Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22801) cigam válasza Killing (#22800) üzenetére


cigam
félisten

Hogyhogy nem? Milyen rendszered vanik?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#22802) Sk8erPeter válasza cigam (#22798) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Hát a WMP alapból nem játszik DVD-t" Ezt a mondatodat úgy értelmeztem, hogy egyáltalán nem játszik, de ha az "alapból" szó arra akart utalni, hogy kodekek nélkül nem feltétlenül játszik le minden DVD-t, akkor mea culpa.
Viszont az sem igaz, hogy semmilyen DVD-t nem játszik le kodek nélkül.
Nálam egyedül FFDShow van, eddig amit próbáltam, azt le is játszotta (akkor is lejátszott DVD-ket, amikor ez még nem volt fenn, érdekes is lenne, ha nem játszott volna le), de nem is igazán szoktam használni a WMP-t, mert sztem egész egyszerűen sz@r. :DDD
Nem kezeli rendesen a feliratokat avi-nál, lassú, és még nagyon sok hátránya van.
VLC player mindenekfelett. :DDD

(#22794) sbazsi: az alaplapi drivereket is integráltad? Az nem biztos, hogy jó ötlet. Bár én még nem próbáltam. De abból a szempontból semmiképp sem jó, hogy lehet, hogy majd más gépre is szeretnél XP-t egy integrált SP3-as SATA-driveres lemezzel.
Ha az alaplapi cuccokat nem integráltad, akkor nem szóltam.

(#22799) Bici: ok, de ezt írtad: "Fent van a WMP11, meg még jópár ingyenes DVD lejátszó progi..." :DDD
Akkor most már minden oké a lejátszással amúgy?

Sk8erPeter

(#22803) Lenry válasza Sk8erPeter (#22802) üzenetére


Lenry
félisten

a Vistás WMP minden kodek nélkül tökéletesen viszi a DVD-ket... tudom, mert próbáltam :U
gondolom az XP-s is

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#22804) Sk8erPeter válasza Lenry (#22803) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Na ja, akkor még inkább. :R Én azért nem mertem ezt kijelenteni, mert nem nagyon használom a WMP-t, de az biztos, hogy néhány filmet tökéletesen vitt még kodek nélkül is. Ezért sem értem cigam kolléga megnyilvánulását... :(

Sk8erPeter

(#22805) cigam válasza Sk8erPeter (#22804) üzenetére


cigam
félisten

DVD alatt műsors DVD-t értünk ugye?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#22806) sbazsi válasza Sk8erPeter (#22802) üzenetére


sbazsi
veterán

igen, integráltam.

és megy. :DD

de végülis mindegy, megy vissza szervizbe, mert bár szoftveres a hiba, de ők rontották el.

melyik driver frissítő progit javaslod/javasoljátok?
valamiért a vga sárga kérdőjeles. lehet rossz drivert kapott.
mod: megvan, lenovonál.

mégvalami: most eltűnt a gyári d2d recovery. ki tudja hogy hozhatom vissza?
a particióját nem töröltem, de a franc se gondolta volna, hogy a C: meghajtó tárol hozzá adatokat.

[ Szerkesztve ]

(#22807) Sk8erPeter válasza sbazsi (#22806) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Most mi, hogy? :DDD Szóval mi megy, az integrált CD vagy a Huawei modem?? :F
Nem egyértelmű.

Soha nem használok driver-frissítő progit, mert jobb, ha Te töltöd le a legújabb, működő, HIVATALOS drivert. Én ezt javasolnám inkább.
Innen feltetted a szükséges drivert?
Szerk.: látom szerkesztettél, ezek szerint már ez a része megoldódott.

(#22805) cigam: nyilván, olyat, amin egy AUDIO_TS és egy VIDEO_TS mappa van, utóbbiban pedig BUP, IFO és VOB kiterjesztésű fájlok.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#22808) sbazsi válasza Sk8erPeter (#22807) üzenetére


sbazsi
veterán

megy a cd is, meg a modem. :DD

most csak egy bajom van. a gyári recovery eltűnt.
boot-olásnál entert kell nyomni, majd ESC=mégse, F1=bios, F11=recovery és hibakeresés, F12=boot máshonnan.

na az F11 nem megy. ezt hogy tudom visszahozni?

egyébként onnan szedtem le a vga drivert, de sztm rosszat...
vista-st... :B

(#22809) Killing válasza cigam (#22801) üzenetére


Killing
addikt

Windows XP Professional SP3

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#22810) |kisbandi| válasza Lenry (#22803) üzenetére


|kisbandi|
tag

Lehet, hogy próbáltad, de ezek szerint nem szűz rendszeren...
A Windows Media Player nem tud műsoros DVD-t lejátszani külön kodek nélkül.
Se Vista, se XP alatt.

