Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#126551) balazs1956


balazs1956
senior tag

Szutyokfon!
A számlák 3 napja (legalább), nem letölthetőek.
"dolgozunk rajta, ha egy hét múlva sem tudja letölteni, hívjon minket"

(#126552) SzGee válasza cocka (#126550) üzenetére


SzGee
aktív tag

Nálam is ez volt, timeout-tal elszállt minden, de a modem szerint rendben volt a szolgáltatás, újraindítottam, felált rendesen, de nem lett jó
Aztán egyszer csak kb egy óra után megjavult minden

[ Szerkesztve ]

If you leave me, can I come, too?

(#126553) kezo0 válasza cocka (#126550) üzenetére


kezo0
addikt

downdetector:

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#126554) -=RelakS=- válasza balazs1956 (#126551) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Mobilalkalmazásban meg tudjátok nézni a számlát. Legalábbis nekem ment, számítógépen én sem tudtam letölteni őket.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#126555) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Éjszaka elment a NET, router újraindítottam visszajött, de
azóta nem tudok belépni a jelszóval.
Van default jelszó a connect boxhoz ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#126556) Csöves válasza DonThomasino (#126555) üzenetére


Csöves
senior tag

admin
admin

Aquila non captat muscas.

(#126557) mani8106 válasza kezo0 (#126549) üzenetére


mani8106
junior tag

Nem is fog. Országos hiba jól sikerült a karbantartás

Hol volt Gondor, mikor Nyugatvég elesett? - Ember akkor jöttünk ki a templomból

(#126558) mani8106 válasza SzGee (#126552) üzenetére


mani8106
junior tag

Csak akinel compal van elmeletben viszont voip országosan rip

Hol volt Gondor, mikor Nyugatvég elesett? - Ember akkor jöttünk ki a templomból

(#126559) balazs1956 válasza -=RelakS=- (#126554) üzenetére


balazs1956
senior tag

Köszönöm szépen!
Onnan tényleg le tudtam gyötörni a mobilelőfizetésem számláját, de az otthono szolgáltatásnak nyoma sincs. (pedig össze van vonva egy előfizető azonosítóval)
Normális esetben rajta kéne lenni? (a mobilalkalmazáson a vezetékes számla)

(#126560) -=RelakS=- válasza balazs1956 (#126559) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Attól függ, hogy egy előfizetésnek számít-e, vagy kettőnek. Nekem Januárig kettőnek számított, két külön számlát is fizettem. Most már egynek számít, minden egy számlán van, és egyet is fizetek.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#126561) Jamesch


Jamesch
tag

Most kéne hűséget újítanom a Vodánál. Havi +1k-ért kérhetek gigabitet a mostani 500 helyett és ehhez cserélni kell a fehér ConnectBox-ot ha jól tudom TG3442SP-t adnka helyette.

Mik a tapasztalatok? Jó az új modem? Térereje, megbízhatóság?
ConnectBox nekem eddig tökéletesen megfelelt, pont lefedi a lakást (a szélén már kicsit gyenge), van rajta vagy 2 tucat eszköz, azt is bírta. Ez lenne a mimimum.

Ha azt mondjátok nem annyira jó, akkor nem szórakozom még plusz eszközzel, maradok a COnnectBox-nál és az 500as netnél, nem létszükség hogy gyorsabb legyen.

Ja és |V|etal !!! |,,|¸

(#126562) Ledi


Ledi
aktív tag

Most mi a helyzet azokkal akiknek 01.25. a számlazárásuk. Azoknak nem kell fizetni? :U

Csak mert nemsokára itt van a határidő. És a számla még nem tölthető le. Ráadásul a hibályukat ők is elismerték az egyik fórumtárs szerint.

Ilyenkor ugyebár meg kéne hosszabbítani a fiz. határidőt.

(#126563) DonThomasino válasza Csöves (#126556) üzenetére


DonThomasino
veterán

Próbáltam, ezzel sem enged be.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#126564) Csöves válasza DonThomasino (#126563) üzenetére


Csöves
senior tag

De előtte resetelni kel.

Aquila non captat muscas.

(#126565) mani8106 válasza Jamesch (#126561) üzenetére


mani8106
junior tag

Eszedbe ne jusson Arrisra valtani. Amíg bírja a feher Compal maradjon az 500as nettel

Hol volt Gondor, mikor Nyugatvég elesett? - Ember akkor jöttünk ki a templomból

(#126566) kezo0 válasza kezo0 (#126548) üzenetére


kezo0
addikt

Na, most jött a banki sms, hogy – egy napos késéssel ugyan, de – leemelték a pénzt. Anyámtól is.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#126567) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Tutira tudom a jelszót évek óta ez.
Egyéb ötlet?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#126568) MiZo1990 válasza DonThomasino (#126567) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

A felhasználónév admin, az alap jelszó pedig az aljára van ragasztva.

