Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44501) erahurka válasza erahurka (#44500) üzenetére


erahurka
félisten

Dobott egy hibaüzenetet végre:

Hitelesítési hiba - A hitelesítés sikertelen
a TV és a modul között.17

(#44502) erahurka válasza erahurka (#44501) üzenetére


erahurka
félisten

Frissítettem a tévé szoftverét, illetve nézelődtem a beállításokban:

- A tévé be tudja olvasni a kártyamodul tulajdonságait
- Viszont a kártya tulajdonságait nem

Ebből arra következtetek, hogy tönkrement a kártya. Létezik ilyen? :F

Elnézést a sok hsz-ért és köszönöm előre is a segítséget! :R

(#44503) 4Grider válasza erahurka (#44500) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ott kezdődik, hogy a kártyának semmi köze ahhoz, hogy hány csatornát lát a tv-d. Kártya nélkül is be kell tudnod hangolni az összeset. Csak a kódoltakat nem tudod nézni.
Húzd ki a kártyát, hangold újra a tv-t, ha megvan az összes digitális adó, akkor visszadughatod a kártyát, ha nincs, akkor ott valami tv vagy kábel probléma van.

(#44504) Intruder2k5 válasza erahurka (#44502) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Biztos hülye kérdés, de próbáltad már kivenni, megmozgatni, esetleg kifújni, visszadugni...? Korábban írt itt valaki olyat, hogy nála is laza volt a kártya a modulban, mintha vékonyabb lett volna a kelleténél, ezért bizonytalanul működött. Azt hiszem egy papírlapot szorított be a kártya mellé, úgy dugta vissza a modulba.

(#44505) erahurka válasza 4Grider (#44503) üzenetére


erahurka
félisten

Automatikus hangolás után visszadugtam a kártyát és tökéletesen működik. Köszönöm szépen! :R

(#44504) Intruder2k5: Az megvolt, persze.

(#44506) Tamás34 válasza erahurka (#44501) üzenetére


Tamás34
senior tag

Anyám Orion TV-je szokta kiírni ezt a szöveget, ilyenkor újra csinálok mindent és jó lesz!
Van olyan időszak is amikor csak úgy magától nem lehet csatornát váltani, ilyenkor kártya ki újra beprogramozás majd kártya be és megint jó lesz egy darabig! Havonta kb. 2-szer csinálja ezeket!

[ Szerkesztve ]

LG48C2OLED- Samsung Galaxy S23 Ultra-Xiaomi wath s1 Pro-Amazfit Balance Grey

(#44507) ledgeri válasza ledgeri (#44499) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Na most töltök le, és 124 megabittel jön...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#44508) erahurka válasza Tamás34 (#44506) üzenetére


erahurka
félisten

Nálam 2 év után ez volt az első, remélem nem lesz rendszeres :Y
Mondjuk így, hogy ilyen egyszerű megoldani, 2 F1 vagy WTCC futam közt pont nem érdekel van-e tévéműsor vagy nincs :DDD

(#44509) Jamboo529


Jamboo529
senior tag

Nos kedves fórumlakók, aki eddig a falat kaparta, mert bizonytalanságban hagytam :) ; annak elmondanám, hogy fejet hajtott a UPC! Írásos tájékoztatást kaptam, hogy elismerték a hibát! Valóban tévesen számláztak, úgyhogy a szerződés szerinti alacsonyabb áron fogom jövő hónaptól kapni a (z)internetet.
Kíváncsian várom a következő havi számlát.
Tanulság: ne hagyd magad, egy idő után megtörnek, ha jogos a panaszod.

Más:
Most olvasom, hogy néhány adó valóban kódolatlanul fogható a UPC-nél?
Az mit jelent? Ha van pl csak internet előfizu, és ol egy régi crt tv, akkor elég csak megosztani a koax kábelt, venni egy alkalmas STB-t és bekötni a rendszerbe, és már megy is a "2x" csatorna?
Vagy mindenképp meg kell rendelni valami féle tv csomagot is?

[ Szerkesztve ]

(#44510) Intruder2k5 válasza Jamboo529 (#44509) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem kell valamilyen TV előfizu, mert különben nagy eséllyel kapsz a bemenő kábelre egy notv szűrőt, ami levágja a teljes TV-s sávot. De azért várd meg, amíg ezt majd megerősíti - vagy megcáfolja - más is.

(#44511) vg válasza Melack (#44495) üzenetére


vg
addikt

Miért buzdítod arra, hogy hazudjon az apjának? :F

(#44512) Melack válasza vg (#44511) üzenetére


Melack
veterán

Mert vannak olyan "tények", amiken egyesek nem tudnak felülemelkedni. Nekik elég nehéz ész érvekkel elmagyarázni a dolgokat. Én is tapasztaltam ilyet, adott személyt a gyakorlati tapasztalatok "győzték meg". Ott az antenne lett "leárnyékolva"...

