Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63151) Szellem. válasza #86564352 (#63147) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Azért arra kíváncsi lesek, hogy most, hogy megjelenik a Chromium Edge, hány 3rd party Av fog beépülőt gyártani és hány fog gondot okozni ezzel!

(#63152) Cs1csó válasza Szellem. (#63151) üzenetére


Cs1csó
félisten

Chrome alapú, tehát extra sok gondot nem kellene jelenteni, persze volt már utalás, hogy egyes dolgok nem mentek mára beta-án sem tehát mélyebben belenyúltam.

(#63153) #86564352 válasza junior11 (#63148) üzenetére


#86564352
törölt tag

Arra figyelj külön jelszó legyen minden regnél. Ha fel is nyomják őket, max csak az emailed spamszűrője lesz munkában, de más fiókba nem tudnak belépni.
Valamikor ősszel az Adguard is küldött levelet biztos ami biztos változtassak jelszót náluk, mert a Cloudflare partnerüket felnyomták és kiszivárogtak adatok. [link]

evizoli: ez a NAV spam csalás olyan unalmas már mint a nigériai herceg, legalább kreatívak lennének, pl. Vajna vagyonból örököltem csak küldjek bitcoint Timinek, gázszerelő stróman üzlettársat keres, valami ilyesmi. Aktuális, vicces átverős levelet akarunk! :D

[ Szerkesztve ]

(#63154) junior11 válasza #86564352 (#63153) üzenetére


junior11
veterán

Csak ez az egy aktuális BD fiókom van, a régieket még akkor töröltem mind, a promó lejárta után. Volt még egy régi Kaspersky fiók, tavaly szintén töröltem. Maradt még F-Secure és talán Norton is réges régről, de oda már nemhogy a jelszót, még az e-mail címeket sem tudom :D Amúgy természetesen mindenütt bonyolult, eltérő jelszavakat használok, s ahol csak lehetséges 2FA-val.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#63155) Cs1csó válasza junior11 (#63154) üzenetére


Cs1csó
félisten

A BD is az ahol érdemes új fiókot csinálni ilyesminél. Nekem pl. a Kaspersky Free-hez lévő fiókomhoz nem tudtam Kaspersky Cloud Free-t regisztrálni új fiók kellett. Szomorú de ezért kell egy csomó "alias" fiók.

(#63156) junior11 válasza Cs1csó (#63155) üzenetére


junior11
veterán

Persze, új e-mail címmel regisztráltam, viszont ahogy korábban írtam, a promó lejárta után ezt már a fiókbeállításokból nem tudom véglegesen törölni, mint ahogy eddig tettem korábban, kivették ezt a lehetőséget.
Bár ha jól olvastam, az F-Secure esetében is a supporttal kell felvenni a kapcsolatot, a fiókból nem lehet törölni, ami szerintem egyszerűbb lenne.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#63157) Cs1csó válasza junior11 (#63156) üzenetére


Cs1csó
félisten

Pontosan, ezért nem kell törölni hanem pl. junior11@ az alap emaile-d csinálni kell olyant hogy junior11a1 vagy junior 11a2 és így tovább.

(#63158) Alveus válasza Szellem. (#63151) üzenetére


Alveus
tag

Már megjelent, 15-e csak annyi, hogy a winupdate is kiküldi, amúgy meg teljesen jó, av kiegészítők is simán mennek fel rá

(#63159) junior11 válasza Cs1csó (#63157) üzenetére


junior11
veterán

Régen, az Avast free-hez is kellett fiók, úgy rémlik, akkor még 1 évig volt ingyenes, aztán meg lehetett hosszabbítani. Arra a fiókra még emlékeztem, azt is töröltem, manapság pedig ha jól tudom, már nem kell hozzá fiók. Te még az Avasttal nyomod az AVG free után?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#63160) junior11 válasza Alveus (#63158) üzenetére


junior11
veterán

Ez még a béta, ami teljesen jól használható, és a Dev verzió is többnyire. De a teljes szinkronizáció még nem működik megfelelően, ezt oldják meg, ne úgy járjon, mint a régi Edge.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#63161) #86564352 válasza Szellem. (#63151) üzenetére


