Hirdetés

2024. május 16., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#129951) Antipasti válasza ΞΔGLΞ (#129950) üzenetére


Antipasti
csendes tag

Aminel pedig ott a beeges.
/oled/

...tokeletes nincs

(#129952) JoeYi válasza ΞΔGLΞ (#129950) üzenetére


JoeYi
őstag

nem akarok oledet. Nagyon hosszú távra veszek tévét (5+ év). Lehet, hogy sose égne be, de ismerem magam, és tudom, hogy mindig baszkurálna a gondolat, hogy nem-e most teszem éppen tönkre egy tartalommal

(#129953) ΞΔGLΞ válasza Antipasti (#129951) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Dehogy ég az be, hacsak nem valamelyik kereskedelmi szar tévét nézel napi szinten 5-6 óráig odakapcsolva.

(#129954) ΞΔGLΞ válasza JoeYi (#129952) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ha meg hosszú távra veszel tévét és az oled féle beégéstől is tartasz, bár épp most írtam le, hogy elég hülyének lell lenni ahhoz, hogy az ott láthatóan beégjen, pl a tv2 logó, akkor Q8 DIRECT LED FALD, vagy Q9-re ruházz be.

(#129955) JoeYi válasza ΞΔGLΞ (#129954) üzenetére


JoeYi
őstag

most olvasok egy külföldi fórumot, azokon is létezik a probléma. Meg az NU8000-en is. Tudtam, hogy szar az X zónás local dimming, de eddig fejben úgy voltam bele, hogy csuklóból kikapcsolom, és téma lezárva. De nem lehet állítólag...

Most az egyik arc kommentelte, hogy PC módban kikapcsolható, szóval képes lenne rá a tévé ha cisnálnának szoftver modot...

https://us.community.samsung.com/t5/forums/v3_1/forumtopicpage/board-id/get-help-tvs-qled-and-frame1/thread-id/1013/page/13

userMmLA4gcTCo

(#129956) JoeYi válasza w333 (#129899) üzenetére


JoeYi
őstag

szia. Az új Q6-osodom megnéznél egy feliratos filmet este? Mennyire idegesítő a fentebb tárgyalt téma? Illetve kitudod kapcsolni a local dimminget?

(#129957) PuMbA válasza JoeYi (#129949) üzenetére


PuMbA
titán

A szerviz menüből ki lehet kapcsolni teljesen :) Nem kell hozzá semmilyen voodoo.

(#129958) JoeYi: Milyen fényerő állítást? Maximum a jelenettől függő dinamikust, de az amúgy is rossz hatással van a képre, mint a local dimming, szóval nem baj. Nekem alsó kategóriás van, amiben nincs local dimming, így ki se kell kapcsolnom. A 7000-res szériában mindegyik TV ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#129958) JoeYi válasza PuMbA (#129957) üzenetére


JoeYi
őstag

azt írják, hogy azzal letiltod a fényerő állítást is :( Neked milyen tévéd van?

(#129959) ΞΔGLΞ válasza JoeYi (#129958) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

De le ám!

(#129960) Fr3eWar válasza JoeYi (#129949) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Q9FN-el a nappalimban azt tudom erre mondani, hogy ha HDR-es filmet nézel felirattal, valóban zavaróan világos a felirat (szuper fehér). Ha SDR tartalom, és film mód, "értelmes" fényerővel használva hibátlan a felirat megjelenítés.

HDR esetén felveszi maxra a fényerőt, és ilyenkor egy sötétebb jelenetnél szinkronos film esetén egyszerű hangerő változtatás is olyan fényes piktogrammal jelenik meg, hogy bevilágítja a szobát, és kifejezetten rosszul esik a szemnek.

(#129961) Top cat válasza bolic (#129927) üzenetére


Top cat
őstag

És minőségre milyenek, nagyon érezni rajtuk, hogy utángyártott?

A gombok ezeken is gumiból vannak?

(#129962) JoeYi válasza Fr3eWar (#129960) üzenetére


JoeYi
őstag

és mi lett a best practice? HDR off és local diming low? Így élhető?

(#129963) mpo válasza Bogyi007 (#129948) üzenetére


mpo
veterán

Kapcsolós elosztó vagy távirányítós dugalj, amivel lefekvéskor és távozáskor áramtalaníthatod az összes készüléket. Ha ez nincs, kihúzhatod az elosztót a konnektorból.

Ha érted, akkor már elavult.

