Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55101) ArthurShelby válasza ubyegon2 (#55085) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Köszönöm, sikerült az amazon-t eltávolítani, a synapcstics-ot feltenni. Kedvencem a system load indicator (rendszerterhelés indikátor) is felkerült. Van esetleg egy olyan kis app, ami az időjárást mutatja hasonlóan ott fent?

"Normál pendrive-okkal ez bizony lassú lehet, főleg, ha azok akár egyike USB2-es."
Egy ilyen 64GB-s verzió (usb3).

Néha nagyon be tud fagyni a rendszer, néha egész használható. Valahogy rá tudok mérni a pendrive-ra (mint pl a crystaldsikmark windwosnál)? (Csak ugye windwows-on most az ext4 miatt nem látok semmit)

Másik. Ha jól tudom még az elején az ubuntu kipróbálására kattintva a ram-ba tölti be a dolgokat. Mivel a gépemben viszonylag sok van (8GB) meg lehet ezt oldani rendes rendszernél is, így kiküszöbölve a pendrive lassúságát?

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#55102) King Unique válasza ArthurShelby (#55101) üzenetére


King Unique
titán

Az adatlapja szerint max. 100 MB/s olvasás és 15 MB/s írás, ami azért nem annyira acélos, pláne az utóbbi. Sőt, ez utóbbi inkább USB 2.0 szint... A Live rendszer fut a RAM-ból, illetve a perzisztens Live, amely utóbbi a beállításokat megjegyzi. Perzisztens telepítőt Linux pl. az mkusb tud készíteni, Windows alatt meg ezen programok.

Szintetikus sebességtesztet lehet készíteni pl. a Disks (Lemezek) alkalmazással, de akadnak más módszerek is erre. Windows alatt egyébként lehet akár írni és olvasni is az Ext4 fájlrendszert külső programokkal. Példa: Ext2Fsd | Paragon ExtFS. Sőt, akár a TC-hez is van ilyen fájlrendszer plugin.

[ Szerkesztve ]

(#55103) CPT.Pirk válasza King Unique (#55099) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem. Ennek a problémának a pendrive használathoz van köze. Gyakran megoldja, ha lehúzod, majd visszadugod a telepítő pent, amiről bootoltál. De ez a téma máshová való.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#55104) DrojDtroll válasza Joker88 (#55100) üzenetére


DrojDtroll
addikt

A képszerkeszteshez most mit használsz?

(#55105) Joker88 válasza DrojDtroll (#55104) üzenetére


Joker88
őstag

irfanview ; gimp .

(amatőr szint , level 1 )

In loving memory of Garrett Lockhart

(#55106) DrojDtroll válasza Joker88 (#55105) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Azt hittem ps-t az nehezen menne linuxon.

(#55107) Rimuru válasza King Unique (#55099) üzenetére


Rimuru
veterán

A linkelt commentemrol meg is feledkeztem mar. :D

Vigyázat, csalok!

(#55108) cigam válasza Joker88 (#55100) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Ezt (és a folytatásokat)olvasd át. Egy live rendszerrel kipróbálhatod a felületet, a programokat. Multimédiára (készerkesztés/videóvágás) pedig a Design Suite kiadást ajánlom.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#55109) ArthurShelby válasza King Unique (#55102) üzenetére


ArthurShelby
addikt

A tc plugin nem vált be (nem lehet írni, csak olvasni, bonyolult), ellenben az ext2fsd annál inkább, nagyon tetszik (a többit nem próbáltam).

A helyzet nem túl rózsás :( [kép]
Az írási 15-18ról folyamatosan esett a teszt során (végül 5,5-re)

Viszont észre vettem egy különbséget egy másik ubuntuhoz képest.
A mostanin "ubuntu szoftverek" a másikon "ubuntu szoftverközpont" van. Csak az utóbbiban találtam meg a flash plugint a firefox-hoz. (az előbbinél a synapcsticsban szedtem le, de ott előtte ki kellett nézni, hogy melyik a jó csomag a másiknál van)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#55110) fecsu válasza Bici (#55095) üzenetére


fecsu
csendes tag

WoeUSB [link]

(#55111) #95488640


#95488640
törölt tag

Sziasztok!

