Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59951) FishAir válasza #16820480 (#59950) üzenetére


FishAir
senior tag

Én úgy tudom, hogy itt ilyet nem lehet sajnos. Symbianban is volt ilyen pedig, de hát ez van. Egyébként üresjáratban a GPS kevesebbet eszik az üresjárati wifinél, úgyhogy nagy hátrányod nem lesz belőle. Mondjuk észnél kell lenni, mert elég sok app van, ami folyamatosan nézeget. Én nem találom számottevőnek a fogyasztást, úgy hogy nálam megy Cortana és a hely alapú figyelmeztetések, sőt egy ideig használtam a hely alapú wifi bekapcsolást de meguntam. Egyszerűen nem lehet észrevenni ezeknek a fogyasztását még úgy sem, ha csak telefonálásra használod a készüléket. Vagy például egy battery app szerintem többet eszik, mint amikor be van kapcsolva GPS, wifi, NFC, glance screen, tapi bekapcs, kutyafüle.

iDontcare

(#59952) captainnemo válasza FishAir (#59951) üzenetére


captainnemo
aktív tag

A hely alapú wifi bekapcsolást én is használnám szívesen, de az hozzá van kötve a cortanahoz, azt meg bekapcsolni csak akkor tudom, ha a régiót és a nyelvet is angolra állítom. Idegesítő dolog.

(#59953) Bootsyka


Bootsyka
tag

Sziasztok!
Azt tudja valaki, hogy ha IE használat közben hogyan tudom eltüntetni a webcím beírására szolgáló címsort? 530ast használok, és nagyon sok helyet foglal el. Videón láttam, hogy elvileg működik.
Köszi!

Lumia 530 DS

(#59954) captainnemo válasza Bootsyka (#59953) üzenetére


captainnemo
aktív tag

Én is futottam ez ügyben egy kört már, de nem sikerült nekem sem. Lenne más browser ami meg jó, de azt meg nem lehet alapértelmezetté tenni.

(#59955) Blyan válasza Bootsyka (#59953) üzenetére


Blyan
félisten

Sehogy nem lehet eltűntetni, legfeljebb be lehet kapcsolni az olvasási nézetet, már amelyik weboldalon ez lehetséges. Azt a kis könyvikonnal teheted meg a címsor jobb oldalán (ha nincs ott ikon, akkor az adott oldalon nem használható).

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#59956) captainnemo válasza Blyan (#59955) üzenetére


captainnemo
aktív tag

Igen tudom, de van egy videó ahol simán böngészés közben tűnik el. magic! :)

(#59957) FishAir válasza captainnemo (#59952) üzenetére


FishAir
senior tag

Még egy baj van vele, hogy sajnos nem kapcsolja ki a wifit, ha elhagyom a helyszínt, úgyhogy ne nagyon bánkódj. :DDD

iDontcare

(#59958) captainnemo válasza FishAir (#59957) üzenetére


captainnemo
aktív tag

Igen sejtettem így van úgy meg nem ér semmit. Sajnos nincs olyan lehetőség mint a droidon, hogy mindenféle automatizáló alkalmazásokat használjunk.

[ Szerkesztve ]

(#59959) Aeroglobus válasza Zsoleszhun (#59900) üzenetére


Aeroglobus
tag

Nekem gyárilag Nokia Cyan van rajta, de nem preview for developeres. Azért Köszi a válaszokat. Mivel sehogy sem megy, marad az, hogy megpróbálom a gyári beállításokat visszaállítani és úgy próbálom ki, hogy működik-e a mentés. Már másra nem tudok gondolni, csak hogy a telefonban van valami ami ezt a hibát csinálja.

(#59960) Plazmacucci válasza Aeroglobus (#59959) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Pedig WP esetében 90% hogy nem a készülék a hibás :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#59961) #16820480 válasza FishAir (#59951) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk igen, csak azért gondoltam, mert tényleg a GPS-re soha nicns szükségem, szerintem észre sem venném, ha nem lenne. Amúgy inkább akkor érdekes, ha beltérben próbálkozik jelet fogni, bár nem tudom, hoyg ezek az új GPS chipek mennyire fogyasztanak sokat, de régebben egyszer még egy 6110 Navigátorral volt olyan, hogy megnyomódott a zsebemben a GPS gomb, és kb 2 óra alatt megett az akksit a hülyéje :D
Glance-nek jobban örülnék, mint GPS-nek, de sajna 930-ra nincs :(

(#59962) lugosi válasza lugosi (#59949) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez az office 365 onedrive történet újabb vicces fázisba lépett. Az irodai (windowsos) laptopom se képes vele szinkronizálni. Hiba van, ennyi az infó amit kiír.

