Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78551) pjen válasza #70234880 (#78550) üzenetére


pjen
félisten

nem is foglalkozik vele.

(#78552) #70234880 válasza pjen (#78551) üzenetére


#70234880
törölt tag

Persze hogy nem. Szerintem így próbáljak takarni mekkora ... a csoda box, és társai. Ugyanis amit nem látsz, az nem okoz problémát. :) mindegy ... Az van, hogy modem mód, és építs magadnak egy normális hálózatot, amivel megkapod automatikusan a vele járó karbantartást, felügyeletet. És a felelőség csak a tiéd.

(#78553) pjen válasza #70234880 (#78552) üzenetére


pjen
félisten

Nekem mikor hozták a CB t.Külön szólt az ügyintéző,a 300 megás határról.Viszont azt mondta a feltöltésre vonatkozik.Mondjuk engem nem érint,bőven belül maradok a limiten.

(#78554) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Pár hónap, és lehet címet módosítani?

A Vodafone megkapta az engedélyt a UPC felvásárlására

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#78555) anglergab válasza joysefke (#78536) üzenetére


anglergab
addikt

Erre írtam válaszként, itt igenis a Horizon box okozza a "hibát", mivel az csak 100 Mbps-es:

"A hab a tortán ráadásul (ennek talán nincs köze a Wifihez), hogy lefuttattam a routerben a hálózatdiagnosztikát: "hiba tapasztalható az otthoni hálózatban" piros háromszög jelent meg a 4-es Ethernet portnál. Ha lehúztam, minden rendben volt (Ez az UTP kábel köti össze a CB-ot a Horizon boxszal)"

(#78556) F-ECT$ válasza #70234880 (#78550) üzenetére


F-ECT$
titán

Csoda boxom van "természetesen". Még jó, hogy kb 2002-ben már meg lehetett nézni az összesítést, de 2019-re eljutottak oda a fejlesztésekkel, hogy már nem.

Hívtam őket, az üzleti ügyfelek még látják.

Dive ever, work never.

(#78557) cof válasza F-ECT$ (#78556) üzenetére


cof
veterán

Miért fontos, hogy tudd? Ha ők nem teszik elérhetővé az ellenőrzést, akkor ők hiába jönnek hozzád, hogy túllépted a keretet, jogi alapon megfoghatod őket azzal, hogy nem adtak rá lehetőséget, hogy ellenőrizd. Én még soha nem nézegettem az adatforgalmam pedig, volt idő mikor sokat torrenteztem.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#78558) F-ECT$ válasza cof (#78557) üzenetére


F-ECT$
titán

Egyszerűen kíváncsi vagyok rá. (Ma már ahol még a lélegzetvételed is 6 app logolja, ez azért nem olyan nagy kívánság.) Az ok egyébként hogy egy ismerősöm olyan helyre költözik, ahol csak mobil net van, és körbekérdezett, hogy ki megy netet használ el átlagosan otthon egy hónapban.

Dive ever, work never.

(#78559) #70234880 válasza F-ECT$ (#78556) üzenetére


#70234880
törölt tag

Hát lakossági előfizetőket ez nem vigasztalja.
De tény, hogy eddig volt, most meg már nincs. Indok, nem volt rá akkora igény. De szerintem azért mert megbízhatatlan volt a működése. Nálam olyan napokra is írt adatforgalmat, amikor nem is volt áram alatt.
Értsd nem csak ki volt kapcsolva, de még áramot se kapott. Tehát nem volt azon a napon üzembe helyezve. :D Ez is sok mindent elmond, mennyire volt megbízható a szolgáltatás.

Ugyanakkor nekem pl volt rá igényem, és figyelemmel kísértem. Szerintem egy nagyon hasznos szolgáltatás, és jó tisztában lenni vele, mennyi az annyi. Főleg napjainkban. De lassan eljutnak oda, hogy azt se látod mennyi, és milyen eszközök vannak rá csatlakozva. Nehogy észre vedd ha probléma van. :D

[ Szerkesztve ]

(#78560) Vynx válasza cof (#78557) üzenetére


Vynx
tag

Egyetértek. Tuti, hogy sokan meg se nézik az adatforgalmat, köztük én se (kb. 1x néztem meg), azért is vették ki, sok értelme már ilyen 500 megás neteknél nincs.

