Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#130651) Celtis válasza kovi1970 (#130650) üzenetére


Celtis
veterán

A távirányítón és a készülékházon kívül cseréltek neki mindent. Talán a hálózati tápkábelt nem. Röhögnék, ha pont az lenne rossz. Már dugdosta mindenhova a TV-t, szóval a konnektorhiba sem valószínű. Még azt nem értem pontosan, hogy mennyi idő után és milyen körülmények között kezd el egyszer csak újra működni a TV.

(#130652) mrThomi válasza ΞΔGLΞ (#130646) üzenetére


mrThomi
addikt

650 ezer egy tv-ert ?? ti sem vagytok normalisak :D aztan 2 ev mulva talan kapsz 250 et erte. En pl igy jartam anno egy 2012 es 55' csucsmodellel

(#130653) direwolf válasza mrThomi (#130652) üzenetére


direwolf
őstag

Min csodálkozol? Van aki 1,5 milliót ad egy tv-ér. Minden relatív.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#130654) FollowTheORI válasza mrThomi (#130652) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Műszaki cucc továbbra sem befektetés...

Mellesleg 2év mulva meg 5év múlva is bőven ezen fogsz még tévézni.
Nem alsónemű ez hogy gyakran cserélgesd... :D

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#130655) ΞΔGLΞ válasza hjtz4t3wrseg (#130648) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Saját képeket kell feltenni működés közben, függetlenül attól, hogy kiváló állapotú. Több érdeklődő lesz...

(#130656) Celtis válasza FollowTheORI (#130647) üzenetére


Celtis
veterán

Hát ez az, erősen gondolkodtató. De vajon az LG 65B8 vagy a Pana 65FZ800 a jobb?

(#130657) mrThomi válasza FollowTheORI (#130654) üzenetére


mrThomi
addikt

En ertem hogy hosszutavra tervez valaki egy tv-vel. a problema ott van hogy a fejlesztesek oly mertekben felgyorsultak hogy 2 ev mulva "elavultnak" szamit. en azt vallom a sajat hibambol is tanulva, hogy most pl egy belepo 2019 Q led tv felesleges lenne megvenni, viszont tavalyi q6fn most lett jo arban. esetleg hasznaltat is erdemes nezni, tobbet lehet alkudni. Mara mar a telefonok is jonnek mennek. Minnel tobbert veszel tvt annal nagyobb a bukta, 5 ev mulva meg egy 1.5 millas tvt senki nem fog megvenni. Ugy buksz a legkevesebbet ha akciosan tavalyi kozepkategorias tv es 2 even belul eladod.tehat surubben cserelgetve mintsem most 5 evre egy masfel millas tv

(#130658) ΞΔGLΞ válasza mrThomi (#130657) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

És nemsokára veszek egy tévét, amely mellett a 650 ezer is eltörpül. Na most akkor mi van?
A család emiatt nem fog éhen halni. Miért gondoltad, hogy ennek most hangot kell adnod, és annak is, hogy aki 250-300 ezernél többet fizet egy tévéért, az nem lehet normális? Mert kb ez jött le.
Azt meg letojom, hogy mennyit veszt az értékéből. Minden műszaki cikk ilyen, meg más is.
Amikor a pénztárnál kifizetem és kilépek az ajtón, már nem ér annyit, mint a boltban.

[ Szerkesztve ]

(#130659) mrThomi válasza ΞΔGLΞ (#130658) üzenetére


mrThomi
addikt

650 ezernel tobb,azt irtam, es mert tovabbra is tartom hogy nem eri meg, ennyi.

(#130660) ΞΔGLΞ válasza mrThomi (#130659) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

mert tovabbra is tartom hogy nem eri meg

"nyugtáztuk". :K

(#130661) woros válasza mrThomi (#130659) üzenetére


woros
őstag

Ez csak életszínvonal - vagyis pénz/hó - kérdése. Ha a nyugati bérekhez lennél - lennénk - szokva, ez mint probléma vagy megítélés fel sem merülne. Ez van.

(#130662) hjtz4t3wrseg válasza ΞΔGLΞ (#130655) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

Kösz a tanácsot !

(#130663) mrThomi válasza woros (#130661) üzenetére


mrThomi
addikt

külföldön élek már 10 éve és otthon nem kaptam még fizetést soha és nem is dolgoztam, szóval én az otthonit nem tudom elkepzelni, csak hallom ismerősöktől. Senkit nem megsérteni írtam ide csak részemről elképzelhetetlen hogy 1.5 milliót kiadjak egy tv-re még így is hogy a nyugati fizetéshez vagyok szokva.

