Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73701) kabelmania27 válasza Zsetko (#73700) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
A távoli gépnél valószínű nincs meg a gigabites lankapcsolat, cat5e vagy cat6-os kábelt vegyél.
Lehet elég a csatlakozókat kicserélni.

(#73702) Zsetko válasza kabelmania27 (#73701) üzenetére


Zsetko
tag

Szia. cat5e van. Csatlakozót csak ilyen spéci cuccal tudok cserélni nem? Csak mert falban van a kábel,és ha tudok máshogy is akkor nem vinném el boltba csak ezért. Olvastam olyat is,hogy cat5e csak rövid távon tud gigabitet. Ez még rövidnek számít?

Nekem nincs szülinapom.Én szintet lépek :D

(#73703) kali válasza Zsetko (#73702) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Való igaz, van korlát, ami 100 méter, felette már aktív eszközt kell beszúrni.

(#73704) blakey válasza Zsetko (#73702) üzenetére


blakey
titán

20m-en is tudnia kéne a gigabitet, nálam simán megvan. Tehát a kábelt kéne lecsekkolni illetve azt a gépet, a kettő közül valamelyikben lesz a hiba. Ha netán cserélnéd a kábelt akkor mehet cat6 is de a cat5e is működik ezen a hosszon.

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#73705) kabelmania27 válasza Zsetko (#73702) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Fogóval tudsz rj45-es csatlakozót krimpelni, 20méteren mennie kell a gigabitnek, ha mégsem akkor árnyékolt vezetékkel menni fog. Tied lett a 73700-as hsz.

[ Szerkesztve ]

(#73706) Kicsirics77 válasza kabelmania27 (#73705) üzenetére


Kicsirics77
veterán

legyen az inkább rj-45.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#73707) kabelmania27 válasza Kicsirics77 (#73706) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Köszi a helyesbítést.

(#73708) F-ECT$


F-ECT$
titán

Horizon box-om van, eddig bőven elég volt a 7 napos műsor visszanézési funkció, most viszont felmerült, hogy egy múlt szombati adást jó lenne hosszabb időre is lementeni. Hogy tudom ezt legkönnyebben megtenni, kell hozzá valami extra előfizetés? Csak külső vincsire tudok menteni, vagy valahogy megoldható, hogy PC-n, vagy telefonomat rádugva és azt háttértárként használva oda mentsem le a műsort?

Dive ever, work never.

(#73709) Cifu válasza Zsetko (#73702) üzenetére


Cifu
nagyúr

Kábel és kábel között is van különbség, hiába írják rá a Cat5e, attól még van szórás rendesen - pláne, ha még jól meg is hajlítgatták, mikor a falba tuszakolták.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#73710) ztsoft válasza F-ECT$ (#73708) üzenetére


ztsoft
őstag

Szia!

most viszont felmerült, hogy egy múlt szombati adást jó lenne hosszabb időre is lementeni.

Tudtommal a visszanézőből nem lehet felvételt készíteni.

Csak külső vincsire tudok menteni, vagy valahogy megoldható, hogy PC-n, vagy telefonomat rádugva és azt háttértárként használva oda mentsem le a műsort?

A Horizon HD box a HDD-t újra formázza Linux-os (Ext4-es) fájlrendszerre, majd erre készíti a kódolt felvételt. Megnézni is csak azon a box-on lehet, ami a felvételt készítette.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#73711) tomp válasza F-ECT$ (#73708) üzenetére


tomp
félisten

Műsorvisszanézőt csak nézni lehet, rögzíteni nem! Ahhoz szükséges egy HDMI bemenettel rendelkező eszköz ami figyelmen kívül hagyja a HDCP védelmet és rögzíti a bemeneti forrást. Vagy a box és a rögzítő közé kell egy olyan "cucc" ami leveszi a HDCP jelet.

(#73712) viktorhu válasza LouiS22 (#73679) üzenetére


viktorhu
veterán

Akkor kapcsolják csak az ügyintézőt, amikor te már felvetted a telefont, így spórolnak a munkaerőn, mert addig is mindenki beszél, amíg neked csörög. Így aztán várni kell, vagy sikertelen is lesz a hívás, mert mindenki vonalban van - statisztikailag próbálják belőni, hogy mekkora az esélye, hogy mire felveszed, vagy utána pár másodpercen belül valakinek befejeződjön a hívása, és akkor őhozzá fog kapcsolni.

