Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23251) Sk8erPeter válasza Mach5 (#23249) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Dehogynem, beilleszti az... :D
Ott van, hogy "Új kép feltöltése a szöveghez", ott Tallózással kiválasztod a lementett (!) képet (pl. Print Screen megnyomása után a Paintben (Start - Futtatás - mspaint) ráklikkelsz a beillesztésre, és lemented jpeg formátumban), aztán rákattintasz az OK-ra, és miután a képfeltöltés sikerült, a "Beillesztés" gombbal berakhatod a szöveg tetszőleges környezetébe.
Illusztrálom képekkel, hogy hogyan tettem fel az alábbi képeket: :DDD (a második képet már az "Új kép feltöltése a szöveghez" linkkel raktam be)
Kép feltöltése
Beillesztés, új kép feltöltése...

Sk8erPeter

(#23252) betyarr


betyarr
veterán

sziasztok!

azt valaki megtudná mondani,hogy sp3 alatt hogyan lehet kiakpcsolni a bejelentkezésnél az üdvözlőképernyőt?unom hogy mindig még pluszban kattintani kell a felhasználóra...

thx!

(#23253) |kisbandi| válasza betyarr (#23252) üzenetére


|kisbandi|
tag

Ha jól értem, az automatikus beléptetésre gondolsz: [link]

(#23254) betyarr válasza |kisbandi| (#23253) üzenetére


betyarr
veterán

iiiigen!otthon ki is próbálom!millió :R

(#23255) Balli válasza Balli (#23225) üzenetére


Balli
őstag

Az hogy lehet hogy a kulsos USB-re csatlakozott HDD-t tudom hasznalni programokon keresztul +Total Commanderrel, az XP intezojevel meg nem tudom kinyitni es kiirja, hogy: "Hozzaferes megtagadva"

Athens 2004

(#23256) zodo


zodo
nagyúr

Valaki meg tudná mondani miért áll meg a telepítési folyamat a driverek,kernel,stb betöltés és a particiónálos rész között?
Számítógép hardverelemeinek vízsgálata / kernel,driverek betöltése és fekete képernyőn ball felső sarokban villogó kurzor-ig eljutt ,de innen nem lép tovább. :F

[ Szerkesztve ]

(#23257) Gondar


Gondar
tag

Sziasztok!
Eddig volt egy kingston pendrivom amit rádugtam a gépre és minden jó volt. Ma megint bedugtam és az intézőbe és a total commanderbe se jelenik meg. Ellenben ha rányomok arra hogy hardver biztonságos eltávolítása akkor ott van. Próbáltam az eszközkezelőbe is megnézni ,de ott sem jelenik meg. Létszi valaki segítsen..
( ezt a kérdéset már feltettem hdd topicba is, hátha itt is kapok vmi tanácsot)

(#23258) Sk8erPeter válasza Balli (#23255) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Esetleg próbáld meg saját tulajdonba venni: [link]

Sk8erPeter

(#23259) Sk8erPeter válasza Gondar (#23257) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

USB-s vagy PS/-es a billentyűzeted vagy egered?
Ha PS/2-es, akkor megpróbálhatnád azt, hogy eltávolítod az Eszközkezelőből az összes USB-drivert, majd újra felismerteted.

Sk8erPeter

(#23260) cigam válasza Sk8erPeter (#23259) üzenetére


cigam
félisten

Ennél 1xübb magyarázat, hogy elromlott. Másik gépbe dugva műxik jól?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#23261) Gondar válasza Sk8erPeter (#23259) üzenetére


Gondar
tag

köszi, kipróbáltam, mindent szépen kitöröltem billentyűvel ,de újra indítás után se jelenik meg a pendriveom intézőben :(

(#23262) Gondar


Gondar
tag

asztali dvd lejátszón próbáltam ott működik, de a gépen most néztem meg még kettő másikat is azok se mennek ..:O

(#23263) Gondar


Gondar
tag

Bocsi floodért de már nem tudtam szerkeszteni és közbe rájöttem valamire ..
Itt jobb oldalt kéne lenni a tároló eszközeimnek nem ?

(#23264) cigam válasza Gondar (#23263) üzenetére


cigam
félisten

Hát ez elég megdöbbentő. Te miket töröltél?
Ujraindítás után se látszanak a winyók?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#23265) Sk8erPeter válasza cigam (#23260) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Mint látjuk, nem a pendrive-val, a gépével van gebasz. Nem feltétlenül kell egyből azzal rémisztgetni valakit, hogy elromlott a cucca, előbb meg kell vizsgálni a többi lehetőséget. Ezért is írtam, amit írtam.

