Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55501) Sonja válasza Lathronos (#55500) üzenetére


Sonja
veterán

Pontosabban hivatalos kliens nincs (ami szvsz szégyen a google részéről), mert egyébként van (insync, overGrive, rclone(cli), stb.).

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#55502) jackal79 válasza Lathronos (#55500) üzenetére


jackal79
aktív tag

Köszi! Pont fordítva gondoltam, hogy Gdrive lesz Veracrypt meg nem :)
Olyan felhő szolgáltatás, amit Windowsról, Linuxról és androidról is elérek?

(#55503) CPT.Pirk válasza jackal79 (#55502) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Dropbox. Az van mindenre.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#55504) Smiley válasza CPT.Pirk (#55497) üzenetére


Smiley
őstag

En azert mar lattam durva memory leak-et az evek soran, de igazad van 4GB+ mellett egyre kevesebb ertelme van, nekem 6GB mellett most 256mb zram van.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#55505) BoB válasza ubyegon2 (#55492) üzenetére


BoB
veterán

"Akkor megadnám a sarokpontokat és a holnapi gyakorlatra tervezd már meg egy trilaterális hdm térképszükségletét, mondjuk kutató-mentő feladatokra és és egy szf dandár átkaroló műveleteihez."

S3?

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#55506) jackal79


jackal79
aktív tag

Köszi mindenkinek.
Először is kipróbálom a Gdrive alternatívákat, ha nem jön be, akkor marad a dropbox.

(#55507) Cyrin válasza jackal79 (#55502) üzenetére


Cyrin
addikt

Vagy Megasync. Ezt is az insync-et is használom jól működnek.

[ Szerkesztve ]

(#55508) jackal79 válasza Sonja (#55501) üzenetére


jackal79
aktív tag

Szia! Sajnos ezeket nem találtam a szoftverkezelőben :(

(#55509) Lathronos válasza jackal79 (#55508) üzenetére


Lathronos
őstag

Ha tárhely kell aminek van kliense linuxon is, én a MEGA-t javaslom. 50 GB-ot kapsz ingyen, viszont a hátránya, hogy napi 1 GB-ra van korlátozva a letöltés. :W Vagy ott van még a másik kedvencem, a pCloud(20 GB ingyen) - Linux kliens. Vagy ott van még a Hubic(25 GB ingyen) - Linux kliens

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#55510) Dave™ válasza Lathronos (#55509) üzenetére


Dave™
nagyúr

Illetve alternatíva, igaz nem ingyen, de rugalmasabb: a Synology NAS-ok DSM rendszere támogatott Linuxon is, van hozzá kliens is, illetve a NAS-hoz jár DDNS szolgáltatás, tehát bárhonnan el lehet érni.

(#55511) jenei1994


jenei1994
addikt

Sziasztok!

Linuxra fel lehet tenni itunes programot ?

(#55512) jackal79 válasza Lathronos (#55509) üzenetére


jackal79
aktív tag

Megpróbálom a megát, ha nem válik be, akkor dropbox.
Köszi!

(#55513) jackal79


jackal79
aktív tag

Egy napja sikerül nyúznom a Mint-et és kezd jobban tetszeni, mint a Win :)
Megpróbálom testre szabni, de ehhez a Ti segítségetek is kell.
Hogy lehet beállítani, hogy minden rendszerindításkor kapcsolja be a NumLock-ot?
Létezik Total Commander Linuxra, Filezillát próbáltam, de az vmi rémálom.
Win alatt sikerült beállítani úgy a Thunderbird-öt, hogy a mail-eket a Microsoft Outlook szerverről szinkronizálja a naptárat meg a Google naptárból, ez megoldható itt is?
És még a Transmission remote Gui-t szeretném használni.
Egyenlőre ennyi, de biztos lesznek még kérdéseim :)
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#55514) CPT.Pirk válasza jackal79 (#55513) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Melyik Mint verziót raktad fel?

Mert pl. a KDE-s mintnél a rendszerbeállításokban kapcsolható a numlock. Valószínüleg Cinnamon verziónál is arrafelé kapcsolható a numlock induláskori állapota.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#55515) jackal79 válasza CPT.Pirk (#55514) üzenetére


jackal79
aktív tag

Szia! A Cinnamontot raktam fel.