Az aki esetleg lemaradt a tegnapi élő streamről, itt eléri a VOD-ot, természetesen most is időkódos tartalomjegyzékkel ellátva.
Jó szórakozást hozzá!

https://youtu.be/6JDLgCawZv8?t=9m40s

[ Szerkesztve ]

(#55112) ArthurShelby válasza ArthurShelby (#55109) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Valaki tudja, és érti a 2 közti különbséget?

Másik. Egy belakot ubuntu-ból (jó driverek, programok..) hogy tudok iso fájlt készíteni, hogy később live linux legyen belőle? Simán power iso-val, vagy usb image tool-lal csinálok egy mentést (iso, img), és aztán egy programmal (pl mkusb, vagy lili) készítek belőle live-ot?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#55113) growler válasza ArthurShelby (#55112) üzenetére


growler
őstag

[link]
Kérdés hogy melyik Ubuntu verzióról van szó ?
A 16.04.x-es verziókból biztos hogy tudsz saját ISO-t / telepítőt készíteni
a segítségével ... az újabb köztes verziókkal (16.10, 17.04) nem tudom hogy
mennyire kompatibilis. (Csak aki próbálkozott már ezzel.)

(#55114) ubyegon2 válasza growler (#55113) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Elsőre szintén erre gondoltam, csak leállt a fejlesztése, de látom, 16.10-ig még jó lesz.

Currently supported Ubuntu releases:
- 14.04.X LTS
- 15.04
- 15.10
- 16.04.X LTS
- 16.10

forrás

Lehet, hogy Lathronos írása alapján is meg lehet csinálni, sose próbáltam, de végül is remastert készít......

[ Szerkesztve ]

(#55115) growler válasza ubyegon2 (#55114) üzenetére


growler
őstag

Kendek válasza.
"16.10-re még vannak telepítőcsomagok, utána már hiányzik. Ismert probléma viszont, hogy az lxcfs csomaggal inkompatibilis a Systemback, az megakadályozza a Live rendszerkép elkészülését is. De ha eltávolítod előtte, akkor már menni fog."

(#55116) sh4d0w válasza ArthurShelby (#55112) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Elobbi az Ubuntu taroloi, utobbiban a partnerek taroloi is benne vannak. Elobbibe is fel lehet venni oket, de szerintem utobbi hasznalhatobb.

https://www.coreinfinity.tech

(#55117) ArthurShelby válasza growler (#55113) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Köszönöm szépen!
Ez nagyon hasznos, és egyszerű volt, egy ilyet kerestem.
Mondjuk valami hiba üzentet kiír indításkor, de jól működik.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#55118) ArthurShelby válasza sh4d0w (#55116) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nekem is jobban tetszik az utóbbi. Lehet (és hogyan) váltani a kettő között?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#55119) lev258 válasza sh4d0w (#55116) üzenetére


lev258
veterán

Nem egészen. Az Ubuntu Szoftverközpont korábban az Ubuntu saját fejlesztése volt, de leálltak vele, túl macerás lett volna az újfajta csomagkezeléshez (snap, flatpak) hozzáigazítani. Helyette átálltak a Gnome fejlesztésűre (amit névleg szintén Ubuntu Szoftvereknek kereszteltek el). Utóbbi viszont, mivel még új, így saját adatbázisa is gyérebb, kevesebb programot tartalmaz. Ettől még persze minden elérhető Synaptic-ból vagy Terminálból.
Szóval a Szoftverközpont nevű látszólag bővebb, valójában viszont már nem támogatott/elévült. Valószínűleg a közeljövőben törlik is a csomagok közül.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#55120) csixy


csixy
addikt

Az ESP partíció olyan lehet mint egy feneketlen gyűjtögető szemeteskuka.- Mint ahogy anno a windows XP minél több szemetet begyűjtött ,annál stabilabb lett a túlhízott winnyóz.
Az UEFIs Asus T101HA transformer bookom először köpködte ki magából a manjaro linuxot , aztán a Linux Mint Sonja 18.2-vel már egész jól elvolt, most tettem rá vissza a legújabb Manjarót és észre sem vettem és máris rajta lett és ketyeg mint az óra. Jól elvannak együtt a winnyóz 10-zel. Természetesen hangja még mindig nincs a linuxnak ezen a vason.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#55121) Rimuru válasza csixy (#55120) üzenetére


