Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23551) |kisbandi|


|kisbandi|
tag

brd (#23525): Legutóbb a FIFA Managernél láttam ilyen üzeneteket:

"FIFA manager 07 requires at least 768MB of free swap file space. Please free the required space and re-run the game."

"FIFA Manager 08 requires at least 640MB of free swap file space. Please free the required space and re-run the game."

Sk8erPeter (#23527): Ha nem zavar, hogy a Photoshop állandóan hibaüzenettel indul, az a Te dolgod. Attól, hogy még nem találkoztál ilyen alkalmazással, még létezhet, lásd fentebb.

"Ha szükség lesz rá, akkor majd a program pampog, hogy ugyan már, kapcsoljam vissza. Vagy nem. De akkor meg tudom, hova nyúljak."

Lehet, hogy Te tudod, mit kell ilyenkor csinálni, de Pistike, aki Windows install után végigment az 1001 tweak minden pontján (amiben persze ez is benne volt), nem biztos, hogy fog rá emlékezni.

Sk8erPeter (#23540): Igen, biztos az Adobe a hülye, meg a Microsoft [link] is, hogy nem ajánlják a lapozófájl kikapcsolását... :U

Nem értem, miért támadsz. Ha nem tudod, hogy próbáltam-e, kérdezz! Igen, próbáltam már több gépen is, hogy kikapcsolom, de ha megfelelően be van állítva, nem látok teljesítménybeli különbséget.

"...mondjuk 1 GB-nál kevesebb RAM esetén lenne alapja a parázásnak, de 2 GB-nál már nincs."

Lehet, hogy Te nem használsz olyan programot (vagy többet egyszerre), ami 2GB-ot meg tud enni, de én pl. igen... ez megint csak a használt alkalmazásokon múlik (ami ugye felhasználónként eltér), nem a Te szubjektív véleményeden.

[ Szerkesztve ]

(#23552) Antigabo válasza Sk8erPeter (#23542) üzenetére


Antigabo
tag

Értem én !!!...
Te vagy a legjobb !
Szent
és Sérthetetlen....
No Problem !!!
Használd lapozófájl nélkül a PC-d
PIONEER... :DD

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#23553) fagy53 válasza DJ. Ru$y (#23549) üzenetére


fagy53
nagyúr

(#23554) brd válasza Sk8erPeter (#23527) üzenetére


brd
nagyúr

Nem. Ha nem tudod megszerezni a kulcsot abból a rendszerből, ahol titkosítva lettek a file-ok, akkor bukó.

The only real valuable thing is intuition.

(#23555) volvoguy


volvoguy
addikt

a gépemen fenn van a .NET Framework 2.0 és 3.0 is....letörölhetem a 2.0-t...vagy azt is használhatja még bármelyik program?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#23556) brd válasza |kisbandi| (#23551) üzenetére


brd
nagyúr

Gondolom, biztonsági okokból korlátozták le ilyen módon a programjukat, mert rengeteg memóriát eszik (erre egyébként külön felhívják a figyelmet!), és a játék megjelenésekor nem volt általános annyi memória a gépekben, amennyi elég neki a normális futáshoz. Így, ha esetleg lassú is lesz a sok HDD-használattól, legalább nem fagy le, ha elfogy a fizikai memória. Hülye egy megoldás így megírni egy programot (mármint, hogy nem lehet a check-et kikapcsolni benne), de az EA-tól nem várok mást...

A Photoshop üzenete nem hibaüzenet, hanem figyelmeztetés. Semmilyen hátrányod nem származik belőle, ha úgy használod a programot, hogy ezzel az üzenettel indul, csak figyelni kell, hogy a fizikai memória ne fogyjon el. A M$ is ugyanezért nem javasolja, hogy kikapcsold. Ha ugyanis elfogy a fizikai memória, egyesek (a többség) számára nem várt, vagy érthetetlen hibaüzenetek fognak megjelenni. A Windows a kevésbé hozzáértő user-eknek (vagyis az átlag felhasználónak) akart mindig is kedvezni, ezért a leginkább hülyebiztos megoldást akarják beállítani, javasolni.

The only real valuable thing is intuition.

