Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23051) littlelion21


littlelion21
addikt

Sziasztok!

A problémám a következő: a rendszer bizonyos idő elteltével egyszerűen eldobálja a hangkártya drivert ezzel a hibaüzenettel, ha a hangerőszabályzóra kattintok:
"Nem érhető el aktív hangeszköz. Keverőeszköz telepítéséhez nyissa meg a Vezérlőpultot, kattintson a nyomtatók és más hardverek hivatkozásra, majd a hardver hozzáadása hivatkozásra. Ez a program most bezárul."
Winamp indítási kísérlet esetén:
"Bad DirectSound driver. PLease install proper drivers or select another device in configuration. Error code: 88780078"
Érdekes, system-zajok/hangok viszont vannak.

A rendszer friss, Sp3-al, ugyanazzal a driverekkel, amelyekkel eddig kb. 4hónapot ment hibátlanul. Vírusellenőrizve; Nod32, Spyware Terminator, Comodo.

És amiért ide írtam: bekapcs. után változó idő elteltével bedob egy Generic Host Process for win32 services-hibaüzit.
Úgy néz ki, nálam nem a net-kapcsolatot dobálja el, hanem a hangkártyát...? :F

(#23052) Sk8erPeter válasza Steelmanus (#23046) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Sör bármikor jöhet... :DDD

Sk8erPeter

(#23053) Sk8erPeter válasza _stick_ (#23049) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

MS: Az Asztal megjelenítése ikon elhelyezése a Gyorsindítás eszköztáron
Start - Futtatás - notepad
Írd be:
[Shell] Command=2 IconFile=explorer.exe,3
[Taskbar] Command=ToggleDesktop

Mentsd el Asztal megjelenítése.scf néven. (Fontos a kiterjesztés.)
Ezután ennek a fájlnak az ikonját húzd rá a Gyorsindítás eszköztárra.
Vagy másold be a fájlt a "C:\Documents and Settings\felhasználónév\Application Data\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch" könyvtárba.

Sk8erPeter

(#23054) Balli


Balli
őstag

Sziasztok,
Hogyan lehet egy programhoz tartozo minden adatat törölni amit az uninstall nem visz le?
Gondolok arra, hogy hiaba uninstallalom a megserult programot es telepiteni ujra kiirja hogy az iniciálás sikertelen (Nero, hiaba futtatom a Nero Clean-t) vagy masik pleda: PostgreSQL szerver kodjat nem irja be automatan masodik telepitesre, habar beirta amikor eloszor telepitettem (PokerTrtacker program)?

[ Szerkesztve ]

Athens 2004

(#23055) Killing válasza Balli (#23054) üzenetére


Killing
addikt

CCleaner registry pucolóval próbáld meg.
De a Revo Uninstallerrel eltávolított program nem hagy maga után nyomokat!Próbáld ki,én is ezt használom!

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#23056) Csontikka válasza Sk8erPeter (#23020) üzenetére


Csontikka
aktív tag

mert az outlookban az arcív üzeneteimben való keresést (amit naponta sokszor használok munkámhoz) percekről másodpercekre rövidíti.

Na, válasz? :)

(#23057) Balli válasza Killing (#23055) üzenetére


Balli
őstag

Sikerult ezzel koszi :R

Athens 2004

(#23058) Killing válasza Balli (#23057) üzenetére


Killing
addikt

Ajánlott rendszeresen is használni a CCleanert!

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#23059) Antigabo


Antigabo
tag

SEGÍTSÉÉÉG !!
Már megint újabb ökörség - mert ilyen még nem volt :...
Arréb raktam egy rendszerparíciót pár MB-tal erre :
amikor betöltötte megjelenik a kis ablak :
Beléptetés a windows renszerbe feliattal !!!
De hogy miért !?!
még jó hogy a felhasználónevemet kiírja de a jelszót NEM TUDOM -
nem is volt tán soha beállítva és nem eged be a renszerbe !
most hogy menjek be ?

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#23060) akaido válasza pcguru1 (#23048) üzenetére


akaido
addikt

Grat! :C
Nincs mit, máskor is szívesen!
(Hardvercserét csak a legvégső esetben javaslok, hiszen a gép leállási hiba lehetne akár tápegység probléma is.)