Rimuru
veterán

ESP-re nem kerul sokminden, ha meg zavar torlod a felesleges es kesz. Vagy nem ertem a problemad. :DDD

Vigyázat, csalok!

(#55122) inf3rno válasza ubyegon2 (#55114) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Clonezilla-val elvileg át lehet klónozni pendrive-ra bármit, de vannak kétségeim, hogy az eredmény használható lesz e.

Buliban hasznos! =]

(#55123) #95488640


#95488640
törölt tag

Sziasztok!

https://www.youtube.com/watch?v=1rBniO6ZNeM

A hétvégén játszottunk egy kört (Aztán később többet is) a
0A.D.-val, ami egy kiváló keresztplatformos ingyenes RTS játék!
Akik még mindig úgy gondolják, hogy linux alatt nem lehet
játszani, azok jól nézzék meg. Nem csak, hogy játszani lehet,
de ezzel a játékkal multiban is kiválóan lehet szórakozni!

TELJESEN INGYEN!

Aki esetleg kíváncsi az ezután lévő közösségi meccsre, ahol 4v2-ben
ment a harc a bot ellen, az megnézheti A TheStradus csatornán, itt

https://www.twitch.tv/thestradus

Jó szórakozást hozzá!

(#55124) growler válasza inf3rno (#55122) üzenetére


growler
őstag

Saját felhasználásra jó lehet a Clonezilla-val vagy a dd-vel történő klónozás is.
De ezeknek a saját telepítőknek a lényege az, hogy több gépre telepítéskor
mindegyiknél más felhasználónevet / jelszót állíthatsz be.

(#55125) d3zs0 válasza sh4d0w (#55087) üzenetére


d3zs0
tag

Lusta vagy :DDD
Nem használok BSD-t. Még nem. ;]

(#55126) kmisi99


kmisi99
addikt

Sziasztok, most kezdek komolyabban szerverrel foglalkozni, főleg a Samba érdekel. Találtam egy tök jó leírást ami azzal kezdi, hogy töröljük a fenébe az samba/smb.conf fájl tartalmát, és saját beállításokkal gépeljük be. :D

Ez mennyire ajánlott? Mert nekem valóban nem kell semmi különleges funkció. Kell pár mappa megosztása, néhány felhasználót hozzá akarok adni, és adott felhasználóknak megadni, hogy csak XY mappát érhetnek el és mást nem. Meg persze openVPN-en keresztül hozzáférni, távolról, de gondolom ez itt nem lényeg.

Illetve ugye a smb.conf ba beírt parancsok disztró függetlenek? Csak mert ugye ubuntura végtelen meg egy leírás van, de nekem kényszerből mást kell használni, mert raspberry-t használok.

[ Szerkesztve ]

(#55127) sh4d0w válasza kmisi99 (#55126) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Ha sajat beallitasokat csinalsz, azzal megtanulod a kulonbozo opciokat. Ha az alapot hasznalod, akkor csak a letezeserol fogsz tudni.

Ugyanezt a "dobd a fenebe az alapkonfigot" masra is ertelmeztetnem, pl. iptables konfigra.

d3zs0: en is igy vagyok vele, de nincs kedvem mar takolni a rendszert. Persze ha ez a systemd-s baromkodas tulmegy egy hataron, akkor valtok.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#55128) Dave™ válasza #95488640 (#55123) üzenetére


Dave™
nagyúr

Én is szeretem, gyakorlatilag olyan mint az Age of Empires (rengeteg dolgot átvettek), csak sokkal komplexebb meg szebb.