(#23557) brd válasza volvoguy (#23555) üzenetére


brd
nagyúr

Ne töröld le, az két külön futtatókörnyezet. Ha egy program számára kifejezetten 2.0 kell, a 3.0 nem lesz neki jó.

The only real valuable thing is intuition.

(#23558) |kisbandi| válasza brd (#23556) üzenetére


|kisbandi|
tag

Oké, akkor nem hibaüzenet, hanem figyelmeztetés. Bár a hozzászólásból úgyis egyértelműen kiderül, hogy ettől függetlenül elindul a PS.

"...csak figyelni kell, hogy a fizikai memória ne fogyjon el."

Hát ez az! Kinek van kedve állandóan a feladatkezelőt figyelni, hogy mikor fut ki a memóriából? Nekem ez már önmagában hátrány, arról nem beszélve, hogy kikapcsolt lapozófájl esetén nincs memory dump se (tudom, ez a userek többségét nem hatja meg, pedig hasznos tud lenni).
Btw, dump fájlok, a hülyebiztos megoldásokon kívül azért más szerepe is van a lapozófájlnak (és méretezésének): [link]

[ Szerkesztve ]

(#23559) Killing válasza DJ. Ru$y (#23549) üzenetére


Killing
addikt

Eredeti az a Windows Egyátalán?

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#23560) DJ. Ru$y válasza Killing (#23559) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem... :B De ez mondtam asszem vagy nem? :F Ha nem akkor bocs.... Ha nem eredeti akkor nem tudom megcsinálni?? :F :W Következő a szitu nálam: elkezdi telepíteni kernel, stb. stb..., és utána jön egy fekete képernyő egy villogó kurzorral na mikor az eltűnik akkor bejönnek már a vinyók, és hogy hova szeretném telepíteni... :F :W
Közbe Killing neked megy 1pM :B

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#23561) No-kia


No-kia
őstag

milyen programmal lehet kóddal lezárni egy egész meghajtót? már ha létezik ilyen

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#23562) sonar válasza No-kia (#23561) üzenetére


sonar
addikt

Pl.:TrueCrypt

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#23563) No-kia válasza sonar (#23562) üzenetére


No-kia
őstag

:R

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#23564) Akos2110


Akos2110
aktív tag

Sziasztok!
Minap megvettem a Battlefield 2 Complete Collectiont-t de telepítésével problémáim vannak.
1. Amikor az autorun indul : Autorun.exe - Alkalmazáshiba Az alkalmazás inicializálása nem megfelelő (0xc0000006). Az alkalmazás befejezéséhez kattintson az OK gombra.
2. Amikor a könyvtárból a setup -ot indítom akkor pedig D: \setup.exe : D: \setup.exe Egy ReadProcessMemory vagy WriteProcessMemory kérésnek csak egy része készült el.
A gépigény megvan. Jó lenne ha segítenétek.

(#23565) sonar válasza Akos2110 (#23564) üzenetére


sonar
addikt

Próbáld ki más gépen is, de lehet, hogy a lemez :(
Én hasonló képen jártam a Gears of Warral.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#23566) pukkancska


pukkancska
tag

Van egy lexmark Z1300 típusu nyomtatóm. Hogy tudom azt megcsinálni hogy jelszót teszek rá és csak akkor nyomtasson ki bármit is ha beírom a jelszót?

(#23567) brd válasza |kisbandi| (#23558) üzenetére


brd
nagyúr

'hát ne figyelgesd, neked akkor a bekapcsolt pagefile a megoldás. Van egyébként program, ami az óra mellett folyamatosan írja, hogy mennyi a szabad.

Dump: aha, szerinted a topicba írók, vagy akár az azt olvasók között hány százalék az, aki egyáltalán tudja, mi az a dump file? Ezek közül hány % az, aki fel is tudja használni? Aki tud valamit kezdeni egy dump file-lal, az azt is tudni fogja, hogy van-e szüksége rá, vagy nincs.

