Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#130601) Celtis válasza FollowTheORI (#130600) üzenetére


Celtis
veterán

Ha kijelented, hogy szerinted a TV nem bekapcsolását földelési vagy földhurok hiba okozza, akkor légy szíves műszaki szempontból szabatosan fejtsd ki, magyarázd meg, hogy
- ezek miképpen okozhatnak ilyen hibát
- ezeken mit javít egy szünetmentes táp.

Néha az az érzésem, hogy a Samsung ügyfélszolgálatosai itt gyakorolnak. Szemrebbenés nélkül milliós költésekre biztatod a kollégát, anélkül, hogy bármi bizonyíték lenne a hálózati hibára.

(#130602) FollowTheORI válasza Celtis (#130601) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nyilván nem tudom a pontos hibát, de ha valóban mindig a táp rész száll el akkor az igencsak erre utal.

Korábban írta Ő hogy ment a TV bekapcsolta a PC-t és akkor szállt el a TV és nem kapcsolt be utána.
Ez úgy lehetséges hogy a PC kapcsolási terhelése annyira megrántotta az egész hálózatot hogy elszállt a TV tápja.
Tüske vagy túlfesz, túlterhelés, túláram vagy akármi...

Ezek kiszűrésében és stabilizálásában játszik kulcsszerepet egy jó minőségű szünetmentes és feszültségstabilizáló/formázó eszköz.
Illetve valószínűleg a ház elektromos hálózatának rendbetétele is... főleg a földelés részen.
(persze itt sem tudom milyen ház, mennyi idős, milyen technológiával/anyagokkal épített hálózatáról van szó...)
(+ ennek egyébként nem csak a készülékek védelme, hanem életvédelmi, villám, tüzvédelmi stb előnyei is lehetnek ha rendesen meg van/lenne csinálva egyszer, mostani modern eszközökkel anyagokkal)

Ráadásul fokozhatja a problémát a minél több eszköz rákötése és egymáshoz kötése is... minden egyes ilyen kör, a feszülségek elmászását okozhatja illetve a tüskék, túlfeszültségek, zajok stb terjedését az eszközö között az összes kapcsolaton keresztül, amit a gyenge vagy nem létező földelés miatt kiszűrni sem tudnak az erre felkészített eszközök legalább.

Hozzátenném lehet nem ebből az irányból van a dolog... ugyanígy átmehet a PC-ből az ethernet hálózaton keresztül is egy tüske... ami arra érzékeny eszközökön tönkretehet bármit, integrált áramköröket, akármi.
Stb.
Ezt is elsősorban a jó földelés és védelem iktathatja ki.
Vagy a kábeltévé hálózaton...
Akiknél csaptt be villám a közelben ismerős lehet ez a probléma is, hogy nem csak a 230V hálózaton lehetnek problémák (nyilván itt nem villámról van szó most).

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#130603) Celtis válasza FollowTheORI (#130602) üzenetére


Celtis
veterán

Tényleg ne vedd bántásnak, de összefüggéstelen katyvasz amit írsz, így a következtetések sem lehetnek helyesek. A szavaid alapján neked nincs is ilyen területen szerzett szakmai képzettséged, kompetenciád.

Persze ez egy fórumon nem gond. A gond ott van, amikor a Samsung márkaszerviz hozakodik elő képtelen és szakmaiatlan érvekkel. Például, hogy földhurok okozza a kép akadozását.

(#130604) Bogyi007 válasza FollowTheORI (#130602) üzenetére


Bogyi007
veterán

Egyszer volt ez a PC-s szitu ahogy írtam, a négyből. A másik három esetnél SEMMI nem volt se be, sem fel kapcsolva. Konkrétan otthon sem voltunk, használva sem volt a villanyhálózat. És mégis reggel még világított a tévé délután meg már villogott...