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#23061) akaido válasza Csontikka (#23010) üzenetére


akaido
addikt

Nem lehet, hogy mégis az egész rendszert indexeli, és ez valóban elég hosszú ideig tarthat.
Ennél jobb "okosító anyagot" nem találtam:[link]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#23062) Csontikka válasza akaido (#23061) üzenetére


Csontikka
aktív tag

Köszönöm szépen az infot, sajna szerintem marad a napi 1x-i manuális indexelés mondjuk kikapcsolásnál vagy vmi ilyesmi...

Nem, nem indexeli, csak a pár kijelölt mappát, de úgy látszik egy 3-4GB-os aktív + az archív levelezés indexének frissitése rendesen megakasztja, bár nem értem miért :(

a helyzeten javítani úgy tudtam, hogy az indexet helyét átraktam egy másik fizikai vinyóra, így 1 fokkal jobb :)

(#23063) Tosee válasza Antigabo (#23059) üzenetére


Tosee
őstag

próbáltad üres jelszóval is? Ha nem akkor próbáld meg, hogy üresen hagyod a jelszó mezőt...

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#23064) Antigabo válasza Tosee (#23063) üzenetére


Antigabo
tag

Igen próbáltam üressel meg csillaggal is... :O
Nem érthetem mit akar !

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#23065) Tosee válasza Antigabo (#23064) üzenetére


Tosee
őstag

Próbálj meg "Rendszergazda" fiókkal bejelentkezni! A jelszó mezőt hagyd üresen, és ha sikerül belépned akkor a töröld a felhasználói fiókod jelszavát, vagy állíts be másikat!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#23066) Kal-El


Kal-El
senior tag

Hellósztok!
Lenne egy kérdésem: most lesz gépcsere és 2*2 (4)gb memória meg AMD Phenom 8450 X3 processzor lesz beszerelve és nem tudom eldönteni, hogy 32 vagy 64 bites rendszer legyen?

Egyik fórumon ezt a hozzászólást láttam és teljesen elbizonytalanodtam, mert 64-es xp-t akartam felrakni: "Ha a procid 64 bites, az még nem jelent sokat, mert ez csak azt jelenti, hogy tudja futtatni a 64 bites programokat, hiába 64 bites az oprendszer is, de nincs sebesség javulás. Viszont a Driverekkel lehet szivni rendesen :-) szoval én az x86 ot ajánlom. A 32 bit, az 2^32 memoria azaz 4294967296 ami ~4gb ami magában foglal minden memoriát, pl videokártya, Bios. Ha van 4 gb ramod és a videokártyádban mondjuk 512 mb ram van. plus a bios, akkor ezt mind mind le kell vonni a 32 bites rendsereknél a rendszer memroriábol. akkor
(a - jel a kivonások)
kb 4000 mb
- 512 mb
- bios
- aminek még kell memoria,
- stb
---------------------------
~3,2 gb ramot tudsz használni..."

Lényegében én azt vontam le, hogy: proci miatt felesleges a 64 bites ha több magos akkor is viszi a 32-es rendszer, de ha 4gb memóriám van akkor viszont nem mind1, mert kevesebb memóriám marad, de mivel nekem egy 128MB-os integrált videokártyám lesz így nem sok vonódik le ezért memória kérdésben is 32 bites jó lenne, csak megerősítés kéne, hogy nem írt e fa**ságokat a srác.

Légyszi aki nagyon sokat foglalkozik ilyesmivel és van tapasztalata is benne, csak az írjon!
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#23067) Antigabo válasza Tosee (#23065) üzenetére


Antigabo
tag

Dehát én vagyok a rendszergazda - senki más nem használja ezt a szart !
most meg csak úgy ez van
mitől ?..

