Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44851) 4Grider válasza kpal (#44843) üzenetére


4Grider
nagyúr

UPC-nél ez csak a kódolatlan adók esetén igaz. Viszont mivel itt a nem prémium digitális csatornák kb. kétharmada is kódolt, azokat csak UPC előfizetői kártyával ÉS hozzá rögzített UPC eszközzel (STB vagy médiakártya) dekódolhatod. Saját eszközzel tehát nem. Ez nem Digi, hogy a digitális csatornák zömét kódolatlanul nyomják...

(#44852) prozodus válasza monosz (#44845) üzenetére


prozodus
őstag

Ha nem jelezted 2 héttel ezelőtt, egyértelműen bizonyíthatóan, akkor nem sok eslyed van, de hátha szerencséd lesz, ha vered a vasat.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#44853) Gyurka6 válasza Zitronensaft (#44850) üzenetére


Gyurka6
őstag

Majdnem, halványan azt jegyeztem meg, hogy nincs ci+ kártya, csak modul (és ilyent fogadó box kell), amibe többféle kódolású kártya mehet... és ez kábeles.

Gyurka

(#44854) blakey válasza 4Grider (#44851) üzenetére


blakey
titán

Abban az esetben ha olyan eszközt vesz ami CI+ kompatibilis és modul helyezhető bele akkor működni fog, tehát nem csak tv-vel működik hanem olyan STB-vel, lejátszóval amibe a modul is behelyezhető, csak a kártyás változat nem jó.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#44855) 4Grider válasza blakey (#44854) üzenetére


4Grider
nagyúr

A plusz UPC eszközt (jelen esetben a médiakártyát az előfizetői kártyával együtt) ezzel sem spórolja meg, tehát nem fizet a UPC felé egy fillérrel sem kevesebbet attól, hogy saját eszközt használ a 2.-3. tv-jén.

(#44856) blakey válasza 4Grider (#44855) üzenetére


blakey
titán

Második, harmadik eszköz esetén igen, nincs értelme saját eszközre beruházni, max. ha már megvan.
Arra írtam, hogy külső eszközt is használhat ha CI+ modullal lehet "etetni".

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#44857) metaa


metaa
tag

Sziasztok!

Kis segítségre lenne szükségem. A napokban lett felemelve az internetünk sávszélessége 120 mbps-re és mivel még sosem volt ekkora sávszélem, gondoltam megkérdem a hozzáértőket.

A kábeles sebesség oké (120/10 stabil), a WiFi-t 3 eszközön próbáltam (Sony Z3 Compact, Samsung Galaxy Core Prime, TP-Link TL-WN722N) és mindegyiken maximum 40-50 mbps jött át. Kipróbáltam, hogy átállítom 5 GHz-re a WiFi-t, de ezt sajnos csak a Sony telefonom támogatja, ott ~100 mbps jött át, tehát mondhatjuk, hogy ez rendben van. Mivel nem szeretnénk ezért új telefont és új WiFi sticket venni, az lenne a kérdésem, hogy valamilyen módon megoldható, hogy a 2.4 GHz-es WiFi-n tudjam használni a 120 mbps-t? Érdemes az UPC-nél reklamálni új eszközért vagy esetleg a meglévő (Ubee EVW3226) után kötni egy másfajta eszközt és úgy kipróbálni, hogy javul-e a sebesség?

Köszi előre is.

(#44858) 4Grider válasza blakey (#44856) üzenetére


4Grider
nagyúr

Erre írtam én azt, hogy:
"nem prémium digitális csatornák kb. kétharmada is kódolt, azokat csak UPC előfizetői kártyával ÉS hozzá rögzített UPC eszközzel (STB vagy médiakártya) dekódolhatod."
A saját CI+-os eszközöd sem tudja ui. előfizetői kártya és UPC modul nélkül dekódolni a kódolt adásokat. Így ugyanúgy vonatkozik az első vevőkészülékre is, hogy saját eszközzel ott sem tud spórolni, max. a felvevős UPC eszköz havidíjkülönbözetét.

