Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32051) petike2014 válasza RR-13 (#32048) üzenetére


petike2014
aktív tag

Köszönöm.
Esetleg a BM Erste Privilégium 2.0 Partner-nél is lehet, hogy így van? Erről tud valaki írni nekem? Megnyitnám akkor ott is a számlát és loopolnék... 40e-t megér...
Ráadásul erste future bef. csomagban gondolkozom úgy egyszerűbben menne az is.

[ Szerkesztve ]

(#32052) ledgeri válasza RR-13 (#29909) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Régi üzi, csak érdekelne, hogy ez még ma is működik-e neked?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#32053) RR-13 válasza petike2014 (#32051) üzenetére


RR-13
őstag

Éppen ma írtam fentebb, hogy a BM Erste Privi 2.0 partnernél jövedelem kell, hogy érkezzen, ezért a "loopolás" nem megoldás ebben az esetben. :N

[ Szerkesztve ]

(#32054) RR-13 válasza ledgeri (#32052) üzenetére


RR-13
őstag

Igen most is betudtam lépni.

Miért érdekes ez neked?

(#32055) petike2014 válasza RR-13 (#32053) üzenetére


petike2014
aktív tag

Köszi, még olvastam is pedig...
*Dehogynem.., erstere megy a bér, onnan rafi :K , megfordítóm és már jó is.

[ Szerkesztve ]

(#32056) RR-13 válasza petike2014 (#32055) üzenetére


RR-13
őstag

Ja úgy igen, megfordítva Erstéről-Raiffra, csak ezt nem írtad fentebb az opcióknál, mert azt vettem alapul, hogy Raiffra megy már a jövedelem.

[ Szerkesztve ]

(#32057) Gallmix válasza RR-13 (#32056) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Oda megy, de alkalmazkodik :D
Barba trükk :)

(#32058) ledgeri válasza RR-13 (#32054) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Csak minimális info-secu szempontból furi. Én is MKBs voltam, de már elfelejtettem az én belépésim, de ezt megjegyeztem olvasván a fórumot.
Van bármi személyesinfó-maradék elérhető számodra? Vagy csak a belépésiek, és üres a fiók? (Mondjuk a telekom fiókom is megmaradt számhordozás után, de az más kategória, viszont infó szerint üres....) Meg azért van pl a skrill (online elérhető pénzmozgatós cucc), és az is, szépen azt küldte, hogy töröltek, de fél évre rá jelszóhelyreállítással simán újra tudtam éleszteni... Jó az ilyeneket, külön ösen beragadt adatosokat, még különösebben pénzügyieket, nem elfelejteni. :R

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#32059) Gallmix válasza ledgeri (#32058) üzenetére


Gallmix
aktív tag

Egyszer kérdeztem egy honlapot, tök átlag, nem pénzügyes... hogy ugyan már miért létezik a fiókom, még ha offline módon is, ha töröltem. Miért nem töröltek végleg. Azt írták, hogy "törvényi kötelezettség" 5 évig nem törlik véglegesen. Azt nem tudom igaz-e vagy sem.

(#32060) ledgeri válasza Gallmix (#32059) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Van aminél igen, van aminél nem. Pl egy E2EE tárhely szolgáltató nem tud mit kezdeni azzal az egyedüli infóval, hogy X IP-ről, Y időkor, Z emaillel regelt valaki, mert onnantól minden titkosított... még a jelszó is hash-elt... De pl egy bank, aki pénzügyi tranzakciókat végez, és nemzetközileg szabályozott, ilyen-olyan egyéb szervezetek által ellenőrzött, annak kötelező a pénzmosás meg hasonlókra hivatkozva begyűjteni amit alapból kérnek, és azt megtartani adott évig.
Én is mostmár a jelszókezelőmből nem törlök adatot törölt accountról, mert az a lábnyom már az interneten fent lehet... szóval legalább fogalmam legyen róla mekkorára is nőtt!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#32061) cocka válasza Gallmix (#32059) üzenetére


cocka
veterán

Paypal ugyanezt a játékot játssza, cserébe meg se írja, hogy hány évig is tárolja az adatot.

