Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#48051) kecsusz válasza Neil Watts (#48033) üzenetére


kecsusz
csendes tag

Szia!

A netről töltöttem le,a feltöltő szerint megfelelő.
Ő már több többször is telepítette,nem volt vele semmi baja.
Egyébként nem vennék oprendszert 20-35 ezer forintért.
Annyira jó nem megy még.
Más tipp esetleg?

Köszi

(#48052) polonic válasza kecsusz (#48051) üzenetére


polonic
félisten

Akkor vannak ingyenes megoldások is, válassz azok közül. Ubuntu, opensuse, stb. . .

[ Szerkesztve ]

(#48053) gallus válasza jeni (#48039) üzenetére


gallus
aktív tag

Én is USB-ról telepítek.
Nincs a HTPC-ben DVD, kaptam kölcsön egy külső meghajtót.

(#48054) Neil Watts válasza kecsusz (#48051) üzenetére


Neil Watts
veterán

Ezen a forumon illegalis dolgokrol nem folytatunk eszmecseret.
21 honapja jelent meg a W7, havi 1k-val szamoolva, mara pont meglenne egy OEM Home Premium ara, 2k-val egy Professional. :U Persze ha ez nem megoldhato, akkor vannak ingyenes alternativak, mint pl. OpenSuSE, Ubuntu.

[ Szerkesztve ]

(#48055) keszegduda


keszegduda
őstag

Üdv!

Állandóan telítődik az ssdm és észrevettem hogy az users/név/app data több mint 5gb. Ezt lehet törölni vagy létjogusultsága van?
Köszi!

(#48056) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Hétvégén raktam össze az új gépem, Windows 7 Home Premium x64 oprendszert raktam rá, viszont az összes játék csak DX9-ben fut. Segítsetek légyszi, mi lehet a gond?! :F

A játékok: Assassin's Creed Brotherhood, Battlefield Bad Company 2, Crysis 2, Mafia 2, Race Driver GRID, Splinter Cell Conviction.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#48057) hackeeeee válasza keszegduda (#48055) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát az egész appdata-t nem szabad törölni, abból a temp tartalma az, ami biztosan törölhető. :K

Véleményem szubjektív...

(#48058) polonic válasza Bjørgersson (#48056) üzenetére


polonic
félisten

A crysis 2 és a bfbc2 kivételével a játékok nem is dx11-esek. . .
A c2 ha van új patched és mindent bekapcsolsz, akkor dx11-nen megy. A bfbc2 meg alapból dx11-ben indul, ha olyan vas.

(#48059) Bjørgersson válasza polonic (#48058) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Tudom, hogy nem DX11-esek, de DX10-ben simán menniük kellene a videókártya miatt.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#48060) polonic válasza Bjørgersson (#48059) üzenetére


polonic
félisten

De azok a játékok még csak nem is dx10-esek.

(#48061) hackeeeee válasza Bjørgersson (#48059) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

:N

Véleményem szubjektív...

(#48062) Bjørgersson válasza polonic (#48060) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ne vicceljetek már hogy egyik sem az. A GRID kivételével mindegyik 2010/2011-es. :Y

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#48063) polonic válasza Bjørgersson (#48062) üzenetére


polonic
félisten

Az nem jelent semmi, hogy mikor adták ki.

(#48064) Воланд válasza Bjørgersson (#48062) üzenetére


Воланд
titán

List of games with DirectX 10 support

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#48065) Neil Watts válasza Bjørgersson (#48062) üzenetére


Neil Watts
veterán

Assassin's Creed Brotherhood: asszem DX9, csak az elso reszhez volt 10-es patch
Battlefield Bad Company 2: DX9/10/11
Crysis 2: DX9/10/11
Mafia 2: DX9/DX10/DX11 asszem
Race Driver GRID: DX9, de van hozza DX10 mod ahogy latom.
Splinter Cell Conviction:DX9/DX10/DX11

(#48066) hackeeeee válasza Bjørgersson (#48062) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az nem jelent semmit, a Crysis 2 is DX9/DX10-s (vagy csak dx9?) volt, amikor megjelent, most jelent meg hozzá a DX11-es pack, akkor miről is beszélünk?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#48067) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Kezdtek összezavarni. :D Én azt hittem, hogy az újabb játékok már legalább DX10-esek, kicsit fura hogy szinte az összes csak DX9-es.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#48068) hackeeeee válasza Bjørgersson (#48067) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Dehogyis... Az, hogy egy játék új, nem jelenti azt, hogy DX10/11-es. :N

Mondjuk ez még a jobbik eset, volt már olyan is itt, aki azt hitte, hogy win7 alatt minden csak DX11-ben megy.. :D Bár, az még jobb, aki azt gondolja, hogy 7 alatt nincs dx9.. :DDD