FAQ (Vista): [link]
FAQ (XP): [link]

szerk.: megnéztem magamnál is (semmi kodek nincs telepítve a gépen, VLC-t használok), az eredmény nem változott. Nem játsza le.

[ Szerkesztve ]

(#22811) cigam válasza Killing (#22809) üzenetére


cigam
félisten

Na jó, de magyar?
Amit rátettél sp3 az is?
IE7 milyen nyelvü?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#22812) Killing válasza cigam (#22811) üzenetére


Killing
addikt

Mindegyik magyar.

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#22813) Sk8erPeter válasza |kisbandi| (#22810) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

És szerinted a FAQ hol tartalmaz arról szóló állítást, hogy a WMP nem tud lejátszani kodek nélkül DVD-t?? :(((
Bizonyára erre a mondatra gondoltál:
"Q. Why can't I play a DVD?
A. There are several reasons why you might not be able to use the Player to play a DVD. The following are the most common reasons.
A compatible DVD decoder is not installed on your computer. For information about DVD decoders, including how to obtain one, see DVD Decoder Plug-ins.
• A DVD drive is not installed in your computer. (Most DVD drives have a DVD logo printed or embossed on the front of the drive.)
• Windows XP is not installed on your computer.
• Windows Media Player 9 Series or later is not installed on your computer."

Ezek csak lehetséges magyarázatok arra, hogy esetleg miért nem játszhatja le a DVD-t.

Itt vannak a pluginek: DVD Decoder (MPEG-2 Decoder) Plug-ins
Itt pedig ez szerepel: "Windows Media Player becomes a full-featured DVD player when combined with a DVD decoder (MPEG-2 decoder) with features such as full-screen video playback controls, DVD chapter listings, and integrated cover art."
Annyit állít, hogy ekkor lesz teljesértékű DVD-lejátszó...

Egyetlen helyen sem szerepel arra vonatkozó állítás (én nem találtam), hogy a WMP kodek nélkül ne tudna lejátszani műsoros DVD-t!
Ha Te mégis találsz ilyet, akkor idézz, úgy hitelesebb.

Sk8erPeter

(#22814) Sk8erPeter válasza Killing (#22812) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Miért nem telepíted az Internet Explorer 8-at? :B Áthidaló megoldás szerintem, nálam eddig tökéletesen működik. Van magyar is.

Sk8erPeter

(#22815) Killing válasza Sk8erPeter (#22814) üzenetére


Killing
addikt

Nincsenek benne egetverő hibák? :B
Biztonsági frissítésként mikor fog automatikusan letöltődni?

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#22816) Sk8erPeter válasza sbazsi (#22808) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Na, hát ez király, a lényeg megvan, nem is örülsz? :DDD Én igen. :K (Ha már ennyit szenvedtünk ezzel... :D)

Hát a recovery-re így látatlanban nem tudok mit mondani, nem külön partíción volt? Nem törölted le véletlenül a partíciót?
Amúgy ezt a funkciót nem vágom annyira, még nem volt dolgom vele.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
(#22815) Killing: azt nem tudom, mikor fogják az automatikusan letöltődő frissítések közé rakni, dehát azt neked nem is kell megvárnod... Nem tapasztaltam benne eddig komolyabb hibákat, nyilván nem adták volna ki akkor máris a végleges verziót, ha "egetverő hibák" lennének benne... :DDD
Szóval töltsd csak le szépen innen. ;]

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#22817) Killing válasza Sk8erPeter (#22816) üzenetére


Killing
addikt

Majd holnap megejtem! ;]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#22818) Bici válasza Sk8erPeter (#22802) üzenetére


Bici
félisten

Jajj, bakker hülyeséget írtam télleg. Volt fent jópár ingyenes DVD lejátszó progi, de a kérdés idejében csak a WMP11 és a WMPClassic volt fent. Így értettem. :B

Most műxik KMPlayer-rel, de csak akkor, ha az "internal codec"-re állítom. External-al nem. Ebből arra következtetek, hogy a WMP11-nek is kodek baja van. De mindegy is, mert elég nekem a KMplayer.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#22819) Sk8erPeter válasza Killing (#22817) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ha elég eltökélt vagy, akkor még próbálkozhatsz ezzel, ez az Automatikus frissítés problémáit meg szokta oldani (a siker nem mindig garantált, de az esély megvan rá): [link]
De akkor már jobb megoldás az IE8. :K

