Hirdetés

2024. május 16., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#48751) hackeeeee válasza Sub-ZeRo (#48749) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én egyszer klónoztam, mert muszáj volt, utána javítózni kellett, de utána észhez tért a rendszer, nem volt vele semmi probléma. :) De igaz az HDD->HDD klónozás volt.

Véleményem szubjektív...

(#48752) Sub-ZeRo válasza hackeeeee (#48751) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát az más hogy HDD-ről, HDD-re csinálod, de SSD-nél ott a trim funkció pl.
Meg jobb ha oda egy friss rendszerrel is indítasz, nem beszélve az AHCI driverről.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#48753) czanga


czanga
őstag

Sziasztok.

Átlagos user-nek (hölgynek, tehát bizonos veszélyforrások kizárva :P ) keresek win7 32bit-hez kis erőforrás igényű vírusírtót, esetleg tűzfalat, vagy ezek keverékét, ami adott esteben a háttérben néha/vagy állandó jelleggel ellnőríz.

Nyílván kereséssel kezdtem, olvastam, hogy a Microsoft féle essentials vírusírtónak nagyon jó alternatíva lehet.
A hölgynél kicsi a fetőzések esélye, és olyat keresek ami a fent leírtakon felül kevés gondot/problémát okoz.
A beépített dolgokat érdemes használni adott esetben vagy felejtős?

Bocs a sok hülye kérdésért, csak én telepítem a rendszerét, de ezen téren sajnos kuka vagyok, mert mac miatt keveset használok windows-os gépet, így le vagyok maradva picit. :R

(#48754) fatal` válasza czanga (#48753) üzenetére


fatal`
titán

MSSE + Windows tűzfal tökéletes.

(#48755) Fire/SOUL/CD válasza Trolluska (#48744) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Van erre célirányos program, pl ez Paragon Migrate OS to SSD
A program mindent elvégez helyettünk, gondoskodik a partícióeltolásról stb stb és 2 kattintással átmásolja a régi hdd-n lévő rendszerünket az SSD-re. Ezután már csak restart, BIOS-ban átállítani a boot-sorrendet (ssd-ról induljon a masina) és már kifogástalanul indul is az OS az SSD-nkről.

Fontos!
# A progi bizonyos általa "sallangnak" ítélt adatokat töröl, pl ne csodálkozz, ha majd az ssd-ről indul a rendszer, akkor pl a WU alapállapotban van, azaz mintha még sosem telepítettél volna frissítéseket(persze megvannak azért)

# Ha a későbbiekben is szeretnél a régi hdd-ről boot-olni, akkor a másolást követően uninstaláld a Paragon-t

# Eredeti, jogtiszta W7 legyen

Ezen felül a gyártók oldalára is el lehet látogatni, mert ők is szoktak biztosítani szoftvert, direkt ssd-re való költöztetésre, vagy saját szoftvert lehet letölteni, avagy ismert progik speciális változatát, pl ADATA esetében Acronis speciális szoftveréhez lehet hozzájutni ingyen, az ADATA SSD alján található sorszám segítségével.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#48756) czanga válasza fatal` (#48754) üzenetére


czanga
őstag

Nagyon köszönöm! :R

Malwarebytes-ról olvastam h sokan ajánlják. ÉRdemes feltenni még ezt, vagy valami hasonlót, vagy hanyagoljam, és elég amit írtál? :)

(#48757) fatal` válasza czanga (#48756) üzenetére


fatal`
titán

Azt is felteheted az MSSE mellé.

(#48758) RaZroX


RaZroX
addikt

Üdv! Egy olyan progit keresek, ami több asztalt csinál nekem. (Mint Mac-en a Space funkció) Tud valaki valami jót ajánlani ?

This is the way

(#48759) ErosenZold válasza RaZroX (#48758) üzenetére


ErosenZold
senior tag

http://techline.hu/kiprobaltuk/20110720_multitabber.aspx

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#48760) RaZroX válasza ErosenZold (#48759) üzenetére


RaZroX
addikt

Köszönöm :R

This is the way

(#48761) czanga válasza fatal` (#48757) üzenetére


czanga
őstag

Úgy fogok tenni, nagyon köszönöm. :R Amennyire látom ez nem fogja különösképpen terhelni a rendszert. 2 giga ram, meg egy e2200 proci.