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#48069) adise


adise
őstag

sziasztok!
az mitol lehet hogy néhany beallitast elveszit restart utan a win7?
ilyen peldaul 1-2program atengedése a tuzfalon (gyari win7 fal)
vagy pl. fájltársitasok egy két programhoz.
koszi

(#48070) Neil Watts válasza adise (#48069) üzenetére


Neil Watts
veterán

Eredeti a rendszered? :U

(#48071) adise válasza Neil Watts (#48070) üzenetére


adise
őstag

igen 32bites home premium.. és pár napja csinalja ezt
amugy vagy 3honapos a rendszer

(#48072) Bjørgersson válasza hackeeeee (#48068) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ez esetben köszönöm a segítséget mindenkinek! :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#48073) Gorneck válasza adise (#48071) üzenetére


Gorneck
titán

És pár napja nem tettél fel vmi optimalizáló progit? Vagy egyéb szoftvert?

Gorneck#1239

(#48074) fatal` válasza Neil Watts (#48065) üzenetére


fatal`
titán

Mafia 2 DX9, GRID DX9, a mod csak szebb textúrákat tartalmaz és emiatt vki elnevezte DX10 modnak, de semmi köze hozzá. :)

(#48075) Dexter68


Dexter68
addikt

Van egy régi szkennerem (Umax Astra 4000U), amit eddig XP mód segítségével tudtam használni. Egy-két hete viszont azt csinálja, hogy hiába indítom el, a hetes reklamál, hogy hiba történt, és különben sincs driver, a virtuális gép USB menüjében meg nem jelenik meg az »ismeretlen eszköz«, hogy csatolhassam.
Mi állítódott el?
A rendszerem hivatalos Win7 64bit Ultimate.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#48076) Neil Watts válasza fatal` (#48074) üzenetére


Neil Watts
veterán

Jaaa, ertem. Nem szoktam GRID-ezni.
Mafia 2? :F Abban nincs magasabb fokozat? Mintha ugy remlene.

(#48077) Воланд válasza Neil Watts (#48076) üzenetére


Воланд
titán

Nincs, ott az újfajta, módosított, mittoménmilyen fizikát nyomatták.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#48078) fatal` válasza Neil Watts (#48076) üzenetére


fatal`
titán

Nincs, csak a ratyi PhysX pisix, ami senkit sem érdekel mert egy trágya. :D

(#48079) adise válasza Gorneck (#48073) üzenetére


adise
őstag

win7 managert probaltam ki, de már leszedtem az bekavarhatott?

(#48080) polonic válasza adise (#48079) üzenetére


polonic
félisten

Huh, az ilyen vackokat el kell felejteni.
Nem kell semmit optimalizálni, ez a dolog egy nagy bullshit.

(#48081) hackeeeee válasza adise (#48079) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Felesleg...

Én CCleaner-rel szoktam külön csak reg-et takarítani, és böngészési előzményeket törölni, ennyi.

Véleményem szubjektív...

(#48082) zsolthee


zsolthee
senior tag

Azt tudja esetleg valaki, hogy Win7 alatt melyek azok a mappák a rendszer partíción amiknek a tartalma törölhető mert csak temp cuccokat tartalmaz? User profile alatti dolgok is érdekelnének... Ha hasznos linket tudtok adni, azt is megköszönöm. :)
:R

(#48083) Воланд válasza zsolthee (#48082) üzenetére


Воланд
titán

c:\Users\felhasználóneved\Appdata\Local\Temp\
c:\Windows\Temp\
c:\Windows\SoftwareDistribution\Download\

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#48084) zsolthee válasza Воланд (#48083) üzenetére


zsolthee
senior tag

Köszi!
:R
Azért még utána nézek, mert XP alatt voltak/vannak ilyen hogy:

c:\Documents and Settings\Felhasználó\Local Settings\Temporary Internet Files\
c:\Documents and Settings\Felhasználó\Local Settings\Application Data\Microsoft\Media Player\Transcoded Files Cache\
stb.

Win7 alatt már nincsenek hasonló "rejtett zugok"? :D

(#48085) Bjørgersson válasza Воланд (#48083) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Amik a "c:\Windows\SoftwareDistribution\Download\" mappában vannak, azokat ki szabad törölni?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#48086) Воланд válasza zsolthee (#48084) üzenetére


Воланд
titán

"Temporary Internet Files"

Ez itt van: c:\Users\felhasználóneved\Appdata\Local\Temp\Temporary Internet Files
Szóval törlöd a temppel együtt.

Jah meg itt is van egy ilyen mappa: C:\Users\felhasználónevedAppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files

"Transcoded Files Cache"

C:\Users\felhasználóneved\AppData\Local\Microsoft\Media Player\Transcoded Files Cache\

Megmondom őszintén, hogy fogalmam sincs, hogy mi ez, de nálam üres ez a mappa. Amúgy én még a fentebb írt helyeken lévő dolgokat sem törlöm, lusta vagyok. :DDD

Érdemes még a lemezkarbantartót is használni.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#48087) Воланд válasza Bjørgersson (#48085) üzenetére


Воланд
titán

Igen, lehet törölni. A Windows Update-ről letöltött frissítések telepítése után maradnak ott felesleges fájlok.

