Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#130851) PuMbA válasza Zlcsi (#130850) üzenetére


PuMbA
titán

40 vagy 50 colos :)

(#130852) Zlcsi válasza PuMbA (#130851) üzenetére


Zlcsi
senior tag

öhm
minnél kisebb 4k-s

és ezt a 43"-asat láttam legkisebbnek

(#130853) PuMbA válasza Zlcsi (#130852) üzenetére


PuMbA
titán

[link] :) 4K-ból ugyan sok mindent nem látsz, de ja.

[ Szerkesztve ]

(#130854) lowphas válasza ΞΔGLΞ (#130845) üzenetére


lowphas
tag

Ha már mozi és mozgás, egyetértek veled... Moziban általában nem zavar a kevés fps, ellenben a fantastic beasts folytatása igazából nagyon zavaróan szar volt emiatt a moziban, pedig esküszöm, nem szoktam hibát keresni. Konkrétan fájt nézni... Akinek ez hiányzik, kapcsolja csak ki a motion interpolationt. Tv-n nézve enélkül amúgy valamivel még szarabb volt. (erre már csak direkt voltam kíváncsi a "moziélmény" után) Motion matyival már csak a történet/tartalom zavart úgy egy kicsit. Az, hogy a szakértők szerint ilyen szaggató felvételt kellene látnom, mert az a jó, namost nem érdekel. Biztosan van olyan film, ahol nem jön elő annyira ez egy consumer tvn, de ezen nagyon.

(#130855) PuMbA válasza lowphas (#130854) üzenetére


PuMbA
titán

Az ilyen közepesen gyors oldalazó kamera mozgást egyébként ezért szokták hanyagolni filmek esetén, ha figyelnek rá, mert a lassúval nincs baj, a gyorssal se, mert lesz elég természetes elmosódás. Egyébként minél nagyobb a TV elmosódása, annál kevésbé tűnik "szaggatottnak" a 24fps, szóval egy olcsó 150k-s TV ebben jobb, mint egy fél milliós, illetve az is segít a folyamatosság érzésen, hogy 24fps-t nézel 60Hz-en, ilyenkor nincs interpoláció és mégis folyamatosabb képet kapsz.

[ Szerkesztve ]

(#130856) #20221952 válasza PuMbA (#130855) üzenetére


#20221952
törölt tag

"...illetve az is segít a folyamatosság érzésen, hogy 24fps-t nézel 60Hz-en, ilyenkor nincs interpoláció és mégis folyamatosabb képet kapsz"

Ezt, hogy lehet megtenni a tv belső lejátszójával?

(#130857) lowphas válasza Kátai (#130849) üzenetére


lowphas
tag

Sokaknak van itt ilyen szerintem. Ez olyasmi, mint a 2017-es mu6400. Nekem meg ilyenem (is) van. Nem tökéletes, de abban az árkategóriában egyébként sincs igazán jobb. Esetleg meg lehet nézni a konkurens LG-t, hátha... De valójában az sem lesz tökéletes, csak más előnyei/hátrányai vannak. Mivel én a 40 collost vettem annyiért, amennyiért ma az 55-öt kapni lehet, szerintem megérheti.

[ Szerkesztve ]

(#130858) lowphas válasza PuMbA (#130855) üzenetére


lowphas
tag

Hm, abban lehet valami, hogy figyelnek rá. Igazsághoz hozzá tartozik, hogy igazán nagy filmnéző nem vagyok. Ha mégis filmezek, vagy mozi, vagy akkor Q8fn-en. Tv-n általában jobban látom az egyedi kepkockákat. Néha zavar.

Game motion plus fene tudja, pár címnél jó, hogy van, szintén.

[ Szerkesztve ]

(#130859) PuMbA válasza #20221952 (#130856) üzenetére


PuMbA
titán

Nem vagyok biztos benne, mert nincs róla infó, hogy ebben az esetben hogy működik a belső lejátszó, de Auto motion plus-t bekapcsolod, de x/0-án hagyod vagy x/1-en, akkor hasonlót kapsz :)

[ Szerkesztve ]

(#130860) kerlac válasza Batib (#130846) üzenetére


kerlac
őstag

Sajnos nem, nem ismeri fel saját távirányítóját, elég gáz, nem tudom használni gyakorlatilag a tv-t...

