Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68101) TeeJay


TeeJay
félisten

DVB-C-n sima ügy lesz 4K adást is tolni, vajon IPTV-n mekkora bitrátát szeretnének majd erre és mi lesz ha a családban 4 TV van és mindegyiken mást akarnak nézni?
Tökéletes a DVB-C kell a fenének IPTV...

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#68102) Zotyatv


Zotyatv
tag

Kellemes Ünnepeket!
Szeretném, ha segítenétek a UPC free-wifi beállításában a Xiaomi redmi note 4 telefonomon.
Ezekkel a kifejezésekkel nem boldogulok, hogy mit kell beírni:
CA TANÚSÍTVÁNY
DOMAIN
AZONOSSÁG
NÉV NÉLKÜLI IDENTITÁS
Köszönöm!

(#68103) pjen válasza TeeJay (#68096) üzenetére


pjen
félisten

Nem kötelező előfizetni.Ez piac.Ő ennyit kér,Te vagy megrizeted,vagy nem.

(#68104) Lazarski válasza TeeJay (#68096) üzenetére


Lazarski
kezdő

A büntetés nem megoldás, mert a felhasználókkal fizettetik meg a büntetést, csak a jogi szabályozás érhet valamit. Az ilyesmit szerintem ne várd, hogy szabályozzák/büntetik, ahogy előttem is írták, ők nyújtanak egy szolgáltatást, aminek vannak technikai feltételei, hogyha nem tetszik akkor nem fizetsz rá elő, de elvileg semmilyen jogsértő nincs abban, hogy külön eszközöket osztanak a szolgáltatáshoz (a környezetkímélő megsemmisítésről kötelesek gondoskodni). A statisztikák szerint az átlag felhasználó 1 vagy 2 tévén nézi a szolgáltatást, úgyhogy a felár az erős túlzás úgy, hogy az első box/kártya ingyenes. Ettől függetlenül még tényleg pofátlanul sokat kérnek érte a versenytársakhoz képest, de az újaknak úgy tudom már ingyen adják.

[ Szerkesztve ]

(#68105) pinnacle válasza Zotyatv (#68102) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Itt van a Wi-Free beállítása.

(#68106) Toth_Jani válasza TeeJay (#68096) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Hát igen milyen jó is volt mielőtt a UPC felvásárolta a helyi hálózatot, a digitális adás kódolatlan volt, így elég volt az Internetre előfizetni a TV jele meg benne volt a kábelben.
Vagy 30 éve mikor a HBO egy sima szűrővel "kódolt" és a sarki fűszeresnél árulták kilóra a szűrőt pult alatt.
Na de így lehet próbálkozni, a lopással!

(#68107) Watercolour válasza wjbhbdux (#68097) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Próbáld másik böngészőben, privát böngészőablakban vagy töröld a upc.hu domainhez tartozó sütiket.

(#68108) net91


net91
senior tag

Sziasztok,

Az egyik TV-n olyan gyenge a jel, hogy egyes adók be sem jönnek.

A társasházban lakom. A lakásban a folyosón van egy elosztó, ahonnét három szobába van koax kábel kihúzva a falba. A UPC bejövő koax kábelje rácsatlakozik erre az elosztóra. Az 1 számú szobában van a modem és itt kártyával használjuk a tv-t. Itt ez idáig az adás minőségével nem volt probléma a jelerősség szinte maximális. Pedig itt egy elosztó is van (-3 dB).
Most a 2. számú szobában lévő tv-hez egy Horizon box-ot csatlakoztattam, ahol a box kijelzése alapján a jelerősség éppen csak valamivel több a semminél (közvetlenül elosztó nélkül).
Ugyanazon minőségű kábel megy a szobákba és mégis ennyire más a jelerősség? Vagy a csodabox lehet a hiba forrása?

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#68109) Intruder2k5 válasza net91 (#68108) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Amit házilag meg tudsz tenni, hogy a TV-t átviszed a "rossz kábelhez", és leteszteled azzal is. Ha úgy jó, akkor hibabejelentő, és cseréljék a boxot. Ha nem jó azzal sem, akkor nézd át a kötéseket, lehet valahol ki van lazulva, vagy zárlatos, esetleg ha cserélhető - nincs befalazva -, akkor cseréld ki a koax kábelt.

szerk. Vagy esetleg a Horizon boxot is átviheted a "jó kábelhez", hogy ott milyen értékeket mutat.