(#44859) Nxn908xxx


Nxn908xxx
őstag

Sziasztok! Nem teljesen ehhez a témához kapcsolódik de máshol nem tudom megkérdezni.
Tehát az lenne a kérdésem, hogy ugyan azon a helyen más szolgáltatóval/csomaggal eltérő lehet a ping? Tehát ha például van most egy upc 60-as netem, és váltanék egy 240-re, vagy digire például akkor lehetne egy adott szerveren alacsonyabb a ping?

(#44860) 4Grider válasza metaa (#44857) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem, a 2.4 GHz-es wlan-on nem várható el a 120 Mbps folyamatos átviteli sebesség, max. laboratóriumi körülmények és erre kihegyezett eszközök között. De mobil eszközöknél ennek nincs is sok értelme...

(#44861) 4Grider válasza Nxn908xxx (#44859) üzenetére


4Grider
nagyúr

Szolgáltatón belül nem valószínű, mert ugyanaz lesz az útvonal közted és a távoli szerver között, így hiába a nagyobb sávszél, a ping attól nem változik.
Másik szolgáltatóval értelemszerűen más lesz az útvonal, így a ping is változni fog. Kérdés, hogy felfelé vagy lefelé...

(#44862) blakey válasza 4Grider (#44858) üzenetére


blakey
titán

Egyértelmű, hogy nem tudja, ilyet senki sem írt, hogy tudja. Ha megvan a jól bevált rögzítős CI+-os eszköze akkor tudja használni a kártyát, hogy mennyit spórol az már rajta múlik, ha rögzíteni is tud és azt ki is tudja nyerni akkor sokat spórol, ha ua. mintha box lenne akkor semmit sem ér, el kell adni és a upc-s eszközt kell használni. Második, harmadi eszköznél meg kell fontolni, hogy mi éri meg, kódolastlanul digi+analóggal több, mint 30 adó fogható, lehet, hogy elég és akkor nem kell fizetni semmit.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#44863) 4Grider válasza blakey (#44862) üzenetére


4Grider
nagyúr

Valahonnan innen indultunk: #44814

(#44865) kpal válasza kabelmania27 (#44844) üzenetére


kpal
veterán

Egyik Tv se képes CI+ fogásra , sőt az egyik egy képcsöves tv, a másik egy 7 éves 50"-os plazma. (a plazmát egy kicsit újabbra cserélem 63"-os plazmára, abban már lesz kártyafogadás.) Nekem nem fontos videótár és myprime stb ,csak tudjam nézni a csatornákat .

[ Szerkesztve ]

(#44866) blakey válasza 4Grider (#44863) üzenetére


blakey
titán

Nem én kanyarodtam el a témától, én csak kiegészítettem, válaszoltam. :)

(#44865) kpal
Ha van legalább egy olyan eszközöd amiben van MPEG4-es DVB-C tuner akkor az analóg mellett a kódolatlan digitális adókat is tudod nézni, így valamivel több adó fogható a 30-nál. Tehát egyik eszközödön jön az összes előfizetett csatorna a másikon egy része, első körben próbáld ki, hogy elég-e a 30+ ingyenes adó, digitális és analóg vegyesen, vagy sem, utána bármikor kérhetsz kártyát vagy boxot.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#44867) Poiro7


Poiro7
aktív tag

Kódolatlanul az alábbi digitális (HD) csatornák jönnek:
M1, M1HD, M2, M2HD, Duna, DunaHD, M4, M4 HD, Duna World

Ebből a Duna World nincs benne a Bronz analógba, De mivel "ezer" éves készülékeket használsz a Bronz analóg elég mindenhez :C

(#44868) blakey válasza Poiro7 (#44867) üzenetére


blakey
titán

+ még vagy 20. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#44869) fant0mi válasza blakey (#44868) üzenetére


fant0mi
addikt

A nekem kello csatornakbol mar csak az atv, spektrum, comedy, tlc amiket muszaj volt a analogon beprogramozni, a tobbi jott kodolatlan digitalis formaban is.

