Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#125051) ztibor válasza boneyard (#125047) üzenetére


ztibor
senior tag

Nálam Csepel Királyerdőben nem volt probléma a nettel.

(#125052) arfer válasza ztibor (#125051) üzenetére


arfer
aktív tag

Ne már, Csepelen erdőt neveztek el Zámbó Jimmyről :D ?

(#125053) boneyard válasza arfer (#125052) üzenetére


boneyard
tag

az a durva, h tényleg ott lakott Kiralyerdoben 😄
egyébként délelőtt visszajött a net, aztán 11:30 körül megint elment egy fél órára, most újra van...

(#125054) n1nja


n1nja
tag

Sziasztok.

Nem olvastam vissza...
Egy kérdésem lenne. Másnál is szörnyen lassú a Vodafone TV box?
Tallóznám a csatornákat. Másodpercek telnek el a nyílgombok megnyomásától, mire bedobja a csatorna aktuális és jövőbeli műsorait.
Internet rendben.

Köszi.

(#125055) cocka válasza n1nja (#125054) üzenetére


cocka
veterán

Mármint melyik nyílgombok? Konkrétan melyik menüben állva?

EPG vagy csak váltogatsz a csatornák közt le-fel?

Egy csatornaváltás kb. 3-4 mp, ez sajnos természetes.

A poén:

Amíg nem kap UTP kábelt és nincs rajta net (azaz nem tudsz rajta semmit se csinálni kb.), addig villámgyors az egész, minden gombnyomásra azonnal reagál.

Mihelyst rákötöm az UTP-t, azonnal elkezd laggolni a menü. Annyira mondjuk nem zavaró, de azért élesben is tesztelhették volna, hogy vajon ez a rammennyiség és ez a CPU teljesítmény vajon elég lesz-e akkor is, ha netet kap a cucc.

Mert ugye a másik oldal: hiába van gigabites neted minden eszközön gigabites portokkal, ha a hardver ami kapja egy rakás szar, akkor eleve amiatt is magasabb lehet a ping.

Most hidegebb időben nem rakok alá ventit, de nyáron igencsak fel tud forrósodni. Ha már az optikai audiokimenetet is sikerült lespórolni, nem lepődnék meg, ha a CPU-n is spóroltak volna.

Mert egy szinte teljesen felhő alapú rendszernél a lőtéri kutyát nem érdekli, hogy offline szélsebes a cucc.

(#125056) ztibor válasza boneyard (#125053) üzenetére


ztibor
senior tag

Hát nem, 4 utcával lemaradt Királyerdőről, az már Csepel-Erdősorhoz tartozik :)

arfer: Szerencsére nem :D

(#125057) n1nja válasza cocka (#125055) üzenetére


n1nja
tag

Váltogatnék a csatornák között, nem az EPG.
Szomorú vagyok. Gondoltam, hogy egy f*s...
Köszi a választ.

(#125058) Zoz válasza n1nja (#125054) üzenetére


Zoz
őstag

Nem. De volt már ilyen. Áramtalanításos újraindítás szokott segíteni, amikor nagyon belassul.

Amúgy érdekes módon a Netflix az tökéletesen működik ugyanazon a hardveren. (Az HBO az már nem...)

(#125059) cocka válasza n1nja (#125057) üzenetére


cocka
veterán

Ja azt nem írtad mennyi másodperc telik el a csatornaváltások közt. A 3-4 mp normális, ha úgy tűnik, mintha befagyna és 2 perc múlva pedig végrehajtja mindazt, amit addig összenyomkodtál, az tényleg csak áramtalanítással javul meg.

Egyszer amikor ilyen lefagyós kedvében volt direkt lemértem, hogy időben mennyit jelent ez a lag. És szinte mindig 2 percet jelentett.

(#125060) kezo0


kezo0
addikt

Ezzel a reményteli hírrel kívánok mindenkinek kellemes ünnepeket! ;)

Olcsóbb internet-előfizetést harcolt ki az ügyfélszolgálaton egy mesterséges intelligencia

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#125061) Ledi


Ledi
aktív tag

Minden kedves fórumozónak Kellemes Karácsonyi Ünnepeket...