(#48762) Sub-ZeRo válasza fatal` (#48754) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

"MSSE"?! Ilyen van? :Y Nem csak MSE van :F :D

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#48763) SLYM


SLYM
veterán

sziasztok. a windows élmény index egyik gépemen se fut le rendesen. "nem mérhető a merevlemezen számítási teljesítmény", valami ilyesmit ír ki. mi a hiba? kösz a segítséget

(#48764) Fire/SOUL/CD válasza SLYM (#48763) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Régebben pl a Kaspersky 2011 víruskergető okozott ilyen jelenséget, meg még valamelyik kergető, de hirtelen nem ugrik be melyik...
Mivel több gépeden is előjön a hiba, ezért derítsd ki, hogy mi a közös bennük, milyen közös szoftvereket használsz, esetleg eszközvezérlőket stb...

Ennyit még megpróbálhatsz:
Start->%SYSTEMROOT%\Performance\WinSat\DataStore és enter, a megjelenő mappából töröld ki az XML fájlokat. Ezt követően futtassd újra az élményindex-et.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#48765) qamu74


qamu74
őstag

Sziasztok!
WIN 7-ben van olyan program,mint az ubuntus Compiz, amely effektekre képes?
ÜDV!

[ Szerkesztve ]

(#48766) Fire/SOUL/CD válasza qamu74 (#48765) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ezt "mintha" már kérdezted volna és kaptál is választ...
Ha létezik ilyen külső progi, akkor meg ITT dobd fel a kérdést, hátha ott hamarabb tudnak ilyen progit javasolni...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#48767) qamu74 válasza Fire/SOUL/CD (#48766) üzenetére


qamu74
őstag

tényleg thx!

(#48768) AMD Power válasza fatal` (#48754) üzenetére


AMD Power
titán

MSSE ez egy ajánlott tűzfal progi?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#48769) Sub-ZeRo válasza AMD Power (#48768) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem az vírus kergető. És nem MSSE, hanem csak MSE és abból is a 2. verzió.
A gyári tűzfal elég, meg egy MSE. Én így használom, bár nekem van routerem is.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#48770) Воланд válasza AMD Power (#48768) üzenetére


Воланд
titán

Nem. Van aki MSE-nek, van aki MSSE-nek írja.

(#48769) Sub-ZeRo: Microsoft Security Essentials vagy Microsoft Security Essentials

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#48771) Fire/SOUL/CD válasza AMD Power (#48768) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem, nincs benne tűzfal, a Microsoft saját védelmi progija, amit ingyenesen használhatsz jogtiszta OS esetén. (Amúgy meg MSE - Microsoft Security Essentials, csak mivel bevett "szleng" a Microsoft-ot röviden MS-nek jelölni, ezért írják többen, hogy MSSE)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#48772) AMD Power válasza Воланд (#48770) üzenetére


AMD Power
titán

És ez akkor minőségi cucc?:)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#48773) Воланд válasza AMD Power (#48772) üzenetére


Воланд
titán

Az. :K

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#48774) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát ha így vesszük, hogy a microsoft-ot rövidítjük, akkor kijön az MSSE. :) Bár neten is is mse van írva. Azért mondom inkább azt. :B

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#48775) Воланд válasza Sub-ZeRo (#48774) üzenetére


Воланд
titán

Én is inkább azt használom. :K

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#48776) lsc


lsc
nagyúr

Üdv
Abban kérnék segítséget hogy most az ssd-én van a win7, visszaraktam mellé a vinyómat, ez két particióra van osztva. Ezeket megszüntetném, ezt mivel lehetne e legegyszerűbben, illetve a meghajtók betűjelét hogy lehet "megváltoztatni", most sz ssd a c ez jó, viszont a dvd író a d, ezt akarnám az "egyesített" d-re nevezett vinyó mögé rakni.

Az élet kegyetlen .

(#48777) Fire/SOUL/CD válasza lsc (#48776) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Tehát az SSD-ről, a hdd nélkül is indul a rendszer...(arra a bakira gondolok, hogy "néha" a W7 kipakolja az indítófájlokat másik vinyóra. De ha telepítéskor nem volt rádugva a hdd és hdd nélkül is megy a rendszered ssd-ről, akkor minden ok)

1. Lemezkezelővel letakarítod a hdd partícióit(ilyenkor eltűnnek a betűjelei és az egész nem lefoglalt terület lesz)
2. Most jobb egér a dvd-meghajtón (bal oldalt, ahol a nevét írja ki) és meghajtó betűjel és elérés módosítása. Nyilván E betűt fogsz adni neki és leokézod
3. Most a korábban egyesített hdd-n létrehozod az 1 darab partíciót és megformázod(jobb egér a hdd-n (itt a nem lefoglalt területen kell jobb egeret nyomni, nem bal oldalt a nevén) és új kötet stb stb)
4. a formázás után, ha nem automatikusan D betűjelet kapna, akkor ugyanazt kell eljátszani vele, mint a 2-es pontban a dvd-vel, csak nyilván már D betűjelet adsz neki.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#48778) Tamás88 válasza lsc (#48776) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

A lemezkezelőbe a dvd író jelét először beállítod mondjuk F:-re, majd a vinyó jelét most beállítod D:-re, és legvégül a dvd író jelét megint megváltoztatod, de most az E:-re állítod be.