Egyébként az, hogy tapasztalsz-e különbséget a be-, kikapcsolt állapota között, nem jelenti azt, hogy másnak is ez lesz a tapsztalata... De leírtam egy példát, csináld meg. Én meglehetősen sokszor futottam bele a nevezett problémába, és más megoldás nincs rá, csak a pagefile kikapcsolása, mert a windows ezen tulajdonságát nem lehet szabályozni, képes egy másolás miatt kilapozni a futó programokat is a pagefile-ba. :(

The only real valuable thing is intuition.

(#23568) No-kia


No-kia
őstag

a CHMOD átállítása mit jelent?

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#23569) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Fiúk! Az miért van hogy kiírtam egy Windows-t CD-re és nem tud róla bootolni a gép... :W :F 16x írtam mert annál kisebbel nem tudom kiírni... mire kell még figyelni Nero-ba kell-e egyáltalán... :F :W

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#23570) cigam válasza No-kia (#23568) üzenetére


cigam
félisten

A fájl jogosultságait listázza/módosítja linux alatt.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#23571) cigam válasza DJ. Ru$y (#23569) üzenetére


cigam
félisten

Mi volt a forrás? Mert ha nem a "lemez másolása" opcióval másoltad nem is lesz belőle indítólemez.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#23572) No-kia válasza DJ. Ru$y (#23569) üzenetére


No-kia
őstag

egyszeres DAO-módban kell írni, minél lassabban, és csinálj eg y ellenőrzést a végén

jah igen és iso-ból kell csinálni

[ Szerkesztve ]

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#23573) No-kia válasza cigam (#23570) üzenetére


No-kia
őstag

tehát egy txt-nél ezt xp alól nem tudom megcsinálni?

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#23574) DJ. Ru$y válasza cigam (#23571) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem ISO-ból csináltam mert sima fájl ként jöttek le... :(( Ultraiso-val egybe tolhatom ugye?? És utána csak simán az isoból kiírni?? :F

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#23575) Tybee21


Tybee21
aktív tag

Vki tudja mit jelent ez???

[I]A rendszer-visszaállító szűrő értelmezhetetlen hibát ('0xC0000098') érzékelt a(z) 'HarddiskVolume1' kötetben található 'Eseménynapló.lnk' fájl feldolgozása közben. A szűrő befejezte a kötet figyelését.

További tájékoztatást a súgóban talál a következő helyen: http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp.[/I]

Köszi!

A pénzért az ember bármire képes, még akár dolgozni is!!! <<<<<<<<<|>>>>>>>>> " - Félig vegetáriánus vagyok. Sohasem eszem húst, miközben alszok! " =)

(#23576) DJ. Ru$y válasza DJ. Ru$y (#23574) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Aki segítene kiírni az dobjon legyen szíves meg egy PM-mel mondjuk az MSN címével! Köszönöm :R :R (elég sürgős lenne :F :W )

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#23577) sonar válasza DJ. Ru$y (#23574) üzenetére


sonar
addikt

Úgy nem is fog menni, mert nincs meg a boot rész.
Googlezál v vegyél eredetit :(((

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#23578) DJ. Ru$y válasza sonar (#23577) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Másnak működik ahonnan leszedtem... szóval vhogy meglehet csinálni sztem.. :F :U :(

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#23579) cigam válasza No-kia (#23573) üzenetére


cigam
félisten

Megtudod, ha NTFS-t használsz. Jobklikk a fájlon, biztonság fül, és ott kiosztod a jogosultságokat.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#23580) cigam válasza Tybee21 (#23575) üzenetére


cigam
félisten

Az 1ik rendszervisszaállítási pont megsérült. (vírusírtás volt?) Ha minden igaz, ezért ki is kapcsolta ezt a szolgáltatást.
http://support.microsoft.com/kb/310405/hu

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#23581) No-kia válasza cigam (#23579) üzenetére


No-kia
őstag

akárhogy nézem nem találom, nah de mindegy annyir anem fontos

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#23582) cigam válasza No-kia (#23581) üzenetére


cigam
félisten

Talán csak eltünt.
Ill. Home verzió esetén indítsd csökkentet módban, és előkerül.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#23583) No-kia válasza cigam (#23582) üzenetére


No-kia
őstag

igen, eztörtént, köszi :R

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#23584) d@minator válasza localhost (#22668) üzenetére


d@minator
addikt

"...a vinyóm nagyobbik partíciójából (D) hálózati meghajtó lett. Rákattintva a D-re "Társítás" ablak nyílik meg és azt írja ki, hogy: "Válassza ki a fájl megnyitásához használni kívánt programot". (Commander-ből el lehet érni a D tartalmát.)"
A problémát a "D"-n egy rejtett fájl az autorun.inf okozta. A 23504 hsz.-em tárgytalan. Azért köszi a segítséget.

