Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67501) ilias válasza #21610240 (#67496) üzenetére


ilias
tag

A négynapos hétvégét tekintve akkor 3 nap alatt fogják bekötni. ;)
Négy betűs nálunk 1.5-2 hónap alatt köt be a szomszédok elbeszélése alapján.

Én most pénteken du. 4 körül kértem egy szolgáltatás változtatást, tegnap, hétfőn 9-re jött a szerelő az új modemmel.

(#67502) ilias


ilias
tag

HBO GO-hoz szükséges regisztrációs adatokat mikor küldi el a szolgáltató? Ma már üzemel a MaxPak. Nem türelmetlenségből kérdezem, pusztán kíváncsiságból.

Köszi!

(#67503) fokukac


fokukac
nagyúr

Hello, nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy a TV-szolgáltatás is helyhez kötött?
A barátnőm az irodájába csomagot kötött (újított meg), és kapott hozzá mediacard-ot, és ott ugye nincs tévé, csak a netet használják. Ha hazahozza a mediacard-ot, itthon használhatnánk elméletben azzal az előfizetői kártyával mondjuk a kisszobában?

Vagy, alternatív lehetőség, használhatnám-e a mediacardhoz adott CI-modult a saját előfizetésemmel (ha már nagyon unom a Horizon box-ot), vagy a modul és a kártya is össze van kötve? (azaz másik kártyával nem működik)

Köszi előre is,

@

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#67504) kabelmania27 válasza fokukac (#67503) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Médiacard előfizetéshez van kötve, ettől független máshol is tudod használni csak a megfelelő aktiválási kódot kell beírni, vagy elindítasz egy keresést.

(#67505) nicu71 válasza ilias (#67502) üzenetére


nicu71
addikt

irj a facebook oldalukra üzit,pár ora mulva küldik ,igy a leggyorsabb ;)

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#67506) kezo0 válasza fokukac (#67503) üzenetére


kezo0
addikt

A modul és a kártya párosítva vannak, tehát a modul nem fog másik kártyával működni.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#67507) Shurycen


Shurycen
tag

Sziasztok!

Nemrég váltottam Happy Home csomagra és kaptam új MediaBox-ot amit optikai kábellel összekötöttem a Yamaha házimozi erősítőmmel. Az rendben van hogy az SD csatornákon stereo a hang de a HD csatornákon is? Létezik, hogy sehol nincs Dolby Digital 5.1? Még akkor sem ha filmet adnak a HD csatornákon?

Még egy kérdés, eddig HD MediaCardom volt vagyis nem.volt plusz távirányító, hanem az LG TV-m saját távirányítóját használtam. Ezen van egy gomb amivel az előző csatornára ugorhatok és vissza, pl ha két meccset néztem, mint most Bajnokok Ligája idején.. itt most nincs ilyen megoldás? Csak az hogy Guide és kikeresem vagy beírom a másik csatorna számát?

Köszönöm!

(#67508) cstibi73 válasza Shurycen (#67507) üzenetére


cstibi73
tag

Az utolsó kérdésedre: Horizon box táv-on recall gombbal lehet az előző csatornára váltani.

[ Szerkesztve ]

(#67509) nicu71 válasza Shurycen (#67507) üzenetére


nicu71
addikt

elsó kérdésre pedig ,nem minden HD csatornához tartozik 5.1 ,és ahol van ,ott sem mindenhez.HBO HD-n elég sok filmhez elérhető,úgy emlékszek az MTV LIVE HD-n is,Duna Tv-n egyes közvetitések pl Eurovizió, újévi koncert Bécsből /jövőre nem biztos ,elvégre LJ szerint alig van már fehér keresztény ottan/
meg még van biztos egy pár csati ahol ki lehet fogni az 5.1et

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#67512) #21610240 válasza ilias (#67501) üzenetére


#21610240
törölt tag

Köszönöm mindenkinek a válaszokat.

(#67513) Shurycen válasza nicu71 (#67509) üzenetére


Shurycen
tag

Uraim Köszönöm a válaszokat. Btw az én távirányítómon nincs recall gomb :(

(#67514) cstibi73 válasza Shurycen (#67513) üzenetére


cstibi73
tag

Nem ilyen távirányítód van? kép link
(legalsó bal oldali gomb)

(#67515) LouiS22


LouiS22
veterán

Az alábbi mondemértékek okésak, ugyE? CISCO.

Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: -0.2 dBmV 38.7 dB
Channel 2: 1.3 dBmV 39.4 dB
Channel 3: 1.2 dBmV 40.0 dB
Channel 4: 1.0 dBmV 39.9 dB
Channel 5: 0.6 dBmV 39.2 dB
Channel 6: 0.2 dBmV 39.1 dB
Channel 7: 0.1 dBmV 39.4 dB
Channel 8: 0.0 dBmV 39.3 dB

Upstream Channels
Power Level:
Channel 1: 47.5 dBmV
Channel 2: 47.2 dBmV
Channel 3: 47.4 dBmV
Channel 4: 47.7 dBmV

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#67516) Fagyi


Fagyi
aktív tag

A Horizon Hd box-al (nem felvevős) készült felvételt, külső tárolóról (pendrive, hdd) le lehet menteni?

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#67517) kabelmania27 válasza LouiS22 (#67515) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Okésak. Ha megnézed milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító meg tudjuk írni, hogy a későbbiekben kell-e szakadástól tartanod.

[ Szerkesztve ]

(#67518) LouiS22 válasza kabelmania27 (#67517) üzenetére


LouiS22
veterán

Megnézem majd, de így most azzal szembesültem, hogy 1. vagy a router problémázik, vagy van egy eszköz a hálózatban, ami miatt órási pingek keletkeznek. Nem vagyok boldog. :D

1 <1 ms <1 ms <1 ms ArcherC7.lan [192.168.0.1]
2 1202 ms 617 ms 1558 ms catv-89-133-135-254.catv.broadband.hu [89.133.135.254]
3 579 ms 555 ms 403 ms catv-89-135-220-93.catv.broadband.hu [89.135.220.93]
4 593 ms 780 ms 1018 ms hu-bud04a-rc1-ae52-2030.aorta.net [84.116.241.38]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#67519) kabelmania27 válasza LouiS22 (#67518) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Okés, majd nézd meg illetve router nélkül is mérj.

(#67520) Shurycen válasza cstibi73 (#67514) üzenetére


Shurycen
tag

Sajnos a tiéd nem látom, nem működik a link, de az enyém ILYEN!

(#67521) Laza... válasza Shurycen (#67520) üzenetére


Laza...
addikt

Igen, nekünk nincs olyan gomb sajna :(( Ilyen az övé: [link]

Never give up!

(#67522) rozsomak válasza Laza... (#67521) üzenetére


rozsomak
tag

a VOL és CH gombok közötti "<- back" gombot megnyomva ugyanazt a funkciót kapod

-=< Power is Nothing without Control >=-

(#67523) Laza... válasza rozsomak (#67522) üzenetére


Laza...
addikt

:N

Never give up!

(#67524) ztsoft válasza Fagyi (#67516) üzenetére


ztsoft
őstag

Szia!

Egy kicsit kusza lett a kérdésed. :))

Horizon Hd box-al (nem felvevős) készült felvételt
Eddigi ismereteim szerint mind felvevősek, csak a felvétel opció ebben az esetben annyit tesz, hogy a UPC add hozzá külső HDD-t, felvétel opció nélkül a saját használható.

Hogy a kérdésedre is válaszoljak. Ami nálam volt, az Ext4-re formázta a HDD-t, meg egy, csak root számára olvasható könyvtárban (a nevére már nem emlékszem) tárolta a felvételeket, egyéb adatokat. Egy kis ügyeskedéssel (Linux alatt) ki lehet menteni az adatokat, felvételeket.

Az már más kérdés, hogy meglehet-e nézni. Sajnos a válasz az nem, mivel kódolva készül a felvétel, így csak azon a készüléken lehet megnézni, ami készítette.

Léteznek olyan készülékek, amiken ez kijátszható, de erre már Neked kell rákeresni.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#67525) Schweini


Schweini
tag

Sziasztok!

Digital Bronze csomagunk van itthon. A honlap szerint ebben 32 HD csatorna található. Na most a gond, hogy nekem a közszolgálatin kívül nem jön semmi HD-ban. Sport 1/Sport 2 kellene elsősorban, de azok is csak SD-ben jönnek.
CI kártya van a tvben, nem tudom ez változtat-e valamin. Talán valamit be kell állítani? :F Ha tud valaki segíteni előre is köszi! :R

(#67526) ztsoft válasza Schweini (#67525) üzenetére


ztsoft
őstag

Szia!