[ Szerkesztve ]

(#78561) Sanya


Sanya
nagyúr

Van IPv6 az UPC kínálatában?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#78562) #70234880 válasza Sanya (#78561) üzenetére


#70234880
törölt tag

Van külön kell kérni hogy bekapcsolják.
De állítólag csak akkor működik ha a csoda box router módban van. És bizonyos VPN szolgáltatások nem biztos hogy működni fognak.
Továbbá megjelenik egy UPC-WI-FREE ami csak látszólag működik, gyakorlatban bugos az IPV6 FW amit rá tesznek.

[ Szerkesztve ]

(#78563) Sanya válasza #70234880 (#78562) üzenetére


Sanya
nagyúr

Akkor számomra nincs.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#78564) ΞΔGLΞ válasza -=RelakS=- (#78554) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Oké, és ez most mit jelent egy felhasználónak, eljön a kánaán, esetleg rosszabb lesz minden, vagy marad minden ugyanúgy?

[ Szerkesztve ]

(#78565) ztsoft válasza -=RelakS=- (#78554) üzenetére


ztsoft
őstag

Örülök neki. :C

A Vodafone-vezér szerint cégük és a UPC magyarországi egyesülése erősíti a piaci versenyt, innovatív szolgáltatásokat eredményez, ami a fogyasztók és az egész ország számára is előnyös lesz. A vállalat továbbiakban is Magyarország megbízható partnere szeretne maradni, inspiráló újdonságokat és a szolgáltatások teljes skáláját kínálva lakossági és vállalati ügyfelek számára – jelezte. Elmondta, hogy a növekedés során biztosítani fogják, hogy mindez fenntartható módon történjen. A Vodafone elkötelezett Magyarország digitális jövőjének építésében

Ezt várom, de azért nem iszok előre a medve bőrére.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#78566) #70234880 válasza ΞΔGLΞ (#78564) üzenetére


#70234880
törölt tag

Semmit nem jelent a gyakorlatban.
A hírek csak arról szólnak hogy, de lakossági előfizetéseket ez mennyire befolyásolja, milyen változások lesznek, várhatóak arról nincs semmi hír.

(#78567) cof válasza F-ECT$ (#78558) üzenetére


cof
veterán

Ezt a vezetékes-mobil net adatforgalom kérdést én nem hasonlítanám össze. Csak magamból kiindulva, ha én mobilon vagyok törekszem a minél kevesebb adatforgalomra tudatosan, Youtube-ot is max 720p-n nézem, míg otthon nem érdekel, hogy akár 4K felbontást állít be magának automatikusan egy videóra.

Annak idején még volt létjogosultsága, én is ha jól emlékszem 20 Mbit-es nettel kezdtem UPC-n, akkoriban ez nagyon gyorsnak számított, de hol voltak még streaming szolgáltatók, meg youtube, max. DVD ISO-kat töltögettem le, már ha tudtam mert ha nem NTFS-re formáztam a HDD-t, hanem megszokásból FAT32-re akkor evett a méreg és jöhetett egy windows reinstall, de mára már lényegtelenné vált ez az információ, elévült mint a postai bélyeg.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#78568) LouiS22 válasza #70234880 (#78566) üzenetére


LouiS22
veterán

Két ekkora cég folyamatainak összefésülése évekig eltarthat.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#78569) -=RelakS=- válasza ΞΔGLΞ (#78564) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Jelenleg amire számítok, hogy UPC helyett Vodafone lesz a számlán. Aztán hogy hogy fogják a csomagokat átmókolni, az már más kérdés.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#78570) Cifu válasza ΞΔGLΞ (#78564) üzenetére


Cifu
nagyúr

Rövid távon (cirka 3-6 hónap) semmit sem jelent várhatóan. Talán idén eljutunk oda, hogy a UPC brand helyett már Vodafone lesz mindenhova kiírva.

Aztán majd a UPC mobilszolgáltatást összeboronálják a Vodafone-al.
Feltehetően a kábelszolgáltatás fejlesztése pedig elhúzódik, illetve gondolom a Liberty Media már nem fektetett be egy fillért sem a DOCSIS 3.1 fejlesztésbe, a Vodafone meg még nem, márpedig ahhoz, hogy itt érdemi előrelépés legyen, az analóg szolgáltatást ki kellene gyomlálni, ami se nem egyszerű, se nem olcsó...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#78571) joysefke válasza Sanya (#78561) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Van, most kapcsoltattam magam vissza IPv4-re.