(#23585) localhost válasza d@minator (#23584) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Így van az autorun-os változat tipikusan a Conficker vírus barátja! jaj!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#23586) Sk8erPeter válasza Antigabo (#23552) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Szegény kisfiú... biztos nem volt gyerekszobád. De a játszótéren van homokozó! :D

Sk8erPeter

(#23587) Sk8erPeter válasza |kisbandi| (#23551) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Attól, hogy még nem találkoztál ilyen alkalmazással, még létezhet, lásd fentebb."
Milyen példát is hoztál fel rá? Nem emlékszem ilyenre. :U
A FIFA hülyeségéről brd már megírta a frankót, a "hülyebiztos" szó elég találó erre. Az, hogy a programot szarul írták meg, nem arra utal, hogy nem lehet kikapcsolt lapozófájl mellett játszani.
De még egyszer elmondom, amit már korábban hangsúlyoztam párszor: "ha nem használsz memóriazabáló alkalmazást."

"Lehet, hogy Te tudod, mit kell ilyenkor csinálni, de Pistike, aki Windows install után végigment az 1001 tweak minden pontján (amiben persze ez is benne volt), nem biztos, hogy fog rá emlékezni."
Pistike nem használ memóriazabáló alkalmazásokat (pl. tervező-fejlesztő programok), ha mégis, akkor bizonyára tudja használni a Google-t is (vagy a fórumot).

"de ha megfelelően be van állítva, nem látok teljesítménybeli különbséget."
A lapozófájlnak csak a méretét tudod állítani, meg legfeljebb azt, hogy a vinyó elejére kerüljön és töredezettségmentesített legyen a partíció, amin van, mást nem igazán.

Nem "támadok", vitatkozom. Meggyőzhető vagyok jó ellenérvekkel!

"Lehet, hogy Te nem használsz olyan programot (vagy többet egyszerre), ami 2GB-ot meg tud enni, de én pl. igen..."
Elhiszem, bár példát még mindig nem mondtál (FIFA-n kívül)... :U
Egyébként szerintem elkerülte a figyelmedet, hogy kihangsúlyoztam (most még egyszer leírom), hogy "ha nem használsz memóriazabáló alkalmazást." Ezért sem értem, miért jössz most azzal, hogy te márpedig használsz 2 GB-nál több memóriát fogyasztó programot - ha használsz, hát ne kapcsold ki (bár ha mondjuk 4 GB RAM-od van, akkor is kikapcsolhatod), engem az se zavar, ha 10 GB-osra állított lapozófájlt használsz, te dolgod, azt csinálsz a gépeddel, amit csak akarsz.

Szerk.: még valami: egyébként szerintem jobban tennéd, ha pl. brd-del nem vitatkoznál, kb. ezerszer jobban ért a Windows-hoz, mint Te - és ez nem azt jelenti, hogy Te nem értesz hozzá - félreértés ne essék -, hanem azt, hogy ő már csak a szakmájából következően is eléggé vágja a dolgokat.

Mi meg azért ne vitatkozzunk, mert kezd unalmassá válni. Béke van. :R

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#23588) Sk8erPeter válasza brd (#23554) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Értem, köszi! :R Sajnos én is erre számítottam.

Sk8erPeter

(#23589) Sk8erPeter válasza DJ. Ru$y (#23569) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ha nem egy az egyben átmásoltad a Windows CD-t (vagy kiírtad a képfájlt), hanem mondjuk az írószoftver fájlkezelő ablakába csak bedobtad a CD tartalmát, és nem tettél hozzá bootfájlt (ami bekerül a bootszektorába), akkor nem is tud róla bootolni.
Olyan módon lehet hozzátenni bootfájlt, ahogy itt is írják: [link]
Szerk.: lásd az 5-ös ponttól!

