Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95901) gregory91 válasza cof (#95898) üzenetére


gregory91
senior tag

Kérdés hogy ott csak digitálisan szolgáltatnak-e.Igen válasz esetén felesleges a hpf szűrő.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#95902) gyemipapa


gyemipapa
senior tag

UPC net+tv+vezetékes telefonom van ezer éve. Mióta Voda lett, nem volt még dolgom velük. Most a vezetékes telefon szolgáltatás csomagját szeretném váltani, de a honlapon mindenütt csak a netről és a tv-ről van szó, sehol nem találom, milyen elérhető vezetékes telefon csomagok vannak. Csak én nem találom, vagy már nem is kínálnak telefonos csomagot?

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#95903) kezo0 válasza gyemipapa (#95902) üzenetére


kezo0
addikt

[link]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#95904) gyemipapa válasza kezo0 (#95903) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Köszi, ezt nem tudom, miért nem találtam, pedig nem ma kezdtem a netezést. :-)
Viszont amint a "mutasd az árat" gombra kattintok, majd ügyfél vagyok, belépek, ez a kép fogad:

[ Szerkesztve ]

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#95905) gyemipapa válasza kezo0 (#95903) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Vagyis nem mutat árakat, semmit. Bocs, az előbb lejárt a szerkesztési idő.
Egyszerűen sehogy nem tudom előcsalogatni a vezetékes telefon csomag árakat.

[ Szerkesztve ]

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#95906) vargalex válasza gregory91 (#95900) üzenetére


vargalex
félisten

Nem tudom, hogy mit jelent neked a régi box, de a Pace SD/HD, Cisco boxokban külön modem van, azok az EPG infót belső hálózatról szedik, ha jól emlékszem, 1 hetes időtartama. DVB-C-n is jön EPG, de csak 24 is időtartamra, ezért pl. mediacard esetén ennyi látszik előre.

Alex

(#95907) kezo0 válasza gyemipapa (#95905) üzenetére


kezo0
addikt

Én ezt látom:

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#95908) LouiS22 válasza tomp (#95885) üzenetére


LouiS22
veterán

Nem akarom rontani az ünneplést, de az egészen biztos, hogy a két napja megírt leveleddel a alábbi nem történt meg:

1. feldolgozta az NMHH
2. továbbította és kérdéssekkel fordult a Vodafone-hoz

A 30 napos válaszidők országában egy állami szerv nem fog ennyi idő alatt intézkedni. Az emailed Iktatják, vizsgálatot kezdenek, megindul a fingreszelés. De ezt legalább egy főosztályvezetőnek, rosszabb esetben magának Karas Monikáknak ellenjegyeznie kell. Ez mind idő.

De örülök, hogy legalább 12 órája majdnem jó a szolgáltatásod, élvezd ki. Lehetséges magyarázat az, hogy Vodafone (minő meglepő) olvassa a fórumot, látták, hogy nem csak a levegőbe beszélsz, tényleg elmész a falig. Így majd lehet hivatkozási alap, hogy hát ennyi ideig tartott a vizsgálat, hálózatfejlesztés, kábelcsere, Tibi szabadsága (bármit lehet kamuzni) - de nekik fontos EGY ÜGYFÉL elégedettsége is, jajjaj, hamut szórunk a fejünkre. Vagy szimplán most untak meg és tettek vissza IP-re, hogy végre nyugtuk legyen tőled a következő hibajelzés-cunamidig (ami - ha jól sejtem - az első kiadósabb esőzés után be is fog következni,lásd múltbéli észrevételek eső-minőség témakörben).

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#95909) tomp válasza LouiS22 (#95908) üzenetére


tomp
félisten

Nyilván nem az NMHH oldotta. Inkább az, hogy tudattam velük az NMHH-s jelzést és a fb-ra is kiraktam az NMHH-s igazolást.
Meguntak? Nahát! Én is meguntam a töketlenkedésüket.
Az esős poszt pedig csak annyi, hogy max akkor ázik be ha vízszintesen esne. De ez már így van ős idők óta.

(#95910) inf3rno válasza tomp (#95909) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ez az NMHH dobozolás pontosan mire jó? Ha mondjuk sosincs meg az általuk beígért 500Mbps vagy fél óránként megszakad a net, akkor van értelme ilyen dobozt kérnem?