...kívánok a Vodafone jóvoltából! :B

(#125062) kabelmania27


kabelmania27
Topikgazda

Békés Boldog Karácsonyt Kívánok!

[ Szerkesztve ]

(#125063) pkaresz válasza kabelmania27 (#125062) üzenetére


pkaresz
senior tag

Köszönjük szépen, viszont kívánunk mindenkinek
Békés Boldog Karácsonyt! 🎄

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#125064) fecke78 válasza Ledi (#125061) üzenetére


fecke78
senior tag

Ha már a vodafone jóvoltából vagy , akkor szólhatnál a megfelelő gyíkembernek , hogy kezdjen valamit a ingadozó magas pingemmel , mert megreptettem a voda routert , Pedig még hangulatba sem kerültem ....

(#125065) kelna91


kelna91
senior tag

Budapesten már sosem lesz gyorsabb internet? Évek óta nem történt semmi hálózatfejlesztés a belvárosban. Ugyanúgy 1000/40 az elérhető leggyorsabb csomag, miközben vidéken már szinte mindenhol 1000/1000 vagy még gyorsabb lehetőségek vannak. :( Szerintem egy csomóan vidáman kifizetnének akár 10-15 ezer Ft havidíjat is, ha lenne lehetőség egy értelmezhető feltöltési sebesség elérésére. Legalább kiegészítő opcióként miért nincs ilyen? :F

(#125066) Intruder2k5 válasza kelna91 (#125065) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Saját Vodafone hálózaton szerintem sehol nincs 1000/1000, legfeljebb ott, ahol Telekom optikát bérelnek. DIGI-nél sincs szinkron 1000, csak 1000/300Mbps, szóval a "vidéken szinte mindenhol" egy kicsit túlzó. Ott van, ahol van Telekom optika. Ettől függetlenül a felvetés jogos, 1000Mbps mellé mindenhol dukálna legalább 200-250Mbps feltöltés, de sajnos a technológia ezt nem mindenhol teszi lehetővé. És ezzel az utolsó kérdésed is megválaszoltam, mert sajnos a DOCSIS 3.0 nagyjából ennyit tesz lehetővé. 3.1-re szerintem nem gazdaságos a váltás, ezt fejlesztési irányt a Telekom is lefújta, tehát csak az optikára váltás jöhetne szóba, de ott meg teljes kábelcsere szükséges, ami gondolom a belvárosban nem egyszerű.

[ Szerkesztve ]

(#125067) LouiS22 válasza Intruder2k5 (#125066) üzenetére


LouiS22
veterán

És mivel a cég éppen eladás alatt, ők màr egy centet sem fognak erre költeni.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#125068) ates2 válasza LouiS22 (#125067) üzenetére


ates2
senior tag

és mivel tudjuk kihez kerül a cég, utána se nagyon...

[ Szerkesztve ]

(#125069) cocka válasza Intruder2k5 (#125066) üzenetére


cocka
veterán

Ott van, ahol van Telekom optika.

Ez nem ilyen egyszerű. Nálunk már pár éve van Telekom optika, a sebesség mégis max. 1000/40 lehet. Hiába tudod ugyanide megrendelni az 1000/1000-es netet.

(#125070) Gubek-Einste válasza cocka (#125069) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csak ott van Telekom hálózatán szolgáltatás ahol nincsen saját.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#125071) Steve2006 válasza cocka (#125069) üzenetére


Steve2006
csendes tag

Új előfizetésnél Telekom optikán már 1000/1000 netet adnak.

(#125072) fecke78


fecke78
senior tag

de azért az a minimális értékek is egy vicc ....

(#125073) Steve2006 válasza fecke78 (#125072) üzenetére


Steve2006
csendes tag

A Telekomnál 300/50 a minimális érték.

