Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#130801) JoeYi válasza FollowTheORI (#130798) üzenetére


JoeYi
őstag

sztem a Q7FN = Q8FN tudásban/minőségben, csak más a talp :)

[ Szerkesztve ]

(#130802) FollowTheORI válasza JoeYi (#130801) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Jah... nálunk valójában igen, kb... mondjuk mostanában a Q8 olcsóbb vagy egy árban van, végülis mindegy.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#130803) direwolf válasza kovi1970 (#130799) üzenetére


direwolf
őstag

Ha neked megfelel, akkor használd így. Nem vagyunk egyformák.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#130804) direwolf válasza mpo (#130800) üzenetére


direwolf
őstag

Milyen HD hangok nem mennek át optikán? 32bit/192kHz simán megy.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#130805) FollowTheORI válasza direwolf (#130804) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

A több csatornás nem... a PCM sztereo "HD" átmegy.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#130806) direwolf válasza FollowTheORI (#130805) üzenetére


direwolf
őstag

Ja, értem. :R

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#130807) kovi1970 válasza mpo (#130800) üzenetére


kovi1970
csendes tag

Nagyjából.

Most felejtsük el a külső médialejátszót, mivel az benne van a TV-ben.
Ahogy a Dolby Atmosról is teljesen felesleges beszélni. Egy 5.1-es Yamaha RX-V485 erősítőm van, az nem is tudja, de értelme se lenne.

A TV-nek optikai és HDMI csatlakozója van, értelemszerűen most a hangot akarom kicsalogatni a TV-ből, hogy az erősítőn szóljon, mindegy hogy 2 vagy 5.1 csatornáról van szó.
HDMI ARC akkor kell, ha a TV-ből akarom a hangot átvinni az erősítőbe, de nem akarok egy plusz optikai kábellel vacakolni. Az erősítő és a TV amúgy is össze van kötve HDMI kábellel, mert az erősítő menüjét azon keresztül lehet a TV-n megjeleníteni.

Az optikai kimeneten 2 tömörítetlen PCM vagy 5.1/7.1 tömörített (Dolby Digital/AC-3 vagy DTS) csatornát lehet átvinni.
A HDMI ARC (Audio Return Channel) kb. ugyanazt tudja mint az S/PDIF, és az optikai. Nyilván az ARC valamivel jobb az optikainál.
Illetve van még HDMI eARC is, ami egy 2018 eleji TV-nél fogalmam sincs mennyire van meg.

Ami az érdekes, hogy a TV menüjéből, a lejátszott videótól függően ezen lehetőségek közül lehet választani az advanced audió menüben:
- PCM (sztereó, nem használom, de néha automatikusan kiválasztja)
- Dolby Digital (ez általában minden videónál kiválasztható)
- Dolby Digital+ (csak DDP -s videónál választható)
- DTS (csak DTS hansávot tartalmazó videónál választható ki)
- DTS Neo 2:5 (ez is mindig megjelenik, sose használom)

A Dolby Digital+ esetén figyelmeztet, hogy csak akkor működik ha a lejátszó tudja. Nos, ezt tudja az erősítő, és le is játssza HDMI ARC-on keresztül.

Amin végül is elgondolkodtam, az az volt, hogy ha a videótól függően lehet választani kimeneti formátumot, akkor lehet, a hangot nem is a TV dekódolja hanem csak átnyomja a hangsávot az erősítőbe? Persze lehet ez hülyeség.

[ Szerkesztve ]

(#130808) Celtis


Celtis
veterán

Ma bementem a MM-ba azzal a céllal is, hogy még egy kicsit vizsgálgassam ezt a Samsung kép akadozást. Csak a Q6FN mellett volt távirányító, így arra dugtam egy műholdas stream felvételt. A KS7000-en ez alapvetően működött. A Q6FN viszont képtelen értelmesen lejátszani. Elég furcsa darabos volt a képe, ezért kikapcsoltam az auto motion plust. Így már teljesen nézhetetlen lett, annyira darabos. Ezen nem 15 percenként akadt a kép, hanem folyamatosan. Próbaként rádugtam egy LG tv-re is a pendriveot. Persze hibátlan volt a a lejátszás...

(#130809) univerzita válasza Celtis (#130808) üzenetére


univerzita
addikt

Nemtudom,elkérnek egy rakás pénzt és ilyet produkál a tv. Nekem a már nemtudom hány éves Samsungomon ( 650-es) ilyen nincs. Pedig Samsungba gondolkodtam.