[ Szerkesztve ]

(#55516) Dave™ válasza CPT.Pirk (#55514) üzenetére


Dave™
nagyúr

Köszi, ezt nem tudtam és most jól jött :)

(#55517) safranyek válasza jackal79 (#55513) üzenetére


safranyek
tag

A Numlock bekapcsolása [link]

(#55518) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Debian 9.2 alatt próbálkozom a céges Office365-ös levelezés beállításával.
Thunderbird-del nem műxik, mert nincs imap támogatás bekapcsolva a szerveren.
Evolution-nal látszólag be lehet állítani, de mégsem műxik, mert nem jön semmilyen levél, és el sem menti a létrehozott fiókot.

Van ötletetek? Bármilyen progi, plugin jó lenne.

Android alatt pöccre megy.

A belső IT nem támogatja a linux használatát és nem is értenek hozzá, tehát rájuk nem számíthatok.

Kössz!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#55519) Flowtation válasza jackal79 (#55513) üzenetére


Flowtation
őstag

Szia!

Én a double commandert használom, kicsit szokni kell, de bevált. Szoftverközpontból is felrakhatod. A transgui pedig ITT érhető el, azt hiszem ez a rendesen fejlesztett verzió, nekem is a múltkor ajánlották.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#55520) cyber86


cyber86
őstag

Sziasztok. Eléggé kezdő vagyok linuxban ezért szerettem volna kipróbálni live pendrivon egy ubuntu 16.04-et de betöltés közben ez jön be :(

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#55521) CPT.Pirk válasza cyber86 (#55520) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Valamiért túl nagy felbontást küldött ki a kimenetre. :U

Inkább próbáld ki innen az egyik Mint verziót: [link], ezek rokonok az Ubuntuval, de újabb sok dolog bennük. Javaslom a 64bites KDE vagy Cinnamon verziót.

Dave™: pedig az már régen is ott volt. :D

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#55522) lev258 válasza cyber86 (#55520) üzenetére


lev258
veterán

A legújabb 16.04.3-at próbálod?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#55523) jackal79 válasza Flowtation (#55519) üzenetére


jackal79
aktív tag

Köszi! Már megy is fel :)

(#55517) safranyek
Köszi :)

(#55524) Dave™ válasza CPT.Pirk (#55521) üzenetére


Dave™
nagyúr

Pár hónapja használok csak KDE-t, de szerintem ezt évek után sem vettem volna észre :D Így is a keresővel lett meg.

(#55525) CPT.Pirk válasza Dave™ (#55524) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ja, azt hittem régi KDE-s vagy. Az a kereső hasznos. ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#55526) jackal79 válasza Flowtation (#55519) üzenetére


jackal79
aktív tag

Szia! Itt csak azt nem tudom, hogy verzió jó nekem ( 4 féle linux van).

(#55527) cyber86 válasza lev258 (#55522) üzenetére


cyber86
őstag

Innen a magyar nyelvű változat 64 bites verzióját szedtem le.
Amúgy a felbontás pedíg jó, mert a monitor ennyit tud.

Más amúgy melyik linuxot érdemes használnom ha egy HP Proliant microserverre szeretném feltenni és a célja az lenne, hogy belső hálózaton windowsos gépekkel elérjem a meghajtókat, hogy adatokat tudjak rá másolni meg teamspeak server is futna rajta.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#55528) Dave™ válasza CPT.Pirk (#55525) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ami viszont nem akar elmúlni, az a random panel eltűnés. Háromból kettő gépen, egy jó ideje nem volt, ma megint. Általában a plasma reset segít, de néha - ahogyan ma is - csak a konfigurációs fájl felülírása. Abban csesz el valamit valami, pedig semmit sem változtatok. Meg az Akonadi a Kmail alatt... Ha ez a kettő nem lenne, hibátlan lenne. De a Kmailből (illetve az Akonadiból, de anélkül a Kmail sem használható) most lett végleg elegem. Az is 3-ból két gépen hibátlan...