(#130861) Angel2014


Angel2014
addikt

Most már elveszítettem a fonalat és nem tudok rájönni mitől lett rossz a hang.

Samsung 32f6400 tv és M450 a másik szobában h6230 és HW-K551 van..

ha a tv ét optikaival kötöm össze és a tv ben a hangszórót külsőre teszem nagyon jó és szép hangos a hang ,a dts is átkapcsol és a dolby is...ahogy rádugom a hdmit mellé vagy csak az arcal használom átvált házimozira beindul a cec a hang lecsökken a negyedére és nem lehet átállítani a dolbit sem a dtst marad pcm -en. De akkor is halk lesz ha az optikait házimozira állítom.

És az benne a borzasztó hogy idáig jó volt.. így meg a tv hangszórója hangosabb dinamika abszolult nincs és 10 hangerőn meg sem nyikkan a soundbar.

Szerintetek mi a baj? Nem akarom elhinni hogy nálatok hdmi arcal jó és hangos a hang...és tudjátok váltani a tv-én a dtst és a dolbyt pcm-ről.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#130862) trcvk663


trcvk663
tag

Sziasztok!

Tudna valaki ajánlani egy csatorna szerkesztő programot Q6FM tv-hez? Olyat amivel a nem kellő csatornákat törölni tudom, a többit meg rendezni.

Előre is köszi!

(#130863) sandró60 válasza trcvk663 (#130862) üzenetére


sandró60
addikt

Erről az oldalról letöltöd.
Számítógépen rendezed :K

(#130864) Batib válasza kerlac (#130860) üzenetére


Batib
őstag

Sajnálom. Esetleg még a tv teljes áramtalanítását is kipróbálhatod. Amikor megnyomod a párosító gombokat nem történik semmi, a tv nem reagál nem ír ki semmit?

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#130865) ΞΔGLΞ válasza Angel2014 (#130861) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Úgy tűnik nekem, hogy ezt gyorsan és felindulásból írtad, emiatt számomra egy katyvasz lett az egész probléma érthetősége.
Tehát, ha jól értem, akkor optikán minden fasza, de HDMI-vel meg nem?

------------------------

És az benne a borzasztó hogy idáig jó volt.. így meg a tv hangszórója hangosabb dinamika abszolult nincs és 10 hangerőn meg sem nyikkan a soundbar.

Szerintetek mi a baj? Nem akarom elhinni hogy nálatok hdmi arcal jó és hangos a hang...és tudjátok váltani a tv-én a dtst és a dolbyt pcm-ről.

--------------
Azt írod, hogy előtte jó volt, most meg, hogy nem akarod elhinni, hogy ez másnál jól működik...
Miért ne lenne jó ARC-on HDMI-vel? Pont ez a célja.

Most van házimozi erősítő is, meg soundbar is, vagy csak soundbar, amit házimoziként értelmez a tv?
Na jó, mint írtam, próbáld meg érthetőbben leírni a problémát, mit hova dugsz, mit állítasz be, mi csatlakozik a tévéhez. Kösz. :)
Vagy aki érti, az válaszol rá...sajnos én nem.

[ Szerkesztve ]

(#130866) Angel2014 válasza ΞΔGLΞ (#130865) üzenetére


Angel2014
addikt

Tessék csináltam egy videót... :B Videó

Láthatod hogy a sounbar is és ha rákötöm a hdmi t arcon van---

Először csak optikán külső hangszórón itt érezhető hogy jó a hangzás és autómatán beindul a dts 10 es hangerőn szétszedi a házat , de ha rákötöm hdmi arcra átkapcsol házimozira és lecsökken a hang a negyedére és csak pcm lesz a lehetőség a hang 10 es hangerőn nem is hallható.

Itt sokan mondtátok hogy az arc a jobb...akkor. Vagy nálatok jó? Esetleg így próbáltátok? És az benne az érdekes korábban jó volt valamitől elment a hang egy tv visszaállítástól.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#130867) ΞΔGLΞ válasza Angel2014 (#130866) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Néhány gondolat...
----------

Ne használd egyszerre mind a két bekötést. Soundbar-ból és TV-ből is húzd ki az optikát.
A soundbar biztosan tudja, mert nem láttam a videón, hogy bármit kiírt volna, mikor átdugod, hogy neki ARC-ra kell váltania, ha bedugod a HDMI kábelt?
Mindig ennyi tököléssel jár(t), hogy beszenvedted oda a HDMI-t, mert azon sem lennék meglepve, hogy emiatt elromlott, szerencsés esetben a kábel, rosszabb esetben maga az alaplapon szált el a bemenet, akár csak a hang része, akkor az konkrétan meg lehet b...szni, mert többe kerülne a javítása, mint amit a tv értékéhez viszonyítunk.
Ha ez visszaállítás után lett ilyen, előtte volt bármi a menüben változtatva? Lehet, hogy pont a visszaállítás tette bugossá, nem mindig sikerül ám az oprendszernek teljesen tisztára visszaállnia.
Biztos, hogy ezt is újból meglépném.