Sk8erPeter

(#23266) Balli válasza Sk8erPeter (#23258) üzenetére


Balli
őstag

Koszi szepen a tippet de sajnos nem mukodik :(

Athens 2004

(#23267) cigam válasza Sk8erPeter (#23265) üzenetére


cigam
félisten

Nem feltétlenül kell egyből azzal rémisztgetni valakit, hogy elromlott a cucca

Ja. Hát sokkal jobb ha a gépe rossz mintha "csak" a pendrive pusztult volna meg.
Sztem okosabb megoldás letsztelni egy másik gépen, hogy működik-e, mint csípőből mindenféle törlést javasolni.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#23268) Gondar válasza cigam (#23267) üzenetére


Gondar
tag

Az törlés előtt is olyan volt, szal tök mind1 már :)
a pendrive az okés, csak nem akr meg jelenni intézőbe, meg úgy álatlába sheol se ..
és nem nem látszank a vinyók ujra indítás után se ...
de létszi neadjátok fel, biztos van még valami ötletetek. (windows ujra rakáson kívül)

[ Szerkesztve ]

(#23269) cigam válasza Gondar (#23268) üzenetére


cigam
félisten

csökkentett módban se látszanak a winyók?
SATA vagy IDE?
Alaplapi, vagy PCI(E)-es illesztővel?
A rendszer amúgy műxik rendben?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#23270) Sk8erPeter válasza cigam (#23267) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"...mint csípőből mindenféle törlést javasolni." Te miről beszélsz, ember? Azt mondtam neki, hogy az Eszközkezelőben törölje ki a telepített USB-s eszközöket, majd ismertesse fel újra. Szerinted ez olyan komoly gondot okoz? Gondolkozz már, mielőtt okoskodsz... :W Te kezdtél nekem írogatni, nyugodtan kihagyhattad volna, foglalkozz inkább a srác problémájával. :(((

Szerk.: egyébként szerintem is kipróbálhatná másik gépben, de talán azt is számításba kéne venni, hogy nem biztos, hogy van másik gép a közelében, és valószínűleg most szeretné megoldani.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#23271) Sk8erPeter válasza Gondar (#23268) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Az alaplapi driverek fent vannak a gépen?
Nem buheravindózt használsz?
Vírus- és kémprogram-keresés?

Sk8erPeter

(#23272) cigam válasza Sk8erPeter (#23270) üzenetére


cigam
félisten

másban a szálkát...

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#23273) Steelmanus válasza Sk8erPeter (#23271) üzenetére


Steelmanus
addikt

Nem akarok vitatkozni, de az USB torlese nem igazan jo otlet egybol, mert az nem vincsi hogy uj particio betujeeleket kapjanak. Az USB driver tobbszor modosulhat, es ha kitorli akkor teheti ujra az ACPI drivert, mert azt telepiteskor amikor a lap driveret telepiti atirodik.
Fontos hogy a BIOS-ban is mire van konfigolba, mert az XP SP1 SP2 SP3 mind mind masik drivert tesz fel, es ha pl a BIOS-ban kikapcsolom az ACPI 2.0 eszre sem veszed hogy atkonfigolja az USB drivert is max annyit hogy kettovel tobbet fut a csik az XP indulasakor.
Telepits fel pl egy kamerat az is atfogja irni, mert minden gyarto okosabb mint az MS.
Nekem Logitech kameram van es atirja, ahelyett hogy hasznalna a beepitettet. Es akkor meg jon az hogy ossze-vissza dugdosott kutyuk, meg miegymas. Ha jo a gepe meg a sracnak akkor arrol irt, ha meg mar nem, akkor van masik gep a kozeleben.
Szvsz. szerint keressen ra az olyan virusra amelyik eltunteti a meghajtokat, nem irom ide dolgozzon meg mert ugy tanul.