S mint írtam kivétel nélkül minden eszközöm rendben működik legyen szó tévéről, konzolról, hálózati elosztóról, stb. Az első meghibásodás után a lehető legnagyobb körültekintéssel az eddigieknél is jobban szét lettek választva az eszközök, hogy melyek hova milyen konnektorhoz és elosztókba lettek csatlakoztatva. Itt tenném hozzá, már több éve használok túlfeszültség-védelemmel ellátott elosztókat is, amiket már cseréltem is az évek alatt...

Ez egy nagy családi ház egyébként s a maga 31 évével így nem mondanám öregnek sem az elektromos hálózatát. Az viszont tény hogy a faluban maga a régi Démász (most ugye állambácsi tulajdona) többször is vitapartner volt a gyenge áram végett.

Viszont most egy pereskedés során ki lehet találni hogy egy állami villanyáram-szolgáltatóval szemben és egy állami stratégiai partnerrel szemben (ez a Samsung) éppen egy hazai üzemben gyártott készülékük esetében mennyi esélyem lehetne...

Megmondom konkrétan ZÉRÓ...

ÍGY VEGYETEK HAZAI GYÁRTÁSÚ TERMÉKET. Volt román gyártású Samsung Tv-Monitorom (a linken találtok terméktesztet is, egyébként ezt vettem át személyesen a nagy Samsung irodában a Dunavirág utcában nyereményjáték után) annak sem volt baja nálam...

Visszatérve a hálózat-cseréhez, számlaképes helyi villanyszerelő beszélt le arról hogy nekiessek a háznak, mert érdemi javulást nem érnék el éppen a szolgáltató miatt...

De nincs is kedvem újra leírni mindent. Most megvárom a hivatalos válaszlevelet a Samsungtól.

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#130605) Kryklyvyy


Kryklyvyy
csendes tag

Üdv, a Plex valamiért csak a filmeket 'fedezi' fel, a sorozatokat viszont nem és így nem tudom őket tvről lejátszani, nem tudjátok hogy mi lehet a probléma, illetve a megoldás?
bocsi az offért.

(#130606) FollowTheORI válasza Celtis (#130603) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Rendben. Te már csak tudod... :R

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#130607) direwolf válasza Bogyi007 (#130604) üzenetére


direwolf
őstag

Nem biztos, hogy segít, de nekem volt egy olyan esetem, hogy lecseréltem a hagyományos izzókat kompakt fénycsövekre, és egy éven belül a fele elszállt. Régi kecó, alu vezetékek, de nem azzal volt a gond, hanem a lépcsőházban az egyik (nem is az enyém!) kismegszakítónál annyira el volt olvadva a csatlakozás, hogy negyedóránként ívet húzott. Ez okozott az egész épületben áramtüskéket, amit a kompakt fénycsövek nagyfrekis trafója nem bírt.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#130608) FollowTheORI válasza Bogyi007 (#130604) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Rendben, kíváncsi leszek mi lesz a végén. :)
Mondjuk azért 4x ugyanazzal a hibával már énis inkább a helyszínre gondolnék és nem a készülékre, mert azért ilyen nincs. Remélem ettől független valami pozitív jön ki számodra ebből.
Attól független, hogy mint írtam is, lehet a Samsung is gyengébb mint kéne... bár én azt sem zárnám ki hogy nem cseréltek ki midnent. :)

Meg nem minden túlfesz védős elosztó egyenlő... próbáltad amúgy annélkül is már?
Lehet azis megérne egy misét, nyilván most rossz tévével már nem tudod kipróbálni.

A villanyszerelővel meg nem értek teljesen egyet, főleg egy 31 éves ház esetén... bár tény hogy esetedben sem ez a prioritás, csak inkább nice to have dolog lenne, ha van rá pénz. Nyilván ha nincs akkor amúgyis tárgytalan a dolog.
És sokat lehet tenni attól még hogy szar a szolgáltató felöl jövő betáp.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#130609) Celtis válasza FollowTheORI (#130606) üzenetére


Celtis
veterán

Köszi. :R
Csak, hogy igazat is adjak, magam is úgy érzem, hogy külső körülmény játszik közre a TV viselkedésében, de még csak azt sem mondanám, hogy ez a külső körülmény feltétlenül hiba.
Első körben az okot kéne azonosítani.

