Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22201) Sk8erPeter válasza #93966848 (#22176) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Csak próbaképp egyet még megnézhetnél: Start - Futtatás - gpedit.msc
"Számítógép konfigurációja" (NEM Felhasználó!!) - Felügyeleti sablonok - Windows Components - Windows Update - "Configure Automatic Updates" - Engedélyezve (v. Enabled). (itt valamit állíts be)
Főleg, mert a Magyarázat fülön ezt írja: "If the status is set to Disabled, any updates that are available on the Windows Update Web site must be downloaded and installed manually by going to http://windowsupdate.microsoft.com."
Itt egy kép (klikk):
gpedit.msc

Sk8erPeter

(#22202) Casanova* válasza akaido (#22200) üzenetére


Casanova*
veterán

köszi!! :R

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#22203) Tosee válasza trialboy2 (#22199) üzenetére


Tosee
őstag

nincs mit! ha nem menne akkor kapcsold ki a biosban az AHCI módot, és tedd át IDE-re! Így nem kéri a telepítő a sata drivert!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#22205) nguru válasza Kalandor (#22204) üzenetére


nguru
tag

Nem a frekit nem bírja??? Lehet, hogy a frissítési frekvencia sok neki...Egy másik moncsi azt még elkalibrálhatta. Próbáld meg az f8-VGA mód, és nézd meg milyen frekin megy!

[ Szerkesztve ]

(#22207) nguru válasza Kalandor (#22206) üzenetére


nguru
tag

Több tippem nincs. Azazhogy egy még van.
Másik monitor, azon visszaállítod, megint csere...Na, ha akkor se jön be....akkor van egy 21" moncsim elfekvőben... :D :D

[ Szerkesztve ]

(#22208) Tosee válasza Kalandor (#22204) üzenetére


Tosee
őstag

mikor elindul, akkor próbáld meg utána a hz-et lejjebb venni, majd csak utána módosítsd a felbontást! Vagy akkor is csak 60hz van?

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#22209) #93966848 válasza Sk8erPeter (#22201) üzenetére


#93966848
törölt tag

Nálam nem a Windows Components, hanem a Windows összetevői mappában van a Windows Update/de mindkét mappa megvan!!/
Ez van benne:
http://kepfeltoltes.pirateclub.hu/pics/winupdate.bmp
:F

(#22210) Tosee válasza Kalandor (#22206) üzenetére


Tosee
őstag

még valami beugrott! Nem biztos, hogy működik de egy próbát megér! Ha elindul vga módba, akkor töröld a videókártya driverét, majd telepítsd újra, hátha ez megoldja a problémát! + nézd meg az eszközkezelőt, hogy az előző monditor nem tett-e fel magának valamilyen meghajtóprogramot, és esetleg még mindig azt használja a win...

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#22211) Sk8erPeter válasza Kalandor (#22190) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Milyen videokariról van szó? Hozzátartozó driver?

Sk8erPeter

(#22212) Sk8erPeter válasza #93966848 (#22209) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Windows Components, hanem a Windows összetevői mappában van a Windows Update/de mindkét mappa megvan!!/"
Ez érdekes, a kettő pedig ugyanazt jelenti... :F :F
Ilyet még nem nagyon láttam, de mindenesetre akkor állítsd be mindkét helyen, biztos ami biztos alapon.

Nálam nem jelenik meg a kép, miért nem töltöd valami normális helyre a képet? ->> [link]

Sk8erPeter

(#22213) #93966848 válasza Sk8erPeter (#22212) üzenetére


#93966848
törölt tag

Nagy SG-s vagyok és ott szó nélkül [IMG][/IMG] paranccsal megjeleníti, itt nem.Ráadásul a buzi paint bmp-ben menti el és nem lehet jpegbe akárhogy próbálom.Csak Pirate-ra tudom feltölteni, máshova nem engedi.Megcsinálom, hátha jó lesz.Köszi az oldalt ;)/most néztem, Mozillán megjelenik a link :F /

[ Szerkesztve ]

(#22214) Sk8erPeter válasza #93966848 (#22213) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Pedig elfogadja a PH! ugyanezt a kódot, pedig Paintben lehet elmenteni jpeg-be is, pedig pl. ImageShack-re is lehet feltölteni. :DDD

Sk8erPeter

(#22215) #93966848


#93966848
törölt tag

Valami történt!!!!Sajátgép-Tulajdonságok-Automatikus frissítések-nél átugrott a bejelölés az automatikus alatt kettővel, "csak értesítést kérek, de ne legyen automatikus letöltés és telepítés"
Ez így akkor már fasza?:)

Szerk.:Ha valamit kivágok paint-ben és azt akarom menteni, nem engedi jpeg-ben.Én is csodálkoztam, hogy miért nem..

