Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#130301) Attila0 válasza PuMbA (#130295) üzenetére


Attila0
őstag

Ha most szőrszálhasogató lennék akkor megkérdezném hogy a matematikus hogyan számolta ki hogy a piros színnek mennyire kell pirosnak lennie. :)

[ Szerkesztve ]

(#130302) #20221952 válasza Attila0 (#130297) üzenetére


#20221952
törölt tag

Inkább ne!

(#130303) #20221952 válasza w333 (#130299) üzenetére


#20221952
törölt tag

Fentebb a módszer, és ami fontos, hogy HDR alatt is Helyi fényerő Alacsony legyen!!!

Sok sikert! ;)

(#130304) coppola válasza Attila0 (#130301) üzenetére


coppola
tag

Minden színnek megvan a hosszmértéken alapuló hullámhossza

(#130305) Attila0 válasza coppola (#130304) üzenetére


Attila0
őstag

Idáig még én is eljutottam, és szólj ha tévedek de, szerintem ahhoz kellet az ember hogy ezt kiszámolja.

[ Szerkesztve ]

(#130306) coppola válasza Attila0 (#130305) üzenetére


coppola
tag

Nem számolták, hanem mérték, mint a métert, lehet arasszal is, szemre is meg műszerrel is, szted melyik pontosabb? Az, hogy mi a piros, az nem fontos, csak az, hogy ugyanazt a színt kapd vissza, amit ráküldessz

(#130307) junior19 válasza Attila0 (#130297) üzenetére


junior19
senior tag

Az Rtings vagy bármely oldal által mért értékek nem igazán jók az adott esetekre.
A fehéregyensúly beállítása nélkül a szürkeskála valamilyen elszíneződést fog kapni, így már a szín megjelenítés sem lehet pontos. Gyakorlatilag ha nincs a fehéregyensúly beállítva, akkor értelmetlen a színtelítettség és a színárnyalat opció is.
A fehéregyensúly és a gamma pontos beállításának hiányában felesleges a készüléken gamma opció is. Mert hiába állítja azt is valaki szemre be, hogy a sötétebb részeken jó legyen, az az egész sávra hatással van, a világosabb részeken is vagy emeli, vagy csökkenti.
Ezek pedig készülékenként változnak, s akkor még a körülményeket nem is vettük figyelembe. Azok sem biztos, hogy teljesen egyeznek például az Rtings kalibráció körülményeire.

codec project

(#130308) Attila0 válasza coppola (#130306) üzenetére


Attila0
őstag

Amennyiben helyesen adták meg a műszernek hogy mennyi a méter etalonja akkor egyértelműen a műszer.

(Én szóltam hogy szőrszálat fogok hasogatni! :DD)

[ Szerkesztve ]

(#130309) coppola válasza Attila0 (#130308) üzenetére


coppola
tag

A coloriméternél pont ez a szép, hogy a műszer adja meg a kívánt, és a kapott értéket is

(#130310) Attila0 válasza coppola (#130309) üzenetére


Attila0
őstag

Ne haragudj de megint csak ott tartunk, hogy ezt a műszert valakinek meg kellett alkotnia és persze működésre is kellett bírnia. :DD

[ Szerkesztve ]

(#130311) lowphas válasza Attila0 (#130310) üzenetére


lowphas
tag

Sokkal egyszerűbb lenne azt mondanod, hogy senki sem úgy született, hogy tudja hogy a referencia vörös a vörös, hanem valaki mondta neki, hogy a látott kép az. Közben a kettejük elméjében alkotott képre nincs teljesen biztos bizonyíték, hogy teljesen azonos.

[ Szerkesztve ]

(#130312) Attila0 válasza lowphas (#130311) üzenetére


Attila0
őstag

Lényegében a 130301 hsz ben leírt mondanivalóm is valami hasonló lenne. Csak a jelek szerint körülményesebben adtam elő mint te

[ Szerkesztve ]

(#130313) #20221952 válasza junior19 (#130307) üzenetére


#20221952
törölt tag

Ezt írtam én is korábban arra, hogy az RTINGS.com leírásából pont a Fehéregyensúlyra vonatkozó részeket hagyjuk ki, ami a legfontosabb lenne, így viszont teljesen felesleges az ott leírtakat beállítani (kipróbálni ki lehet, aztán vagy tetszik, vagy nem).

