Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109751) Phoenixy


Phoenixy
senior tag

XIV. Ker. Zugló nincs internet. Másnál minden rendben?

Motorola Edge 20 Pro

(#109752) akamen válasza akamen (#109368) üzenetére


akamen
csendes tag

12-e óta használhatlan a net.
Telefont nem veszik fel, az online bejelentésre meg kapom az automatikus választ, hogy kijavították. Lószart.

Személyesen kellett az üzletbe bemennem, hogy technikust küldjenek...
A sebesség is ötöde a korábbinak, percekre van már csak net.
Egy gyors felmondással jobban jártam volna, kezdem azt érezni.

(#109753) kabelmania27 válasza akamen (#109752) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Alacsonyak a letöltési értékek, nézd meg, hogy milyenek a feltöltési értékek.
Amennyiben leírod, hogy milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító meg tudjuk írni, hogy jelszint probléma okozza-e a szakadást.

(#109754) akamen válasza kabelmania27 (#109753) üzenetére


akamen
csendes tag

Lakáson belül egy Flomatik IT1W-8 feliratú osztó van, csillapító szerintem nincs.
A feltöltési jelszint mind a hat csatornán 54 dBmV.
Mindenről töltöttem fel képet.
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#109755) kabelmania27 válasza akamen (#109754) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Köszi az infókat, magas a feltöltési érték.
Nézd meg, hogy a lakásba bejövő kábel van-e a in feliratú bemeneten van-e és a modem out vagy a tap kimenre van-e kötve.

[ Szerkesztve ]

(#109756) akamen válasza kabelmania27 (#109755) üzenetére


akamen
csendes tag

Lakásba bejövő in feliratún, modem tapen, tv outon.

(#109757) Csabi1984 válasza Phoenixy (#109751) üzenetére


Csabi1984
addikt

Nekem 1-2 napja borzalmas! Van internet de még sincs. Ez alatt azt értem se felkiáltó jel, router is kap IP cimet.
De van hogy betölt egy oldal és van hogy csak próbálja megnyitni.

[ Szerkesztve ]

(#109758) kabelmania27 válasza akamen (#109756) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

A kék feliratú csillapítót vedd ki, utána cseréld meg a két kimenetet, a modemet kösd az out-ra (csillapító nélkül) a tévét pedig a tapra (szintén csillapító nélkül), amennyiben akadnak az adások érdemes kicserélni az osztót 5-1000Mhz CE feliratú kettes splitterre mert annak mindkét kimenetén egyforma a csillapítás.

[ Szerkesztve ]

(#109759) kabelmania27 válasza Csabi1984 (#109757) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nézd meg a modem oldalán elérhető-e a modem (bridge) üzemmód, ha nem ügyfélszolgálattal kapcsoltasd ki az ipv6-ot. Milyenek a modemértékek?

(#109760) gduck válasza akamen (#109754) üzenetére


gduck
addikt

LOL! Modem a TAP-on... Szerintem csodát fogsz látni ha megcsinálod amit kabelmania27 javasolt :)

(#109761) Csabi1984 válasza kabelmania27 (#109759) üzenetére


Csabi1984
addikt

Köszi! De ez az egész csak 2 napja döcög ha előtte semmi baj nem volt hirtelen mitől lenne rossz az érték?
Ez alatt arra próbálok célozni nem hinném hogy ítt is csillapító baj lenne.

(#109762) kabelmania27 válasza Csabi1984 (#109761) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Előfordul, hogy a környéken állítanak valamelyik erősítőn illetve a nyári idő miatt változhatnak az értékek ezért érdemes megnézni, hogy rendben vannak-e az értékek.

(#109763) Csabi1984 válasza kabelmania27 (#109762) üzenetére


Csabi1984
addikt

A Connectbox modem funkcióban van, saját routert használok.

(#109764) akamen válasza kabelmania27 (#109758) üzenetére


akamen
csendes tag

Köszönöm!

Megcseréltem, az értékek már megfelelnek az összefoglalónak.
A letöltés a megszokott 300 helyett még 50 és 150 Mbps között ugrál sajnos.
A szakadozásról később tudok beszámolni.