(#55129) kmisi99 válasza sh4d0w (#55127) üzenetére


kmisi99
addikt

Köszi, csak ugye annyitól aggódtam, hogy biztos valami kritikus vagy hasznos dolgot hagyok így ki belőle. véletlen ami alapból benne volt, csak töröltem. De akkor majd kísérletezek vele egy sort.

(#55130) #95488640 válasza Dave™ (#55128) üzenetére


#95488640
törölt tag

.. és nehezebb. Ebben a másfél órás sessionben gyakorlatilag halálra vert minket Easy-n a bot :D

(#55131) Dave™ válasza #95488640 (#55130) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ja igen, very easy-n célszerű kezdeni mert valóban sokkal jobb az AI. De javaslom a diplomáciát használni, simán lehet szövetkezni bot játékossal is, és már nem egyszer nyertem úgy, hogy senkit sem kellett megtámadnom és engem sem támadtak meg, egyszerűen támogattam a szövetségest nyersanyagokkal.

(#55132) inf3rno válasza #95488640 (#55123) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Azért egy többé-kevésbé hivatalosnak mondható videon ennyit káromkodni szerintem elég gáz... Amúgy már 2003-ban az Enemy Territory is ment Linuxon.

Buliban hasznos! =]

(#55133) csixy válasza Rimuru (#55121) üzenetére


csixy
addikt

Akkor meg lehet, hogy az új manjaro már okosabb mint a korábbi volt. Az a lényeg a számomra , hogy stabilan megy. ;]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#55134) cigam válasza kmisi99 (#55126) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Platformfüggetlen a beállítása, ugyanakkor rPi-n is fut az ubuntu.

Én keresnék egy másik doksit, vagy legalábbis fentartásokkal kezelném. Pl. nem törölném, hanem átnevezném hogy pl. smb.conf.eredeti. Ha másért nem megnézni hogy gyárilag ez-az hogyan van beállítva.

A másik fontos dolog, hogy mikori leírás. Nagyon régen tanulmányoztam samba doskit, aztán jött a meglepi, hogy a "share" módú biztonság rég elavult, az "user" használatos (egyen rangú hálózatban).

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#55135) Patice


Patice
nagyúr

Sziasztok!

Egy kis segítségre, tanácsra lenne szükségem.
Nem boldogulok a hibakeresésben egy Ubuntu Server + EGL Kodi telepítést illetően. A linkelt leírást használtam egy Ubuntu Server 16.04.3 LTS telepítése után parancssorból, saját userrel (sudo-val). Kernel: 4.4.0-93.
A leírás kb. közepén létrehozunk egy kodi user-t, akinek utána beállítjuk a jogosultságait, hogy a Kodiból tudjuk kezelni a gépet és a beállításokat.

A problémám az, hogy a leírás végén minden OK, működik a rendszer, csak nem tudom átállítani a kimeneti hangeszközt a Kodi felületéről. ALSA van telepítve, de ugye a telepítést a saját useremmel csináltam végig, nem a kodi userrel.

SSH-n belépve a saját useremmel furcsa volt, hogy az aplay -l, vagy alsamixer parancsokat nem ismerte föl a rendszer, márpedig tudtam, hogy telepítve van. Guglizás után kipróbáltam ugyan ezeket sudo-val és lám, így már működtek. Innentől kezdve szerintem ez szimpla jogosultság probléma lesz, de javítsatok ki, ha rossz az irány! :R

A linkelt leírásban a kodi user-t több csoportba is berakjuk:

sudo adduser kodi
sudo usermod -a -G cdrom,audio,video,plugdev,users,dialout,dip,input kodi

Tegnap éjszaka a saját useremet hozzáadtam az 'audio' csoporthoz, így az aplay -l és alsamixer már ment ezzel a userrel is, de még mindig nem tudtam hangeszközt váltani, pedig a rendszer felismeri és listázza azokat.
A kodi user-t is kivettem és visszaraktam az audio csoportba, megvolt többször is a gép újraindítása, de még mindig semmi előrelépés.