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#44513) vg válasza Melack (#44512) üzenetére


vg
addikt

A hazugság, mások hülyének nézése nem megoldás a kérdező problémájára, még úgy se, hogy te hozzá vagy szokva és neked természetes.

(#44514) Jamboo529 válasza Intruder2k5 (#44510) üzenetére


Jamboo529
senior tag

Mondjuk korábban (jó pár évvel ezelőtt) volt kábeltv előfizu is. Ahogy vissza lett mondva, felrakhatták utólag a szűrőt? Gondolom az kint az oszlopon lesz és nem bent a padláson.
Lehet ezt tesztelni valahogy, anélkül, hogy STB-t kellene venni? Analóg kábelcsatorna van ingyenes? Vagy csak a digitálisok lettek kódolatlanok?
Sajna a TV régi, nincs dvb-XXX tuner benne.

[ Szerkesztve ]

(#44515) fant0mi válasza Jamboo529 (#44514) üzenetére


fant0mi
addikt

Az ilyen az oszlopnál szokott lenni, igen. Ha volt eszükben, akkor felrakatták.

(#44516) Jamboo529 válasza alpihun (#44488) üzenetére


Jamboo529
senior tag

Minek ahhoz connect box? A TC7200-as modemen van oldalt egy gomb. Az ki-be kapcsolgatja a wi-fit. Vagy nem erre gondoltál?

(#44517) Intruder2k5 válasza Jamboo529 (#44514) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen vannak még analóg adások is, területenként változó, 26-27 darab ha jól tudom.

(#44518) Zitronensaft válasza Jamboo529 (#44516) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Huha... wps gomb az ubin ,a technikoloron meg a compal modemen is van,de semmi köze a wifi ki-be kapcsolásához.. a konnect box meg a compal modem román upc-nél használt neve.

[ Szerkesztve ]

(#44519) dareee


dareee
tag

üdv,
ma betettem egy mediacardot egy samsung f6100 tv-ben(gyári software), nincs rajta a listán de működik. igaz bekapcsoláskor lassan jön a jel,kb olyan 5-8 másodperc de van adás mintha boxról néznéd. Bekapcsolás után egész gördülékeny, bár a Guide gombnál nincs kis kép.

akinek van hozzáférése ehhez: link a táblázathoz kérem írja be :p ha kell küldök képet

[ Szerkesztve ]

Intel Core i5-10400F, Kingston 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz, GeForce GTX 1650 Super, Samsung 860 EVO

(#44520) gabikiraly2


gabikiraly2
aktív tag

Sziasztok,

A mai nappal én is UPC-s lettem. CH7465CE típusú modemet kaptam. A következő a problémám:: UTP (CAT5E) kábellel van összekötve az asztali géppel. A sebesség csak 100Mbps. Igy a speedtest 80Mbps körüli sebességet mutat. Mit rontok el?
Köszi
Gábor

Csend a lelke mindennek!

(#44521) Jamboo529 válasza Zitronensaft (#44518) üzenetére


Jamboo529
senior tag

Hát nem tudom de nekem a gomb nyomogatása ki be kapcsolgatja a wifit. Legalább is a zöld ledek erről árulkodnak.

Gabikiraly2: a hálózati kártya a gépben gigabites? Milyen netre fizettél elő? Neten mit irnak a upc ügyfél szolgálati menüben? Ja és a vezetékeket ellenőrizni kellene. Meg a csatlakozókat.

[ Szerkesztve ]

(#44522) pjen válasza gabikiraly2 (#44520) üzenetére


pjen
félisten

Ha 100 as neted van a 80 jó érték a UPC nem garantál 100 at. :((

(#44523) gabikiraly2 válasza Jamboo529 (#44521) üzenetére


gabikiraly2
aktív tag

Igen, a hálókártya gigabytes (Realtek PCIe GBE Family Controller).
Négy hónapig 500-as netem van. Ott semmi infót nem találok erről....

[ Szerkesztve ]

Csend a lelke mindennek!

(#44524) Intruder2k5 válasza gabikiraly2 (#44523) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Eszközkezelőben próbáld meg fixen Gbit-esre állítani a hálózati adaptert.

(#44525) gabikiraly2 válasza Intruder2k5 (#44524) üzenetére


gabikiraly2
aktív tag

Win 10 van a gépen, sehol nem találok ilyen beállítási lehetőséget...

Csend a lelke mindennek!

(#44526) Intruder2k5 válasza gabikiraly2 (#44525) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Speed & Duplex alatt kellene lennie.