Az elosztóra szerelő kötötte rá a kábeleket, sose babráltam eddig velük :)

(#109765) kabelmania27 válasza Csabi1984 (#109763) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Érdemes lenne megnézni a saját router nélkül, illetve hogy milyenek az értékek, mert lehet magas a feltöltés vagy alacsony a letöltés.

[ Szerkesztve ]

(#109766) kabelmania27 válasza akamen (#109764) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincsmit. Kábeles kapcsolattal is mérj. Ha van kedved írd meg milyenek lettek a modemértékek. Nézd meg a modem oldalán, hogy elérhető-e a modem üzemmód.

[ Szerkesztve ]

(#109767) Csabi1984 válasza kabelmania27 (#109765) üzenetére


Csabi1984
addikt

Azt hogy tudom megnézni?

(#109768) kabelmania27 válasza Csabi1984 (#109767) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

192.168.100.1 címen belépsz a modem oldalára aztán haladó beállítások, majd hálózat állapota utána letöltés és feltöltés fülek.

(#109769) akamen válasza kabelmania27 (#109766) üzenetére


akamen
csendes tag

Jelszintek a lenti excelben, osztóval és közvetlen kábellel.
Kábellel még gyengébb a letöltés, 25 és 100 között ugrál.
A feltötés mindegyik esetben 18-20.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/19iURYNhLlvJZ2y6sAUTr401I1pRGkGms/edit?usp=sharing&ouid=104626841304560844910&rtpof=true&sd=true

(#109770) kabelmania27 válasza akamen (#109769) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Okés, úgy értettem, hogy a modem és a gép között utpkábeles kapcsolattal mérj. Osztóval az egyik letöltési csatornánál alacsony az snr. Javultak az értékek mert az osztó out kimeneten kevesebbet csillapít.

[ Szerkesztve ]

(#109771) akamen válasza kabelmania27 (#109770) üzenetére


akamen
csendes tag

Ja, már értem. Eddig is utp kapcsolattal mértem.
20-50 Mbps közötti a letöltésem egymás után háromszor próbálva már osztóval is. Legalább már nem szakadozik :)

(#109772) kabelmania27 válasza akamen (#109771) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Osztóval a 786Mhz-es letöltési csatornán alacsony az SNR.
Amennyiben nem tudod 1270-es számon bejelenteni a problémát írj emailt ugyfelszolgalat.hu@vodafone.com címre vagy itt is betudod jelenteni a problémát.

[ Szerkesztve ]

(#109773) akamen válasza kabelmania27 (#109772) üzenetére


akamen
csendes tag

:R :R

(#109774) Csabi1984 válasza kabelmania27 (#109768) üzenetére


Csabi1984
addikt

Letöltés 38dB 256qam
Feltöltés 5.120 Ksps
43dBmV 64Qam

(#109775) Menotti válasza golyós (#109750) üzenetére


Menotti
aktív tag

"AUPC mindenkinek kiszórta az 500as csomagot, miközben a háttér nem volt adott hozzá , nem bírja el a hálózat."

A Vodafone most ugyanezt játsza el az 1000-es csomaggal.
(ahol én tudom,ott egy "kapavágás" nem történt a hálózaton)

[ Szerkesztve ]

(#109776) kabelmania27 válasza Csabi1984 (#109774) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Letöltésnél az SNR-t írtad ami elfogadható. A letöltési csatornáknál az erősséget is meg kellene nézni. Feltöltési érték is rendben van.
akamen: Nézd meg a toldásnál nem lazultak-e ki az F csatlakozók.

[ Szerkesztve ]

(#109777) D3LL


D3LL
csendes tag

Sziasztok! Új albérletbe költöztünk, ahol UPC/Vodafone internet + tv van bekötve. Talán fontos infó, hogy az utóbbi kb 1 - 1,5 évben üresen állt a lakás. Előtte sokáig volt itt más lakó (neki működött minden tökéletesen), de a covid alatt megüresedett és nem volt használva. Amikor a tulaj a városban járt, néha aludt itt, de mivel tv sem volt, azt nem tudta "tesztelni".

Most amikor mi beköltöztünk, még nem érkezett meg a tvm, ezért mi is csak a wifit tudtuk kipróbálni. Kaptam a tulajtól listát, hogy ~ 33 hd csatornának kellene lennie. Az internet tökéletesen működik.