Nekem ConnectBoxom van, és ezzel nekem az IPv6 volt az alapértelmezett, meg sem kérdeztek, hogy át akarok-e térni IPv6-ra.

Az ügyintéző a mai napon nekem azt a tájékoztatást adta, hogy a WiFree-t nem érinti, hogy IPv6 vagy IPv4 van-e otthon. Eddig a párom telóján működik a WiFree (Ő most nincs itthon), tehát tényleg lehet, hogy tovább fogjuk tudni használni IPv4 mellett is.

Az IPv6-ből eddig én csak a szopást láttam, remélem hogy vissza lett csinálva most jobb lesz. Bár egyelőre erről korai beszélni.

[ Szerkesztve ]

(#78572) #70234880 válasza cof (#78567) üzenetére


#70234880
törölt tag

Én annak idején 28 kbit/s betárcsázós modemmel kezdem majd 56 kbit/s szintén betárcsázós modem, és utána az akkori időben egyik leggyorsabb internet szolgáltatónál a UPC-nél 512 kbit/s chello internet. Egy bazi nagy Motorolla modemet adtak. Ami már akkor is egy rakás ... volt. Akkor ez szuper gyorsnak számított. :D
Ma meg ...
Mondjuk akkor is egy fos eszközt adtak, meg most is. Ja és az akkori szuper gyors internet ami 512 kbit/s-nak árultak. Még akkor az volt hogy egy internet előfizetés csak 1 eszközre van. Az akkori kis soho routerek ellen meg tűzzel vassal irtották. Volt akinél emiatt szerződést is bontottak. :D Aki kicsit tájékozottabb volt, az meg clonozta a mac címet. :D Érdekes világ volt, érdekes üzletpolitika, főleg ha összehasonlítjuk azzal ami most van. Mert ma már ezen csak mosolygunk, pedig tény hogy ez volt. :D
A lényeg a UPC azóta is ilyen kedves üzletpolitikát folytat.

(#78573) -=RelakS=- válasza #70234880 (#78572) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Invitel 56-os modem után Fibernet 512k-s net. Hirtelen nem kellett figyelni, hogy letelik-e a napi fél óra, kb annyi volt ingyen :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#78574) Toth_Jani válasza -=RelakS=- (#78573) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Na igen és az az Inviteles 56 ezres modem havi 50 órát biztosított, havi 9900 forintért, ami akkor a havi fizetés 25%-a volt.
Most a nettó minimálbér 10%-a a díj, és a korlátlan Net mellé még TV is van.

(#78575) Seraph 16 válasza joysefke (#78571) üzenetére


Seraph 16
őstag

IPv6 tiltás megoldotta a mobilos app betöltési problémát? Ip cím ellenőrző oldalak szerint ip IPv4 címem van.,de nem megy semmi rendesen.

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#78576) -=RelakS=- válasza Toth_Jani (#78574) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Amikor én belecsöppentem, szerintem már havi 5ezer lehetett, és ezek szerint kb 15 órára jön ki az "ingyen" net összege.
Vagy valami hasonló, rég volt :) 2001 környékén kellett fősuli miatt.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#78577) F-ECT$ válasza cof (#78567) üzenetére


F-ECT$
titán

Nincs vezetékes net ott, ahová költözik (új utca, még nem húztak kábelt). Így az marad, hogy egy mobil simet tesz a routerbe, és azzal osztja a netet, csak arra volt kíváncsi, hogy kell-e korlátlant vennie, vagy elég lehet valamilyen kisebb (50/100 GB-os) csomag. Persze a saját szokásait ő ismeri, ez csak ilyen érdeklődő körbekérdezés volt, így jutottam el oda, hogy én is megnézném a saját fogyasztásomat.

Dive ever, work never.

(#78578) joysefke válasza Seraph 16 (#78575) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

IPv6 tiltás megoldotta a mobilos app betöltési problémát?

