Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#130151) Deck


Deck
titán

Ez a Vertical Banding vagy DSE vagy mittomém mi mennyire rossz? Garanciális szint?

[link] :U

[ Szerkesztve ]

PS5

(#130152) PuMbA válasza Deck (#130151) üzenetére


PuMbA
titán

Minden LCD elég rossz szürke egyenetlenséggel rendelkezik a technológiából fakadóan, szóval nem garis :) A feketéknél sokkal jobban szerepelnek.

[ Szerkesztve ]

(#130153) blakey válasza Deck (#130151) üzenetére


blakey
titán

Ne néz 10%-os szürkét. :)
Itt minden TV-nek van valami nyűgje.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#130154) Deck válasza PuMbA (#130152) üzenetére


Deck
titán

Oleden is van azt láttam pár videón. Nem semmi, hogy nem létezik midnen mentes hibátlan tv.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#130155) Deck válasza blakey (#130153) üzenetére


Deck
titán

Oké. Kerülni fogom a 10%-os szürke szint ;]

[ Szerkesztve ]

PS5

(#130156) #20221952 válasza Statikus (#130149) üzenetére


#20221952
törölt tag

Szívesen, kérdezd majd meg a tv témájában az általános tapasztalatokat, hogy kinek milyen gondja volt, vagy miben csalódott a saját tv-jével kapcsolatban.

Nemcsak szerelői kártya, hanem szerelői kártya és kártyaolvasó, plusz bontatlan kártya és kártyaolvasó, ez nyilván csak akkor ha megállapításra kerül, hogy valóban hibás, vagy inkompatibilitás van.

Írtam, hogy nekem meg a DIGI-vel van gondom, ha a Samsungban a kábel tv szolgáltatónak a DIGI-t adom meg, akkor nincs feliratom azokon a csatornákon, amelyek sugároznak feliratot, hiába választom ki; ha viszont az Egyéb van megadva, akkor tökéletesen működik, ahol van feliratsugárzás, ott működik is a feliratozás a kiválasztás után. :F

(#130157) petfoto válasza Statikus (#130142) üzenetére


petfoto
tag

Már én is írtam, hogy a 55NU7402 működik, ismétlem működik UPC média kártyával. Első perctől kezdve, gond, probléma nélkül. F@sság,hogy nem viszi.
Szentesen használom...
Valaki elb@szott valamit, de nem jönnek rá.
Vissza kell menni az elejére. Új kártya, új foglalat.

[ Szerkesztve ]

(#130158) Fr3eWar válasza allein (#130148) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Szerintem várj egy kicsit ha nem sürgős, most jöttek ki az új szériák Q90R-ből lehet még valami, remélhetőleg hamarosan tesztelik őket minden nagyobb oldalon. Egyébként nekem 65-be van a Q9FN, nappal szuper kb mindenhonnan jó, éjjel szemből szuper, oldalról ne nézd kategória, viszont nem kell vigyázni rá, mehet bármilyen kontent akárhogy.

[ Szerkesztve ]

(#130159) allein válasza Fr3eWar (#130158) üzenetére


allein
addikt

:R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#130160) coppola válasza Statikus (#130149) üzenetére


coppola
tag

Manapság is vannak gondok a regio kódokkal, lehet, hogy a 43"-ost máshol gyártják, vagy vmi

(#130161) gyeniko válasza Statikus (#130149) üzenetére


gyeniko
őstag

Ne haragudj, ha butaságot kérdezek, de a kártyát ugye a kártya fogadó modullal együtt cserélgetted a készülékekben? Ha esetleg nem, akkor így kellene, mert a modult és a kártyát a UPC összepárosítja, csak együtt életképesek.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#130162) lowphas válasza Fr3eWar (#130158) üzenetére


lowphas
tag

Az új széria szerintem akkora újdonságot nem hoz idén, pl egy q9fnhez képest, cserébe emészthető szintre esik a 2018as q9fn. Én még akár azt is gondolhatnám, hogy jobban megéri egy jóáras q9fn, főleg, ha nagyobb méretről van szó, mint egy jelenleg nem tudni mivel jobb, de biztosan jóval drágább Q90.