(#130868) Celtis válasza PuMbA (#130855) üzenetére


Celtis
veterán

az is segít a folyamatosság érzésen, hogy 24fps-t nézel 60Hz-en,

Ezt most nem teljesen értem. Egyrészt hogyan tudsz a TV-n nem 60 (vagy 120)Hz-en nézni 24fps anyagot, másrészt a mozi is kétszer vagy háromszor vetít minden kockát, így a képfrissítés ott is magasabb.

(#130869) PuMbA válasza Celtis (#130868) üzenetére


PuMbA
titán

Ha a 24fps-t 24Hz-en küldöd ki a TV-nek, akkor nem lesz képkocka ismétlés, mintha 24p 60Hz-et küldesz ki, mint egy PC monitoron.

[ Szerkesztve ]

(#130870) sityupityu válasza PuMbA (#130841) üzenetére


sityupityu
veterán

"Nem kevésbé akadozik, mint a moziban"

Én egyébként már moziba sem járok pont ez miatt, halálra idegesít az akadozó kép... :N

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#130871) Partizan182 válasza #20221952 (#130856) üzenetére


Partizan182
senior tag

Sehogy, de ez butaság, nem lesz attól folyamatosabb a kép hogy a kandenciát elbarmolja az ember, csak mikro-akadásokat is belerak pluszban (3:2 pulldown). Ráadásul a mai tévék szinte mind felismerik ha 24p anyagot kapnak 60hz jelben és visszafejtik, szal pont ugyanott lennél.

(#130872) PuMbA válasza Partizan182 (#130871) üzenetére


PuMbA
titán

"Sehogy, de ez butaság, nem lesz attól folyamatosabb a kép hogy a kandenciát elbarmolja az ember, csak mikro-akadásokat is belerak pluszban (3:2 pulldown). "

Én úgy tapasztaltam, hogy lesz, illetve az OLED topikban is olvastam róla, hogy más is észrevette. Amióta világ a világ 60Hz-en néztem a 24fps-es filmeket és amikor 5 éve lett olyan TV-m (Samsung F6100), ami tud 24 fps-t kadencia helyesen megjeleníteni és be is állítottam erre, akkor észrevettem hogy akadozottabbnak a kedvenc filmjeim, szóval egy idő után mentem vissza 60Hz-re. És nem a lejátszóval volt a baj, mert kitettem a TV-re a frame-time grafikont és tökéletes volt a kép szinkronizáció (23.976 fps ~23.978Hz-en). Az egyetlen dolog, ami változott az a 60Hz helyett a ~23.976Hz.

"Ráadásul a mai tévék szinte mind felismerik ha 24p anyagot kapnak 60hz jelben és visszafejtik, szal pont ugyanott lennél."

NU7000-resek nem és az én KU6000-rem se :)

[ Szerkesztve ]

(#130873) Celtis válasza PuMbA (#130869) üzenetére


Celtis
veterán

Azt állítod, hogy egy TV a natív 24fps anyagot 24 képkocka/másodperc képfrissítéssel jeleníti meg?

(#130874) #20221952 válasza Partizan182 (#130871) üzenetére


#20221952
törölt tag

Értem.

A torzításcsökkentés minimum 8 szintje adja vissza azt az érzést, amit a plazma adott korábban, de ez sem tökéletes.

(#130875) #20221952 válasza Celtis (#130873) üzenetére


#20221952
törölt tag

Ez 100%!