[ Szerkesztve ]

(#22216) fagy53 válasza Sk8erPeter (#22214) üzenetére


fagy53
nagyúr

A Paint .bmp-ben menti és mentés másként-nál át lehet állítani más formátumba pl .jpeg-be. Kérdésem az, hogy lehetséges alapértelmezetté tenni, hogy egyből .jpeg-be mentsen?

(#22217) #93966848 válasza fagy53 (#22216) üzenetére


#93966848
törölt tag

De figyi!Ha paintben egy képből kivágsz valamit és azt szeretnéd menteni, nem engedi jpegbe.Próbáld ki.Kivágás opció baloldalt és fájlba mentés..

(#22218) Sk8erPeter válasza fagy53 (#22216) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Most nincs időm kipróbálni, működik-e, de tipp innen:
"MS Paint default file save type
Here is a work around.

Try this to see if it works for you.

1. Open a blank screen in Paint and save it as a .jpg in the location you want as your default with the name "default.jpg".
2. Right click and drag the Paint program from the Start, Programs,
Accessories location onto the desktop and select copy here.
3. Right click on the Paint icon and then left click Properties. You should see a line like this "%SystemRoot%\system32\mspaint.exe" (without the quotes.)
4. Place the cursor after the .exe and type a space.
5. Type the full path and filename for the default.jpg file you saved (if there is any spaces in the path you need to enclose anything you type in quotes. The final line should look like this

%SystemRoot%\system32\mspaint.exe "C:\this is the path here\default.jpg"

6.click OK.

Double click on the new desktop icon, the file will open and the Save As default location will be where the file is located. If you make the default.jpg read only, you won't inadvertently change the file and a Save As will then pop up for any attempt to Save."

Sk8erPeter

(#22219) Sk8erPeter válasza #93966848 (#22215) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Most végül a gpedit.msc-ben turkáltál? Nem ártana tudni, végül mit csináltál, hogy én meg mások is okulhassanak belőle. Magyarul sikerült az, amire vágytál végül?

Paint-ben nekem mindenféleképp engedi a jpeg-be mentést, nem értem, nálad konkrétan mi a para.

Sk8erPeter

(#22220) #93966848 válasza Sk8erPeter (#22219) üzenetére


#93966848
törölt tag

Igen, az utóbbi módszert vált be, már frissített is azóta egyet:)
Nagyon szépen köszi a sok fáradozást miattam!Egész megkedveltelek :DD :R

(#22221) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Hali, lehet hogy nem a legjobb helyre írom, de talán igen. Van 3 vinyám, ebből az egyiken van egy XP egy másikon pedig egy Vista VOLT. A boot menüben bennemaradt a Vista, szeretném kiszedni onnan, vagy legalábbis, hogy ne az induljon automatikusan.

Az indítási és helyreállítási panelen a legördülő menüben csak az XP van. A rendszerek listájának megjelenítése előtt pipa van. Ezt nem mertem még megerősítés nélkül kiszedni.
A boot fájl pedig ilyen:

;
;Warning: Boot.ini is used on Windows XP and earlier operating systems.
;Warning: Use BCDEDIT.exe to modify Windows Vista boot options.
;
[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional - magyar" /NOEXECUTE=OPTIN /FASTDETECT

Mit tudok kezdeni ezzel?

[ Szerkesztve ]

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#22222) nguru válasza raskolnikoff (#22221) üzenetére


nguru
tag

Szia!

Attól függ a dolog, mit telepítettél először, és főleg hova. Ugyanis a Vista felülírja az xp boot fájlait. Mindig annak a merevlemeznek az MBR (master boot record)-be írja be magát mindkét oprendszer, ahová az elsőt telepíted, tehát hiába van a vista egy másik partíción, akkor is az XP által foglalt HDD mbr-ből bootol, ha azt telepítetted elsőként. Lehet ugyan kézzel is szerkeszteni, de inkább próbálj meg egy alternatív boot manegert használni..

pl:[link]

Ezzel tudod szerkeszteni a boot menüt, csak ne feledd a rendszergazdák általános szabályát:
Menteni, menteni, és a k...va életbe, harmadszor is menteni!!! :D :D

(#22223) Csabee. válasza raskolnikoff (#22221) üzenetére


Csabee.
nagyúr

vista boot pro az tényleg jó! :) de ha a timout 30at átírod 0ra vagy 1 re azaz (1másodpercről számol vissza, vagy 0ról :) ) akkor nemfog feltünni neked hogy boot menüd van, és az xp fog indulni automatikusan :)

Üdv: Csabee.

