Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#46251) Lac99 válasza WonderCSabo (#46250) üzenetére


Lac99
tag

Rendben, azt nem is figyeltem. Akkor megpróbálom majd a te verziódat. Valamelyik csak fog sikerülni. :-) Köszönöm szépen a segítséget!

(#46252) geprombolo


geprombolo
senior tag

Egy ismerősömnek a gépébe beraktam egy nvidia karit, eddig csak az integrált Inteles volt benne. Le akartam futtatni az élményindex frissítését, de miután sikerrel végigfuttatta az összes directx tesztet, kilép azzal az üzivel, hogy nem tudta lefuttatni a videólejátszás tesztjét. Egy geforce 210OC-n hogy csinálhat ilyet? A kari új, a driver a legfrissebb (a gyárival is ezt csinálja). Vagy inkább kérdezzem meg az nvidia topicban? Ja, és az inteles sz#rral bezzeg ment az élményindex! Mi a fene lehet az oka a bibinek? :W 32 bites win7 a rendszer.
Köszi

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#46253) fatal` válasza geprombolo (#46252) üzenetére


fatal`
titán

Véletlenül nem N-es verzió van feltelepítve? Abban nincs benne a media player és azt használná a videólejátszás teszthez.

(#46254) WonderCSabo válasza geprombolo (#46252) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Directx is friss?

hunfatal: Csak nem olyan bénák a win programozói, hogy ezt elfelejtsék. :)

Komolyan? N-es Windowson ilyen hibát dob? LOL.

[ Szerkesztve ]

(#46255) fatal` válasza WonderCSabo (#46254) üzenetére


fatal`
titán

De, ez történik akkor. :)

A DirectX-et az élményindexhez nem kell frissíteni, mert, amennyi kell hozzá azt alapból tartalmazza a rendszer.

Egyébként az élményindexnek a világon semmi jelentősége, nálam pl. unrated az egész, mert nem foglalkozom vele. :D

Az ütemezett feladat is le van tiltva, pláne mi a fenének értékelgessek hetente.

(#46256) polonic válasza WonderCSabo (#46254) üzenetére


polonic
félisten

Ez nem bénaság vagy elfelejtés kérdése.
Kb lekakálom kategória lehetett náluk, ha már az EU rájukerőltette, hogy csinálni kell N meg E verziót.

(#46257) gabo9201


gabo9201
senior tag

Nekem egy olyan problémám van, hogy ha memóriakártyára szeretnék másolni valamit Win7 alól kifagy az egész (mindegy, hogy TC-vel vagy a Win-el másolom). Egy ideig normálisan megy, majd gondol egyet és nem megy tovább. Ugyanezzel a memóriakártyával, géppel és kártyaolvasóval XP-n normálisan működik. Ilyenkor le sem lehet választani a kártyaolvasót. Csak akkor lesz jó a gép, ha kihúzom az USB portból.

Mi okozhatja? Találkozott-e már valaki ilyesmivel?

Előre is köszi a válaszokat :)

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#46258) Sub-ZeRo válasza gabo9201 (#46257) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Lehet nem támogatja a win7 azt az olvasót. Nekem pl nem ismerte fel, így tesómmal cserélnem kellett, mert az övét felismerte. Ja xp van neki és mindkettő megy xp alatt.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#46259) qamu74


qamu74
őstag

Üdv!
Mostanában a win7-em majdnem minden gépindításkor konzisztenciát ellenőriz!
1.-mi az a konzisztencia
2.-hogy lehet mellőzni ezt az ellenőrzést, mert néha percekig eltart
thx

(#46260) kpetyke válasza kpetyke (#46134) üzenetére


kpetyke
tag

Ebben tudna valaki segíteni? :B [#46134]

[ Szerkesztve ]

(#46261) Steelmanus válasza qamu74 (#46259) üzenetére


Steelmanus
addikt

Sziasztok!

1. Idegen szavak gyujtemenye :D
2. Talan segit Link 1 vagy Link 2.

(#46262) qamu74 válasza Steelmanus (#46261) üzenetére


qamu74
őstag

thx

(#46263) gabo9201 válasza Sub-ZeRo (#46258) üzenetére


gabo9201
senior tag

Köszi! Én is arra gondolok, hogy az olvasó nem tetszik neki. Mindegy is, majd úgyis akarok venni egy másikat.

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#46264) Tacsilaci


Tacsilaci
tag

Sziasztok!
Segitséget szeretnék kérni!Asus eepc van (1215N)Lecseréltem az oprendszert 64bit Win7 Home Premiumra!Azóta a gép minden újrainditás után csinál egy temp mappát vagy egy Updatus User mappát a User-Public-Saját mellé!Van valami ötletetek miért csinálja ezt!Kitörölni csak csökkentett módban lehet,de újrinditáskor újra előjön!
Elöre is köszönöm ha válaszoltok!