[ Szerkesztve ]

(#130163) mpo válasza allein (#130148) üzenetére


mpo
veterán

Nézd meg ezt, 10 hónap alatt esett az ára 40%-ot.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#130164) Statikus válasza gyeniko (#130161) üzenetére


Statikus
senior tag

Ezzel tisztában vagyok :)

(#130165) Fr3eWar válasza lowphas (#130162) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Az árazásos témában van valami. Megjelenéskor tuti eszetlen ára lesz. Én fekete péntek utáni hétvégén vettem a 65Q9FN-t, és azóta sem közelítette meg azt az árat. Akkor konkrétan 606 000 volt az MM-ben, amint jött az árukeresős értesítés, hogy leesett az ára a beállított jelzés alá foglaltam a TV-t személyes átvéttel, és mentem Kecskemétről Pestre érte, mert persze csak ott tartottak belőle raktáron. Kíváncsi leszek kivezetés előtt megy-e még 600 környékére.

(#130166) Zerdal


Zerdal
tag

Köszönöm mindenkinek az UPC problémával kapcsolatban nyilatkozott. :R Akkor maradok a Samusng 49NU8002 nél. Esetleg vélemény a készülékről?
Ami még kérdés merült fel. A tévén ugye kivették a DTS léjátszást. Ez akkor is érint, ha a DSvideo-val esetleg Plex-el indítom el a lejátszást?

"Bízz Istenben és tartsd szárazon a puskaport!" Oliver Cromwell || PSN ID: Zer0DMG83

(#130167) JoeYi


JoeYi
őstag

upc story: azt nem látom senkinél kommentben, hogy milyen firmware van TV-jén. Meg ugye típuson belül is az 55 alatti és az 55 és a feletti sokszor két külömböző hardvert tartalmaz. Sőt megkockáztatom, hogy két 49nu74 között is lehet hardveres eltérés, szóval teljesen hihető, hogy vkinek megy, vkinek meg nem (telefonnál is csinálja samu, hogy ugyanolyan teljesítményű, de eltérő gyártótól származó rendszerchipet használ)

(#130168) JoeYi válasza Fr3eWar (#130158) üzenetére


JoeYi
őstag

azért ez nem semmi, a 8K-s panellal majdnem 100W-al többet megzabbant:

Bár lehet a több dimming zone is eszik, meg a 8K-t kezelő CPU. Akárhogyis, 10 évig sztem még blurayen se lesz 8K content, mégis rákényszerítik a piacra...

(#130169) mpo válasza JoeYi (#130168) üzenetére


mpo
veterán

Aki 1.700.000 Ft-ért megveszi, az nagyon fog aggódni a villanyszámlán. :D

Ha érted, akkor már elavult.

(#130170) sandró60 válasza mpo (#130169) üzenetére


sandró60
addikt

Anno 2005 táján az LG plazmám hasonló "áramzabáló"volt :D

(#130171) JoeYi válasza mpo (#130169) üzenetére


JoeYi
őstag

nem erről van szó :) Ha idén ez a csúcs, akkor jövőre már a hajszárító is 8K lesz, ok nélkül :) EU nevetséges, hogy engedi.

