Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22401) paprika


paprika
aktív tag

Helló. Olyan problémám van h eltűnik a hely a windows partíciómról. Maga a partíció 4 GB

Készítettem a Swap fájlnak egy 1 Gb os partot. Oda van kirakva a virtuális mem. Kezdetit és maxot is 800mb ra raktam.A gépben 768 Mb ram van. Semmit nem teszek a C-re mégis eltűnik a hely. :W Nem értem de tényleg. :O Valaki segítene? Köszönöm :R Jah és SP2 van

[ Szerkesztve ]

(#22402) PongiBandi válasza paprika (#22401) üzenetére


PongiBandi
tag

"Eltűnik" alatt ugye azt érted hogy "foglalt" lesz, azaz kevesebb marad a szabad hely, így van?

A C-n ilyenkor, ha a töredezettségmentesítőd nézed nem lesz zöld színű (nem áthelyezhető) a foglalt helynek megfelelő mennyiség? Mert ha igen, akkor hasonló lehet a problémánk...

(#22403) fagy53 válasza betyarr (#22400) üzenetére


fagy53
nagyúr

Nekem hasonlót ügyködött, de nem fagyott, hanem kékhallal szállt el a win bootnál.
A RAM feszültség a melegedéssel nőtt és alacsonyról indult hidegen ezért hibázott a RAM. Nálad valószínű nem ez a gond, hanem a proci kap kevés feszt hidegen, a BIOS-ban emeld meg egy kicsit a CPU feszt!

(#22404) betyarr válasza fagy53 (#22403) üzenetére


betyarr
veterán

uhh...pedig azt hittem valami szoftveres dolog.

mennyinek kell alapból lennie a feszültségnek,hogy minden oké legyen?

(#22405) kircipeti


kircipeti
senior tag

Sziasztok!

WinXP Pro SP3 magyar, valamint Office 2003 Pro SP3 szinten magyar van a gepemen campus licensszel. Akarmelyik office programot probalom elinditani, a kovetkezo hibauzenetet kapom, pl ezt a Word eseten:

Ezt a hibat ma vettem eszre, de par napja meg mukodott. Sokaig csak en mint rendszergazda voltam a gepen, igy is telepitettem az office-t, de par hete felvettem tesomat is korlatozott userkent. Namarmost az O korlatozott fiokjabol csont nelkul megy az office. Ujratelepitettem mar parszor az office-t a rendszergazdai fiokbol, de ugyanaz maradt a helyzet.

Valakinek otlet?

(#22406) paprika válasza PongiBandi (#22402) üzenetére


paprika
aktív tag

Hy. Úgy értme h folyamatosan csökken a szabad lemezterület. Egyszer van rajta 350 mb szabad máskor meg gondol egyet és 270-200 kb így tűnik a szabad terület. De megfigyeltem azt is h ha turkálok a a C:-n akkor lekap 10 megát megint de amint kilépek visszajön a 10 mega.Vírus tuti nicsen.. Viszonylag a Win is friss és nicnsen szétinstallva, Passolom mi a baj :W :W

(#22407) paprika válasza paprika (#22406) üzenetére


paprika
aktív tag

Itt van a C meghajtó elemzése.

Fájl töredezettsége
Összes fájl = 21 255
Átlagos fájlméret = 247 KB
Összes töredezett fájl = 717
Összes töredékek száma = 9 979
Töredékek átlagos száma fájlonként = 1,46

Lapozófájl töredezettsége
Lapozófájl mérete = 0 bájt
Töredékek összesen = 0

Mappa töredezettsége
Mappák száma = 1 888
Töredezett mappák száma = 10
Mappatöredékek száma = 93

Fő fájltáblázat (MFT) töredezettsége
A teljes MFT-méret = 26 MB
MFT-rekordszám = 23 205
MFT-használat százalékban = 86 %
Összes MFT-töredék = 23