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#23068) Tosee válasza Kal-El (#23066) üzenetére


Tosee
őstag

az új hardverek nagy részéhez vannak 32/64 bites driverek egyaránt! De ennek utána tudsz nézni a gyártó honlapján és akkor már nincs szívás a későbbiekben... A 32 bites sajnos csak 3,2-3,5 gb memóriát kezel, ahogy azt olvastad is! De ha már 64 bites oprendszert raksz a gépedre, akkor már inkább vista-t telepíts, mert az stabilabb!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#23069) Kal-El válasza Tosee (#23068) üzenetére


Kal-El
senior tag

Én meg pont fordítva hallottam, bármit csak vistát ne.
De én úgy látom, hogy maradok 32 bites xp-nél, nem éri meg az a 5-600 mega memória az idegeskedést ami a 64bites rendszerrel jár.

[ Szerkesztve ]

(#23070) Lenry válasza Kal-El (#23069) üzenetére


Lenry
félisten

hiába 64 bites az oprendszer is, de nincs sebesség javulás -
a 32 és 64 bites rendszerek közti különségeknek semmi köze a sebességhez... ne is várd, hogy gyorsabb legyen a rendszered 64 biten, mert nem ez a lényege. meg tud (hajlandó) címezni 4-nál több GB RAMot. ez az elsősorbani és legfontosabb lényege. amúgy meg hiába van csak 128MB-s int. VGA-d akkor is max kb 3500 MB RAMot fog látni a Windows (Vista ki fogja írni mind a 4GB-t, de használni csak 3,5-et fog)
amúgy meg lásd Vista topik első hsz. 5-10.pont

Viszont a Driverekkel lehet szivni rendesen -
na ez egy hamubasült fasság. mindenhez van driver, amihez nincs, az meg van annyira elavult, hogy nincs már rá szükséged

Tosee: - nagyon sokáig használtam 64 bites XP-t és soha nem volt vele semmi bajom, úgyhogy semmivel nem instabilabb a Vistánál. használtad te egyáltalán?

64 bites XP egyetlen igazi hátránya, hogy nem érhető el magyarul, és valamivel kevésbé támogatott a 64 Vistánál. én is inkább a Vista64-et ajánlom

nem éri meg az a 5-600 mega memória az idegeskedést ami a 64bites rendszerrel jár - abszolút semmi idegeskedés. mindened futni fog, annyi, hogy új drivereket kell letöltened. ha ez neked idegeskedés... akkor légyszi postázd azt az 1 GB RAModat, amit úgyse használsz, mert nem érdemled meg :P

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#23071) Tosee válasza Antigabo (#23067) üzenetére


Tosee
őstag

Igen! Rendszergazda jogosultságod van! De van egy külön "Rendszergazda" fiók is, amit a felhasználó nem lát! Alapesetben a felhasználó neve mint ahogy írtam Rendszergazda, és a jelszó mező pedig üres!
Ha van lehetőséged áttírni a felhasználó nevet, vagyis klasszikus bejelentkezést használsz akkor írd át, és próbálj meg belépni azzal!
Ha nem megy akkor a bejelentkező képernyőnél nyomd meg 2x a ctrl+alt+delete kombinációt, és előjön a klasszikus bejelentkező ablak...
Felhasználó: Rendszergazda
Jelszó: üresen kell hagyni majd OK

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#23072) Antigabo válasza Tosee (#23071) üzenetére


Antigabo
tag

igen ez nem a hagyományos üdvözlőképernyő !
ez egy kis ablak középen - Bejelentkezés a windows rendszerbe - felirattal
Kiírja a felhasználónevemet és kéri a jelszót amit csak homályos emlékeimbe se tudok hogy meg adtam e a telepítésnél anno - már nem szoktam - és nem is kérte idáig soha...
olyan prg kéne amit usb-ről vagy cd-ről indítanék és behackelném magam a saját renszerembe.
azt írjam be hogy Rendszergazda ?