(#130664) FollowTheORI válasza mrThomi (#130657) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Miben látod ezt az elavulást?

Semmi igazán nagy dolog nem várható szerintem a következő években.
Ami fontos azt már a 2017 modellek is tudják...

Veszel egy új kocsit sokkal többet buksz rajta...
Mégsem hiszem hogy sokan problémáznak ezen, mindenki tudja mit vállal.

Az én ismerettségi körömben, meg családban sem látom ezt az igényt amit írsz.
Szinte mindenki addig használja a tévéjét amíg be nem döglik, vagy max akkor cserél, ha nagyobb méretűt szeretne.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#130665) mrThomi válasza FollowTheORI (#130664) üzenetére


mrThomi
addikt

Például abban hogy ha kidobnak egy terméket, 1 max másfél év múlva hült helyét látod pl egy MM-ben Saturnban, vagy akárhol. Nekem ebből az jön le, hogy az emberek nagy része el is felejti és egy olyan gondolkodásra ösztönzi őket hogy mindig újat és az aktuális darabokból vegyenek és a régi már elavult,ami nyilván nem igaz, de ha mar nem lehet kapni egy terméket, csak kiállitott vagy pre owned darabokat ebayen, az emberek mar nem fogják keresni. Kinek van ma egy KS szériás quantum dot-os tv a vásárló listán ? Mintha a tavaly elötti tv-k megszüntek volna létezni

(#130666) kokokka válasza mrThomi (#130665) üzenetére


kokokka
őstag

Pontosan értem amit írsz. Én sem adnék 1.5 millát egy TV-ért az biztos. Nem tehetem meg. Viszont ha megtehetném valószínűleg többet is adnék érte. Mert hifi és műszaki cikk buzi vagyok, mint itt oly sokan. Csak én itthon élek, itthoni tetves fizetésből, így nem sűrűn cserélgetem a megjelenítőket. A plazmám 8 évig húzta nálam és hibátlanul adtam el. Eljárt felette az idő meg a felbontás, de nem szálltam ki rosszul belőle azt hiszem. De az egy plazma volt, nem egy tucat/tömeg LCD, így az írásodnak ezzel a részével egyetértek : nem mindegy mit veszünk ha előre gondolkozunk egy lehetséges eladásról. De ezek a TV-k amik most mennek nem értéktartók. Se a kétszázezres se a másfélmillás. Ez a technológia nem éri meg az értéktartást, csak tömegcucc. Ez van sajnos, szerintem a mosta 65Q6F-em is meglesz nagyon sokáig, ha csak nem sz@rik be idő előtt.

(#130667) FollowTheORI válasza mrThomi (#130665) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ez nem elavulás... csak egyszerűen a gyártók új termékeket hoznak és a régit meg nem gyártják tovább. :)
Nem azért mert nagyon "elavult" (feltétlen), csak azért mert az újabb van helyette.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#130668) kokokka válasza FollowTheORI (#130667) üzenetére


kokokka
őstag

Ez nem lenne baj, de sok esetben az újabb inkább visszalépés, mint előre. És ez már baj, mert ettől függetlenül ránk sózzák ilyen-olyan (hamis vagy félhamis) marketinggel. És igen, pontosan ezért ez nem elavulás, hiszen ezekben az esetekben a régi jobb, mint az új.

(#130669) PuMbA válasza kokokka (#130666) üzenetére


PuMbA
titán

"Pontosan értem amit írsz. Én sem adnék 1.5 millát egy TV-ért az biztos. Nem tehetem meg. Viszont ha megtehetném valószínűleg többet is adnék érte. Mert hifi és műszaki cikk buzi vagyok, mint itt oly sokan."

Embere válogatja, szubjektív dolgokról beszélünk :) Én például szeretem a műszaki cuccokat és utánaolvasok a technológiáknak elég mélyen, megnézem az áruházban az OLED TV-t jobbról balról, de 25 évesen egyszerűen jött egy pont, ahol meguntam a tárgyakat. Vehetnék kétszer jobb videókártyát, nem érezném meg, de nem veszek, mert számomra nem lesz tőle semmi jobb. Régen volt felsőbb kategóriás VGA-m, de rájöttem, hogy ugyanaz az élményem akkor is megvan, ha nem veszek drágábbat. A legjobb nem élő focimeccs élményem egy koliban volt 15"-os laptop képernyőn. Hiába veszek nagyobb átmérőjű TV-t, tudom, hogy nem fogom jobban élvezni a dolgot, szóval inkább nem veszek. Erre még ugye rájön, hogy mostanában több dolog visszafele fejlődik, de erről már írtam.

