Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23751) Sk8erPeter válasza batmab (#23748) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ja, a saját tulajdonba vétel lett volna a következő javaslat. :)

Sk8erPeter

(#23752) Ryu77


Ryu77
aktív tag

Üdv!

Van rá mód, hogy mind a kettő hangkeltő szóljon egyszerre?

(#23753) peter587


peter587
csendes tag

Sziasztok! Nem biztos, hogy jó helyre írom a kérdésem, de a lényeg, hogy leformáztam a c-t és újra tettem az xp-t, telepítettem az alaplapdrivert (nforce570) de mikor betöltene a windows azt írja ki, hogy az alkalmazás inicializálása nem megfelelő. rundll.exe iexplorer.exe és hasonlókat nem tud inicializálni.... nem értem. Tudna valaki segíteni ebben?

(#23754) AirBooms


AirBooms
addikt

Help! Help! Help! :Y

Sziasztok! Nagy bajban vagyok!
Egy Ghostolás során (a rendszerpartíciórol szerettem volna egy másolatot készíteni), amikor a DOS-os újraindulás során valami megsérült az eredeti partíción. Azóta nem tudok bebootolni róla, a fixboot parancs sem segít. Próbáltam az XP-t a telepítőlemezével javítani (a telepítés opció után a Javítást - J betű - választva), de csak felmásolja a telepítőfájlokat, de újraindulás után kezdi az egészet elölről, vagyis nem képes folytatni a telepítést, nem képes bebootolni a vinyóról (ami nem sérült, egy alig használt Raptor).
Újratelepíthetném a cuccot, de azt nem szeretném, mert nagyon komoly dolgok vesznének így el. tehát ez semmiképp nem jöhet szóba.
Van valakinek valami ötlete, hogy miként lehetne megint bootolhatóvá tenni ezt a vinyót (partíciót)? Esetleg egy másik XP-s gépre rákötni a rendszer vinyót és átmásolni az indító fájlokat!

Köszi előre is, nagyon fontos lenne a gyors és hatékony segítség! :R :R

(#23755) Sk8erPeter válasza AirBooms (#23754) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát nem biztos, hogy jó ötlet volt egyből a Javítást választani, főleg, ha megszakadt...

Ha már rendelkezésre áll másik gép, megnézhetnéd Start - Futtatás - diskmgmt.msc -ben, hogy AKTÍV-e az a partíció, amiről bootolni szeretnél. Ha nem az, akkor jobb klikk, és tedd aktívvá.
Egyébként nem csak fixboot, hanem fixmbr parancsot is beírhatnál.

Sk8erPeter

(#23756) ollie válasza Ryu77 (#23752) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nincs.
De miért is kéne?

***

(#23757) Sk8erPeter válasza ollie (#23756) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Biztos 10+2-es hangfalszettet akar csinálni. :DDD :DDD

Sk8erPeter

(#23758) Ryu77 válasza ollie (#23756) üzenetére


Ryu77
aktív tag

Alaplapin az erősítő van a SB-n meg a füles.
Mindig át kell kapcsolni, de legtöbbször elfelejtem és elindítom a játékot utána ki kell lépnem, hogy a fülhallga szóljon...

Sk8er: Mindkettőn csak sztereo cucc van. :B

[ Szerkesztve ]

(#23759) Thunderzolee válasza Ryu77 (#23758) üzenetére

Egy Y kábel nem megoldás?

Sőt, az alaplapi kimenet az nem olyan, h van rajt:
1. 2 front
2. 2 rear
3. center + sub
4. in
5. out
6. mic
Mert ezekből az első 3-ból mehet az erősítőhöz a jel, a sima "out"(5.) meg jó a füleshez. Én is hasonlóan használom, csak nekem az előlap van beledugva ebbe az 5-ös, 6-os csatiba, és onnét már tudom a fülest/mikrofont használni.
Bár Asus lapot nem ismerem, nekem Giga van, ott műxik így is.
Sőt, az 5-ösből egy Y kábellel még egy másik hifire is el van vezetve a jel a konyhába.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#23760) Ryu77 válasza Thunderzolee (#23759) üzenetére


Ryu77
aktív tag

Úgy is próbáltam de a fülesen lévő hangerőszabályozót ha állítom akkor változik az erősítő hangereje is csak ha jól emlékszem fordítva.