(#130610) atti29


atti29
tag

Sziasztok.
Tv típusa: Samsung UE55NU7102K
Érdeklődnék,hogy filmnézéshez (FullHD),mit ajánlotok,pendrive,külső hdd/ssd vagy jobb ha veszek egy médialejátszót?!

Válaszotokat előre is köszönöm! :R

Üdv,
Attila

(#130611) FollowTheORI válasza atti29 (#130610) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ez többmindentől függ... pl akarsz e másolgatni meg dugdosni eszközöket állandóan. :)

De talán a külső HDD/SSD a legjobb megoldás.
Alternatíva ennek egy PC/szerver/NAS és DLNA megosztás.

Külső lejátszó akkor kell, ha olyan dolgokat akarsz nézni amiket nem visz a belső, vagy valami extra funkció kell amit nem tud. De ez relative ritka magyar hanggal ellátott filmeknél (ha főleg azt nézel, nem kell).

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#130612) mpo válasza atti29 (#130610) üzenetére


mpo
veterán

Használtam Serviiot a PC-n, de végül vettem médialejátszót (Minix Neo U9-H) és megy a 4K HDR, 10 bit.
SD Cardon van a CE+Kodi, de indítható az Android is.

Itt igen részletes az összefoglaló:
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#130613) #75424128


#75424128
törölt tag

Üdv Mindenkinek!
Gyors döntésben kérek segítséget. Kinéztem a Samsung ue50nu7402 készüléket. még pár napig elfogadható áron tudnék hozzájutni, viszont minél többet olvasok utána, úgy bizonytalanodok el...
Szemből nézném, tehát a VA panel kell és fontos lenne, hogy ne fájduljon meg a szemem kb 3-4 m távolságból.
Az 1700 pqi érték segít e ebben? Játék, egyebek nem érdekelnek elsősorban tvzésre kell.
Ha ez nem, akkor mi lenne az ajánlott 140-160 k körnékén?

[ Szerkesztve ]

(#130614) atti29 válasza FollowTheORI (#130611) üzenetére


atti29
tag

mpo

Köszönöm a gyors válaszotokat.

Nem zavar ha dugdosni kell a kábelt és másolgatni a filmeket a ssd/hdd-re,azt nem is írtam,hogy csak feliratos filmeket nézek,szinkronosan egyáltalán nem.

Nézegettem már Dune és Popcorn lejátszókat de ha elég a külső ssd/hdd,akkor azt veszem.

(#130615) PuMbA válasza #75424128 (#130613) üzenetére


PuMbA
titán

Nagyon jó vétel. A szemfáradás elkerüléséhez csak az kell, hogy a TV háttérvilágítás értékét lejjebb veszed, hogy ne égesse ki (sötétben se) a szemed a TV. Mint egy moziban, ott vissza tudsz emlékezni, hogy milyen világos a kép.

[ Szerkesztve ]

(#130616) Zigi válasza atti29 (#130614) üzenetére


Zigi
senior tag

Szia. Amennyiben eredeti nyelven mozizol, kelleni fog a mediaplayer, mert dts-hangot nem ismeri az idei Samsung. Szóval némafilm lesz felirattal.

PuMbA

És ha a háttérfény villogásától fárad a szeme? Minnél lejebb tekered annál jobban villog :)

[ Szerkesztve ]

(#130617) FollowTheORI válasza atti29 (#130614) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Akkor lehet kelleni fog a külső lejátszó a DTS miatt... mert az új tévék nem viszik.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#130618) Bogyi007


Bogyi007
veterán

Nem tudom srácok, lehet hogy az lesz hogy valahogy még talpraállíttatom ezt a tévét s aztán teljesen máshol használom/használjuk majd.