(#22224) akaido válasza raskolnikoff (#22221) üzenetére


akaido
addikt

[Használj Easy BCD progit]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#22225) trialboy2


trialboy2
csendes tag

hi
hol tudom atallítani a satas vinyomat IDE-re

azér irtam ebbe a topicba mert xp-t akarok telepiteni

[ Szerkesztve ]

nem megy valami jol a gép csak nem tom mér :s , az everest-el is elég karcsuk az eredmények, memoria masolas meg stb....

(#22226) akaido válasza trialboy2 (#22225) üzenetére


akaido
addikt

A BIOS setupban. Ez BIOS függő hol találod: Pl. az OnChip Sata mode menüben:[link]

vagy pl no. 2: [link]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#22227) trialboy2


trialboy2
csendes tag

aha köszi
hát szétnézek ujra a biosba, de nemtalaltam csak az AHCI-t tudtam kikapcsolni, nemtudtam holkell atallni IDE-re ,ujraprobalkozok thx

nem megy valami jol a gép csak nem tom mér :s , az everest-el is elég karcsuk az eredmények, memoria masolas meg stb....

(#22228) Lenry válasza trialboy2 (#22227) üzenetére


Lenry
félisten

az az... ha kikapcsolod az AHCI-t akkor lesz IDE módban

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#22229) bkca válasza nguru (#22222) üzenetére


bkca
tag

Tehát ha egyazon HDD-n akarunk Vistát és XP-t használni, akkor mindig a Vista install-lal kezdjük?

(#22230) nguru válasza bkca (#22229) üzenetére


nguru
tag

xp-vel...

(#22231) Laybee válasza bkca (#22229) üzenetére


Laybee
őstag

Szerintem fordítva. Mindig a régebbivel kezdjük, mert az újabb op felismeri a régit, fordítva nem.

(#22232) bkca válasza nguru (#22230) üzenetére


bkca
tag

Kösz, eddig én is úgy tudtam, hogy mindig a régebbivel kell kezdeni, csak ez kissé megzavart: „Ugyanis a Vista felülírja az xp boot fájlait”.

(#22233) Sk8erPeter válasza #93966848 (#22220) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Na, ez király! :K Ennek én is örülök, akkor végül csak mi nyertünk, nem a vindóz :DDD

Sk8erPeter

(#22234) nguru válasza bkca (#22232) üzenetére


nguru
tag

Igen...Ha megnézed a boot menüt a vista telepítése után, az már a vistára épül. Az xp-t már ki se írja, csak: korábbi ms op rendszer..

(#22235) Sk8erPeter válasza raskolnikoff (#22221) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

A boot.ini fájl, amit bemásoltál, nem oszt, nem szoroz jelen esetben (csak az XP-re vonatkozik).
XP CD-ről bootolva a Javítókonzolba (vagy Helyreállító konzol) írd be:
fixmbr
fixboot

Ez helyreállítja az eredeti master boot recordot.

Sk8erPeter

(#22236) remington2


remington2
senior tag

Ha már szóba került a Vista . . . egy 80-as lemezre telepítettem, de piszkálta a második, 320-ast is. Már nincs fenn, XP van szintén a 80-ason, de a 320-ason van egy mappa, amely a vistáé, és nem tudom eltüntetni. Van benne egy memtest.exe, és en-US, ja-JP, zh-TW nevű mappák, 24 darab. A nevük alapján valami lokalizációnak tűnik. Ezeket nem lehet valahogy eltüntetni? Eddig semmivel nem sikerült, se unlockerrel, se mással.

szerk: bootmgr.exe.mui-k vannak az egyes mappákban, tehát ez valami bootmanager-akármi? A lemezen? :F

[ Szerkesztve ]

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#22237) Sk8erPeter válasza remington2 (#22236) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Amikor Unlockerrel próbálkozol, mit ír ki? Csak mert épp törölhetetlen fájlok törlését ilyenkor az újraindítás alkalmára ütemezi.
Lehet, hogy valami Linux Live CD-vel vagy Hiren's Boot CD-vel kell próbálkoznod, ha ez nem jön be.

Sk8erPeter

(#22238) remington2 válasza Sk8erPeter (#22237) üzenetére


remington2
senior tag

Alapból a következő rendszerindítás alatti törlést, de az sem működik.