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#23073) Tosee válasza Antigabo (#23072) üzenetére


Tosee
őstag

azt írjam be hogy Rendszergazda ?

igen! :K

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#23074) Antigabo válasza Tosee (#23073) üzenetére


Antigabo
tag

Na !
beírtam - erre :
átvált a fekete háttér kékre - OHH úgy csinál mintha...
aztán kiírja egy szép hivatalos kis Xp ablakban hogy :
vmi mentés (gyorsan)
Várjon - leállítás
és ennyi
aztán evvel és a már az idáig próbált dolgokkal nem foglalkozik
és ezt csinálta az első olyan próbálkozásomra is amikor
a jelszót üresen hagytam...
lenne ilyen adathalász izé ?... :((

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#23075) Tosee válasza Antigabo (#23074) üzenetére


Tosee
őstag

lehetséges, hogy valami fertőzés (vírus) van a gépen! Főleg ha előtte vírusos volt a rendszer! Esetleg próbáld meg Hiren's boot cd-vel abban vannak víruskeresők is, futtass le párat hátha találnak valamit!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#23076) Antigabo válasza Tosee (#23075) üzenetére


Antigabo
tag

De ilyen g.ci intelligens szar is van már ?

Azért parázok mert ez még egy SP2 rendszer és már régen nem frissítem
de idáig semmi baja nem volt és nem netezek rajta.

[ Szerkesztve ]

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#23077) Kal-El válasza Lenry (#23070) üzenetére


Kal-El
senior tag

Köszi a segítséget!
Mostmár tudom, hogy miben különbözik a 64bites a 32-től. A vistától viszont még mindig idegenkedek, jó lesz az angol xp, amíg meg nem jön a teljes win7.

(#23078) Antigabo válasza Antigabo (#23074) üzenetére


Antigabo
tag

Addig jutottunk hogy biztos hogy NINCS JELSZÓ egyik fiókon se.
Mégis kéri a kis rendszerablak és nem tud belépni de a felhasználók között vált !

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#23079) kerlac


kerlac
senior tag

Egy nagyon láma kérdésem lenne. Most raktam újra a rendszert és az internet explorernek van egy funkciója, hgy megjegyzi - ha kérem - adott oldalra vonatkozó jelszót, felhsználónevet. Namost ezt én ügyesen első felajánlásnál kikapcsoltam, de pár oldalnál szeretnék ilyen mentést kérni, de nem találom, hol lehet ezt visszaállítani.

Vki esetleg ha tudja....

köszi!

(#23080) Antigabo válasza kerlac (#23079) üzenetére


Antigabo
tag

Az Explorer ablakban - Eszközök - Internetbeállítások - Tartalom - Autom. kie. - Beáll. -
Felh.n. és jel.az űrl. - pipa - OK - ;)

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#23081) kerlac válasza Antigabo (#23080) üzenetére


kerlac
senior tag

akkor itt is köszi! :R

(#23082) Antigabo


Antigabo
tag

Érdeklődni szeretnék hogy miért keletkeztek nekem a főkönyvtárba
sqm fájlok ? (20-20db sqmdata00-19.sqm és sqmnoopt00-19.sqm)

A Parition Magic 8-cal erről a partícióról másoltam egy másikat szerintem azután keletkeztek.

kell még ez nekem vagy ki lehet törölni ? :F

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#23083) Jarod1


Jarod1
addikt

Sziasztok az mitől van hogy a középső sáv nem jelenik meg egyik böngészőben sem????? :O már mint a hozzászólások helyett nagy fehér folt van

(#23084) localhost válasza Antigabo (#23082) üzenetére


localhost
Közösségépítő

sqm

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#23085) Antigabo válasza localhost (#23084) üzenetére


Antigabo
tag

Köszi localhost !
Góglézhattam volna előtte egyet. :B
Aszittem vmi bonyolult.
akkor törölhetem ?

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#23086) DroneZ


DroneZ
aktív tag

ahoy PH!-sok!

kérdésem lenne, hogy szerintetek mi az oka annak, ha a zsír új és szűz XP, az SP3 feltelepítése után drasztikusan belassul? gondolok itt arra például, hogy az eddigi betöltőképernyőn 3 csík kúszott végig majd 3-4 mp után a rendszer kész volt, minden fain stabilan és gyorsan bejött.

most pedig 6-7 csík + még vagy 15 mp és a programok is szaggatva (msn, mozilla, sajátgép) jönnek elő?

tiszta a rendszer, minden kártevőtől mentes, a registry is szépen rendben van, programok is csak a legszükségesebbek, vinyón csak ezek vannak az XP társaságában.

ha valaki tud valami gyorsítási megoldást akkor azt szívesen várom :)

Üdv.: Dro

(#23087) kalasz válasza Antigabo (#23076) üzenetére


kalasz
tag

Hali!