[ Szerkesztve ]

(#130670) FollowTheORI válasza kokokka (#130668) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

No igen, ez már problémásabb néha igen... vagy ugyanazt a következő körben még drágább kategóriába teszik. :)

Lásd ügye a KS széria után a QLED-et... drágítás és butítás egyben, nyilván a csúcsot kivéve.

Alapvetően az előző gondolatnak ezzel együtt is inkább csak üzleti okai vannak.

De a lényeg úgyis az, rikán van olyan szitu hogy 2-3, de még 5 évente is lecseréld a tévédet.
Én nem hiszem jönni fog bármi mostanában ami miatt egy 2017-es, vagy újabb tévét cserélni kéne 5 éven belül.
Tehát nem dől meg szerintem a tézis, hogy a TV-t hosszú távra érdemes venni.
Ebből pedig adódhat az a szempont is, ha van rá pénz, lehet érdemesebb kicsit többet áldozni rá.

Persze ezis csak egy vásárlói szokás a sok közül, akiknek rövidebb a takaró, jobban kell sakkozni a dolgokkal. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#130671) kovi1970 válasza Celtis (#130651) üzenetére


kovi1970
csendes tag

Igen, állítólag cserélek. Azért azt elég érdekesnek tartom, hogy egy adott TV-hez volt mindenféle belső elektronikájuk, és azzal szórakoztak, a helyett, hogy a TV-t cserélték volna.
Mellesleg, ha a TV nem javítható, akkor a fogyasztói törvény szerint cserélniük kell, vagy visszajár a vételár ha nem kivitelezhető.

(#130672) Bogyi007 válasza kovi1970 (#130671) üzenetére


Bogyi007
veterán

Nem véletlenül nem cserél a szerviz, ha ugyanis kicserélnek kvázi mindent és utána újra hibás lesz akkor jöhet ez...

SAMSUNG ELECTRONICS MAGYAR ZRT.

Budapest 62 postafiók 890. 1385.

Samsung Electronics Magyar Zrt.Tel: 06-80-SAMSUNG (06-80-726-7864)

Fax: (36-1) 453-1104

www.samsung.com

Nyilvántartási szám: XXXXXXXX

Tisztelt Krisztin Zoltán!

Levelére válaszolva szeretnénk értesíteni, hogy Szuper-Elszó 57 Kft. - szervizpartnerünk tájékoztatása, alapján a hibás teljesítés az UE50MU6122KXXH típusú, XXXXXXXXXXX gyári számú készülék kijavításával megszüntetésre került, a korábban tapasztalt kellemetlenségek miatt, szíves elnézését kérjük.

Amennyiben készüléke használata során ismét problémát tapasztal, kérjük jelezze felénk ezen az elérhetőségen, hogy segítséget nyújthassunk ügyével kapcsolatban.

A hatályos jogszabályok értelmében kötelességünk tájékoztatni, hogy amennyiben fenti álláspontunkat nem fogadja el, úgy az illetékes hatóságokhoz vagy bíróságokhoz fordulhat, ezen szervek listáját a csatolt dokumentumokban találja meg:

1. Békéltető Testület, vagy

2. az Ön lakhelye szerint területileg illetékes Járási Hivatalhoz, illetve

3. a hatáskörrel és illetékességgel rendelkező bíróság.

További kérdés esetén kérjük, hívja ügyfélszolgálatunkat bizalommal a 06 80 SAMSUNG (06 80 726 7864) ingyenes telefonszámon.

Budapest, 2019.02.26.

Tisztelelettel:

Samsung Electronics Magyar Zrt

Ügyfélszolgálat

2 melléklet (itt mellékelték a Járási Hivatalok és a megyei Békéltető Testületek elérhetőségeit

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#130673) Bogyi007


Bogyi007
veterán

Beszéltem azzal az emberrel aki elsőnek nálam volt kint személyesen, azt mondta hogy jövő héten eljön elviszi a tévét megint és egy hétig "gyepálni" fogja. Valamint nyugodjak meg valami megoldást kerítenek a problémámra.

Ezt megvárom ezután teszem meg a többi lépést ha szükséges....

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#130674) Celtis válasza kovi1970 (#130671) üzenetére


Celtis
veterán

Az alkatrészcsere és a készülékcsere biztosan más zsebből megy, más szervezeti egységet terhel, tehát nem ilyen egyszerű.
A másik gond, hogy a készülékre a törvény által előírt kötelező jótállás lejárt. Már a Samsung kiterjesztett garancia érvényes rá, ami ingyenes kijavítást jelent, a készülék csere nem része (lásd előző pont). Nálam is hasonló volt a helyzet.