(#130810) #20221952 válasza Celtis (#130808) üzenetére


#20221952
törölt tag

Érdekes, amikor én ezt írtam, akkor erre azt lett mondva a fórumon, hogy ez a technológia milyen. :W

Megjegyzem, Szüleim sok évvel ezelőtt vásárolt LG tv-jén nem tapasztalok ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#130811) Celtis válasza #20221952 (#130810) üzenetére


Celtis
veterán

Mikor írtál ilyet?

(#130812) #20221952 válasza Celtis (#130811) üzenetére


#20221952
törölt tag

Kerestem, de nem találtam meg, lehet, hpgy nem ebben a témában írtam meg.

A lényege az volt, hogy az Idétlen időkig filmben amikor a kamera balról jobbra mozog a panzió éttermében, akkor a lámpák darabosan jelennek meg és csak ha az Auto-motion Plus-t Automatikusra állítom lesz sima a kép, ami nálam a plazmán nem így volt és erre írta Pumba fórumtárs, hogy ez ilyen, ez LCD.

Azóta is zavar, legközelebb inkább mást fogok választani.

(Érdekes módon nem a tv vételnél, hanem saját tartalom, vagy HGBO GO és Youtube esetén zavar jobban.)

[ Szerkesztve ]

(#130813) Celtis válasza #20221952 (#130812) üzenetére


Celtis
veterán

Ok, ez más. Azt is mondhatnám, hogy 24p mozifilmnél elvárható, sőt akkor jó, ha nem sima. (lásd soap opera effect)

(#130814) BlackZodiac


BlackZodiac
újonc

Most a médiában találtam ezt: QE 65 Q8CNATXXH 600ról levan árazva 470re.
Szerintetek jó vétel, mit gondoltok?

(#130815) Zlcsi válasza Tutu7030 (#130766) üzenetére


Zlcsi
senior tag


elvileg igen

de a tv-n jó helyen keresem?

(#130816) hjtz4t3wrseg válasza JoeYi (#130732) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

zagyvaság egyszerűen amit leírtál,kicsit értelmesebben is megtudnád fogalmazni ? :R :R :R

(#130817) Tutu7030 válasza Zlcsi (#130815) üzenetére


Tutu7030
veterán

A mostani samsungokhoz nem értek, de asszem jó helyen keresed. Ha nem megy, akkor talán még a plexet megpróbálhatnád.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#130818) chipesz


chipesz
őstag

Samsung UE43MU6102-m van, plusz egy vezetéknélküli billentyűzet. Baromi idegesítő, hogy pl itt a prohardveren, TV böngészőben ha írok valamit majd ütök egy Entert átvált angol billentyűzet nyelvre. Erre nincs valami megoldás?

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#130819) Vityaa


Vityaa
tag

Sziasztok,

van egy Samsung 55Q6FN TV összekötve a PC-vel amin win 10 fut. A gépben egy 1080 Ti videókártya van. HDR akartam kipróbálni, de valamiért nem engedi bekapcsolni.

(#130820) ΞΔGLΞ válasza Vityaa (#130819) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A hdmi kábel biztos alkalmas erre?

(#130821) Fr3eWar válasza Vityaa (#130819) üzenetére


Fr3eWar
őstag

a TV-n beállítások-általános-külső eszköz kezelőő-HDMI UHD Color-t engedélyezted az adott HDMI-re amin keresztül próbálkozol?

(#130822) Vityaa válasza Fr3eWar (#130821) üzenetére


Vityaa
tag

Elméletileg a kábel alkalmas.Bár nem tudom, hogyan tudnék róla 100 %-ig meggyőződni. A HDMI UHD colort ha bekapcsolom akkor azt írja, hogy nincs jel. Nem értem az egészet. :( :O A szekértői beállításokban pedig azt írja a HDR+ modra, hogy a funkció nem elérhető.

[ Szerkesztve ]

(#130823) PuMbA válasza Vityaa (#130822) üzenetére


PuMbA
titán

UHD filmek lejátszása témát nézd meg, ott van az oldal tetején egy téma összefoglaló :) HDR+-t ki kell kapcsolni, az nem HDR, hiszen ott a + jel, ami miatt teljesen mást jelent.

[ Szerkesztve ]

(#130824) PuMbA válasza #20221952 (#130812) üzenetére


PuMbA
titán

Ez nem az LCD-től van, hanem a filmek 24 fps-étől :) Sosem lesz olyan sima, folyamatos képed filmek esetén, mint TV adásnál, ahol 50 képkocka van. Auto motion plus segít, de megöli a filmélményt és mesterséges képet kapsz.

