Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23951) xpd223 válasza cigam (#23950) üzenetére


xpd223
csendes tag

Sajátgépbe nem tud bemenii verlőpultba se stb.. csak folyamatosan tölt.
Köszi amugy a gyors választ és a megoldást. :R

(#23952) localhost válasza sonykor (#23945) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Tessék

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#23953) cigam válasza localhost (#23952) üzenetére


cigam
félisten

Ez nagy poén! :D

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#23954) Csabee. válasza cigam (#23953) üzenetére


Csabee.
nagyúr

poén, csak semmire nem jó, hisz ez konkrétan nem segítség nyújtás, hanem már már cikizés, talán :)

Üdv: Csabee.

(#23955) Sk8erPeter válasza localhost (#23952) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Már linkeltem neki egy hsz.-t, amiben közvetlen hivatkozás található MS-tól. ;)
Lehet, hogy eddig nem talált a célnak megfelelő, legális eszközt.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#23956) whitehand


whitehand
senior tag

sziasztok csináltam egy sp3 integrált cdt de nem indul el gép inditásokor kiirja hogy CDBOOT: Cannot boot cd Code 5 mi lehet a hiba?

(#23957) Csabee. válasza whitehand (#23956) üzenetére


Csabee.
nagyúr

mivel integráltad? bootolható cd-t készítettél? mert szerintem nem :)
nlite-al integrálj ;)

Üdv: Csabee.

(#23958) fenyoman


fenyoman
csendes tag

Az a gondom,hogy Kb. másfél hete újratelepítettem a jogtiszta XP-met.Mikor aktiválni akarom,állandóan azt az üzenetet írja ki,hogy jelenleg nem lehet elvégezni az internetes aktiválás.Eddig még soha nem volt ilyen gondom.Lassan lejár a 30 napos próbaidőm.Nem tudja valaki,hogy mi lehet a gond?

Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít!

(#23959) Csabee. válasza fenyoman (#23958) üzenetére


Csabee.
nagyúr

aktiváld be telefonon!:) úgy is lehet aktiválni :)

Üdv: Csabee.

(#23960) cigam válasza fenyoman (#23958) üzenetére


cigam
félisten

Dobozos, vagy OEM? Merthogy OEM-et max 25 alkalommal lehet aktiválni net-en keresztül. Utánna már csak telefonon.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#23962) hossszú


hossszú
őstag

Shell32.dll hibával nem indul a rendszerem, mit lehet tenni?

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#23963) cigam válasza molngab (#23961) üzenetére


cigam
félisten

Ha 1re gondolunk, akkor a 3.5

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#23964) cigam válasza hossszú (#23962) üzenetére


cigam
félisten

Bemásolni a _pontos_ hibaüzenetet.
Csökkentett mód még megy?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#23965) hossszú válasza cigam (#23964) üzenetére


hossszú
őstag

A pontos hibaüzenet.
Az alkalmazást nem sikerült elinditani, mert SHELL32.dll nem található.Az alkalmazás újratelepitése megoldhatja a problémát.
Csökkentett módban sem inditható a rendszer.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#23966) Jarod1


Jarod1
addikt

Hali tudja valaki miért jelenik meg így a ph? Explorerben is próbáltam, azzal is ez van,
Vodanet.

[link]

(#23967) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Nemrég XP reinstall volt, és az install után pár nappal elkezdett belassulni az XP. Néha csinálja csak, és akkor sem vészes.
A jelenség annyi, hogy bizonyos műveleteknél az érintett program ablaka helyett szürke hátteret látok csak, ami vagy megjavul egy idő után, vagy ki kell lőnöm a feladatkezelőben. Több programnál csinálja, de nem túl sűrűn.
Emellett az is érdekes, hogy indulás után, a rendszer már működésre kész, de pár háttérben futó progi (Avira, Thunderbird, stb.) csak 30-40mp-el később töltődik be mintha ez alatt csinálna valamit a gép, vagy várna valamire.