[ Szerkesztve ]

(#68110) kabelmania27 válasza net91 (#68108) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szia!
Ha megnézed a modem értékeket és a hármas osztó tipusát (esetleg egy képet tudnál készíteni) kitudjuk számolni, kb milyen a bejövő jelerősség.
A modemes szobában splitter vagy tap tipusú osztó van? Tap esetén a modem melyik kimenetben van?
Ebben az esetben olyan hármast szoktak bekötni , amelynek az egyik kimenete kevesebbet -3,5 másik két kimenete -7,5dB-t csillapít, modemes szobába kettes splitter, így mind a négy eszköz kb egyforma jelerősséget kap.
A továbbosztott ágat (modemes szoba) a hármas osztó kisebb csillapítású kimenetre szokták kötni.
Ha a problémás szobában bent maradt a tv aljzat akkor az okozhat problémát.
Előfordulhat boxprobléma.

[ Szerkesztve ]

(#68111) net91 válasza Intruder2k5 (#68109) üzenetére


net91
senior tag

Köszönöm a válaszokat!

A vezeték falazva van, tehát lehet az lesz, hogy átviszem a másik szobából a tv-t kipróbálni.

@kábelmánia:
A problémás tv teljesen független a másik szobában lévő modemtől és elosztótól. A tv koax kábele a tv csatlakozóaljzatról kapja a jelet. A másik szobában lévő tv és modem is az ott található tv csatlakozóaljzatról kapja a jelet.
Eddig csak analóg adó ment a problémás tv-n, most próbaképpen csatlakoztattam a horizon box-ot (amely közel két éve porosodott a dobozában).

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#68112) kabelmania27 válasza net91 (#68111) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha az aljzat belsejét kivették akkor nincs gond.

(#68113) net91 válasza kabelmania27 (#68112) üzenetére


net91
senior tag

szerk: privát ment

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#68114) takos


takos
tag

Nekem olyan problémám van, hogy eddig a Samsung Tv-n a Guide alatt szépen ment a betekintő kép, most hogy UPC-s előfizető lettem, csak "homokórázás" van, nem látom kicsiben az aktuális műsort.
Megoldás? Ötlet?

A vasam? Lenovo S400U, Intel Core i5-3337M,524HDD+24SSD, 8GB DDR3 1600MHZ

(#68115) viktorhu válasza TeeJay (#68101) üzenetére


viktorhu
veterán

Pontosabban DVB-UHD-vel lehet majd 4k-t tolni, ami nem kompatibilis a meglévő tunerekkel, szóval lehet kidobni a tévéket - vagy kell egy set top box, amit mennyivel egyszerűbb fejleszteni / cserélni, ha már ott a jó minőségű kijelző. Csak az a baj, hogy ehhez sávszélesség is kell, két hd adót ki lehet dobni egy ilyenért, akkor is, ha nem nézed őket, miközben ip alapon csak akkor kellene jönnie, ha nézed. (Akkor sem a te sávszélességedet használná, ugyanúgy fenn lenne tartva külön sáv a tévének, de azon csak a szegmensben épp nézett csatornák mennének, és arra a streamre csatlakoznának rá a set top boxok.) Hogy a négy darab 4k adás mikorra lesz engedélyezett iptv-n, azt nem tudom, de lehet, hogy előbb, mint hogy mind a négy tévédet lecseréld dvb-uhd szabványúra, arról nem is beszélve, hogy hely úgysem lesz rá a kábelen, úgyhogy valószínűbb, hogy a dvb-uhd-t ip alapon fogják majd adni, legalábbis a szabványalkotó számol vele.Ehhez persze megint set top box kell majd, vagy kompatibilis tévé, szóval egyre nehezebb kérdés lesz ez.

(#68116) mikung


mikung
aktív tag

Valamiről durván lemaradtam, van már upgradelt Horizon HD Box ?

https://forum.upc.eu/t5/televizio-technikai-segitseg/samsung-horizon-hd-box/m-p/12158#M480

(#68117) szabogabor10 válasza mikung (#68116) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nem maradtál le semmiről, nincs idehaza Samsung box, és nem is lesz.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#68118) Intruder2k5 válasza szabogabor10 (#68117) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szó nincs Samsung boxról, csak valami módosított verzióról.

