Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78751) Watercolour válasza norbertoth (#78748) üzenetére


Watercolour
aktív tag

(#78752) Clever0 válasza anglergab (#78743) üzenetére


Clever0
senior tag

1, 5, 8,11 foglalt. Áttettem 2+6-ra, 3+7-re, 4+8-ra, így csak a 2, 3 vagy 4 megy. 6+10-nél 6. 8+12-nél 8, 9+13-nál 9. Innen indultam, csak eddig a 13-as ment. Kettő együtt nem, bár nem tudom, hogy mit kellene látnom. Azonos MAC címet? Visszatettem 13-ra, majd 9+13-ra, újra csak 13 megy.

(#78753) anglergab válasza Clever0 (#78752) üzenetére


anglergab
addikt

Ha nem megy a 40 MHz, nem megy.
Nem véletlenül nem megy, úgy jobb is lehet a teljesítmény.

(#78754) Clever0 válasza anglergab (#78753) üzenetére


Clever0
senior tag

- Ha szabad, de legalábbis nem túl foglalt a két csati, akkor miért nem megy?
- Van előnye-hátránya az 1-14 csatiknak? Az alacsonyabb messzebbre elér?
- A telefonon kell állítani valamit?
- Működik ez valakinek?

[ Szerkesztve ]

(#78755) anglergab válasza Clever0 (#78754) üzenetére


anglergab
addikt

Azért nem megy, mert a 40 MHz 8 csatornát elfoglal a 11-ből.

Az alacsonyabbaknak kisebb a FSPL-ük, de a magasabbaknak nagyobb a max. EIRP-jük. Kb. ugyanott vannak emiatt.

Az 5 GHz-en viszont nagyobb a max. nyereség, és szélesebbek a csatornák (ac), általában kisebb az interferencia (n, ac).

[ Szerkesztve ]

(#78756) Clever0 válasza anglergab (#78755) üzenetére


Clever0
senior tag

Azt hittem, hogy csak kettőt. Ha 1 csatival tud 20 MHz-et, akkor 40-hez nem elég 2? Ha a feltüntetett számokat nézem, akkor pl. a 2-6 csak 7 csati.

(#78757) anglergab válasza Clever0 (#78756) üzenetére


anglergab
addikt

Egy csatorna elfoglal több mint 4 csatornát. Egy csatorna sávszélessége 22 MHz, a csatornák pedig 5 MHz-enként vannak. A kombinált csatorna sávszélessége 40 MHz, ami 40/5=8 csatorna széles.
Egy kombinált csatorna elfoglalja a wifi sáv majdnem 80%-át.

Kellően tiszta a teljes wifi sáv 80%-a nálad?

Egy wifi csatorna is elfoglalja a 40%-át a wifi sávnak.

Ez nem mobilnet, nagyon nagy átlapolódások vannak a csatornák között. Még a távoli csatornák is tudják ezért zavarni egymást.

[ Szerkesztve ]

(#78758) woodworm válasza anglergab (#78757) üzenetére


woodworm
veterán

Az Európában használható csatornákon pont elfér négy 20Mhz és két 40 Mhz széles csatorna.

(#78759) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

Kapott már valaki ilyen e-mail-t?

Sávszélesség Korlát túllépés

© UPC <lolalopez@arrakis.es>

A bejövo e-maileket blokkolták. Ön az e-mail kvótájának 85% -át és
a 20 KB feletti bejövo e-maileket elutasítják.

A bejövo üzenetek fogadásához javasoljuk, hogy bovítse az e-mail kvótáját további 1
GB-mal ingyenesen és törölje a postafiók mappáit a Junks és a nem kívánt e-mailek
számára.

NÖVEKEDÉS BANDWIDTH.

Elnézést kérünk minden kellemetlenségért és értékeljük a megértést.

Biztonsági protokollok
Lépjen kapcsolatba a Center Manager - Business szolgáltatással

Szerzoi jog © 2019 UPC - CHELLO. Minden jog fenntartva..

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#78760) vg válasza Gubek-Einste (#78759) üzenetére


vg
addikt

Gondolom a linkelt oldalon megadod az adataid és már el is csórták az adataid.

(#78761) ztibor válasza Gubek-Einste (#78759) üzenetére


ztibor
senior tag

Ezt tuti a UPC küldte?