Nézegettem minden progival a futó dolgokat, de én nem láttam köztül gyanúsat, csak pl. azt, hogy induláskor az említett holt időben egy csomó svchost.exe van a memóriában, majd egyre kevesebb. :F
Az is furcsa, hogy a ctfmon.exe-t mindig visszarakja a HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run helyre, hiába szedem ki. Ez normális?

Mit kell néznem, és hol, hogy kiderüljön a turpiszság?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#23968) Jarod1 válasza Bici (#23967) üzenetére


Jarod1
addikt

memtest estleg...

(#23969) Bici válasza Jarod1 (#23968) üzenetére


Bici
félisten

Nincs hardveres gond, everest-el kezdtem a hiba felderítését, de minden szuperul végigment, ráadásul egy régebbi XP install egy másik winyóról hibátlanul műxik, és a linux is oké.
Szerintem valami progi, vagy driver kakált be.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#23970) dokee78


dokee78
félisten

Valaki tud segíteni?
Nem tudom,hogy csináltam,de ha beteszek egy játékot telepíteni,nem indul magától el a telepítő.(autorun)
Hogy lehet visszaállítani?

(#23971) fenyoman válasza cigam (#23960) üzenetére


fenyoman
csendes tag

Amit most tettem fel az dobozos.Az OEM-nél azt írja ki,hogy lejárt az aktiváló kód,nekem meg azt,hogy jelenleg nem lehet aktiválni interneten keresztűl.

Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít!

(#23972) brd válasza Bici (#23967) üzenetére


brd
nagyúr

Szerintem vírusod/spyware-ed van. Spybot futtatása javasolt és az összes talált ctfmon.exe-t töltsd fel ezekre a helyekre, hogy megtudd, van-e benne vírus: Egyik másik.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#23973) Bici válasza brd (#23972) üzenetére


Bici
félisten

2db van az említett fájlból, egyik a system32-ben, másik meg azon belül a dllcache könyvtárban. Mindkettő tiszta mindkét weboldal szerint.
A felfrissített Spybot pedig össz-vissz 10db tracking cookie-t talált.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#23974) Steelmanus válasza Bici (#23967) üzenetére


Steelmanus
addikt

A Ctfmon inditasa normalis, bar en sem hasznalom de ugytudom hogy kell a Office-nek, vagy pl a ha kezirast is feltelepitesz, es nem csak billentyuzetet valt hanem nyelvet is.
Lenyegeben en mindig kikapcsolom es eddig nem vettem eszre a hianyat, a Vezerlopult/ Teruleti es nyelvi beallitasok-nal lehet kikapcsolni, hogy ne induljon el automatikusan.
Kep:

(#23975) Steelmanus válasza brd (#23972) üzenetére


Steelmanus
addikt

Szia, en a Virustotal-t szoktam hasznalni, de eltettem azt is amit javasoltal, azt szeretnem kerdezni hogy az Altalad linkeltek jobbak mint amit en hasznalok? Mert ezeket nem ismertem.

(#23976) DeFranco válasza Sk8erPeter (#23926) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Na jól van, csüccs le, igyál egy sört, lazíts, és vegyél három nagy levegőt. Aztán szépen higgadj le, nem bánt senki.

Egy információt adtam, hogy így is lehet, ilyen is van, nem kötöttem beléd. A szándék jó volt, arról nem tehetek, hogy ezt te rögtön személyes sértésnek fogod fel. Videó nem kell, el tudom képzelni.

