Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22901) ticzi01 válasza cigam (#22887) üzenetére


ticzi01
aktív tag

tuti xp volt 100% bootoláskor ki is írta, hogy xp meg feladatkezelőből is ki lehetett dolgokat lőni

(#22902) Fooler89


Fooler89
őstag

Adott egy 30gb vinyó amit félbe lett particionálva (15gb-15gb) az a kérdés, lehet-e őket egyesíteni, hogy a windowst ne kelljen újra tenni.
Ha lehet akkor várom a megoldást.

Probálkozásaim eddig kudarcba fulladtak. :(

(#22903) Fooler89 válasza Fooler89 (#22902) üzenetére


Fooler89
őstag

Sorry, már találtam rá egy régi progit:)

(#22904) vepe válasza Sk8erPeter (#22896) üzenetére


vepe
senior tag

elég jó vírusírtó van a gépen NIS 2009,nem hiszem, hogy vírusos lenne...(nem jelzett semmit, de lefuttatom csökkentett módban)...vinyó 100%-os....ha lement a vírusírtó csökkentett módban majd írok mi a helyzet...

(#22905) Sk8erPeter válasza vepe (#22904) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Jaja, fateromék gépén is elég jó vírusirtó van, frissítgetett NOD32, és épp most kaptak be egy érdekes vírust... :( Pont futtatom én is csökkentett módban a NOD-ot, meg raktam már rá CounterSpy-t is. Érdekes, hogy simán felment a gépre, azért nem kapcsol ki (a para, amit múltkor épp itt jeleztem, hogy sehogyan sem akar kikapcsolni a gép), legalábbis erre gyanakszom, mert olyan folyamatot találtam az "explorer.exe" szándékos leállítása után a Feladatkezelőben (meg Process Explorerben) (csak azután jelent meg a kis rohadék!!!), ami nem köthető se Windows-os, se más, a gépen lévő programhoz.

Sk8erPeter

(#22906) vepe válasza Sk8erPeter (#22905) üzenetére


vepe
senior tag

semmi vírus...szóval lehet az explorer8 csinálja?...csak azóta jön elő néha ez a windows intéző ablak, de fogalmam sincs, mi ez és, hogyan lehetne kiiktatni...

(#22907) jasonka


jasonka
aktív tag

Üdv mindenkinek !

SEGÍTSÉG !! Megőrülök !!! :W

Több éve használom a WinXP Prof-t - de most alaplapcsere miatt teljesen újra kellett húznom.
Boot-os telepítő CD-m van, amin nincs rajta az SP2 és SP3 - ezeket utólag szoktam feltenni.
Elindul a telepítés,hardverkiépítés vizsgálata, töltődnek a driverek, elfogadom a feltételeket stb., formattálja a HDD-t NTFS-sel, előkészíti a telepítő fájlokat, majd újraindul ÉS KEZDI ÚJRA AZ EGÉSZET A CD-RŐL, AZAZ MEGINT : "Hardverkiépítés vizsgálata..." stb.
És ezt csinálja minden alkalommal - nem megy tovább a telepítési folyamat ( ha a BIOS Setup-ban a HDD-ről való bootolás van beállítva, akkor "Olvasási hiba történt...Indítson újra a Ctrl+Alt+Del-lel".

KICSERÉLEM AZ ALAPLAPOT (HP-ről MSI-re) a HDD-t 400 GB-osról 300-asra, ÉS UGYANAZ TÖRTÉNIK !!! Hogy lehet ez ???! :W :O :O :O

Help !!!!

[ Szerkesztve ]

Hja kérem ! A Belváros !...

(#22908) Sk8erPeter válasza jasonka (#22907) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Várj, amikor újraindul, akkor amikor kiírja, hogy a "CD-ről való indításhoz nyomjon meg egy gombot...", akkor nem nyomod meg véletlenül azt a bizonyos gombot? Ilyenkor nem szabad, mert akkor tényleg kezdődik elölről! Tehát hagyni kell, hogy menjen utána már magától.
Ha így sem menne, azt azért nem érteném, mert már formáztad a HDD-t, tehát nem az a baja, hogy nincsenek integrálva SATA-driverek. (ha SATA-sról van szó egyáltalán)

Sk8erPeter

(#22909) fagy53 válasza jasonka (#22907) üzenetére


fagy53
nagyúr

Mi lenne, ha az újraindításnál visszaállítanád a normál boot sorrendet, azaz a HDD megelőzi a CD-ROM-ot.

(#22910) jasonka válasza fagy53 (#22909) üzenetére


jasonka
aktív tag

Mindkettőn túl vagyok : NEM nyomom meg a gombot bootoláskor (ezt mondja a Microsoft telepítési leírás is, hogy kivételesen hagyjuk figyelmen kívül ) és át van állítva winchesteres bootolásra...