[ Szerkesztve ]

(#130825) Vityaa válasza PuMbA (#130823) üzenetére


Vityaa
tag

HDR+ ki van kapcsolva. Az ott leírt összefoglalót elovastam már párszor. Minden úgy van beállítva ahogy ott leírták, kivéve a kimeneti színmélységnél nekem csak 8 bpc van. Semmi nem változott, továbbra sem engedi bekapcsolni windowsban a hdr-t. :O

(#130826) Zlcsi válasza Tutu7030 (#130817) üzenetére


Zlcsi
senior tag

a plex tökéletesen megy

(#130827) direwolf válasza Vityaa (#130819) üzenetére


direwolf
őstag

A PC-den van monitor is ami szintén Samsung? Mert akkor lehet, hogy nem az 1. kijelző a TV.

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#130828) ΞΔGLΞ válasza Vityaa (#130825) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Pontosan milyen HDR tartalommal szeretnéd lejátszani? Film, Youtube, Netflix...?

[ Szerkesztve ]

(#130829) ggeleven


ggeleven
őstag

Srácok egy UE65MU7052 (majdnem 2 év garival) megér 280ezret? Ismerős szeretné elpasszolni és lehet rámozdulnék. :)

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#130830) ΞΔGLΞ válasza PuMbA (#130824) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Auto motion plus segít, de megöli a filmélményt és mesterséges képet kapsz.

OMG édesf@szom, agyf@szt kapok már ettől! :DDD

Akkor csak nézzed akadozva, erre nem tudok mást írni. A motion beállítását meglehet frankón csinálni, hogy folyamatos is legyen, de a közelében ne legyen a mesterkélt hatásnak.
Oké, hogy a vágó, rendező, operatőr meg úgy mindenki a stúdióban tudja és látja, hogy nézzen ki a film utólag és így is keverik ki a végső vágásokkal együtt, meg a filmvásznon is másképp néz ki, de ezt egy tv-re büdös életbe nem lehet beállítani, csak annyira, hogy a közelében legyen.

Na most a legtöbb ilyen beállítás a tévén kicseszett hülyén mutat. Egyrészt a felbontás miatt a színek mások lesznek, a mozi(k)ban a felbontást, talán egy jobb SD-hez lehetne viszonyítani, még a parasztvakító IMAX-ben is, de ott olyan vetítőgép van, amin lófüttyöt nem kell állítani.
Megkapja a jeleket és beállítja legoptimálisabb képet, színeket meg az Isten tudja még mit.
Tévén meg muszáj barmolni a beállítással, hogy ne hányd le a képernyőt, mert ha pontosan ugyanazt akarod nézni, akkor bőven elég, ha letöltesz egy gané minőségű SD-t és beállítod, pl az rtings alapján, ahol néha totális baromságokat tudnak prezentálni beállítás terén.

[ Szerkesztve ]

(#130831) ΞΔGLΞ válasza ggeleven (#130829) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ha nem akarsz magadnak rosszat, gyorsan felejtsd el a típust. 7400 sorozat alatt ne vegyél tévét. Vajon az ismerősöd miért akarja elnyomni ilyen hamar? :)

(#130832) Zlcsi válasza ΞΔGLΞ (#130831) üzenetére


Zlcsi
senior tag

van erre valahol le írás, hogy melyik mit tud?
mert az össze foglalóban azt van, hogy 7-es kezdődőt nyugodtan lehet venni mert felső kategóriás

ehhez képest még karácsonykor én is vettem egy 7-es kezdődőt és irgalmatlan lassú a 2 éves 6xxx-hez képest... nem kicsit éreztem magamat átverve

[ Szerkesztve ]

(#130833) ΞΔGLΞ válasza Zlcsi (#130832) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nem tudom mikor lett írva, de az a 7XXX k...ra nem ezekre vonatkozik/vonatkozott...
Az összefoglaló ebből a szempontból, szinte totálisan elavult...

[ Szerkesztve ]

(#130834) ggeleven válasza ΞΔGLΞ (#130831) üzenetére


ggeleven
őstag

Hát nem azért, mert sz*r, hanem mert vett egy 75Q8C-t. :DDD Nagyon nem vagyok Samsung fan, de ha alkalmi jó vétel lenne, akkor elcsábulnék. Sem itt, sem máshol nem olvastam lesújtó véleményt a MU7052-ről (US MU8000 jól láttam). Vagy csak elvakult fanok (és felhasználók) véleményét olvastam?

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#130835) Vityaa válasza direwolf (#130827) üzenetére


Vityaa
tag

Nincs másik kijelző rákötve a gépre csak a TV.

@ ΞΔGLΞ

Pl. filmet vagy játékot.