(#129964) PuMbA válasza JoeYi (#129962) üzenetére


PuMbA
titán

HDR-t nem lehet kikapcsolni, akkor FullHD SDR-ben kell beszerezned a filmet :)

(#129965) bolic válasza Top cat (#129961) üzenetére


bolic
őstag

Majdnem ugyanaz mint a gyári, de az egyik távirányítón valamelyik gomb egyelőre kontakthibásnak tűnik, többször le kell ütni a gombot és akkor reagált a TV, de lehet hogy idővel később megjavulhat és jól fog működni, majd 5 év vagy 10 év múlva kiderül, ha elkoptat a jelenlegi, gyári távirányító és akkor majd írok erről, de lehet hogy nem fogok lakni a szüleimnél időközben :O , lehet hogy el fogok költözni a királyi palotába és örökre búcsút inthet az olcsó TV-kel foglalkozó topikot, hiszen palotában más csúcsminőségű gigantikus TV-éim lesznek. :K Majd kiderül, lehet hogy ebben az évben nem fogok költözni, vagy jövőre vagy sehogy, majd még írok erről... :(((

Összeségben röviden tökéletesen működik majdnem minden gomb, kb. 99% oké, az nem vészes. Ezen is gumiból vannak a gombok, de nagyon szagos kínai gumi, nagyon szeretem szagolgatni! :DD

Tudod mi az utángyártott? :K Régen vettem Nintendo NES mini utángyártott 2db kontrollert vettem és megtapasztaltam, hogy sokkal jobb a minőség és fejlettebb... Az utángyártott távirányítón is különbséget fedeztem fel, de minimális a különbség, pl. elemtartó fedélnek az elem támasztófal van benne, a gyáriban nincs ilyen. :Y

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#129966) Celtis válasza JoeYi (#129958) üzenetére


Celtis
veterán

Hogy van ez? Ha szerviz menüben letiltod a local dimminget, akkor utána egyáltalán nem lehet fényerőt szabályozni a távirányítóval?

(#129967) Fr3eWar válasza JoeYi (#129962) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Nincs tele a piac HDR filmekkel, főleg nem olyannal amit felirattal nézünk, így ez nem probléma számomra.
HDR nem kikapcsolható.

(#129968) JoeYi válasza Celtis (#129966) üzenetére


JoeYi
őstag

ezt mondja az internet népe

(#129969) JoeYi válasza Fr3eWar (#129967) üzenetére


JoeYi
őstag

aha. És akkor egy nem HDr filmnél, low local dimmingel meg nem zavaró a probléma igaz?

(#129970) mpo válasza Fr3eWar (#129967) üzenetére


mpo
veterán

Médialejátszót használok Kodival, most megnéztem állítható a felirat színe, háttere, stb.

Ha érted, akkor már elavult.

(#129971) Fr3eWar válasza JoeYi (#129969) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Őszintén megmondom, semmi különbséget nem láttam a local dimming beállítások között, mindegy hogy low vagy high, biztos változik valami, de test patterneknél sem láttam különbséget. De nem HDR filmnél nem hogy nem zavaró, hanem nincs probléma, szolid felirat blooming nélkül.

(#129972) PuMbA válasza JoeYi (#129969) üzenetére


PuMbA
titán

Vegyél egy 7400-ast és problem solved, ha úgy sem nézel HDR-t :D

(#129973) w333 válasza JoeYi (#129956) üzenetére


w333
félisten

Mit kell nézni ? már néztem feliratos filmet nem vettem észre semmit ! :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#129974) mpo válasza Fr3eWar (#129971) üzenetére


mpo
veterán

Régebben kipróbáltam Normál és Film képmódban, mit állít el a tévé, ha HDR tartalom van.
Egyébként normált használok és nem zavart eddig a felirat, remélem ezután sem fog.

Háttérvilágítás -- 20 (ez a max.)
Kontraszt -- 100

Local dimming -- magas (Normál képmódban normál, film módban alacsony gyárilag).
Contrast enhancer -- magas (Normál képmódban alacsony, film módban KI gyárilag).

Ha érted, akkor már elavult.

(#129975) Celtis válasza mpo (#129974) üzenetére


Celtis
veterán

Ezek szerintem csak a gyári alapbeállítások, semmi több. Ha HDR módban ezeket átállítod, akkor onnantól az lesznek ha HDR módba lép a TV.

(#129976) mpo válasza Celtis (#129975) üzenetére


mpo
veterán

Kétszer is írtam, hogy gyárilag, de ha valaki nem nyúl hozzá, akkor ez lesz.

Ha érted, akkor már elavult.

