Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74751) tobias88888 válasza kabelmania27 (#74729) üzenetére


tobias88888
őstag

Így van bekötve:
Cable Con 4.9 -> Db 6 (Piros szinnel) -> Fam3 -> -3.5 db-es 2 way splitter

(#74752) kabelmania27 válasza tobias88888 (#74751) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Sok lesz a csillapítás, két csillapítóra nincs szükség, bőven elég az egyik, vedd le a hármast és teszteld úgy egy ideig, hatos feltöltési érték még mindig nem magas és a letöltési is jobb lesz 45körül, aztán ha nem jó meg lehet nézni csak hármas csillapítóval.

[ Szerkesztve ]

(#74753) tobias88888 válasza kabelmania27 (#74752) üzenetére


tobias88888
őstag

Köszi szépen, kipróbálom maholnap. A 6os feltöltési értéket nem értem, a feltöltésnél most mindenhol 45 van

[ Szerkesztve ]

(#74754) tobias88888


tobias88888
őstag

Levettem a Fam3at, most a letöltés 40dB és 6 dBmV, de a ping továbbra is borzalmasan magas, átlag 65ms.

Most a router nélkül próbálom, a modem már megjavult pingre, eddig a factory reset előtt az is borzalmas volt. Valahogy ezek egymást kicsinálták, amiből a connect box felépült, a router nem.

[ Szerkesztve ]

(#74755) bigdady válasza kabelmania27 (#74711) üzenetére


bigdady
nagyúr

Telekomnál is van ilyen mininode? Ott hogy megy a visszanezhető box? Bejön az optika egy eszközbe és onnan halokabelek mennek a tv-hez vagy minden tv boxba optika megy?

(#74756) Peter.Kalasz


Peter.Kalasz
tag

Sziasztok, segítséget kérek. Tudja-e Valaki, hogy a Cisco felvevős boxnak mennyi az áram felvétele. Bekapcsolva, készenlétben, és készenlétben alacsony fogyasztásra állítva? Köszönöm a segítséget előre is! :F

(#74757) kabelmania27 válasza tobias88888 (#74754) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Azok teljesen jó értékek, előfordul hogy a modem és a router nem szereti egymást, de lehet két csillapítóval az ussnr alacsony volt amit a modem nem ír ki, csak központilag látják.
CB modemet állítsd át modem üzemmódra, amennyiben van wi-free hálózat 1221-en kapcsoltasd ki hátha úgy stabilabb.
bigdady: Ott az ont lan1 portján van net, 2-4-iptv, és van telefon, kevesebb az eszköz de ha rossz a modem semmi sincs, itt ha nemjó a cb akkor tévét még simán lehet nézni, csak akkor nincs semmi ha nincs optikai jel vagy a mininode rossz.
Peter.Kalasz: Üdv! Ha jól tudom 10-15W körül, kb mint a legkisebb energiatakarékos égő, korábbi hsz-okban lehet le van írva.

[ Szerkesztve ]

(#74758) kali válasza Peter.Kalasz (#74756) üzenetére


kali
legenda

Szia,

40/20/15 W rémlik.

(#74759) Peter.Kalasz válasza kali (#74758) üzenetére


Peter.Kalasz
tag

Köszönöm szépen! :R

(#74760) Peter.Kalasz válasza kabelmania27 (#74757) üzenetére


Peter.Kalasz
tag

Köszi! :C

(#74761) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Szüleimnél meghalt a Cisco modem tápja (így telefonos diagnosztika alapján). Remélem ha el küldöm őket a upc-be a rossz táppal, kicserélik nekik.
A modemet el tudom valahogy érni? Mert a routerig oké (ddns+vpn), de a modem a router előtt van. :(

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#74762) 4Grider válasza ArthurShelby (#74761) üzenetére


4Grider
nagyúr

Izé, nem értelek. Ha meghalt a modem tápja, hogy éred el a routered?
Ha eléred a routered és van vpn, belépsz vpn-en keresztül valamelyik helyi gépre és megnyitod böngészőben a 192.168.100.1 címet...

(#74763) ArthurShelby válasza 4Grider (#74762) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Most sehogy, de ha már jó lesz a táp távolról szeretném megnézi a modem értékeket.