"az újabban kiadott Horizon box-oknál már megszűnt (amiket már az új hosszú alakú - tv távirányítására is képes - távirányítóval adnak)"

(#68119) realmadrid


realmadrid
aktív tag

Sziasztok, a Cisco 8485DVB Mediboxban milyen tuner van ? DVB-C ? Digitv szabadonfogható adásaihoz jó ? Köszi.

A sas nem vadászik legyekre

(#68120) Livius válasza realmadrid (#68119) üzenetére


Livius
őstag

Ezt ilyen egyszerű lenne kideríteni!

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#68121) TeeJay válasza viktorhu (#68115) üzenetére


TeeJay
félisten

FTTH-n a felfelé és lefelé sáv mellett megy a VOD is
oda nem hiszem hogy nehéz lenne berakni 4K adást amikor az független az internet sávszélességtől
jelenleg ott koax-on egy 8MHz-es frekin elfér 3-4 1080i adás vagy 6-8 SD adás is
jobb kódolással simán 2darab 4K elfér ugyanígy és akkor még mindig ott a lehetőség hogy új TV-ben lesz ilyen tuner és nem kell külön eszköz
mind örökké eszközöket használni és felárért bérelni

nálunk 3 darab LG TV van mindben van DVB-C tuner így a DIGI fullos családi csomagot gond nélkül nézzük gyönyörű minőségben felár meg plusz eszköz nélkül
ezt semmiért nem cserélném el
az se érdekel ha nem lesz 4K csatorna csak maradjon így mert bármikor tudok róla felvenni és egyszerű és tökéletes a szolgáltatás

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#68122) Livius válasza viktorhu (#68115) üzenetére


Livius
őstag

Ez az egész 4K tv csatorna szolgáltatás még lesz vagy 15-20 év mire alap lesz nálunk itthon, kb úgy elsőre tippelve. Az egyik legnagyobb konkurencia, a T akkora hulladék a hálózati sávszélességével országos szinten 4K-hoz IPTV-én, hogy nagyon nem fog sietni a többi konkurencia az amúgy is költséges fejlesztéssel erre. A többi szolgáltató picivel túllövi majd mindig a sereghajtót kicsit valamiben és annyi lesz, nem fognak elszáguldani egymás mellett a szolgáltatók tudásban, technológiában, mivel nem éri meg nekik.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#68123) viktorhu válasza Livius (#68122) üzenetére


viktorhu
veterán

Ezt igaziból TeeJay-nek címezheted, ő érvelt a 4k adással. Én amiben nem hiszek, az a lineáris tévézés fennmaradása a jelenlegi formájában. Egyszerűen háromszor végig lehet pörgetni a csatornákat anélkül, hogy bármi érdekeset találnál, és ez már 15 éve is így volt, csak akkor nem volt alternatíva, ma viszont már semmi nem szól amellett, hogy az ember a távirányítót kapcsolgassa, maximum a magyar nyelvű alternatíva szűkössége. Az USA-ban éppen emiatt elég drasztikusan esik vissza a tévézés aránya a stream szolgáltatások javára, főleg a fiatalabb korosztályban. Hogyan oldod meg DVB-C-n, hogy azt nézz, amit éppen szeretnél?

Szinte biztos vagyok benne, hogy a upc nem fog ftth-t adni, ők egy igazi kábelcég, amit pont az is mutat, hogy még ott is koaxoznak, ahol a lakásba vitték az optikát, vagyis ahol semmi értelme nem volna. És ahogy az 500/22-ből sem lett felhördülés a feltöltési sávszélesség miatt, az 1000/30-ból sem lesz, a felhasználók annyit fognak tudni, hogy ezres netük van. (Ahogy a set top boxok miatt sem panaszkodnak az emberek - a többség szó nélkül elfogadja, és még örül is a pluszfunkcióknak). Ehhez meg nem kell ajtóról ajtóra járva mindenkinek ftth-ra átépíteni a hálózatot, csak végberendezéseket kell cserélni az ezres netet igénylő felhasználóknál.

(#68124) Gubek-Einste válasza takos (#68114) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Többek is tapasztalták már ezt de megoldás nem született rá.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#68125) hawyka válasza viktorhu (#68115) üzenetére


hawyka
tag

Mondjuk egy a magyarhoz hasonló piacon, ahol senki semmiért nem hajlandó (felárat) fizetni, sztem nincs is nagyon értelme kereskedelmi 4K adásról beszélni.
Mert ha mégis bejön egyszer, az műszakilag/tartalmilag is akkora befektetés, h egy szolgáltató sem fogja kódolatlan dévébécén tolni. Max tesztjelleggel.
A digi árképzésébe meg nem érdemes belemenni, az egy olyan történet amit a 2 nagy sosem vállalna be...