A napokban megjött a rendelt tvm is, szóval megróbáltuk az útmutató alapján összerakni a dolgokat:


Elméletileg mindent a leírtak alapján csináltunk, de mégsem jött be semmi a közszolgálati csatornákon ( m1, m2, duna, m4, duna world, m5,) meg valami DaVincin kívül.


Ami furcsa, hogy ettől még minden adást naprakészen listáz.

Holnap felhívjuk az ügyfélszolgálatot, de azért érdeklődnék itt is, hogy valakinek van e tippje, mit csináltunk rosszul? Mi lehet a megoldás?

Amíg üresen állt a lakás, a mediabox (a benne lévő kártyával együtt) sem volt áram alatt. Befolyásolhat ez valamit? Gondolok olyanra (ami lehet hülyeség), hogy mivel sokáig üzemen kívül volt, letilthatták(?) azt.

(#109778) Csabi1984 válasza kabelmania27 (#109776) üzenetére


Csabi1984
addikt

Ilyet látok a letöltéseknél :)

(#109779) Menotti válasza D3LL (#109777) üzenetére


Menotti
aktív tag

A box mivel sokáig nem volt feszültség alatt,ezért"elfelejtette" a csomagot.
Kérni kell rá egy frissítést..
Az elosztód egy ritka sz..r valami,ki kellene cserélni.

(#109780) Masato válasza D3LL (#109777) üzenetére


Masato
tag

Én sem használtam az egyik mediacardomat hónapokig. Vagy egy óra volt, mire elindult végre. Ez normális.

(#109781) cocka válasza D3LL (#109777) üzenetére


cocka
veterán

Ez egyáltalán nem furcsa. A teljes TV prémium csomag adásinfói kódolatlanul jönnek minden TV-re előfizetőnek. Sat1, RTL és hasonló német adókról még a teletext is kódolatlanul jön.

mégsem jött be semmi a közszolgálati csatornákon ( m1, m2, duna, m4, duna world, m5,) meg valami DaVincin kívül.

A kódkártya (smart kártya) benne van a boxban? Még érvényes?

(#109782) kabelmania27 válasza D3LL (#109777) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Próbáld meg újratelepíteni a médiaboxot hátha bejönnek a hiányzó csatornák vagy ügyfélszolgálattól kérd a box frissítést.
Ez az elosztó műholdvételre való (5-2400Mhz, power pass felirat), 5-1000Mhz CE feliratú való kábeltévére, ezért előfordulhat, hogy a magasabb csillapítás miatt bizonyos frekik nem jönnek be és a modem értékek határeseten vannak ezért később gond lehet az internettel is.
Meg kellene nézni a modem jelszint értékeket, 192.168.100.1 címen tudsz belépni a modembe, utána haladó beállítások majd hálózat állapota, utána letöltés és feltöltés fül.
Boxnál is meg lehet nézni a jelszintet, menü diganosztika vagy menü 1789 és le gombok után.

(#109783) kabelmania27 válasza Csabi1984 (#109778) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Rendben vannak a letöltési értékek, mivel ezekkel az értékekkel nem akadhatna a netkapcsolat nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító.

[ Szerkesztve ]

(#109784) Carline


Carline
őstag

Pár hónapja van nálam Vodafone net + TV (Telekomot váltott) de azóta pl. a hardveraprón a hirdetések bár azonnal betöltődnek, de a hozzá tartozó képek 8-10 mp késedelemmel jelennek csak meg. Elsőnek azt gondoltam valami ph szerveroldali gond van, de mobilneten valamint melóhelyen telekom alatt is azonnal betöltenek a képek.
Tapasztaltatok ilyet ti?

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#109785) kabelmania27 válasza Carline (#109784) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Milyen netcsomagra fizettél elő és milyen tipusú modem van nálad?
Amennyiben a modem oldalán nem találod a modem üzemmódot 1270-es számon kapcsoltasd ki az ipv6-ot.
Ha megnézed a modem jelszint értékeket meg tudjuk írni, hogy rendben vannak-e az értékek, amennyiben azt is megírod, hogy milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító meg tudjuk írni, hogy lakáson belül javíthatóak-e az értékek.