(#48779) TwentySix válasza lsc (#48776) üzenetére


TwentySix
aktív tag

Beirod a keresomezobe, hogy Disk Management (vagy Start Menu -> Computer -> Jobbklikk, majd manage. (Elnezest, magyarul nem tudom mi a menupontok neve)
Itt torolheted a merevlemez particioit, es letrehozhatod az uj particiot.

A betujel megvaltoztatasa ugyanitt, Jobb katt a DVD irora, majd a betujel megvaltoztatasa, es tedd ahova akarod.

Samsung Galaxy S9+ / TomTom HD6000 HDTraffic / Garmin Montana 650T offroad/

(#48780) lsc válasza TwentySix (#48779) üzenetére


lsc
nagyúr

Köszi mindhármótoknak, sikerült .

Az élet kegyetlen .

(#48781) Trolluska válasza Fire/SOUL/CD (#48755) üzenetére


Trolluska
tag

Amit használtam:
Acronis True Image HD, a Kingston SSD-hez volt mellékelve. Sajnos automatán futtattam le, és a particionálás során az eredeti HDD-nek megfelelően arányosította a partíciókat. Így lett a 100MB-ból 48MB-os System Reserved partíció.
Az AHCI átkapcsolás már keményebb dió volt, [itt] találtam (Ezer thx Steelmanus!) róla leírást, azóta működik. Egyébként veszettül gyors, csak a bootolás több mint 1 perce idegesít (kb. 30mp-nek kéne lennie) Mivel a System Reserved részről tudom, hogy kisebb lett, ezért gyanakszom rá, de lehet, hogy semmi köze hozzá :F

(#48782) pepusos


pepusos
senior tag

Hali! Szerintetek érdemes feltenni win7-et olyan gépre amiben egy giga ddr400 ram van? Vagy maradjon xp?

(#48783) Воланд válasza pepusos (#48782) üzenetére


Воланд
titán

Maradjon az xp.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#48784) pepusos válasza Воланд (#48783) üzenetére


pepusos
senior tag

köszi

(#48785) hackeeeee válasza Sub-ZeRo (#48752) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Persze, Én nem is vitatkozom arról, hogy SSD-nél előnyös inkább a telepítés.. :)

Véleményem szubjektív...

(#48786) Sub-ZeRo válasza hackeeeee (#48785) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

:DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#48787) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Sziasztok,
Egy fura kérdésem lenne...
Amikor megnyitok egy ablakot, az meghatározott méretben és helyre nyílik. Azonban, ha átméretezem, vagy elmozdítom, ezt megjegyzi a rendszer és következő indításkor már ebben a pozícióban nyílik újra. Mivel tudnám azt elérni, hogy az ablakok bezárás után is egy mentett beállítás és pozíció szerint nyíljanak és nem az utolsó állapot szerint?
Ha valakinek van ötlete, azt köszi előre is!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#48788) Sub-ZeRo válasza TigerCat (#48787) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Azonnali kérdések órájában biztos többen tudnak segíteni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#48789) fatal` válasza Sub-ZeRo (#48762) üzenetére


fatal`
titán

MSSE-nek is hívják, én ezt szoktam használni, teljesen mindegy. :)

Microsoft Security Essentials. A Microsoftot MS-nek szokták rövidíteni. :)

(#48768) AMD Power: Nem, vírusírtó.

[ Szerkesztve ]

(#48790) zetecR válasza Воланд (#48506) üzenetére


zetecR
addikt

Router reset, hálókártya driver frissítés megvolt, de újraindítás után ugyanúgy nem kap IP címet, csak ha letiltom és engedélyezem... :F

(#48791) hackeeeee válasza fatal` (#48789) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én is "csak" MSE-t olvastam eddig mindenhol.. :U De sztem tökmindegy. :D

Véleményem szubjektív...

(#48792) hackeeeee válasza zetecR (#48469) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Driver-t telepítettél külön a hálókártyádhoz, vagy windows-os van?

Véleményem szubjektív...