(#130876) PuMbA válasza Celtis (#130873) üzenetére


PuMbA
titán

Vagy 48Hz vagy 72Hz vagy 96Hz, tök mindegy :) Ha ugyanaz a képkocka jön egymás után 2-szer vagy 3-szor vagy 4-szer, akkor a TV LCD kristályai egy tapodtat sem fognak elmozdulni, mert az LCD panel sample and hold megjelenítő, azaz ha kapott egy képet, akkor az addig lesz kint, amíg nem kap olyan adatot, hogy valahol változzon meg a kép és mivel ugyanazt a képet kapja meg mondjuk 4-szer 96Hz esetén az teljesen ugyanaz, mintha 1-szer kapná a képet, de a következő kép 4x annyi idő múlva érkezne a 24Hz miatt.

[ Szerkesztve ]

(#130877) PuMbA válasza #20221952 (#130874) üzenetére


PuMbA
titán

"A torzításcsökkentés minimum 8 szintje adja vissza azt az érzést, amit a plazma adott korábban, de ez sem tökéletes."

Nem lehet, hogy a plazmán is használtál interpolációt? :) Én erre tippelek. Ekkora különbség nem lehet a kettő között, hiszen a Torzításcsökkentés 8-as beállítás ég és föld a kikapcsolt állapothoz képest. Teljesen más.

[ Szerkesztve ]

(#130878) #20221952 válasza PuMbA (#130877) üzenetére


#20221952
törölt tag

Nem tudom, TrueCinema volt a képbeállítás, amiben minden képjavító ki van kapcsolva.
Én továbbra is állítom, hogy még az 50i is jobb a Samsungon, mint a 24p.

Ha kell, akkor üzembe helyezem a plazmát, hogy ott mégis mi a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#130879) Celtis válasza PuMbA (#130876) üzenetére


Celtis
veterán

Értem mire gondolsz. Akkor viszont azt magyarázd el, hogy mit értesz 24fps-t 60Hz-en küldeni interpoláció nélkül. Mi a különbség ha a forrásban vannak megismételve ugyanazok a képkockák vagy ha a TV ismétli?

(#130880) mpo válasza PuMbA (#130872) üzenetére


mpo
veterán

NU7000-resek nem és az én KU6000-rem se

Nem a 60 Hz-es tévékre gondoltál?

A NU7000 az előtte MU6000 volt, barátomé 50MU6102 és 60 Hz-es.

Van különbség a probléma megoldásában a 60 és a 120 Hz-es tévék között?

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#130881) kerlac válasza Batib (#130864) üzenetére


kerlac
őstag

De, keresi, keresi, írja, hogy nyomjam meg a két gombot, megnyomom, keres ismét, majd kiírja, hogy nem található párosítandó eszköz... ami vicc, mert az ő távirányítója. és túl sok gomb kombó nem létezik ezen a csökött távirányítóm amit fiaim elnyomhattak 2 perc alatt....

(#130882) ΞΔGLΞ válasza mpo (#130880) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A MU6000 egyszerűen nem lehet NU7000, mert utóbbi egy már-már gagyi szintű tévé, ha lehet annak nevezni a sok kispórolt alkatrésszel és a legolcsóbb panellal, míg az előbbi simán hozta egy jobb középkategóriás szintjét. Ez valami marketing bullshit, amit a Samsung kiokádott a sztrádára, te (többed magaddal) meg szépen beszopattyúztad, hogy akkor ez csak is így lehet. :)

Ennek a cégnek már azt sem szabad elhinni, amit kérdez tévé terén....

szerk:

Ez jól benéztem, a 6102 6122 típusokról van szó, akkor igen, de még azok is egy hangyafasznyival jobbak, mint a nu7000, ahol még egy tetves 5ghz wifi kártyát sem tettek bele. Összekevertem a, pl MU6402-vel, ami egy igen frankó tévé lett! :R

[ Szerkesztve ]

(#130883) Partizan182 válasza PuMbA (#130872) üzenetére


Partizan182
senior tag

Való igaz, 60 hz-es panellel sose kapsz kandencia-helyes mozgást (tán 1-2 Sony (pana?) van ami tud 48hz-en frissíteni, de ez a kivétel).

Amit írtam csak 120hz panellel él, ezt nem hangsúlyoztam, elnézést. 60-nál marad a ricegés :(

[ Szerkesztve ]

(#130884) PuMbA válasza Celtis (#130879) üzenetére


PuMbA
titán

Semmi :) A 60Hz-es küldést úgy értettem, hogy HDMI-n állítasz be 60Hz-et mondjuk PC esetén.

(#130880) mpo: Igen, a 60Hz-es Samsung TV-k esetén nincs kadencia helyes 24p lejátszás. 120Hz-eseknél van.