(#78762) viktorhu válasza Gubek-Einste (#78759) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem alapszabály, hogy a google translate-tel magyarított hivatalosnak látszó levelek nem azok? :)

Aztán nézd meg a feladót is (az email címét, nem a nevét), amit ide nem raktál be, meg a linket :)

De arra jó, hogy mindenki tudja, hogy ilyet lehet kapni, és nem szabad bedőlni neki.

(#78763) anglergab válasza Gubek-Einste (#78759) üzenetére


anglergab
addikt

Ez kamu.

(#78764) anglergab válasza woodworm (#78758) üzenetére


anglergab
addikt

A 12, 13-as csatornát nem vettem figyelembe, mert az US kiosztás 1-11-ig van.
Van, ahol a 14. csatorna is használható.

[ Szerkesztve ]

(#78765) ztsoft válasza Gubek-Einste (#78759) üzenetére


ztsoft
őstag

Ilyet még nem, de szerintem nem is a UPC küldte. Most megnéztem az összes (2013.08 volt az első), amit eddig tőlük kaptam e-mailt (beleértve a tesztet is, ahol vezeték és kereszt név is szerepel) a feladó mindig a upc.hu-ra végződött.

Megnyitva a linket a hozzászólásodból, sikerült szépen lemásolni a beléptető oldalt (az itt található linkek nagy része a upc.hu-ra mutat). Érdemes lenne jelenteni a UPC felé is, hogy tudjanak róla.

[ Szerkesztve ]

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#78766) 4Grider válasza ztsoft (#78765) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én leginkább az oldal hitelesítését végző ssl szolgáltató felé jelezném a problémát, azok tudnak a leggyorsabban reagálni és a hitelesítést villámgyorsan visszavonni.
A UPC-nél lesz egy nap, mire elér döntésképes emberhez a hír...

(#78767) Kicsirics77 válasza 4Grider (#78766) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Fészen 19 perce tették ki a felhívást az adathalászatra.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#78768) 4Grider válasza Kicsirics77 (#78767) üzenetére


4Grider
nagyúr

Azzal még nem akadályozzák meg, hogy a felhasználóik hülyeséget csináljanak. Sok ember nem használ FB-ot, én sem.

(#78769) Kicsirics77 válasza 4Grider (#78768) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Ha a upc fész csoport 140e felhasználóbol csak 20e olvassa az is haladás,az meg,hogy ki mit használ mellékes,arra próbáltam reagálni,hogy nem kell egy nap hozzá,hogy észrevegyék a problémát.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#78770) csabi63


csabi63
senior tag

Telenor nevében is küldözgetnek kamu emaileket. Két hete kaptam egyet, hogy fizessek be 4250 Ft-t, mert elszámláztak valamit. Mondjuk a lóláb nagyon kilógott, mert 1, sosem voltam Telenor ügyfél, 2, a vak is láthatta, hogy gugli fordítóval volt összetákolva a szöveg.

Becsületből azért rácsörögtem a cégre, hogy valaki a nevükben szélhámoskodik. Tudtak már róla.

(#78771) mobal válasza Gubek-Einste (#78759) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Már szerintem itt bukó: "© UPC <lolalopez@arrakis.es>".

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#78772) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

Természetesen tudom, hogy kamu, nevelési célzattal ettem be ide.
Facebook-on már írtam nekik ez ügyben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#78773) mobal válasza Gubek-Einste (#78772) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Oké, értem. :B

Egy képet be tudsz még szúrni - ha nem törölted? Akkor már ránézésre is mehete a delete. :)

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#78774) adika4444 válasza 4Grider (#78766) üzenetére


adika4444
addikt

"Én leginkább az oldal hitelesítését végző ssl szolgáltató felé jelezném a problémát, azok tudnak a leggyorsabban reagálni és a hitelesítést villámgyorsan visszavonni."
Már meg is történt, a Chrome kiabál nagyon.

Szerk: Ja ez még csak a Chrome biztonságos böngészés feature-je.

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#78775) Gubek-Einste válasza mobal (#78773) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Részletesen, röviden

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#78776) viktorhu válasza Gubek-Einste (#78775) üzenetére


viktorhu
veterán

Egészen vicces is lenne, ha nem dőlnének be neki sokan. Egy korábbi munkahelyemen egy beosztottam mutatta, hogy a monitorát betölti egy rendőrséginek látszó felhívás, amely szerint illegális tartalmakat nézett, és fizesse be a büntetést :) A céges víruskereső nem talált semmit, úgyhogy IT support lett a dologból.