Nézd meg, hogy mi tartozik az előfizetésedhez (szerződés, számla), a régebbiekhez nem járt alapból a HD csomag, azért külön kellett fizetni (megrendelni).

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#67527) Schweini válasza ztsoft (#67526) üzenetére


Schweini
tag

Nem túl régi előfizetés. A nethez is már ezt a Connect Boxot kaptuk. Az egyik szobában Mediabox van, a másik tv-ben ez a CI kártya. Kb. fél éves a szerződés és nincs rajta részletes leírás, csak a csomagok fajtája.

(#67528) ztsoft válasza Schweini (#67527) üzenetére


ztsoft
őstag

Nálam a számlán így szerepelnek (két Mediacard):

digital gold
HD csomag
HD plusz TV-n

Az enyémet közel egy éve kötöttem, akkor még külön kellett fizetni érte.

A box-on van HD csomag (jön az említett csatorna)? Ha igen, akkor próbáld meg felhívni a 1221-et, hátha csak adminisztrációs hiba van. Már jártam úgy az egyik Mediacard-dal.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#67529) Schweini válasza ztsoft (#67528) üzenetére


Schweini
tag

Nekem így néz ki:
digital bronze
internet 240Mbit
telefon
Kábeltv Horizon box + HD csomag, de ez akciós volt akkor (ingyenes) és lemondtam pár hónap után.

Horizon boxnál nincsenek külön HD csatornák megjelenítve, mindenből 1 van, de ott is csak a közszolgálatiak HD-k. Medicardos tv-nél sok csatornából 2 van (abból a 32-ből amiből van hd), de mindegyikből csak az SD jön be.
Lehetséges, hogy alapból nincs benne és kérni kell? De akkor ez elég érdekes, hogy az új ügyfelek egyből kapják ugyanabban a csomagban, ugyanazért a pénzért, aki meg már előfizető az nem.

(#67530) ztsoft válasza Schweini (#67529) üzenetére


ztsoft
őstag

Ezek alapján Neked nincs HD csomagod, esetleg meg lehet próbálni a 1221-en, hangoztatva, hogy már "ingyen" jár ahhoz a csomaghoz.

De akkor ez elég érdekes, hogy az új ügyfelek egyből kapják ugyanabban a csomagban, ugyanazért a pénzért, aki meg már előfizető az nem.

A UPC-nél vannak ennél durvább dolgok is, mint a meglévő ügyfélnek alkudozni kell a jobb havidíjért hűség újrakötésekor.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#67531) Schweini válasza Schweini (#67529) üzenetére


Schweini
tag

Köszi a segítséget! :R
Megtaláltam közben én is, hogy csak az a 6 csatorna van bent a csomagban, ami bejön HD-ban.
Viszont akkor a kérdés, hogy elő lehet fizetni a többi 26-ra külön, vagy új csomag kell?

[ Szerkesztve ]

(#67532) 4Grider válasza Schweini (#67531) üzenetére


4Grider
nagyúr

A HD csomagra elő lehet fizetni. Minden tv-n külön fizetni kell érte.

(#67533) Schweini válasza 4Grider (#67532) üzenetére


Schweini
tag

Értem, akkor hétfőn bemegyek megérdeklődni. 1 tv-re elég lenne igazából, de ezt is kicsit lehúzásnak érzem, hogy mindre külön fizetni.
Ezelőtt DIGI volt, de ott féláron többet kaptunk, mint itt. :(((

(#67534) 4Grider válasza Schweini (#67533) üzenetére


4Grider
nagyúr

Azt, hogy ez a cég lehúzós, nagyjából minden UPC-s látja. De a UPC területek 70%-án nincs valós konkurencia. (A Telekom nem az.)

(#67535) edward2


edward2
addikt

Bárkinek bármi problémája külföldi eléréssel? (budapest 11. kerület)

(#67536) Lazarski válasza edward2 (#67535) üzenetére


Lazarski
kezdő

Nincs gond. Mit nem érsz el?

(#67537) edward2 válasza Lazarski (#67536) üzenetére


edward2
addikt

legfőképpen külföldi oldalak közül vannak problémák illetve epic launcherbe se tudok belépni.