(#130836) ΞΔGLΞ válasza ggeleven (#130834) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Visszavonok mindent, félreolvastam.
A MU7052 jó tévé, én kevertem a NU7000 szériával. Ennyiért vedd meg.

[ Szerkesztve ]

(#130837) #20221952 válasza PuMbA (#130824) üzenetére


#20221952
törölt tag

Nem a 24 és 50 közötti különbség a gond, hanem az, hogy a kamera balról jobbra, jobbról balra, lentről fel, vagy fentről le pásztáz, akkor darabossá válik a kép.
Egyébként TV vétel esetén is van, csak ott kevésbé látszik.
Plazmánál ilyen gondom nem volt és itt ezt nem tudom megoldani, hiába állítom a beállításokat másra, vagy kapcsolom ki.

(#130838) direwolf válasza #20221952 (#130837) üzenetére


direwolf
őstag

Nézd meg ezt a videot és talán megérted, hogy miért nem lesz soha rendes mozgásmegjelenítés lcd-n.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#130839) prosectura


prosectura
tag

Lenne egy kérdésem, 40NU7122-höz van "okostávirányító" lehetőség utólag? Az előző széria MU6102 távirányítója sajnos nem jó.
Köszi

(#130840) prosectura válasza prosectura (#130839) üzenetére


prosectura
tag

Amit a 43NU74xx hez adnak az jó lehet?

(#130841) PuMbA válasza #20221952 (#130837) üzenetére


PuMbA
titán

Értem hogy mit mondasz, de ugyanolyan vagy még jobban darabos a kép, mint plazmán :) Menj be a boltba és nézz meg egy OLED-et és egy LCD-t összehasonlítva. OLED-en még darabosabb a kép az elmosódás hiánya miatt. OLED topikban írják, hogy interpoláció nélkül sokkal darabosabb a kép, mint LCD-n. Ami a különbség az az LCD elmosódása vagy az Auto Motion Plus miatti interpolációs hibák.

(#130830) ΞΔGLΞ: Nem kevésbé akadozik, mint a moziban :) Fel sem tűnik, ha az ember nem figyel rá. Moziban sem gondolok rá sose. Ha elkezdem nézegetni, akkor persze, hogy feltűnik, de én már évek óta nem megyek bele elemezgetésekbe és vizslatásokba csak elméleti szinten, ha szakmai témában írok, mert sok időm elmenne rá, ha tesztelgetném a TV-met és nem érzem magam tőle jobban.

[ Szerkesztve ]

(#130842) BigSirsom


BigSirsom
újonc

Sziasztok!
Új Tv vásárlása előtt állok. Keret rá: 150-170k.
Milyen tv-t tudnátok mondani ps4 pro-hoz használnám főként, valamint szeretném ha igényes, gyors smart funkciókkal ellátott lenne.

Eddigi kiszemeltem: UE49NU8002

Tudnátok mondani nekem más tv-t ami ebben az árkategóriában a legjobbnak számít ígényeimhez?

Köszönöm!!

(#130843) Celtis válasza PuMbA (#130841) üzenetére


Celtis
veterán

Egyszerűbb, ha elmegy moziba. Ott is darabos a mozgás és pont ezért szeretjük.

(#130844) kerlac


kerlac
őstag

Sziasztok!

Alábbi TV-m távirányítója vmiért elvesztette a kapcsolatot a TV-vel, ki be kapcsolni lehet, de sajnos a társításra sem reagál... előzmények: 3 gyerek pakolászása a helyszínen, azóta véletlenül ez a helyzet...

SAMSUNG UE55MU6102KXXH 4K UHD Smart LED televízió

vajon mit állítottak el?

(#130845) ΞΔGLΞ válasza PuMbA (#130841) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A mozi más, mint a tv és én nem is erről írtam. Hanem, hogy az MP-vel elég frankón meglehet találni egyfajta középutat.

(#130846) Batib válasza kerlac (#130844) üzenetére


Batib
őstag

Elem ki, majd vissza es ujraparosìtás. Talán jo lesz.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#130847) ΞΔGLΞ válasza BigSirsom (#130842) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A 8002 jó választás.

(#130848) PuMbA válasza ΞΔGLΞ (#130845) üzenetére


PuMbA
titán

Persze, meg lehet :)

[ Szerkesztve ]

(#130849) Kátai


Kátai
senior tag

Ezzel a készülékkel szemezek.Valakinek itt esetleg van ilyen?Érdekelne a véleménye róla.Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#130850) Zlcsi


Zlcsi
senior tag

legkisebb 4k-sból melyiket ajánlanátok?

Samsung UE43NU7122
ilyesmit néztem, nem tudom jó-e esetleg van ami ajánlott?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.