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#22239) sanyixXx


sanyixXx
senior tag

hali

hatalmas gondom van. nem bootol a windows-om. XP Prof van fent. tegnap este fel akartam tenni egy másik partícióra a Win 7-et, de valami hiba volt a telepítésben. utána még újraindítottam a gépet és bootolt a win rendesen, még ma reggel is tudtam használni. délután viszont, amikor hazajöttem már nem bootolt.
eljutot addig, hogy Verifying pool DMI data és ott leragad.
megpróbáltam a win 7-et megint, de ismét hibát írt ki. most fent van egy csupasz win a másik partíción. reméltem, hogy kidobja a választós ablakot, hogy melyiket akarom indítani, de nem jött be. csak a tiszta új tölt be.

valakinek ötlete a megoldásra?
fontos lenne, mert dolgoznom kéne vele és nem tudom már leadásig újrahúzni a rendszert.

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#22240) Sk8erPeter válasza remington2 (#22238) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Mondom, akkor próbáld meg Hiren's Boot CD-vel.

Sk8erPeter

(#22241) Sk8erPeter válasza sanyixXx (#22239) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Gondolom pont az történt nálad is, amiről korábban itt szó volt, a Win 7 felülírta az MBR-t.
---> [link]

Sk8erPeter

(#22242) sanyixXx válasza Sk8erPeter (#22241) üzenetére


sanyixXx
senior tag

köszi
windowst már talál, de most a hal.dll-t hiányolja. csak azt hogy tudom visszatenni?

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#22243) Sk8erPeter válasza sanyixXx (#22242) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ahogy olvasom, nem feltétlenül az az oka, hogy valóban hiányzik, hanem hogy rossz helyen keresi.
Be tudnád másolni a boot.ini tartalmát? Helyreállító/javítókonzolból is meg tudod nézni XP CD segítségével.
Lehet, hogy valamiért átállítódott, alapból valahogy így néz ki:

[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional - magyar" /fastdetect /NoExecute=OptIn

Ha az első lemez (Lemez 0), első partíción van a Windows.

Sk8erPeter

(#22245) Sk8erPeter válasza molngab (#22244) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Itt azt írják, hogy erre a problémára az a megoldás, ha "C:\WINDOWS\system32\drivers\tcpipBM.sys" fájlt egyszerűen véglegesen eltávolítod.
Az ott leírt tapasztalatok szerint ez működik. Konkrétan T-Mobile web'n'walk-ról van szó.

Sk8erPeter

(#22246) sanyixXx válasza Sk8erPeter (#22243) üzenetére


sanyixXx
senior tag

fogalmam sincs a javítókonzol használatáról, az a baj, de mindjárt belenézek.
hol keressem a boot.ini-t?

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#22248) sanyixXx válasza sanyixXx (#22246) üzenetére


sanyixXx
senior tag

no, úgy tűnik sikerült.
feltettem egy másik windowst és annak a boot.ini-jében átírtam a (2)-ket (1)-re és most már a megfelelő win bootolt. remélem így is marad, mert most legyalulom a második xp-t :DDD

viszont ha ez így megy, akkor mit kell csinálnom, hogy fent lehessen a win7 és az xp is? mármint úgy, hogy bootkor választhassak, hogy melyiket szeretném indítani.

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#22249) Sk8erPeter válasza sanyixXx (#22248) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát elsősorban az kell hozzá, hogy sikeres Windows 7 telepítést hajts végre... :DDD Amennyiben félbeszakad, akkor csak összekavarja az XP-d Master Boot Recordját, és azt is működésképtelenné teszi. Ha viszont sikerülne feltelepítened normálisan, akkor elméletileg automatikusan megjeleníti a bootmenüt.

(#22247) molngab: nem tudom, konkrétan mi nem tetszik neki a tcpipBM.sys-ben, és azt sem tudom, ez pontosan mit csinál (azon kívül, hogy a TCP/IP protokollal kapcsolatos), de ha csak kavarodást okoz, és nincs szükség rá, mert enélkül is tökéletesen megy az internet, akkor nem kell aggódni, nem lesz probléma, hogy nincs fent. Rengeteg olyan fájl van egyébként, amire sosem lesz szükséged, mégis felkerül az XP-telepítéssel együtt, pedig akár hibás is lehet (vagy csak valamivel összeakad).
Majd írd meg, megoldotta-e! Másoknak is jól jöhet.

Sk8erPeter

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.