(#130675) JoeYi válasza FollowTheORI (#130670) üzenetére


JoeYi
őstag

én pl úgy gondolom, hogy a QLED technológiát kb egyből ki is maxolták. Ebben már nem lesz fejlődés, csak a backlighttal fognak b*zulni. Local dimming zónákat szép lassan növelgetik minden évben.

Meg persze az okosTV funkciókkal is játszanak majd, de az tisztán látszik, hogy a D széria óta ez a funkció a nevetséges és a röhejes állapotok között változgatott. Olyan ez, mint a kocsikban a navi. Senki nem érti miért nem kapsz a legprémiumabban se normális megoldást. Itt is hiába veszel 1 misis tévét, mégis a 30e Ft-os külső lejátszó is csuklóból lenyomja

(#130676) FollowTheORI válasza JoeYi (#130675) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Alapvetően igen... bár most még vannak új megoldások a betekintési szögekre... ebben van fejlődés.

A másik meg a dupla LCD réteg, 1 a háttérvilágítás szabályozására per pixel, 1 pedig ügye a normál rgb működésre.
Majd kiderül melyikkel próbálkoznak még jobban. :)

Ahogy látom legalábbis az LCD-t még ezekbe az irányokba fejlesztik.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#130677) mrThomi válasza PuMbA (#130669) üzenetére


mrThomi
addikt

+1 teljesen egyetértek

(#130678) JoeYi válasza FollowTheORI (#130676) üzenetére


JoeYi
őstag

ez a megoldás zsákutcának tűnik. Egy olyan rétegen kersztűl is átfelhősödik sztem.

Inkább a micro LED lenne menő, mint háttérfény. Mondjuk 1920*1080 zóna a 4K QLED mögött

[ Szerkesztve ]

(#130679) hjtz4t3wrseg válasza FollowTheORI (#130676) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

Szerintem ez a "betekintési szög" pont senkit nem érdekel. Nem véletlen e kifejezés: -leülök a TV elé,és nézek valamit.-
ELÉ és nem mögé, meg oldalt, meg ilyen-olyan szögben ! ( persze állítólag olyan is volt ,hogy mögé ült az ember,mert azt hitte hogy vetítő ! :DDD )
De a többség inkább szemből nézi.

Inkább más irányba kéne fejleszteni. :F

(#130680) Celtis válasza Bogyi007 (#130672) üzenetére


Celtis
veterán

Csak azt nem értem, hogy ha azért írtál nekik, mert a javítás után újra előjött a hiba, akkor miért azt írják, hogy ki lett javítva. és jelentkezz, ha megint probléma lenne...

(#130681) Bogyi007 válasza Celtis (#130680) üzenetére


Bogyi007
veterán

Nekem sem világos ez...

De legalább a szerviznek leesett...

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#130682) FollowTheORI válasza JoeYi (#130678) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Szerintem nem, ez egy nagyon jó köztes irány lehet, amíg nem jön el a microLED kora...

Meg látni kell, a pletykák most még csak zárt ajtó mögötti prototípusokról szólnak számos gyártónál... meg a HiSense talán aki nyilvánosan is beszélt és demózta ezt, illetve azt hiszem konkrét terméket is bejelentett.

Ez látni kell majd, de nagyon versenyképesen hangzik.

Gondold el milyen minőség már most is egy Sony vagy Samsung csúcs FALD megoldás... ha ezt kicserélik per pixel alapúra, kvázni közel tökéletes fekete lehet már mindenféle nagyobb bloom és hasonló bevilágítási problémák nélkül, de legalábbis nagyságrendekkel kisebb hibával.
Szóval megéri fejleszteni rá... szerintem jövőre ilyen tévék fognak jönni majd, ha addig nem indul be jobban a mikroLED mégis.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#130683) FollowTheORI válasza hjtz4t3wrseg (#130679) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nyilván nem a legfontosabb, bár egy széles nappaliban ülőgarnitúrán egy nagyobb társasággal már zavaró lehet egy VA panel esetén. :)

A Samsung idén most ebbe az irányba is ment a csúcson... illetve a Sony is.
Nyilván a prémium kategóriában ahol minél kevesebb a kompromisszum annál több új vevő lesz. :)

Alsóbb kategóriákban nyilván nem prioritás.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#130684) lowphas válasza FollowTheORI (#130683) üzenetére


lowphas
tag

Becsapós ez a betekintési szög vs szemből nézem dolog.

A 2017 series6 azonnal, a 2018 q8fn pedig szinte azonnal veszít a színből, ha kicsit is nem pont előtte ülök. Nyilván mindenkinek más mértékben zavaró, vagy egyáltalán észrevehető. Egyébként a 2017es series6 már szemből nézve a szélénél láthatóan torzul, mert azt már onnan nézve már annyival is tompább szögből látom.

