Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10801) aujjobba válasza Mercutio_ (#10800) üzenetére


aujjobba
addikt

Nyilván nem azt vártam, hogy közösen elmélkedjünk erről az eshetőségről, hanem megerősítést, hátha valakinek konkrét hiteles infója, esetleg tapasztalata van erről.

[ Szerkesztve ]

(#10802) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Kérnék egy kis segítséget.

Jelen pillanatban Erste Privilégium bankszámlám van. (I-es)
Ennek valamikor lassan le fog járni a kedvezményes időszaka és mivel már van privilégium II-es, így tuti nem hosszabbítják meg.

Az új is jó lenne, de ott egy összegben be kell érkeznie a 150.000 ft-nak.
Nah most nekem 142.925 ft fizetésem érkezik egyben ami konkrétan munkabér. A több jv.díj néven érkezik és megbízási díjból származik. (ez változó, de 51.000 minden hónapban jön alapból, meg még amennyi meccsre megyek) Általában 300.000 ft fölött érkezik be de ez több utalásból, minimum 2.

Ehhez kellene nekem olyan bank ahol hasonló csomag van mint az erste privilégium.
Általában mindent utalók/csop.beszedés/rendszeres megbízás és kártyával (telefonnal) fizetek a hitelkártyámmal. Jah igen kell hitel kártya is amire van visszatérítés értelmes kategóriákban. (az sem baj ha ilyen pontgyűjtős szar mint az ersténél).
Kp ritkán veszek fel bőven elég a 150.000 2 alkalommal.

Jah ez hosszú lett, de kb ezek a dolog amik fontosak erre várok opciót.
Jah és mindenképpen visa kártyát szeretnék, mert ott egy appal meg tudom nézni forintra pontosan mennyit fizetek a külföldi más pénznemben történő vásárlásnál. (előre)
A hitelkártya legyen visa mindenre azt használom és hónapvégén visszautalom a számláról. :D
A betéti kártya lehet mc is, azt csak készpénz felvétre használnám. :D

(#10803) aujjobba válasza INGJOKE (#10802) üzenetére


aujjobba
addikt

"Jah és mindenképpen visa kártyát szeretnék, mert ott egy appal meg tudom nézni forintra pontosan mennyit fizetek a külföldi más pénznemben történő vásárlásnál. (előre)" - erre tudnám ajánlani a Revolut-ot, jobb árfolyamokat kapsz és azonnal látod az árfolyamot.

(#10804) INGJOKE válasza aujjobba (#10803) üzenetére


INGJOKE
veterán

Igen van fiókom, de még nem igazoltam magam, azért jobb a visa hitelkártya mert arra kapok visszatérítést, míg a revolura valahonnan át kell utalni, de a hitelkártyáról nem lehet... :D

(#10805) aujjobba válasza INGJOKE (#10804) üzenetére


aujjobba
addikt

Miért ne lehetne feltölteni hitelkártyával?
Én is töltöttem már többször is Erste Max-szal.
Mondjuk már nem csinálom, mert arra nem ad visszatérítést az Erste.
Nincs büntikamat, sima vásárlásnak veszi, de pontokat nem ad rá.

(#10806) INGJOKE válasza aujjobba (#10805) üzenetére


INGJOKE
veterán

Nah ez az kell a pont is... :)
De jó hír ez majd megnézem akkor.

(#10807) pappkarcsi


pappkarcsi
senior tag

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata a Revolut-os készülékbiztosítással kapcsolatban? Nekem most az S10+-ra 344 Ft/hét összeget ír, vagy éves 15 499 Ft-ot, 11 151 önrész mellett.

Regisztrált: 2007 - 101 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#10808) UberMutant válasza pappkarcsi (#10807) üzenetére


UberMutant
őstag

nem írtak jókat róla az app értékeléseiben... ott olvasgass és ne kösd meg
ezt miért ide írtad amúgy?

[ Szerkesztve ]

(#10809) INGJOKE válasza INGJOKE (#10802) üzenetére


INGJOKE
veterán

Erre semmi? :)

(#10810) mickemoto


mickemoto
őstag

Olyan kérdésem lenne hogy a bankok amit álltalában számlanyitási kedvezményként hirdetnek hogy 1 évig 0 forint kártyadíj azt hogy kell érteni? A számlanyitástól számolják az 1 évet vagy pedig ha mondjuk adott év szeptemberében nyitottam számlát akkor adott év december 31-ig.

