Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#127401) cocka válasza betyarr (#127395) üzenetére


cocka
veterán

Hívjál meg akkorra, amikor kezdődik a műsor. :DD

(#127402) kezo0


kezo0
addikt

Ma bekapcsoláskor csatornakereséssel indult a Vodafone TV box, de nem látom, hogy bármi is változott volna a csatornakiosztásban. Akkor vajon miért?

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#127403) MiZo1990 válasza petakpa1 (#127400) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Mivel boxra/kártyára nincs hűség, ezért az éves inflációkövető emelés sem érinti.
Évek óta nem volt emelés ezeknél az eszközöknél. Szóval annyira nem meglepő, hogy idén ezek is drágábbak lesznek.
A szolgáltató nem jótékonysági intézmény.

Telekomnál 1000 Forint a további box.

(#127404) Adams84


Adams84
tag

1-2 újdonság:

[Elérhetővé vált a TV2 Play Prémium a Vodafone előfizetői számára]
A TV2 Média Csoport tavaly tavasszal bevezetett új streamingszolgáltatása teljeskörűen elérhetővé vált mától a Vodafone Magyarország meghatározott tévécsomagjainak részeként.

[Új streaming alapú tévécsomagot vezet be a Vodafone Magyarország]
A TV HD Extra HBO Pak csomag bevezetésével a szolgáltató második streaming-specifikus csomagját vezeti be a Filmbox Pro alapú csomagja mellé, ezáltal bővítve az előfizetők által választható televíziós csomagkínálatot – derül ki a Media1-hez eljuttatott sajtóközleményből.

[ Szerkesztve ]

(#127405) Nikaré válasza kezo0 (#127402) üzenetére


Nikaré
őstag

Talán sw frissítés miatt?!
Áramszünet után csinált nálam is ilyet.

(#127406) kezo0 válasza Nikaré (#127405) üzenetére


kezo0
addikt

Semmilyen szoftverfrissítés nem történt, csak lefutott egy csatornakeresés. Ez akkor szokott történni, amikor bekerül egy (vagy több) új csatorna a kínálatba, vagy kivesznek egy csatornát, esetleg változik a neve egy csatornának. Mivel ilyen változásokat nem látok, még az lehet, hogy esetleg van olyan csatorna, ami eddig koaxon jött, mostantól viszont internetes csatorna lett. Vagy fordítva.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#127407) Piftuka válasza Adams84 (#127380) üzenetére


Piftuka
veterán

"A Mobil-vezetékes kedvezmény csak addig él, amíg a mobil előfizetésed hűségben van."

Mi az a "mobil-vezetékes kedvezmény"? Kifejtenéd, kérlek?

"Aquila non captat muscas."

(#127408) Toth_Jani válasza Adams84 (#127404) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Mondjuk nincs is benne semmi új, csupán annyi hogy az HBO eddig lemondható volt, igy már 1 év hűség lesz rajta.

(#127409) cocka válasza kezo0 (#127406) üzenetére


cocka
veterán

De mint ahogy írtam korábban, nekem sose állt le keresgélni. Szóval ha esetleg arról lenne szó, hogy az eddig koaxról jövő most hirtelen netes lett, azt szerintem észre se vennéd.

(#127410) Piftuka válasza Adams84 (#127381) üzenetére


Piftuka
veterán

Én megkaptam levélben is:

Tudták, hogy inflációkövető díjkorrekciót a törvény értelmében évente csak egyszer eszközölhetnek; hát megnézték, hogy mire számolhatnak rá áremelést.

Egyébként én még a felmondási jog keletkeztetésével kapcsolatos kijelentésükben sem vagyok biztos.

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#127411) Adams84 válasza Piftuka (#127407) üzenetére


Adams84
tag

Mobil-vezetékes kedvezmény: Akinek van a nevén vezetékes és mobil szolgáltatás is, az fix összegű kedvezményt kap bizonyos mobil előfizetések havidíjából.
Ez a kedvezmény 2022. október 24-én kivezetésre került, azonban a régi ügyfelek még rendelkez(het)nek ilyennel.
Ha a részletes leírásra is kíváncsi vagy, akkor itt elolvashatod: [Vodafone mobil-vezetékes Kedvezmény akció] :D

[ Szerkesztve ]

(#127412) Piftuka válasza Adams84 (#127411) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszönöm az info-t! ;) Ez bennünket akkor nem érint.

"Aquila non captat muscas."