(#55529) norbert400


norbert400
tag

Ez az ubuntu bugos mint a szemét már elnézést. 16.04

Vagy én vagyok nagyon béna a linuxhoz. Wifi adapterrel netezek és elég sokszor megy el a net úgy hogy amúgy csatlakozva van.
Aztán virtualboxban nem tudom telepíteni a win10et, mikrotik routert sikerült de utána összeomlott és újra kellett inditanom a gépet hogy jó legyen.

Packet tracer 7.1es verziót el se lehet inditani így, igaz hál istennek a 7.0 sikerült.

Unity launchert ha hidera állítottam és rá rámentem hogy előugorjon sokszor nem reagált, így jött aminek jönnie kell a cinnamon.

visszaváltani nem akarok mert tetszik hogy tanulásra serkent de a bugokkal nem bir el az idegrendszerem. Ez a leghasználhatóbb distro ami friss csomagokat tartalmaz és stabil?

[ Szerkesztve ]

(#55530) norbert400


norbert400
tag

illetve azt megkérdezném hogy szerintetek mennyire volt rossz ötlet telepitésnél bepipálni hogy third-party szoftvereket szedjen le?

(#55531) CPT.Pirk válasza norbert400 (#55530) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A 3. party az nem probléma. Az Ubuntu olyan amilyen, ha ez az ág tetszik, akkor inkább nézd meg a Mintet. A melóban is azt használjuk és nincs semmi gondom vele, minden működik. Linkeltem pár hsz-el korábban.

Az Ubuntuval az a gond, hogy a csapból is az folyik. Nem azért mert olyan jó, hanem mert a franc tudja. :D

Dave™: Igaz se a kmail-t se az akonadi-t nem használtam még, de panel eltűnést eddig nem tapasztaltam. Majd megnézem ezeket ha lesz kis időm.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#55532) cigam


cigam
félisten
LOGOUT blog

Chain INPUT (policy ACCEPT)
target prot opt source destination
ACCEPT all -- anywhere anywhere ctstate RELATED,ESTABLISHED
ACCEPT all -- anywhere anywhere

Jól értenm ,hogy
- minden nekünk küldött választ beenged
- mindent beenged.

Ezt most így miért?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#55533) jackal79


jackal79
aktív tag

Sziasztok!
Sajnos a Transmission-t nem tudom beállítani. Win10 alatt tökéletesen működik, azokat a beállításokkal próbáltam, de ez fogad:

[/L

Mi lehet a probléma?

(#55534) Flowtation válasza jackal79 (#55526) üzenetére


Flowtation
őstag

Az x86_64 verzió kell neked, feltételezve, hogy 64 bites linuxot raktál fel. A többi az wines, meg armos (pl raspberry) verzió. A txz fájlt ki kell csomagolni, ha minden jól megy fel is ajánlja, hogy alapból a tömörítővel nyitja meg. Kimásolod oda ahová szeretnéd és onnan lehet indítani. Nekem annyit kellett még tennem, hogy beraktam az automatikusan induló progik közé, h bekapcsoláskor induljon. Remélem segítettem. ;)

(#55533) jackal79: ez jogosultsági hiba. A kapcsolatnál olyan usert kell megadni aki hozzáférhet a transmissionhoz. Vagy a daemont futtató gépen azt a usert kell beraknod a transmission csoportba akivel csatlakozni akarsz a transguin keresztül.

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#55535) jackal79 válasza Flowtation (#55534) üzenetére


jackal79
aktív tag

Szia! Na ez az, ami lila köd nekem. Windows-okon nevelkedtem ott nincs ilyen :)
Van rá esély, hogy ezt 2 napos Linux használat után képes legyek beállítani?

(#55536) norbert400


norbert400
tag

olvasgattam több márkájú wifi adapterről linuxra de sok helyen írják hogy olyan problémája van hogy gyakran bontja a kapcsolatot stb.

nálam is hasonló a helyzet. a kapcsolat marad de még se tudok netezni 10-15 kásodpercig. óránként többször előjön.