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#23590) akaido válasza No-kia (#23583) üzenetére


akaido
addikt

[Windows NT Security Configuration Manager] progit használva XP home alatt nem szükséges a Csökkentett mód a Biztonság fül eléréséhez.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#23591) No-kia válasza akaido (#23590) üzenetére


No-kia
őstag

már sikerült megoldanom, köszi :R

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#23592) brd válasza Sk8erPeter (#23587) üzenetére


brd
nagyúr

Az, hogy ki mivel foglalkozik, milyen végzettsége van, vagy milyen a tudása, a tapasztalata stb., egy vitában (ill. itt nem vitáról van szó, hanem inkább eszmecseréről ;) ) nem érv. ;) Ettől nem lesz igazabb a megállapítása, vagyis hivatkozási alapnak nem igazán felel meg.

The only real valuable thing is intuition.

(#23593) Flor-12@15


Flor-12@15
csendes tag

Van egy kis usb-s driver problémám, letöltöttem a frissítéseket az xp(prof)-hez, főként a "frameworköket" (1.1, 2.0, 3.0, 3.5) kellettek bizonyos szoftverekhez, ezenkívül a Visual C++ 2003-t, 2008-t, és a DirectX 9c utolsó verzióját. A pendrivejaimat nem rakja be a sajátgép mappába a windows. Az usb maghajtókkal nincs gond, mert más működi rajta pl. külső dvd-olvasó(, másik usb-n is próbáltam). A hardver biztonságos leválasztásánál itt a jobb alsó sarokban viszont jobb kattintással hardver biztonságos eltávolítása usb-s leválasztómenüben felismeri a pendrivot. A probléma tehát az hogy a pendrivomat nem tudom beolvasni a sajátgépből, meg sehonnan sem. A pendrivok egyébként működnek, más gépekkel rendesen.

(#23594) brd válasza Flor-12@15 (#23593) üzenetére


brd
nagyúr

A diskmgmt.msc-ben sem látszódik? Mert a windows-nak van egy olyan hibája, hogy egy új cserélhető meghajtót, amelynek még kézzel nem adtál betűjelet, képes kiosztani egy hálózati meghajtó, vagy egy subst-olt meghajtó betűjelére.

The only real valuable thing is intuition.

(#23595) Sk8erPeter válasza brd (#23592) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Jelen esetben szerintem elég sokat számít, mert tök más az, amikor valaki utánaolvasgatott, innen-onnan hallott dolgokat, esetleg egyszer-kétszer kipróbálta, mint az, ha valaki napi szinten találkozik adott problémákkal, gyakorlatban is alkalmazza a tudását, tapasztalatból tudja, amit tud. :)
Egyébként önmagában valakinek a szakmája valóban nem garantálja, hogy pro abban, amit csinál (ebben az esetben tényleg nem lehet hivatkozási alap), de mondjuk Te már elég sok dologgal kapcsolatban bizonyítottad itt a fórumon, hogy tényleg érted, amiről beszélsz. :K

Sk8erPeter

(#23596) Flor-12@15 válasza brd (#23594) üzenetére


Flor-12@15
csendes tag

Semmi, nem látszik, csak a dvd-író, meg a két virtuális meghajtó

(#23597) Sk8erPeter válasza brd (#23592) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ja igen, pluszban még az előző hsz.-emhez, ha már szóba került, hogy a szakmaiság nem lehet érv, ennek igazolására nézd meg, hogyan nyilatkozik egy "szakember": [link] ;] :DDD
Szerintem ez nagyon üt... :D

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#23598) Sk8erPeter válasza Flor-12@15 (#23593) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

És a frissítések telepítése előtt működött?

Sk8erPeter

(#23599) Flor-12@15 válasza Sk8erPeter (#23598) üzenetére


Flor-12@15
csendes tag

Igen, ezt asszem írtam, (bocsi ha elfelejtettem).

(#23600) Flor-12@15


Flor-12@15
csendes tag

Eszközkezelőben, megmutatja magát mint tároló kötetet

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.