(#127413) kezo0 válasza cocka (#127409) üzenetére


kezo0
addikt

Persze, így van, nem is veszem észre. De akkor továbbra is él a kérdés: miért történt bekapcsoláskor csatornakeresés?
(Értelemszerűen nem tőled kérdezem, mivel nálad egyedi, rendellenes működés van. :))

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#127414) roger92 válasza mani8106 (#127397) üzenetére


roger92
tag

Hopsz, akkor ez lehet nem is a vodafoné, hanem inkább a Telekom. Mivel csak ő szolgáltat itt optikán. :D

(#127415) MiZo1990 válasza kezo0 (#127413) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Lehet a hétvégi Boomerang -> Cartoonito váltást készítik elő.
Vagy "bevezetésre került az Ózdi Városi Televízió műsorcsatorna, mely Arló, Domaháza, Hangony, Járdánháza, Kissikátor, Ózd és Sajópüspöki településeken érhető el" és ezért minden box csatornát keresett.
ÁSZF 03. 15.

(#127416) STC Speed válasza kabelmania27 (#127310) üzenetére


STC Speed
őstag

Kikapcsoltam az IPV6-ot így már sokkal gyorsabban betöltenek a lapok. Köszi!
neked is köszi! #127300 gduck :R

(#127417) kezo0 válasza MiZo1990 (#127415) üzenetére


kezo0
addikt

Még az is lehet, igen.
Habár a Boomerang egyelőre Boomerang, és nem hinném, hogy bármit is elő kell készíteni ezen a cserén. Az a változás a csatornalistában majd akkor fog megtörténni, amikor már ténylegesen megtörténik a váltás, legalábbis eddig így volt a hasonló esetekben.
Kösz a linket a 60 oldalas ÁSZF-hez ( :Y ), inkább elhiszem, hogy bekerült az Ózdi Városi Televízió. Remélem, Majka örül neki. :D
Mindenesetre az én csatornalistámban az nem látszik.

Nem lehet, hogy egyszerűen csak az új csomagok miatt most azért fut le a csatornakeresés, hogy minden előfizetőhöz hozzárendeljék az aktuális csomagjához tartozó csatornákat – akkor is, ha ez történetesen nálam pl. (és rengeteg más előfizetőnél) nem jelent változást az eddigiekhez képest?

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#127418) MiZo1990 válasza kezo0 (#127417) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Budapesten csak a kerületi adók látsznak, szóval fura lenne, ha látnád az Ózdi TV-t.
Persze, lehet köze az új csomagokhoz is.

(#127419) kezo0 válasza MiZo1990 (#127418) üzenetére


kezo0
addikt

"Budapesten csak a kerületi adók látsznak" - persze, tudom, nem is írtam, hogy nálam is meg kéne jelennie. :)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#127420) kezo0


kezo0
addikt

Jött ma ugye a standard (értsd: még véletlenül sem személyre szabott) levél, hogy a médiaeszközök bérleti díja 500-ról 750 Ft-ra fog emelkedni, legyen az box vagy kártya.

Találós kérdés: ha 2 db Vodafone TV box + 1 db mediacard van nálam, mennyit fogok ezekért a jövőben fizetni, ha jelenleg összesen bruttó 750 Ft-ot fizetek értük? Mutatom is a számla szerinti részletezést:
- Mediacard 1 db: 500 Ft
- Vodafone mediabox 2 db: 2000 Ft
- Mediaeszköz egyedi kedvezmény 3 db: -1250 Ft
- Mediaeszköz technikai korrekciós tétel 1 db: -500 Ft

Még gondolkodom, hogy a helyes megfejtők között (akiknek kilétére értelemszerűen legkorábban csak kb. két hónap múlva fog fény derülni) mit sorsoljak ki. :DDD

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#127421) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Egyébként ez az 50%-os eszköz bérleti díj emelés miért nem jogosít felmondásra? Ilyen erővel lehetne minden eszköz 5000 Ft/hó és akkor se mondhatnám fel?
Én erőteljesen gondolkozom azon, hogy fogom, és az egyik dobozt visszaadom nekik. Hogy az a Kaon nem ér 750 Ft-ot havonta, amire már eddig is kifizettem vagy 40 ezret, az tuti. Nem használjuk ki jó ideje a plusz beltériket, de eddig úgy voltam, hogy belefér. Ez az emelési mérték viszont már átlépi az ingerküszöbömet.
Az árából kijön egy Skyshowtime, vagy aki visszaad 2 boxot, fizethet Disney+-t belőle...

(#127422) zzola válasza NoOne1976 (#127421) üzenetére


zzola
félisten

Skyshowtime nem jön ki 750-ből...