--------------------------------------------------------------------------------
Töredékek Fájlméret Leginkább töredezett fájlok
1,647 26 MB \Documents and Settings\VITARGO\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\Application\1.0.154.48\Installer\chrome.7z
497 9 MB \Documents and Settings\VITARGO\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\User Data\Default\Cache\f_0004f5
358 8 MB \Documents and Settings\VITARGO\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\User Data\Default\Cache\f_0005e5
302 1 MB \Documents and Settings\VITARGO\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\User Data\Default\Cache\f_0005cd
300 3 MB \Documents and Settings\VITARGO\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\User Data\Default\Cache\f_0005d3
280 1 MB \Documents and Settings\VITARGO\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\User Data\Default\Cache\f_0005cb
268 32 MB \Documents and Settings\All Users\Application Data\avg8\update\prepare\incavi.avm
224 8 MB \Documents and Settings\VITARGO\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\User Data\Default\Cache\f_0005c1
209 10 MB \Documents and Settings\VITARGO\Local Settings\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\tdmmap7c.default\Cache\9A593C6Bd01
164 3 MB \Documents and Settings\VITARGO\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\User Data\Default\Cache\f_0005c7
136 1 MB \Documents and Settings\VITARGO\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\User Data\Default\Cache\f_0005c3
133 10 MB \Documents and Settings\All Users\Application Data\avg8\Log\avgupd.log.1
125 1 KB \Documents and Settings\VITARGO\ntuser.dat.LOG
90 10 MB \Documents and Settings\VITARGO\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\User Data\Default\History Index 2009-03
89 3 MB \Documents and Settings\VITARGO\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\User Data\Default\Cache\f_0008ed
88 2 MB \Documents and Settings\VITARGO\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\User Data\Default\Cache\f_0005db
82 4 MB \Documents and Settings\VITARGO\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\User Data\Default\Thumbnails
75 27 MB \Documents and Settings\VITARGO\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\User Data\Safe Browsing
72 1,000 KB \Documents and Settings\All Users\Application Data\avg8\Log\avgcfg.log.2
62 4 MB \Documents and Settings\VITARGO\Local Settings\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\tdmmap7c.default\Cache\98FEF497d01
61 5 MB \Documents and Settings\VITARGO\Local Settings\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\tdmmap7c.default\Cache\C8FDFFA7d01
54 1,000 KB \Documents and Settings\All Users\Application Data\avg8\Log\avgwd.log.1
50 12 KB \WINDOWS\system32\config\software.LOG
47 623 KB \Documents and Settings\VITARGO\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\User Data\Default\Cache\f_00070f
44 1,000 KB \Documents and Settings\All Users\Application Data\avg8\Log\avgsched.log.5
41 1 MB \Documents and Settings\All Users\Application Data\avg8\Log\avgupd.log
39 1,000 KB \Documents and Settings\All Users\Application Data\avg8\Log\avgwd.log.4
39 32 MB \WINDOWS\system32\drivers\Avg\incavi.avm
37 31 MB \WINDOWS\Installer\af0d01.msi

(#22408) PongiBandi válasza Sk8erPeter (#22397) üzenetére


PongiBandi
tag

"ClearPageFileAtShutdown bejegyzést 1-re állítani. Kilépés, újraindítás"

sajna nem jött be :(

(#22409) Sk8erPeter válasza PongiBandi (#22408) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Sajnos sejtettem, hogy nem fog bejönni, csak egy próba volt, hátha...
Majd utánanézek, hátha találok róla valamit. Te viszont azért rákereshetnél, hogy esetleg nem került-e máshova a pagefile.sys, mint a C: gyökérkönyvtára, néha megmagyarázhatatlan dolgok is történnek a Windows-ban, hátha átdobta máshova, franc tudja miért. Bár kétlem.

Sk8erPeter

(#22410) PongiBandi válasza Sk8erPeter (#22409) üzenetére


PongiBandi
tag

Nincs sehol..

(#22411) akaido válasza dutsh (#22381) üzenetére


akaido
addikt

Intézőt indítsd el korlátozott fiókkal bejelentkezve. Eszközök menüpontban a Mappa beállításainál keresd meg a Fájltípusokat és ellenőrizd, hogy a .doc-hoz, a . pdf-hez milyen progik rendelődnek.

A korlátozott fiók a sima Felhasználót jelenti. Ha Kiemelt felhasználói jogokkal jelentkezel be, akkor is így műxik az XP-d? ( Értelmszerűen ha nincs ilyen jogú felhasználód "gyárts"egyet a Sajátgép-re jobb klikk \ Kezelés \ Helyi Felhasználók és csoportok útvonalon, vagy ugyanitt tedd be a Kiemelt felhasználók közé a problémás felhasználói fiókot, és a sima Felhasználók közül töröld ki.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#22412) Bla56


Bla56
csendes tag

Üdv a tagoknak!