(#44870) blakey válasza fant0mi (#44869) üzenetére


blakey
titán

Azon kívül még van analógon pluszba RTL2, Viasat6, Film+ (?) stb. Talán 40 adó összejön a digi+analóg összefésülésével.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#44871) fant0mi válasza blakey (#44870) üzenetére


fant0mi
addikt

Analog bronzom van, ugye abbol van sokfele, telepules fuggo. Sajnos nekem ezek nincsenek. Se ana se digi.

(#44872) 4Grider válasza fant0mi (#44871) üzenetére


4Grider
nagyúr

Azt hittem, ezek a kódolatlan digitális csatornák minden analóg UPC tv előfizető számára elérhetőek.

[ Szerkesztve ]

(#44873) fant0mi válasza 4Grider (#44872) üzenetére


fant0mi
addikt

Igen, ezek vannak kodolatlan digitalison. (Az atv-t nem talaltam meg a digitalison, majd atnezem megint.).
Ami nekem kell es nem jon digitalison az a tlc, a spektrum es comedy.

(#44874) pjtr


pjtr
aktív tag

Sziasztok!

Lekerestem a tv-vel a csatornákat, de a HD közszolgálati csatornákat nem szedte össze. Ezt külön össze lehet szedni, vagy a mi részünkre nincs kiosztva?

A honlap szerint Gödöllőn ezek foghatóak szabadon:

analóg bronze
1 S6 140,55 Mhz ATV kereskedelmi magyar
2 S7 147,25 Mhz Helyi TV1* helyi TV magyar
3 S8 154,25 Mhz M4 sport magyar
4 S9 161,25 Mhz Hír TV hírek magyar
5 S10 168,25 Mhz Story4 kereskedelmi magyar
6 C6 182,25 Mhz Helyi TV2** helyi TV magyar
7 C7 189,25 Mhz M2/ Petőfi TV közszolgálati magyar
8 C8 196,25 Mhz Helyi TV3*** helyi TV magyar
9 C9 203,25 Mhz Duna közszolgálati magyar
10 C12 224,25 Mhz M1 közszolgálati magyar
11 S12 238,25 Mhz TLC szórakoztató műsorok magyar
12 S13 245,25 Mhz Sport2 sport magyar
13 S14 252,25 Mhz Sport1 sport magyar
14 S16 266,25 Mhz Spektrum ismeretterjesztő magyar
15 S17 273,25 Mhz RTL II hírek, magazinműsorok, filmek magyar
16 S18 280,25 Mhz Film Mánia filmek magyar
17 S19 287,25 Mhz Muzsika TV zene magyar
18 S20 294,25 Mhz VIASAT3 kereskedelmi magyar
19 C22 479,25 Mhz TV2 kereskedelmi magyar
20 C23 487,25 Mhz Discovery Channel természetfilmek, tudomány, technika magyar/angol
21 C25 503,25 Mhz Comedy Central humor magyar
22 C26 511,25 Mhz RTL Klub kereskedelmi magyar
23 C27 519,25 Mhz Eurosport 1 sport magyar
24 C28 527,25 Mhz Minimax/C8 rajzfilm magyar
25 C29 535,25 Mhz National Geographic Channel ismeretterjesztő magyar
26 C30 543,25 Mhz AXN film magyar
27 C31 551,25 Mhz SportM sport magyar
28 C32 559,25 Mhz Cool TV kereskedelmi magyar

Ezeket a csatornákat mind megtaláltam, de hol vannak a HD csatornák?

Köszönöm

(#44875) HofiZoli válasza pjtr (#44874) üzenetére


HofiZoli
senior tag

ezek analóg csatornák, digitális keresést csinálj, akkor meglesznek azok is.