(#23761) Sk8erPeter válasza Ryu77 (#23760) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Gondolom valami olyasmi lehet, hogy minél nagyobb az ellenállás a fülhallgató vezetékén (tehát minél halkabb a zene a fülesen), annál kisebb az erősítőén. De csak tipp.

Sk8erPeter

(#23762) Thunderzolee válasza Sk8erPeter (#23761) üzenetére

Ahha, valami ilyesmi lehet.

Hát Ryu77, akkor esetleg egy olyan billentyűzet, amin van hangerőszabályzó plusz/minusz gyorsgomb; a fülesen levő hangerőt meg nem piszkáljuk.
Am ha épp rajtad van a füles, akkor nem mindegy, az erősítő mekkora hangerővel szól(na), elvileg az olyankor épp le van kapcsolva, nem?
Vagy gamelsz a fülesen keresztül, miközben a hifin keresztül mp3 szól ugyanarról a szgépről a szobában tartózkodó többi embernek?

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#23763) AirBooms válasza Sk8erPeter (#23755) üzenetére


AirBooms
addikt

A fixmbr-t is beírtam. Sajnos egyelőre nem áll rendelkezésre másik gép...

A rendszert nem tudtam újraindítani, mert a Ghost miatt állandóan csak DOS-ban volt hajlandó elindulni a vinyó.

:R

(#23764) Jarod1 válasza AirBooms (#23754) üzenetére


Jarod1
addikt

hali, a ghostolás sikerült? mert akkor állítsd vissza, esetleg chkdsk c:

(#23765) Sk8erPeter válasza AirBooms (#23763) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"A rendszert nem tudtam újraindítani, mert a Ghost miatt állandóan csak DOS-ban volt hajlandó elindulni a vinyó."
Akkor miért nem veszed ki a Ghost CD-t vagy floppy-t?
Lehet, hogy félreértelek, de nem vagy túl egyértelmű... :D

Hiren's Boot CD-n is vannak progik, amikkel meg lehet nézni, hogy aktív-e egy adott partíció. Vagy ha nem az, akkor aktívvá lehet tenni.

Ghostolás után nálam is volt, hogy egyáltalán nem volt hajlandó bootolni a Win, de ekkor másik gépről beléptem a Lemezkezelésbe, jobb klikk a "visszaállított" partícióra, és aktívvá tettem. Így már tudott róla bootolni a Windows. De mondom, ugyanezt a műveletet lehet DOS-alapú progikból is csinálni. Sőt, asszem gparted-del is. Mondjuk ezzel még nem próbáltam, de gondolom nem bonyolult.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#23766) AirBooms válasza Jarod1 (#23764) üzenetére


AirBooms
addikt

Nem sikerült, de ezzel kezdtem... :U

(#23767) AirBooms válasza Sk8erPeter (#23765) üzenetére


AirBooms
addikt

Nem CD-ről, vagy floppyról ghostoltam, hanem win alól. Ott amikor az ember mindent beállít, újraindul a rendszer, de DOS-ban, s szépen elkezdi másolni a kiválasztott partíciót, vagy vinyót. Nos, nálam, amikor elindult DOS alól ez a fázis, akkor állt le mindig hibával, de ahányszor újraindítottam, sosem tudtam már bootolni XP-re, mindig a Ghost DOS-os felülete jött fel. Ezek után raktam be az XP telepítő CD-jét, s onnan először megpróbáltam a fixboot, majd ezzel együtt a fixmbr parancsot. Ezeknél már az volt furcsa, hogy a sima fixboot-nál nem történt semmi, valami olyat írt ki, hogy nem talál rendbeteendő partíciót, csak akkor csinált valamit, ha konkrétan a fixboot /C: parancsot adtam be neki. Na mindegy, mert ezek után sem volt hajlandó elindulni a win. Ekkor bebootoltam a telepítő CD-ről és az F8 után választottam a Javítást, ami el is indult, de miután felmásolta a telepítő fájlokat az ilyenkor szokásos újraindulás után nem a telepítést folytatta, hanem kezdet az egészet elölről. Na, nagyjából itt tartok most.
Nem tudom, hogy tényleg az-e a baja, hogy aktíválni kell a partíciót, de gondlom, ha ezt megteszem, sokat nem rontok a helyzeten?

