Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22451) Sk8erPeter válasza Poctar (#22314) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nos, kipróbáltam, és közel sem igaz, amit írtál. Most direkt integrált SP3-as telepítőlemezzel telepítettem XP-t egy 512 MB RAM-mal rendelkező gépre. Nem tudom, milyen okból, de gyorsabb, mint amikor SP2-es telepítőlemezzel csináltam a telepítést, majd később rátelepítettem az SP3-at ("szűz" rendszerre).
Most az SP3-as rendszer minden eddiginél gyorsabb (Intel D845EPI lap, FX5200 vidkari, nem egy szupergép, és régi...), legfőképp, mert megcsináltam a következőt: A swap-partíció elhelyezése a merevlemez elejére.
Sejtettem, hogy hoz némi gyorsulást, de hogy ennyit, arra nem számítottam. :K

A lényeg: nem kell ám fikázni az SP3-at... :U Azzal együtt is lehet gyors a gép.

Sk8erPeter

(#22452) #93966848 válasza Sk8erPeter (#22451) üzenetére


#93966848
törölt tag

Milyen op rendszert ajánlasz egy 1.8GHz-es kb 500 megás rammal rendelkező laptopra?
Állítólag a vírusok jól megbújnak a dupla csomagolásban.

(#22453) kételkedem válasza #93966848 (#22452) üzenetére


kételkedem
addikt

XP
Nem egy erőmű, de az XP megfelelően fog rajta futni.

Sk8erPeter: a swap partició elhelyezése a merevlemez elejére valóban gyorsulást eredményez, vagy inkább csak úgy érezni?

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#22454) #93966848 válasza kételkedem (#22453) üzenetére


#93966848
törölt tag

Tudom, de nem az enyém.Valami olyan kéne, amivel a leggyorsabb.Milyen szervíz pakk legyen rajta?

(#22455) kételkedem válasza #93966848 (#22454) üzenetére


kételkedem
addikt

Mindig a legfrissebb. A javításokat nem azért írják, mert unatkoznak, hanem mert szükség van rá. XP+SP3

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#22456) dutsh válasza akaido (#22450) üzenetére


dutsh
aktív tag

Vizsgálgattam aztis, megneztem ezt a verziót is amit küldtél, de a korlátozott fiókban való matatásnál már itt elakad a cucc:

Use your mouse to copy the line for the association you wish to restore. Then click Start, Run and enter CMD A Command Prompt window will open. Right click in this Window and select Paste. Then press Enter.
(ez után már hibát ír ki a parancsorban is)

De amúgy itt nem ebből az irányból van probléma mostmár véleményem szerint, mivel a társítások amúgy jók lennének, mert rendszergazdában tökéletes, itt korláozott fiókban is, ha kiadom a rendszergazda jogot neki, szóval nem azért nem társítja rendesen mert azt kutyulta el valami, hanem azért mert a korláozott fiók mintha nem venné tudumásul, hogy a offisz telepítve lett, ezért akarja minden egyes indításkor valszeg konfigurálni és beállítani és ír ki egy-két hibaüzenetet, h nem található xy file, szóval valami jogosultsági/hozzáférési probléma ez sztem inkább, csak azt sem értem mert nem piszkáltam én bele azóta mióta létrehoztam a 2 fiókot.

(Ez kb nekem olyan scifi szint már mint ez:
[link]
[link]
[link]
Eztis ha fejbelőnek magamtól rá nem jövök és hát baromi nagy oksági összefüggések vannak ittis... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22457) Sk8erPeter válasza kételkedem (#22453) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Mint írtam, valóban gyorsulást eredményezett. Sokszor volt már dolgom azzal a géppel, amin ezt kipróbáltam, és mindig hőbörögtem, hogy "csináld mááááááár!!!" :DDD De most ezzel a megoldással az eddigi leggyorsabb. Bár az is szerepet játszhatott, hogy kicsit "frissebb" (az is többéves) driverekkel telepítettem eleve integrált SP3-at (meg némi registry-módosítást is eszközöltem rajta, minden eszközt megragadtam :K).
Na, egy szó mint száz, szerintem megéri kipróbálni a swapfájl elhelyezését a HDD elejére.