(#46265) #41133696


#41133696
törölt tag

Helló !

Mióta volt ez a kis mellé fogásom , azóta magától nem megy le a gép alvó állapotba. Manuálisan igen, de magtól a beállított idő lejártától nem .

Valahogy lehet "restelni" ?

(#46266) #41133696 válasza #41133696 (#46265) üzenetére


#41133696
törölt tag

Most átváltottam energia takarékosra sémára, várok 15 percet a másik gépen , plusz előttem pár séma visszaállítást, kíváncsi vagyok mi lesz. Bár szerintem a sémák sérülhettek .

(#46267) #41133696


#41133696
törölt tag

Előttem egy ilyet, most restart :)

Plusz megnéztem a 10MB-os logot, de rengeteg minden van benne :D

[ Szerkesztve ]

(#46268) #41133696 válasza #41133696 (#46267) üzenetére


#41133696
törölt tag

No ez úgy néz ki hatott, most már működik :K

(#46269) adamka16 válasza adamka16 (#46238) üzenetére


adamka16
őstag

Esetleg még erre valami ötlet?

(#46270) pete_21


pete_21
addikt

PFN_LIST_CORRUPT-os BSOD-vel találkozott már valaki?
Esetleg ötlet, mitől lehet? Firefox 5-tel, netezés közben jött régebben is, illetve most, egy flash video indításakor. Lehetséges, hogy videoillesztő gondja van?
(A ramok nem hibásak.)
Köszi előre is.

(#46271) Fire/SOUL/CD válasza pete_21 (#46270) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Első HSZ, "Kékhalál avagy mit csináljak ha magától újraindul a gép?" részt olvasd el.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#46272) pete_21 válasza Fire/SOUL/CD (#46271) üzenetére


pete_21
addikt

Köszi. Ez a hibakódom: 0x0000004e . Megnéztem az MS oldalán, XP-s bug volt, adtak ki hozzá hotfixet, illetve még egy másiknál ramhibát írtak. Esetleg audio-illesztőprogram hibát. Utóbbiból nincs újabb (Creative Audigy 4), az XP-s bugot meg kizárnám. :)
Angolul még volt egy-két programban, de nálam nem azoknál jelentkezett...

(#46273) Fire/SOUL/CD válasza pete_21 (#46272) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Remek, pont a lényeget nem szűrted ki. :DDD Szóval töltsd le ezt a progit: [link]
Aztán egy normális képet róla. pl ilyet, aztán azt már inkább ebbe a topikba tedd be...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#46274) pete_21 válasza Fire/SOUL/CD (#46273) üzenetére


pete_21
addikt

De, kiszűrtem. :) Már régóta használom ezt a programot, csak erről a Microsoft-os oldalról nem tudtam, ahol bugcheck kód alapján lehet keresni. Megnéztem én, de mint írtam, nem vezetett egyértelmű eredményre...
De azért beteszem ide is a képet, ha már itt vagyunk. :)
Mint látni is lehet a képen, kaptam pár bsod-t az ATI videodriver miatt. Ugye a dxgmms1.sys-es hiba is lehet miatta, nem csak a dxgmms1.sys-es?
NVidia kártyáról tértem át ATI-ra, gondolom ezt egy kicsit megszenvedte a rendszer. Ezért is gondoltam, hogy akár ez a mostani is lehet miatta, mert ugye a böngésző is használja a videokártyát, ráadásul flash video indításánál jött most a kékhalál.
Ha valakinek van valami ötlete, szóljon. :)
Köszönöm a segítséget!

(#46275) Fire/SOUL/CD válasza pete_21 (#46274) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

[link]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#46277) geprombolo válasza fatal` (#46253) üzenetére


geprombolo
senior tag

De, N-es. Most néztem meg. Akkor amíg ki nem cseréli a videókarit, addig nem lehet élményindexet frissíteni?
Köszi a választ :R

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#46278) fatal` válasza geprombolo (#46277) üzenetére


fatal`
titán

Hiába cseréled ki. Nincs mediaplayer, nem tudja elvégezni a tesztet, nem tudsz élményindexet frissíteni. Ne foglalkozz vele. :)

(#46279) d@minator válasza Viktor77 (#46170) üzenetére


d@minator
addikt

Már nem volt nálam a gép és amikor azt írtam és a P5Q-m Atherosat néztem, azzal a céllal, hogy majd telefonon lediktálom neki mit csináljon. Ma felhívtam a srácot és ott angol ahogy a képen. Be is állította az Off-ot, újraindítás után szépen megcsinálta az upload tesztet is. Nagy köszönet a sok segítségért! :R