Mivel a vpn routeren keresztül megy, a modem meg a router előtt van, így távolról azt nem tudom elérni, helyi gépről meg nem tudok belépni.
Igazából a kérdés az lett volna, hogy a routerrel van e mód átirányítani, és valahogy belülre vinni a modem felületet.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#74764) 4Grider válasza ArthurShelby (#74763) üzenetére


4Grider
nagyúr

Helyi gépről be kell tudnod lépni a 192.168.100.1 ip címen.

(#74765) polonic válasza ArthurShelby (#74761) üzenetére


polonic
félisten

Nekem a bedöglött tápos cisco modemet lecserélték a csoda CB-re.

(#74766) Intruder2k5 válasza ArthurShelby (#74763) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

VPN konfigurációtól függően elvileg még helyi gép sem kell, lévén a VPN interfészre olyan IP címet kapsz, amivel eléred a távoli LAN-on elérhető szolgáltatásokat, így a modem felületét is, a fentebb említett IP címen.

Viszont a CISCO tápcsere már kétséges, annyira ki vannak ezek futva már, korábban is írta itt valaki, hogy szó nélkül cserélték neki a tápot üfsz-en, aztán később kiderült, egy ugyanolyan rosszat kapott, és a vége CB lett. Szerintem már jó tápok se nagyon vannak nekik, főleg mert jellemzően mindenütt az hal meg előbb. Ellenben én anno próbáltam, és annak ellenére, hogy a gyári CISCO táp 15V-os, vígan elment 12V-os adapterrel is, szóval ha akad kéznél egy legalább ,1,5A-es példány megfelelő csatlakozóval és polaritással, akkor magad is cserélheted a tápot.

(#74767) maki1976


maki1976
tag

A Moziverzum és a Jocky TV elindulnak február 17-én. Gondolom, ezek se lesznek UPC kábelen !? A Diginél már biztos lesznek a Spíler 2 mellett.

(#74768) kezo0 válasza maki1976 (#74767) üzenetére


kezo0
addikt

Most komolyan, tényleg csak a mennyiség számít? Minél több csatorna, annál jobb? Főleg a Jocky kit érdekel? Lehet rajta Dallast nézni 4:3 SD-ben, erre van szükség 2019-ben...?

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#74769) tomp


tomp
félisten

(#74770) Gubek-Einste válasza tomp (#74769) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nincs is olyan box amelyik UHD képes lenne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#74771) kezo0 válasza Gubek-Einste (#74770) üzenetére


kezo0
addikt

Mondjuk ettől még megfelelő tévével + mediacarddal működhetne, nem?

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#74772) 4Grider válasza kezo0 (#74771) üzenetére


4Grider
nagyúr

Azzal biztos, mivel a médiakártyának nincs köze a felbontáshoz, csak a kikódolást végzi.

(#74773) ztsoft válasza tomp (#74769) üzenetére


ztsoft
őstag

Minek a 4K? FHD is alig van, jó az SD is. ;] Nem beszélve a box-ról, 4K alatt ki is gyulladna. :D

Jó lenne ha a linkből kihagynád az fbclid és társait a végéről. Ha jól tudom itt a fórumon is tiltott a használatuk, vagy csak az URL rövidítők, már nem tudom.

Igaz, ez nem csak Neked szól, több helyen is láttam már.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#74774) fsdb válasza kezo0 (#74771) üzenetére


fsdb
aktív tag

Az én tv-m 4k-s, ha jól emlékszem a tunere viszont csak FHD-s.
De, biztos vannak olyanok is amiknél nem így van.

[ Szerkesztve ]

(#74775) tomp válasza Gubek-Einste (#74770) üzenetére


tomp
félisten

Vu+ Duo 4K nem 4K-s dvb-c box?

ztsoft
Azért reméltem, hogy az első 4K-s csatorna a Hangulatcsatorna 4K lesz de így a vodás felvásárlással ez már a múlté.... :O :DDD
erről nem tudtam, bocsika :)

(#74776) ztsoft válasza ztsoft (#74773) üzenetére


ztsoft
őstag

Rosszul emlékeztem a linkkel kapcsolatban, csak a reflink tiltott! Ezért elnézést kérek! :B

De azért jó lenne ha a követők is ki kerülnének a linkekből (én mindig figyelek erre).