-------------------------------------------
Bici: nem is nagyon értem, miért nem javítják a WMP hibáit, pedig tele van velük. :DDD

Sk8erPeter

(#22820) |kisbandi| válasza Sk8erPeter (#22813) üzenetére


|kisbandi|
tag

Tegyük fel, hogy figyelmen kívül hagyom a 20 perce felfrissített tapasztalataimat, amely során 3 gyári DVD-t próbáltam a WMP-vel megetetni, de egyiket se akarta lejátszani. Persze ettől még lehet olyan műsoros lemez, amivel megbírkózik, de nekem ez így valahogy nem az igazi.

Csak próbálok következtetni...

"A compatible DVD decoder is not installed on your computer."
"To play these items in the Player, you need a compatible DVD decoder installed on your computer."

Én ezekből azt szűröm le, hogy a DVD dekóder tuti, hogy nincs beépítve a WMP-be (magával csak kompatibilis lenne, nem?), hiszen akkor nem siránkozna a külsős kompatibilis kodek miatt.

(#22821) looser válasza cigam (#22786) üzenetére


looser
addikt

Melóhelyen gp rámegy a gépekre induláskor (logon script), de másnál vagy nem jön elő, vagy azokat a beállításokat használják, amiket a gp ráhúz alapból. Erre rákérdezek holnap, valamiért eszembe sem jutott. Viszont óvom a környezetemet, ezért munka után szépen lekapcsolom a gépet, egyébként megmaradnának a beállítások :)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#22822) |kisbandi| válasza |kisbandi| (#22820) üzenetére


|kisbandi|
tag

Hopp, ez lemaradt...

"If your computer has a DVD drive, it probably already has a DVD decoder installed on it. However, if you encounter an error message that indicates that you are missing a compatible DVD decoder, click the Web Help button on the error message dialog box to determine how to obtain one."

(#22823) Sk8erPeter válasza |kisbandi| (#22820) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Igen, valszeg alapból nincsenek benne kodekek, de lehet, hogy egy-két egyszerűbb DVD-hez nem is kell.
Abban igazad van, hogy ez így elég szegényes.
Ezért sem használok soha filmnézésre a WMP-t. :DDD Egyetlen dologra használom, amit értékelek benne, az a CD-rippelés lehetősége. Elég jó minőségben (pl. Lossless WAV) és gyorsan csinálja.

Sk8erPeter

(#22824) sbazsi válasza Sk8erPeter (#22816) üzenetére


sbazsi
veterán

De örülök is, meg nem is.
Örülök, mert megvan a hiba oka, és nem örülök, mert vihetem vissza.

Nem töröltem le a particiót, ott van az, csak kérdés, hogy önmagában miért nem működik, miért kell hozzá valami a C meghajtón.

Most találtam egy ilyet
meglássuk, mert igazából úgy akarom visszavinni, hogy az van rajta amit ők tettek rá.
viszont nem akarok sokat letöltögetni. (3G)

(#22825) akaido válasza Sk8erPeter (#22766) üzenetére


akaido
addikt

Elnézést az ösmételt zargatásért, de eszembe jutott, hogy pont ilyen XP leállási probléma volt munkatársam otthoni gépen cirka 3 hónapja.
Nem segítettek a korábban belinkelt .reg fájlok, nem segített a process explorer, már tápegységet is cseréltünk! Végül Csökkentett módban az Avira víruszargató bejelzett valami "ártány_fíregre", karanténozta, no onnan tökéletesen leállt az XP.
(Ezzel nem azt mondom Nálad is hasonló a gond, de ki tudja.)

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#22826) sbazsi válasza sbazsi (#22824) üzenetére


sbazsi
veterán

no ez nem nyert,
helyette találtam: Rescue and Recovery - Recovery repair diskette
ez meg floppit keres, az nincs. hogy tudom kitenni ezt pendrive-ra, hgoy arról bootoljon?

(#22827) cigam válasza Sk8erPeter (#22823) üzenetére


cigam
félisten

de lehet, hogy egy-két egyszerűbb DVD-hez nem is kell.