Az én esetemben pedig gyakorlatilag a Film képmódot ajánlja és a Háttérfény értéke az egyetlen, ami különbözik a Samsung által megadott értéktől, ami - nekem - azt jelenti, hogy vagy nem vehetők komolyan az ott leírtak, vagy a Samsung állította be jól az értékeket. :C

Megjegyzem, hogy HDR módban a többi képmód fényereje olyan magas, hogy hosszú távon - nekem már rövid távon is - nézhetetlen, miközben Film képmódban - pedig a Háttérfény és a Kontraszt értéke azonos - ilyen probléma nincs! :F

Aztán még ott van a Játékmód és a Játékmód HDR képmód, ahol megint más értékek vannak megadva, sőt ezek a Hangbeállítást is módosítják.

[ Szerkesztve ]

(#130314) PuMbA válasza lowphas (#130311) üzenetére


PuMbA
titán

Az mindegy, hogy az elmédben alkotott kép milyen, hiszen ha ez igaz, akkor a valóságban is másképp látod kicsit a pirosat, mint a többi ember, szóval akkor is pont ugyanazt fogod visszakapni, mint a valóságban, hiszen amit a kamera rögzít, pontosan azt adja vissza a kalibrált kijelző. Az egész folyamat független a személytől és bármilyen emberi tulajdonságtól, hiszen műszerekkel mérik és csinálják ezeket. Egyáltalán nem kell tudnod, hogy milyen pontosan a piros, az eszközeinknek csak azt kell garantálnia, hogy ami bemegy, feldolgozódik és végigmegy jó pár eszközön, majd kijut a megjelenítőig, az ugyanaz maradjon a transzformációk során.

[ Szerkesztve ]

(#130315) Partizan182 válasza Attila0 (#130310) üzenetére


Partizan182
senior tag

A kérdésed értem, de a végeredmény szempontjából irreleváns: a lényeg hogy a készítők és te is ugyanolyan beállításokkal használd a kijelződ, így azt látod otthon amit a rendező szánt.

A D65 fehérpont és a rec709 színtér még a mozi fiatalkorában alakult ki (30-as évek), elvileg a D65 a kaliforniában a fehér papírlap színe délutáni napsütésben. De tök mindegy, lehetne jéghideg kék D20 is a fehér amíg mindenki azt használja.

(#130316) mpo válasza Attila0 (#130310) üzenetére


mpo
veterán

Ajánlom figyelmedbe ezen az oldalon ezt: provokatív troll
[link]

Ezt meg jó lenne, ha elolvasnád, különösen a III. Moderáció részt.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#130317) coppola válasza mpo (#130316) üzenetére


coppola
tag

" Az a felhasználó, aki nem rendelkezik adminisztrátori jogokkal egy adott fórumon, csak egyet tehet a trollok ellen: nem „eteti” őket... "

Ez tetszik :DDD

(#130318) Statikus válasza #20221952 (#130278) üzenetére


Statikus
senior tag

Esetleg ez?

https://edigital.hu/led-televizio/sony-kd43xf8505-uhd-android-smart-led-televizio-p552468
Javasolt Philipshez képest milyennek találod? Drágább, de vajon tud ennyivel többet, jobb minőség, megbízhatóbb?

https://www.arukereso.hu/led-tv-lcd-tv-plazma-tv-c3164/fn:termekek-osszehasonlitasa:sony-bravia-kd-43xf8505-p403854529,philips-43pus7363-p407752703/
Azt írja, nincs DTS a Sonyban. (nem használnám ki, de, ha valami DTS, akkor szóljon azért stereoban).

[ Szerkesztve ]

(#130319) PuMbA válasza Statikus (#130318) üzenetére


PuMbA
titán

Jaj, hányszor láttunk már elírást ilyen oldalakon? Minimum mindenki látott 5-ször. Mindig a hivatalos oldalon olvasd el a specifikációkat. DTS-t tud a Sony.

[ Szerkesztve ]

(#130320) mpo válasza coppola (#130317) üzenetére


mpo
veterán

Do not feed the trolls. DNFTT
Ezt ismered?
RTFM.
Read the fucking manual.

Ha érted, akkor már elavult.

(#130321) coppola válasza mpo (#130320) üzenetére


coppola
tag

Nem találkoztam vele, vagy nem értettem :C

Asszem a jószándék a troll legfőbb eledele...

(#130322) Bogyi007


Bogyi007
veterán

Samsung 49NU7102K SÍK SMART UHD TV akciós (124 890 Ft) most az Auchanban, akár online rendeléssel is, házhozszállítással

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#130323) kokokka válasza JoeYi (#130036) üzenetére


kokokka
őstag

Az a baj, hogy nem értetted meg amit írtam! Nem felhős a TV-m, pedig Edge-s! Vannak hibái ami alapból a LED technikából fakad, de tudom mit írok! Plazmám volt előtte, OLED-eket is néztem.