NEM oldotta meg, van olyan app, ahol továbbra sem töltődnek be a képek. (Szgépen Android emulátorból rendben van, illetve működik nem-UPC WiFi hálózaton is)

Másrészt rossz a "tiltás" szó, mert windowsban az ipconfig /all szerint továbbra is kap a gépem IPv6 címet az IPv4 mellé, de most az IPv4 lett az alapértelmezett, ezt jelzi is az ipconfig /all parancs.

Tehát a router kap a UPC felől IPv6 címet és hajlandó is osztani az eszközöknek. A windows korrekt módon elfogadja, hogy az IPv4 cím az alapértelmezett.

A kérdés az, hogy az Android hogyan bánik ezzel, tényleg elhiszi/komolyan veszi-e, hogy neki az IPv4 címet kellene használnia elsődlegesen, még akkor is, ha kapott IPv6 címet is.

Nem tudom, hogy ez utóbbit hogyan ellenőrizzem.

(#78579) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Tudja valaki, hogy Androidban hogyan kell root nélkül tiltani az IPv6-ot (kikapcdsolni az egész IPv6 stacket)?

[ Szerkesztve ]

(#78580) kezo0 válasza -=RelakS=- (#78554) üzenetére


kezo0
addikt

Első körben már az is nagy „fejlesztés” lenne, ha ugyanazt a szolgáltatást minden előfizető ugyanannyiért kapná, függetlenül attól, hogy az ország mely részén lakik, mióta előfizető, vagy épp fenyegeti-e őket lemondással egy itt kapott tanács nyomán. Mert én azt a balkáni rendszert, hogy mindenki annyit fizet, amennyit kialkuszik magának (ill. megfordítva: amennyit nem szégyell lehúzni róla a UPC), rühellem.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#78581) cof válasza kezo0 (#78580) üzenetére


cof
veterán

Hát amíg nem lesz erre törvény, addig ez csak álom marad.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#78582) F-ECT$ válasza kezo0 (#78580) üzenetére


F-ECT$
titán

Ez nem UPC feature, a többi szolgáltató is él ezzel.

Dive ever, work never.

(#78583) NoOne1976 válasza cof (#78581) üzenetére


NoOne1976
őstag

Miért lenne álom? Csak egy döntés a Vodafone részéről, hogy ez nem piac, nincs alku. Ennyibe kerül, viszed vagy nem, ez van.
Az persze érdekes kérdés, hogyan oldható meg az egységesítés, mert felfelé az ár korlátozottan módosítható, lefelé megoldható lenne.

(#78584) 4Grider válasza F-ECT$ (#78582) üzenetére


4Grider
nagyúr

A 4 betűsnél fix árak vannak, nem ismerik a konkurenciafüggő árazást.

(#78585) Cifu válasza NoOne1976 (#78583) üzenetére


Cifu
nagyúr

Persze, és egy multi úgy működik, hogy ha extra bevételre tehet szert abból, hogy differenciálja a szolgáltatási területein nyújtott árakat, akkor arról csak úgy lemond, mert jó fej akar lenni a vásárlóival...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#78586) Cifu válasza 4Grider (#78584) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nem, mert eleve csak ott építik ki a szolgáltatást, ahol kellően magas a vásárlóerő. Ezért fehér holló vidéki falvakban a Digi.
A Telekom és a UPC viszont ott is szolgáltat, ahol a kiépítés megtérülési költsége más szorzók alapján valósul meg.

A Telekom erre azt reagálta, hogy megcsinálta a Flippet, amely csak városokban szolgáltat, és ott tud versenyezni a Digi áraival.

Szóval tök jó a Digi árazása a vásárlóknak, egészen addig, amíg a Diginek is megéri. Ők nem mennek oda, ahol az ő árai mellett nem lenne rentábilis a hálózat kiépítése.