#86564352
törölt tag

Chromium alap lényege mindegy a Microsoft vagy a Google áruházból telepítesz bővítményt, kompatibilis lesz. A minőség az AV cégeken múlik, sajnos a legtöbb szemetet gyárt. Azt hiszem mostanában volt hír, hogy egy időre pihenőre küldte a Mozilla az Avast kiegészítőit, aztán visszaengedték őket módosítás után. Mindenki figyeljen arra milyen kiegészítőt telepít a böngészőbe. A legtutibb védelem se ér sokat, ha user telepíti a csicsamicsa kiegészítőt minden engedéllyel. Sajnos minden áruház tele van szeméttel, mert Apple, Google, Microsoft, Mozilla egy kutya mind a darabszámra mentek, lehessen reklámozni az áruházat milyen sok kiegészítő és app mobilon. Aztán a minőségellenőrzés ismeretlen.

(#63162) junior11 válasza #86564352 (#63161) üzenetére


junior11
veterán

Te raktál fel vmilyen védelmi kiegészítőt az Edge chromium alá az Adguard és a beépített Smartscreen mellé?

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#63163) Szellem. válasza Alveus (#63158) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

És honnan tudom a véglegest letölteni? Nekem sajnos tegnap béta jött le.
Illetve most frissül a Hivatalos buildre, de még az ikonja Béta állapotot mutat.

[ Szerkesztve ]

(#63164) junior11 válasza Szellem. (#63163) üzenetére


junior11
veterán

Hivatalosan a stabil verziót még sehonnan, január 15.-étől lesz majd lehetséges.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#63165) Szellem. válasza junior11 (#63164) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Fentebb Alveusnak hivatalos végleges van! Nézd meg a képét.

(#63166) junior11 válasza Szellem. (#63165) üzenetére


junior11
veterán

Emlékszem pár hete írták a Malwaretips oldalon, hogy vmilyen forrásból kiszivárgott a végleges verzió, talán voltak is, akik letöltötték, lehetséges, hogy neki ilyen van, mert a Microsoft csak 15. után engedi ki.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#63167) #86564352 válasza junior11 (#63162) üzenetére


#86564352
törölt tag

Nem. Felesleges lenne. Némelyiknél több problémát jelent mint hasznot. És akkor jön az a sztori az egyik összeakad a másikkal vagy false positive potyára, ahogy itt példaként látszik amikor overkill túl sok minden van felrakva egymással küzdenek. :D

Amúgy én most újév örömére "Adguard Origint" ®™ tesztelek. ;] (azaz adguard kiegészítő letiltva pihenőre küldve, és ublock originben állítottam be az adguard listákat) Max. még ha szoktál mindenféle progikat letöltögetni, még pluszban ezt is érdemes lehet bekapcsolni Edge-ben:

Sajnos bővebb info nincs odaírva, pl. nem tudom tanúsítvány nélküli programra is ugrik-e? Nekem egyetlen állandó dolog amikor a qbittorrent frissül mivel nincs digitális aláírása, ezért első pár napban blokkolja az Edge/Smartscreen/Defender utána bekerül az adatbázisba és rendben lehet frissíteni a qb-t. Egyébként legit programokon kívül nem szoktam mindenfélét telepítgetni, ezért nálam tényleg overkill lenne az alapértelmezett védelmen és reklámszűrőn kívül minden.

qbittorrent, mpv opensource programjaim vannak
egy Office, Logitech egerem programja
áruházból Spotify, HP Smart és PhotoScape X
warez, játék nincs

egyetlen kétes amit művelek: amikor tv nem adja akkor kalóz streamen sportközvetítést nézni, azt is virtuálban és szintén reklámszűrővel popup lófaszmentesítve

(szülők gépét 1x beállítottam, aztán benyomtam csak áruházból telepíthetnek, az UAC és a Store prompt után már észbe kapnak nemet kell nyomni mindenre, nincs is probléma szerencsére)