(#130324) #20221952 válasza Statikus (#130318) üzenetére


#20221952
törölt tag

Egyikkel sem jársz rosszul, azt válaszd, amelyik jobban tetszik! ;)

(#130325) kiraly965


kiraly965
csendes tag

Üdv!
Lenne egy Samsung UE40NU7122 tv-m de sajnos a Huawei routeren a Samba szerveren lévő fájlokat nem látja.
Tud valaki erre megoldást?

(#130326) #20221952 válasza kiraly965 (#130325) üzenetére


#20221952
törölt tag

Azt nem is fogja látni, másik szervermegosztás kell (például Plex, Windows DLNA, stb.).

(#130327) dropi


dropi
aktív tag

Új kérdéssel jövök. Szóval adott egy 55NU7102, ami simán látja a T-s modembe épített médiaszervert, de a laptopról az istennek nem tudok vele lejátszani semmit. A telefonról simán le tudok vele játszani megint csak letöltött videókat. Csak a laptop nem jön össze. Addig eljutok, hogy a tévé kiírja, hogy kapcsolódni próbál, majd ennyiben is maradunk.
Xbox-on keresztül simán megy, munkahelyen lévő LG tévéhez simán tud csatlakozni a laptop.
Valami tipp?

[ Szerkesztve ]

Philips 55OLED718/12 - Xbox Series X - Google Pixel 7 Pro - Xiaomi Watch S1 Active

(#130328) Bogyi007


Bogyi007
veterán

Nincs vége a kálváriának.....

Múlt héten írtam hogy hazahoztam a Samsung tévémet a szervízből, azóta minden este a használat után a tévét leválasztottam a hálózati áramról (kihúztam az elosztóból) és csak akkor dugtam vissza az elosztóba, amikor is azt használni akartam.

Így történt ez ma is. Bedugtam vissza az elosztóba a tévét, ami annak rendje és módja szerint működött is, ezután bekapcsoltam a Pc konfigurációt (ami egy másik elosztóba van csatlakoztatva és másik konnektorból kapja az áramot - viszont a lakás villanyóraszekrényénél található biztosítékok szempontjából a tévé és a Pc konnentora is ugyanazon helyen van.) és a tévé abban a pillanatban kikapcsolt és a szokásos készenléti piros led villogás jött elő megint. A tévét megint nem lehet bekapcsolni és használni.

Konkrét fizikai kapcsolat a tévé és a pc konfiguráció között nincs, egyedül a Telekomos hálózati elosztóba van mindkettőjükbe Lan kábel csatlakoztatva, de bekapcsoláskor nem hinném hogy ennek lenne jelentősége.

Egyszerűen nem értem mi a franc lehet a probléma konkrétan....
Annyi kiderült hogy a Pc bekapcsolása hatással volt rá, mert fordított esetben (ilyen volt már a szűk egy hét alatt - Pc be volt kapcsolva és a tévé lett később bekapcsolva) semmi probléma nem volt.

Lehet hogy a Pc-vel van valami gubanc? Vagy a háznak ezen villanyáram részével vagy a konektorokkal vagy a biztosítékkal ami a két konnektorhoz tartozik?

Nem tudom mi tévő legyek.....

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#130329) Celtis válasza Bogyi007 (#130328) üzenetére


Celtis
veterán

minden este a használat után a tévét leválasztottam a hálózati áramról (kihúztam az elosztóból) és csak akkor dugtam vissza az elosztóba, amikor is azt használni akartam.

Gondolom te is érzed,hogy ez nem egy általosan elvárható művelet, más szóval túlzás. Ráadásul felesleges stressz a TV tápegységének a napi rendszerességű pofon amelyet a feszültség rákapcsoláskor kap.

Bedugtam vissza az elosztóba a tévét, ami annak rendje és módja szerint működött is, ezután bekapcsoltam a Pc konfigurációt és a tévé abban a pillanatban kikapcsolt.