[ Szerkesztve ]

(#68126) 4Grider válasza hawyka (#68125) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ne felejtsd el, hogy rengeteg UPC-s külön fizet a HD-s adásokért, és egy csomó HBO előfizető van. Persze ha fos csatornát nyomnak UHD-ban, logikus, hogy azért a kutya nem fizet...

(#68127) hawyka válasza 4Grider (#68126) üzenetére


hawyka
tag

“rengeteg UPC-s külön fizet a HD-s adásokért”

Ezt nem tudom, de ha tényleg sokan megfizetnék azt a +ezrest, nem hiszem, hogy az alapszolgáltatás részéve tették volna a hd-t az új előfizetőknek. A felvevős boxszal szerintem hasonló a helyzet, nem véletlenül spórolták ki a hddt az újabb horizonból.

[ Szerkesztve ]

(#68128) degec


degec
senior tag

Létezik hogy az upc blokkolja a VPN-es dolgokat? Gépemről szeretnék VPN kapcsolatot létesíteni egy másik gépre ez upc alól nem megy , telekom alól vígan.. azon a gépen semmilyen ip vagy ilyesmi korlátozás nincs.
:F :F Köszönöm ha segít valaki !

(#68129) degec válasza degec (#68128) üzenetére


degec
senior tag

ipv6 átkattintva 4 re és megy minden...

(#68130) Simba86 válasza degec (#68128) üzenetére


Simba86
senior tag

Nekem tökéletesen megy otthonról, UPC alól a céges vpn, így kétlem, hogy blokkolná...

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#68131) Livius válasza hawyka (#68127) üzenetére


Livius
őstag

HBO esetleg valami más mozi csatorna lesz az első és sokáig az egyetlen amire majd valamikor meglehet a 4K, de hosszú ideig több nem is lesz, az biztos.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#68132) tibitabbi


tibitabbi
kezdő

Ez mitől van?

[ Szerkesztve ]

(#68133) kali válasza degec (#68128) üzenetére


kali
legenda

Nálunk (is) megy a VPN, IPv4 van csak, a szolgáltatós HGW Bridge módban.

(#68134) hawyka válasza Livius (#68131) üzenetére


hawyka
tag

Vagy sport, én inkább arra tippelnék^^

[ Szerkesztve ]

(#68135) tibitabbi


tibitabbi
kezdő

Ez miez, tudja valaki? Plz.

(#68136) Laza... válasza tibitabbi (#68135) üzenetére


Laza...
addikt

Fos az egész myupc. Általában is, de most teljesen

Never give up!

(#68137) wjbhbdux válasza Laza... (#68136) üzenetére


wjbhbdux
veterán

vetélkednek a magyar vodafone honlapjának stabilitásával. bár az legalább fixen a befizetési határidő estéjén szokott leállni ;]

/s

(#68138) tibitabbi válasza Laza... (#68136) üzenetére


tibitabbi
kezdő

Köszi, így már értem.

(#68139) TeeJay válasza viktorhu (#68123) üzenetére


TeeJay
félisten

nekem akkor is még 10év múlva is tökéletes lesz FTTH-n a DVB-C 1080i
legalább ahhoz nem kell eszköz és tudom rögzíteni sima külső HDD-re
árban is tökéletes

UPC meg szerintem magát fogja megszívatni ha ED3.1-re fog építkezni
de majd a jövő megmondja mi lesz

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#68140) adika4444 válasza viktorhu (#68123) üzenetére


adika4444
addikt

1000/30? :Y
Nem lesz az kicsit kevés felfelé az 1000-hez? Mert pl. a 100-nál is az ilyen 8--10 Mbps alatt ahogy tudom a letöltés is megszenvedi... Sztem 1000-hez legalább 50 de inkább 100 up kéne, utóbbi persze ED3-nál kb lehetetlen, de azért a 40--50 Mbps talán még működhet, nem?