Ez ugye komoly, mert viccnek durva. A DVD-video egy szabvány, ami elég jól körbehatárolja a lehetőségeket
Nincs olyan, hogy "egyszerübb", vagy bonyolultabb DVD.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#22828) kalasz válasza Sk8erPeter (#22729) üzenetére


kalasz
tag

Bocs, hogy bele kukuriku, de azt szeretném kérdezni, hogy ha van egy integrált SATA driveres SP2-es windowsom akkor elég csak az SP3-at bele integrálni?

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#22829) cigam válasza kalasz (#22828) üzenetére


cigam
félisten

igen

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#22830) sbazsi válasza sbazsi (#22826) üzenetére


sbazsi
veterán

Kiírtam egy rescue&recovery cdt a letöltött progival.
Holnap szervíz

(#22831) sbazsi válasza sbazsi (#22830) üzenetére


sbazsi
veterán

na majd meglássuk. viszem a modemet.

(#22832) Steelmanus válasza Killing (#22815) üzenetére


Steelmanus
addikt

Miben nincsennek hibak? De ez csak vicc volt, valoban erdemes valtani a 8-ra en is megtettem de nem kell kivarnod a frissitest en innen szedtem le, gyorsabb.
Link:
Annak aki ert a Group Policy-hez erdemes kernermodban futtatni.

Ezt mind a tiz alabb felsorolt zonan kezzel kell megtenni.

(#22833) P1eTr0


P1eTr0
aktív tag

Sziasztok!

A #22583 hozzászólásomban feltett probléma sajnos még él...

Kipróbáltam azt a módzsert, hogy drivert leszedem, tisztitás, aztán a legújabbat vissza. Sajnos egyáltalán nem segített. Most készítettem egy képet, hogy pontosan mi is a probléma.

Lehet, hogy a hardverrel lehet valami gond?

A további ötleteket előre is köszi.

És akkor a hiba:

[ Szerkesztve ]

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#22834) sbazsi válasza P1eTr0 (#22833) üzenetére


sbazsi
veterán

kábel?

(#22835) sbazsi válasza sbazsi (#22834) üzenetére


sbazsi
veterán

közben rájöttem, hogy ha ez printscreen, akkor nem lehet kábel :))

(#22836) Steelmanus válasza P1eTr0 (#22833) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ha garis a videokari, akkor surgosen vidd vissza a boltba, a konfigodban ez szerepel MSI nvidia GeForce 9800GT, a baratom gepebol ugyanilyen hibaval, - csak az 8600GT volt passziv hutessel - kettot csereltunk egyett azonnal csereltek a masikat elakartak vinni bevizsgalasra, de nem vartuk meg mert mert atteritettem ATI-ta. Jelenleg egy 4650 van benne.
Amugy tipikus memoriahiba, volt ilyen karim ATI-ban is hasznaltan vettem de azt tulhuztak, igy hibasan meghirdetve eladtam, buktam 10k-t. Az ATI 4650 a GForce 9600 van versenyben,
ajanlom a 4670-et vagy ettol magasabbat penztarca kerdese.
Itt valaszthatol
Vagy egy kategoriaval feljebb
.

[ Szerkesztve ]

(#22837) P1eTr0 válasza Steelmanus (#22836) üzenetére


P1eTr0
aktív tag

Koszi a tippet.

Hála istennek nem az én 9800GT-mről van szó, hanem egy másik konfig Ati kártyájáról.
Tehát akkor valószínüleg hibás a kari, ez okozza a hibát.
Az kimaradt a korábbi leírásból, hogy amíg a drivere nincsen fent, addig a windows alap felbontásában (800x600 ha jól emlékszem) semmi hibát nem produkál. Csak akkor a nagyobb felbontások (1024x768) nem elérhető...

Hát ez most nem volt annyira jó hír, de hát megesik az ilyen...

Köszi még1x.

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#22838) brd válasza Sk8erPeter (#22793) üzenetére


brd
nagyúr

Pedig így van, nem játszik le DVD-t (nincsen benne MPEG-2 Decoder). Egyes Vista verziókba be van építve (a Home Premium, és Ultimate is ilyen, mert az a nagyszülő) a DVD lejátszásához szükséges minden komponens, de ez nem VMP-függő, hanem az OS maga tartalmazza: ehun' olvasható.

The only real valuable thing is intuition.

(#22839) Dot


Dot
őstag

Hi
Nemrég vettem egy Logitech g5-öt és nem tudom készenlétibe lerakni a gépet úgy hogy 'ki is kapcsoljon' szóval mennek a ventik. Eddig teljesen leállította a gépet.
SetPoint a ludas, vagy az egér? Vagy hol tudnám ezt beállítani? A setpointnak mindenképp fenn kell lennie, mert az egéren nem működik a dpi állító gombok és csak a progi segítségével tudom 2k ra állítani.