(#73713) ΞΔGLΞ válasza LouiS22 (#73669) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Pont ezt ragadtad ki a tisztába rakáshoz?
Ez már a lecsengés volt, nem ez volt a fő gondolatmenet...

(#73714) antal.tibor2


antal.tibor2
csendes újonc

Srácok, BP, 13. Kerületben lakom. Csak nálam van az hogy szakadozik a net, ingadozik a sebessége, illetve van hogy átmenetileg helyreáll a sebesség, de akkor sem jönnek be egyes site - ok.
Reset-et már küldott a modemre az ügyfélszolgalat, de nem lett jobb. Bárkinek hasonló, illetve ötlet, hogy mit lehetne tenni?

(#73715) AtHoS


AtHoS
nagyúr

HorizonTV-n már nem leshető a Spíler1-en sugárzott BL meccsek :( Eddig az NHL volt ami ezt produkálta ezen a csatornán, de most már a BL-nek is "lőttek"

read-only mode on the forum

(#73716) kabelmania27 válasza antal.tibor2 (#73714) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Hasonló volt nálunk is, helyre fog jönni pár napon belül.
Modemértékek rendben vannak?

[ Szerkesztve ]

(#73717) antal.tibor2 válasza kabelmania27 (#73716) üzenetére


antal.tibor2
csendes újonc

Ha a modem jelszintre gondolsz az adott csatornán, frekin, akkor igen.

Pl most ujrainditottam a modemet és ezer év mire megtalálja a netet, de a telefon mire helyreall újabb 5 perc.

(#73718) antal.tibor2


antal.tibor2
csendes újonc

De a net továbbra is döcög.

(#73719) kabelmania27 válasza antal.tibor2 (#73717) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ugyanez volt nálunk péntek délutántól, hétfőn délután már rendben volt.
Ismerősnél előző hétvégén volt hasonló probléma.

[ Szerkesztve ]

(#73720) antal.tibor2 válasza kabelmania27 (#73719) üzenetére


antal.tibor2
csendes újonc

Köszönöm szépen a gyors választ. Mondjuk az hogy néhány napig ilyen az nem az elfogadható kategória, főleg hogy itthonról dolgozom.
A másik hogyha van bármi, ilyen jellegű jelenséget okozó frissítes, hiba, karbantartás, akkor tudhatnának róla az ügyfélszolgalaton.

(#73721) kabelmania27 válasza antal.tibor2 (#73720) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincsmit. Melyik csomagban vagy és milyen modem van nálad?
speedtest mérésnél a letöltési vagy a feltöltési sebesség nincs meg?

[ Szerkesztve ]

(#73722) bAtt001


bAtt001
addikt

Sziasztok, nem régen van 300as UPC netem és észrevettem egy furcsaságot, ami eddig nem is volt zavaró de most már kezd az lenni. Szóval először a letöltésnél láttam, hogy ingadozik a sebesség de igazából nem zavart, így néz ki.

Aztán gondoltam játszok egy kis online multiplayer játékot, ami kb játszhatatlan volt a ping miatt, pedig konstans zöldet írt a játék, gondoltam egy pinget csak megnézek mit ír.

Szóval látszok, hogy konstans időközönként kb megugrik a ping elég durván, emiatt volt a játék játszhatatlan is valószínűleg.

Ipv4-re van állítva a szolgáltatás, jelenleg wifin csatlakozom a upc routerére. Lehet ezzel kezdeni valamit, vagy engedjem el az online multiplayert örökre míg a UPC a szolgáltatóm?

Köszi!