(#46280) geprombolo válasza fatal` (#46278) üzenetére


geprombolo
senior tag

Milyen N-es windóz? Nem értem. A karin találtam N betűt (GB-N210OC vagy hasonló), azt hittem arról van szó. A win gond nélkül tesztelte a rendszert, amíg nem volt beletéve a geforce, hanem csak az alaplapi inteles cucc. Mostmár végleg nem értem az egészet. :F

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#46281) fatal` válasza geprombolo (#46280) üzenetére


fatal`
titán

Miért kérdeztem volna a kártyát? Az N betűvel jelölt windows verziókban nincsen benne a Media Player.

De mondd már meg, miért érdekel ennyire az élményindex? Kit érdekel? Nézd meg játékok alatt működik e aztán kész.

(#46282) geprombolo válasza fatal` (#46281) üzenetére


geprombolo
senior tag

Engem nem érdekel, csak az ürgét, akié a gép. Hogy lássa számokban kifejezve, hogy mennyit gyorsult a gépe a karitól, meg a 2 giga ramtól az eddigi 512 helyett. Az már mellékes, hogy érezhetően sokkal gyorsabb, mert eddig minden virtuális memóriából futott neki, most meg kényelmesen elfér a ramban.
Akkor sem értem, hogy az alaplapi videókarival miért futott le az élményindex, a geforce-val meg miért nem? Lehet, hogy mégsem a windóz verziója a hiba oka? :F

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#46283) fatal` válasza geprombolo (#46282) üzenetére


fatal`
titán

Ha az alaplapival lefutott, akkor biztosan nem. Illetve, valami szoftveres hiba van, de nem a windows verziójából eredendően.

Ha számokban kifejezve akarja látni akkor futtass le egy 3D Markot, vagy mérj FPS-t valami játékban. :D

(#46284) Lenry


Lenry
félisten

vettem egy SSD-t, feltettem rá a rendszert, és az ajánlottak szerint egy HDD-n lévő partícióra áttettem a lapozófájlt.

azóta minden rendszerinduláskor ezt az üzenetet kapom

(#46283) hunfatal ha külön feltelepíti a Media Playert, akkor is le fog tudni futni.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#46285) Fire/SOUL/CD válasza Lenry (#46284) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

És az OS kezeli a méretét, vagy valóban Te adtál meg konkrét értéket a virtuális memória méretét illetően?

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#46286) Lenry válasza Fire/SOUL/CD (#46285) üzenetére


Lenry
félisten

mindkettőt próbáltam :(

okozhatja a problémát, hogy a HDD-s meghajtó, amin a lapozófájl van, az B:\?
ez volt a régi rendszermeghajtóm, és gondoltam miért ne lehetne B?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#46287) Fire/SOUL/CD válasza Lenry (#46286) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

B? :DDD Ja az igen, ugyanis az a régi nagy floopy meghajtóhoz rendelt betűjel alapban(csak ugyebár azok már rég kihaltak), ugyanúgy, ahogy az A betűjel a kis floopy meghajtóhoz tartozik. Adj neki másik/normális betűjelet és remélhetőleg oké lesz.
(Csak akkor újra ki kell helyezni, immár az új betűjelű partícióra/meghajtóra a VM-et)

UI: A régi floopy lemezek kapacítása alapban 1,2 Mbyte volt, és annál valóban jó eséllyel nagyobb lesz a VM mérete... :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#46288) Lenry válasza Fire/SOUL/CD (#46287) üzenetére


Lenry
félisten

átraktam F:\-nek azt a meghajtót, és megjavult. :R

furcsa ez a Windows, hogy ennyire ragaszkodnak, ilyen elavult hülyeségekhez. mert oké, hogy régen a B:\ az floppy meghajtó volt, és szokás szerint oda osztották, de hogy komoly problémát okozzon az, hogy nem követed a szokást... na az LOL.
ez olyan, mint hogy anno Win98-as időkben gáz volt, ha nem C:\-n volt a Windows. az XP-t telepítettem már J:\-re is, de őt ez nem zavarta. furcsállom, hogy ez a B:\ viszont tényleg problémás...
na mindegy, a lényeg, hogy megjavult

és hála az SSD-nek, hogy 10mp alatt rebootol a gép, mert amúgy rohadtul untam volna a restartokat :D ;]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#46289) fatal` válasza Lenry (#46284) üzenetére


fatal`
titán

Igen, csak nem találtam külön letölthető WMP12-t. :)

De mindegy, mert nem N-es a Win úgyhogy valami más gond van.