[ Módosította: Grafiqs ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#48088) zsolthee válasza Воланд (#48086) üzenetére


zsolthee
senior tag

Köszönöm!
Egy cmd-be gyűjteném össze a lehetséges helyeket és időnként lefuttatnám.
Gyorsabb mint a lemezkarbantartó... ;]

(#48089) szasz1


szasz1
tag

Sziasztok,

biztosan volt már erről itt szó, az lenne a helyzet hogy a gép lemegy alvó állapotba, majd amikor visszakapcsolom, minden felpörög frankón csak a monitor nem kap jelet, aztán ha megint elküldöm sleepbe vagy resetelek netán akkor ugyanúgy folytatja a wint >< de a lényeg a lényeg, hogy én szeretném ezt a dupla manővert elkerülni :) van esetleg rá valami megoldás? vagy úgy szar a win ahogy van?:D

(#48090) qamu74


qamu74
őstag

Sziasztok!

Lehet , hogy hülye a kérdésem,de win7-ben hogyan tudom a mappák külsejét megváltoztatni, hogy ne ez a sárga legyen, hanem valami más.
Lehetséges ez?
THX!

(#48091) Psychonaut válasza qamu74 (#48090) üzenetére


Psychonaut
addikt

Mappara jobb klikk->Customize-->Change icon

(#48092) Воланд válasza szasz1 (#48089) üzenetére


Воланд
titán

Igen, szar a win, használj linuxot.... :(((

Milyen programok futnak mikor elküldőd aludni, milyen vga-d van, ahhoz a legfrissebb driver fent van, eseménynaplóban milyen bejegyzések vannak?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#48093) szasz1 válasza Воланд (#48092) üzenetére


szasz1
tag

hát többnyire fut egy mirc,msn, steam, daemon tools ilyesmik, a vgam egy Gigabyte GTX 470 amihez nem a legfirsebb driver van fent azthiszem :) eseménynaplót nem néztem, de rögtön lecsekkolom

az elmúlt 7 napban van
1 kritikus hiba id41 kernel-power
2 hiba id4103 winlogon és id7023 service control manager

nekem ezek nem mondanak igazán túl sokat, lehet neked igen, a választ előre is köszi.

(#48094) szasz1 válasza Воланд (#48092) üzenetére


szasz1
tag

válasz, frissítettem drivert, újraindítottam most lett egint egy ilyen kritikus id41es kernel power hiba :/

(#48095) Воланд válasza szasz1 (#48094) üzenetére


Воланд
titán

Vírusirtó mi van fent?

Amúgy ez általában hardverproblémára (meg szoftver, sajnos nincs rá általános megoldás) szokott utalni, hdd, mem, vga, cpu teszt ajánlott.

De tesztek előtt:

BlueScreenView

Felrakod és megnézed, hogy mit ír a hiba okozójára, vagy csinálsz egy képet és beilleszted ide.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#48096) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok!

Win 7 HomePremium 64bit
Valamelyikőtök ajánlotta hogy frissítsem az élmény indexet. Ez meg történt viszont néha így is elmegy egy szem villanásnyira a képernyő.

Mindenből a legújabb driver van fent. Ami érdekes hogy játék közben sosem csinált ilyet.

Mit lehetne még tenni?

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#48097) szasz1 válasza Воланд (#48095) üzenetére


szasz1
tag

http://img98.imageshack.us/img98/4452/blueov.jpg

igazából ez is vasárnap hajnali elötte meg látod mikor volt hasonló, itthon sem voltam abban az időpontban úgyhogy felettéb érdekes :) de hátha neked mond valamit ez, nekem nemsokat. most telepítettem új video drivert, azóta nem próbáltam még a sleepet.

(#48098) Sub-ZeRo válasza Moonwolf (#48096) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ha nvidia karid van akkor szokott ilyet csinálni. Sógoromnak a 7600 gt-vel csinálja az új driverekkel.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#48099) Moonwolf válasza Sub-ZeRo (#48098) üzenetére


Moonwolf
senior tag

hd 5850 esem van

xp 32 bit alatt nem csinált ilyet, csak nem lehetett kihasználni a gép teljesitményét nem csak a vga jét ezért lett lecserélve. win 7 home premium 64 bitesre

[ Szerkesztve ]

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#48100) Sub-ZeRo válasza Moonwolf (#48099) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor vagy driver csere míg jó nem lesz, vagy szervíz, hátha nem klappol.

Látom xp alatt jó, 64-es drivert szedtél le hozzá ugye? Csak gondolom megkérdezem. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.