Mivel közvetlen összeköttetés nincs, a LAN portokban pedig van leválasztás, ezért én sem tudk másra gondolni, mint valamilyen hálózati zavar, amire a TV így reagál.
Két dolgot kéne ellenőrizned.
- győződj meg róla, hogy tényleg a PC bekapcsolásához van köze. Ha megint észheztér a TV, próbáld meg reprodukálni a hibát. Próbálkozhatsz esetleg valamilyen nagyobb teljesítményű fogyasztóval is, mint hajszárító, vasaló vagy porszívó.
- ha van vagy tudsz szerezni egy multimétert, ellenőrizd a TV konnektorában a hálózati feszültséget. A Sasmung TV-kre meglepően kicsi üzemi tartományt adnak meg (220-240V). Lehet, hogy nálad alacsony a feszültség, és egyszerűen ezért letilt a TV, de ez csak spekuláció.

[ Szerkesztve ]

(#130330) Bogyi007 válasza Celtis (#130329) üzenetére


Bogyi007
veterán

Ez konkrétan abban az elosztóban volt mérve amibe a tévé volt csatolva...

Azóta mértem még ugyanott, aztán magában a fali konnektorokban a lakás más pontjain és még az 1 km-re levő boltban is és ott is 215-220 közötti értékek lettek mérve....

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#130331) Celtis válasza Bogyi007 (#130330) üzenetére


Celtis
veterán

Úgy gondolom, hogy a TV specifikációjában megadott hálózati feszültség tartomány a hálózat névleges feszültségére vonatkozik, ami nálunk 230 Volt. Természetesen a névlegestől a feszültség eltérhet mindkét irányba. Gyorsan rákeresve úgy látom, hogy a szabvány szerinti minimum a becsatlakozási ponton 213 Volt, ami nyilván teljesül, hiszen a TV-nél lévő konnektorban is ennél több van. Persze a műszer sem pontos, de azzal együtt is ezen a feszültségen működnie illene a TV-nek.

A kíváncsiság kedvéért majd mérd meg akkor is, ha működik a TV.
Egyébiránt ha most kihúzod a TV-t a konnektorból és újra bedugod, akkor működik?

A legtöbb amit tehetsz, hogy a TV-hez egy túlfeszültség védelemmel ellátod hosszabítót használsz. Ha így is dögledezik, akkor a készülék rossz. Felmerül a gyanú, hogy a szervizben sem találták a hibát, ezért cseréltek mindent, de inkább nem folytatom a gondolatmenetet.

(#130332) petfoto válasza Bogyi007 (#130330) üzenetére


petfoto
tag

Jó lenne beszerezned egy szünetmentes tápegységet kölcsön, azzal tesztelhetnéd, hogy így is van még hiba... A tv-t kellene beledugni...

[ Szerkesztve ]

(#130333) nemserultnem


nemserultnem
csendes tag

Sziasztok!

Samsung TV vásárláson töröm a fejem és jól jönne némi szakértői ill. első kézből származó tanács / tapasztalat.

1, megéri az 55NU7402 kb. +35-40 ezre a 55NU7102-höz képest? Mi köztük a lényegi különbség?

2, ezek bármelyike ill. mindkettő kompatibilis a UPC IC media carddal? A jelenlegi Panasonic TX-P42S30 plazmámmal :D nincs szükségem médiaboxra és nagyon szeretném elkerülni, hogy legyen.

Előre is köszi!

(#130334) JoeYi válasza nemserultnem (#130333) üzenetére


JoeYi
őstag

1. valamivel jobb a képminősége. Egyenletesebb háttérvilágítás, meg mindenféle képjavítók. Elméletileg. Ilyen side by side tesztet még nem láttam sajnos

2. van akinek megy, van akinek nem. Az elmúlt 2 napban volt erről téma, és volt aki már 2 TV-t visszaküldött emiatt és van akinek simán megy, nem látszik egyelőre, hogy mitől függ a támogatottság

(#130335) petfoto válasza nemserultnem (#130333) üzenetére


petfoto
tag

A upc card jellemzően működik, sajnos előfordul, hogy ismeretlen okból mégsem megy. Talán csak Statikus fórumtárs jelezte a hibát.

[ Szerkesztve ]

(#130336) Danex


Danex
addikt

Hello van egy UE55NU7102KXXH TV-m és az érdekelne lehet-e kezdeni azzal valami, hogy tv kikapcsolása után 1-2 percel az USB újra kap áramot, illetve ha a PC-re van kötve, akkor a PC-n is bevibrál a kép, mint amikor egy új kijelzőt csatlakoztatunk hozzá.

Ergó mintha a háttérben bekapcsolna a TV kép nélkül rövid pillanatra.