A totális poén az, hogy az egyetlen eszköz, ami jelenleg kezeli (kezeli = látja a tartalmát, megnyitni enged stb, mert semelyik másik eszköz még csak nem is látja) az office 365 onedrive-omat az az androidos telefonom. Egy totális vicc ez az egész. :C

(#59963) dzoli87


dzoli87
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Nekem tudjátok mi hiányzik, az hogy a gyári és más appok frissítéseit lehessen törölni.
Jó emlékeim szerint Androidon van ilyen opció.
Tök jó lenne, mert ha egy frissített program nem úgy működik, mint előtte, akkor csak egyszerűen törlöm a frissítést és nem kellene az egész telefont csak ezért visszaállítani.
A visszaállításon kívül, ha van olyan dolog, amivel ez lehetséges, akkor osszátok meg velem is légyszi. :R

(#59964) Melack válasza dzoli87 (#59963) üzenetére


Melack
veterán

Nincs ilyen opció

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#59965) szacsee válasza Plazmacucci (#59927) üzenetére


szacsee
nagyúr

Na felvilágosodtam:
1Gb rammal rendelkező 2 kártyás Nokia amiben minimum Snapdragon 400 csücsül és glance képes van egyáltalán ?
Köszi a válaszokat! :R

(#59966) Plazmacucci válasza szacsee (#59965) üzenetére


Plazmacucci
félisten

535 szerintem olyan. alsó kategóriásnak számít.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#59967) Dave™ válasza lugosi (#59962) üzenetére


Dave™
nagyúr

A onedrive for business külön alkalmazást igényel, ha jól tudom, nem a sima onedrive kliens kell hozzá (majd Windows 10-zel lesz összevonva a kettő).

(#59968) toldy válasza szacsee (#59965) üzenetére


toldy
őstag

Nem tudok róla hogy lenne olyan dualos wp teló ami glance képes is.

Az élet nem habostorta.

(#59969) Plazmacucci válasza toldy (#59968) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Jogos, az 535 biztos nem tud glance-t. Vagy mégis? [link]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#59970) Redneck


Redneck
veterán

Miért nem tudok a telefonról az asztali WP alkalmazással a számítógépre szinkronizálni képeket? Azt írja hozzáférés megtagadva. Engedélyezve van a beállításokban, zárolás feloldva mégsem megy. Telefon és az asztali is naprakész.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#59971) BobTail válasza Plazmacucci (#59969) üzenetére


BobTail
őstag

Nem tudja.

(#59972) Plazmacucci válasza BobTail (#59971) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Pedig már kezdtem örülni :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#59973) dzoli87 válasza Melack (#59964) üzenetére


dzoli87
aktív tag

Úgy néz ki még is csak találtam megoldásszerű dolgot:

1. letölteni a Microsoft-tól a Project My Screen nevű programot
2. letölteni a programot .xap-ként
3. telefont gépre kötni
4. felmásolni az .xap-t a telefonra
5. programból belépni a Store-ba, majd install local app
6. örülni :D

(#59974) lugosi válasza Dave™ (#59967) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

De igen. Eddig ugyanabban az alkalmazásban működött (azaz tegnapig). Váltani lehetett alkalmazáson belül a személyes és a vállalati között.

Ez persze nem magyarázza meg, hogy miért nem működik az asztali gépen. A hatalmas fail a dologban az, hogy most játssza el harmadszor bő egy hónap alatt (!) hogy szinkronizálási hibák vannak felkiáltással a teljes céges anyagomat törli az asztali gépről, és közli, hogy nincs csatlakoztatott onedrive tár. Ez egy nagyon csúnya, perverz vicc az MS részéről, egyszerűen képtelen vagyok felfogni, hogy bármilyen szoftvermérnök erre így áldását adta, hogy ha nem tud szinkronizálni, akkor az ügyfél gépén törölje a teljes tárat a fenébe. :U
És az elképesztő az, hogy ezért a folyamatos szívatásért, ezért a nem működő, szolgáltatásnak nem nevezhető dologért éves szinten 60k-t perkálok. Egy csúnya, átgondolatlan vicc ez az egész.