Amúgy remélem, most érthetőbb voltam... :R

Szerk: ja, és most csak egy laptop áll a rendelkezésemre, erről pötyögök ide, másik PC nincs kéznél...

[ Szerkesztve ]

(#23768) Sk8erPeter válasza AirBooms (#23767) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Ezek után raktam be az XP telepítő CD-jét, s onnan először megpróbáltam a fixboot, majd ezzel együtt a fixmbr parancsot. Ezeknél már az volt furcsa, hogy a sima fixboot-nál nem történt semmi, valami olyat írt ki, hogy nem talál rendbeteendő partíciót, csak akkor csinált valamit, ha konkrétan a fixboot /C: parancsot adtam be neki."
Ott nem kell az a perjel. :D (tehát simán csak fixboot c: ) Sztem ez is arra utal, hogy nem talált rendszerindító partíciót! Szóval nem aktív.
Legalábbis remélem csak ez a baja.
Ilyenkor inkább mindig ez legyen az első, amit megnézel, ne rögtön a javítást válaszd pánikolva. Most, hogy megszakadt ez a folyamat is, igazából nem tudom, működni fog-e.
De tényleg sokat nem rontasz a helyzeten, ha kipróbálod az aktívvá tételt, csak nyerhetsz vele. Ha még működőképes.
Ha nem, akkor még mindig csinálhatod azt, hogy ismét Ghostolsz, és utána rögtön aktívvá teszed a rendszerpartíciót, hogy tudjon róla bootolni.

Sk8erPeter

(#23769) AirBooms válasza Sk8erPeter (#23768) üzenetére


AirBooms
addikt

Bocsánat, rosszul írtam: természetesen a fixboot után nem írtam perjelet, csak simán C:-ot! :R
Megpróbálom az aktívvá tevést. Csak még nem tudom, hogyan. Mondom csak egy laptop van itthon... A Ghostolás sem fog menni, mert egyrészt azt DOS alól nem tudom elindítani, másrészt nincs is miről elindítanom...

(#23770) AirBooms válasza Sk8erPeter (#23768) üzenetére


AirBooms
addikt

Huhh, ez igen!
Aktívvá sikerült tennem a C:-t, s most be is bootolt róla és folytatja az XP telepítést (vagyis kijavítását). Azért ez már nagyon nagy előre lépés! :C
Köszönöm a hatalmas segítséget és ötletet! Bármi is a végeredmény, ezért a tippért a vendégem vagy (legalább egy) sörre! :R :K

[ Szerkesztve ]

(#23771) Sk8erPeter válasza AirBooms (#23770) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Na, örülök, hogy sikerült! :R
Sör jöhet. :DDD

Amúgy ezt az aktívvá tételt nálam mindig el kell játszani Ghost-olásnál!

Sk8erPeter

(#23772) AirBooms válasza Sk8erPeter (#23771) üzenetére


AirBooms
addikt

Nálam még sosem kellett, de szerintem nem egyformán Ghostolunk - én a leglúzerebbeknel való megoldást használom, vagyis a windows alól...
Sörözés meg tényleg áll, esetleg ha priviben megírod, honeked mikor és hol lenne jó! :R

(#23773) AirBooms válasza Sk8erPeter (#23771) üzenetére


AirBooms
addikt

Na, úgy néz ki, sikerült a telepítés (javítás), bár kaptam egy hibaüzenetet, miszerint a rendszerleíró adatbázios számára kijelült terület megtel, nincs több hely. Mi a franc ez????

(#23774) Jarod1 válasza AirBooms (#23773) üzenetére


Jarod1
addikt

xerintem tisztítsd meg valami registry tisztítóval,,, milyen progival ghostolsz? ez a Ujraindulás ghost után dos modban furcsa

(#23775) AirBooms válasza Jarod1 (#23774) üzenetére


AirBooms
addikt

OK, megtisztítom!
Amúgy Norton Systemworks-szel.
Az internettel is van egy kis gond: a hálózat és kapcsolat rendben, de nem hajlandó megnyitni semilyen oldalt, csak a kezdőlapot. Nem ismeri fel a linkeket, s kiad valami hibaüzit, hogy érvénytelen a link.Áhhh...