Azért írok ebbe a topicba is mert az egér topicját nem sűrűn látogatják, és lehet a windowsba is be lehet állítani.

Help pls.

[ Szerkesztve ]

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#22840) Panthera


Panthera
őstag

A cégnél, ha egy korlátozott felhasználó használni akarja az új flashdisk-jét, előtte rendszergazdaként belépve hozzá kell rendelni egy szabad meghajtóbetűjelet az eszközhöz. Valószínűleg a sok hálózati meghajtó miatt nem kapnak automatikusan betűjelet. Login előtti csatlakoztatás ezt orvosolja, de akkor meg lehet hogy pont egy fontos hálózati meghajtó helyére teszi.
Szóval hogyan lehetne ezt orvosolni?

(#22841) cigam válasza brd (#22838) üzenetére


cigam
félisten

Van az MS-nek egy Video Decoder Checkup Utility programocskája. Ez ellenőrzi, hogy a gépben vane- olyan kompatibilis MPEG2 codec, ami előfeltétele a DVD lejátszásnak WMP-vel.

A mellékelt képernyőfotó elég megyőző?
(1 hetes telepítésű XP.hun SP3)

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#22843) cigam válasza Panthera (#22840) üzenetére


cigam
félisten

Ezzel a freeware progival megadhatod, hogy a gépre dugott eszközöknek milyen betüjelet adhat a rendszer.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#22844) brd válasza cigam (#22841) üzenetére


brd
nagyúr

Nekem igen, de nem engem kell meggyőznöd. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#22845) Steelmanus válasza P1eTr0 (#22837) üzenetére


Steelmanus
addikt

Keresd meg az Asztal jobbgombos menujeben a Hibaelharitas reszt es ott lehet allitgatni egyszer a csuszkaval, es vegul a drasztikus Egyideju iras engedelyezese elol pipa kikap.
Nagyos lassu lesz a megjelenites am elfog tunni a csikozas. Kep:
Itt mar latni fogod hogy a probalgatas soran hogy mikor tunik el, de van meg egy masik megoldas vesz esetere az Ati Tray Tools, amiben visszalehet venni a grafikusmag es a memok orajeleit, persze ehhez le kell tiltani a CCC-t. Mivel a progi alapbol tuningprogi most az ántituning kell Neked, en is igy hasznaltam a regebbi karimat hogy az mag orajel maradt, csak a memok orajelet vettem vissza 50-el igy jo lett vagyis a Hibaelharitasban mndent a maxra, es a Tools-al egy kicsit alabb kell a frekit. Remelem sikered lesz, persze egyszer ugyis cserelni kell de addig kilehet huzni ilyen modon.

(#22846) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Elnezest kerek biztos hogy nem itt kellene kerdeznem, de hogy kell csinalni itt a topicban hogy ne foglaljon el az itt megadott kep ekkora helyet mert en csak mint linket akarom betenni, es nem az egesz kepet. Barmelyik linket illesztem be akkor is latni az egesz kepet.

[ Szerkesztve ]

(#22847) Sk8erPeter válasza akaido (#22825) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Végül is nem kizárt, majd lezavarok rajta egy vírus- és kémprogram-keresést a biztonság kedvéért. Csak nem az enyém a gép, ezért még nem tudtam megoldani. :D :R

Sk8erPeter

(#22848) Sk8erPeter válasza brd (#22838) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Meggyőztél, és cigam, neked is igazad volt! :R
Pedig meg mertem volna rá esküdni, hogy friss XP-n csupán VLC Player feltelepítése után - kodek még nem volt fenn, vagy a VLC Player mégis felrak valami kodeket?? - lejátszottam DVD-t. De akkor lehet, hogy nem így volt, franc tudja már. Érdekes.
Akkor bocsi a tévinfókért, mea culpa, mea culpa maxima.

Dehát a legjobbakkal is előfordul, hogy tévednek. :DDD :DDD :P

Sk8erPeter

(#22849) Sk8erPeter válasza sbazsi (#22831) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Majd azért szólj, hogyan alakultak a dolgok! :K

Sk8erPeter

(#22850) kételkedem válasza Steelmanus (#22846) üzenetére


kételkedem
addikt

Ne a kép gombra kattints, hanem a linkre, ide illeszd be a kép linkjét. Ekkor ezt kapod.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.