Megoldásként majdnem mindenhol a rtl8192eu ajánlották. Hol tudnám megnézni hogy nekem fel van e téve ez a driver?

okés, meglett.
lshw -c network

[ Szerkesztve ]

(#55537) norbert400


norbert400
tag

na meg rájöttem miért is szarakszik a net. rossz driver van felrakva.
https://unixblogger.com/2016/08/11/how-to-get-your-realtek-rtl8111rtl8168-working-updated-guide/
ezekszerint.

(#55538) cyber86


cyber86
őstag

(#55527) cyber86: Valaki erre pls? Szeretném kicsit tanulmányozni mielött a serveremre ráteszem.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#55539) Bici válasza cyber86 (#55538) üzenetére


Bici
félisten

Én az nV kártyára gyanakszom.
Próbáld ki IGP-vel, hátha, vagy egy újabb Ubuntuval, ami nem LTS. A szerverre mehet az LTS, ott gondolom, nem a legújabb pascal van. :U
De ez csak tipp, nem tuti.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#55540) Smiley válasza cyber86 (#55538) üzenetére


Smiley
őstag

Igazabol barmelyik nagyobb distro alkalmas erre. Debian vagy CentOS ami elegge elterjed a server-ek kozott, ezekhez biztos talalsz majd egy csomo leirast.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#55541) lev258 válasza norbert400 (#55537) üzenetére


lev258
veterán

Másik helyen reagáltam.
Bici & cyber86: Én is az Nvidia-ra tippelek. Talán egy nomodeset-tel meg lehetne oldani.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#55542) jackal79


jackal79
aktív tag

Sziasztok!

Valaki ebben tudna segíteni:

Sziasztok!
Sajnos a Transmission-t nem tudom beállítani. Win10 alatt tökéletesen működik, azokat a beállításokkal próbáltam, de ez fogad:

Próbáltam utána olvasni, de a megoldásra nem jöttem rá.

Köszönöm!

(#55543) csixy válasza jackal79 (#55542) üzenetére


csixy
addikt

A linux distrókban általában szokott lenni egy előre bekonfigurált torrent kliens. Azt miért nem próbálod ki?

Tudom , hogy alapvető linuxos filozófia az , hogy csináljunk problémát magunknak, ha nincs és azt oldjuk is meg lehetőleg konzol használatával. :) Dehát ha már eleve megfőzték neked, akkor minek kotyvasztani másikat?

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#55544) norbert400 válasza csixy (#55543) üzenetére


norbert400
tag

A transmission az előre beconfigolt nem?

(#55545) Dave™ válasza jackal79 (#55542) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ez nem transmission, ez csak egy remote gui amivel tudod vezérelni a transmissiont egy másik eszközön. Ahhoz meg kellene adnod annak a címét, portját, felhasználóját és jelszavát, ez hiányzik neki gondolom, ezért unauthorized.

(#55546) jackal79 válasza Dave™ (#55545) üzenetére


jackal79
aktív tag

#csixy, norbert400,
nálam a transmission a routeren fut csak a laptopról szeretném elérni.

#dave,
felhasználónév jelszó OK. Win10-en ezekkel a beállításokkal szépen megy.

(#55547) Dave™ válasza jackal79 (#55546) üzenetére


Dave™
nagyúr

Passz, a hibaüzenet szerint nem hitelesített a felhasználó, próbáld ki esetleg a másik remote tranmissiont (nem tudom a nevét, a transgui az egyik).

(#55548) jackal79 válasza Dave™ (#55547) üzenetére


jackal79
aktív tag

Szia! Nem tudom, hogy mi volt a gond, de már sikerült bejelentkeznem :)

(#55549) subset válasza jackal79 (#55548) üzenetére


subset
senior tag

Gondolom újraindult a routered....
Nem elég beállítani a transmission-ben a user/pass párost, hogy ez életbe lépjen újra is kell indítani a daemont.

[ Szerkesztve ]

Használj Te is szabad szoftvert !

(#55550) jackal79 válasza subset (#55549) üzenetére


jackal79
aktív tag

Valószínűleg az oldotta meg...
Én Win 98-tól az összes Win verziót használtam, de ez a Linux Mint kezd egyre jobban tetszeni. Eddig minden app-ot találtam rá vagy ki tudtam váltani. Egyedül talán a Photoshoppal leszek bajban, szerintem ez miatt marad még a Win10 is.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.