(#127423) Adams84 válasza NoOne1976 (#127421) üzenetére


Adams84
tag

Mivel a 2. és 3. box nem kötelező (hanem csak választható) és hűség sincs rá, ezért a box-okat bármikor visszaadhatod, de az egész TV szerződést / TV+net csomagot erre hivatkozva nem mondhatod fel.
Sajnos hozzátartozik az igazsághoz, hogy a box bérlés -tudomásom szerint- nem tartozik az Elektronikus Hírközlési Törvény hatálya alá, így sajnos az abban foglalt jogok sem védik meg az előfizetőket ...

(#127424) NoOne1976 válasza zzola (#127422) üzenetére


NoOne1976
őstag

Nyilván nem pontosan egyező összegre gondoltam. Hanem arra, hogy van egy nem használt stbnk, ami ráadásul emiatt állandóan le is van "tiltva", mindig az ügyfélszolgálattal kell aktiváltni,és ha azt visszaadom és megtoldom egy fél doboz tej árával, már ki is jön az új streaming előfizetés.

(#127425) kezo0


kezo0
addikt

Fél órája érkezett új firmware a fehér Connect Boxra. Ami első ránézésre látszik: immár ki lehet kapcsolni az előlapi LED-es állapotjelző piktogrammokat, ha valakit zavar, hogy állandóan világítanak.

Az új szoftver verziószáma: CH7465VF-NCIP-6.15.20.3-GA-NOSH

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#127426) Kroni1 válasza zzola (#127422) üzenetére


Kroni1
veterán

De az 3 eszközön is használható, mígy egy 750es box meg csak egy helyen..

(#127427) cof válasza kezo0 (#127425) üzenetére


cof
veterán

immár ki lehet kapcsolni az előlapi LED-es állapotjelző piktogrammokat

Végre valami hasznos fejlesztés (de ha csak a saját hibájukat javították ki, hogy világított minden LED akkor visszaszívom), kötelezném minden létező eszköz szoftverébe amin van bármilyen fényforrás.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#127428) kezo0 válasza cof (#127427) üzenetére


kezo0
addikt

Egy baj van: ÉN MÁR ÚÚÚGY MEGSZOKTAM, HOGY VILÁGÍTANAK! :DD

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#127429) kabelmania27 válasza roger92 (#127390) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

A fejállomás és a node közötti optikai kábel szakasz része.

(#127430) zzola válasza Kroni1 (#127426) üzenetére


zzola
félisten

Attól még a 750 nem 1000. :U

(#127431) Toth_Jani válasza kezo0 (#127425) üzenetére


Toth_Jani
őstag

És pár hónap alatt majd eljut minden felhasználóhoz.
Nálam továbbra is a 20.2-2 van. :(

(#127432) woodworm válasza Toth_Jani (#127431) üzenetére


woodworm
veterán

Ja, itt négy hónap alatt ketten is megkapták.

(#127433) woodworm válasza woodworm (#127432) üzenetére


woodworm
veterán

Adjunk hozzá még egyet. Valamikor én is megkaptam, de 15 perc szórakozás után sem tudok továbbjutni, hogy megnézzem a logot.

(#127434) Toth_Jani


Toth_Jani
őstag

Na de itt minden halad, például a a TV2 Play Prémium regisztrációs kódot is majd valamikor küldik ki.
Normális cégnél ez egy automata körüzenet a központi adatbázisból, itt Rózsika néni a takarítónő írogatja be egyesével az Email címeket, szabadidejében.

(#127435) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!
A voda oldalán, a fiókomba belépve ha én hosszabbítom meg a szerződésemet, akkor az a mostani/jelenlegi/hó áron megy tovább a következő egy évre? Erre gondolok: [kép]

Fél órával ezelőtt hívtak, hogy kellene hosszabbítani a jelenlegi szerződést. Most havi alap, telefonszámla nélkül, 7440 Ft, az ajánlat az 8970 Ft/hó lett volna. :F

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#127436) woodworm válasza Jenne (#127435) üzenetére


woodworm
veterán

Hiéna hívás! Nem kell hosszabbítani a szerződéseket.

(#127437) cocka válasza Jenne (#127435) üzenetére


cocka
veterán

[link]

+ ne hosszabbíts semmit!

(#127438) cocka


cocka
veterán

Egyszerűen nem értem az embereket, apám is ilyen volt, hogy szerződéskötésnél minden piackutatós marhaságba beleegyezett, azt se tudta mibe egyezik bele, csak pipa pipa, jóvan az úgy!
Minden szarba beleegyezel és utána meg csodálkozol, hogy jöttmentek hívogatnak baromságokkal.

Na én amit csak lehet a piackutatós hülyeségekből, mindent letiltok.

Illetve ha esetleg valakinek hiányérzete támadna:

[link] Ezt is érdemes kérelmezni.