(#125074) fecke78


fecke78
senior tag

Hát ez az én nem engedném,hogy ennyire levédje magát 1000 netnél 600 -at engedném minimumnak

(#125075) Intruder2k5 válasza fecke78 (#125074) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lehetne, de akkor nem 6000, hanem 16000Ft lenne a havidíj. Az jobb lenne?

(#125076) fecke78 válasza Intruder2k5 (#125075) üzenetére


fecke78
senior tag

Miért is ? 1000 ért fizetek akkor nekem ne mondja azt ,hogy a minimumot adom azaz 50 csend legyen. Ezért rartunk itt birka nép lettünk ...

(#125077) cocka válasza Steve2006 (#125071) üzenetére


cocka
veterán

Hát hogyne, csak amit Gubek-Einste írt, nálam az a mérvadó! Márpedig mivel itt koax hálózat IS van, vario csomag nem érhető el.

(#125078) Intruder2k5 válasza fecke78 (#125076) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem is mondhatja, már egy ideje. DIGI-nél erre van a kínált, Telekomnál pedig az átlagos sebesség, ezek azok, amit az idő nagy részében teljesítenie kell. Gondolom a Vodafone-nál is van valami neve ennek, most nem kerestem utána. Azonban nem minősül a szolgáltatás teljesítésének, ha az előfizetői végponton mindig, vagy akár csak az idő nagy részben kizárólag a garantált minimum érhető el. Vagyis pont ezért van már egy ideje három sebességérték megadva az internetszolgáltatások mellett. A birka népre meg... Csak magad nevében beszélj, az enyémben ne!

(#125079) zzola válasza fecke78 (#125076) üzenetére


zzola
félisten

Te a minimumot fizeted, ami az ÁSZF-ben rögzítve van, a többi csak a bónusz...

(#125080) Steve2006 válasza Intruder2k5 (#125078) üzenetére


Steve2006
csendes tag

Így van.

– maximális sebesség: a helyhez kötött internet-hozzáférési szolgáltatásra vonatkozóan a szolgáltató által az előfizetői szerződésben vállalt legmagasabb le- és feltöltési sebesség, amelyet a felhasználó a szolgáltatás igénybevétele során megtapasztalhat.

– rendes körülmények között elérhető sebesség: a helyhez kötött internet-hozzáférési szolgáltatásra vonatkozóan a szolgáltató által az előfizetői szerződésben vállalt le- és feltöltési sebesség meghatározott mértékben, amely e rendeletben az előfizető rendelkezésére áll. A rendes körülmények között elérhető sebességnek naptári naponként legalább az idő 90%-ában az előfizető rendelkezésére kell állnia, kivéve a szolgáltatás korlátozásának, szüneteltetésének és felfüggesztésének esetét.

– minimális sebesség: a helyhez kötött internet-hozzáférési szolgáltatásra vonatkozóan a szolgáltató által az előfizetői szerződésben vállalt az a legalacsonyabb le- és feltöltési sebesség, amely minden esetben az előfizető rendelkezésére áll. A minimális sebességnek a szolgáltatás igénybevétele során folyamatosan az előfizető rendelkezésére kell állnia, kivéve a szolgáltatás korlátozásának, szüneteltetésének és felfüggesztésének esetét.

És én sem vagyok birka. :)

(#125081) PeL válasza zzola (#125079) üzenetére


PeL
addikt

Mondjuk ez így ebben a formában elég bullshit, mert akkor úgy kéne hirdetnie minden szolgáltatónak, hogy kiírja a minimum garantált sebességet a jelenlegi módszer helyett, és akkor odabiggyesztheti apró betűvel hogy amúgy akár 1000Mbit is lehet. Csak nyilván az nem is hangzana már olyan jól marketing szempontból ugye... És lehet megelőzhetnének úgymond csomó felesleges reklamációt is. Meg amúgy lehet sokan vissza is mondanák a szolgáltatást.