(#109786) Masato válasza Carline (#109784) üzenetére


Masato
tag

Ezt tapasztaltam én is, mikor összefosta magát a Voda CGNAT routere (gondolom). Szinte minden szolgáltatás, ami IPv4-en ment, akadozott. IPv6 viszont ment rendesen.

Ahogyan @kabelmania27 is ajánlja, az IPv6 kikapcsoltatása valószínűleg orvosolja a problémát.

(#109787) pjen


pjen
félisten

Szevasztok.Bocs nem találom.Nem rég fennt volt a VTV box táv beállítása, hogy a tv- t is lehessen vele kezelni.Ha jól emlékszem a sárga gomb és az oké.Két féle táv van megköszönném ha valaki felrakná, hogy kell.

(#109788) takbal


takbal
csendes tag

Csütörtökön köti a voda a gigás netet 500-ról nálam Zuglóban.

IP TV ügyben: nekem nincsenek nagy igényeim, az Androidos tévémen szeretném a tévét nézni, neten át visszanézhetően, egy távirányítóval. De nem hagyják.

A horizon go-t még nagy nehezen ráhekkeltem a Shield-emre. Az app ott se ment, de böngészőből igen. Először Firefox for Android TV-n néztük, amit lehetett a távirányítóról vezérelni. Aztán amikor annak megszűnt a támogatása, akkor .apk-ról felhekkelt chrome-n át ment, és mobilról az nvidia controllal vezéreltük a kurzort. Ez már így is nagyon kényelmetlen, mert a mobillal kell kombinálni a távirányítót, de úgy-ahogy megy.

Nna és most jön a horizon go -> vtv váltás. A Chrome a Shielden errort dob a voda netes oldalára. Egyszer ráhekkelem majd az .apk-t is, de nem sok reményem van, tekintve, hogy már a horizonos app se ment.

Nem maradt más, nézzük akkor majd a tuneren. Találtam egy bluetooth-os egér + tanítható IR távirányítót, ami majd lecsorog Kínából, abban van minden reményem, hogy sikerül megúszni a zsonglőrködést.

Valaki érti, mi a fenéért nem képesek a szolgáltatók az Android TV-s verzióját kiadni a tévénézős appjuknak? Miért van az, hogy egy tucat otthoni eszközön nézhetem IP-n, csak magán azon a rohadt tévén nem? Tényleg akkora igény ez? Miért kényszerítenek a két távirányítóra? :W

(#109789) Csabi1984 válasza kabelmania27 (#109783) üzenetére


Csabi1984
addikt

Azért furcsa vamikor késő este már fürge volt :D

(#109790) vargalex válasza pjen (#109787) üzenetére


vargalex
félisten

Összefoglalóban:

Van arra lehetőség, hogy a Vodafone médiabox távirányítója a tévét is vezérelje?
ITT leírt módon elvégezhető a beállítás.

Alex

(#109791) mad823 válasza takbal (#109788) üzenetére


mad823
őstag

Igazából fordítva ülsz a lovon. :D Pont hogy egy TV kéne csak, meg hozzá távirányító, és ezzel kéne tudnod mindent csinálni, az pedig, hogy dvb-c vagy ip a bemenete, az mindegy is. És ettől nem vagyunk olyan messze, alakul már a dvb-i szabvány is.
Amúgy nekem valahol hasonló a problémám: nyaralóba tök felesleges egész évben tvre előfizetnem a pár nyári hónap miatt, net az éppen lenne, van ugye a voda által ip-n nézhető adásom, csak ugye nem lehet tv-re varázsolni sehogy.

(#109792) Carline válasza kabelmania27 (#109785) üzenetére


Carline
őstag

Internet 500 vario + premium tv a szolgáltatás.
A modem Sagemcom F@ST 3686 V2 HUNGARY.