(#63168) junior11 válasza #86564352 (#63167) üzenetére


junior11
veterán

Jah, az Adguard Origint láttam :D Ezt a kéretlen programok blokkolását majd megnézem nálam be van kapcsolva vagy sem, nem jut eszembe hirtelen, köszi, amúgy ritkán szoktam különféle programokat letölteni, a minimum van telepítve, ami kell, a többit nekem kiszolgálja, ami a OS-ben van.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#63169) Szellem. válasza junior11 (#63164) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Megtörtént. Lent van. :)

(#63170) #86564352 válasza junior11 (#63168) üzenetére


#86564352
törölt tag

Nem flags ez, legalábbis Dev verzión, hanem sima beállítás a rendes helyén. 3 pötty, settings, privacy & services fülre menj. Tetején van a követésvédelem hogy balanced, lap alján pedig a smartscreen és ennek a kéretlen program blokkolás kapcsolója.

junior11: oké :) igen, alapból nincs bekapcsolva. Menet közben derül ki milyen az algoritmusa, lehet túlbuzgó és olyat is blokkol amit user mégis akarna. Talán ezért off alapból, szóval ha valami rendeset letöltenél és nem megy, jusson eszedbe ez a kapcsoló. A Defendernél is a ransomware mappavédelem azért nincs alapból bekapcsolva mert totál szigorú és macerás lenne mezei usernek a kivétel állítgatás.

[ Szerkesztve ]

(#63171) junior11 válasza #86564352 (#63170) üzenetére


junior11
veterán

Igen, közben megvan, nem volt bekapcsolva.

Plag okés. :)

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#63172) Alveus válasza junior11 (#63166) üzenetére


Alveus
tag

Ez már a hivatalos verzió, a microsoft oldaláról töltöd le

[link]

https://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=2069324&Channel=Stable&language=en

felül is írja a régi edge-t

(#63173) Cs1csó válasza junior11 (#63159) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igen úgy volt de folyamatosan "könnyítettek" először még talán megerősítő email is volt, majd már akármilyen email is elég volt még kamu is tehát xgdgd@gmail.com is jó volt aztán már az sem kellett.

Most DEFENDER van fenn egy újratelepítés után - tiszta telepítés mert már volt egymás után F-Secure, majd Avast Free, majd AVG Free, majd megint F-Secure, majd megint Avast Free :))
Most pedig semmit nem tettem fel külön csak a Defender, és persze a böngészőben UO.

(#63174) Kékes525 válasza #86564352 (#63167) üzenetére


Kékes525
félisten

Tévedés! Az nem ütközés és nem hamis pozitív rasztás. Akkor jelez így, ha nem https-en megy az információ. [link]

"The red, open padlock shows that I am trusting this site despite it not using HTTPS."

A piros, nyitott lakat azt mutatja, hogy bízok ebben a webhelyben annak ellenére, hogy nem használ HTTPS-t.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#63175) #86564352 válasza Kékes525 (#63174) üzenetére


#86564352
törölt tag

Jó, de alapvetően először a kérdésed az volt hogy Adguard asszisztenst is akarsz használni (ami egy script) és a NoScript is fent van neked, ami természetesen jelzést mutat rá és kérdés miért. Utána kiderítetted mit jelent a NS jelzése, sima http címre dolgozik az AG script. Az már csak vélemény egyik vagy másik oldalra, ha noscriptet is használsz és mást is akkor nem meglepetés egyik-másik bejelez valamit a másikra pirossal és nyomozhatsz miért micsoda. Minél több cuccot használ az ember, minél több mindent tiltunk, annál nagyobb az esély valami gubanc lesz. Lásd Firefox és Kaspersky tanúsítványok esete.

(Azt én is észrevettem a képeden .org szerepel, amikor az adguard alapvetően .com cím, de ez csak észrevétel. Hozzájuk is tartozhat nem tudom, a .net adguard is normális cím, a techbench Windows ISO-k letöltés linkgeneráló oldaluk, szóval végeredményben gond nincs a böngésződdel ez a lényeg)

(#63176) Szellem.