Fel van téve a hálókártya saját Windows 10 drvere, vagy csak az oprendszer által felpakolt generic driver?

[ Szerkesztve ]

(#44527) gabikiraly2 válasza Intruder2k5 (#44526) üzenetére


gabikiraly2
aktív tag

Ez a beállítás elméletileg így van. A hálókártya saját drivere van fent.

Csend a lelke mindennek!

(#44528) Zitronensaft válasza Jamboo529 (#44521) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Akkor a led villogása azt jelenti hogy "van wifi-nincs wifi"?? Mert ezen a led villogás alapon az is lehetne... a wps gomb az a wifi protected setup kezdeményezéséhez kell..

[ Szerkesztve ]

(#44529) Intruder2k5 válasza gabikiraly2 (#44527) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De én nem azt a beállítást mondom ami a képen van, hanem az alján látható Speed & Duplex-et, csak arról nem találtam képet. De a sebességre az vonatkozik.

(#44530) gabikiraly2 válasza Intruder2k5 (#44529) üzenetére


gabikiraly2
aktív tag

Megtaláltam és átállítottam erre: 1Gbps full duplex. De még mindig csak 100 Mbps a sebesség.

Csend a lelke mindennek!

(#44531) Gubek-Einste válasza gabikiraly2 (#44530) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kábel biztosan min CAT5E?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44532) gabikiraly2 válasza Gubek-Einste (#44531) üzenetére


gabikiraly2
aktív tag

Igen, az van rá írva. De kipróbáltam egy másikkal, ami úgyszintén CAT5E. Azzal már jön rendesen a sávszél. Köszi a segítséget mindenkinek!

Csend a lelke mindennek!

(#44533) cigam


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Annyira lehangoló ez a szinvonal:

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#44534) Levi123 válasza Gubek-Einste (#44460) üzenetére


Levi123
senior tag

Ma hívott az ügyintéző, hogy gyakorlatban is újra regisztrálhatom a modemet, csak nem fog sokáig működni, mert az ő rendszerükben már a TC van beírva. Kérdezem tőle mi lenne ha újra beírná a régit?
Válasz: azt nem lehet, mert ez jobb és újabb modem.

Másik téma ami itt érint pár embert az a config fáj le- betöltési hiba.
Erre meg azt mondta, indítsam újra a modemet csináljak egy hardresetet, csavarozzam le a koaxot várjak kicsit majd újra csatlakoztassam.

Mondtam neki, hogy fórumon sokat olvastam erről a csodakészülékről csak sajnos nem az előtt, hogy hozzám is ilyen került..
Mondta, hogy jó készülékek ezek, nincs velük baj. Csak mondom az újraindulásokat, nem válaszoló oldalakat stb.
Erre annyit mondott, hogy nem sokára jön egy javító szoftvercsomag a TC készülékekhez. Ezek szerint csak tudnak róla, hogy problémás.
Most is mondta az ügyintéző, hogy kivonják a régi cisco modemeket.

Íme az általuk jónak ígért javítás eredménye (ugyanaz a hiba):

2016-02-01 19:40:05: [Minor] SW upgrade Failed before download - File not Present
2016-02-01 19:40:05: [Info] SW Download INIT - Via Config file fiberpower120_sip.cfg

Levi

(#44535) 4Grider válasza Levi123 (#44534) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az ő rendszerükben az én modemem meg kb. 2-3 éve egészen más, mint amit anno akkor beregisztráltam hozzájuk. Feltételezem, hogy a nem túl erős ragaszkodásuk a rendszerük által nyilvántartott modemhez mostanában sem fog megváltozni.

(#44536) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

Rangos díjat nyert a UPC

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44537) 4Grider válasza Gubek-Einste (#44536) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az én "ügyfélélményemet" szerencséjükre nem kérdezték. Gondolom emiatt a díj miatt emelnek nekem megint 300 Ft-al...

(#44538) vg válasza Levi123 (#44534) üzenetére


vg
addikt

Nekem régen sokáig Cisco 3208 modem volt, azt lecserélték ubee-ra, azt viszont visszacseréltettem Cisco-ra és kaptam egy 3925-t, majd vettem egy Cisco 3212-t és azt én cseréltem ki, regisztráltam be. Az oldalon még mindig a ubee-t írja. Most mindhárom Cisco modemem megvan. ;]

(#44539) Jamboo529 válasza Zitronensaft (#44528) üzenetére


Jamboo529
senior tag

Biztos neked van igazad, én csak azt mondom, amit látok. Alap esetben a TC bridge módban van nekem. Laptopon, vagy telón ha inssiderrel vagy egyéb wifi hálózat figyeló appal nézem, akkor van egy wifi jel, ami rejtett, és én csináltam, valamint van a wifree jele. A vezeték nélküli hálózat ledje villog ilyenkor a készüléken. Ha megnyomtam a gombot, a led nem világított, valamint a progik nem érzékelték egyik wifi jelét sem. A következő gombnyomáskor minden visszaállt eredeti állapotba.