(#130685) ΞΔGLΞ válasza lowphas (#130684) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Az azonnal és a szinte azonnal között mi a külöMbség?

(#130686) lowphas válasza ΞΔGLΞ (#130685) üzenetére


lowphas
tag

Hát, nem túl sok, pont, ahogy érzékeltetni próbáltam. 😃 Oké, van különbség, nyilván a Q8fn javára, de nem annyira sok.

(#130687) Drag77 válasza FollowTheORI (#130670) üzenetére


Drag77
senior tag

Én még a b650 nem használom, mostanában kezdtem gondolkodni a váltáson, de az itt olvasott szívások (felhősödés, fekete nem fekete... stb) miatt lehet marad míg ki nem pusztúl,:N

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#130688) Zlcsi


Zlcsi
senior tag

sziasztok!

synology ds-ről nézünk tartalmat, a synology appjával tökéletesen működik a plex már jóval lassabb de működik.

Elvileg app nélkül is le tudná valahogy játszani a filmeket?
A NASon be van kapcsolva a médiaszerver tehát a tvnek valahogy alapból is látnia kéne dlna-n keresztül.
De hogyan?
A forrásoknál van olyan hogy synology de tök üres nem lát benne semmit a tv

(#130689) Fr3eWar válasza Zlcsi (#130688) üzenetére


Fr3eWar
őstag

A gyárilag is létrehozott /video mappában tartod a filmeket?
Mert gyárilag abból a mappából indexel csak videókat.

(#130690) Tutu7030 válasza Zlcsi (#130688) üzenetére


Tutu7030
veterán

Az indexelést állítsd be azokra a mappákra, amikben a filmeket tartod.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#130691) JoeYi válasza Tutu7030 (#130690) üzenetére


JoeYi
őstag

bárcsak lenne "like" funkció/értékelhetőség a PH-n

(#130692) Celtis válasza mpo (#130539) üzenetére


Celtis
veterán

Képzeljétek, ma felhívtak a Samsungtól és azt mondták, hogy a kellemetlenségek miatt kárpótlásul küldenek valamilyen ajándékot. :F Mégis lenne valamilyen paragrafus? :)

Lehet tippelni, hogy egy tollat küldenek vagy mondjuk 5% kedvezmény kupont esetleg egy pendrive-ot. Komolyabb dologra nem számítok, esteleg egy 5-10-20 ezer forintos utalvány.

(#130693) kokokka válasza Celtis (#130692) üzenetére


kokokka
őstag

Szerintem egy Powerbank-ot kapsz. Nekem azt küldtek :)

(#130694) Deck


Deck
titán

Azt tudja valaki mennyire káros full fényerőn nézni a tv-t? HDR játék miatt ugye.. Vagy nem az?

PS5

(#130695) PuMbA válasza Deck (#130694) üzenetére


PuMbA
titán

Semennyire, ha nem túlzóak a HDR effektek és van kis fény a szobában :)

[ Szerkesztve ]

(#130696) FollowTheORI válasza Deck (#130694) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

A TV-re nézve, vagy rád nézve? :D

Nem káros... de ha nagyon sötétbe vagy érhetnek hirtelen meglepetések, pillanatnyi vakítások.
De ez a tartalom hibája mindig, nem a TV vagy körülmény hibája.

Én elég sok játékot toltam már ki HDR-ben és nem volt velük gond.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#130697) Deck


Deck
titán

Fény van mellé persze. Köszi akkor nem aggódom :D

[ Szerkesztve ]

PS5

(#130698) coppola válasza Deck (#130697) üzenetére


coppola
tag

Okostelefonokkal kapcsolatban vannak agymenések a max fényerő és a zöldhályog kapcsolatárol

(#130699) JoeYi válasza coppola (#130698) üzenetére


JoeYi
őstag

azért aki max fényerőn néz egy 55"-os tévét napi órákon keresztül 1-2 méterről, az gyorsan eléri a szintet, hogy ne nagyon lásson csillagokat az égen :) A bosszantó érzés, hogy a szemed sarkából látsz gyenge fényeket, míg mikor ránézel egyenesen már nem látod :)

Persze tény, hogy senki se fog ebben megvakulni, vagy ha mellékhatása lesz csak 50 fölött. Akkor meg már nehéz eldönteni, hogy azért rossz az ember szeme, mert túltolta a fényerő témát, vagy rossz géneket dobott a gép

(#130700) coppola válasza JoeYi (#130699) üzenetére


coppola
tag

Jóból is megárt a sok, ez meg tuti nem jó a szemnek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.