Hja kérem ! A Belváros !...

(#22911) Sk8erPeter válasza fagy53 (#22909) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Idézem a srácot: "ha a BIOS Setup-ban a HDD-ről való bootolás van beállítva, akkor "Olvasási hiba történt...Indítson újra a Ctrl+Alt+Del-lel"."

Sk8erPeter

(#22912) Sk8erPeter válasza jasonka (#22910) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát ez furcsa, egyébként nem is kell átállítani ilyenkor, mivel a sorrendet veszi figyelembe bootoláskor: ha a CD-t nem indítod el, akkor átlép a következő bootolható eszközre, és onnan próbál meg bootolni.
Már gyanakszom akár a CD hibájára, akár memóriahibára is, akár...

Sk8erPeter

(#22913) jasonka válasza Sk8erPeter (#22912) üzenetére


jasonka
aktív tag

Ami a CD-tilleti : ős régi és csak 1x írható....

Hja kérem ! A Belváros !...

(#22914) jasonka válasza jasonka (#22913) üzenetére


jasonka
aktív tag

Nem akarok élcelődni, nem akarom tetézni, mert teljesen le vagyok taglózva : DE van egy harmadik alaplap is itt jelenleg - épp mert az egyik gyanús hogy esetleg rossz - és abban az előzőekben lévő 4x256 MB Dual DDRAM helyett 1x1024 MB-os DDRAM van ( minden DDRAM PC3200-as ) - sőt két egyforma P! 2,8-as 512/800-as Northwood van - és mindenütt mindíg ugyanez a helyzet !!!!!!!!!! :O :O :O :O :O :O

Hja kérem ! A Belváros !...

(#22915) Sk8erPeter válasza jasonka (#22914) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

És még mindig nem merült fel benned, hogy tényleg a CD a hibás?? :N :DDD

Sk8erPeter

(#22916) jasonka válasza Sk8erPeter (#22915) üzenetére


jasonka
aktív tag

Nade ugyanerről - az 1x írhatóról - mentek korábban a (sikeres) telepítések és olvasási hiba egyszer sem jelentkezett - az erről készült MOSTANI FRISS másolatok azonban sorra "elbuktak" azaz hol ez, hol az a driver hiányzott, vagy olvashatatlan volt, ezért a "telepítés nem volt folytatható..."

[ Szerkesztve ]

Hja kérem ! A Belváros !...

(#22917) Lenry válasza jasonka (#22916) üzenetére


Lenry
félisten

épp ez a baj... öreg, karcos, minden baja van, és már nem másolható hibátlanul

különben is... odáig oké, hogy 1x írható, meg öreg... de mi lett az eredeti telepítővel? (mert gondolom arról másoltad) :U

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#22918) vepe válasza jasonka (#22916) üzenetére


vepe
senior tag

hidd el a cd is lehet hibás

(#22919) sittes79


sittes79
addikt

Sziasztok,

Tudnátok segíteni olyan progi kéne ami elmenti a windowst
miután telepítettem frissen minden driverrel és progival ami nekem kell

valami GHOST rémlik de nem vagyok benne biztos. ill.

tutorial a tökéletes telepítéshez, windows belövés gyorsra ilyesmi

köszi

(#22920) kételkedem válasza sittes79 (#22919) üzenetére


kételkedem
addikt

A ghostolásról itt érdeklődj. pl Acronis True Image is nagyon jó erre a célra, használatáról itt olvashatsz.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#22921) Csabee. válasza sittes79 (#22919) üzenetére


Csabee.
nagyúr

szedj le egy hirens boot cd-t ha van, és ott a Ghost-al készíthetsz egy image-t a partíciódról, és könnyedén 1perc alatt vissza is tudod állítani vele bármikor :)

Üdv: Csabee.

(#22922) BambaHuba


BambaHuba
tag

Sziasztok!

Egyik barátom azt mesélte, hogy diákoknak elérhető ingyen a windows. Ez igaz? Ha igen hol lehet beszerezni?

Köszi!

B

(#22923) akaido válasza sittes79 (#22919) üzenetére


akaido
addikt

[Norton Ghost 2003] .iso fájlt letöltöd, kiírod cd-re, butulsz róla. Tud partícióról de komplett lemezről is másolatot gyártani.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#22924) akaido válasza BambaHuba (#22922) üzenetére


akaido
addikt

Esetleg a felsőoktatásban a Campus verzióról lehet szó?

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#22925) BambaHuba válasza akaido (#22924) üzenetére


BambaHuba
tag

jaja lehet. De ebben nincs windows csak frissítés.... Akkor lehet h kacsa volt :(

A campus.hu-n meg nincs semmi...