De mindenesetre furcsa ez számomra hogy a hibás esetek 75 százalékában hajnalban minden okés volt aztán délután hazaérkezve meg a tévé piros villogó ledje fogad...

Már gondoltam arra is hogy a Digisek olyan december körül hozták a faluba az optikai kábelt - viszont a rendszer még nincs bekapcsolva a faluban a póznákon a fejeket pl. csak most élesítik s szerelik fel...

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#130619) atti29 válasza Zigi (#130616) üzenetére


atti29
tag

FollowTheORI

Igen csak eredeti nyelven nézek filmet,akkor marad a médialejátszó,köszönöm a gyors segítségeteket. :R

Üdv,
Attila

(#130620) #75424128 válasza PuMbA (#130615) üzenetére


#75424128
törölt tag

Köszönöm a választ, akkor megrendelem.

(#130621) coppola válasza Celtis (#130609) üzenetére


coppola
tag

Bekötnék közvetlenül a villanyóra után (ha lehet felszabadítva egy saját megszakítót) egy stabil hosszabbítót, és megnézném úgy, mert az óráig a szolgáltató hibája, és így kizárható lenne, hogy a házon belül van a bibi

(#130622) #20221952 válasza Celtis (#130595) üzenetére


#20221952
törölt tag

Akkor pontosan tudod, hogy milyen az alacsony SD minőség az ilyen méretben.

(#130623) mrThomi


mrThomi
addikt

Sziasztok. Lenne egy olyan kerdesem az NU8000- es Samu tv-mhez kapcsolatban, hogy ha jatszok ps4 pro-n, ugye bekapcsol a Game Mod, "Be" re van allitva mert ha automatikusra 15 percenkent megszakadt a jatek mert gondolt eggyet es ki-be kapcsolta, viszont ha csak "Be" van, egyszer eljatsza ezt velem kb 10 perc utan es utanna jo. Zavaro mert belekavar a jatekmenetbe, gyorsan kell nyomnom es stopot. Valaki tapasztalt mar ilyet ?

(#130624) lowphas válasza mrThomi (#130623) üzenetére


lowphas
tag

Q8fn: elsőre új korában furcsán ki-bekapcsolt, hogy hirtelen always on állásba raktam, mint megoldás. Aztán gondoltam egyet, vissza auto, és azóta működik viszont, ahogy kell. (one x)

[ Szerkesztve ]

(#130625) direwolf válasza mrThomi (#130623) üzenetére


direwolf
őstag

Ez egy régóta ismert bug Samsung tv-ken PS4 proval. Sony és Samu egymásra mutogat.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#130626) Gaborka30 válasza Gaborka30 (#130582) üzenetére


Gaborka30
aktív tag

Erre valaki?

(#130627) PuMbA válasza Zigi (#130616) üzenetére


PuMbA
titán

Az is lehet, de akkor sem használhatja teljes Háttérvilágításon a TV-t, mert kiég a szeme :) Az én KU6000-remen fél Háttérvilágításon és alatta nincs villogás, de a mostani Samsung TV-ken a maximális fényerőn kívül mindig villog.

[ Szerkesztve ]

(#130628) FollowTheORI válasza Gaborka30 (#130626) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Samsung QE65Q8FN most épp akciós, pont 500k.

Vagy pedig Sony Bravia KD-65XF9005B 450k.

Ezt a kettőt nyugodtan veheted.

Sony jobb filmezni, Samsung jobb játszani... amelyik fontosabb.
De egetverő különbség nincs amúgy.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#130629) Gaborka30 válasza FollowTheORI (#130628) üzenetére


Gaborka30
aktív tag

Köszönöm!

Megéri az árkülönbséget a QE65Q6FN -hez képest a 8FN? Erről esetleg van valakinek tapasztalata?