(#129977) ΞΔGLΞ válasza Fr3eWar (#129960) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

De én nem erről írtam. Az egy dolog és baromság is, hogy a fényerőt nem lehet külön szabályozni a menüre, az ember szeme szinte kiég.
Ha nem az edge miatt pl egy sötét résznél a felirat bevilágítja a felső részt is. Nem teljesen, de elég zavaróan és ez direct led-nél alig észrevehető, oled-nél meg egyszerűen nincs ilyen.

(#129978) Deck válasza ΞΔGLΞ (#129977) üzenetére


Deck
titán

Én amúgyse szeretem a fehér feliratot. Ez a probléma amiről írsz amúgy zavaró de át kell állítani a felirat színét pl szürkére és probléma megoldva.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#129979) ΞΔGLΞ válasza Deck (#129978) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Q6-nál (lányok tévéjén), pl én csak a keretét/ szélét tudom állítani a betűnek. A teljes színt nem. Q8-nál meg nem is próbáltam, mert nekem nem kell felirat. Angolul többet beszélek 1 nap, mint magyarul. :)

De lehet vak vagyok és lehet teljes színt is állítani, de én nem látom...

[ Szerkesztve ]

(#129980) lowphas


lowphas
tag

Amúgy a Q8fn-nek a natív kontrasztja elegendő. A baj akkor van, ahogy mondjátok is, hogy hdr tartalom plusz felirat. Ezt a ce dimming (?? Bármi) néven is ismert régi szoftveres dolog okozza. A jelenség pedig hogy kellően sötétesebb átlagos fényű tartalom mellett visszább veszi picit a backlight értéket a tv kikapcsolhatatlanul, amikor egy tv ui elem vagy felirat megjelenik, akkor felkúrja maxra a fényerőt a tv. Ez bármilyen local dimming opciótól független, és kikapcsolhatatlan. Na ez a zavaró, nem a local dimming hiánya. (a natív kontraszt elég jó, nincs felhő és semmi egyéb blooming az én panelemen, de lehet szerencsém volt /ellenben kis tinting van, de más kérdés igazából) Vélhetőleg a Samsung direkt csinálja így, hogy nehezebben tűnjön fel a kontraszt úgymond hiányossága. (mégegyszer mondom, egyébként hiába 5000:1 egy series6 vagy 7 és a Q8fn kontraszt aránya, mégis látszik különbség a kontrasztban a q8fn javára)

Ezt a 2017es mu series6 is csinálja, cserébe az nekem még felhős is. Köszönőviszonyban sincs a 2 tv kontrasztja, hiába van írva és vagy mérve xy módban hogy mindkettő 5000 az egyhez.

Local dimmingben nem hiszek q9fn alatti kategóriás tvn.

[ Szerkesztve ]

(#129981) ΞΔGLΞ válasza Deck (#129978) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Lökj már egy képet, ha lesz időd, hogy van ez a színállítás a Q7-nél. :R

(#129982) Deck válasza ΞΔGLΞ (#129981) üzenetére


Deck
titán

Sorry, nem fogalmaztam részletesen. A TV-n alapból valóban nem lehet a feliratnál szint állítani, de mivel nekem a PC rá van kötve (DTS miatt, felirat, és a nagy tárhely) és ott a VLC playeren csak 1xer kellett beallítanom, hogy milyen színnel legyen. Ez az alap fehér és kivilágosodik majd vissza borzasztóan zavart de most semmi ilyen nincs így.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#129983) ΞΔGLΞ válasza Deck (#129982) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Jajóvanakkó! Akkor ez almás!....

(#129984) Deck válasza ΞΔGLΞ (#129983) üzenetére


Deck
titán

Legalább ennyit csinálhatna a Samsung megoldásnak. 1 gombnyomás lenne és lehetne felirat szint cserélni.. :D

PS5

(#129985) direwolf válasza Deck (#129984) üzenetére


direwolf
őstag

Ha csak ennyi gondja lenne a beépített lejátszónak...

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#129986) mpo válasza Deck (#129984) üzenetére


mpo
veterán

Gombnyomás?
Ha már kívánsz, akkor hangvezérlés.
Vagy Youtube-on nézd meg a kedvencem, singlecue.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#129987) Deck válasza direwolf (#129985) üzenetére


Deck
titán

Nemis fogok foglalkozni a beépített gagyi lejátszóval :)

PS5

(#129988) mpo válasza Deck (#129987) üzenetére


mpo
veterán

Amióta a Minix megvan, nem is használom a tévéjét.
Most olvastam a jó hírt, a Youtube add-on tudja már a 4K-t, így azt se kell a tévén indítani.