(#126569) Ledi válasza DonThomasino (#126567) üzenetére


Ledi
aktív tag

Reset után próbáld ezt:
admin
<modem alján lévő számsor>

Ha ez sem segít akkor csak 1270 tudja központilag megoldani. És örülj, hogy értelmes ügyintézőhöz kerülj aki nem akar ez miatt technikust küldeni.

(#126570) DonThomasino válasza Ledi (#126569) üzenetére


DonThomasino
veterán

Az alján lévő más mint a wifi jelszó?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#126571) pjen válasza DonThomasino (#126570) üzenetére


pjen
félisten

Igen, ha már legalább egyszer megváltoztattad. De először resetelni kell 1 percig.

(#126572) Csöves válasza DonThomasino (#126570) üzenetére


Csöves
senior tag

Írtam, hogy reset és utána admin-admin.

Aquila non captat muscas.

(#126573) MiZo1990 válasza Csöves (#126572) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

A ConnectBox-nak sose volt admin a jelszava alapértelmezetten.
Az aljára van ragasztva.

(#126574) kezo0 válasza MiZo1990 (#126573) üzenetére


kezo0
addikt

A régebbi, UPC-s fehér Connect Boxokon van egy kis kihúzható műanyag lapocska, azon van.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#126575) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Hmm eddig 5490-et fizettem, majd a januári számla lett 5989, majd a február 6006, számlát letölteni egyiket sem tudom.

Pluszban ma megint szétdobált a net, sikerült pont ügyintézőt elérni akkor amikor nem volt net. Most végre kifogtam egy olyat aki segíteni is akart, mondta, hogy látja az eszköz nem tud feljelentkezni a hálózatra, pedig fehéren világított az internet jel rajta.

Kiküld egy technikust holnapra, meg is lepett a rövid határidő :)

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#126576) zzola válasza szabonagyur (#126575) üzenetére


zzola
félisten

Nekem is következő napra ígérték a bekötést, aztán 1 hét lett belőle... :DDD

(#126577) szabonagyur válasza zzola (#126576) üzenetére


szabonagyur
félisten

A bekötésnél is szerencsém volt, mivel amikorra kértem rendeléskor jöttek, utána a váltásnál is, most is jönni fog szerintem, mivel máskor nem vagyok itt hiába jönne.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#126578) zzola válasza szabonagyur (#126577) üzenetére


zzola
félisten

:R

(#126579) zzola


zzola
félisten

Nekem 1 hete hoztak új modemet, Arris-t a gigás nethez. Nekem lehet szerencsém van, de atomstabil, 1 hét alatt 0 szakadás és/vagy újraindulás nem volt!

(#126580) Csöves válasza MiZo1990 (#126573) üzenetére


Csöves
senior tag

Márpedig az. Több éve használom.
:K

Aquila non captat muscas.

(#126581) pjen válasza Csöves (#126580) üzenetére


pjen
félisten

Megnézted? Nekem is vagy 10 karakter a jelszó a CB n. Megszámoltam, 12 karakter. Kis és nagy begű és két szám.

(#126582) tomp válasza mani8106 (#126565) üzenetére


tomp
félisten

Miért mi a baj az Arrissal?
Egyedüli "baj" az a manuális wifi csatorna állítás megszüntetése.
De saját routerrel megoldottam. Atomstabil a modem.

(#126583) kezo0


kezo0
addikt

Mindeközben továbbra is igen nagy megbízhatósággal törlődnek 3-4 nap után a felvett műsorok a Vodafone boxról. Igen, azok, amelyeket elvileg 90 napig lehetne megnézni.
Hétvégén felvettem a Petőfi TV-ről egyik nagy kedvencem, a Michel Gondry-féle Tajtékos napok werkfilmjét, mert azt még nem láttam. Másnap el is kezdtem nézni, de nem volt időm befejezni. Tegnap akartam folytatni, de addigra eltűnt a rögzített műsorok listájából.
Hétfő este felvettem a Sherlock c. sorozat aktuális epizódját a Duna TV-ről, ez tegnap még megnézhető lett volna, mára az is eltűnt a listából.
Ez a hibajelenség vajon minden csatorna rögzíthető műsoraival előfordul, vagy teljesen random módon jelentkezik, netán csak a közmédia csatornáiról rögzített műsoroknál?

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#126584) cocka válasza kezo0 (#126583) üzenetére


cocka
veterán

És mit válaszoltak a témában abban a bizonyos facebook csoportban a többiek?