2 okból is zavaró egyik, hogy az USB DAC a TV-be van dugva és ilyenkor pattan egyet a hangfal, illetve játék közben elég zavaró, hogy elmegy 1-2 secre a kép az új kijelző csatlakoztatása miatt.

(#130337) Statikus válasza petfoto (#130335) üzenetére


Statikus
senior tag

Igen, 2db 43" 7402 nem bírta hitelesíteni a kártyát.

Viszont működő 50" 7402-ről írtak fórumtársak, lehetséges, hogy teljesen más hw van bennük? Esetleg más gyártó?

(#130338) petfoto válasza Bogyi007 (#130330) üzenetére


petfoto
tag

Ment PÜ.

Statikus!
Nekem 55nu7402-vel működik, ilyet szeretne venni nemserultner

Én is a 2 típus között vacilláltam, de nem sokkal volt drágább a jobb..

[ Szerkesztve ]

(#130339) nemserultnem válasza petfoto (#130338) üzenetére


nemserultnem
csendes tag

Köszönöm a gyors és hasznos válaszokat petfoto, Statikus és JoeYi! :) Maga a különbség ekkora tételnél valóban nem túl jelentős, így rárepülök a 7402-re. :K

(#130340) dzoli87


dzoli87
aktív tag

Sziasztok nekem van egy Samsung 43" MU6102 4K TV-m.
A leírásában az szerepel, hogy CAT7-es kábellel kössem be, viszont a routerben a kapcsolatnál csak 100Mbps szerepel.
Ennek a TV-nek gigabites a LAN csatlakozója és a router ír butaságot vagy csak fast ethernet (100Mbps)?
Köszi!
:R

(#130341) woros válasza dzoli87 (#130340) üzenetére


woros
őstag

Ugyanmár, szerinted kinek van otthon CAT7-es kábele? Mindenhol max. CAT5e van ami 1Gbps. A TV-ben pedig csak 100Mbps csatlakozó van sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#130342) ΞΔGLΞ válasza woros (#130341) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ugyanmár, szerinted kinek van otthon CAT7-es kábele?

Pl nekem? :-D

Ettől függetlenül meglehet cseszni, a valós LAN sebesség is 70-85 között mozog.

(#130343) Deck válasza woros (#130341) üzenetére


Deck
titán

Nálam cat6-os lapos az összes, de akad 7-es is :)

[ Szerkesztve ]

PS5

(#130344) woros válasza Deck (#130343) üzenetére


woros
őstag

Na jó... akkor úgy mondom, hogy átlag usernek a sima CAT5e van és az is tökéletes a TV-be, sőt ahhoz a komoly sávszélhez még sok is.

(#130345) dzoli87 válasza woros (#130341) üzenetére


dzoli87
aktív tag

Szia!
Köszi a választ, otthon CAT6-os kábeleim vannak, rakhattak volna bele gigását, nem hiszem, hogy sokat dobot volna az áron!

(#130346) ΞΔGLΞ válasza dzoli87 (#130345) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ha az alaplap erre a sorozatgyártásra lett kifejlesztve, akkor kb milliárdokba lehetne számolni, ha gigásra váltanának, a kérdés csak az és még mindig az, hogy mi a redváért kell százas lan kártyát eleve rátervezni, főleg egy felső kategóriás tévére.

De nemcsak az elit típusokról van szó, egyszerűen a százas lan már sok éve elavultnak számít, főleg 4K HDR tartalmak és dolby atmos hangok mellett, igenis kell a sávszél, hogy ezek azonnal elinduljanak ebben a minőségben. A 8K tévéjükben is az van, ami viszont már szánalmas és egyben röhej kategória!
Az egyetlen megoldás, hogy 5ghz-es wifi-t kell használni a gyorsabb sávszél elérésére. Ez akár lehet 350mb/s is.

[ Szerkesztve ]

(#130347) p76


p76
senior tag

Sziasztok, tud valaki Samsung LCD (LE26C350 talán) TV-hez megbízható 7.5m optikai kábelt? Hangminőség nem kell hogy szuper legyen, csak rendesen szóljon.
Sajnos messze van az erősítőtől a TV.

(#130348) hjtz4t3wrseg


hjtz4t3wrseg
senior tag

mi a különbség a két TV között ?

[link]

[link]

(#130349) ΞΔGLΞ válasza p76 (#130347) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

(#130350) lowphas válasza hjtz4t3wrseg (#130348) üzenetére


lowphas
tag

Más a forgalmazó. Ennyi. (emagon furcsa forrású termékek is lehetnek...pasz)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.