Eseménynapló ilyenekkel van tele:
Fri 20 Aug 2021 20:24:16 Kritikus (3) Started Unicast Maintenance Ranging - No Response received -...
Fri 20 Aug 2021 20:24:29 Kritikus (3) Received Response to Broadcast Maintenance Request, But no U...
Sat 21 Aug 2021 06:47:23 Kritikus (3) Started Unicast Maintenance Ranging - No Response received -...
Idő nem jegyzett Értesítés (6) Honoring MDD; IP provisioning mode = IPv4
Idő nem jegyzett Kritikus (3) DHCP FAILED - Discover sent, no offer received;CM-MAC=d0:57:...
Sat 21 Aug 2021 11:15:18 Figyelmeztetés (5) DHCP WARNING - Non-critical field invalid in response ;CM-MA...
Sun 22 Aug 2021 18:34:15 Kritikus (3) Started Unicast Maintenance Ranging - No Response received -...
Mon 23 Aug 2021 10:14:39 Kritikus (3) Unicast Ranging Received Abort Response - Re-initializing MA...

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#109794) kabelmania27 válasza Carline (#109792) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ezek az értékek rendben vannak, ha jól látom Telekom koax területen fizettél elő. Vezetékes kapcsolattal is problémát tapasztalsz az oldalak betöltődésekor?
Nézd meg, hogy a koax kábelen van-e bekötve osztó vagy direktbe megy a modembe.

[ Szerkesztve ]

(#109795) cocka válasza takbal (#109788) üzenetére


cocka
veterán

Ott cseszted el, hogy Android TV-s eszközt vettél Android OS-es helyett. Android OS-re sokkal több app telepíthető. Azon továbbra is működne a Horizon Go.... hát a voda tv az más kérdés.

Gondolom azért nem, mert ha a rohadt tévédre kikerül a kép, akkor azt a rohadt tévé bizonyára fel is tudja venni, ezt meg nem akarják ezek a bugrisok. :DDD

(#109796) cigam válasza cocka (#109795) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

ha a rohadt tévédre kikerül a kép, akkor azt a rohadt tévé bizonyára fel is tudja venni

Nem, HDMI-n érkező jelet nem tudja felvenni a TV. Azért korlátozzák a külső megjelenítőt, mert akkor a szomszédokkal megoldják okosba az "előfizetést".

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#109797) takbal válasza mad823 (#109791) üzenetére


takbal
csendes tag

Álmodozhatunk, de szerintem ennek elvi baja, hogy a TV általában gagyi elektronikája sose fog tudni minden igényt kielégíteni. Ott ez mindig csak egy add-on marad a képernyőhöz, amit azoknak szánnak, akik nem fognak külön lejátszó hardvert venni.

Nekem pl. Android TV-s tévém van, egy darabig arról néztünk mindent, de a szoftvertámogatása elképesztően rossz (TCL, két évig nem volt egy olyan verziója, ami ha kikapcsolom, kikapcsolva marad, bekapcsolni meg gyorsan lehet). 5.1-es erősítőre Dolby Digitalnál jobb hangot sosem tudott kiküldeni. A hardvere pedig gyengül, 4k tartalmakkal már nagyon megküzd. Ezért vettem egy Shieldet mellé, annak rendes a hangja, megy róla Netflixes Atmos, és a 4k 60Hz HDR Kodival. De ez is Android TV-s ...

Én a szeparált dobozokban hiszek, ahol mindenki a saját igényére szabja a lejátszási és a megjelenítési oldalt. A tévétől én nem várok többet, mint hogy szép képe legyen, meg legyen egy bemenete.

De már akkor is elégedett lennék, ha az iparág képes lenne azt megoldani, hogy ha veszel egy TV-t, egy erősítőt és egy boxot, ezek atomstabilan mennek együtt. Ez úgy minimális alap kéne legyen. Az én eszközeim ezt pl. nem tudják, a CEC sose működött rendesen, a hangot infráról kell szabályozzam.

(#109799) takbal válasza #72445440 (#109793) üzenetére


takbal
csendes tag

De miért jobb nekik, ha boxon nézem, mintha vtv-n? Hosszú távon mindenkinek az az érdeke, hogy az egész p2p IP alapú legyen. A box is +1 távirányító, így nekem pont annyira lenne használható, mint a tuner.

(#109800) takbal válasza cocka (#109795) üzenetére


takbal
csendes tag

Sose szórakoztam felvétellel, de a telefonomban jóval erősebb hardver van, mint a tévémben. Ha a telefonom meg tudja jeleníteni, akkor felvenni is jobban tudja.

Sajnos nagyjából a Shield az egyetlen normális box, ami tud rendes hangot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.