8Mbit -et mértem és az aktuális windows frissítéseket is szépen tölti lefele.
Nem tudom, hogy ideiglenes vagy végleges megoldás, de mindenképpen hatásos.

[ Szerkesztve ]

(#11239) IveyBaby válasza IveyBaby (#11196) üzenetére


IveyBaby
tag

Habár senki nem válaszolt, sikerült, és megírom a megoldást, hátha valakinél hasonló probléma jelentkezik.

A megoldás pedig a Windows 7. Felraktuk, és működött! :C

(#11240) mezis válasza infectedmann (#11238) üzenetére


mezis
nagyúr

Amikor sikerült véglegesen jobb vételt stabilizálni, jöhet a titkosítás: WPA2/PSK AES, vagy WPA/PSK AES, mert ahogy neked megjelennek a szomszédok, ugyanúgy Te is jelen vagy náluk.
De a -80 még mindig nagyon kevés, talán attól javult a sebesség, hogy kisebb lett a háttérzaj (átmenetileg ;] )

mezis

(#11241) golax


golax
tag

Sziasztok!

Wifi access pointról megy a jel rendesen, azzal nincs baj. A vevő gép viszont hol látja, hol nem (semmi nem áll be az útba) illetve ha látja is, kapcsolódik is nagyon jó jelszinttel, se az ie se a mozilla nem észleli a kapcsolódást (a kapcsolat elvileg be van állítva).

Hülye kérdés: hol keressem a gubancot szerintetek?

köszi :C

l

marketinges operaénekes - Erősítő és hangfal gyártás: http://www.vegfok.hu

(#11242) mezis válasza golax (#11241) üzenetére


mezis
nagyúr

DNS rendben ?

mezis

(#11243) pozsipeti


pozsipeti
tag

2 routert akarok összehozni, az egyik egy smc a másik pedig Dlink! A kérdés hogy hogy tudnám engedélyezni, hogy milyen porttal kommunikáljon (nem blokkolja), Mert ugyanis az egyik router 192.168.2. a másik 192.168.0. végű!

TALAJ

(#11244) cucclee


cucclee
tag

Hello

Van egy elég zavaró problémám. A gépem egy vezeték nélküli hálózaton van egy d-link dir-624+ routerhez. Ha a saját hálózathoz csatlakozok vmikor nem megy a net és azt írja ki a kis hálózati ikonra kattintva h érvénytelen ip cím. Más hálózaton menni szokott ,mondjuk csak egy szabad van amin ki tudtam próbálni. Gondolom a router a gond ,de nem tudom miért mert elméletileg jól be van állítva. Mit kéne átállítani? :F

(#11245) golax válasza mezis (#11242) üzenetére


golax
tag

automatikusra van állítva.

Kérdés: olyan létezik, hogy a kapcsolat egyik napfeláll, skypeolni tudok rajta gond nélkül, 5/5 a jelerősség, majd egy hónap múlva uott uolyanbeállítások mellett nem megy?

Leginkább úgy tűnik,hogy szakadozik a net és ezért nem tud létrejönni a kapcsolat. Pár mpig kiváló jelszint, majd szakad? Nem kéne a jelnek végig gyengének lenni ehhez?

marketinges operaénekes - Erősítő és hangfal gyártás: http://www.vegfok.hu

(#11246) mezis válasza pozsipeti (#11243) üzenetére


mezis
nagyúr

Módosítható az a gyári default IP cím.

mezis

(#11247) mezis válasza golax (#11245) üzenetére


mezis
nagyúr

Az InnSSIDer mit mutat ? (Hányan vagytok még ugyanazon a csatornán (ugyanolyan SSID-vel ;] ?)

mezis

(#11248) Tosee válasza cucclee (#11244) üzenetére


Tosee
őstag

Szia!

Kap ip-t a géped a routertől? Ha nem akkor kapcsold be a routerben a dhcp-t, vagy állíts be fix ip-t a gépednek! pl: 192.168.1.99 átjáró alhálózati maszk 255.255.255.0, alapértelmezett dns kiszolgálóhoz pedig a router ip-címét!
De egyszerűbb ha bekapcsolod a DHCP server-t mert szerintem az nincs bekapcsolva nálad!

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#11249) cucclee válasza Tosee (#11248) üzenetére


cucclee
tag

de megnéztem be van. (windows is ezt írja : dhcpvel kiosztott) ilyenkor kap ip-t és működik ,máskor meg nem ,mert kap ipt és megtudom nézni mi az csak kiírja h érvénytelen ip cím ha duppla klikkel rámegyek a tálcán lévő jelre

köszi a gyors választ :R

(#11250) Tosee válasza cucclee (#11249) üzenetére


Tosee
őstag

Akkor próbáld ki fix ip-vel mikor nem működik... és ha úgy jó, akkor hagyd úgy!

Tehát vezeték nélküli kapcsolat jobb klikk tulajdonságok, tcp/ip (4-es) tulajdonságok
ip: 192.168.1.98
alhálózati maszk: 255.255.255.0
alapértelmezett átjáró: router ip-címe (amivel a kezelőfelületét eléred, 192.168.1.1 vagy 192.168.2.1 stb...)
Elsődleges dns kiszolgáló: ugyan úgy a router ip címe

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.