(#78777) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Sziasztok!

Medicard információban kérnék egy kis segítséget.
Upc kábel Tv-nk van már egy ideje. Egy mediacard van csak igényelve. Anno 1000 ft havidíjért.
Bár engem a tv hidegen hagy.

Kérdés, hogy lehet-e igényelni még Mediacardot és ha igen akkor már ingyenes?
Telefonos ügyfélszolgálaton is lehetne ha nem én vagyok az ügyfelünk.? Tel?

A régi 7 éves mediacardot érdemes lenne cseréltetni, mert szerintem ahhoz kevés a csatorna?

Live poor, die ritch.

(#78778) kabelmania27 válasza gyáliSanyi (#78777) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Egy előfizetéshez max hármat lehet kérni, kártya nélkül az analóg és a 27kódolatlan digitális csatornákat lehet nézni. Régi kártyát nem kell cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#78779) Clever0 válasza anglergab (#78757) üzenetére


Clever0
senior tag

5 GHz-en sem megy a dupla csati, pedig az tök üres. Beállítottam 36+40-re, de a telómon csak a 36-os látszik.

(#78780) Beniii06 válasza kabelmania27 (#78778) üzenetére


Beniii06
őstag

Arról van valami lista/infó, hogy melyik az a 27 kódolatlan digitális csatorna? Az összefoglalóban és a hivatalos oldalon(+pdf) sem találtam erről infót, csakhogy melyik horizon go-s és milyen tematikájú, mintha nem tudnám, hogy a nat geon mindig az oroszlánok ebédelnek/vacsoráznak.. :W ;]

Szerk.: Van különbség a kódolatlan digitális csatornák között comfort és prémium csomag esetén vagy az megegyezik? Logika szerint meg kellene, hogy egyezzen, de ennél a cégnél inkább rákérdezek.

[ Szerkesztve ]

"Got any other secret weapons?"

(#78781) Clever0 válasza Beniii06 (#78780) üzenetére


Clever0
senior tag

Régen volt link, de már nem él. (Kiterjesztett digitális vételezési lehetőség) 2-3 csati kivételével megegyezett a legkisebb digitális csomaggal, ami már nincs. Ez az analóg előfizetéshez jár, annak kiterjesztése, ezért mindegy, hogy milyen digitális előfizetésed van.

[ Szerkesztve ]

(#78782) Clever0


Clever0
senior tag

Saját, akkori listám (freki szerint):
ATV, Muzsika TV, Minimax/C8, Sport 1, Sport M, Discovery Ch, Film Mánia, Cool, RTL Klub, Story4, Duna TV, TV2, Duna World, M1, M2, AXN, Viasat 3, National Geographic, Eurosport, Sport 2, M2 HD, M1 HD, Duna TV HD, Duna World HD

(#78783) Teaway válasza Gubek-Einste (#78759) üzenetére


Teaway
veterán

Ki az a Lola Lopez?
Én csak Jennifer Lopez-től várok e-maileket, de még egyet se küldött :D

[ Szerkesztve ]

Nincs itthon csokid??

(#78784) Beniii06 válasza Clever0 (#78782) üzenetére


Beniii06
őstag

Köszönöm. :R

"Got any other secret weapons?"

(#78785) Clever0 válasza Beniii06 (#78784) üzenetére


Clever0
senior tag

Azóta bekerült az M5 és M5 HD is.

(#78786) eszim válasza fokukac (#78745) üzenetére


eszim
csendes tag

Ha nincs hűség, akkor le lehet mondani a nem kellő szolgáltatásokat. Én megtettem és maradt az ára az internetnek, ill. csak a pár száz Ft-os emelés volt.
Először nálam is akadékoskodtak, de olyankor már nem csomag, nem csomagot, hanem egyéni szolgáltatásokat számláznak, és az állítólagos csomagjukban lévő szolgáltatásoknak különböző hűségidejük volt.