Bezzeg ezt óriási betűkkel képesek voltak a levél címébe írni:

Your account isn't eligible for data deletion

(#32062) RR-13 válasza ledgeri (#32058) üzenetére


RR-13
őstag

Nem tudom megnézni, hogy van-e személyes adatom a nevemen kívül, mert ahogy az OK-ra kattintok elmegy egy másik főoldalra, és ott nincs a nevem, amire rámehetnék, és ha megint a Netbankra kattintok a listában bal oldalon, akkor megint a hibaüzenet jön.

Viszont a Mobilappba is betudok lépni még a régi Samsung telefonon nem lett törölve az MBH (régi BB App.), és ott a profilom részben a telefonszámom, az e-mail címem és a nevem van.

És ezzel a Mobilappal a QR kód olvasással be tudok még lépni a Netbankba is.

[ Szerkesztve ]

(#32063) confuser válasza petike2014 (#32051) üzenetére


confuser
senior tag

Szerintem ennél most sokkal jobb nyitási akciók vannak. A hirdetmény szerint az ajánlós 10e forintnál nem játszik a BM Erste Privilégium 2.0 Partner (III. pont), a nyitási 30e jóváírásnak meg 24 hónapos hűség az ára (V./3. pont). Még ha ingyenes is a csomag, ez nagyon hosszú idő 30e forintért, főleg hogy jövedelmet kell hozzá ide érkeztetni.

Helyette van 3 (szerintem) jobb ajánlat most, sorrendben:
1) K&H minimum plusz számlacsomag (életbiztosítás nélkül) 40e nyitási, 10e ajánlási és 40e befektetési jóváírással, 6+1 hónap után megszüntethető
Itt két út van, rámegy az ember a 40e befektetési jóváírásra vagy nem.
Ha igen, akkor 500k-t kell fél évig náluk befektetni (akár állampapírba), úgy néztem 500 Ft/hó az értékpapírszámla vezetése, a normál számlavezetés pedig minimálbér átutalással ingyenes. Innen utalni nem ingyenes, szóval marad a levásárlás vagy MÁK DKJ és kiutalás (vagy benyelni az utalás díját, ami minimálbérrel számolva megintcsak kb. 500 Ft/hó).
Ha nem szeretnél 500k-t fél évre rájuk bízni, de a minimálbér átutalás megvan, akkor 518 Ft/hó számlavezetés van, a többi ugyanaz (és így is 40+10k-s jóváírás), illetve az első 3 hónapot lehet nullázni ha a "K&H okos kényelmi plusz online" számlacsomaggal nyitsz, és 3 hónap múlva a fentire váltasz.
Kártyadíj 1. évben nincs (kibocsátás sem). 2. évtől lenne 8310 Ft, de addig nem kell megtartani a számlát.
2) Raiffeisen Gold 2.0 50e nyitási és 10e ajánlási jóváírás, 1 év után megszüntethető
Erről most volt bőven szó, viszonylag egyszerű, 400k jóváírás havonta egy részletben akár átutalással, és minden ingyenes. Egyedül kártyakibocsátás van 3597 Ft-ért, illetve 2. évtől 7796 Ft, de az 500k-s éves költéssel nullázható.
3) Unicredit Mobil Aktív plusz 35e nyitási és 15e ajánlási jóváírással, jelenlegi infók szerint áprilistól (1,5 hónap után) megszüntethető
350e jövedelem, 6 hónapig ingyenes számlavezetés (utána 308 Ft/hó, de nem kell megvárni), ingyenes utalás, kártyadíj 1. évben és kibocsátás szintén ingyenes (2. évtől 8608 Ft, de bőven nem kell megvárni).

(#32064) RR-13 válasza confuser (#32063) üzenetére


RR-13
őstag

Aki belevág a BM Erste Privi. 2.0 Partner csomagba az ezeket a 2 év hűség, jövedelem érkeztetést tudja szvsz. :K

Viszont jó, hogy felhívtad a figyelmet arra, hogy az ajánlási programban jelenleg (2024. január 31-ig) biztosan nem vesz részt egyáltalán az Erste Privilegium 2.0 díjcsomag, így a BM Partneres sem.

Viszont a Unicredit Mobil Aktív plusz esetén én 300 ezres jövedelmet látok feltételként nem 350 ezret, a hirdetményben is.