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#74778) Gubek-Einste válasza tomp (#74775) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Szolgáltatóira gondoltam.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#74779) Levi123


Levi123
senior tag

Sziasztok!
Már bejelentettem a hibát, de szerintetek mi lehet a gond a tv adással?
Tegnap napközben műsor közben egyszer csak sötét kép, majd a mai napig se kép se hang.
A csatorna váltásnál kiírja, hogy mi megy az adott csatornán, de nem jelenik meg semmi.
TV működik, mert DVD lejátszón megy, ha a beltéri HDMI-t kihúzom kiírja a TV-m, hogy nincs jel.
Ha a beltériből kihúzom a koax kábelt kiírja, hogy nincs csatlakoztatva a kábel.
Nem felvevős, normál upc hd médiabox van nálunk.
Ja és az internet jól működik..

Elmondtam az ügyintézőnek, azt mondta holnap küldi a kollégájukat.

[ Szerkesztve ]

Levi

(#74780) pjen válasza Levi123 (#74779) üzenetére


pjen
félisten

Szia,huszon valahány csatorna bejön box nélkül is,ha van DVB-C tuner a Tv ben.

(#74781) kezo0 válasza Levi123 (#74779) üzenetére


kezo0
addikt

A boxot próbáltad egy pár percre teljesen áramtalanítani?

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#74782) Levi123 válasza kezo0 (#74781) üzenetére


Levi123
senior tag

Igen, de nem segített.
@(#74780) pjen: köszi a tippet.

Levi

(#74783) ΞΔGLΞ válasza ztsoft (#74773) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ja bőven elég az FHD, minek is fejleszteni.... :DDD
______________

Amúgy meg...Japán, FHD adás 1989-ben!

(#74784) Livius válasza ΞΔGLΞ (#74783) üzenetére


Livius
őstag

Ez inkább csak egy felvétel volt akkor de nem live FHD. Úgy ahogy a mozis filmeket újra betudják digitalizálni FHD-ban szerintem ezt is, és kész.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#74785) matyee


matyee
őstag

Sziasztok!
Költözés miatt fontolgatom a upc internetet és tv-t, mert az új helyen jelentősen nagyobb sávszélességet szolgáltat, mint T-home (300mbit vs 30mbit). A T-vel relatíve elégedett vagyok, adsl stabil, iptv és megbízható. UPC-vel kapcsolatban mik a tapasztalatok? Tényleg korlátozza torrentezést? Relatíve sokat használom filmre, sorozatokra stb. Köszönöm előre is a segítséget!

(#74786) Gubek-Einste válasza matyee (#74785) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nyugodtan mehet a torrent, akár havi szinten több TB is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#74787) ΞΔGLΞ válasza Livius (#74784) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ez nem inkább, meg szerintem, hanem az első FHD adás Japánban. Ők 94-ben már a Lillehammer olimpia játékokat is fhd-ban nyomták. :)

usa
japán

[ Szerkesztve ]

(#74788) gduck válasza ΞΔGLΞ (#74787) üzenetére


gduck
addikt

Akkor egyszerű a képlet, 30 év múlva 2049-ben, nálunk is lesz 8K :U :C

[ Szerkesztve ]

(#74789) pjen válasza gduck (#74788) üzenetére


pjen
félisten

8 Tv re elosztva.

(#74790) 4Grider válasza pjen (#74789) üzenetére


4Grider
nagyúr

A UPC soha nem fogja elengedni a maximum 3 tv/háztartás agymenést. Egy ilyen tartalmat pedig minimum 2 előfizetői kártyával és vele összerendelt szolgáltatói eszközzel fognak védeni. ;]

(#74791) Laci.M


Laci.M
senior tag

Sziasztok.

A kérdésem feketével lentebb :)

Rövid történetem:
Digit kábel TV 2 helyen a kecóban, egyik CI, másik box. Tegnap bementem a UPC-hez, hogy lecserélném a boxot CI-ra. Csajszi mondja minden ok, marad minden ugyan annyi, megoldjuk. Kaptam két új CI kártyát, mert csak úgy engedte a gép. Hazamentem, beüzemelném erre mind a 3 kártya rossz onnantól. UPC 1221 azt mondja a csajszi fél óra duma után hogy visszahív. Visszahívott, nem jól regisztrálták őket az előfizuhoz, de ő megoldotta. Jó minden, de mondom hoppá HD-k nem mennek. Átkapcsolt másik csávóhoz, aki közli, hogy mivel eszközt cseréltem így már a prémium csomagba kell átváltanom, megszűnt a kedvezményem, ami plusz 2000 havonta. Mondom ne hülyéskedj, ez abszurdum, az egész TV szolgáltatás úgy ahogy van nem ér 2000-et, úgyhogy biztos nem fogadom el.Épp ideje lenne már a lineáris TV-nek kihalnia úgy ahogy van, nemhogy még emelnek is az áraikon.