4K tévék is már oknélkül fütenek el egy csomó enrgiát a fullhdhoz képest, hát még majd ha megjelennek a belépőszíntű 8K TV-k 120e Ft-ért, amik csak arra megesznek 100W-ot, hogy felskálázzák a TV2 adását 8K-ra, meg még 100-at, hogy értékelhető fényerővel átpaszírozzák 8K-nyi LCD lyukon :))

(#130172) mpo válasza JoeYi (#130171) üzenetére


mpo
veterán

EU nevetséges, csak mi isszuk meg a levét.
[link]

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#130173) lowphas válasza JoeYi (#130171) üzenetére


lowphas
tag

Azért vegyük figyelembe, hogy azért az 1k nit feletti értékhez olyan led is kell. Gondolom, a hatásfok fordított arányban lehet a fényerővel egy szint után. A CPU fogyasztás szerintem annyira nem jelentős. Meglepne, ha 4k@60hz plusz interpolation to 8k@120hz többe kerülne mint 20-30 Watt. (mar ha egyáltalán 8k-t tud 120ra interpolálni) Szerintem.

(#130174) ΞΔGLΞ válasza JoeYi (#130171) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

pedig ott "áll már" a kanyarban a 16K is.

(#130175) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

A UPC (legtöbb) kártyája meg az egyik legszarabb konstrukció közé tartozik, bugos, mint az Istennyila.
Nem egy tévét kifagyasztott már és ilyenkor jön a szokásos, hogy kompatibilis-e?
Na, ilyenkor szoktam elküldeni a halál náthás f...ba ezeket, a nagyon hozzáértő szerelővel együtt, akit meg két lábbal rúgtam volna ki a házból. A samsung-nak sok mindent a képére lehetne olvasni, amilyen fasságokat csinál manapság a tévéivel, de ezt nem.

[ Szerkesztve ]

(#130176) blakey válasza ΞΔGLΞ (#130175) üzenetére


blakey
titán

Pedig benne van a Samsung is nyakig, az többi gyártó TV-ivel nincs ilyen gond, gyakorlatilag 1,5 évente cserélem a 3 TV-met és 8 éve van médiakártyám, soha, egyik TV-vel sem volt gond médiakártya szempontjából és bizony a szomszédok Samsung TV-ivel volt, másik márka TV-jében meg hibátlanul működött. Tehát itt nem 1 cég a hibás és a Samsung szerintem "hibásabb" ebből a szempontból, 4 márka TV-je működik, ötödiké nem akkor ki a hibás?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#130177) ΞΔGLΞ válasza blakey (#130176) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nekem az LG oled-et is kifagyasztotta nem csak a samsung tévéket és addig ez volt, míg ki nem cserélték.
Ez a kártya hibája, 10-ből 7 hibás szar gyártás, vagy a modul, vagy mind a kettő (nem tudom), de bugos, lassú és meghülyíti az os-t a tévéken.
Függetlenül attól, hogy a másik tévén működött, ott is előjött volna a hiba csak másképpen. a samsung tévé meg rögtön okádni tudott volna tőle.
De nekem mindegy, első körbe a kártyát kell cserélni és nem a tévét. Meg kompatibilitási baromságokra hivatkozni.

(#130178) Attila0 válasza ΞΔGLΞ (#130174) üzenetére


Attila0
őstag

Ez nem úgy lenne logikus hogy először, a filmipar fejlesztené ki a 16K-s kamerarendszert a tévék pedig mennének utána?

[ Szerkesztve ]

(#130179) mpo válasza blakey (#130176) üzenetére


mpo
veterán

Ebből nehéz eldönteni.
Régi időkben a névtelen DVD lejátszók mindent lejátszottak a Sony meg nem (nem volt Sonym, de tudok róla).
Nem a Sony volt a rossz.

Ha érted, akkor már elavult.

(#130180) mpo válasza Attila0 (#130178) üzenetére


mpo
veterán

Ha csak 3 év alatt sikerül utolérniük a tévégyártóknak, addig hol nézed? :D

Ha érted, akkor már elavult.

(#130181) ΞΔGLΞ válasza Attila0 (#130178) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Miért a 8K-ban van logika?
Ott mi lett kifejlesztve?...és már árulják orrba-szájba.

Egyáltalán létezik, forgattak már valós 8K-ban egész estés mozifilmet?
Én nem tudok róla, de lehet, hogy van...