Várjál, nekem volt egy wtf kategória is, mondom itt nagy ám az őskáosz. Kiírja egy még le sem ment műsorra, hogy Felvesz, de már mellette ott a Lejátszás gomb is. (igaz ezt a fura együttállást csak a weboldalon láttam).

Mondom ami még le se ment, azt hogy lehetne már lejátszani? LOL Mondjuk ebből a szempontból az is hülyeség, hogy az éppen futó műsornál is már ott a visszanéző opció.

Tajtékos napok werkfilmjét

Látom visszanézőbe nem került. Sherlock sem. De utóbbi szerintem virágbolti kategória.

vajon minden csatorna rögzíthető műsoraival előfordul

Hát több mint gyanús, két különböző RTL csatornánál is ez van.

(#126585) NB2 válasza kezo0 (#126583) üzenetére


NB2
aktív tag

Tudom, engem is idegesítene, de mediaklikken mindkettő fent van.

(#126586) Ledi válasza kezo0 (#126583) üzenetére


Ledi
aktív tag

Ez a hibajelenség vajon minden csatorna rögzíthető műsoraival előfordul, vagy teljesen random módon jelentkezik, netán csak a közmédia csatornáiról rögzített műsoroknál?

Sajnos nem. Én a Filmmániarol vettem fel egy filmet még hétfőn mert gondoltam később megnézem. Erre tegnap este, már nem lehetett megnézni. De a szombat esti Viasat 2-n lévő My Girl 2 is eltűnt a listáról.

Szerencsére visszanézhető.

Nem tudom mit művelnek a Vodanál. :(((
De kezd tele lenni a hócipőm.

(#126587) kezo0 válasza cocka (#126584) üzenetére


kezo0
addikt

Abban a bizonyos fb-csoportban az ebben a témában született posztra olyan 20-30 hozzászólás érkezett, hadd ne idézzem mindet… Talán az a legérdekesebb, hogy a posztoló érdeklődött az MTVA Közönségszolgálatánál, akik gyorsan válaszoltak neki, mégpedig ezt:
„Amennyiben az nPVR-t használja, - ahol az engedélyezett műsorszámok rögzíthetők, - akkor erre nekünk nincs hatásunk, az a Vodafone rendszere, ők adják a tárhelyet és a hozzáférési jogosultságokat.”

A Sherlock – ahogy ezt már priviben írtam neked – anyámnál is fel van véve a nála levő Cisco boxra, majd megnézem vele együtt, mert a belső tárhelyről nem fog törlődni. ;)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#126588) cocka válasza kezo0 (#126587) üzenetére


cocka
veterán

Ez kemény mondat, főleg ez a része érdekes:

erre nekünk nincs hatásunk

és a hozzáférési jogosultságokat

Magyarul akkor ez bőven ellentmond annak, amit örökké hangoztat a voda, hogy a tartalomszolgáltató korlátozhatja, hogy mit nézhetsz meg és meddig. Itt viszont a tartalomszolgáltató mutogat a vodára. :DDD

Melyiküknek van igaza? Nem lepődnék meg, ha újabb hazugságon kapnánk a vodát. :DD

(#126589) Zoz válasza cocka (#126584) üzenetére


Zoz
őstag

"Mondom ami még le se ment, azt hogy lehetne már lejátszani? LOL Mondjuk ebből a szempontból az is hülyeség, hogy az éppen futó műsornál is már ott a visszanéző opció."

Ez miért is hülyeség? Ha a műsor kezdete után 10 perccel érsz haza, már nézheted az elejétől, nem kell megvárnod míg véget ér. Nyilván előretekerni csak addig a pontig lehet amíg beéred az élő adást. Anno a UPC boxokon is így működött.

(#126590) kezo0 válasza NB2 (#126585) üzenetére


kezo0
addikt

Kösz, de a tévémen a Mediaklikkből csak az alábbi menüpontok érhetők el: műsorújság, hírek, időjárás, híradó, webrádiók. (Ráadásul ezek közül a Műsorújság is tök üresen jelenik meg, azt írja, hogy „Nincs adat”…)
De ha elérhetőek is lennének a tévén visszanézhető műsorok, azoknak gyatra lenne a képminősége, mivel mobil eszközökre van optimalizálva az egész. Mobileszközön meg nem nézek másfél órás filmet, az tuti, amikor van egy nagyképernyős OLED tévém.
De egyébként most ránéztem tabletről, és egyik sincs fent a Mediaklikken.
Szóval olyan ez, mint a közismert viccben:
– Mondja, maguknál miért nem harangoznak délben?
– Ó, hát annak pontosan negyvenhárom oka van! Először is nincs harang…
:D

Szerencsére vannak egyéb források is.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#126591) cocka válasza Zoz (#126589) üzenetére


cocka
veterán

Ez miért is hülyeség?