(#23274) Gondar válasza Steelmanus (#23273) üzenetére


Gondar
tag

azert köszi..
btw, nyugi azzal is sokat segítesz ha leírod mert közbe nekem kell megcsinálni és tanulom a dolgokat

[ Szerkesztve ]

(#23275) Sk8erPeter válasza Steelmanus (#23273) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Azért javasoltam ezt, mert csináltam már, és semmiféle problémát nem tapasztaltam. Ez nálam már bevált, amikor szarakodott az USB-s bill-em, gondoltam hátha beválik másnál is. Puszta ötlet volt, ezért nem is értettem, miért "esett nekem" cigam. Nyugodtan elmondhatta volna olyan kulturáltan is, ahogy Te is tetted. :R
Ha kitörlöd a drivereket, és utána ismét bedugod pl. épp a webkamerát, akkor annyi történik, hogy újra feltelepíti a szükséges drivert. De ha kézzel is kell csinálni (pl. ismét gyári CD-ről telepíteni), sztem annyit megér ez a dolog, hogy egy ennél sokkal égetőbb probléma megoldódjon.
Nyilván nem lehet mondani univerzális megoldást, mert hihetetlen sok dologtól függhet a probléma, és sokszor nem megy másként ennek feloldása, mint próbálkozással. Olyan tanácsot egyébként sem adtam volna, amit én még ne próbáltam volna, és ne lennék tisztában az esetleges veszélyeivel. Úgy gondoltam, hogy ez nem egy veszélyes kategória. (és ha jól értettem, ez nem is okozott semmiféle problémát...)

Sk8erPeter

(#23276) Mach5


Mach5
aktív tag

Azt szeretném megkérdezni hogy windows xp 32bit 3.5gb ramot kezel le? 64bit meg 4et? Ha igen akkor pl. valaki vessz 32bit-be 4gb ramot 3.5gbot ramot ir ki és akkor azzal a fél gigával úgy csinálja mintha nem is lenne a gépjén? Vagy azt is kihasználja csak 3.5gbot ír ki?

[ Szerkesztve ]

(#23277) kételkedem válasza Mach5 (#23276) üzenetére


kételkedem
addikt

A 64 bites xp 16 GB RAM-ot és 16 TB virtuális memoriát kezel.

A 32 bites xp-ről itt olvashatsz.

[ Szerkesztve ]

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#23278) No-kia


No-kia
őstag

hello! most hpztak hozzá meg ylaptopot, ami úgy tűnik azért rosz, mert a lejárt windows litoltatta magát? és a háttérképen kívül semmi sem jön be, ilyenkor csak a rendszer újrarakása segít igaz? adatokkal lehet vmit csinálni?

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#23279) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Nagyon sokáig nem ugattam be a pofátlanul sz* helyesírásért, mert hátha valaki diszgráfiás, nehogy már megbántsam, nem tehet róla. De hogy már a hsz-ek felét értelmezni sem lehet, mert nem veszik a fáradságot arra, hogy legalább ránézzenek mit írtak...

Tudom... nagyképű kocsog vagyok.

(#23280) No-kia válasza DeFranco (#23279) üzenetére


No-kia
őstag

bocs , siettem ,mert bekellett mennem a 9:27-es buszhoz, a memkártyámmal és nem olvastam el írás után, elég hamar ütöttem a szóközöket, de megtudsz bocsátani valaha? :O :B :U

hello! most hoztak hozzám egy laptopot, ami úgy tűnik azért rossz, mert a lejárt windows, és a háttérképen kívül semmi sem jön be,letiltotta magát? ilyenkor csak a rendszer újrarakása segít, igaz? adatokkal lehet vmit csinálni?

[ Szerkesztve ]

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#23281) kételkedem válasza No-kia (#23278) üzenetére


kételkedem
addikt

Egyszerűen csak regisztrálni kell a Wint.
Az adatok természetesen biztonságban vannak, attól, hogy még nem regisztráltátok az op rendszert.

DeFranco: nem vagy kotsog :N

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#23282) No-kia válasza kételkedem (#23281) üzenetére


No-kia
őstag

de csak a háttér jön be, meg az indulás elején , hogy probléma megoldás most/később . lehet bekapott egy vírust is?
mod.: most rámentem hogy megoldás most és csak a mozilla indul el, meg kiírja hoyg bezárta a microsoft directplay helper-t

[ Szerkesztve ]

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#23283) DeFranco válasza No-kia (#23280) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Jóvanna... :) eldurrant az agyam és pont a rombolási zónában álltál. Nem csak rád értettem, próbáltam árnyalni azzal, hogy nem a te hsz-edre válaszoltam. Peace