(#22452) Jimanszky: szintén XP-t ajánlanék, a Vista ehhez a konfighoz túl erőforrás-igényes.
Integrált SP3-as telepítőlemezzel (ugyanúgy kell csinálni, ahogy az SP2-nél) tedd fel.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#22458) akaido válasza dutsh (#22456) üzenetére


akaido
addikt

:R
Valóban érdekes a dolog.
Bevallom, hogy csak felületesen olvastam valahol a neten az Adobe "acrobatikus" mutatványairól, ezért javasoltam korábban a Foxit Reader .pdf progit is.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#22459) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Ha MSI-ből telepítek bármilyen szoftvert, hogyan lehet megváltoztatni az alapértelmezett telepítési útvonalat?

https://www.coreinfinity.tech

(#22460) dareee


dareee
tag

telepítés során az xp 2 vinyora tette fel a fájlait....nem szeretném újrarakni,de jó lenne ha 1 vinyon lenne.

erről a vinyoról talán át lehetne másolni a dolgokat,msconfig regeditbe a fájlok elérési útját lehet módosítani?

Intel Core i5-10400F, Kingston 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz, GeForce GTX 1650 Super, Samsung 860 EVO

(#22461) HIJ


HIJ
őstag

üdv!

Win telepítéskor valamiért nem ismerte fel a a PC típusát és rákérdezett. Erre én szabványos PC nyomtam neki, de miután feltelepítette nem kapcsol ki. Kilép mindenből csak épp nem kapcsolja le a gépet. Egy fekete képernyőt ad be. Ezt utólag be lehet valahol állítani?

(#22462) DAVID0000 válasza HIJ (#22461) üzenetére


DAVID0000
aktív tag

Hali.
Start menü => Vezérlőpult => Energiagazdálkodási lehetőségek => Speciális
Itt lehet választani, hogy mit csináljon mikor megnyomod a gép kikapcsológombját.

(#22463) akaido válasza sh4d0w (#22459) üzenetére


akaido
addikt

[How to modify the default install path in an MSI-based setup based on a registry value]
Ennyit találtam, de semmit nem tudok hozzátenni, nem próbáltam.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#22464) rien


rien
senior tag

Sziasztok!

Tudom nem szép amit írok de hátha van megoldás.
Adott egy Xp home ami 30 nap után letiltott, indulás után csak kijelentkezés választható. Lehet vele valamit kezdeni vagy csak reinstall?
Volt mellé egy xp aktivátor ami dupla kattintás után az írta a rendszer már aktiválva van, de mégis jelzett a rendszer, hogy még 5 napja, 4 napja.... van hátra, hogy regisztrálja a rendszert. És eljött a vége.....csak a kijelentkezés.
Van megoldás? Net sincs a gépen, nem játékgép volt, jó lennének róla az adatok, ha lehetséges.
Privátban is nagyon jó lenne a válasz, ha itt erős :B

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#22465) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

Sziasztok!

adott egy XP. egyszercsak számomra meglepő hibajelenséget produkált.
ugyebár két oprendszerem van. elindítom az XP-t, megjelenik a betöltéskor szokásos kis kép, alatta a betöltést jelölö kék sáv folyamatsos szaladgálása. elsötétül a kép, ahogy szokott, egyszercsak felcsendül az XP bejelentkezésének hangja :Y kép sehol.
VGA nem lehet, mert a másik oprendszeren (vista) tökéletesen látok mindent. csak képet nem hajlandó adni. és nemjöttem rá, miért...
gondoltam arra is, hogy van a gyári XP telepítő lemezen, a helyreállítás funkció. de félek, elveszítem az addigi adataimat, amik odavoltak telepítve. programok, néhány letöltés stb.
erről tudna valaki nyilatkozni? próbált már ilyet valaki?

köszönettel
Zk

mod:
rien: no warez szvsz:R

(#22466): köszi. lehet az lesz, ha nem születik más megoldás:R

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#22466) Csabee. válasza - = Zk = - (#22465) üzenetére


Csabee.
nagyúr

szerintem, a másik működő oprendszerről, látod az xp-s partíciód adatait, és letudod menteni, és én azt ajánlanám hogy telepítsd újra a rendszert (ha másnak nincs jobb ötlete)

Üdv: Csabee.

(#22467) sh4d0w válasza akaido (#22463) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Köszönöm. Közben tegnap leveleztem egyet egy régi PH-s arccal, ő adta a tippet a TARGETDIR megadására, ami végül is az általam kívánt eredményt adta.

https://www.coreinfinity.tech

(#22468) rien válasza rien (#22464) üzenetére


rien
senior tag

Meglett :) köszönöm!

- = Zk = -: okés, elnézést. Mentségemre szóljon nem az én motyóm, az enyimé xp :) legális. Ha nagyon gáz gondolom törlik a modik a hsz-em.