üdv, adika4444

(#68141) TeeJay válasza adika4444 (#68140) üzenetére


TeeJay
félisten

elvből nem fognak többet adni
mivel a torrentesek ezt a jelenlegi 500/22-ből a 22megabitet egész nap csutkára tudják járatni
úgy meg 4US stream 108megabitje karcsú lesz 50-100 felhasználóra osztva

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#68142) viktorhu válasza adika4444 (#68140) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem tud többet, ha az ed3.1-et félig implementálja (csak letöltésre). Így tudják megoldani átépítés nélkül az ed3.1-et.

(#68143) Lacccca87 válasza wjbhbdux (#68137) üzenetére


Lacccca87
őstag

Soha nem értem miért kell húzni a beifzetést az utolsó pillanatig. Ha valamit nem tudok megfizetni arra a szolgáltatásra nem fizetek elő. Ha meg ki tudom fizeni akkor meg mind1 ha egyből befizetem és legalább tudom hogy hol állok anyagilag.

(#68144) mikung válasza Lacccca87 (#68143) üzenetére


mikung
aktív tag

Amíg nálad a pénz, te vagy előnyben. Te használod, nálad kamatozik. Nem mellesleg ha gond van a szolgáltatással, nem kell pitizni hogy mennyi a visszatérítés, hogyan történik, kinek mihez van joga, ... stb. .

Ha minden rendben, határidőre kifizeted. Ha 2 hétig nem volt szolgáltatás, nem fizetsz, hanem "leültök megbeszélni". Hidd el, a szolgáltató segítőkészebb míg nálad a havidíj. ;)

(#68145) Laza... válasza mikung (#68144) üzenetére


Laza...
addikt

Szerintem egy másik világban élsz :DDD

Never give up!

(#68146) Toth_Jani válasza Lacccca87 (#68143) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Nem én húzom a befizetést az utolsó pillanatig hanem a UPC a befizetés határ napján indítja a folyószámlára a csoportos terhelést, így még 2 napig a MyUPC-n úgy látszik mintha tartozásom volna.
24 forint a beszedés költsége, ennyit nekem megér hogy ne kellejen vele foglalkoznom!! :)

[ Szerkesztve ]

(#68147) Lacccca87 válasza mikung (#68144) üzenetére


Lacccca87
őstag

El vagy tévedve.
Kamatozik? 5-10e Ft ról beszélünk ..... Használod? Mire? Kölcsönadod uzsorakamatra vagy mi? Az a pénz már gyakorlatilag el van költve nem költheted el kétszer.

Teljesen mind1 hol a pénz egy folyamatos szerződéses viszonyon alapuló szolgáltatásban. Ha nem fizeted ki, elesel a ködbér jogától úgy mellesleg, szóval még a pitizés is felesleges ezután.

A szolgáltatót pont nem fogja érdekelni hogy nálad a havidíj amíg a szerződésben foglaltak szerint járnak el, max te kapsz a nyakadba egy pert meg egy behajtást.

#68146:

Azért a kettő között van különbség. amiről én beszéltem az az addig húzom a határidőt amíg csak lehet aztán meg sírok hogy nem tudom időben befizetni és büntetést kapok. Amiről te bezsélsz az ha van fedezet a számlán mindig rendben teljesül ( az hogy az oldalon nem könyvelik el egyből az már könyvelés és technikai kérdés)

[ Szerkesztve ]

(#68148) Laza...


Laza...
addikt

A myupc oldalon (ha épp müxik...), nekem folyamatos 1ft-os tartozásom van. Bosszantó...

Never give up!

(#68149) Tamás34


Tamás34
senior tag

Comedy Central 25, Comedy Central Family 26, RTL Spike 27, Paramount Channel 28-as csatornára rakták fel, ennek mi értelme volt? :U

[ Szerkesztve ]

LG48C2OLED- Samsung Galaxy S23 Ultra-Xiaomi wath s1 Pro-Amazfit Balance Grey

(#68150) gduck válasza Intruder2k5 (#68118) üzenetére


gduck
addikt

Szerintem az téves infó, sehol nem olvastam hogy ezt upgradelték volna... A hűtőborda és a DBV-C tuner melegszik elég rendesen (előbbinek mondjuk az a dolga :) ). Nem hiszem, hogy visszább vették volna a chip működési frekvenciáját, így is küszködik a szoftverrel. Arról se hallottam hogy hűtőventi került volna bele vagy szellőző nyílások kerültek volna a ház tetejére. Szóval sajnos továbbra is oldalon próbál a hő kifelé menni, ami majd a kánikulában nem lesz egyszerű feladat...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.