Csúcsidőkben nálam is van hogy 5-600Mbit van meg az 1000-ből, de amúgy annyira nem érdekel, mert amire használom így is elég. Engem ami bosszant hogy vannak játék közbeni random packet lossok is emellé, meg pl. ma is pár oldal egyidőben simán elérhetetlenné vált percekre, kapcsolódási időtúllépésre hivatkozva, míg más oldalakat simán, gond nélkül behozott.

[ Szerkesztve ]

(#125082) gregory91 válasza fecke78 (#125064) üzenetére


gregory91
senior tag

Lassan karácsony,jó lesz az csúcsdísznek is.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#125083) Intruder2k5 válasza PeL (#125081) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na igen, meg a válaszidő is egy másik kérdés, ami szintén okozhat sok bosszússágot, de a legtöbb szolgáltatónál erre sajnos nincsenek minőségi célértékek meghatározva, így csak kirívó, extrém esetben foglalkoznak az ilyen panaszokkal. Persze ehhez is hozzá tartozik, akárcsak a sebesség kérdéshez, nem mindegy hova mérünk, mert ugye a szolgáltató csak a saját hálózatán belül felel ezekért. Szóval az, hogy egy varsói játékszerverre mérve magas a válaszidő, nem feltétlenül a hazai szolgáltató hibája. Még akkor sem, ha mondjuk közben a havernál a Telekom netről meg jó.

[ Szerkesztve ]

(#125084) zzola válasza PeL (#125081) üzenetére


zzola
félisten

Értelek. Reklamációs alapot a minimum sebesség el nem érése ad.
:((

(#125085) Schizoka


Schizoka
aktív tag

Sziasztok!
Ma reggel ez az üzenet fogadott a tvn:smart kártya nincs hozzárendelve ehhez a modulhoz.
Kihúztam megmozgattam rendesen vissza toltam a helyére kártyát.
Be is azonosítja,persze nincs ma ügyfélszolgálat!!!
A másik tvn minden rendesen működik.

(#125086) zzola válasza Schizoka (#125085) üzenetére


zzola
félisten

1270?

(#125087) Schizoka válasza zzola (#125086) üzenetére


Schizoka
aktív tag

Hívjam munka időben beszólás után bontódik a vonal!

(#125088) Toth_Jani válasza Schizoka (#125087) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Hagyd bekapcsolva akár 45 perc is lehet mire regisztrálja a kártyát a készülékhez.
Persze lehet egyéb hiba is például elromlott.

(#125089) MiZo1990 válasza Schizoka (#125087) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Akkor rossz menüpontot választottál.
1270, 2-es és utána 1-es gomb.
Hibabejelentő éjjel-nappal van, a hét minden napján.

(#125090) Ledi válasza fecke78 (#125064) üzenetére


Ledi
aktív tag

Nem dolgozom a vodafonnál.

A képet poénból tettem be, miután korábban többen azt írták itt a fórumban hogy "karácsonyfát játszik a modem". :)

(#125091) fecke78 válasza Ledi (#125090) üzenetére


fecke78
senior tag

kár , lehet akkor megoldodna ping gondom ... :)

(#125092) freaghill


freaghill
őstag

Sziasztok!

UPC-nk volt, van egy smart kártya az egyik TV-ben. A probléma, hogy nem jön rajta jelenleg semmilyen műsor.
Azt írja, hogy lejárt a kártya érvényességi ideje.

Mi a teendő ilyenkor?

(#125093) kapasz


kapasz
tag

Néhányan írtak itt torrent problémáról a Connect box esetén. Vajon a gigabites nethez járó Arris boxnál is fennáll a torrent melletti lassulás?

(#125094) cocka


cocka
veterán

Boldog karácsonyt kívánok!

Valaki tudja esetleg, hogy mi ez a hülyeség, hogy nézel egy filmet aztán visszatekered egy kicsit és amikor elér egy bizonyos jelenethez, akkor megáll a kép, majd kis idő múlva fekete kép jelenik meg és mikor innen előretekered, akkor egy idő után visszajön a kép, mert a bélyegképeken folyamatosan mutatja, hogy mindenhol van kép, csak egy bizonyos rész hót fekete. Gyakorlatilag bő 1 percig fekete képkockák vannak a filmben. Ez valami cenzúra lenne? Többször visszacsavartam aztán előre, úgy tűnik, mintha a film része lenne a feketeség.