Egyszerű. Mert van újrakezdés funkció. És egy aktuálisan futó műsor esetén nincs értelme felkínálni az újrakezdést meg a visszanézést is. Ezért mondom, hogy egy káosz, mert nem kozisztens a menüpontok mutatása.

Az kerüljön műsorvisszanézőbe, ami már lement. És azután miután lement. Közben elég az újrakezdés menüpont. Ellenkező esetben értelmetlenné válik az újrakezdést felkínálni.

(#126592) cocka válasza kezo0 (#126590) üzenetére


cocka
veterán

(#126593) kezo0 válasza cocka (#126588) üzenetére


kezo0
addikt

Szerintem eddig sem úgy kellett érteni azt, hogy a tartalomszolgáltató korlátozhatja egyes műsorok visszanézhetőségét, hogy a tartalomszolgáltató közvetlenül belenyúlhat a Vodafone rendszerébe. Nyilván ez úgy megy, hogy adott csatorna jelzi a Vodának, hogy ezt és ezt a műsort ne engedjék visszanézni, vagy csak egy meghatározott módon tegyék azt lehetővé. A Voda pedig beállítja azt a saját rendszerében, és teszi mindezt a csatornával kötött szerződés alapján – ami nyilván egy alku eredményeként szabályozza a két fél lehetőségeit és kötelezettségeit.
És ha valakinek nem tetszik egy korlátozás, akkor mindkét fél kényelmesen tud a másikra mutogatni – és tulajdonképpen nem hazudnak. ;]

#126592: a filmet ismerem, láttam már régebben kétszer is, most a werkfilmjét („Így készült: …”) akartam megnézni, az meg nincs a Mediaklikken. De ha lenne is, ahogy írtam, a visszanézhető műsorok csak mobil eszközökön érhetők el.

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#126594) NB2 válasza kezo0 (#126593) üzenetére


NB2
aktív tag

[link]
reggel laptopon, most meg asztaliról linkeltem

(#126595) kezo0 válasza NB2 (#126594) üzenetére


kezo0
addikt

Hát rohadjak meg, nekem sehogy sem jött elő, de akkor kösz.
Ezt még talán meg is nézem majd az iPaden, mert csak 28 perc, annyit tán kibírok egérmoziban…

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#126596) LouiS22 válasza kezo0 (#126593) üzenetére


LouiS22
veterán

Ez pontosan így történik. Kap a műsortervvel együtt flag-eket, amit a partner (jelen esetben a Voda) beállít a saját rendszereiben. Tehát az MTVA közönségszolgálata nem hazudott, cocka meg rosszul értelmezte a szöveget. Arról végképp nem tehet a tartalomszolgáltató, hogy a partnere rendszere elromlik, hibás, rosszul működik, esetleg nem működik.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#126597) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Tegnap kaptam egy marketing levelet Vodáéktól "Tudnivalók a Vodafone számláról, a számlázásról a számlafizetésről és az ügyintézésről" tárggyal, de a számla letöltése természetesen nem működött, szóval "majdnem" megfelelt a működés a marketing levélben reklámozott számla elérhetőségnek :DDD

Előbb ránéztem sikerült-e orvosolni a számlák elérhetőségét és meglepődve tapasztaltam, hogy gond nélkül letölthetőek voltak a számlák (webes fiókon keresztül), nem volt hálózati hiba.

Gondoltam jól jöhet ez az infó másoknak is :B

read-only mode on the forum

(#126598) Piftuka válasza AtHoS (#126597) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszi az info-t! :R Hamarosan ránézek én is, hogy végre sikerül-e megnyitnom az aktuális havi számlát...

"Aquila non captat muscas."

(#126599) Piftuka


Piftuka
veterán

Jut eszembe... tudja bármelyikőtök, hogy a fehér ConnectBox kapott-e tegnap újabb firmware-t?

Már tegnap reggeltől a szokásosnál is többet b*szakodott a net (lassú oldalbetöltés, magas ping), és kora este "en bloc" elszállt az egész internetszolgáltatás.

Pirosan villogott sokág a modem, majd újraboot-olt, de az alsó zöld jel folyamatosan villogott, és órákig (reggelig) nem volt internet elérés.

Gondoltam, hátha a sok panasz hatására írtak egy normális szoftvert, és azt telepítették... Vagy csalfa remény? :F

"Aquila non captat muscas."

(#126600) Toth_Jani válasza Piftuka (#126599) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Nem még mindig a 2.2-es Vodafone szoftver van rajta, de majd jön az ONE szoftver és az biztosan csodálatos lesz.
Egyelőre még csak a vezérkart cserélték le de az ügyintézés már érezhetően javult. :B

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.