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#22469) nguru válasza - = Zk = - (#22465) üzenetére


nguru
tag

Indításnál adj egy f8-at neki, és vga mód engedélyezése...vmi ott bibis... nem tetted fel magasabb felbontásra mint amit a moncsid elbír????
:Y :Y

(#22470) sto1911


sto1911
veterán

Hello!

#1 Olyan programot keresek XP-re, ami kepes arra, hogy ket csatlakoztatott billentyuzet kozul az egyiknek a kiosztasat (mapjat) megvaltoztassa.
Tehat az egyik billen az F1 az F1 marad, mig a masikon mondjuk Z-t ad. Lehetseges ez?

#2 XP SP3-mal tortent: friss install, USB-s eger es bill. bedugva. Atdugtam az egeret egy masik portba, jon az uzenet, hogy uj hw, HID-eszkoz, telepites, es egyszercsak megallt az eger, nem mozog sehova. Aramot kap, de semmire nem reagal. A bill mukodik.
Ezutan akarmelyik portba dugom, mindegyikben ezt produkalja.
Utananeztem, allitolag known sp3 error, de javitast nem talaltam meg ra.

(#22471) akaido válasza sto1911 (#22470) üzenetére


akaido
addikt

[Gugliban kotorászva ezeket találtam]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#22472) sto1911 válasza akaido (#22471) üzenetére


sto1911
veterán

Ezeken a linkeken csak azt talaltam, hogy lehet-e vagy sem ket billt egy gepre kotni. Lehetni lehet, mert nalam siman mukodik (igaz 1 usb + 1 ps2-essel neztem csak)

A bill-ek egyedi rempaolasat viszont nem lattam. :F

(#22473) Panthera


Panthera
őstag

Rendszergazdaként belépve egy gépre, meg lehet-e változtatni az összes felhasználó alapértelmezett nyomtatóját egyszerre?
Találtam regedit módosítást, de csak az aktuális felhasználóra érvényes. A lényeg az lenne, hogy ne kelljen belépni külön-külön mindenkihez.
Az aktuális felhasználó esetén: a [HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Windows] kulcson belül a Device bejegyzést kell módosítani.

(#22474) sto1911 válasza Panthera (#22473) üzenetére


sto1911
veterán

Ha az elejen nem current usert, hanem a local machine-t valasztod nem jo? (nem probaltam, csak tipp)

(#22475) Panthera válasza sto1911 (#22474) üzenetére


Panthera
őstag

Nem találtam olyan bejegyzést alapból, a kulcs az létezik. Létrehoztam, de semmi nem változott sajnos.

(#22477) - = Zk = - válasza nguru (#22469) üzenetére


- = Zk = -
félisten

megnézem köszönöm:R
amúgy nem tettem...!:R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#22478) anri-ur


anri-ur
tag

Sziasztok!

Az eseménynaplóban minden nap előfordul ez a két hiba,mi lehet ez?

A szolgáltatás (SSPORT) a következő hiba következtében leállt:
A rendszer nem találja a megadott fájlt.

A szolgáltatás (DgiVecp) a következő hiba következtében leállt:
A rendszer nem találja a megadott eszközt.

esemény:7000

(#22479) #93966848 válasza Sk8erPeter (#22457) üzenetére


#93966848
törölt tag

Köszi! ;)

(#22480) kaente


kaente
csendes tag

Lassú a gépem, virus nincs rajta állítólag, a nod 32 szerint. Ki tud segíteni? xp-van. :)) :))

(#22481) Tosee válasza kaente (#22480) üzenetére


Tosee
őstag

senki sem tud segíteni! Cseréld le! Ahogy leírtad annak már mindegy... :DD

Szóval kicsit bővebben is kifejthetted volna... Milyen konfig?
De így csak annyit, hogy töltsd le a ccleaner-t és takarítsd ki vele a szemetet! Rendszerleíró takarítása közben csinálj mentést (program rákérdez)!
Futtass töredezettségmentesítőt, majd egy online vírusellenőrzést pl: kaspersky!
Esetleg még futtasd le ezt és ha ez sem talál semmit akkor tiszta a géped!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#22482) Sk8erPeter válasza kaente (#22480) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Szerintem dobd ki a zárt ablakon a gépet.
Hülye kérdésre hülye választ. :DDD Értelmesebb tanács:

vedd fontolóra a következőket, az alábbi linkekben találsz sok hasznos tanácsot:
[link]
[link]
[link]
[link]

Ennyit első körben.

Szerk.: ez csak kiegészítés volt Tosee tanácsaihoz!