Jéé engem semmilyen hiéna nem hív. :U

[ Szerkesztve ]

(#127439) Toth_Jani válasza Toth_Jani (#127434) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Úgy látszik mégis sikerült automatizálni a dolgot megjött a TV2 kód. :)

(#127440) Adams84 válasza Toth_Jani (#127439) üzenetére


Adams84
tag

Nekem már tegnap megjött :D Gondolom, hogy nem egyszerre akarták/akarják rázúdítani a több százezer ügyfélre, mert elhasal a rendszer és az ügyfélszolgálat is :DDD

(#127441) blakey válasza kezo0 (#127425) üzenetére


blakey
titán

+ van benne újraindítás, tehát nem kell feltétlenül fizikailag kikapcsolni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#127442) Kátai


Kátai
senior tag

Jelenlegi szolgáltatások a Vodától:
TV HD Plus csomag
+ 2db Mediacard
Vezetékes telefon Nonstop S
Internet L optika 500 Mbit/s
Mindez már a megemelt árakon (infláció, eszközbérlés) számolva 7529 Ft, hűségben 2023-06-16-ig.
Lehet ebből alkudni a hűség lejártakor, vagy ez az ár elfogadható szerintetek?

(#127443) kezo0 válasza blakey (#127441) üzenetére


kezo0
addikt

Érdekes, de nekem úgy rémlik, eddig is volt erre lehetőség. Aztán persze lehet, hogy rosszul emlékszem, ellenőrizni már nem tudom.

Más. Én még nem kaptam meg a TV2 Play Premium kódot. Nem mintha remegve várnám. Viszont ha már van ilyen, lehetne hozzá egy app is a VTV boxon. Ahogy az RTL+-hoz is lehetne. (Korábban mintha írta is volna valaki, hogy egy rövid ideig élesítettek már egy RTL+ appot a boxon, de aztán gyorsan visszavonták…)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#127444) blakey válasza kezo0 (#127443) üzenetére


blakey
titán

Sajnos nem volt. A menüpont "Újratöltés és újraindítás" néven szerepelt, de nem volt benne újraindítás, csak mentés, betöltés és gyári visszaállítás. Hét elején újra kellett indítanom a HGW-t és reménykedtem abban, hogy már benne lesz, de sajnos nem volt, ki/bekapcsolással tudtam újraindítani, de most már megjelent az újraindítás is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#127445) mani8106 válasza kezo0 (#127443) üzenetére


mani8106
junior tag

Volt Rtl+ app vtvre de annyira vállalhatatlan lett h az Rtl szólt a vodanak h vegyék le. Azóta kukazva is lett a project

Hol volt Gondor, mikor Nyugatvég elesett? - Ember akkor jöttünk ki a templomból

(#127446) Toth_Jani válasza kezo0 (#127443) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Mondjuk a TV-n ott a KODI szépen kezeli mindkettőt, csak a kódot kell számítógépen megadni.

(#127447) kezo0 válasza Toth_Jani (#127446) üzenetére


kezo0
addikt

Már, akinek olyan tévéje van, mint neked – gondolom, Androidos.
Nekem pl. 2 db Panasonic van, ezeken nem fut a Kodi. Anyámnál egy régebbi Sony van, arra sem tehető fel a Kodi.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#127448) z67 válasza Kátai (#127442) üzenetére


z67
őstag

Írtam hogy ez nekem HBO packkal 6500.

(#127449) kezo0


kezo0
addikt

Kb. hajnali fél 5h óta nem mennek nálam a Vodaboxok. Internet van, tévéadás is van a mediacardos tévén, de a két boxon nem jönnek be az adások, visszanéző sem megy, felvett műsorok sem játszhatók le. Az egyiket áramtalanítottam, na, az az újbóli bekapcsolás óta a hálózatot is eldobta, offline módban van… Egyszer azt írja ki, hogy „Hiba a hálózati konfiguráció olvasásában”, egyszer azt, hogy lépjek velük kapcsolatba. A másik box (amit nem próbáltam áramtalanítással helyrebillenteni) legalább a netről nem szakadt le, így megy rajta az EPG. De az adások azon sem.
Most éppen 22 perce várom, hogy felvegye a 1270.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#127450) kezo0 válasza kezo0 (#127449) üzenetére


kezo0
addikt

Update: 55 perc után vették fel a telefont.
Országos hiba van, ami a VTV boxokat érinti, prioritással dolgoznak az elhárításán…
(Egyben, ha már vonalban voltam, jeleztem az – egyébként nagyon kedves – ügyintéző hölgynek, hogy sem én, sem anyám nem kaptunk még kódot a TV2 Play-hez. Mindkettőnknek újragenerálta, ígérete szerint a rendszer 24 órán belül ki fogja küldeni e-mailben.)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.