(#78787) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Nektek is akadozik a TV? Olyan 1-2 másodpercre leáll, aztán folytatódik az adás egy pár másodpercre, aztán megint. Minden csatornán az összes TV-n a lakásban ilyen már 2-3 napja, plusz nagyanyámnál is a szomszéd faluban is. Van erről valami információ, hogy mit gányoltak össze központban, és mikorra javítják meg? 8440 és 8443 a körzetszámok. Laptopon wifivel állítólag van valami akadás a nettel is, de én nem tapasztaltam kábelen asztali géppel. Tesztelni nem teszteltem. Ha már itt tartunk, a kötbért hogyan kell rendezni, ha még hetekig így hagyják? Be kell jelentenem minden nap a hibát hozzá?

szerk:
Közben mértem Ookla-val, 500-as net 200-al jön csak. Jól emlékszem, hogy 100 a garantált, tehát azt teljesítik?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#78788) #70234880


#70234880
törölt tag

Hamarosan lejár a hűségidőm. És meg akarom szüntetni a szolgáltatást.
Hogyan érdemes időzíteni?
Aznap amikor naptári napon lejár a hűség idő akkor bemenni személyesen és leadni ott az eszközüket, vagy utána 1 nappal?
A régebbi típusú hálózati eszközüket is le kell adni? Vagy ha eddig nem hiányolták akkor ...
Mondjuk nincs rá szükségem, mert csak por fogó, stb.. És egyébként se tudnék vele mit kezdeni.
Amit el akarok kerülni, hogy kifizetek nekik 1 hónapot potyára, úgy hogy nincs mögötte szolgáltatás.

[ Szerkesztve ]

(#78789) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Közben érdeklődtem még, 8444, 8443, 8440 is érintett, valószínűleg még több környező település is. Olyan 10000 embernek fagy digitálison a TV-je napok óta.

Buliban hasznos! =]

(#78790) 4Grider válasza #70234880 (#78788) üzenetére


4Grider
nagyúr

Egy hónapnyi díjat már nem kérnek el felmondáskor. Ez nem Telenor...

(#78791) justice84


justice84
tag

Sziasztok 4 napja ez megy lehet valamit kezdeni a Upc vel? Ködber, fogyasztovedelem stb. Állandó ígértgetés megy 0-6 kozott van net 6es éjfél közt semmi. Most pl se tv, se telefon, se net.

Telefon át is váltott kikapcsolva állapotba.

(#78792) 4Grider válasza justice84 (#78791) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nincs olyan, hogy ködbér. Kötbérnek hívják, és 72 óra után jár. Jelezd feléjük, hogy lejárt a 72 óra...

(#78793) justice84 válasza 4Grider (#78792) üzenetére


justice84
tag

Köszi, csak már nem látok a dühtől. Jelezném én feléjük ha tudnám, tegnap 3x40 percet vártam, 4 alkalommal 30perc után felvették ment az ígérgetés. Ma már 4x hívtam őket de odáig nem jutottam el hogy felvegyék megszakad 48 perc környékén.

[ Szerkesztve ]

(#78794) Dr. X


Dr. X
aktív tag

Most köttettem be a TV Premium csomagot, amihez adtak egy 500GB-os Seagate HDD-t. USB kábellel lehet androidos mobilhoz is használni? Próbálta már valaki?

(#78795) ztsoft válasza Dr. X (#78794) üzenetére


ztsoft
őstag

Ha a box-al történt felvétel nézésére vonatkozott a kérdésed, akkor a válasz nem. Az összes felvétel kódolva történik (Linux Ext4-es fájlrendszerre).

A többit pedig a mobil tudása határozza meg (én pendrive-ot már próbáltam egy OTG képes telefonon, tökéletesen működött).

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#78796) kabelmania27 válasza justice84 (#78791) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Meg kellene nézni a modem oldalán a haladó beállítások, hálózat állapota menüpontban a letöltési és feltöltési értékeket.

(#78797) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Közben nálunk megtákolták, pont belefértek a 3 napba. Kezdem egyre kevésbé szeretni ezt a szolgáltatót. Azért gáz, hogy legalább 3 településnek kiesik a TV 3 napra és szakadozik a net.

Buliban hasznos! =]

(#78798) Dr. X válasza ztsoft (#78795) üzenetére


Dr. X
aktív tag

Simán háttértárnak akarom használni a HDD-t, akkor biztos menni fog.

(#78799) Toth_Jani válasza inf3rno (#78797) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Nálunk is egy városi építkezés keretén belül kétszer is elvágták a kábel és mikor ha nem pénteken.
De szerencsére megunták, és elvezették másfelé.

(#78800) inf3rno válasza Toth_Jani (#78799) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Lehet, hogy ez van a dologban, Veszprémben nagyon áskálnak, útfelújítások, ilyesmik vannak, és szerintem onnan jöhet a fő kábel, ami megsérülhetett.

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.