(#130878) kissa1026: 24p-nél bármi "jobb", de a 24p maradni fog, hiszen ez adja meg a filmes hatást, illetve tusolja el, hogy egy filmben díszletek és CGI van. Ha láttad moziban anno a Hobbit-ot 48fps-ben, akkor tudod, hogy miről beszélek. Én láttam, elég gagyi volt, hogy sok minden közel sem tűnik olyan igazinak és hihetőnek, mint 24p esetén. Plusz, ha minden 50 vagy 60 fps lenne, akkor eggyel kevesebb lehetőséged van művészetileg és több minden nézni ki hasonlóan.

[ Szerkesztve ]

(#130885) mpo válasza ΞΔGLΞ (#130882) üzenetére


mpo
veterán

Kizárólag a számozás megváltoztatására gondoltam, hogy pontosítsuk a 60 vagy 120 Hz-esekről van szó, mert típusokat megadni sok lenne.

Ha érted, akkor már elavult.

(#130886) mpo válasza Partizan182 (#130883) üzenetére


mpo
veterán

Te értesz hozzá, miért így írod: kandencia-helyes?

Ha érted, akkor már elavult.

(#130887) mpo válasza PuMbA (#130884) üzenetére


mpo
veterán

Ezt írja az rtings a judder-nél:
Samsung: Automatic most of the time, but inconsistent – sometimes 24 fps video will have judder via 60p and 60i. For 480i and 1080i video, go to Menu > Picture > Picture Options and set ‘Film Mode’ to ‘On.’

On some TVs, setting 'Auto Motion Plus' to 'Custom' with both sliders to 0 will fix it without adding any soap opera effect.

Ha érted, akkor már elavult.

(#130888) Batib válasza kerlac (#130881) üzenetére


Batib
őstag

Ha a teljes áramtalanítás megvolt akkor nekem nincs több ötletem.Ha garis akkor jelentsd be hibára, ha nem akkor vegyél egy hagyományos infrás távot aprón és kész.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#130889) #20221952 válasza PuMbA (#130884) üzenetére


#20221952
törölt tag

Nem a 24p a gondom, hanem annak megjelenítése a Samsungon.
Most itt van előttem a plazma és ott semmi gond sincs, sőt a True Cinema képe egyenlő a Film képmóddal a Samsung javára, csak a mozgásmegjelenítés a gond.
De mindegy, ahogy egy ismerősöm szokta mondogatni "Ez ilyen...".

(#130890) ΞΔGLΞ válasza mpo (#130885) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Jah, mire megírtad, addigra korrigáltam. Én, már úgy vagyok vele, hogy kezd a tkm tele lenni az egész tévé fejlődéssel, átvágásokkal meg úgy mindennel. Nyilván megvan már az a technológia, ami jobb lehet és olcsóbb is, mint egy OLED, vagy QLED, csak épp ugyanaz van, mint pl az autóknál.

Amíg van olaj, addig hadd járjon a marhája benzines, meg gázolajos autókkal. Az elektromosok most kezdenek elterjedni, holott ezek már rég készen voltak, de csak most engedtek nekik szabadultat. A páromnak Leaf van már fél éve. Gyerkőcöket viszi ide-oda, vásárolgat, meg munkába jár vele, szóval inkább város, de néha olyan fasságokat művel, hogy fejem fogom.

Ha az aksi felmelegszik, akkor egy töltés lehet akár 4-6 óra is! És ez nem olyan, mint a mobil, hogy félrerakom és félóra múlva kihűl, mert akkor másfél óra alatt fel lehet tölteni, nem ez még 6-8 óra múltán is HOT jelzéssel, vagy annak közelében letiltja az egész gyorstöltést. Egyébként megy, mint a barom ez 40Kw-os verzió, de nekem ehhez nincs idegrendszerem, időm meg főleg nem lenne, hogy 150km után még órákig töltögessem, városba meg erre, amiket írtam arra jó.

Maradok a hagyományos "elavult" autómnál! :-D

Vagyis, amíg lehet, addig a parasztnak jó drágán eladjuk az elavult technikát. Illetve azt sem, mert, pl jelen esetben a sony a farkát veri, vagy nem tudom mit csinál, de AG9 még mindig sehol.