Próbáld meg ezt hátha..... :) :DD
[backdoor]

[ Szerkesztve ]

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#23088) akaido válasza Csontikka (#23062) üzenetére


akaido
addikt

Még egy ötlet: Az archív fájlok biztonsági mentése után ha törölnéd őket?

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#23089) Chili7


Chili7
őstag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy állítható-e hogy a tálcán az óra mellett mely ikonok legyenek közelebb, iletve távolabb az órához?

köszi

(#23090) Sk8erPeter válasza Csontikka (#23056) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Értem, nem tudtam, azért kérdeztem :D Viszont a választ erre nem vágom, soha nem használtam, így nem tudhatom. :( De látom időközben már találtál valami félmegoldást. :K

Sk8erPeter

(#23091) 5teve


5teve
senior tag

üdv. vezérlőpultot hogy tudom letiltani? (rákerestem de nem találtam)

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#23092) localhost válasza 5teve (#23091) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Rákerestem, találtam : emitt

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#23093) Gézengúz válasza Antigabo (#23072) üzenetére


Gézengúz
addikt

:K [link] :K

[ Szerkesztve ]

(#23094) Boborjan


Boborjan
csendes tag

Üdv!

A főnököm laptopján végeztem egy javító telepítést (XPSP3), ami sajnos nem fejeződött be. Az eszközmeghajtók telepítésénél megáll, nem megy tovább. Nem fagyott le, az egér működik, ill. a marketing dumák is folyamatosan változnak a képernyőn. Próbáltam BIOS-ban letiltani eszközöket, de erre nem ad lehetőséget. Próbáltam SP2-es telepítő-vel, ugyanaz a jelenség. Van mód arra, hogy visszaállítsam az eredeti oprendszert, mintha misem történt volna? Mondanom sem kell, a gépen fontos adatok vannak, a teljes újratelepítést hanyagolni kellene, max. legvégső esetben!

(#23095) Cxgrav


Cxgrav
senior tag

Hali!

Rendszer-visszaállítást lehet parancssorból eszközölni?
Ha igen, hogy? :B

[ Szerkesztve ]

Picture me Rollin' by 2pac

(#23096) localhost válasza Cxgrav (#23095) üzenetére


localhost
Közösségépítő

http://support.microsoft.com/kb/304449/

Google translate = LOL!

A parancssorban írja be a% systemroot% \ System32 \ restore \ rstrui.exe parancsot, majd nyomja meg az ENTER-t.

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#23097) Antigabo


Antigabo
tag

Köszönöm a segítségeket srácok !
Az a helyzet hogy megsemmisítettem az egész ganajt - pusztulnia kellet.
Nincs nekem ilyenekhez türelmem. :N

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#23098) Biriboyka


Biriboyka
senior tag

SEgítsetek. Egyik pillanatról a másikra a Windows Mediaplayerem megbolondult.
Nem tudok belepörgetni a filmbe azaz ha húzom a csúszkát akkor mindig visszaugrik az elejére. Mi lehet a gond?

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#23099) kételkedem válasza Boborjan (#23094) üzenetére


kételkedem
addikt

Bootolj be egy linux live cd-ről, mentsd a nélkülözhetetlen fájlokat. Próbáld elindítani a wint csökkentett módban, ha be volt kapcsolva a rendszer visszaállítás, próbáld vissza állítani. Ha ez nem valósítható meg, akkor formázás utáni tiszta telepítés.

Eső után köpönyeg, de Te is megtanultad, hogy rendszeresen menteni kell a fontos fájlainkat, a rendszer buherálásába pedig még véletlen sem kezdünk enélkül. ;)

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#23100) Sk8erPeter válasza Biriboyka (#23098) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ez több filmnél is előfordul? Ha nem, akkor simán lehet a film hibája is.
Ha igen, akkor meg próbáld meg, hogy telepíted az FFDShow-t, ennyi kodeket még megengedek a gépeden. :DDD :DDD (aztán nehogy több legyen! :P)
Meg persze használhatnál VLC player-t, az a tuti megoldás. :)

Sk8erPeter

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.