[ Szerkesztve ]

(#32065) confuser válasza RR-13 (#32064) üzenetére


confuser
senior tag

Akkor azt valószínű elírtam, köszi! Illetve ahhoz infó (mert én is belekavarodtam), hogy a hirdetmények szerint elég a jóváírás (átutalás) a kedvezményes számlavezetéshez, de a nyitási akcióhoz nem...

(#32066) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Korábban arról volt szó, hogy a George Online számla kedvezményhez nem kell jövedelmnek lenni a havi 100+k utalásnak. Most akartam nyitni, de ezt írja az infóban:

Ez most változott, vagy eddig is így írták, csak nem foglalkoznak vele?

(#32067) Peter.70


Peter.70
őstag

Sziasztok,
Tud valaki segíteni MBH bank classic hitelkártyával kapcsolatban?

(#32068) petike2014 válasza confuser (#32063) üzenetére


petike2014
aktív tag

Á, nagyon köszi a részletes ajánlást a válasz mellé. KH -t sikerült már korábban éppen midnen akció nélkül nyitni, az élő, így kiesik - ergo van is :).
Rafit megnyitottam ott maradok, ez biztos, a nyamvadt push hiányzik és minden jó lenne.
Az unicreditet kihagyom, nem az én bankom - pusztán szimpátia hiánya.
Meglátom merre fut ki a dolog...

(#32069) Boond válasza confuser (#32063) üzenetére


Boond
addikt

Elvileg elegendő 6 hónap +1 nap is.
Vagy ha van rendkívüli felmondási lehetőség, már akár a 4. hónapban is lehet felmondani KHnál. Ilyen felmondási lehetőséget a számlakivonatokon szokták jelezni.

(#32070) Angie™ válasza Peter.70 (#32067) üzenetére


Angie™
addikt

Mi lenne a kérdésed? Én használom és meg vagyok elégedve vele :K

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#32071) Peter.70 válasza Angie™ (#32070) üzenetére


Peter.70
őstag

A hirdetményben az van, hogy akkor ingyenes a kártya díj, ha a hitelkeret 70%os felhasználtságú. Ez pontosan mit jelent? Mert a hitelkeret ha pl 1MFt, az 1 hónapra értendő. Akkor havi 700 ezret kell költeni, vagy évi 700 ezret?

(#32072) vnorbi válasza Ereshkigal (#32066) üzenetére


vnorbi
aktív tag

A kapcsolódó hirdetményben (Lakossági bankszámla..., 2.1 sz. melléklet) még most is a "havi egyösszegű jóváírás minimum 100.000 Ft értékben" szerepel, amire hivatkozva decemberben nekem azt írták, hogy nem kell jövedelemnek lennie. Február elején meg tudom mondani majd, hogy tényleg így lett-e.

[ Szerkesztve ]

(#32073) JohnnyBoy


JohnnyBoy
tag

Sziasztok!
A CIB ECO számlánál ha az adott hónapban legalább a nettó minimálbérnek megfelelő összeg érkezik a számlára, akkor elengedik a havi számlavezetési díjat. Jól gondolom, hogy ebbe a fizetési kérelemre jóváírt összeg is beleszámít?

(#32074) Angie™ válasza Peter.70 (#32071) üzenetére


Angie™
addikt

Én kb 4-5 éve használom (előtte BP bank volt). Decemberben igényeltem és nekem a forduló hónap márciusban van. Ez azt jelenti hogy nincs kártyadíj, ha decemberben a hitelkeretem 70%-a ki van használva számlazáráskor, vagyis március utolsó napjáig kell ezt megtenni. Tehát ha 1.000.000 a hitelkereted akkor 700.000 Ft-ot kell róla elvásárolni miután megkötötted a 3. hónapban.
Ami szerethető benne, hogy a számlazárás mindig a hónap utolsó napján van, nem mint az OTP-nél, teljesen mindegy hogy az hétvége vagy ünnepnap, azt akkor le fogják zárni és nem fogsz elkavarodni vele. Amit még nagyon szeretek benne, hogy bármikor előtörleszthetsz és az 15-30 percen belül jóvá van írva rajta és újra felhasználhatod. Ez OTP-nél 4-5 nap is lehet :P
Aztán másik kedvencem, hogy ha van vmi jóváírásod akkor az legkésőbb másnap megérkezik, de én hétvégén is kaptam már rajta vissza pénzt. Ez OTP-nek mindig 1-2 nappal több idő. És a legjobb, hogy havi 5000FT max visszatérítést kaphatsz vagyis évi 60.000Ft és ez igazi pénz nem játékpénz mint az erste :) viszont csak 1%-ot mindenre igaz mediamarktban kapsz +10% kedvezményt de ott nem szoktam használni :) Az app az egész jól használható, igaz push üzenet nincs, és ha vmi miatt beszélni kell ügyfélszolgálattal mindig el akarnak a végén adni vmi biztosítást vagy extra szolgáltatást vagy plüss patkányt ;]