(#125095) fecke78 válasza freaghill (#125092) üzenetére


fecke78
senior tag

Hivd fel őket ,és 1 perc és megoldják

(#125096) zzola válasza freaghill (#125092) üzenetére


zzola
félisten

Ha csak volt, akkor miért müködne?
Minden más esetben 1270-et hívd.

(#125097) hhgygy válasza kapasz (#125093) üzenetére


hhgygy
senior tag

Semmiféle lassulást nem tapasztalok torrentezés közben Arrisszal.

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#125098) AtHoS válasza hhgygy (#125097) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ha már Arris:

Tegnap voltam barátoméknál (ugyanabban az utcában, azonos hálózaton kb. 200 méter tőlem) és panaszkodott a felesége, hogy HO-ban dolgozva a netes "telefon" beszélgetései mostanában folyamatosan akadoznak, nagyon sokszor meg is szakad (fia is ugyanezt tapasztalja játék közben mikor kommunikál a csapattársakkal, barátokkal)
Amíg ott voltam google kereső oldal találatai közötti lapozás is volt, hogy 15-20 másodpercre megakadt, találati oldalak megnyitása is sokszor hasonló időtartamban "homokórázott" végül maradt üresen a lap, ilyenkor a lapra váltva, azon a címsorba kattintást követően ütve egy entert végül betöltődött az oldal, de ugye ezeket a tüneteket nem folyamatosan produkálta, hanem 4-5 percenként egyszer csak előjött ez a "gondolkozzunk egy kicsit" várakozási idő.
Torrent nem futott azon a gépen amit épp használtunk

Próbálgattam 8-10 sebességmérő oldalt, de mindamellett, hogy némelyik max 200 Mbit letöltést mutatott - természetesen konzekvensen ennyit - míg más oldalak 500-600 Mbit magasságát (1000-es csomag mellett) különösebb problémát a sebességmérő oldalak szerint nem lehetett észre venni, de az előbb írt tapasztaltak jelezték, hogy valami azért nincs rendben.

Jó lenne megtalálni a hiba okát, mert a folyamatos problémák miatt HO munkából berendelhetik belső munkavégzésre, ami kényelmetlenebb és időrablóbb lenne számára, tehát ezt szeretné elkerülni

Régebben találkoztam olyan oldallal, ahol a ping/jitter értékét is részletesen lehetett figyelni. Azt hiszem asztali Adguard ping növelésével kapcsolatban jött ez elő anno, de sajnos nem akadtam rá az oldalra. Ha valaki vágja melyik ez az oldal legyen kedves beírni :R köszi.

Tegnap melóban voltam, így nem volt saját tapasztalatom, hogy nálam is ugyanez a jelenség van-e (fehér CB van csak nálam) viszont hazaérve én semmi ilyen jelenséget nem tapasztaltam

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#125099) kapasz válasza AtHoS (#125098) üzenetére


kapasz
tag

Igen, ilyenekre gondoltam. A CB-k állítólag egy nyári firmware frissítés óta produkálnak hasonlókat. Illetve hogy torrent mellett minden más akadozik.

Én most 150/10 Mbiten vagyok Ubee modemmel és nem merek felfelé váltani, mert az eszközcserével jár.

A sebességet leszámítva minden tökéletes most nálunk.

(#125100) cigam


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

A helyi Tv-ket hol lehet befogni? A frekitáblázatban csak annyi van, hogy "helyi tv" 112MHz-en, de a TV nem érzékelt értelmezhető jelet. A többi 100+ csatorna rendben nézhető is. Nem akarok teljes keresést indítani, mert ez egy elég buta TV, mindent csatornát szétdob, egyesével kell újrarendezgetni, ami nem pár perces móka, és közben a családot is hallgatni kellene közben hogy mit piszkálom, miért rontottam el.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.