(#46288) Lenry: Valószínűleg kompatbilitási okokból van így. :)

[ Szerkesztve ]

(#46290) Lenry válasza fatal` (#46289) üzenetére


Lenry
félisten

nem tudom elképzelni a scenariot, ahol az 1.2MB-s nagyfloppy találkozik a 64bites Win7-tel :N

és ha mégis, akkor sem értem hogy ha én nem használok őskövület programokat és hardvert, ergo nincs 5.25-ös floppy-m, akkor miért ne használhatnám föl szabadon a B:\ betűjelet?

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#46291) fatal` válasza Lenry (#46290) üzenetére


fatal`
titán

Én sem nagyon, de a 20 éves win95re írt, 32bites programoknál lehet gebasz ha B-re telepíted. :)

(#46292) Sub-ZeRo válasza Lenry (#46290) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Mert szerintem rendszer szinten nem tudod alkalmazni, vagyis még a régi win nyomok benne vannak, hogy pl. az A, B az floppy, meg a bios is ott van, ahol szerintem ott is benne van, hogy csak floppykra rakhatja ezeket a betűjeleket. De lehet hogy hülyeséget mondok. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#46293) Fire/SOUL/CD válasza Lenry (#46290) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Írtunk már olyan programot, ami csak a HDD-ket listázza ki és kapásból C-től indultunk, le sem teszteltük a típusát az A vagy B betűjelű egységnek, mivel ott nem lehet HDD.
Számos hasonló progi létezik, amely nem fejlesztőkörnyezetek által biztosított komponensekre támaszkodik, hanem ún. low-level módon próbálja elérni az egységeket, úgy próbál infót gyűjteni róla/ típusát azonosítani/hozzáférni stb. Ha B-re raknál HDD-t, akkor az nem látszódna ilyen esetekben, ilyen progiknál.

A másik meg (amit már írtak) régebbi Windows-okkal és ebből adódóan azok alá írt programokkal való kompatibilitás. manapság már a 3.5-ös meghajtó is kihalás szélén van (legtöbb új deszkán nincs már floppy csatlakozó felület), de attól még az A betűjel ugyanúgy le lesz foglalva.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#46294) fatal` válasza Fire/SOUL/CD (#46293) üzenetére


fatal`
titán

Igazából nem is értem, minek raknék a B-re bármit, legyen már elég a betűjel C-től Z-ig :D

(#46295) Fire/SOUL/CD válasza fatal` (#46294) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Persze, ha csak HDD-ben gondolkodunk, akkor elég, de voltam már olyan ügyfélnél, akinek több hdd-je volt (több részre osztva), egy valag író, meg valami 11 az 1-ben kártyaolvasó, na neki Z-ig voltak a betűjelek, 2-3 sorban fért el a TC-ben is csak. :DDD

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#46296) fatal` válasza Fire/SOUL/CD (#46295) üzenetére


fatal`
titán

Nekem H-ig vannak a HDD-k + 2 meghajtó a hálózatról + 2 CD meg kártyaolvasó ha kell, de így is elférek L-ig (bár a kártyaolvasó ha nem kell ki szoktam húzni). :DDD

De pl. hálózati meghajtó sztem nyugodtan csatolható az A,B-re ha annyira kell. :)

[ Szerkesztve ]

(#46297) Lenry válasza Sub-ZeRo (#46292) üzenetére


Lenry
félisten

De működött, simán kiosztottam a B:\-t a meghajtónak, jól is működött, egyedül a lapozófájl nem akart onnan menni (beálltani azt is be tudtam, csak használni nem volt hajlandó, inkább létrehozott egyet a C:\-n is)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#46298) hermanyi


hermanyi
őstag

Sziasztok lenne egy problémám ami végül is nem az csak engem zavar
A problémám az lenne ,hogy a tálcám az át ált hagyományos windows tálcára Kép és akárhogy próbálom nem tudom visszatenni a mezei win7 es állapotát

Próbáltam már a személyre szabástól elkezdve mindent

Amúgy a probléma akkor jelentkezett amikor az SSD bekerült a gépbe

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#46299) Laccoss válasza hermanyi (#46298) üzenetére


Laccoss
addikt

Személyreszabásnál Aero téma, vagy ha alul ír olyat Aero hibajavítás. Élményindex lefutása is helyreállíthatja.

(#46300) hermanyi válasza Laccoss (#46299) üzenetére


hermanyi
őstag

személyre szabást próbáltam hiába állítok be Aero témát semmi változás:(
most megproba az élményindexet
Aero hibajavítást nem látok

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.