Azért köszi!

(#22926) Csabee. válasza BambaHuba (#22922) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Felsőoktatásnál főiskolák, egyetemeknél van lehetőség hogy ingyen juthatsz hozzá oprendszerhez, illetve van egy oldal, ahol 4-5000Ft-ért kapsz eredeti xp-t :)

Üdv: Csabee.

(#22927) akaido válasza BambaHuba (#22925) üzenetére


akaido
addikt

[link]

"Mivel a Campus licencben csak frissítésként érhetők el a Windows rendszerek, a kedvezményt igénybe vevőknek már rendelkezniük kell egy korábbi jogtiszta változattal is. Az Office és a többi program esetében nincs ilyen korlátozás."

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#22928) BambaHuba válasza Csabee. (#22926) üzenetére


BambaHuba
tag

ez az amit sehol sem találok, hogy hol lehet ingyen :W

Eladtam a régi gépet és azon volt a matrica amin az aktiválási kulcs volt :W

Na és jelenleg még 5000 kiadása is nagy pénz mivel mindent az új gépbe öltem...

(#22929) BambaHuba válasza akaido (#22927) üzenetére


BambaHuba
tag

Igen én is ezt találtam sajnos...

:R

(#22930) sittes79


sittes79
addikt

Nagyon Köszönöm mindenkinek ez gyors volt :)

Neki is állok összerakni egy jó "winfost" :) hátha sikerül

(#22931) Csabee. válasza BambaHuba (#22929) üzenetére


Csabee.
nagyúr

és ha esetleg a kulcsodat visszakérd? bár.. azt már szerintem buktad..

Üdv: Csabee.

(#22932) BambaHuba válasza Csabee. (#22931) üzenetére


BambaHuba
tag

na igen ezzel már próbálkoztam... semmi eredménye :W

Na jó veszek 1et itt PH-n 5-ért :C

Vhonnan csak meglesz...

(#22933) Csabee. válasza BambaHuba (#22932) üzenetére


Csabee.
nagyúr

PH-n ?:D holárulják 5ér? :D

Mi történt? felhívtad a csávót és mondta hogy szevasz van? :D

Üdv: Csabee.

(#22934) lúzer válasza Csabee. (#22926) üzenetére


lúzer
veterán

és mi az az oldal?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#22935) lúzer válasza akaido (#22927) üzenetére


lúzer
veterán

Érdekes mert én letöltöttem magát az oprendszert is campus keretében.
Jól be is táraztam, mit ne mondjak... ;]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#22936) Sk8erPeter válasza jasonka (#22916) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

És még mindig nem értem, mi köze van az egésznek ahhoz, hogy a CD 1x írható... ;]

Sk8erPeter

(#22937) Tosee válasza Sk8erPeter (#22936) üzenetére


Tosee
őstag

Gondolom kiírta (.iso) egy sima cd-r -re! Ha nem tévedek... ;]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#22938) PPSH


PPSH
őstag

szevasztok.
olyan problemam lenne hogy az XP-rol hogy tudom leszedni a directx-et?mert leszedtem valami XP-s DX10-et es azota elegge gyengus az FPS a jatekokban.es hiaba teszem ra fol a DX9-et sehogy se tudja folulirni.es az a szep mindenben hogy tenyleg DX10-et lat mindenhol meg az everest szerint is.06-ban ropke 500 pontot esett es jatekokban is visszaeses tapasztalhato. :W

Cort Z40(EMG 81+85)+Marshall MA100H+Marshall M412A 300W

(#22939) Csabee. válasza PPSH (#22938) üzenetére


Csabee.
nagyúr

távolítsd el ezzel: Directx Uninstaller

Üdv: Csabee.

(#22940) sittes79


sittes79
addikt

Látom itt sok a hozzáértő, hátha tudtok erre válaszolni,

van nékem egy dell 9300 laptopom amiben van
egy geforce 6800 go pci videókártya.

a kérdésem hogy a winXP-ben megoldható valahogy az mkv
(h.264) filmek harderes gyorsítása a vid. kártya által?

köszi

(#22941) Sk8erPeter válasza Tosee (#22937) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Na és akkor mi van? Attól még a CD nem lehet karcos? :DDD

Sk8erPeter

(#22942) akaido válasza lúzer (#22935) üzenetére


akaido
addikt

Szerencsés embör vagy. :R

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#22943) jasonka válasza jasonka (#22907) üzenetére


jasonka
aktív tag

Újabb paranormális (?) jelenségek :

A régebbi - de biztos - megoldást választottam : miután FAT32-vel partícionáltam a vadiúj HDD-t feltettem a Win98'SE-t : simán feltelepült ( pedig - mint tudjuk - a telepítés közben 2x is újra kell indulnia ).
Ezután frissítettem a 98-ból XP Prof-ra : elindul a telepítés - majd újraindulás után először megjelenik az XP kezdőlapja, és KÉK HALÁL !!! :

Tegyük fel, hogy rossz a boot szektora a HDD-nek - de akkor hogy indult újra a 98SE ???
(Hozzáteszem : kicseréltem az XP telepítő másolati példányát egy SP2-t is tartalmazó, de nem boot-os másolatra... Ja ! És az is csak 1x írható telepítő CD - kb. 4 éves...)