Buliban hasznos! =]

(#95911) LouiS22 válasza inf3rno (#95910) üzenetére


LouiS22
veterán

Igen :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#95912) inf3rno válasza LouiS22 (#95911) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hogyan megy ez bővebben? Kell valami tortúrát lefolytatnom a Vodával emiatt, hogy kezdjenek vele valamit, és ha nincs javulás feljelenteni, vagy automatikusan büntetnek, ha nincs meg, és nekem nincs több dolgom vele?

Buliban hasznos! =]

(#95914) inf3rno válasza #72445440 (#95913) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja nem tudtam, hogy ez router, azt hittem valami kliens csak. Mivel érdemes amúgy mérni? Nálam most ookla-val 275-öt mért. Esetleg van más is, amit ki lehet próbálni? Szolgáltatói mérő oldalt nem talált a google. :S

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#95915) Kicsirics77 válasza #72445440 (#95913) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Szia,hogy lehet ezt igényelni egyébként?

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#95916) inf3rno válasza Kicsirics77 (#95915) üzenetére


inf3rno
nagyúr

[link]

Buliban hasznos! =]

(#95917) Kicsirics77 válasza inf3rno (#95916) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Köszönöm.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#95918) cof válasza #72445440 (#95913) üzenetére


cof
veterán

Ez teljes értékű router is? Megy a Wifi, az összes LAN port működik, DHCP, stb... szóval minden olyan mint az eredeti gyári routeren? Mert elég szép ára van, mindenképpen kellene egy router-t vennem, akkor megpróbálnék igényelni egy ilyet én is, ha router funkciót is betölt és nem csak méreget.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#95919) LouiS22 válasza cof (#95918) üzenetére


LouiS22
veterán

Ezt nem örökre kapod és nem vált ki routert :)

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#95920) cof válasza LouiS22 (#95919) üzenetére


cof
veterán

Azt gondoltam persze. :D

De azért csak nem 2 hónapra, 1-2 év már teljesen jó lenne.

Ja meg a lényeg ugye, hogy a WAN része aktív-e. Szóval tényleg kiváltható vele egy router. Ugyanúgy szoftveres részről is tartalmazza-e a WAN csatlakozási lehetőségeket, nekem PPPOE kellene.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#95921) #75501312 válasza cof (#95920) üzenetére


#75501312
törölt tag

Lízingelj. :DDD

(#95922) woodworm válasza cof (#95918) üzenetére


woodworm
veterán

Nem fogod tudni saját routerként használni.

(#95923) cof válasza woodworm (#95922) üzenetére


cof
veterán

Ó, kár köszi. Akkor nem kell, elég nekem a szolgáltató doboza ami mellé routert kell vennem. Nincs szükségem még egy felesleges eszközre, azért mert csak méreget.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#95925) MadMancs válasza cof (#95920) üzenetére


MadMancs
veterán

Aktív a WAN.
Auto érzékeli hogy mi a bemeneti vonal. Pl upc esetén csak sima switch ként funkcionál, digi esetén pppoe beállítható, de csak a 4db gigabites ethernet port fog működni. Wifi user számára letiltott, csak monitorozási célra van. Spec fw van rajta, semmit nem tudsz állítani. Szóval switchnek kiváló, routernek jelen formájában alkalmatlan.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#95926) NoOne1976


NoOne1976
őstag

A TV Premium Vario csomagot kinek adják? Számomra az volna logikus, hogy a Vodafone box-szal rendelkezőknek ex-upc-s területen, ahol az alap szolgáltatás dvb-c, mellé negkapod ott-n az extra hd csatikat.
Van bárkinek is ilyen csomagja?

(#95927) inf3rno válasza #72445440 (#95924) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Érdekes. Amúgy mi a hardver?

Buliban hasznos! =]

(#95930) woodworm válasza inf3rno (#95927) üzenetére


woodworm
veterán

Linksys WRT3200ACM

(#95931) NoOne1976 válasza #72445440 (#95928) üzenetére


NoOne1976
őstag

Megnéznéd hogy Arena4 HD van-e? Mert az csak sd volt upc-n.