(#130630) FollowTheORI válasza Gaborka30 (#130629) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Minden relatív... szerintem meg. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#130631) Gaborka30 válasza FollowTheORI (#130630) üzenetére


Gaborka30
aktív tag

:)

Miben jobb? Képminőség? Használhatóság?

(#130632) lowphas válasza Gaborka30 (#130629) üzenetére


lowphas
tag

Nekem Q8fn van. Nagyjából a 120hz panel, nagyobb fényerő és a one connect box a különbség a kettő között. Saját fontossági sorrend. Én a 120hz panel miatt a Q8fn-t vettem. Oké, a Q8fn kijelzője talán kevésbé tükröződik, de ez szerintem már a q6fn-nél sem probléma. Q7fn és a Q8fn pedig kishazánkban ugyan az, csak a talpa más. Szerintem nagyobb kijelzőn még jobban kijöhet, hogy a 60 Hz panel kevés.

(#130633) FollowTheORI válasza Gaborka30 (#130631) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Szinte mindenben picit... de képminőség talán a legfontosabb: jobb fekete picivel, jobb türöződésmentesítő bevonat, jobb betekintési szögek, jobb fényerő és HDR... stb.

Picivel, de egymás mellett még egy áruházban is látható.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#130634) lowphas válasza FollowTheORI (#130633) üzenetére


lowphas
tag

Betekintési szög szerintem a legkisebb érezhető különbség a kettő között, mert pont ez kb ugyan olyan az összes VA panelnél.

[ Szerkesztve ]

(#130635) FollowTheORI válasza lowphas (#130634) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Hmm... hát szerintem nem... én néztem az MM-ben a Q6-ot és rosszabb... persze a közepe táján nem annyira... de széléről nézve azért van különbség.
Ettől független nyilván ez egy apróság a sok közül.

Ezért mondom relativ hogy kinek mi éri meg mennyiért... szerintem 100k plussz megéri, másnak meg nem fogja megérni. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#130636) Gaborka30 válasza FollowTheORI (#130635) üzenetére


Gaborka30
aktív tag

Azért a 120 hz elgondolkodtató..
One Connect box: volt ahol láttam a 6fn.hez is , volt ahol meg nem.. Most jár hozzá vagy nem? :) Mert nekem nagyon tetszik ez a megoldás is..

Egyébként már hajlok a 8fn felé.. Megpróbálom megnézni mindkettőt az MM-ben.. Köszönöm a segítséget! :)

update: most nézem a MM oldalán és a 8FN-hez is 60hz frissítést ír...
Most akkor mennyi az annyi?

[ Szerkesztve ]

(#130637) FollowTheORI válasza Gaborka30 (#130636) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

55-65 colban mindegyik 120Hz-es. :)

Q6-Q7-Q8 is...

Q7 akkor lenne alternatíva, ha olcsóbb lenne, de ahogy nézem egy árban van a Q8-al most... azért ajánlottam azt.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#130638) Gaborka30 válasza FollowTheORI (#130637) üzenetére


Gaborka30
aktív tag

Akkor pl. az MM termékleírását nem ártana frissíteniük :D

Köszönöm mégegyszer!

(#130639) mrThomi válasza lowphas (#130624) üzenetére


mrThomi
addikt

Köszönöm a valaszokat, direwolfnak is, akkor talan majd egy szoftverfrissites vagy majd az idö megoldja :D Kiprobalom meg amit irtal hatha

(#130640) Fr3eWar válasza lowphas (#130632) üzenetére


Fr3eWar
őstag

120 hz megvan a 65-ös Q6FN-ben is. (egyedül a 49-es Q6FN 60hz, a többi 120, és natív 10 bit panel.
Szóval marad a "mozgásmegjelenítő proci" a fényerő, a box, és jobb hangszórók.

Én kifejezetten a sokzónás LD-re mentem, így lett Q9FN (kalapos volt a sony XF90 is, de az androd miatt és mivel jó kevés <60> zónás az LD elvetettem.), de ha Q6FN meg Q8FN között kellene döntenem, maradnék a Q6FN-nél mert annyival többet szerintem nem ér a Q8 mint amennyivel drágább.