Szerintetek milyen csoportba kellene még mondjuk a kodi user-t beraknom, hogy működjön a dolog? Vagy nem is jogosultság probléma, hanem konfig fájlokat kellene módosítanom?

Vagy most a hsz. vésése közben az is eszembe jutott, hogy jobb lenne mondjuk egyből a kodi user-t létrehozni az Ubi telepítéses során és azzal csináljam végig a telepítéseket, hátha az megoldja?

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#55136) subset válasza Patice (#55135) üzenetére


subset
senior tag

Szia,

A linkelt leírás több mint 2 éves, és belenézve elég sok buktatója lehet a dolognak...
Elnézést hirtelen nem tudom mi lehet a gondod.

OFF:
Nálam egy aktuális xubuntu fut. A pulseaudio ki lett dobva a rendszer telepítése után és felkerült rá az alsa.
Automatikusan bejelentkezik a telepítéskor létrehozott userem, utána indul a kodi (ppa-stable) az AE_SINK=alsa változóval.
Semmi különöset nem kellett mókolni hozzá, 10 perc konfig volt a standard rendszer telepítése után.
Ha érdekel konkrétabban mit-hogyan jelezd...

Használj Te is szabad szoftvert !

(#55137) lev258 válasza subset (#55136) üzenetére


lev258
veterán

A pontosság miatt.
Az ALSA része a rendszernek, az volt és lesz. A Pulse egy fölötte levő réteg, ami bizonyos manipulációkat könnyebbé tesz. Azt most hagyjuk, hogy kinek mennyire tetszik (vagy nem) az utóbbi. Tehát a Pulse nem létezik az ALSA nélkül.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#55138) Bici válasza lev258 (#55137) üzenetére


Bici
félisten

Amanóba, régóta utána akarok járni ennek az alsa - pulse audio párosnak, hogy melyik mire jó, erre itt jön tálcán a tökéletes kiindulási infó.
Kössz! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#55139) ubyegon2 válasza Bici (#55138) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Linux hang

Ez egy könnyen érthető cikk fordítása. Ha csak nem akarsz archwikit olvasni Pulse ALSA

Az ezekkel kapcsolatos vita is olyan, mint a systemd-sysvinit war, az egyszerű felhasználóknak törkmindegy, csak jól működjön. :)

Viszont ennél jobb hardveres hang nincs. ;)

[ Szerkesztve ]

(#55140) Bici válasza ubyegon2 (#55139) üzenetére


Bici
félisten

Nincs bajom az Arch wikivel, de elolvasom a másikat is.

Kössz neked is!
Megéri ide járni. :K

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#55141) Patice válasza subset (#55136) üzenetére


Patice
nagyúr

Köszönöm, érdekelne a mit hogyan, akár ide is jöhet, de lehet PM is. :R

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#55142) ubyegon2 válasza Bici (#55140) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Megéri ide járni. Persze, hogy megéri, én is azért járok ide sűrűn! :-) Örülök, ha neked is tudtam új olvasnivalót ajánlani.

Az archwiki az tényleg nagyon super, persze ha valakinek nyelvi nehézségei vannak, akkor nem egyszerű, de olyan jól meg van szerkesztve az egész, hogy én általában ki tudom silabizálni a lényeget. Persze nagyon kezdőknek lehetne akár magyar nyelvű is. No de azért vannak a guruk, hogy segítsenek nekünk.

Ez persze van, amikor csak arra korlátozódik, hogy tags fstab vagy valami. :D

---mentsen az úr bennünket attól, hogy még sok olyan videót lássunk, amiben két hipernokedli óvodás idétlenkedik és felnőtt módjára káromkodik-----

[ Szerkesztve ]

(#55143) #95488640 válasza inf3rno (#55132) üzenetére


#95488640
törölt tag

"hivatalos"? :D Te miről beszélsz ember? :D

(#55144) inf3rno válasza #95488640 (#55143) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Azt hittem, hogy valami közösség, oldal, magazin, stb. videoja, de közben rájöttem én is, hogy semmi ilyesmiről nincs szó.