Ma visszamegyek hozzájuk, és visszakérem a régi eszközt, biztos nem fogok többet fizetni (asszony miatt van csak).

A kérdés az lenne:
Ha visszakapom a boxot, akkor az abban levő kártáyát tudom használni egy másik apróról vásárolt Conax modullal? Vagy össze van rendelve minden az előfizetésemmel. Nem akarok extra felesleges eszközöket, dupla távirányítót... Nem akarok boxot, és pluszba fizetni sem szeretnék érte.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Aláírás

(#74792) 4Grider válasza Laci.M (#74791) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem jársz túl a UPC eszén. Az összes UPC előfizetői kártya csak a vele összerendelt eszközzel működik...

(#74793) Laci.M válasza 4Grider (#74792) üzenetére


Laci.M
senior tag

Köszönöm a választ. Nem túljárni akarok, csak nem szeretem ha lehúznak és hülyének néznek. Prémium csomagot vegyem meg, de egy prémium csatornáról se tudok amit vetítenének.

Sajnos itt a lakásban csak UPC van, el se tudok menni sehova. Akkor jön vissza a box, és a dupla távos. :W

Fejlődik a technika ezerrel alig győzzük követni!

Aláírás

(#74794) pjen válasza Laci.M (#74793) üzenetére


pjen
félisten

A UPC távja tudja kezelni a Tv-t.Nem kell kettő.

(#74795) kali válasza pjen (#74794) üzenetére


kali
legenda

Sőt, ideális esetben fordítva is működik, mi is inkább a tévé távirányítójával kezeljük a szolgáltatós boxot is.

(#74796) 4Grider válasza Laci.M (#74793) üzenetére


4Grider
nagyúr

Még majd azzal szívatnak meg, hogy kapsz egy Horizon boxot...

(#74797) Laci.M válasza pjen (#74794) üzenetére


Laci.M
senior tag

Hálóba lesz a TV, ahol a legfontosabb az elalvás időzítő bekapcsolása, fényerő állítása, kodi irányítása CEC-en keresztül. Nem lehet kiváltani vele a gyári távost, ezekre nem lehet betanítani a UPC távost. Nagymamáknak jó, egyéb felhasználásra nem.

Szerencsére nappali TV-n marad a CI.

Aláírás

(#74798) blakey válasza Laci.M (#74797) üzenetére


blakey
titán

Akkor miért nem veszel egy droidos kisboxot és használod a Horizon GO-t? Még új előfizetés sem kell hozzá. CEC-en keresztül tudnád használni.

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#74799) bounty123 válasza Laci.M (#74793) üzenetére


bounty123
őstag

A Logitechnek a Harmony szériája nagyon bevált nálam, itt 6db távirányítót vált ki egy 650-es - egy gomb bekapcsol minden szükséges eszközt, a hangerő az erősítőt irányítja, programozható extra gombok stb.

[ Szerkesztve ]

(#74800) Laci.M válasza blakey (#74798) üzenetére


Laci.M
senior tag

Ott van a Raspberry PI, Kodival, torrennttel, médiaszerverrel, mindennel, nincs szükségem droidra. Rajtam múlna TV előfizum se lenne, de barátnőm ragaszkodik hozzá. Én mondtam neki, hogy ezt az utat támogatnám, de nem hajlik a modern dolgok felé annyira mint én.

Eddig is kibírtam a boxot, továbbra is ki fogom. Csak most zavar ez a sok óra extra kör. Kétszer elmenni személyesen az ügyfélszolgálatra, extra kocsikázás, egy óra telefonálás, még egy extra óra próbálkozás, és közbe semmi nem változik végül. Ez kb 6 óra felesleges időtöltés, plusz a gázolaj csak azért, mert az ügyfélszolgálatos nem tájékoztatott, illetve a UPC hozzáállása miatt a dologhoz.

Igazából az jobban zavar, hogy hetente újra kell indítanom a Connect Boxot, mert a telefonokat, okos otthon cuccokat ledobja, használhatatlanul lassúvá válik.

Most ezt a békát lenyelem, és csöndben használom tovább a szolgáltatásukat mindaddig amíg újra fel nem csesznek.

Aláírás

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.