(#95932) cof


cof
veterán

Köszi az infókat. Akkor rákérdezek, a Wifit meg meg tudnám oldani ilyen konnektorba dughatós repeaterről, van itthon LAN-LAN kábelről szórná a Wifit.

@ish4d0w
De mivel a ConnectBox is maradhat router módban, csak a vezetékes eszközöket kérik átvezetni ezen, így akár azt is használhatod wifi osztásra.

Nem UPC-hez kell, ezért is kérdeztem rá, hogy tud-e PPPOE funkciót.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#95935) MadMancs válasza cof (#95932) üzenetére


MadMancs
veterán

Tud.
Arra kell figyelni hogy vezetékes eszközöket kötelező ebbe csatlakoztatni. Wifi mindegy, lehet előtte és utána is, CB esetén értelem szerűen előtte van.
Pofás kis darab egyébként. Mondjuk eldugtam szekrény tetején én.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#95936) NoOne1976 válasza #72445440 (#95934) üzenetére


NoOne1976
őstag

164 az sd, ha jól rémlik.

(#95937) tomp válasza NoOne1976 (#95926) üzenetére


tomp
félisten

Nekem vario mentes TV Premium van de mibel visszakaptam az OTT-t így újra HD az Aréna4 és a Discovery.

(#95938) anglergab


anglergab
addikt

Sziasztok!

Megvan az első új, vodafone-os CB:

Cell XX - Address: 90:5C:44:XX:XX:XX
ESSID: "Vodafone-XXXX"
Mode: Master Channel: 1
Signal: -83 dBm Quality: 27/70
Encryption: mixed WPA/WPA2 PSK (TKIP, CCMP)

Wi-Free nem tartozik hozzá.

Itt egy UPC-s CB, Wi-Free-vel, a kitakart MAC részek egyeznek:
Érdemes összehasonlítani a vendor MAC részeket.

Cell XX - Address: 90:5C:44:XX:XX:XX
ESSID: "UPCXXXXXXX"
Mode: Master Channel: 11
Signal: -83 dBm Quality: 27/70
Encryption: mixed WPA/WPA2 PSK (TKIP, CCMP)

Cell XX - Address: 92:5C:14:XX:XX:XX
ESSID: "UPC Wi-Free"
Mode: Master Channel: 11
Signal: -85 dBm Quality: 25/70
Encryption: WPA2 802.1X (TKIP, CCMP)

Azaz az új (VF) és régi (LG) CB vendor MAC része megegyezhet.

[ Szerkesztve ]

(#95939) GoodSpeed válasza #72445440 (#95913) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

+1 nekem is van.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#95940) anglergab válasza kezo0 (#95899) üzenetére


anglergab
addikt

Azt nem mondtam, hogy csak DVB-C-n van vagy OTT-n nincs felirat.

[ Szerkesztve ]

(#95941) anglergab válasza gregory91 (#95900) üzenetére


anglergab
addikt

Igen, a Vodafone box-on az EPG csak netes. De ez nem meglepő, mert képek is vannak benne és hosszabb leírások, aminek DVB-C-n nincs hely.
A korábbi box-ok esetében volt egy alap DVB-C-s és egy kibővített netes EPG.
A régi boxokban volt modem, így UTP kábel nélkül is le tudták tölteni az EPG-t.

(#95942) anglergab válasza #72445440 (#95928) üzenetére


anglergab
addikt

A DVB-C működés esetén talált internetes csatornák (3 db) technikai csatornák, nem lehet odakapcsolni/nézni.

(#95943) base-soft


base-soft
lelkes újonc

10 nap alatt a hibabejelentésre rájöttek, hogy az értékesített csomagra képes hálózatik nincsen.

Kedves Ügyfelünk!



2020.08.17-én érkezett megkeresése alapján tájékoztatjuk, hogy a DOCSIS 3.1 szolgáltatáshoz szükséges frekvenciák, technikai akadály miatt, 2020.09.10-i dátummal kerülnek átadásra az Ön területén.
A jelzett dátumtól elérhetővé válnak az Ön által hiányolt frekvenciák, és a teljes sávszélesség, melynek névleges maximális sebessége 1 Gb/s.