Ha érted, akkor már elavult.

(#129989) bekecs76


bekecs76
tag

Sziasztok!
A Samsung NU7000 sorozat alsó és felső modelljei között milyen érdemi különbség van?
Paraméterekben nem látok semmit, viszont árban meg nem kevés különbség van. Gondolok itt például, egy ue55nu7102 143.990Ft-tól elérhető, a ue55nu7502 pedig 228.788Ft-tól kezdődik.
(Ha jól látom a 8000-es modelleknél már bejön a valós 10bit és a 120hz, az oké, hogy drágább, magasabb kategória), de a 7000-es sorozaton belül miért van 100ezres különbség, nem értem.

[ Szerkesztve ]

(#129990) w333 válasza direwolf (#129985) üzenetére


w333
félisten

Na miért mi a gondja ? én semmit nem tapasztalok tökéletes ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#129991) PuMbA válasza bekecs76 (#129989) üzenetére


PuMbA
titán

"A Samsung NU7000 sorozat alsó és felső modelljei között milyen érdemi különbség van?"

A képekről megállapítható, hogy az NU7100 teljesen olcsó műanyagból van és éppen hogy nem esik szét, az NU7400 pedig tök jól összerakott, minőségibb cucc :) NU7500-at hanyagold, mert ívelt és drágább.

[ Szerkesztve ]

(#129992) Fr3eWar válasza bekecs76 (#129989) üzenetére


Fr3eWar
őstag

NU8000-el a 120hz jön meg, judder mentes 24p playback-el meg a kamu 10bit. Q szériával jönnek az előbb felsoroltak plusz valós 10 bit panel és egyre magasabb peak nit. (Kivéve a 49q6-ot ami vmi öszvér lett, na nem mintha a többi nem az lenne.)

(#129993) direwolf válasza w333 (#129990) üzenetére


direwolf
őstag

Akkor számodra semmi gond. Használd egészséggel.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#129994) #20221952 válasza mpo (#129974) üzenetére


#20221952
törölt tag

"Local dimming -- magas (Normál képmódban normál, film módban alacsony gyárilag)."

Sajnos nem, valójában így van:

Local dimming -- magas (Normál képmódban normál, film módban magas gyárilag).

(#129995) w333 válasza direwolf (#129993) üzenetére


w333
félisten

Köszi ! :R

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#129996) JoeYi válasza bekecs76 (#129989) üzenetére


JoeYi
őstag

7000-ben nincs műholdas tuner
7100-ban már van. Meg kompozit csati
7400 minden ami a 7100, plusz kapott néhány képjavító eljárást (?? Dynamic Crystal Colour meg hasonlók, akár mit is jelentsenek). A hátlapján van ilyen kábelbepattintós kábelrejtős kábelrendezős ügyesség. Ja és okostávirányítót adnak hozzá (ahogy nézem ezt kevesen élik meg előnynek). Elméletileg hangvezérlést is tudna

Árukeresős kommentek alapján láthatóan jobb a képe a kisebb modellekénél

[ Szerkesztve ]

(#129997) Deck


Deck
titán

Foci meccshez jó beállítás? Botrányos bármit próbálok :/

Pc-ről streamelve 1080p, mytelenortv.

PS5

(#129998) JoeYi válasza Deck (#129997) üzenetére


JoeYi
őstag

milyen tévé és milyen jellegű a botrány?

(#129999) swoody


swoody
senior tag

Sziasztok!

Csak TV-re(hd adas lenne persze), maximum nezetesre, talan youtube-ra lenne hasznalva es ezt ajanlottak boltban szuloknek: LG 43Uk6300MLB.
Viszont nekem Samsung ue50nu7402 van amivel nagyon meg vagyok elegedve, viszont nekik eleg lenne 43col ami 140 korul lenne. Az LG 117-ert mar viheto.

A kerdes megeri a 20k differencia vagy a fentiekre tekintettel van olcsobb Samsung amit ajanlanatok?

Koszonom szepen.

(#130000) Celtis válasza PuMbA (#129919) üzenetére


Celtis
veterán

A monitoron Kodival és smplayerrel. A tv nem samsung, mert az még a szervizben van. Az öreg Sony, de ki van kapcsolva a motionflow. Viszont megnéztem mit tud ez a tv. Meglepődtem, hogy 120hz-es és valós 10 bites, pedig van vagy 5 éves. Úgy látszik ez akkor általánosabb volt mint ma. Fejlődünk, na.

Azon gondolkodom hogyan tudnám egyértelműen kideríteni vált - e frekit a panel vagy sem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.