[ Szerkesztve ]

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#32075) RR-13 válasza Ereshkigal (#32066) üzenetére


RR-13
őstag

Az Erste hirdetmény elsődlegesen nem írja elő a jövedelem jogcímet, csak mint jóváírást a George Online díjcsomagnál.
Az alábbi megjegyzési hivatkozások meg tévesen kerülhettek oda:
"A jelen Hirdetményben megjelölt kedvezményes havi csomagdíj feltétele (1/A, 1/B, 5)"

Pl. az 5-ös egyáltalán nem vonatkozhat erre a havi 100 ezres utalási jóváírásra, mégis ott van.
Ebből adódóan az 1/A is hibásan kerülhetett oda, illetve azért kerülhetett oda, mert a megjegyzés első fele érvényes rá a határidők miatt, de a második fele meg már nem, amiben a jövedelem elfogadás van írva.

Volt már itt a Topikban ez téma decemberben, és az egy megítélés alá eső Geroge díjcsomaggal kapcsolatban az megállapítás született az Erste ügyfélszolgálat bevonásával, hogy nem kell, hogy jövedelem legyen a havi 100 ezer Ft.

Persze azért érdemes tőlük rákérdezni, de szinte biztos, hogy itt a George Online díjcsomagnál (a hirdetményben egymás mellett vannak a George díjcsomaggal) sem kell, hogy jövedelem legyen a havi 100 ezer Ft. :N

Szerk.: Most láttam, hogy vnorbi is leírta, hogy mi történt decemberben.

[ Szerkesztve ]

(#32076) RR-13 válasza JohnnyBoy (#32073) üzenetére


RR-13
őstag

Szia.
Jól gondolod, mert az is utalás alapú jóváírás, de a CIB-nél nem próbáltam még (csak a Raiffeisennél, ahol már pl. biztos elfogadták), hogy valóban elfogadják-e, de miért ne fogadnák. :K

(#32077) Peter.70 válasza Angie™ (#32074) üzenetére


Peter.70
őstag

Köszönöm, bár még mindig nem értem egészen :D

(#32078) RR-13 válasza Peter.70 (#32077) üzenetére


RR-13
őstag

Igen majd a vizsgált hónapban kell, hogy a havi költésed legyen minimum 700 ezer, ha 1 millás kereted van. :K
Tehát nem éves szinten nézik, hanem majd az adott hónapban, havi szinten a 70%-os költési minimumot elérted-e.

Egyébként biztos, hogy vonatkozik a te Hk.-ra is ez a 70%-os költési szint :F
Melyik banknál kötötted a Hk. szerződést? Régi BB. vagy az új MBH vagy hol?

[ Szerkesztve ]

(#32079) Peter.70 válasza RR-13 (#32078) üzenetére


Peter.70
őstag

Még csak nézegetem a HK-kat. De itt ez a 70%-os teljesítés vissza tart. Ha megfeszülök sem tudok annyit költeni :D

[ Szerkesztve ]

(#32080) RR-13 válasza Peter.70 (#32079) üzenetére


RR-13
őstag

Kevesebb hitelkerettel is lehet igényelni. (pl. 400K?) ;)
Akkor Te az Euronics-ben igényelhető Standard Hk. nézegeted igaz?
Mert a hirdetmény szerint csak ezzel a típusú Standard Hk-val lehet nullázni az éves kártya díját, amúgy 5.100 Ft/év.

(#32081) Angie™ válasza Peter.70 (#32079) üzenetére


Angie™
addikt

Ha nem akarsz egyszerre nagy összegű termeket venni, akkor nem kell nagy hitelkeret. Ha az a cél, hogy az élelmiszer bevásárlás, drogéria, közért, egy-egy ebéd rendelés, számlák fizetése, ruhavásárlás stb. Hogy ezek után kapjál 1% visszatérítést akkor elég a minimum hitelkeret, ami talán 200e Ft. De ezt megkell nezni.