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#44876) 4Grider válasza pjtr (#44874) üzenetére


4Grider
nagyúr

Már persze ha van a tv-dben dvb-c tuner.

(#44877) HofiZoli válasza 4Grider (#44876) üzenetére


HofiZoli
senior tag

gondolom megfelelő tuner nélkül nem keres HD csatornát..

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#44878) pjtr válasza HofiZoli (#44875) üzenetére


pjtr
aktív tag

újra lekerestem a csatornákat, most bekapcsoltam a "digitális kábeltelevízió beállítása" -->"automatikus csatorna frissítés be". Sajnos így sem találja meg.

Van még egy kézi hangolás, ott kábeles- kábeles DTV opció van, frekvencia Symbol rate, és moduláció.

Itt milyen értékeket kell megadni, ha az automatikus keresés nem találja?

Szerk: bocsi, a tipus kimaradt: LG 37LD465 elvileg ebben van dvb-c tuner

[ Szerkesztve ]

(#44879) 4Grider válasza pjtr (#44878) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nekem is van LD465-ös tv-m, abban van dvb-c tuner.
http://ugyfelszolgalat.upc.hu/app/answers/detail/a_id/381/~/mediacard-frekvenciat%C3%A1bl%C3%A1zat
U.i.: Természetesen nem kell médiakártya a kódolatlan adókhoz, csak ezen az oldalon minden megvan a kézi beállításhoz.

[ Szerkesztve ]

(#44880) Poiro7


Poiro7
aktív tag

Székesfehérváron:

Mediacard frekvenciatáblázat

(#44881) Poiro7 válasza blakey (#44868) üzenetére


Poiro7
aktív tag

Jéé, valóban jön több digitális adás is kódolatlanul, ha nem írtunk volna alá 2 év hűséget akkor elég lenne csak az internetet fizetnünk, a kábelen bejön minden amit szeretnénk :W

(#44882) Intruder2k5 válasza Poiro7 (#44881) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mondjuk lehet akkor kapnátok egy notv szűrőt, és mindjárt semmi sem jönne...

(#44883) prozodus válasza Poiro7 (#44881) üzenetére


prozodus
őstag

8 napon belül még vissza lehet mondani.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#44884) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nincsen meg valamilyen csatorna akkor manuálisan rá kell keresni a 112/120/128 MHz-re.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44885) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Cisco EPC3925-t kliens oldalról bridge módba lehet tenni, vagy mindenféleképpen a szolgáltató tudja csak átállítani?

Köszönöm a segítséget :R.

(#44886) Gubek-Einste válasza Jim74 (#44885) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elvileg te is meg tudod tenni az Administration/Management menüpont alatt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44887) Qmi


Qmi
tag

Sziasztok!
Most váltottam UPC "Freedom M" mobiltelefon előfizetésre.
Kérdésem annyi lenne, hogy tud-e 4G lefedettséget a szolgáltató, mert itt nem látok ilyen lehetőséget. (4G-t B2(800)-t nem tudó Okostelefon vásárlása miatt kérdezem csak).

[ Szerkesztve ]

(#44888) Jim74 válasza Gubek-Einste (#44886) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm. Akkor ott átállítom, újraindítom és akkor már a 192.168.100.1 lesz az IP címe és mehet utána egy normális router, ugye?

(#44889) Intruder2k5 válasza Jim74 (#44888) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, pontosan.