[ Szerkesztve ]

(#130182) blakey válasza ΞΔGLΞ (#130177) üzenetére


blakey
titán

Én a szomszédba két Samsung TV-t próbáltam életre kelteni a kártyával, úgy, hogy beüzemeléskor hibátlan volt, hónapokkal később valami megadta magát, mindkét TV esetében, volt kártya csere 2X is, másik TV-be betettük, nem Samsung és hibátlanul működött. Szóval ez nem olyan, hogy fekete vagy fehér, valami elcseszett sz@r és nem tudok megesküdni a kártyára, mert hibátlan másik TV-kben. Régóta kártyákat használok de nem Samsung TV-ket és 0 fagyásom volt, szóval ennyit a sz@r kártya elméletről. Összetett dolog és gyakori a Samsungról ilyeneket olvasni, megfejtés egyelőre nincs és én sem hinném el ha személyesen nem találkoztam volna ilyennel.

(#130183) ΞΔGLΞ
Én sem tudok mást írni, saját tapasztalatomból tudok kiíndulni, nálam meg 3 kártyából 3 hibátlan.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#130183) ΞΔGLΞ válasza blakey (#130182) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ugyanazt tudnám csak írni, mint 130177-ben. Mivel nálam 3 tévébe van kártya, gyorsan kiderült, hogy 3-ból két kártya rossz volt.

(#130184) Attila0 válasza ΞΔGLΞ (#130181) üzenetére


Attila0
őstag

A 8k-ban azért látok nagyobb logikát mint a 16-ban, mert ha már lesz annyi 4k tartalom mint amennyi Full-hd, akkor azt 8-ra egyszerűbb lesz felkonvertálni mint 16-ra.

[ Szerkesztve ]

(#130185) Zerdal válasza Zerdal (#130166) üzenetére


Zerdal
tag

Esetleg erre valaki tud válaszolni nekem?

"Bízz Istenben és tartsd szárazon a puskaport!" Oliver Cromwell || PSN ID: Zer0DMG83

(#130186) gyeniko válasza mpo (#130179) üzenetére


gyeniko
őstag

Nekem volt, sőt, akkoriban minden kütyüm kizárólag Sony volt. A Sony lejtmenete akkor kezdődött, talán nagyrész azért is, mert a feltörekvő gyártók készülékei lejátszották pl. az írott lemezeket és sokaknak ez volt a döntő szempont a vásárláskor. Mire a Sony felébredt, a koreai gyártók igen jól bevezették magukat a piacra.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#130187) ΞΔGLΞ válasza Attila0 (#130184) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Mi abban a logika, hogy 8K-ban nézel felkonvertált 4K-t, mert nincs, nem létezik hozzá mozifilm, csak techdemók?
Szerinted egy 8k tévén nem látszik meg a kettő közti különbség? Akkor te még nem láttál 8K tévét működés közben. Ha valami, akkor ott már nagyon kiugrik a felbontás, hogy az konvertált vagy valós. Az 1080p 4K-ra konvertálásnál ez még alig, vagy nem is látszik.
Ha a 8K nem is, de a 16K biztos, hogy megbukik, egyrészt ha lesz is hozzá tartalom, egy 65-ös tévét nézhetsz fél méterről! (már ha kíváncsi vagy a részletekre)
Biztos jó lesz úgy tévézni, meg szemet rontani, agyzsibbadást kapni etc...Egyelőre elképzelni nem tudom, hogy a 8k is sikeres legyen, nemhogy a 16...

Pc-re rákötve sem látom értelmét. Van a stúdiónkban egy ötezeregyszászvalahányszormittomén mekkora felbontású LG monitorunk is, ezen a felbontáson konkrétan nem látom rajta rendesen a megszokott nézési távolságból a render programot, annyira részletes, apró minden és az még mindig csak a fele a 16k-nak. Hülyeség volt már ezt megvenni...