(#73723) kabelmania27 válasza bAtt001 (#73722) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Nézd meg a modem oldalán a haladó beállítások/hálózat állapota menüpontban a letöltési és feltöltési füleken az értékeket.
Vezetékes kapcsolattal próbáld ki, amennyiben nem használod a wi-free szolgáltatást kapcsoltasd ki 1221-en, ha így sem javul nézd meg modem üzemmódban, amennyiben modem üzemmódban javul saját routerrel jobb lesz a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#73724) antal.tibor2 válasza kabelmania27 (#73721) üzenetére


antal.tibor2
csendes újonc

500 mbites csomagom van. A speedtest letoltesi sebesség 8-9 és 450 között ingadozik. Gyakran úgy belassul, hogy 4-5 percig egyetlen site se jön be, míg máskor átmenetileg helyreall a sebesség, de bizonyos dolgok nem mennek, mint pl Apple music, fiamnak a Fortnie, illetve egyes weblapok sem.
Mintha valami szolgáltatói DNS issue is lenne (fél éve, egy éve volt már ilyen de akkor sokakat érintett), de ez valószínűtlen ha tömegesen nem jelentkezik ez a probléma.

(#73725) antal.tibor2 válasza antal.tibor2 (#73724) üzenetére


antal.tibor2
csendes újonc

Amúgy helyreállt úgy tűnik.
Viszont köszi a segítséget, válaszokat.

(#73726) kabelmania27 válasza antal.tibor2 (#73725) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szuper, ha van kedved csatolhatnál egy speedtest mérést.

[ Szerkesztve ]

(#73727) antal.tibor2 válasza antal.tibor2 (#73725) üzenetére


antal.tibor2
csendes újonc

De azért megjegyezném hogy elég fura hogy a technikus aki kijonne, ha úgy itelne meg hogy nem UPC oldali a hiba, fizetni kéne 2600 forintot.
Finoman fogalmazva sem elegáns dolog.
Értékelve a szolgáltatást, alapvetően stabil, nem lehet mondani hogy ne lennék elégedett (mármint a net), de ha az árat is nézzük, ami nem alacsony, azért elvarhato lenne gyorsabb ügyfélszolgalat kapcsolas, nem felszamitott ilyen plusz díjak, stb.

(#73728) kabelmania27 válasza antal.tibor2 (#73727) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Máshol is fizetni kell ha nem indokolt (van ahol többet), csúcsidőben többet kell várni az ügyintézőre, de vannak időszakok amikor szinte nem is kell várni.

[ Szerkesztve ]

(#73729) ates2 válasza antal.tibor2 (#73727) üzenetére


ates2
senior tag

Lehet normális a technikus és bele írja kicserélt valami csatit és akkor nem kell fizetni,nálam volt már hasonló

(#73730) polonic


polonic
félisten

Erre és erre tudtok válaszolni?

(#73731) kabelmania27 válasza polonic (#73730) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Próbáld meg a 1789 menü sokszor le gombokat, ha nem javul telepítsd újra a boxot.

(#73732) bounty123


bounty123
őstag

Sziasztok, ezek a modem értékek jók, vagy látszik valami probléma? Köszi!

le1
le2
fel

(#73733) ates2


ates2
senior tag

most hívtak megint, aztán csaj tényként beszél,hogy váltani akarok bármit is :D és 300 Ft + lenne :D idióta :D
Közöltem vele,hogy semmit nem akarok aláírni, se plusz szolgáltatás nem kell, mert lehet innen költözés lesz stb,erre már kicsit más hangnemben tolta,hogy hova költözök, mikor, utca cím, stb :D hátha ott is vannak. Mondtam neki képlékeny, de semmiképp nem akarok +1 évet mert lehet DIGI stb aztán jött,hogy ha nem számít a minőség akkor váltsak :D enyhén úgy éreztem,hogy bedurcizott :DD majd elköszönt és RIP :D

[ Szerkesztve ]

(#73734) ates2 válasza ates2 (#73733) üzenetére


ates2
senior tag

Jah és ,hogy bárhova megyek ott már nem kapom meg ezt a csodás kedvezményt csak ha AKCIÓ van :D

(#73735) blakey válasza ates2 (#73733) üzenetére


blakey
titán

Neki az a dolga, hogy áláírasson plusz 1 évet ha lehet akkor minimális ráfizetéssel. Ha te hívod és a felmondást választod akkor az ottani üfsz-enek az a dolga, hogy megtartson és kedvezményt fog adni, egyszerű üzlet.