(#44890) Jim74 válasza Intruder2k5 (#44889) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm :R

(#44891) pjtr


pjtr
aktív tag

Sikerült lekeresni az összes csatornát, de valahogy csak az analog csatornákat engedi sorba rendezni, de lehet hogy ki kell kapcsolni az automatikus számozást, vagy mi a szöszt.. :)

Sokkal szebb a képe, mint az analóg csatornáknak, megéri a kínlódást egyértelműen.

a digitális résznél azoknál a csatornáknál, ami nem jön be, be lehet ütni egy 4 jegyű számot, de gondolom akkor se fogja kinyitni a csatornákat, ugye? :B

(#44892) blakey válasza pjtr (#44891) üzenetére


blakey
titán

Keresésnél ne UPC-re állítsd hanem egyébre és akkor lehet rendezni is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#44893) pjtr válasza blakey (#44892) üzenetére


pjtr
aktív tag

Ilyen opciót nem találtam, csak a területi kódot tudtam beírni (43104-- Gödöllő)

Most kivettem az automatikus számozást, lehet így jobb lesz :)

Hiába választottam előbb a gyors keresést, behozott 200 DTV csatornát, 30 rádiót, és a 30 analóg csatornát.

Remélem így tudom majd törölni a nem kívánt csatornákat.

Szerk.:

- Ha más területi kódot írok be, akkor más csatorna lista elérhető, vagy keresés eredménytelen lesz?

- A digitál Gold előfizúhoz több analog csatorna tartozik? (Nekem bronz csomagom van)

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#44894) zool1


zool1
őstag

Üdv!

Van aki Freedom L, vs XL csomagot használ? A mobilinternet része érdekelne, mennyire használható a 2 vs 4 megabites mobilnet? Köszi előre is a válaszokat. :K

u.i.: Mobil L díjcsomagban "ragadtam", (400 perc/400sms/2gb) de kacérkodom a korlátlan nettel, ezért kérdeztem a fenti dolgot. :))

[ Szerkesztve ]

(#44895) blakey válasza pjtr (#44893) üzenetére


blakey
titán

Milyen lehetőség van amikor elkezded a hangolást?

Nem tudom szám szerint, hogy mi a különbség a gold és a bronz analóg kínálata között.

Más területi kódot még nem próbáltam, lehet, hogy nem történik semmi.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#44896) Zitronensaft válasza blakey (#44895) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Semmi különbség nincs,analógban kb27(helytől függ) adás elérhető minden tv előfizetőnek,ha bronze,ha gold egyaránt. Nincs már tv csomag szűrő.

(#44897) cigam válasza Qmi (#44887) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Gyakorlatilag mindegy, hiszen az 1/0.5Mbites sebességet a 3G röhögve tudja. Tudtommal a Vodafone hálózatában csak nyomokban fedezhető fel a 4G. Szóval csak e miatt felesleges feature a 4G tudás.

zool1
Ez erősen helyfüggő, de nem váltja ki a kábeles elérést, mivel tilos megosztani(tethering).

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#44898) Tombi válasza zool1 (#44894) üzenetére


Tombi
senior tag

szia, nekem M-es csomagom, ami 1mbites, de a böngészéshez kicsit kevésnek éreztem, én azt mondom 2mbit simán kellett volna, szóval azt ajánlanám. A szolgáltatás nálam minden remekül működött még vidéken is ahol híresen gyenge a voda.

+ tethering semmilyen szinten nem megoldható hivatalosan.
esetleg okostelóval, de nekem tplinkes célhardveremet nem vitte.

[ Szerkesztve ]

(#44899) pjen válasza Tombi (#44898) üzenetére


pjen
félisten

Okostelóval megy a megosztás.Azt viszont nem értem,hogy legalább egy droidos tabra mért tilos.

(#44900) kpal válasza Poiro7 (#44867) üzenetére


kpal
veterán

Csak Digitalis cumó miatt biztos nem veszek új LCD Tv-t , plazmát nem cserélem le egy rosszabb képminőségű új TV-re ,ezután is ezt veszek igaz használtan csak nagyobbat , amúgy is legtöbbet BD filmet nézek és nekem számít milyen panel nyomja ki az arcomba a képet. . A másik szobában meg jó képcsöves gyerkőcnek . Sok csatorna a család többi tagja miatt kell . :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.