Még jó, és állati nagy szerencse, hogy a jó öreg kis ingyenes dropboxomat nem vágtam ki a gépről, így legalább van egy olyan szolgáltatásom, ahol a doksijaim hibátlanul, villámgyorsan és totálisan megbízhatóan (ingyen) szinkronizálnak. Ha már a nagy cég fizetős szolgáltatása erre jól láthatóan képtelen. :o

(#59975) Zsoleszhun válasza Aeroglobus (#59883) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Hoppá, nekem sem megy a biztonsági mentés 97% -nál megáll, lehet már amikor kérdezted valamelyik nap akkor sem ment csak nem vártam végig.

¯\_(ツ)_/¯

(#59976) captainnemo


captainnemo
aktív tag

Az mitől van, hogy sms küldésnél a keresésnél egy bizonyos contactot nem hajlandó megtalálni. Ha beírom a számot, akkor kijelzi, illetve a telefonálásnál is megtalálja, mind a telefon alkalmazással, mind a people-ben. A contact az outlook fiókomban van.

(#59977) szacsee válasza toldy (#59968) üzenetére


szacsee
nagyúr

Köszi!
Egy sim kártyás között melyik Glance screen képes, aminek erősebb a hardvere?
Jól sejtem, hogy csak a 830?

Céges mobilt sóztak rám, de nem akarok 2 telefonnal rohangászni.
Ha meg a saját telómra irányítom a számot, akkor a csoporton belüli ingyen beszéd ugrik elvileg és más szolgáltatónál is vagyok, ezért vannak akinek nem tetszik.
Emiatt szerettem volna 2 kártyás mobilt, nem az olcsóbb hívások miatt.
Általában olcsóbban beszélek a sajátról mint a cégesről, de nem akarok összetűzést és a céges telefont sem akarom magammal hordani mindig.
Glance pedig azért tetszik, mert nem mindig tudom megfogni a telefont úgy hogy ne legyen koszos, a kinézett 730/735 pedig széleken kerekített kijelzővel rendelkezik, így a fólia nem ér teljesen a kijelző széléig.
A zsebemben szoktam hordani a telót tokban, mert övön akadályozna a munkámban néha. A nagyon apró karcok pedig kikezdhetik így talán egy flip tok és egy glance képes teló lett volna a megoldás, de ahogy nézem csak nem akar összejönni.

(#59978) Partyface007 válasza lugosi (#59974) üzenetére


Partyface007
őstag

érdekes a helyzet, nem használtam még soha onedrive for business-t de valóban külön van a kliense:

https://onedrive.live.com/about/en-us/download/

még asztali 8.1 -re is ahol pedig a "sima" beépített

https://onedrive.live.com/about/en-us/download/#win-phone

OneDrive for Business support is built into the native Windows Phone Office Hub

[ Szerkesztve ]

(#59979) Integrale válasza szacsee (#59977) üzenetére


Integrale
veterán

Igen, csak a 830 tudja a Glance screent.

"Bad reklám is reklám too"

(#59980) dzoli87 válasza dzoli87 (#59973) üzenetére


dzoli87
aktív tag

Sajnos nem jó a dolog, a f@sz Microsoft nem engedi a régebbi .xap-kat és egyebeket visszarakni, dögöljön meg! :W

(#59981) Pinyo16689


Pinyo16689
senior tag

Az emag-ról vett már valaki telefont? Ha igen, mik a tapasztalatok? Főként a garancia érdkelne, mert az ügyfélszolgálatuk azt mondta, hogy nem gyártói garancia van rá, hanem az emag biztosítja, de az nem az igazi...

[ Szerkesztve ]

(#59982) ZavaBalazs válasza Pinyo16689 (#59981) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

ha jól tudom, az emag román cég, ha gariztatni kell akkor megy romániába a cucc, és igen, csak bolti a gari, szóval ha bezárják a kapuikat akkor szopó.
én biztos nem vásárolnék tőlük.

[ Szerkesztve ]

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#59983) Pinyo16689 válasza ZavaBalazs (#59982) üzenetére


Pinyo16689
senior tag

Az ügyfélszolgálatos beszélgetés után én is meggondoltam magam, de Te is ráerősítettél erre. Köszi!

(#59984) Partyface007 válasza Pinyo16689 (#59983) üzenetére


Partyface007
őstag

ha jó áron van expansys-nál amit szeretnél akkor ők elvileg gyári garit adnak...