(#44540) Nakivagyok


Nakivagyok
tag

Lecseréltem a routerem TL-WR841N-ről TL-WR1043NDv3-ra. A gondom az, hogy nem kap IP-t a modemtől az új router.
Minden gyári beállításon:
- WAN Connection Type: Dynamic IP
- MTU size: 1500
- default DNS
- Host name: TL-WR1043ND
- Unicast DHCP offolva

Mi lehet a gond? Kábeleket ellenőriztem, a "planéta ikon" folyamatosan villog a routeren.

(#44541) vargalex válasza Nakivagyok (#44540) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Áramtalanítsd a modemet és a routert. Majd kapcsold be a modemet. Ha online, akkor a routert is.
Persze, ha minden jól működik, akkor elég egy modem restart is.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#44542) Gubek-Einste válasza Nakivagyok (#44540) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Klónozni kellene a korábban használt router-nek a WAN oldali MAC címét az újba.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44543) Nakivagyok válasza vargalex (#44541) üzenetére


Nakivagyok
tag

Köszönöm, működik! :R

(#44544) Levi123 válasza 4Grider (#44535) üzenetére


Levi123
senior tag

Csütörtökön jön a technikus kollégájuk ma hívtak. Aztán lehet cserél modemet, de ha nem upc oldali hiba akkor 1500 Ft-ot kell fizetni - mondta az ügyintéző. Mintha rémisztés lett volna, hogy biztos azt mondom ok inkább maradjon rossz a net csak nehogy 1500 Ft-ot kelljen fizetni. Majd megbeszélem a szerelővel, hogy adjon másik modemet - úgyis kap mindig kávéravalót :)

@(#44538) vg:
érdekes akkor működik a nem általuk forgalmazott modemmel? Nem saját FW van ezeken a készülékeken. Mikor kaptad a cisco modemet? Mert mostanában már nem adják csak a TC-t - azt mondta az ügyintéző.

[ Szerkesztve ]

Levi

(#44545) Intruder2k5 válasza Levi123 (#44544) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Csak olyannal működik, ami UPC-től származik. Néha előfordulnak piacon, apróban, egyéb helyeken modemek, gondolom otthagyják az albérlők, a főbérlő meg jól eladja, lévén nem az Ő nevén van. Más szolgáltatótól származó modemet nem fogsz tudni beregisztrálni.

(#44546) petakpa1 válasza Jamboo529 (#44514) üzenetére


petakpa1
őstag

Én nemrég költöztem új lakásba. Előző tulajnak volt tv-je és netje is. Hogy tv analóg vagy digitális volt-e azt nem tudom. Mindenesetre a régi lakásomból áthoztam a HGW-t rákötötem a koax-ra és ment a net. Kábel be a tv-be és analóg adás is van. Digitális tv-t nem tudom kipróbálni mert nincs boxom a tv pedig csk DVB-T-t tud.

Ez alapján én azt gondolom nem nagyon foglalkoznak a notv szűrővel, sőt az én lakásomba jövő kábelt le se kötötték a földszinten elhelyezett szekrényükben lévő egységükről, így netem is van.

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#44547) Levi123 válasza Intruder2k5 (#44545) üzenetére


Levi123
senior tag

Köszi az infot, hasonló válaszra számítottam, mert a menü is UPC logós stb.

Egyébként mit csinálnak a használt visszaadott modemmel?
Kidobják vagy felújítva/újracsomagolva átadják új ügyfeleknek?

Levi

(#44548) Intruder2k5 válasza Levi123 (#44547) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt nem tudom megmondani Neked, de vannak forgalomban gyakran refurbished modemek, tehát vélhetően felújításra mennek. Bár azt kétlem, hogy Ők csinálnák (mármint UPC) nyilván valakivel - esetleg magával a gyártóval - van erre szerződésük.

(#44549) Gubek-Einste válasza Intruder2k5 (#44548) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Külső cég végzi az eszközöknek a javítását/felújítását.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44550) cris78


cris78
őstag

Most hívott a UPC. Látják, hogy decemberben kipróbáltuk a myprime-ot. Most lenne lehetőség 1 év hűséggel első hónap 0Ft, aztán 1490-ért előfizetni. Mondom köszi, de nem. Ha az ár a gond akkor 24 hónapos hűséggel 990-ért. Köszi, nem. Látjuk, hogy speciális csomagban vagyunk, így megkaphatjuk 500Ft-ért. :C
Nem éltem vele, mert nem használjuk ki....

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.