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#22483) HIJ


HIJ
őstag

Olyankor mivan, ha az xp -m azonnal kijelentkezik bekapcs után. Kidob a bejelentkező ablakra. Ezt csinálja a beépített Rendszergazda fiókkal is és csökkentett módban is. Kiszedtem a vinyót és vírusírtottam, de az sem segített. Lehet ezen még segíteni vagy reinstall?

HIJ

(#22484) Sk8erPeter válasza HIJ (#22483) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ez csak tipp, de esetleg rátolhatnál egy chkdsk-et a vinyóra, mondjuk XP telepítőlemez segítségével, az első képernyőn lépj be a Helyreállító/Javítókonzolba (J vagy R), majd 1-es, jelszónál Enter (ha nincs), utána pedig a parancssorban írd be:
chkdsk c: /F /R

Egy próbát mindenképp megér. Ha hibás szektorokat helyez át, az megoldhatja a problémát.

Sk8erPeter

(#22485) HIJ válasza Sk8erPeter (#22484) üzenetére


HIJ
őstag

Egy vista alól engedtem rá egy ellenőrzés, de nemtalált semmit. Mind1 mert közben elkezdtem újrarakni... :R

(#22486) Sk8erPeter válasza HIJ (#22485) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát igen, ez a legkényelmesebb megoldás... :DDD

Sk8erPeter

(#22487) feka007


feka007
nagyúr

Hogy lehet a Winrarral egy nagy, 6gb-os fájlt szétszedni kisebb darabokra (hogy áttudjam 4gigás pendriveval másik gépre rakni)?

(#22488) Cxgrav válasza feka007 (#22487) üzenetére


Cxgrav
senior tag

Total Commandert ajánlom.. abban file darabolás

Picture me Rollin' by 2pac

(#22489) Sk8erPeter válasza feka007 (#22487) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

WinRAR-ban kijelölöd a fájlt, rámész a "Hozzáad" gombra, majd a megjelenő kisablakban a "Kötetnagyság, byte-ban" résznél megadod byte-ban a méretet, amire szét szeretnéd darabolni a fájlt (az egyes darabok ekkorák lesznek), majd OK.

Sk8erPeter

(#22490) attrax


attrax
aktív tag

sziasztok,EZ [link]mitől lett nálam? Csakúgy hirtelen?Admin jogosult vagyok!

[ Szerkesztve ]

Unterschreiben

(#22491) Sk8erPeter válasza attrax (#22490) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Itt volt szó ugyanilyenről: [link]
Tehát csökkentett mód, vírus- és kémprogramirtás egy lehetséges megoldás.

Sk8erPeter

(#22492) SenorGrande


SenorGrande
senior tag

Hali.

Érdekes problémám van:
Minden boot után a hangerő-szabályzóban a wave le van húzva nullára (nem némítva), attól függetlenül, hogy hol állt az restart/kikapcs pillanatában.
Driver uninstall megvolt; registry pucolva (Ccleaner, +manuálisan minden hangkarival kapcsolatos bejegyzés) driver újrarakva, de semmi változás.
Guglizva sem találok semmit, a win lehúzza, ha felvételi eszköznek a wave lenne beállítva, de nem az van. Semmi vírus és kártevő nincs a gépen.
Valakinek valami 5let?
Előre is ThX!

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#22493) R


R
aktív tag

-hi!

A hibernálást hogy lehet kikapcsolni? (kellene szabad hely)

(#22494) R válasza R (#22493) üzenetére


R
aktív tag

ja, megtaláltam, nincs is bekapcsolva.
DLL cache hol van hogy lehet törölni?

(#22495) Lenry válasza R (#22494) üzenetére


Lenry
félisten

Windows\system32\Dllcache
miért akarod törölni?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#22496) R válasza Lenry (#22495) üzenetére


R
aktív tag

helyhiány

(#22497) Sk8erPeter válasza R (#22496) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

CCleaner, Rendszer-visszaállítási pontok törlése és kikapcsolása megvolt már?

Sk8erPeter

(#22498) R válasza Sk8erPeter (#22497) üzenetére


R
aktív tag

igen

(#22499) Lenry válasza R (#22498) üzenetére


Lenry
félisten

hibernálás letiltása? lapozófájl másik partícióra való helyezése?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#22500) PazsitZ válasza R (#22496) üzenetére


PazsitZ
addikt

[link]
Továbbá töröld a C:\Documents and Settings\user\Local Settings\Temp\ könyvtár tartalmát.

- http://pazsitz.hu -

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.