[ Szerkesztve ]

(#130891) kerlac válasza Batib (#130888) üzenetére


kerlac
őstag

köszi! Felhívtam Samsung üszit, adtak pár tippet, este próbálkozom. Szerencsére garis, tehát legrosszabb esetben csere. köszi a rámszánt időt!

(#130892) mpo válasza ΞΔGLΞ (#130890) üzenetére


mpo
veterán

Már meg akartam valakitől kérdezni.
Aki a tisztább levegő eléréséért kapja a nem kis fizetését, (amiből vehet Kobe marhahúst, beluga kaviárt vagy fekete szarvasgombát), az hol tud venni palackos levegőt?
Nincs annyi esze, ha nem dolgozik, ő is ezt a büdös levegőt kénytelen szívni?

Ha érted, akkor már elavult.

(#130893) PuMbA válasza #20221952 (#130889) üzenetére


PuMbA
titán

Értem, most már hogy mit mondasz. A mozgásmegjelenítés sokkal rosszabb LCD-n, de amiről eredetileg írtál, hogy akadozik, az ugyanolyan, szóval rossz szót használtál :) Igen, a torzításcsökkentés ezen segít, de temérdek más problémát is hoz, szóval nem egy spanyol viasz megoldás. Ez ilyen.

(#130887) mpo: Igen, az Auto motion plus 0/0 csinál egy nagyon enyhe interpolációt, így kerüli ki a 60Hz-es 2-3-2-3 típusú képkocka ismétlést.

[ Szerkesztve ]

(#130894) ΞΔGLΞ válasza ΞΔGLΞ (#130890) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ez az egyik legnagyobb kamu, itt pl teljesen feltöltve ír 280km-t hatótávnak. Talán el lehet érni, de akkor a legtöbbet, inkább gurulj, ne csinálj durva gyorsításokat, elektromos dolgok nagy részét kapcsold ki és főleg (télen) faggyá meg. :DDD

Mert, ha valami itt lerántja a hatótávot az a fűtés, ugye itt nincs "hőhulladék", amivel fűteni tudnál, mint a belső égésű motoroknál, tehát az akkumulátorok látják el ezt a feladatot és ilyenkor ezek aksik úgy zabálják az energiát, hogy látványosan megy vissza a hatótáv mutató, minél jobban befűtesz, annál hamarabb mehetsz órákig tankolni, ez elég gáz... Nyilván ennek van még bőven fejlődnie... (off kiszállt)

[kép]

-----------

(#130892) mpo

Halvány fogalmam sincs, de nagyon tiszta levegő sem jó sokáig, frankón bebódulhat tőle az ember. :)

[ Szerkesztve ]

(#130895) Partizan182 válasza mpo (#130886) üzenetére


Partizan182
senior tag

Szeretem feldobni a magas labdát. :)

Persze cadence, nyilván, énse leszek már hülyébb...

[ Szerkesztve ]

(#130896) trcvk663 válasza sandró60 (#130863) üzenetére


trcvk663
tag

Köszi, kipróbálom.
:R

(#130897) Batib válasza kerlac (#130891) üzenetére


Batib
őstag

Ha lesz megoldás, beírhatnád ide okulásul.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#130898) direwolf válasza Partizan182 (#130883) üzenetére


direwolf
őstag

Ez nem igaz, a 24p forrást 24fps-el jeleníti meg. A 60/120Hz csak a panel maximuma (ami lcd-nél a pixelek frissítési sebességéből adódik), ettől kevesebbel tudja hajtani az elektronika. 60Hz-es panelt 24Hz-el ha így jobban tetszik.

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#130899) mpo válasza direwolf (#130898) üzenetére


mpo
veterán

Ha a hozzáértők nem értenek egyet, akkor mit gondoljon az, aki nem ért hozzá?
Ha úgy van, ahogy írtad, akkor erre mi szükség van?

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#130900) PuMbA válasza direwolf (#130898) üzenetére


PuMbA
titán

" 60/120Hz csak a panel maximuma (ami lcd-nél a pixelek frissítési sebességéből adódik), ettől kevesebbel tudja hajtani az elektronika. 60Hz-es panelt 24Hz-el ha így jobban tetszik."

:N Egy 60Hz-es PC monitort se tudsz hajtani 24Hz-en, pedig milyen jó lenne. Sajnos nincs kívánságműsor, minden megjelenítő csak pár fixen megadott frissítési frekvenciát tud.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.