BIOS-t akarok frissíteni, elolvastam róla egy csomó dolgot, be is szereztem mindent ami csak kellhet, a friss bios, az AWDFLASH.exe, a CD-ről való telepítőlemez összeállítása is megvan ha azt a változatot akarnám, gyakorlatilag neki is kezdhetnék, de egy csomó helyen olvastam, hogy beüthet a krach és a nagy semmi van a monitoron, se a régi se az új bios, resetelni meg nem érdemes mert annyi. Azt kérdezném, ha beüt a krach és beteszem a gyári telepítő CD-t akkor történik valami? Vagy fel sem ismeri a CD meghajtót? Lehet a guruknak ezek alapkérédések de nekem itt még sok a sötét folt. A gyárban is csak felrakják valahogy a BIOST a gépre amikor még semmi nincs csak a CMOS nem? Kiokosítana valaki pár szóban?

Köszi előre is! - Balázs

(#22413) akaido válasza PongiBandi (#22388) üzenetére


akaido
addikt

Lehet blőd kérdés: A hibernálás nincs bekapcsolva? (hiberfil.sys)

A lapozófájlt hol állítottad?

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#22414) akaido válasza Bla56 (#22412) üzenetére


akaido
addikt

[BIOS friisítés totyik]

Ha nem vagy biztos benne hogyan csináld a bios fresh-t inkább go to szakember! Miért is szeretnél biost frissíteni?

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#22415) dutsh válasza akaido (#22411) üzenetére


dutsh
aktív tag

Kipróbáltam amit mondtál:

Fájltípusokat és ellenőrizd, hogy a .doc-hoz, a . pdf-hez milyen progik rendelődnek.
Sajnos nem is szerepelnek maguktól a listán, csak, ha a rendszergazdafiókban külön kiadom a registry-ben a HKEY_CLASSES_ROOT\.doc (éssatöbbi)-ra az engedélyeket az adott felhasználónak, de ígysem jutok közelebb, mert egyhozzárendelés nélküli fájltípust kapok, ha pedig megpróbálom hozzárendelni a célprogit, akkor nem hajnaldó átállni, ill. ha egy konkrét fájl-t akarok társítani, azt nem jegyzi meg nekem.
De emellett nem múlandó probléma, azsem, hogy az offisz minden egyes indulásánál konfigurálni akar, mint a barom, ami lényeges időben telik neki, mivel jó sokszor esik neki egymás után így kb egy 30mp-ba telik egy word elindítása, miután még ki is kell keresnem a fájl-t, mert ugye csak ebből az irányból tudok közelíteni....

Ha Kiemelt felhasználói jogokkal jelentkezel be, akkor is így műxik az XP-d?
Kipróbáltam egy kiemeletet létrehozni, az általad leírtak szerint, azsem járt sikerrel, ottis butuska szegény, konfigurálni akar ottis + nem ismerős neki a fájltípus...

Nem tudom elhinni, h ekkora gányt csinált ez nekem, pedig csak egyszerűen le akartam szedni egy régi verziós progit és egy újat fölrakni (2003 vs. 2007 ofisz esetében), de mostmár annak is örülnék, ha a 2003 menne rendesen, de azsem megy, már félmilliószor megpróbáltam aztis visszarakni... :O

[ Szerkesztve ]

(#22416) EkSYS


EkSYS
senior tag

Sziasztok !

Tudja valaki hol volt szo rola hogyan lehet XP-t usb-re telepiteni? (leszamitva azt ami a szoftvereknel van es van hozza 3 hozzaszolas)
koszi
b

Eki - az eredeti

(#22417) betyarr válasza fagy53 (#22403) üzenetére


betyarr
veterán

még azon gondolkodtam,hogy 4 és fél év után megtörténhet ez?nem lett semmi sem cserélve vagy bővítve.még a vindóz is ugyanaz.vagy a táp miatt is lehet?

(#22418) fagy53 válasza betyarr (#22417) üzenetére


fagy53
nagyúr

A fene tudja miért van. :U Nem egy mai gyerek az a konfig itt már számítani lehet ilyesmikre. Fogalmam sincs mekkora fesz kell a procinak és azt sem tudom miként lehetne emelni a lapod bios-ában. Ha van topikja próbáld felkeresni a CPU és az alaplap topikot vagy az alaplap manual-jából ha megvan, valamit kiokoskodni.