[ Szerkesztve ]

(#59985) toldy válasza szacsee (#59977) üzenetére


toldy
őstag

Hát úgy tudom, csak a 830.

Nekem a 930on van fólia, az is ilyen lekerekített oldalú, nem ér végig, de szerintem nem olyan látványos, és több mint a semmi. Egy zárt szilokon tokkal használom munka közben, amikor meg megyek valahova, szabadidőben akkor meg lakapom róla, így nem csúnya. :D

A flip tokkal az a gondom hogy koszos környezetben az is tele megy porral, így faternak az 520at vagy sóginak a 1320at néhány hetente takarítom. Szerintem érdemes lehet egy 730/735 telót beszerezni. A kétkártyás rendszer szerintem jól használható wp alatt, viszont aku időben nem tudom mit ront a dolgon, bár az ilyen egy napos használatok szerintem így is megvannak.

Ja itt egy összesítő lista.

Az élet nem habostorta.

(#59986) DJosef válasza Pinyo16689 (#59983) üzenetére


DJosef
őstag

Volt olyan kolléga aki vett tőlük 730-at, és itthon rákérdezett a Váci úti Nokia szervízben és emai szám alapján itthon is garanciáztatható. Egyébként én is tőlük vettem a 730-at de szervizelni nem kellett még (kop,kop,kop).

Forget about it

(#59987) Plazmacucci válasza DJosef (#59986) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Azon sincs glance ugye?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#59988) junior11 válasza Plazmacucci (#59987) üzenetére


junior11
veterán

Nincs.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#59989) DJosef válasza Plazmacucci (#59987) üzenetére


DJosef
őstag

Így igaz, nincs.

Forget about it

(#59990) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Hát akkor tényleg csak a csúcskategóriát érdemes venni! Ja nem, 930! Az mekkora baki :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#59991) lugosi válasza Partyface007 (#59978) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Eddig tényleg működött, de utánanézek és letöltöm.
Az asztali gépen ettől függetlenül nem működik. :/

(#59992) #16820480 válasza Plazmacucci (#59990) üzenetére


#16820480
törölt tag

Elképzelhető, hogy szoftverfrissítéssel később megoldják, hogy legyen Glance?

(#59993) Plazmacucci válasza #16820480 (#59992) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Elméletileg fizikailag nem tud ilyet.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#59994) #16820480 válasza Plazmacucci (#59993) üzenetére


#16820480
törölt tag

De mit kell ezen fizikailag tudni? Ez nem csak annyi, hogy a közelségérzékelővel vagy a giroszkóppal érzékeli, hogy valami történik a telefon körül, és mutat egy pár karakteres információs blokkot? A képernyő szerintem tudná, hogy csak azok a pixlek világítanak (pont ezen van értelme, nem a 830 IPS paneljén), a SoC is tudná szerintem, mert SD800-tól van ez a mindenre figyel, amit körülötte mondanak funkció is a hangvezérléshez, és a szenzorok is megvannak a telefonban.

(#59995) cattus válasza #16820480 (#59994) üzenetére


cattus
őstag

Kijelzőmemóriás panera van hozzá szükség.

Do the thing!

(#59996) Dave™ válasza #16820480 (#59994) üzenetére


Dave™
nagyúr

Kijelzőmemória kell hozzá, ezért nem tudja a 930 sem, mert nem volt gazdaságos az a kijelző hozzá.

(#59997) sz.balazs.95 válasza #16820480 (#59994) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

valami memóriakijelző kell hozzá.
Gondolom azért, hogy a telefonnak ne keljen folyton kirajzolnia a kijelző tartalmát, helyette memóriából megy, és annak a tartalma percenként frissül.

szerk.: látom kapásból 3-an is válaszoltunk rá. :DD

Dave: csúcskategóriánál ez komolyan szempont? :F

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#59998) Redneck


Redneck
veterán

Eltévedtem, bocsi!

Szerk:
Szinkronizálni nem tudtam a képeket az asztali alkalmazással, de tallózással simán ment a másolás. Lumia 735. Tudjátok miért lehet?

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#59999) Plazmacucci válasza sz.balazs.95 (#59997) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Látod hogy milyen fillérbaszók...

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#60000) Integrale válasza Dave™ (#59996) üzenetére


Integrale
veterán

Sokat spóroltak a képernyőn az biztos, és nem csak a memóriás panelt spórolták ki belőle.

"Bad reklám is reklám too"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.