Bármikor újratöltheted. És akkor ennek a 70%-a csak 140.000Ft. De ha 2,5x újratöltöd a hónapban akkor megvan az 5000 jóváírás hónap végén, úgy hogy csak 200e a hitelkereted, érted?

[ Szerkesztve ]

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#32082) RR-13 válasza Angie™ (#32081) üzenetére


RR-13
őstag

"Bármikor újratöltheted. És akkor ennek a 70%-a csak 140.000Ft. De ha 2,5x újratöltöd a hónapban akkor megvan az 5000 jóváírás hónap végén, úgy hogy csak 200e a hitelkereted, érted?"
Hú ez nagyon rossz tipp volt. :(

Hiába tölti újra a hitelkeretet adott hónapban, és költi el ismét, mert azután már nem jár az 1% visszatérítés.
A hónap végi záráskor ugyan jóváírnák neki a többször elköltött hitelkeret utáni 1%-os visszatérítést (max. 5.000 Ft-ot), de hónap 10-e körül vissza terhelik a hitelkártya egyenlegére azt a jóváírási részt, amit az után kapott, amit a havi kereten felül ismét elköltött.

Nézd meg, hogy neked van-e ilyened, ha így használtad a Hk., mert lehet, hogy nem vetted észre a terhelést 10-e körül. :U

[ Szerkesztve ]

(#32083) Angie™ válasza RR-13 (#32082) üzenetére


Angie™
addikt

Most elbizonytalanítottál. Fillére pontosan nem követem, de érzésre meg szokott lenni. Igaz, most visszanéztem a számlatörténetemet, és volt novemberben és decemberben is ilyen korrekcióm, de volt vásárlási jóváírásom is és úgy gondolom, vagy úgy gondoltam, hogy ez miatt vonták le. Akkor ezt le fogom tesztelni pontosabban, csak kellene hozzá egy olyan hónapot csináljak mikor nincs visszatérítésem :)

Jó hogy minden felmerül, felmerülhet ebben a topicban :) Pont azt mosolygtam ma magamban, hogy szoktátok mondani, hogy az OTP-s témát ne itt, meg van topicja, meg azért van külön mert akkor elveszne a többi kissebb bank az OTP között. NA, nézzétek meg, hogy hány hozzászólás van az OTP és hány ebben a topicban :) A számok önmagukért beszélnek, hogy hol-mi-hol veszne el :DDD


:P

[ Szerkesztve ]

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#32084) RR-13 válasza Angie™ (#32083) üzenetére


RR-13
őstag

Érzésre? Az igen. ;]
De ha nem lesz visszatérítésed, akkor hogyan akarod letesztelni :F
Csak úgy lehet tesztelni szerintem, ha pl. 2x használod el a meglévő pl. 300 ezres kereted, és jóváírják a hónap végén a max. 5 ezret, majd 10-e körül terhelnek 2.000 Ft-ot, ami a kereten felüli költési visszatérítés (jogosan 3.000 Ft) feletti rész volt.
(nem tudom mekkora a kereted, ezért írtam 300 ezret példának)

Attól még OFF itt az OTP, hogy ezeket leírtad. :K
Meg amúgy nekem írod? Én tudom az arányokat....

[ Szerkesztve ]

(#32085) Ereshkigal válasza RR-13 (#32075) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Felhívtam egy ügyintézőt ma este, azt mondta, megnézi a hirdetményben, aztán arra jutott, hogy jövedelemnek kell lennie. :D Ezek szerint elírták, és ő is benézte. :R Továbbá az appban is rosszul szerepel akkor.

vnorbi: köszi. Addig nem várok. :DDD

(#32086) RR-13 válasza Ereshkigal (#32085) üzenetére


RR-13
őstag

Az "semmit nem" jelent amit az ügyintéző mond telefonban ezzel kapcsolatban, mert ő is azt olvassa, amit mi, és a lábjegyzetre ment, azért mondta, de nem értelmezte az egészet globálisan, így a hibát sem vette észre, amit én leírtam fentebb.
Nem írtam fentebb, de írásban "rákérdezést" javaslok csak, ha gondolod.