Hogy ez mennyire etikus, azon lehet vitatkozni, de nem hinném, hogy sokkal szebb dolog, mint a UPC piaci kofaként való árképzése...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#78587) Beniii06 válasza ztsoft (#78565) üzenetére


Beniii06
őstag

Azért én nem számítok túl nagy pozitív változásra üzletpolitika/árak szempontjából, ha már csak a Voda mobilszolgáltatásából indulok ki pl., szerintem maradni fognak a különbségek publikus árak/ügyfélmegtartós árak között. Ami nekem is van jelenleg mobil előfizetés azt kb publikus áron 3-4 szer annyiért kapnám, meg, de minimum a duplájáért. Aki pedig nagy Voda software reformokról álmodozik, gondolom annak még nem volt átbrandelt(alcatel,zte), vodás szolgáltatói telefonja(szolgáltatói OS módosítással), amire kb. összesen 2 biztonsági csomag frissítés érkezett 3 év alatt, mikor először a kezembe volt a telefon android 6.0 volt rajta, most 3 év elteltével 6.0.1 van legfrissebbként, pihen a fiókban, mivel azóta sem lehetett bootloadert nyitni rajta és nem 20k-s telefon volt az is biztos. :((( :W

Amire viszont pozitív előnyként számítok, az a meglévő mobil ügyfelek kedvezménye vezetékes szolgáltatás igénybevétele esetén.

MÁS:

Látom most a weboldalon van ilyen 0ft az első két hónapban kedvezvény új ügyfeleknek, csak online. Ez milyen gyakran szokott lenni? A weboldalon lévő számláló azt akarja sugallni, hogy "vissza nem térő alkalom", de persze gyanúsan több a csomag ára mint korábban(500-as net,prémium tv, alap telefon, volt 6299, most 6499, de összeségében tényleg kevesebb éves szinten).

"Got any other secret weapons?"

(#78588) Cifu válasza Beniii06 (#78587) üzenetére


Cifu
nagyúr

Látom most a weboldalon van ilyen 0ft az első két hónapban kedvezvény új ügyfeleknek, csak online. Ez milyen gyakran szokott lenni? A weboldalon lévő számláló azt akarja sugallni, hogy "vissza nem térő alkalom", de persze gyanúsan több a csomag ára mint korábban

Ezt a kérdés mennyire releváns az után, hogy te magad is a Vodafone féle felvásárlás következményein lamentálsz? :)

Amúgy voltak korábban is ilyen akciók, de ugye csak új ügyfeleknek, csak online.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#78589) headhunter


headhunter
addikt

Van olyan fórumozó, akinek lejárt a hűségideje és nem kötött újabb 1 éves szerződést?

Mennyire változott (emelkedett) a havidíj?

Városban fejlesztések kezdődnek (Telekom (2000/1000Mbit/s és reményeim szerint a Digi is cseréli az Inviteles koaxot optikára), felesleges lenne újabb 1 éves "rabiga", amennyiben csak pár száz forint (max.500Ft) lenne az eltérés a hűségidős és a határozatlan idejű szerződés között.

[ Szerkesztve ]

(#78590) woodworm válasza joysefke (#78578) üzenetére


woodworm
veterán

Ha belépsz a modem admin felületére akkor aktív a modem üzemmód menüpont? Ha igen, akkor ipv4 módban vagy és a windowsos ipv6 címeket nem a routertől kapja.
Egyébként a legtisztább megoldás, ha modem módba kapcsolod és teszel egy saját routert utána. Ha gond van a dns feloldással, akkor beállítasz egy egyedit.

(#78591) anglergab válasza joysefke (#78578) üzenetére


anglergab
addikt

Legközelebb oszd meg az ipconfig kimenetét, valószínűleg link-local IPv6 címeket látsz.

Androidon ellenőrzéshez: Network Info II

Amúgy a UPC DSLITE-ot használ IPv6-ra: ott a szabvány szerint LAN-on nem kötelező az IPv6-os cím az átmeneti időszakban.

Kifelé (a net felé) is alapvetően egy NAT-olt IPv4 címed van.

Annyi a trükk, hogy nem kell ehhez a szolgáltatónak neked publikus IPv4 címet adnia, csak privátot (az nem fogy el), és az IPv4 net felé NAT-ol (azaz másokkal közös IPv4 címekről jutsz ki az IPv4 netre) egy IPv4-in-IPv6 tunnelen.

Továbbá lehet egy globális IPv6 címe is a modemnek (az sem fogy el, tehát lehet neki publikus), amivel az IPv6 felé netezel.

A szakértőktől kérdezem:
oszt a UPC global IPv6 címet (modemnek és az a LAN-on) a DSLITE-hoz vagy csak 4in6 tunneling van?