(#10811) dptrsk válasza mickemoto (#10810) üzenetére


dptrsk
addikt

A kártyadíj többnyire a kártya érvényesség hónapjában esedékes, így 1 évig nincs kártyadíj.
Nem tudom van-e bank amelyik eltér ettől.

(#10812) mickemoto válasza dptrsk (#10811) üzenetére


mickemoto
őstag

Én is így gondoltam csak a bankoknál sosem lehet tudni. :) :R

(#10813) Mercutio_


Mercutio_
félisten

CIB mobilapp mást se enged be az eddigi pin-kóddal? :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10814) KTU válasza Mercutio_ (#10813) üzenetére


KTU
addikt

Ujjlenyomat azonosítással 40 másodperc.
De működik.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#10815) Gedeon31 válasza Mercutio_ (#10813) üzenetére


Gedeon31
addikt

Egész délelőtt szinte végig használhatatlan volt,ha be is engedett igazából semmi értelme nem volt.

(#10816) cocka válasza Gedeon31 (#10815) üzenetére


cocka
veterán

Átállnak az emberek úgy mond. Az app meg nem bírja szerintem.

A duma az, hogy folyamatosan fejlesztik, a valóság ezzel szemben az, hogy június 11. óta nem jött ki új verzió.

(#10817) Mercutio_ válasza Gedeon31 (#10815) üzenetére


Mercutio_
félisten

:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10818) kleinguru válasza cocka (#10816) üzenetére


kleinguru
addikt

Attól, hogy ritkán van release, attól még folyamatosan fejleszthetik :D

Valóban lassú.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#10819) cocka válasza kleinguru (#10818) üzenetére


cocka
veterán

Csak az ügyfelek sokkal gyakrabban panaszkodnak, tehát minimum illene havonta kijönni egy új frissítéssel vagy biztosítani másfajta belépési és "aláírási" lehetőséget, mert a fizikai token drága, a mobilappjuk meg nem működik rendesen és ha ezentúl ingyen akarsz belépni és aláírni pl. a sima netbankban vagy akár a cib bank online-ban, akkor is a mobilappban lévő tokent kell használnod. De hogy lépsz be ha egy bughalmaz az egész?

(#10820) kleinguru válasza cocka (#10819) üzenetére


kleinguru
addikt

Értem a problémádat. Hasonlóképpen vagyok megelégedve az Erste bankos mobilappal. A Cibet ritkábban használom, de ha működik, akkor megy. Az Erstének 2 hónapba telt, hogy megmondják, hogy azért írja ki az alkalmazásuk, állandóan, hogy hívjam az ügyfélszolgálatot, mert iOS beta rendszerre nincs stabil alkalmazás verziójuk. Ha ez nem volna elég, emberünk (nem tehet róla, ez valószínűleg valami idétlen szabály) még hitelesíteni is akart, hogy ezt elmondhassa. (Korábban megtudtam mástól) kérdem tőle: tényleg kell hozzá minden adatom, hogy ezt közölje:F Mire vissza kérdez, hogy honnan tudom, igen ezt akarta mondani :DDD

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#10821) INGJOKE válasza kleinguru (#10820) üzenetére


INGJOKE
veterán

Androidon tökéletes fut az Erste mobilpay. Nagy megelégedéssel használom. Igaz vártunk rá sokat, és utána még 2 hónapot hogy a visa kártyám is menjen vele. :)

[ Szerkesztve ]

(#10822) chatran


chatran
őstag

Sziasztok,

Az Erste Hírnök sms szolgáltatást le lehet mondani telefonos ügyfélszolgálaton keresztül?

(#10823) UberMutant válasza chatran (#10822) üzenetére


UberMutant
őstag

miért ne lehetne?

(#10824) Xtomi válasza chatran (#10822) üzenetére


Xtomi
tag

Mondjuk az ERSTE nekem kb. 2 héttel ezelőtt 50 perc alatt sem volt képes ügyintézőt kapcsolni.
Így sok sikert hozzá :N

(#10825) UberMutant válasza Xtomi (#10824) üzenetére


UberMutant
őstag

múlt pénteken délelőtt meg 2 perc alatt kaptam 2x is.

(#10826) spe88


spe88
senior tag

Sziasztok!

Éppen most online vásároltam a forintban vezetett bankszámlámhoz tartozó bankkártyámmal egy osztrák cégnél és a Raiffeisennél 329,6 Ft-ot kellett fizetnem 1 euróért, holott az MNB-s és XE-s középárfolyama is 331 Ft körül mozog. Állítólag a Raiffesennél amúgy is elég magas a marzs, valami 4% körüli emlékeim szerint. Számítottam, hogy olyan 338 Ft lesz 1 Euró, erre olcsóbb, mint a középárfolyam...