[ Szerkesztve ]

Hja kérem ! A Belváros !...

(#22944) jasonka válasza Sk8erPeter (#22936) üzenetére


jasonka
aktív tag

Hát az, hogy vírus nem lehet... mert ugye utólag nem kerülhetett rá ( ha csak 1x írható...)

[ Szerkesztve ]

Hja kérem ! A Belváros !...

(#22945) lúzer válasza jasonka (#22943) üzenetére


lúzer
veterán

Olvastam hogy 300 - 400 gigásak a vinyók

Le volt formázva a teljes terület?

Próbáld ki:
minden partíció törlése, semmi ne legyen a lemezen.
ezután telepítőből 1 db partíció létrehozása, max. 100 gigást és arra telepíteni

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#22946) R válasza jasonka (#22943) üzenetére


R
aktív tag

semmi

[ Szerkesztve ]

(#22947) jasonka válasza R (#22946) üzenetére


jasonka
aktív tag

MÁSOLATOKRÓL írtam két alkalommal (nem "orrba-szájba"...) - de nem hinném hogy az erkölcsi prédikáció helye itt volna a "csalárd felhasználók" megnevelésére...
Én segítséget kértem (mint ahogy én is megosztom másokkal itt, amit tudok)
Ha kapok megköszönöm, ha nem, megpróbálom megoldani...

A "kérdést" pedig leírtam :
"Tegyük fel, hogy rossz a boot szektora a HDD-nek - de akkor hogy indult újra a 98SE ???"

Hja kérem ! A Belváros !...

(#22948) PongiBandi válasza Matamata (#21527) üzenetére


PongiBandi
tag

exFAT filerendszert csak az XP törödezettségmentesítője nem ismeri fel, vagy az már annyira modern, hogy azt már nem is kell töredezettségmentesíteni?

Esetleg más progival (diskeeper, stb) megy XP alól a defrag?

(#22949) Sk8erPeter válasza jasonka (#22944) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Úristen, te most szivatsz? :DD Könyörgöm, hogyha hibás a CD, akár karcos lett, elöregedett, akármi más oka van, akkor ugyanúgy elb@szódik a telepítés! :W
Szerk.: így értettem, hogy "hibás" a CD, nem úgy, hogy vírusos... :O A "hiba" szóban ugyebár elég sok minden benne foglaltatik...
Egyébként R kolléga meg szerintem azért írta neked láthatóan szerkesztés után (!), hogy "semmi", mert meggondolta magát, vagy félrekattintott, senki nem tartott itt neked "erkölcsi prédikációt", úgyhogy ne oltsd le csak a fórumtársadat azért, mert valamit félreértesz.
Jóval több eséllyel kapnál itt segítséget, ha odafigyelnél, hogy valaki mit ír (én kb. hatszáz formában írtam le neked, hogy mire gondolok), és még nem neked állna feljebb.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#22950) jasonka válasza lúzer (#22945) üzenetére


jasonka
aktív tag

OK - az ötlet jó csak az a gond, hogy a fránya XP telepítő is csak egy kb 131 GB-osat "lát" és azt hajlandó formázni - azt is csak NTFS-sel, mert nincs rajta az SP2, tehát fel sem ajánlja a FAT32-t...

(VAN ugyan rendes, kulcsos Paragon Part. Manager 8.5-öm, de az csaknem több galibát csinál, mint hasznot. XP-s notebook- on fut - a kérdéses vinyók USB-s mobil rack-on vannak. A notebook-on lévő XPfelajánlja az NTFS-s formázást, az végig, rendben lezajlik, majd a PPManager mindenféle invalid partíciókat lát : 800 Gb-osat az össz 400-as HDD-n és nem tudja helyrerakni.....)

Tanulság : csak mégegyszer feltelepüljön az XP Prof ! - csak azzal fogok bármit formázni, mert az a biztos...

"..a kérdéses vinyók USB-s mobil rack-on vannak..." Mielőtt félreértené valaki : természetesen csak a két telepítési kísérlet közti szünetben vannak mob. rack-en....

Hja kérem ! A Belváros !...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.