:R :K

(#23284) kételkedem válasza No-kia (#23282) üzenetére


kételkedem
addikt

Akkor az nem a win regisztrációja miatt van.
Ha induláskor F8-at nyomsz, akkor csökkentett módban indul a rendszer. Ha van egy kis szerencséd, akkor így be fog töltődni. A fontosnak vélt adatokat másold ki pendrájvra. Csökkentett módban indíthatsz vírus és kémprogram keresést, de ha nem akarsz vele szöszölni, akkor rakd újra a wint.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#23285) tissotto


tissotto
tag

Sziasztok xp-s gepet kikapcsoltam majd a kov. inditasnal nem tudtam elinditani az msn-t illetve a firefoxot ami eleg gaz mert az osszes jelszavam abba volt, ezt a hibat irja ki: "Az alkalmazás inicializálása nem megfelelő (0xc000000005) Az alkalmazás befejezéséhez katt az OK gombra. A 2 programot mar letoroltem es ujraraktam es igysem jo, rendszervisszaalitot nem akarok hasznalni mert ceges gep es felek, hogy elvesznek az adatok a ceges programbol. Valami otletet tudnatok adni? :O

(#23286) kételkedem válasza tissotto (#23285) üzenetére


kételkedem
addikt

Adatokat mentsd el és mehet a rendszerviszaállítás

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#23287) No-kia válasza kételkedem (#23284) üzenetére


No-kia
őstag

nah csökkentettel sem jön be semmi csak a sötét képernyő. akkor ebből win újra lesz, kösz :R

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#23288) tissotto válasza kételkedem (#23286) üzenetére


tissotto
tag

Rendszervisszaallitas nem jarhato ut mert eleg bonyolult a program :( .

(#23289) No-kia


No-kia
őstag

mozillából nem lehet böngészni a gépben? az az egy program ami elindul, vagyis fájlkezelőként nem lehet használni?

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#23290) kételkedem válasza No-kia (#23287) üzenetére


kételkedem
addikt

Ubuntu live cd-ről bootolj be, azután le tudod menteni az adatokat.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#23291) Sk8erPeter válasza tissotto (#23285) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Mozilla topicban biztos meg tudják mondani, hogy hol tárolja a Firefox a jelszavakat, és melyik fájlt kell lementeni és majd visszaállítani mondjuk másik gépen.
Annyit tudok, hogy itt tárolja a cuccait, de ezenkívül nem mentem bele, mert Opera fan vagyok :D :
C:\Program Files\Mozilla Firefox
C:\Documents and Settings\felhasználói név\Local Settings\Application Data\Mozilla
C:\Documents and Settings\felhasználói név\Application Data\Mozilla

A Messenger mappája meg itt van:
C:\Documents and Settings\felhasználói név\Local Settings\Application Data\Microsoft\Messenger\akárki@akármi.hu\
C:\Documents and Settings\Peti\Contacts\akárki@akármi.hu\

Aztán meg használd az Xpass-t a jelszavak megjelenítésére, hogy aztán megjegyezhesd. :)

Az uninstall után amúgy próbáltál registry-t tisztítani, sütiket, tempeket törölni pl. CCleanerrel? Esetleg segíthet. Utána újrarakhatod jobb esetben. (de mentsd előtte a fenti könyvtárakat)

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#23292) R


R
aktív tag

a hálókártya LAN, WLAN mac addressének címének felderítésére milyen módok vannak? nincs semmilyen driver még feltelepítve

hogy lehet két különböző hálózati kapcsolatot, profilt lementeni (LAN, WLAN)?

(#23293) bobsys válasza R (#23292) üzenetére


bobsys
addikt

kiveszed a kartyat es leolvasod rola
xp nem kezel halozati profilokat

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#23294) zodo


zodo
nagyúr

Árulja el valaki ,hogy miért áll meg a telepítési folyamat félúton ? Link köszi

(#23295) R válasza bobsys (#23293) üzenetére


R
aktív tag

én már, ha lehetne semmihez nem nyúlnék hozzá, főleg nem egy laptophoz
szóval up
ha egy hotspot-nál kapcsolódnék a netre elállítódik az otthoni beállítás?erre csak van vmi megoldás h ne így történjen...

[ Szerkesztve ]

(#23296) R válasza zodo (#23294) üzenetére


R
aktív tag

xar az optikai meghajtod, probald meg kinyit-becsuk

(#23297) bobsys válasza R (#23295) üzenetére


bobsys
addikt

laptopnal nincs az aljara valami matricara rairva a MAC?
ja hogy olyan "profil"? azt siman eltudod menteni (kulonbozo wifi halozatokhoz a jelszot, auth beallitasokat )

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#23298) Lenry válasza R (#23292) üzenetére


Lenry
félisten

az Everest pl kiírja

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#23299) zodo válasza R (#23296) üzenetére


zodo
nagyúr

(#23300) bobsys válasza zodo (#23299) üzenetére


bobsys
addikt

ha van/volt fent egy elozo oprendszer akkor azt torold le
esetleg sata vinyot nem latja

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.