Buliban hasznos! =]

(#55145) #95488640 válasza inf3rno (#55144) üzenetére


#95488640
törölt tag

Közösségnek közösség, de úgy gondolom ennyinek bőven bele kell férjen. Úgy beszélünk mint egy átlagember a mindennapokban. Nem álszenteskedünk :)

(#55146) ubyegon2 válasza #95488640 (#55145) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Azt mondd meg nekem, mi köze ennek a videós bénázásnak a Linuxhoz onnantól kezdve, hogy elindul rajta a játék? Öreganyámat odaültetném egy játék elé és levideóznám, kb ugyanennyit tudna bénázni meg rácsodálkozni a játékmenet történéseire, de mi értelme lenne ezt közreadni? Ráadásul nem elég a játék, még az arcberendezésetek látványa is végigkíséri a nézőt...... :D

Nem lehetne visszatérned a szakmai videókhoz? Azok tényleg népszerűek és hasznosak.

inf3rno-nak egyébként annyiban igaza van, hogy a trágárság tiltott a fórumon. ;)

[ Szerkesztve ]

(#55147) #21078528 válasza #95488640 (#55145) üzenetére


#21078528
törölt tag

Helyes, én anno már azon is háborogtam, hogy a lokalizációk magázódó formára váltottak! Egy újabb ok, amiért mélyen gyászolom az UHU-Linuxot, ők végig kitartottak a tegező forma mellett...

(#55148) ubyegon2 válasza #21078528 (#55147) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szerintem itt nem a tegeződéssel lehet a baj, hanem a trágársággal, ami gyakorlatilag a meglepődés kifejezésre juttatója a videóban és szinte folyamatosan meglepődnek a srácok benne, pedig annyira nyilvánvaló a bénázásuk, hogy nem is értem, min tudnak meglepődni!? :D

Azért szerintem lehet tegező formát használni 'bammeg' meg 'qrvannya' kifejezések nélkül is.

[ Szerkesztve ]

(#55149) #95488640 válasza ubyegon2 (#55148) üzenetére


#95488640
törölt tag

ubyegon2

Az az értelme főni, hogy rohadt sokan kérnek natív játékot, lehetőleg ingyeneset. Na a 0AD kimeríti ezt.
Plusz van egy másik réteg, aki még mindig abban tévhitben él, hogy "linux alatt nem lehet játszani", nem véletlen ez a sorozat címe. Azoknak is példaként szolgál.

>> Nem lehetne visszatérned a szakmai videókhoz? Azok tényleg népszerűek és hasznosak.

Hiszen csinálom azokat is. Ha megnézed a játék vs. nem játék videó arányát, az 5% az 95%-höz.

berus.berus

Mi is így gondoljuk. Ez a túlzott modorosság meg urambátyámozástól a belünk fordul ki. :DD

[ Szerkesztve ]

(#55150) ubyegon2 válasza #95488640 (#55149) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Na a 0AD kimeríti ezt. A kimerités az megvolt a videóval is, az tuti, mondjuk én amikor néztem, folyamatosan felröhögtem, mert olyan meglepett arcot vágtál, mint lassú malac a kiürült vályu előtt. :D

Szóval értem én az indíttatást, de célszerűbb lenne már azt bemutatni, hogy minimál szinten ismeritek is a játékot, ez a bénázás se rossz, csak ugye itt a tartalom viccessé válik..... persze a ti csatornátok, de a túlzott modorosságot csak így lehet kompenzálni? Ha már játékról van szó, mi van ha az apuka mutatja a gyereknek, hogy nézdcsaktegyerekmittaláltamitt, no innentől kezdve a gyerek el is végezte a kocsistanfolyamot.

Egyébként mi lesz a következő szakmai videó tartalma? Készül már a systemd vs sysvinit videód?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.