Meg azt is el tudom képzelni, hogy Microsoftéknál abból indulnak ki, hogy az egységsugarú user egyszerű mint a bot, ezért az a legegyszerűbb, ha letölt-frissít-újraindít helyette az operációs rendszer, mert akkor biztos, hogy feltelepülnek a szükséges frissítések. Ha valaki okosabbnak gondolja magát, mint egy ötödikes, akkor majd kikapcsolja, meg beállítja magának, ahogy tudja, de attól MS-éknél a szándék megvolt. (halkan jegyzem meg én is így csinálnám, de hát én nyilván egy sötét gyökér vagyok). De tudod mit, nagyszerű ötlet, a következő MS oprendszer azzal kezdje a telepítést, hogy megkérdezi: "okosabb-e vagy mint egy ötödikes???" és ha user igennel válaszol, akkor mindent kelljen neki állítani manuálisan (opcionálisan előtte ki kell töltenie egy tesztet, hogy tényleg-e okosabb). Védesd le gyorsan, ebből lehetsz milliomos.

Figyellek már régóta, elismerem sok embernek segítesz, de mellette az élő fába is belekötsz, ha kell ha nem, ha csak egy kicsit is más véleményen van mint te. Szerintem erről szokjál le, jobban jársz te is, mi is. Tisztelem a tudásodat, és a segítőkészségedet, de azért van egy határ...

(#23977) Bici válasza Steelmanus (#23974) üzenetére


Bici
félisten

Kikapcsoltam, meglátjuk, mi változik.
Köszi! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#23978) dokee78


dokee78
félisten

Valaki?[link]

(#23979) brd válasza Steelmanus (#23975) üzenetére


brd
nagyúr

Szerintem ilyen szolgáltatások alapvetően 3 vagy esetleg 4 dologban térhetnek el egymástól:
1. Milyen gyors.
2. Elérhető-e folyamatosan?
3. Mennyi antivírusmotort ismer.
Esetleg +1: milyen gyakran frissítik a különböző motorok vírusdetektáló adatbázisát? (Ezzel nem valószínű, hogy gond lenne.)

Az általad linkeltről nem tudok semmit, de az használja a legtöbb motort (40 db-ot ismer). Az általam linkeltek elérhetőségével/sebességével eddig nem volt gondom. Tehát döntsd el te. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#23980) brd válasza dokee78 (#23970) üzenetére


brd
nagyúr

Meghajtón jobb gomb, tulajdonságok, automatikus lejátszás fül. Viszont kijött egy frissítés a M$-tól, ami egy kártevő terjedése miatt kigyilkolja optikai meghajtók esetén az autorunt, lehet, hogy ez történt nálad is.

The only real valuable thing is intuition.

(#23982) Csabee. válasza molngab (#23981) üzenetére


Csabee.
nagyúr

nem feltétlen, vannak programik amik kizárólag pl a sima netframeworkot kérik! :)

Üdv: Csabee.

(#23983) dokee78 válasza brd (#23980) üzenetére


dokee78
félisten

Van rá megoldás?

(#23984) Sk8erPeter válasza DeFranco (#23976) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Kezdjük ott, hogy épp Te kötöttél belém (feleslegesen), de nem fogom ezt ragozni. A személyes kritikádat meg talán privátban lenne illendő leírni, nem hinném, hogy ez a topichoz tartozik. :U
Egyébként ha valakivel vitatkozom, mert nekem más a véleményem, az nem kötekedés. Ha meg valaki képtelen a konstruktív vitára, az nyilván kötekedésnek veszi.

"Microsoftéknál abból indulnak ki, hogy az egységsugarú user egyszerű mint a bot, ezért az a legegyszerűbb, ha letölt-frissít-újraindít helyette az operációs rendszer, mert akkor biztos, hogy feltelepülnek a szükséges frissítések."
Ez könnyen lehet, hogy ebből indultak ki, de ez egy f@szság. :DDD Ezek szerint abból is kiindultak, hogy az "egységsugarú" júzer SOHA nem indítja újra a gépét?
Egy operációs rendszer szerintem ne uralja a gépet helyettem, akkor se, ha egy ilyen jellegű beállítást elfelejtek megcsinálni. Amit Te leírtál, egy kissé túlzás, itt nem arról van szó, hogy az a megoldás, hogy mindenre kérdezzen rá (ahogy pl. a Vistában már idegesítően sok mindenre rákérdez, de persze ez is átállítható), de ha megnyitott dokumentumaid vannak, és elmész a géptől, akkor te örülsz neki, ha azt látod, hogy hoppá, mire visszajössz, cs×szheted az el nem mentett cuccaidat? Igenis kérdezzen rá, ha ÚJRAINDÍTÁSRÓL van szó.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#23985) Sk8erPeter válasza dokee78 (#23983) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Esetleg még megnézhetnéd TweakUI-ban a My Computer - AutoPlay - Types menüpontban, hogy nincs-e kiszedve a pipa az "Enable Autoplay for CD and DVD drives" elől.
Ez a progi némi registry-módosítást végez, ami itt gyorsan elérhető és átlátható.