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#73736) LouiS22 válasza blakey (#73735) üzenetére


LouiS22
veterán

Én ezt úgy zártam rövidre, hogy elmondtam neki: ismerem a menetet, nem fogom azért lemondani, hogy utána felhívjanak, ugorjuk át, szerintem Ön is tudja azt a kedvezményt adni. Mindenkinek jobb lesz, vegyük elő a pult alól a kedvezményt, én erre gondoltam, van a fejemben egy kb. ár, és akkor most hallgatom, hogy mit ajánl. Mit tesz isten, ugyanaz jött ki neki is :D

Csaj nagyon röhögött, de azt mondta, hogy ilyen a tudatos ügyfél.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#73737) ates2 válasza blakey (#73735) üzenetére


ates2
senior tag

jah tisztába vagyok vele csak vicces volt :)

(#73738) polonic válasza kabelmania27 (#73731) üzenetére


polonic
félisten

Azt hiszem ezt próbáltam és itt nem működik, mint a Pace-nél.

(#73739) ArthurShelby válasza LouiS22 (#73736) üzenetére


ArthurShelby
addikt

De pont azt mondta előbb, hogy aki fölhív, az másik osztály, mint akit te kapsz lemondáskor. Ezek az emberek különféle jogosultságokkal rendelkeznek, nem tudják ugyanazt adni, és más is a feladatkörük.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#73740) kabelmania27 válasza bounty123 (#73732) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Elfogadhatók az értékek.
Ha megnézed milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító meg tudjuk írni, hogy lehet-e javítani az értékeken.

(#73741) viktorhu válasza LouiS22 (#73736) üzenetére


viktorhu
veterán

Általában nem tudja ugyanazt a kedvezményt adni. Ha kimondod, hogy fel akarod mondani a szerződést, akkor másik csapat lép be, más lehetőségekkel.

A Vodafone-nál konkrétan javasolta is a nő a telefonban, hogy mondjam ki, hogy fel akarom mondani a szerződést, akkor át tud kapcsolni a megtartó csoporthoz, akik több kedvezményt tudnak adni.

(#73742) AtHoS válasza AtHoS (#73715) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Esküszöm, hogy "ezek" hülyék! Ma mindkét BL meccset lehet nézni HorizonTV-n, nem csak a szerzői jogok miatt nem nézhető szöveget adják :F

read-only mode on the forum

(#73743) polonic


polonic
félisten

Ha rádugok egy HDD-t a horizon boxra, akkor egyből tudok felvenni?
Vagy ehhez a központból is kell valamit engedélyezni?

(#73744) kali válasza polonic (#73743) üzenetére


kali
legenda

Tudsz, nem igényel külön szolgáltatós aktivációt.

(#73745) polonic válasza kali (#73744) üzenetére


polonic
félisten

Az mondjuk elég jó.

Viszont amikor újítottam a csomagokat és rendeltem az online felületen, akkor ott láttam, hogy 1500 ft a felvételi opció. Akkor ez csak annyi lett volna, hogy a UPC ad egy HDD-t és ez a bérleti díj lett volna csak? Mert az elég nagy lehúzás.

(#73746) Gubek-Einste válasza polonic (#73745) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, az, csak egy HDD-t kapsz azért.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#73747) kali válasza polonic (#73745) üzenetére


kali
legenda

Igen, az csak annyit jelent, hogy ők adják a külső merevlemezt.

(#73748) 4Grider válasza polonic (#73745) üzenetére


4Grider
nagyúr

Azért egy Horizon hipergagyi boxtól nagyságrenddel komolyabb hardvert adnak, amikor felvevős boxért fizetsz. Tehát nem csak a HDD-ért fizeted a plusz 1500 Ft-ot.

(#73749) 4Grider válasza kali (#73747) üzenetére


4Grider
nagyúr

Komolya, hogy ugyanazt a fos horizont adják plusz havi 1500 Ft-ért? :F

(#73750) Gubek-Einste válasza 4Grider (#73749) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, már csak az a Horizon box van, HDD-val vagy anélkül.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.