(#22419) #93966848


#93966848
törölt tag

Segítsetek lécci!!Duplán van becsomagolva a fájl!!Addig eljutok, hogy megjelenik a végső mappa de setup1, setup2,...setup 21 van benne.Ezt már nem lehet kicsomagolni.Próbáltam már TC-vel, Rarral, mindennel de nem lehet.Egy Power DVD 7.3 lenne ez :B

(#22420) joe2005 válasza #93966848 (#22419) üzenetére


joe2005
senior tag

Csomagold ki az utolsó mappáig, majd lehet, hogy utána tudsz majd még kicsomizni, vagy egyesíteni tc-vel és utána kicsomagolni.

"Have you tried turning it off and on again?"

(#22421) #93966848 válasza joe2005 (#22420) üzenetére


#93966848
törölt tag

a setup-okat már nem tudom kicsomagolni.. :(Típusuk:002,003,004,...021
[link]Itt van egy kép hogyan néz ki első csomagolásnál.
Így pedig második csomagolás után:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#22422) #93966848 válasza #93966848 (#22421) üzenetére


#93966848
törölt tag

cr-aaaks-t bontottam ki, abból lettek a setup fájlok.

(#22423) joe2005 válasza #93966848 (#22422) üzenetére


joe2005
senior tag

Itt kellene egyesíteni és utána kicsomagolni Total Commanderrel.

"Have you tried turning it off and on again?"

(#22424) PongiBandi válasza akaido (#22413) üzenetére


PongiBandi
tag

Ott a pont :Y :R

Lapozófile-t és hibernálást egyszerre próbálgattam, és ebből téves következtetést vontam le, sorry :B

(#22425) PongiBandi


PongiBandi
tag

Esetleg erre is tudsz valamit:

XP nem enged frissíteni, mert a "Háttérben futó intelligens átviteli szolgáltatás (BITS)" nem indul el (service-ben "indítással", rendszergazda userrel sem), méghozzá az alábbi hiba miatt:

"Hiba: 2: A rendszer nem találja a megadott file-t"

Rátoltam a meglévőre egy új XP installt, és ugyanúgy megmaradt ez a hiba :W

(#22426) kételkedem válasza paprika (#22401) üzenetére


kételkedem
addikt

A 4GB nagyon kevés. Nézd meg, hogy az egyes mappák mennyi helyet foglalnak. Nekem csak a win mappa 2,3GB! A lomtár is alapesetben a meghajtó területének 1/10-ét foglalja.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#22427) Tenken


Tenken
őstag

Sziasztok!

Egy gyors kérdés miatt fordulok hozzátok, az egyik program nem megfelelő karaktereket használ bizonyos szövegben. A program fejlesztője szerint engedélyeztetni kell a "852-es kódtáblát az OS-sel".
Én simán nekiállok, és megcsinálom, csak fogalmam nincs hogy hol merre keressem.
Valami tippet vagy gyors helpet kérnék tőletek.

Előre is köszi!

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#22428) Tenken válasza Tenken (#22427) üzenetére


Tenken
őstag

Közben megtalátam a területi beállítások körül a nyelvi kódtáblákat, és engedélyezve van, úgyhogy elméletileg nem az lesz a gond... :F

Ne törtjétek a fejetek

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#22429) akaido válasza dutsh (#22415) üzenetére


akaido
addikt

Javaslok még egyet: A Revo Uninstaller progival távolítsd el az office-t, acrobatot. Ez a progi a registryt (és az orrunkat is :) ) "tisztítsa".
Az acrobat helyett használj pl. Foxit Readert!
(Mindkét progi rendelkezik magyar kezelőfelülettel.)

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#22430) akaido válasza PongiBandi (#22425) üzenetére


akaido
addikt

[Háttérben futó intelligens átviteli szolgáltatás (BITS) 2.5 a Windows XP rendszerhez (KB923845) ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#22431) Newyorker


Newyorker
addikt

Sziasztok!