Türelmét és megértését ezúton is köszönjük.

A bejelentését a fentiek értelmében lezártnak tekintjük.

(#95944) anglergab válasza base-soft (#95943) üzenetére


anglergab
addikt

De legalább kiderült, hogy mire képes a hálózat 15 db csatornával (750 Mbps) és gigabites profillal. Több mint 80%-a megvolt az elméleti max. szegmens sebességnek.

(#95945) cof válasza anglergab (#95941) üzenetére


cof
veterán

Az mondjuk nem is baj, hogy az EPG netről jön, mert az UPC amit ad kábelen azt a port.hu-ról parse-olja. De annyira vérszegény, hogy se epizód cím, sem epizódhoz tartozó leírás, sem epizód szám nem volt. Itt a Diginél ahogy észrevettem teljesen máshonnan veszik, bár azt nem tudom, hogy honnan. Külön leírása van minden epizódnak, főszereplők, rendező stb... és nem csak egy napos. Nálam 3 nap van beállítva előre, de lehet, hogy ennél több is lejönne.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#95946) anglergab válasza cof (#95945) üzenetére


anglergab
addikt

DVB-n nincs elég bájt hosszabb leírásra, meg képekre. Ez is az IP előnye, hogy ott könnyebben bővíthető az extra információ, de speciális mediabox/app kell hozzá.
Az lenne jó, ha koaxon betöltené az alap EPG-t, ha UTP is van, akkor pedig a teljeset.
De mivel kötelező az UTP kábel, ezért csak onnan próbálja, ami valahol érthető, illetve egyszerűbb.
Látszik, hogy ez alapvetően egy OTT mediabox, ami DVB-C-t is tud, nem pedig fordítva (pl. amilyen a Horizon box volt).

[ Szerkesztve ]

(#95947) cof válasza anglergab (#95946) üzenetére


cof
veterán

Képekre mondjuk nem vágyom, bár a TV logóknak tudnék örülni, de sajnos manuálisan kell megcsinálni. De sorozatnál jó lett volna tudni, hogy melyik rész is ez amit éppen nézek. Mert a port.hu-n ott van az aktuális rész ismertető is, és az évad/rész számozás is nagyjából rendben van, de valamiért nem veszik át ezt az információt csak az általános leírást.

Ismétlésnél rossz ez, mert automata felvételre van állítva nálam cím alapján pl. "Pedig jó ötletnek tűnt" vagy a "Tényleg így készül?!" meg még jópár sorozat... na, akkor minden ilyen című műsort felvesz a későbbiekben és nem kell vele többet foglalkozni. Igen, csak rengeteg az ismétlés, oké, ugyanúgy most is felveszi (bár lehet, hogy ki lehetne szűrni, még nem mélyedtem el ezen részében a TVHeadend-nek), de már a fájlnév alapján ki tudom szűrni a duplikációkat, mert tartalmazza az epizód címet vagy az évad/rész számot. Mert eddig csak annyi volt a fájl név, hogy csatorna név, film/rész címe, meg a rögzítés dátuma. Nem kell elindítani külön aztán beletekerni, mert 5 perc ráhagyással rögzítek. Most könnyebb, mert egyből mehet a törlés.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#95948) gyemipapa válasza kezo0 (#95907) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Jó neked, hogy Te látod, nem tudom, én miért nem. DE köszönöm, most legalább látom. Most S csomagom van, de még 100Ft-os havidíjért, a számlám kb. havi 3 ezer, most már, szóval mivel csak ez a két opció van, nem érdemes felfelé váltanom.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#95950) anglergab válasza kezo0 (#95896) üzenetére


anglergab
addikt

Jó lenne, ha kérésre, saját felelősségre OTT-ot lehetne kérni.
Sok helyen nagyon jó az alap internetkapcsolat, az OTT is jó lenne.
Bár ahogyan egyre többen kérnék, lehet ez megváltozna, de nem valószínű, hogy ennyire sokan kérjék.

Ez a szolgáltatónak is jó lenne, ha lenne minden szegmensben pár "hozzáértő" OTT-s előfizető, akik (szívesen) tesztelnék az OTT-t.
Szerintem aki kifejezetten kéri, az már "hozzáértő" ebben az esetben.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.