Adat összehasonlítás:

65Q6FN vs 65Q8FN vs 65Q9FN

(#130641) lowphas válasza Fr3eWar (#130640) üzenetére


lowphas
tag

Hm, akkor nice. Nem tudtam, hogy nagyobb méretben a q6fn is 120hz.

(#130642) Zigi válasza PuMbA (#130627) üzenetére


Zigi
senior tag

Persze, hogy nem nézzük maxon 😀 Viszont sajnos maximum fényerőnél is villognak a mostaniak sajnos pl. az enyém ilyen: [link]

(#130643) PuMbA válasza Zigi (#130642) üzenetére


PuMbA
titán

Ezt nem tudtam, jó tudni. A Sony TV-k egyáltalán nem villogtatnak bármennyi fényerőn, csak ha bekapcsolod. Ez egy előny akkor oda.

[ Szerkesztve ]

(#130644) hjtz4t3wrseg válasza Fr3eWar (#130640) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

Q8-asból érdemes talán a "DN"-est venni az direct ledes !
elég jó árban is van !

[link]
:R

(#130645) Zigi válasza PuMbA (#130643) üzenetére


Zigi
senior tag

Szerintem a sony is villog és már meg is van hogy miért....."Note that with 'Local Dimming' and 'X-tended Dynamic Range' enabled, the TV always flickers (no matter the 'Brightness' setting.)" ezt a sony xe 9005-ös nél találtam.

(#130646) ΞΔGLΞ válasza hjtz4t3wrseg (#130644) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Várjál még vele pár évet, utána már fillérekért utánad dobják. :DDD Komolyan, ilyet még nem láttam, hogy valaki ennyi ideig tököljön a tv vásárláson. A legtöbbször ilyenkor csak sikerül belenyúlni valami szarba, vagy selejtbe. Nem szabad ennyit gondolkozni, mert tényleg visszaüt. Itt már nem nincsenek nagy eltérések árban. Meg kell venni és élvezni, illetve nézni.

(#130647) FollowTheORI válasza hjtz4t3wrseg (#130644) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Na jó, de +150k a kerethez képest. :D

Ráadásul ennyiért már OLED-en is gondolkodnék erősen 600k-ért.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#130648) hjtz4t3wrseg válasza ΞΔGLΞ (#130646) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

Várnom kell mindenképp ! Három TV (2 Sony 1 Samu )mellé nem kell egyenlőre egy negyedik.
Amíg ezt [link] hírdetem, addig keresem az "utódját" .Ráér a történet,nem sürgős van mit nézni. :DDD
Addig is olvasom a sok hozzászólást,rengeteget tanulok belőle.
Pl: a tiedből is :R :R :R

(#130649) PuMbA válasza Zigi (#130645) üzenetére


PuMbA
titán

RTINGS.com-on néztem a teszteket, ott nem villog egyik sem, ha nem kapcsolod be a villogtató beállításokat :) Se az X850F, se az X750F, ami ugye Magyarországon XF7xxx vagy XF8xxx.

[ Szerkesztve ]

(#130650) kovi1970 válasza Bogyi007 (#130588) üzenetére


kovi1970
csendes tag

Tápot cseréltek a TV-ben? Hiába cserélnek panelt meg alaplapot ha pont a tápegység szar benne.
Amúgy, miért csak 219VAC van? Ha nincs 230VAC akkor a szolgáltatót kell csesztetni. Persze, a TV-nek szerintem 219VAC-al is vígan el kellene menni. Persze csak ha jó a tápja.
Az meg, hogy jó e az aljzat bekötése könnyen kimérhető. Ha nem tudod hogy kell, hívjál villanyszerelőt. Az ilyen földhurkos butaságokkal meg nem kell foglalkozni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.