(#48793) fatal` válasza hackeeeee (#48791) üzenetére


fatal`
titán

Itt a PH-n én is, de máshol meg MSSE. :)

Techneten is sok helyen MSSE-nek írják, de tényleg teljesen mindegy. :D

(#48794) czanga


czanga
őstag

Olyan problémába ütköztünk, miszerint a hálózati beállításoknál a "helyi kapcsolatot" nem tudom modifiálni, csak ha újat létrehozok, akkor tudok net beállításokat alkalmazni, és beírni a T-online álltal megadott felhazsnáló nevet és felszót.

Próbáltam a helyi kapcsolatot letiltani, de sajna úgy nem működik, gondolom hülyeséget is csináltam.

Az egésszelk az a baj, hogy nem zavar ha így lenne, csak épp minden win indításkor csatlakozni kell, mivel nem teszi meg autómatikusan, és a jelszót is kéri, hiába álklkítottuk be, hogy megjegyezze azt.

Mkit tudok tenni, hogy ez megoldódjon? :R

(#48795) nevlick


nevlick
csendes tag

Hali,

A minap vett a cég, ahol dolgozom egy laptopot előtelepített Win7 64bit Home Premium op.rendszerrel.....na meg hozzá egy MS Office 2010 Home and Business termékkulcskártyát (az utóbbi még egyenlőre bontatlanul)....a kérdésem, és ebben kérném a segítségeteket, ha a Home Premium helyébe Prof-ot szeretnék telepíttetni (céges notiról van szó), amíg nincs meg a Win7 Prof, addig az office-t sem telepíthetem (aktiválhatom) fel - átmenetileg néhány napra a Home Premium alá? ....miután fogalmam sincs, hogy op.rendszer csere miatt mit fog szólni a Microsoft hogy pár nap leforgása alatt ugyanazt az office-t más op.rendszer alá aktiválom.....pedig sok a meló, így nem tudom nélkülözni az office-t. Vélemény?
Előre is köszi a segítséget

(#48796) hackeeeee válasza nevlick (#48795) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Sztem semmit. :N

Mivel előfordulhat, h akár aznap beh@'ny a rendszered, és újra kell telepítened az egészet, és ez újabb aktiválás.. Szal szerintem semmi gond..

Véleményem szubjektív...

(#48797) fatal` válasza czanga (#48794) üzenetére


fatal`
titán

"Olyan problémába ütköztünk, miszerint a hálózati beállításoknál a "helyi kapcsolatot" nem tudom modifiálni, csak ha újat létrehozok, akkor tudok net beállításokat alkalmazni, és beírni a T-online álltal megadott felhazsnáló nevet és felszót."

Ez nem probléma, ez így működik. Jegyeztesd meg a jelszót vele és húzd be a kapcsolatot az indítópultba, talán valahol azt is be lehet állítani, hogy magától tárcsázzon.

(#48795) nevlick: Szerintem simán leaktiválhatod, de 30 (vagy 60?) napig működik az Office aktiválás nélkül is.

[ Szerkesztve ]

(#48798) nevlick válasza hackeeeee (#48796) üzenetére


nevlick
csendes tag

Köszi a hozzászólásokat.

(#48796) hackeeeee: igen, csak hogy nem sima újra telepítés van, hanem egy másik típusú op.rendszert telepítek (home helyett prof-ot)....ezért kérdeztem...de ha azt mondod, hogy ez ok így....akkor remélhetőleg igazad van :N :N

(#48797) hunfatal: igen, az office működik 30napig, de nekem csak egy termékulcskártyám van (cd nélkül)...illetve a laptopon gyárilag fenn van egy office starter csomag, ami ugyebár csak korlátozott word,excel...ahol van lehetőség a normál (business) office csomagot aktiválni felhasználva a termékkulcskártyát :)....szóval a 30 napos ingyen használat a normál word,excel,pp, outlook csomag esetében necces....így nem is az ingyen használaton lenne a hangsúly, főleg, h. megvan a termékkulcs.....hanem , h. az office 2010 géphez van kötve és nem egy op.rendszerhez???

(#48799) fatal` válasza nevlick (#48798) üzenetére


fatal`
titán

Az OEM géphez kötött, nem OShez.

Azért van CD nélkül, mert az OEM Officehoz nem jár, csak, ha veszel (illetve a cég, ahol telepítik).

Maximum annyi lehetséges, hogy utána telefonon kell aktiválnod, de még ezt sem tartom valószínűnek.

[ Szerkesztve ]

(#48800) hackeeeee válasza nevlick (#48798) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az mindegy, nem rendszerhez, hanem géphez van kötve.. :)

Véleményem szubjektív...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.