(#67538) Lazarski válasza edward2 (#67537) üzenetére


Lazarski
kezdő

Ha elárulod konkrétan mivel, akkor esetleg meg is tudjuk nézni, hogy nálunk mi a helyzet.
Addig érdemben nehéz segíteni... De ha titkos, akkor mindegy. Epicet nem használok. :)

[ Szerkesztve ]

(#67539) ilias válasza 4Grider (#67532) üzenetére


ilias
tag

A többi kártyának is hd-snak kell lennie, de HD csomagot csak egyet fizetsz.

(#67540) edward2 válasza Lazarski (#67538) üzenetére


edward2
addikt

közben mintha megjavult volna amúgy discordon közben kaptam mástól visszajelzést hasonló problémáról.

(#67541) ilias válasza nicu71 (#67505) üzenetére


ilias
tag

Rendben. Köszi!

(#67542) 4Grider válasza ilias (#67539) üzenetére


4Grider
nagyúr

Tök mindegy hogyan fogalmazod meg azt, hogy a HD csomagot előfizetők csak egyetlen tv-n tudják nézni a 6 alapon túli összes többi HD csatornát. Ha második-harmadik tv-n is látni akarják, akkor azokra is egyesével elő kell fizetni a HD tartalomra, különben csak az sd (és az alap 6 hd) csatornákat fogják tudni azokon nézni.

(#67543) ilias


ilias
tag

HBO 2-n bele akartam nézni egy filmbe, de azt írta ki, hogy korhatáros, így kell neki PIN kód, amire három próbálkozásom van. Honnan tudhatom meg, hogy mi a PIN kódom? Nem emlékszem, hogy korábban bármit is beállítottam volna. Vagy van esetleg egy gyári 0000 vagy 1234?
Köszi!

(#67544) 4Grider válasza ilias (#67543) üzenetére


4Grider
nagyúr

0000

(#67545) ilias válasza 4Grider (#67542) üzenetére


ilias
tag

Ha a HD-s kártya felára akkora az SD-hez képest, mint HD csomag, akkor adom. :)

(#67546) 4Grider válasza ilias (#67545) üzenetére


4Grider
nagyúr

A HD-s kártya ugyanaz, mint az SD-s kártya, csak más csatornákat engedélyeznek vele. Ha felára van a második-harmadik tv-n azon csatornák engedélyezésének, amiért az első tv-n már fizettél, akkor az adott csatornákért a második-harmadik tv-n fizetned kell. Hogy ugyanannyit, vagy kevesebbet, mint ha 2-3-szor fizetnél elő a HD csomagra, az már részletkérdés.

(#67547) ilias válasza 4Grider (#67544) üzenetére


ilias
tag

Köszi. Remélem nem két próbálkozásom fog maradni. :)

(#67548) Toth_Jani válasza 4Grider (#67546) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Azért szép már lassan jönnek ki a 8K-s TV-k, és az alap még mindig az SD csatorna, a HD még luxusnak számít. Az SD csatornákhoz viszont bőven elég a HD Ready TV is. :(
Még jó hogy most nekem is ingyen volt, de ha vége lesz kidobom az egész TV szolgáltatást, és marad a Net.

(#67549) fokukac


fokukac
nagyúr

Na, hát Mátyásföldön megint nincs net. Kb. éjjel 1-kor ment el. Reggel bejelentettem, délben felhívtak, hogy nem központi a hiba, hanem a lakásban lesz, most tudna jönni egy szerelő. Az asszony hazavágtázott, beengedte, kiderült, hogy már a házban sincs jel, tehát mégis az utcán van a probléma. Azóta várunk.
Remélem, hogy a hibaelhárítás ünnepnapokon is folyamatos, és nem hétfőn foglalkoznak vele legközelebb...
Morcos lennék, ha a négy napos ünnepen nem tudnék netflixezni...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#67550) robotnyk


robotnyk
tag

üdv!

csak áttételesen kapcsolódik a témához, de hátha valaki tudja a választ. szeretnék upc telefont használni a házon belül két helyen, dupla kézibeszélős megoldással. a második bázishoz is kell a telefonkábel ilyenkor? esetleg készülékfüggő? külön szinten lenne a kettő, és a kábelezés macerás.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.