Van valami huncutság, amiről nem tudok?

Köszi

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#10827) agroman válasza spe88 (#10826) üzenetére


agroman
senior tag

majd 1-2 nap mulva ha lekonyvelik akkor lesz veglegesen elszamolva. most valoszinuleg kozeparfolyamon zaroltak.

------

(#10828) spe88 válasza agroman (#10827) üzenetére


spe88
senior tag

sejtettem, hogy nem úszom meg! Ami érdekes, hogy még a középárfolyam alatt adták el nekem. Kíváncsi leszek mi lesz a végén.

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#10829) fokukac válasza Mercutio_ (#10813) üzenetére


fokukac
nagyúr

Hello. Nekem is CIB témakörben lenne kérdésem.
Nekem még nincs mobilappom, csak a mobil tokenem. Úgy tudtam, szeptember 14-éig működik.
Ehhez képest tegnap és ma már nem enged be a mobil token sem.
Beütöm a pin-kódot, és egy másik ország kódját dobja. Ha azt mondom, hogy ez nem az enyém, akkor kilép; ha azt mondom, igen, akkor pedig a generált jelszóval nem enged be a netbankban (a java-s app-ban).

Nem tudom, hogy ez azért van, mert már 9-én megváltozott a CIB rendszere (14-e helyett),
vagy azért van-e, mert a hétvégén feltettem a pixelre a 10-es androidot?

Az ügyélszolgálat nem veszi fel, mit csináljak? 20 perce hallgatom ezt a sistergős zenét, már elég idegesítő.
Gondolom, a token nélkül nem tudom regisztrálni a mobilappot sem. Vagy lehet, csak úgy?

köszi.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#10830) Mercutio_ válasza fokukac (#10829) üzenetére


Mercutio_
félisten

Sajnos nem tudok segíteni, én token nélkül használom az app-ot.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10831) KTU válasza fokukac (#10829) üzenetére


KTU
addikt

CIB mobil alkalmazás telepítésébe a telefonos ügyfélszolgálat segítsége kell.
Nélküle nem is megy.
TAK (telefonos azonosító kód) megvan?
Ez is kell hozzá.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#10832) fokukac válasza KTU (#10831) üzenetére


fokukac
nagyúr

közben megoldódott, fél óra után felvették, kaptam kódot, regisztráltam az appra, működik.
Azt mondta a kishölgy, hogy a token működésében még nem volt változás, valószínűleg a 10-es android ütötte ki.
köszi mindkettőtöknek.
üdv,
@

Ui. mondjuk ez a random sázm-kiosztás a kódoknál nagyjából a legzavaróbb dolog, amivel a számítástechnikában valaha találkoztam. :)
mindegy, biometrikusan tolom.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#10833) MrPeekaboo


MrPeekaboo
senior tag

Az azonnali belföldi átutalás bevezetésének az eltolása után az online biztonsági intézkedések határidejét is skerült 1 évvel meghosszabbítani. Ehhez csak gratulálni tudok a hazai bankoknak... Csak így tovább! :W

(#10834) cocka válasza fokukac (#10829) üzenetére


cocka
veterán

Engem az easytoken simán beengedett még ma is. Meg elvileg határidő után is beenged, csak én sem akarom megvárni a legvégét, mert akkor a netbankos átszerződést bebukom. Merthogy állítólag tokenjelszót kér a szerződésmódosításhoz is, na most ha ők önkényesen érvénytelenítik a korábbi tokeneket pl. easytokent vagy mobiltokent, akkor ugye online nem tudsz átszerződni.

Gondolom, a token nélkül nem tudom regisztrálni a mobilappot sem. Vagy lehet, csak úgy?

Elvileg nem, de ha lenne eszük ezt az egyet még engedélyezhetnék a határidő lejárta után is a belépésen kívül.

CIB mobil alkalmazás telepítésébe a telefonos ügyfélszolgálat segítsége kell.

Miért, az új mobilalkalmazás regisztrációját választva a netbankban nem megy?

(#10835) Mercutio_ válasza MrPeekaboo (#10833) üzenetére


Mercutio_
félisten

Majd, ha a baráti bankok is képesek lesznek rá;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10836) axioma válasza MrPeekaboo (#10833) üzenetére


axioma
veterán

Ez most nem europai szintu halasztas volt?