Egyébként az autorun a vírusok melegágya!

Sk8erPeter

(#23987) brd válasza molngab (#23981) üzenetére


brd
nagyúr

Nem. [link].

The only real valuable thing is intuition.

(#23988) brd válasza dokee78 (#23983) üzenetére


brd
nagyúr

Eltávolítod a KB967715-t. De előtte egy kis olvasnivaló.

The only real valuable thing is intuition.

(#23989) ANT válasza molngab (#23986) üzenetére


ANT
őstag

Nem az egymás utániság a lényeg. Az adott alkalmazás nem mondja meg, hogy melyik verziót hiányolja?
Mert a sima dotnet-nél pl. a SoundForge telepítő közli, hogy előbb a dotnet 1.1-et installáljam.

Szerk: esetleg ez sem segít?

[ Szerkesztve ]

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#23990) viharhozo


viharhozo
addikt

Adott egy gep XP SP3-mal. Tegnap ota nem indul el rajta a NOD32. Megneztem, a gep kozli, h nem tud system service-t futtatni. Csak ez az egy felhasznalo van, rendszergazdai hozzaferessel.

A Task Manager igy nez ki, nem igazan ertem, mi az a Console munkamenet, bar lehet, h ennek semmi koze az egeszhez.

Lehet ez XP problema, vagy vmi atjott a NOD32-on es blokkolja?

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#23991) Csabee. válasza viharhozo (#23990) üzenetére


Csabee.
nagyúr

eredeti nodod van?

Üdv: Csabee.

(#23992) DeFranco válasza Sk8erPeter (#23984) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Na jó... maradjunk annyiban, hogy ezt a vitát ezzel lezártnak tekintem, mindenki leírta az álláspontját, megállapíthatjuk, hogy ez is segglyuk kategória (mindenkinek van, de senkit sem érdekel a másiké), ámen.

A kérdés szakmai részére kaptál választ (nem tőlem). A továbbiakban tőlem várhatsz segítséget, (ezt remélem tőled is) de azt nem tűröm, hogy kiosszanak. A stílusodról személyes véleményem megvan, de ez nem ide tartozik majd az évekkel megtanulod...

Erről ennyit, lépjünk tovább...

[ Szerkesztve ]

(#23993) Sk8erPeter válasza DeFranco (#23992) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"de azt nem tűröm, hogy kiosszanak" Nem tudom, miről beszélsz, én nem "osztottalak ki". Az máshogy nézett volna ki. :DDD
"A stílusodról személyes véleményem megvan, de ez nem ide tartozik"
Igen, a segglyuk kategória egy nagyon jó példa erre. Én is elmondhatnám a rólad kialakult véleményemet, de nem fogom, mert egyrészt ez a topic nem egymás minősítgetéséről szól, másrészt tisztában vagyok azzal is, hogy nem azzal foglak meggyőzni az állításod hamisságáról vagy a saját igazamról, ha lesüllyedek arra a szintre, hogy a személyiségeddel kapcsolatos vélt vagy valós állításaimat hangoztatom. (jelen esetben leginkább előbbi)
Ezt Te is megfontolhatnád.
"majd az évekkel megtanulod" Kösz, de nem kérek atyai tanácsokat. Fogalmad sincs arról, milyen vagyok a való életben, mi az, amit megtanultam, stb... Arról, hogy valaki hogyan fejezi ki nemtetszését vagy ellenvéleményét egy fórumon, talán nem kéne messzemenő következtetéseket levonni a személyiségére vonatkozóan, mert nagy valószínűséggel hatalmasat tévedsz. Valószínűleg te is sokszor félreérted a szándékot, mely nem a kötekedés vagy más sértegetése, sokkal inkább egy szakmai vita kialakítása.