Hol tudom kivenni azt az opciót, hogy amikor indul a win ne kelljen az elején ráklikkelnem a bejelentkezésre.

köszönöm a választ

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#22432) akaido válasza Newyorker (#22431) üzenetére


akaido
addikt

start/futtatásba írd be control userpasswords2 vagy a TweakUI auto logon opciójával mahinálhatod.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#22433) PongiBandi válasza akaido (#22430) üzenetére


PongiBandi
tag

Sajna

(#22434) Newyorker válasza akaido (#22432) üzenetére


Newyorker
addikt

de én így nem tudom megcsinálni :(

köszi előre is

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#22435) akaido válasza Newyorker (#22434) üzenetére


akaido
addikt

[Tweak UI Auto Logon módszer]

A control userpasswords2 -n belül le kell venni a A számítógép használatához felhasználónevet és jelszót kell megadni -ról a pipát, ok-ot nyomni, és beállítani a szükséges adatokat (Automatikusan bejelentkeztetendő user, jelszava, jelszava mégegyszer). OK.
Restart XP. A kiválasztott user automatikusan bejelentkezik.

Ha közvetlen rendszerindítás után, az automatikus bejelentkezés előtt megnyomod a SHIFT-et, akkor nem jelentkezik be automatikusan.

Ha az üdvözlőképernyő és gyors felhasználóváltás be van kapcsolva, akkor is automatikusan bejelentkeztet. A registry -be (regedit.exe) a HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run -ba karatkterlánc (string) -ként be kell tenni a következőt: rundll32.exe user32.dll,LockWorkStation

Ez üdvözlőképernyőnél és gyors felhasználóváltásnál az üdvözlőképernyőt mutatja, és be tud jelentkezni mindenki. Csak 5-10 mp-t kell nekik várni, a felvétel pedig megy a háttérben a saját fiókodból.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#22436) dutsh válasza akaido (#22429) üzenetére


dutsh
aktív tag

Kipróbáltam eztis!

Időközben az adobe meggyógyult, neki sztem más jellegű problémája volt...

Az offisz viszont reménytelen; a legmélyebb tisztítással is próbáltam, de nemmegy neki; amúgy sztem az még a probléma egyik oldala, a korlátozottból nem érzékeli rendesen, h föl van telepítve az ofisz, mert pl ha .doc kiterjesztéshez próbálom tásítani a word-ot az még megy neki (de nem jegyzi meg ámbár); az excelt viszont nem is látja a programok listáján mikor társítani akarom, ha meg manuálisan kikeresem a progit, akkor nem érdekli, továbbra is ismeretlen.
Azaz:
.doc esetében felismeri, h Társítás: Microsoft Office Word (ámbár nem érdekli..)
.xls esetében Társítás: Ismeretlen alkalmazás és kikereshetetlen hozzá az excel
:F

Még egy érdekesség:
az excel megnyitásakor ilyenekkel dobálózik mindig:
[link]

Fogalmam nincs mitől idéződhetett ez elő. :(

[ Szerkesztve ]

(#22437) paprika válasza kételkedem (#22426) üzenetére


paprika
aktív tag

Helló. Nekem csak 1.89 Gb a Win mappa. Program Files 352 Documents -Settings 900Mb.

Kompletten a Win. 3142 MB Akkor hova a rákba tud eltűnni a hely? :Y :W Lapozófájl nincseen ... Hibernálás megint nincsen... Lomtár meg levettem minden meghajtón minre. Passzolok. Többi meghajtón nincsen ilyen probléma. Nem tudom :O

[ Szerkesztve ]

(#22438) kételkedem válasza paprika (#22437) üzenetére


kételkedem
addikt

Futtas valamilyen takarító programot ( CCleaner v2.17 ), az találhat még régi temp fájlt, vagy egyebet, de csodát ne várj.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#22439) |kisbandi| válasza paprika (#22437) üzenetére


|kisbandi|
tag

Rendszer-helyreállítási pontokkal hogy állsz?
A Lemezkarbantartóban tudod őket törölni!
(az utolsó megmarad biztos, ami biztos alapon)

[ Szerkesztve ]

(#22440) akaido válasza dutsh (#22436) üzenetére


akaido
addikt

Open Office-szal is így műxik?

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#22441) dutsh válasza akaido (#22440) üzenetére


dutsh
aktív tag

Próbáltam, ott a program okés, nem konfigurál félórákat; de társításokra avval is képtelen, de sajna a sulis marhaságok miatt jobb szeretném egyenlőre az offiszt, amúgy simán áttérnék rá.