(#10837) nubreed válasza KTU (#10831) üzenetére


nubreed
veterán

Nem tudom, nekem nem kellett. Telefonra letöltöttem a CIB App -ot, java-s netbankban elfogadtam a cuccot amit kiírt mindig a belépésnél, így tehát szerződtem rá. Kaptam mindenféle kódokat sms -ben, meg megkellett adni a saját pinkódomat, meg az applikáció aktiváló kódot aztán ennyi volt, működik.

Jajj kérdés, a kis CIB Easy tokent, ami most már ugye nem használható ha szerződtem az applikáció használatára helyette, le kell adni a bankfiókban? ezt:

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#10838) INGJOKE válasza axioma (#10836) üzenetére


INGJOKE
veterán

Elméletben nem, csak ahol nem tudták megcsinálni ott van lehetőség ország szinten. :)

(#10840) nubreed válasza agroman (#10839) üzenetére


nubreed
veterán

Ez volt a jó döntés, ha ezt bevezetik szeptermber 14 -től, beütött volna a káosz, annak ellenére is, hogy azért voltak akik már felkészültek.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#10841) polonic válasza spe88 (#10826) üzenetére


polonic
félisten

Ilyen esetekre a revolut jó megoldás. Az mindig az aktuális középárfolyamon vált.

(#10842) Mercutio_ válasza nubreed (#10840) üzenetére


Mercutio_
félisten

Több kormányközeli bank sehol nem tartott a bevezetésben, ezért kellett kitolni.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10843) axioma válasza agroman (#10839) üzenetére


axioma
veterán

+ @INGJOKE
Koszi, csak hatterzajbol hallottam valami hireket ezek szerint rosszul.

(#10844) Peter.70 válasza spe88 (#10826) üzenetére


Peter.70
őstag

Ezt jó eséllyel a MC árfolyamán foglalták be, majd ha végleges lesz a tranzakció, akkor könyvelik le a számládon a bank deviza eladási árfolyamán

(#10845) spe88 válasza polonic (#10841) üzenetére


spe88
senior tag

igen, pont akarok is egyet rendelni. Utalásra meg egy TW-ot.
Revolutnál mikor szokott lenni akció, amikor ingyen kiküldik? most egy darabig amúgy sem kell, megvárnám...

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#10846) cocka válasza Mercutio_ (#10842) üzenetére


cocka
veterán

De gondolom a tokenleváltást ez nem érinti, azaz, ha jól értem hiába tolták ki a határidőt, a CIB mindenképpen át akarja terelni a jónépet a mobilalkalmazás használatára, minimum a tokenjelszavak generálása miatt.

(#10847) máyköl


máyköl
veterán

Sziasztok,

Ki kell fizetnem 1.200 eur körüli összeget valaki felé. Kizárólag euro -ban tudon kifizetni. Tudom utalni is eur bankszámlaszámra, vagy készpénz. Sima otp forint számlám van. Mekkora átváltási költséget von le a bank? Mivel járok jobban, ha az összeget leveszem és átválton, vagy elutalom?

Köszönöm előre is!

(#10848) vnorbi válasza máyköl (#10847) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Pontos díjszabás a számlacsomagodtól függ, de arra számíthatsz, hogy az utalás díja 3000 forint körül lesz, és még 1%-ot levesznek az árfolyammal is. Összesen kb 7000 lehet, ha mindent az OTP-re bízol.

Ha leveszed a pénzt, és nincs semmi kedvezményed erre, akkor az kapásból 6000 forint körüli összegről indul, és ugyan valószínűleg jobb árfolyamot kapsz a pénzváltónál, mint a bankban, de összességében ez drágább lenne szerintem.

Ha hajlandó vagy utaztatni kicsit a pénzt, akkor TransferWise-zal 1900 forint + a számládra vonatkozó belföldi forint utalás költségből kihozható.

Ha nagyon vállakozó kedvű vagy, akkor meg Revolut. Azzal full ingyen menne az egész mutatvány (kártyás vásárlással jut be hozzájuk a pénz, hétköznap szinte középárfolyamon váltanak ingyen, és ingyenes a kiutalás is). Viszont van, hogy kíváncsiak a pénz forrására, amihez mindenféle dokumentumokat kérnek, és akár napokig nem történik semmi.

[ Szerkesztve ]

(#10849) máyköl válasza vnorbi (#10848) üzenetére


máyköl
veterán

Koszi, lehet transferwise lesz akkor, mert eleg joban vagyok a hazai kepviseletukkel amugy is. :)

(#10850) polonic válasza spe88 (#10845) üzenetére


polonic
félisten

Ha meghívással regisztrálsz, akkor a kártyát ingyen küldik.
Most van ideiglenes akció, 3 ezer Ft jár az első vásárlás után.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.