[ Szerkesztve ]

(#130188) Whaazzup


Whaazzup
senior tag

Sziasztok. Ha valaki tud nand chipet újra irni kérem jelezze, behalt a az LG TV-m a logonál nem jut tovább.ÜDV.

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#130189) Attila0 válasza ΞΔGLΞ (#130187) üzenetére


Attila0
őstag

Oké, nyilván nem láttam mint ahogy szerintem még te sem. De azért mégis megpróbáltam továbbértelmezni a Full-hd 4K-ra való felkonvertálási logikáját. Sikertelenül! :DD

[ Szerkesztve ]

(#130190) Fr3eWar válasza Zerdal (#130185) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Nagyobb nem fér el?
Abba is a "gagyi" 49-es panel jutott, ami hiába NU8000 széria, kb csak a neve az, sajnos megkapta az ominózus 49"-es panelt ami a Q6-ban is van, 60hz-es panel, míg az 55"-os testvérétől felfelé mind 120hz-es. PQI is alacsonyabb mint az ugyanolyan modellszámú mindössze méretben nagyobb társaié.

Ha keret vagy fizikai hely miatt nem jöhet az 55-ös, akkor javaslom, hogy maradj a jelentősen olcsóbb UE50NU7402-nél, (49,.5"-os, és olcsóbb 50-60K-val mint a 49Nu8xxx)

(#130191) mpo válasza Whaazzup (#130188) üzenetére


mpo
veterán

Őt keresd, pontos típusmegadással.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#130192) ΞΔGLΞ válasza Attila0 (#130189) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Fúbazzeg most lefárasztottál...

(#130193) mpo válasza Attila0 (#130189) üzenetére


mpo
veterán

Nézted már a Planet Earth II-t 4K-ban?
Az SD adás, most is moslék az UHD tévén, a 8K tévén a HD is az lesz vagy a nagy virtuális valóság lesz belőle.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#130194) Attila0 válasza ΞΔGLΞ (#130192) üzenetére


Attila0
őstag

Elnézést!

(#130195) Attila0 válasza mpo (#130193) üzenetére


Attila0
őstag

Ha néztem volna sem biztos hogy megkülönböztetném az igazi 4k-t a felkonvertálttól.

[ Szerkesztve ]

(#130196) mpo válasza Attila0 (#130195) üzenetére


mpo
veterán

De bizony észrevennéd. :K

Ha érted, akkor már elavult.

(#130197) ΞΔGLΞ válasza JoeYi (#130168) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A 8K nem mostani konstrukció, hanem 2013 óta létezik, de csak most jutottak el oda, hogy ne kerüljön egy vadiúj Merci 600s árába és ne brutális áramfogyasztása legyen. Ez a majd 100W többlet szinte semmi. :)

Egyébként az LG 50 coll plazmám, ami fent van az egyik szobában, szinte csak dísznek, 550-et evett óránként.

[ Szerkesztve ]

(#130198) Zerdal válasza Fr3eWar (#130190) üzenetére


Zerdal
tag

Köszönöm. Sajnos már ez is felső határ. Mivel hálóba kerül. Esetleg a lejátszással kapcsolatos kérdésre nem tudsz válaszolni?

"Bízz Istenben és tartsd szárazon a puskaport!" Oliver Cromwell || PSN ID: Zer0DMG83

(#130199) mpo válasza Attila0 (#130195) üzenetére


mpo
veterán

Letöltöd a filmet amit írtam, a PC-re fölteszed a Serviio-t, a tévén meg kiválasztod a forrásnál és látod a különbséget.
Vagy megnézed ezt.
[link]

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#130200) gduck válasza mpo (#130172) üzenetére


gduck
addikt

Nem kétlem hogy nagy nálunk a légszennyezettség, de attól még a véleményem nem változik: statisztikával bármit ki lehet mutatni, még azt is hogy ellenkező nemű vagy...

Enyhén szólva vicces, hogy Kínát is megelőzzük. Szóval ez a táblázat egy kalap kaki :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.