[ Szerkesztve ]

(#78592) -=RelakS=- válasza Cifu (#78586) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nagymamáméknál pont Digi jött. Mondjuk az is igaz, hogy emlékeim szerint volt a Digi és a végfelhasználó között még egy szolgáltató :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#78593) joysefke válasza woodworm (#78590) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

itt van

ipconfig /all kimenet:

Windows IP Configuration

Host Name . . . . . . . . . . . . : KandurPC
Primary Dns Suffix . . . . . . . :
Node Type . . . . . . . . . . . . : Hybrid
IP Routing Enabled. . . . . . . . : No
WINS Proxy Enabled. . . . . . . . : No
DNS Suffix Search List. . . . . . : home

Ethernet adapter Ethernet:

Connection-specific DNS Suffix . : home
Description . . . . . . . . . . . : Qualcomm Atheros AR8151 PCI-E Gigabit Ethernet Controller (NDIS 6.30)
Physical Address. . . . . . . . . : 00-25-22-D6-B8-30
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes
IPv6 Address. . . . . . . . . . . : 2a02:ab88:13c4:8e80:6451:3a3e:d130:e8e3(Preferred)
Temporary IPv6 Address. . . . . . : 2a02:ab88:13c4:8e80:496f:d3bd:ddb:ab73(Preferred)
Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::6451:3a3e:d130:e8e3%3(Preferred)
IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.0.171(Preferred)
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Lease Obtained. . . . . . . . . . : 2019. j£lius 18., cst”rt”k 17:02:34
Lease Expires . . . . . . . . . . : 2019. j£lius 18., cst”rt”k 18:32:31
Default Gateway . . . . . . . . . : fe80::5667:51ff:fe23:230c%3
192.168.0.1
DHCP Server . . . . . . . . . . . : 192.168.0.1
DHCPv6 IAID . . . . . . . . . . . : 50341154
DHCPv6 Client DUID. . . . . . . . : 00-01-00-01-23-22-CE-8C-00-25-22-D6-B8-30
DNS Servers . . . . . . . . . . . : 2001:730:3eb2::10
2001:730:3eb2::11
192.168.0.1
2001:730:3eb2::10
2001:730:3eb2::11
NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : Enabled

(#78594) 4Grider válasza joysefke (#78593) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem az volt a kérdés, hogy a helyi LAN-odat hogyan oldod meg...

(#78595) woodworm válasza joysefke (#78593) üzenetére


woodworm
veterán

Bármit is mondott az üfsz, aktív az ipv6-mód. Volt újraindulás/indítás?

(#78596) joysefke válasza woodworm (#78595) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

azt mondták automatikusan újraindul. Ma később újraindítom...

(#78597) anglergab válasza joysefke (#78596) üzenetére


anglergab
addikt

Lehet max. 3 napos átfutási idő, amíg végigmegy a változás a rendszereiken.

(#78598) Seraph 16 válasza joysefke (#78596) üzenetére


Seraph 16
őstag

Nálunk sikerült. Köszönöm mindenkinek a segítséget! :C
Újra kellett indítani a modemet. Ügyfélszolgálattól semmi visszajelzés nem jött, de most már működik.
Pedig már kezdtem nagyon zabos lenni.

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#78599) Treff válasza kabelmania27 (#78523) üzenetére


Treff
aktív tag

Ezt most nem teljesen értem, hogy mit hova kössek át.
Itt egy távolabbi kép róla:

In-nél jön be a jel a fekete kabelen
Out-ból a fehér kábel a csillapítóval előtte megy a connect box-ba
A bal oldali szimpla (Rs-6) fehér kábel megy a tv-be közvetlenül.
Így rakta össze a upc-s szerelő, mégis a wifivel fent állnak pr hete a gondok (sokára meginduló weboldal betöltődés, wifin nem működő horizon go.

Aki kikapcsoltatta az ipv6-ot, annak után megy a horizon go, jó újra minden? Mert csak olyat olvastam, higy visszarakatra ipv4-re, de utána már nem írták meg, mi a helyzet úgy... 😐

(#78600) anglergab válasza 4Grider (#78594) üzenetére


anglergab
addikt

Ez tükrözi a WAN-t is az IPv6-nál, azok DSLITE-os IPv6 címek, nem lokálisak.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.