A vnorbi-nak adott válasz a hivatalos, mert azok az ügyintézők nem telefonosak, és jobban átlátják a belső folyamatokat is, és az alapján is adnak választ (nem csak a hirdetményt kinyitva). :K

A hirdetmény főszabálya, hogy az adott termék melletti információ az elsődleges, és nem a lábjegyzet. A lábjegyzet csak kiegészítés lehet, de nem főszabály.

[ Szerkesztve ]

(#32087) Angie™ válasza RR-13 (#32084) üzenetére


Angie™
addikt

Igazad van, kiszámoltam. Elnézést kérek, korábban butaságot írtam.
Csak a hitelkeret alapján térítenek vissza, vagyis utána is csak azt jóváírják. Viszont a jó hír akkor, hogy azokat a termékeket amiket a vásárlás helyén térítenek vissza, annak a jóváírását, azt nem kell visszafizetni a banknak :) Ma megint tanultam vmit, köszi, akkor én is máshogyan fogom használni :) Ha vki elakadt, szóljatok és megpróbálom összeszedetetteben leírni újra :)

[ Szerkesztve ]

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#32088) RR-13 válasza Angie™ (#32087) üzenetére


RR-13
őstag

Sokan nem nézik részletesen meg a kivonatokat, és ezért is érdemes, hogy tudjuk mit hogy adtak, vontak tőlünk. :K

Persze a bolti Hk. kedvezményekkel nem foglalkozik már a bank, az nem is jelenik meg a kivonaton.
Pl. MM-ban a 10% kedvezmény azonnali, a nem online rendelés esetén, és azt ott vonják le a termék árából, ha erre, vagy ilyenre gondoltál.
Még jó, hogy nem kell visszafizetni a banknak a bolti kedvezményt, vagy a boltban elköltött összeg utáni visszatérítést. :N

(#32089) RR-13 válasza Ereshkigal (#32085) üzenetére


RR-13
őstag

Még annyit leírok (már korábban is leírtam itt a Topikban), hogy nekem saját tapasztalatom volt ugyanilyen hirdetményi elírással kapcsolatban az Ersténél kb. 2016-2020-ig, amikor az Erste Privilegium "L" díjcsomagnál a hirdetményben a csomag mellett csak jóváírás szerepelt, mint feltétel, de a lábjegyzetben meg jövedelem.

A 4 év alatt soha nem jövedelmet utaltam rá a számlára (150 ezret), és a 4 év alatt talán csak 1x terhelték a havi díjat, de elismerték, hogy téves volt, és pár nap alatt automatikusan jóváírták.

[ Szerkesztve ]

(#32090) confuser válasza Boond (#32069) üzenetére


confuser
senior tag

A gyakorlatban viszont nem elég, legalábbis a második 40k jóváírásra hosszabb időt vállal a bank.

Januári számlanyitásnál legalább augusztus 31-ig kell az 500k-t ott tartani és szeptember 30-ig írják jóvá a 40k-t, februári számlanyitással legalább szeptember 30-ig kell az 500k-t ott tartani és október 31-ig írják jóvá a 40k-t.

Február 29-ei számlanyitással és október 1-jei jóváírással is 7 hónap 1 nap, február 1-jei számlanyitással és október 31-ei jóváírással viszont már 9 hónap!

@Peter.70
Veszel abban a hónapban 700k DKJ-t és meg is vagy 🙂 vagy azt nem fogadnák el? Utóbbit már a többiektől kérdezem.

[ Szerkesztve ]

(#32091) Angie™ válasza RR-13 (#32088) üzenetére


Angie™
addikt

Nem erre gondoltam. Veszek pl a H&M-ben 3 nadrágot és két felsőt. Kifizetem a hitelkártyával, majd 3 nap múlva rájövök, hogy elég lett volna 2 nadrágot vennem, mert a harmadik nadrág szűk, a két felső meg nem tetszik már. Akkor visszaviszem és a bolt visszatéríti ezeket a kárytára. Arra gondoltam, hogy ilyenkor a banknak nem kell visszaadni az eredeti vásárlás alapján számolt 1% -os értéket.