Szellem.
Topikgazda

Arra talált valaki megoldást, hogy a Zoli által linkelt vírusminták esetében, miért nem távolít el a Defender semmit, mert megdöglik? Elindítjuk a mappán a keresést, megtalálja a kártevőket, de a Műveletek Indítása megnyomásakor nem történik semmi, mert kifagy, vagy egyszerűen megdöglik!

[ Szerkesztve ]

(#63177) ƵøŁĭ válasza Szellem. (#63176) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Ha átírod a kitejesztést .exe-re akkor sikerül?

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#63178) #86564352 válasza Szellem. (#63176) üzenetére


#86564352
törölt tag

Hány db cucc és milyen friss van benne? Ha sok és új nem csoda megfekszik tőle, kiakad a CPU stb. Alapvetően minden védelem réteges, ezért tartom hatalmas parasztvakításnak amit az általatok linkelt gyerek művel YT videókban: kikapcsolja a valósidejűt, hogy lehúzza a pár órás darkweb kézműves friss kétszáz darabos mintacsomagot a gépre, hát ez már kapásból olyan forgatókönyv amivel normál user nem találkozik. A védelem része a felhasználó, böngésző szűrés, bejutás előtt, UAC... hiszen értelemszerűen minden malware-t nem lehet blokkolni, de a fostos webcím forrásukat jó aránnyal. Atombiztos védelmet pár órás kártevők ellen szerintem fog csinálni a Microsoft, hogy ilyen irreális forgatókönyveknek is megfeleljen, a céljuk a közel ~1 milliárd gép megvédése hétköznapi forgatókönyvekben, ezt hozzák is.

(#63179) Kékes525 válasza #86564352 (#63175) üzenetére


Kékes525
félisten

A NoScriptet Adguard mellett szükséges lehet használni, mert a script és egyéb, oldalakat felépítő elemek kezelése elég nehézkes vele, mert külön szabályokat kell felállítanom ahhoz, ha egy oldal valamilyen scriptjét, vagy valamilyen elemét blokkolni szeretném. Ugyanez igaz az oldalak más elemeire is. A NoScript esetében az oldalakat felépítő elemeket típusuk szerint tudom blokkolni vagy engedélyezni:

Erre azért sokszor szükség lehet. Az uBlock esetében ezek picit könnyebbek, persze az uMátrixban még könnyebb. Az Adguard igazi előnye az, hogy böngésző független és ezért olyan műveleteket is végre tud hajtani, amit böngészőn belül nem lehet. Így hatékonyabb védelmet jelenthet. Másrészt az uBlock-hoz hasonlóan önállóan (egyedül) is használható, kisebb kompromisszumok mellett, amit fentebb írtam.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#63180) Szellem. válasza ƵøŁĭ (#63177) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Felbosszantottam magam. Átneveztem az összes fájlt .exe kiterjesztésre. 3 kurv@ fájllal nem tud mit kezdeni. Hiába választom ki a törlést, azóta dobálja az ablakokat nekem, hogy vírusok találhatók a gépen. Hiába megyek rá, hogy Műveletek Indítása, kifagy.
Ezt a programot én így nem javasolom senkinek. Alapvető feladat, hogy egy inaktív vírust el tudjon távolítani!!!

(#63181) Dumi86 válasza Alveus (#63172) üzenetére


Dumi86
senior tag

Ezt pontosan hol lehet megtalálni hivatalos oldalon? Gondolom még erősen Béta állapotban van. Normál használatra még gondolom nem ajánlott.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#63182) Mikulásbá válasza Dumi86 (#63181) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Már rég tökéletesen lehet használni.Nem rég linkelték,az angol,de könnyen magyarrá lehet tenni.