Amúgy minden mentésnél is nekiáll 'konfigurálni' az ofisz, borzasztó idegesítő...

Sajnos ebből előbbutóbb majd egy win újratelepítés lesz.... de azért lol egy ilyen marhaság miatt; meg már Win7ig nem szándékoztam volna hozzányúlni. :(((

(#22442) akaido válasza dutsh (#22441) üzenetére


akaido
addikt

Utolsó ötleteim:

Töröld a \Documents and Settings\user_neve\Application Data\Microsoft\Sablonok–ból a Normal.dot file-t.
Töröld a \Documents and Settings\user_neve\Application Data\Microsoft\Office alatt lévő config file-kat.

Néha az egyszerű dolgok a legcélravezetőbbek: egy chkdsk-t futtass végig a merevlemezen.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#22443) dutsh válasza akaido (#22442) üzenetére


dutsh
aktív tag

Köszi a tippeket, nagyon értékelem,
de sajna nem járt sikerrel egyik sem :(

(#22444) #93966848 válasza joe2005 (#22423) üzenetére


#93966848
törölt tag

Köszi, már találtam egy másikat ami nem volt duplán becsomagolva ;) .Rohadjanak meg, mér kell duplán becsomagolni?Hogy szépen megüljenek benne a vírusok?Szánalom... :(((

(#22445) Sk8erPeter válasza EkSYS (#22416) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Windows XP telepítése USB-ről by 5h4rK
(ez pedig érdekességképpen: Windows XP futtatása USB-kulcsról)

Sk8erPeter

(#22446) Sk8erPeter válasza #93966848 (#22444) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Azért csomagolják be duplán, mert azt hiszik, azzal hűdenagy helyet takarítanak meg, pedig rohadtul nem. :DDD
Amúgy a vírusos érvelésedet nem igazán értem.

Sk8erPeter

(#22447) Sk8erPeter válasza paprika (#22437) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

A Rendszer-visszaállítást nyugodtan kikapcsolhatnád, úgysem old meg semmit, legfeljebb adatvesztés árán. Nálam még nem vált be komoly helyzetekben, komolytalan helyzeteket viszont meg lehet oldani enélkül is, de túl sok helyet foglal.
A "System Volume Information" könyvtár tartalma így saját tulajdonba vétel után törölhető (sokszor rengeteg helyet foglal).
Biztos, hogy nincs pagefile.sys és/vagy hiberfil.sys a rendszerpartíción?
Egyébként a 4 GB-os partíció nevetségesen kevés, a Windows nem tud "terpeszkedni", ha szüksége van a helyre, nem mellesleg pedig a rendszerműködés sebességéből is alaposan visszavesz a túl kevés szabad hely. Manapság egyébként is igen meglepő, hogy ilyen kevés hellyel játszol.

Szerk.: a korábban ajánlott CCleaner progi különösen ajánlott, alaposan kitakarítja a felesleges szemetet.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#22448) paprika válasza Sk8erPeter (#22447) üzenetére


paprika
aktív tag

Helló. Nincsen semmi pagefile meg semmi a Win partíción. Most állítgatok és jelentkezem :R Köszönöm

(#22449) Sk8erPeter válasza paprika (#22448) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ja, azt nem írtam, hogy a Sajátgép - jobb klikk - Tulajdonságoknál (vagy Win+Pause gomb) (Rendszertulajdonságok) lehet kikapcsolni "A rendszer visszaállítása" fülnél "A rendszer-visszaállítás kikapcsolása az összes meghajtón" bepipálásával.
A vinyód tényleg olyan kicsi, hogy ilyen kevés helyed van?

Szerk.: a CCleaner-ben a "Tisztító"-nál pipálj be mindent a Windows és az Alkalmazások fülön egyaránt, és a Beállítások - Haladó menüpontban szedd ki a pipát onnan, hogy "Csak a 48 óránál régebbi fájlok törlése a Windows Temp mappából", majd még a Beállításoknál válaszd ki a "Végleges fájl törlés"-t.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#22450) akaido válasza dutsh (#22443) üzenetére


akaido
addikt

Próbáld meg alapállapotra hozni az XP fájltársításait: [link] [link]
Próbáltad-é már a hibás .doc fájl típust letörölni?
Vizsgáld meg ezután mi lesz a helyzet.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.