(#23776) cigam válasza AirBooms (#23773) üzenetére


cigam
félisten

Meg lehet adni hogy mekkora lehet a regisztry mérete. Valószínű ezt a határt érte el.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#23777) AirBooms válasza cigam (#23776) üzenetére


AirBooms
addikt

Jaj, jaj! Hol lehet ezt megadni? Kérlek, segíts, mert ez az üzenet továbbra is meg van, s az agyamra megy. Vagy hogy lehet csökkenteni a rendszer indításához szükséges fájlok méretét?
:R :R

(#23778) cigam válasza AirBooms (#23777) üzenetére


cigam
félisten

[link]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#23779) KTHOM


KTHOM
csendes tag

Sziasztok!

Van egy wireless adapterem, de az xp meggalydult és ha nagy nehezen le is kéri az ip-t akkor se lehet vele mit csinálni. Se net, se alapértelemzett átjáró se semmi.
Drivert már próbáltam újratenni, de nem segített. Mi lehet a gond oka?
Találkozott már valaki hasonlóval? Másik xpmmel tökéletesen megy :)
Registy? Esetleg egy másik program bezavart?

(#23780) AirBooms válasza cigam (#23778) üzenetére


AirBooms
addikt

Köszi, ám sajnos nálam nincs ilyen bejegyzés a registry-ben:
A HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\RegistrySizeLimit-ből hiányzik a Contor\RegistrySizeLimit teljesen!
És a teljesítmény beállításnál sincs a registry méretre utaló fül, vagy menüpont... :U

(#23781) AirBooms válasza cigam (#23778) üzenetére


AirBooms
addikt

Na, megcsináltam ezt a módosítást a registryben, beírtam a legnagyobb, ffffffff értéket, de így is ugyanezt csinálja, továbbra is ezzel a hibaüzenettel indul a win xp.
További ötletek???? :R :R

(#23782) AirBooms válasza AirBooms (#23781) üzenetére


AirBooms
addikt

Help! :Y

Ez a hibaüzenetem: "A rendszer elérte a a rendszerleíró adatbázis rendszer részéhez felhasználható terület maximális mértetét. A további tárolási kérelmeket figyelmen kívül hagyja a rendszer."

Az őrületbe kerget! :Y

(#23783) cigam válasza AirBooms (#23782) üzenetére


cigam
félisten

Érdekes. Közben kiderült, hogy kivették

Mégis mekkora a registry mérete?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#23784) AirBooms válasza cigam (#23783) üzenetére


AirBooms
addikt

Nem tudom. Hogy lehet megnézni?

(#23785) cigam válasza AirBooms (#23784) üzenetére


cigam
félisten

Vagy az ms 1 kis programjával (XP alatt is műxik, most próbáltam ki)

vagy egy kis vbscript-el:

On Error Resume Next
Const wbemFlagReturnImmediately = &h10
Const wbemFlagForwardOnly = &h20
arrComputers = Array(".")
For Each strComputer In arrComputers
Set objWMIService = GetObject("winmgmts:\\" & strComputer & "\root\CIMV2")
Set colItems = objWMIService.ExecQuery("SELECT * FROM Win32_Registry", "WQL", wbemFlagReturnImmediately + wbemFlagForwardOnly)
For Each objItem In colItems
WScript.Echo "A registry aktuális mérete : " & objItem.CurrentSize & "MB"
WScript.Echo "A registry maximális mérete: " & objItem.MaximumSize & "MB"
WScript.Echo "Státusz: " & objItem.Status
WScript.Echo
Next
Next

Ezt elmented egy reg.vbs fájlba, és parancssorba kiadod ezt a parancsot:
cscript reg.vbs

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#23786) AirBooms válasza cigam (#23785) üzenetére


AirBooms
addikt

...nézem...köszi...