(#63183) junior11 válasza Dumi86 (#63181) üzenetére


junior11
veterán

Régóta használom a Developer és Béta verziót is, többnyire nincs gond vele, a szinkronizáció még nincs teljesen kész és apróbb dolgokkal lehet gond, mivel nem stabil verziók, vannak, akik főböngészőnek használják. Hivatalosan január 15.-én teszi elérhetővé a Microsoft, de pár hete a neten elérhetővé vált egyéb módon a stabil verzió is.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#63184) olasz61 válasza Szellem. (#63163) üzenetére


olasz61
tag

Ezt találtam nem próbáltam.
[link]

(#63185) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Csak ennyi embert érdekel az itteni tesztelés?

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#63186) Alveus válasza Dumi86 (#63181) üzenetére


Alveus
tag

egyáltalán nincs béta állapotban, pár hsz-el vissza képet is látsz róla....

(#63187) Dumi86 válasza Alveus (#63186) üzenetére


Dumi86
senior tag

Magyarul is van már? (nem az angol magyarítására gondolok). Böngészőből semmilyen formában nem használnék angolt.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#63188) Mikulásbá válasza Dumi86 (#63187) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A nyelveknél(beállítások) letöltöd a magyart és arra állítod-tehát van hozzá hivatalosan.

(#63189) Dumi86 válasza Mikulásbá (#63188) üzenetére


Dumi86
senior tag

A régi Edge mellett működik vagy csak az egyik mehet? Ha hivatalosan is kijön akkor gondolom a régit törli az MS vagy manuálisan törölni kell.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#63190) junior11 válasza Dumi86 (#63189) üzenetére


junior11
veterán

Szerintem ezt a [topikjában] kellene folytatni.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#63191) Mikulásbá válasza Dumi86 (#63189) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Már írták,most is felülírja a régit.Ha hivatalosan is kijön,szerintem nem fog történni semmi.

(#63192) Szellem.


Szellem.
Topikgazda

Srácok!

Ne nekem kellejen már a nem ide illő hozzászólásokat OFF-ba tennem!
Figyeljetek erre oda!
Köszi.

Más:

Tényleg jöhetne más is tesztelni. Zoli csinálja itt nekünk a jóságot, akkor vegyük már a fáradtságot és vegyünk részt benne!

(#63193) Alveus válasza Szellem. (#63192) üzenetére


Alveus
tag

Hol van? :D szeretném megnézni, hogy nálam is megdöglik-e a defender

(#63194) Szellem. válasza Alveus (#63193) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Írj Zolinak privátot, Megadja a hozzáférést és lehet csinálni.

(#63195) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Elérhető az új csomag.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#63196) bul07


bul07
nagyúr

Gondom akad a szomszéd laptopjával (win7)
Konkrétan az hogy uihost.exe (mcafee webadvisor) halálba terheli a gépet, fut és 100%-ra hajtja a processzort, így minden más irtó lassú

Munka után félkómásan innen vett ötlet alapján felraktam a Zemana AntiMalware 3.0(azt hiszem ezt), le is futtattam elsőre talált is cuccokat, mindent töröltettem vele , majd másodjára már nem talált semmit viszont a fent megnevezett valami csak megmaradt

Valaki találkozott már ezzel
Hogy tudnám eltávolítani
Google magyar találatot nem adott

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#63197) Cs1csó válasza bul07 (#63196) üzenetére


Cs1csó
félisten

AdwCleaner-t futtasd még. Esetleg utána: MBAM Free, Hitman Pro, Emsisoft EK, DrWebCureIt

(#63198) csaba1203 válasza ƵøŁĭ (#63195) üzenetére


csaba1203
addikt

Nos kezdem én akkor:
F-Secure Safe a 01.04-es csomagból 38db-ot hagyott a 01.05-ös csomagból pedig 7-et.

(#63199) Szellem. válasza csaba1203 (#63198) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Menj abba a topikba, ahol tesztelünk és annak megfelelően tedd be majd az eredményeket.

[link]

(#63200) #86564352 válasza csaba1203 (#63198) üzenetére


#86564352
törölt tag

Mit jelent pontosan "38 darabot hagyott"? Annyit nem ismer fel, nem tudja karanténba tenni, nem tudja törölni, annyi vírus éldegél tovább a gépen?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.