Igen, végre valamiben egyetértünk, talán lépjünk tovább.

Sk8erPeter

(#23994) fecg21


fecg21
aktív tag

Üdv mindenkinek!
A mai nap sikeresen beszedtem 1-2 vírust, az ESET NOD32 és az AD AWARE SE programokkal sikeresen el tudtam távolítani a kártevőket. Azonban azóta ha bezárok egy alkalmazást 2db hibaüzenetet kapok, aztán eltűnik az asztalról az összes ikon, és csak kb.5 mp után "áll helyre" . A kérdésem pedig az lenne hogy mi lehet a hiba, és hogyan tudom "helyrebillenteni" a rendszert?
-op.rendszer: windows XP SP3 32bit (nem moddolt, nem barkácsolt, nem crackelt, hanem eredeti win. XP)
-a gépem adatai :MSI P35 Neo combo-F,Chieftec 450W, Intel core2duo E4600 2.88GHz,Kingmax 4Gb ddr2 800MHz ram, HD 3870 512Mb GDDR4 vga

A NOD32 és az AD AWARE semmilyen kártevőt, vírust nem észlel. A rendszer egyébként stabil, szóval a memória elvileg nem lehet fertőzött. A képen látható hibaüzeneteket kapom az alkalmazások, programok bezárása után:

(#23995) cigam válasza fecg21 (#23994) üzenetére


cigam
félisten

Első blikkre megsérült az intéző (expolorer.exe, vagy valamelyik komponense) és ujraindul.
Konkrétan törölt vagy javított vmilyen fájlokat? Melyek voltak?
Ha nincs más ötleted, egy SP3 ujrahúzás talán segít.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#23996) fecg21 válasza cigam (#23995) üzenetére


fecg21
aktív tag

Először is köszönöm a gyors választ. :R
A NOD32 2 db kártevőt egyből törölt, ám egyik sem volt rendszerfájl, többet nem tudok róla mivel már többször indítottam víruskeresést, és az ellenőrzési naplóban nincs benne a két kártevő neve..Az SP3-at pedig újratelepítem , hátha az segít.

(#23997) fecg21 válasza fecg21 (#23996) üzenetére


fecg21
aktív tag

Újra telepítettem a service pack 3-at, és még mindig ugyanaz a probléma, semmi változás :O . Ha valaki a 23994-es hsz.-ban leírt problémámra tud valamilyen megoldást az írjon.

[ Szerkesztve ]

(#23998) joe2005 válasza fecg21 (#23997) üzenetére


joe2005
senior tag

Lapozófájlt szedd le, majd újra engedélyezd. Rendszer-visszaállítást szedd ki, majd engedélyezd.
Mindegyik után újraindítás.
Persze előtte egy bizti mentés az adataidról nem árt.

"Have you tried turning it off and on again?"

(#23999) fecg21 válasza joe2005 (#23998) üzenetére


fecg21
aktív tag

Köszönöm a segítséget, most már minden rendben. Bár lehet hogy nem ártana a közeljövőben újrahúznom a win-t. Na mindegy, még egyszer köszi. :R :C

(#24000) Csabee. válasza joe2005 (#23998) üzenetére


Csabee.
nagyúr

ezeket amiket leírtál, ezek tulajdonképp mit is csinálna? miért pont ez volt a gond? :) hadd tanuljak egy kicsit

Üdv: Csabee.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.