(#23787) AirBooms válasza cigam (#23785) üzenetére


AirBooms
addikt

Nem tudom megnézni.
A belinkelt dureg programot nem tudom használni (béna vagyok valszeg), a vbscriptre pedig azt írja, hogy "A Windows Script Host ezen a gépen nem érhető el. További részletekért forduljon a rendszergazdához."

Ilyenkor mi van? :F

(#23788) cigam válasza AirBooms (#23787) üzenetére


cigam
félisten

Telepítetted? (a dureg-et)
Ha igen, nyiss egy parancssort, és írd be.
dureg /a

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#23789) AirBooms válasza cigam (#23788) üzenetére


AirBooms
addikt

Telepítettem (C;)rogram Files/Resource Kit).
Aztán a parancsorba beírtam az "a" kapcsolóval, s valami olyat ír, aminek a lényege, hogy ezt nem ismeri fel külső vagy belső parancsként, programfájlként, kötegfájlként! De ha simán csak a "dureg"-et írom be akkor is ugyanez van. :W
Mi franc van az én gépemmel???? :F

(#23790) AirBooms válasza cigam (#23788) üzenetére


AirBooms
addikt

A laptopra is telepítettem, s ott sem működik. Ott is azt írja ki, hogy nem ismer ilyen parancsot. :F

(#23791) szöSsZI


szöSsZI
tag

Háttérképet akartam cserélni, amikor a következő hiba üzenet jött elő, hang figyelmeztetéssel : link.
Nem csináltam semmit sem vele, és egy idő után abba maradt a hang figyelmeztetés és az ablakok előjövetele is.. és eltűnt úgy ahogy jött. A rendszer nem fagyott be közben sem.
Mi okozhatta ezt a hibát?

(#23792) cigam válasza AirBooms (#23790) üzenetére


cigam
félisten

Milyen XP-d van neked?
Gyári, vagy vmi hack?
Verzió/nyelv?

Esetleg vmi "tuti" biztonsági program nem fut?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#23793) @rglaaf


@rglaaf
veterán

hi lehet hogy sokszor leirták már sok helyen de az lenne a kérdésem hogy billentyűzetről hogy tudom elinditani a gépet xp sp3 köszi

PSN:BiZzare_0 ️

(#23794) AirBooms válasza cigam (#23792) üzenetére


AirBooms
addikt

XP SP3 HU - mindkét gépen, s mindegyik gyári, jogtiszta. Nincs hekkelés. A PC-n van NOD32 és Outpost, de a laptopon semmi. Vagyis ez sem lehet szerintem oka, hogy nem indul el a dureg. Más ötlet? :R :R

(#23795) cigam válasza @rglaaf (#23793) üzenetére


cigam
félisten

Sehogy. Mezei bill.-ről max. elaltatni, + felébreszteni lehet.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#23796) peter587


peter587
csendes tag

Sziasztok! Nem biztos, hogy jó helyre írom a kérdésem, de a lényeg, hogy leformáztam a c-t és újra tettem az xp-t, telepítettem az alaplapdrivert (nforce570) de mikor betöltene a windows azt írja ki, hogy az alkalmazás inicializálása nem megfelelő. rundll.exe iexplorer.exe és hasonlókat nem tud inicializálni.... nem értem. Tudna valaki segíteni ebben?

(#23797) cigam válasza peter587 (#23796) üzenetére


cigam
félisten

Eredeti win, vagy buhera?
Mi a_pontos_hibaüzenet?
Csökkentett módban "simán" elindul?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#23798) @rglaaf válasza cigam (#23795) üzenetére


@rglaaf
veterán

értem és milyen bill -ről lehet?most logi wave-et használok

PSN:BiZzare_0 ️

(#23800) cigam válasza @rglaaf (#23798) üzenetére


cigam
félisten

Speciálissal. Jómagam még nem láttam ilyent, de simán megoldható. Csak annyi kell, hogy az alaplap "power-on" pontja ne csak a gép nyomógombjára legyen kötve, hanem a bill. egy dedikált gombjára is. Ez sima PS/2 vagy USB csatin keresztül nem lehetséges.
Vagy vegyél mac-et. Azokon gyárilag a billentyűzeten van a power gomb :)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.