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#32092) RR-13 válasza Angie™ (#32091) üzenetére


RR-13
őstag

Ja az elállási, boltban történő visszatérítés eszembe sem jutott a visszatérítések kapcsán, annyira a banki vonalon voltam.
Igen, azzal nem foglalkozik a bank :N
Tehát az 1%-os visszatérítést nem vonja meg utólag sem a bank, ha egy vásárlás után visszatéríti a bolt az összeget a Hk-ra.

(a H&M, ha a visszatérítéshez az eredeti kártyát kéri, akkor nyugodtan odaadhatsz egy Debit kártyát is (nem Hk.), mert arra is visszatudják küldeni a visszatérítést, de nem kell az orrukra kötni, hogy nem azzal történt a fizetés, mert akkor nem csinálják meg.
Ez egy nagyon rossz gyakorlat náluk, hogy a fizetésnél használt kártyát "követelik" a pár napon túli visszatérítéshez is, mert a telefonnal fizetés esetén úgyse követhető, hogy amit odaadsz, az volt e-a telefonon is vagy nem.
Csak az azonnali sztornóhoz kell az eredeti, a fizetésnél használt kártya, ha sztornózni kell egy vásárlást a POS terminálon, de az nem visszatérítés, hanem vásárlás sztornó, és ezzel keverik össze a visszatérítést.)

(#32093) Boond válasza confuser (#32090) üzenetére


Boond
addikt

Igazad lehet, én a megtakarítást nem vettem figyelembe.

32091
:DDD Női szempontok... :DD Legalább színesebb a topik :)

[ Szerkesztve ]

(#32094) ledgeri válasza RR-13 (#32062) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#32095) SzGee válasza Angie™ (#32091) üzenetére


SzGee
aktív tag

Erste:

Amennyiben egy adott, Erste Max Hitelkártyával kiegyenlített áru vagy szolgáltatás
esetén a tranzakció könyvelését követően áruvisszavételre vagy duplikált
tranzakcióból fakadó korrekciós jóváírásra kerül sor, így a Vásárlási tranzakció
összege a Hitelszámlán jóváírásra kerül, az Erste Bank e tranzakció után nem ad
sem Általános Erste Forint visszatérítést, sem Erste Forint visszatérítési bónuszt.
Amennyiben a vásárlás után járó Erste Forintok jóváírására már sor került, a Bank
jogosult a jóváírt Erste Forintokat a Főkártyabirtokos Erste Forint egyenlegén
beterhelni. Áruvisszavétel vagy duplikált tranzakcióból fakadó korrekciós
jóváírás esetén a Kártyabirtokos felelőssége a tranzakció bejelentése a Bank
felé. Ha a Kártyabirtokos az előzőekben leírt tranzakció(k) Bank felé történő
bejelentését elmulasztja, az a Kártyabirtokos szándékos, szerződésszegő
magatartásának minősül, amely alapján a Bank jogosult a Hitelkártya szerződés
felmondására.

Mondjuk nekem már volt több visszatérítésem is, de még sosem jeleztem, és még nem mondták fel a számlát, de az elvi lehetőség megvan rá, szóval trükközni nem érdemes

[ Szerkesztve ]

If you leave me, can I come, too?

(#32096) Angie™ válasza RR-13 (#32092) üzenetére


Angie™
addikt

Tudom nem OTP topic, de ott is így működik szerinted?

Amúgy lenyűgöző, hogy mennyire széleskörűek az ismereteid.. hogy így ismered a H&M-et, de tényleg, és tényleg így működnek.. ott szokott pörögni a csaj, hogy nálam van az eredeti káryta amivel vásároltam? Én meg mindig mondom nekik, hogy ember, 8 bankkártyám van, szerinted tudom, hogy melyikkel vásároltam nálatok :DDD Örülök, hogy én itt vagyok, hogy tudtam melyik üzletben vettem :DDD :DDD

#32095

Nem hiszem hogy trükköznék azzal ha esetleg vmi mégsem tetszik és vissza viszem, ebből nem volt eddig gondom, remélem ezután sem lesz.

[ Szerkesztve ]

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#32097) TrollBalint válasza RR-13 (#32020) üzenetére


TrollBalint
addikt

Nekem anno, szerintem pont a privilégium 2.0-a nyításnál kb. 3-4 éve, mondta az ügyintéző, hogy jövedelem utalás kell. Mondtam neki, hogy az annyira nem jó, mert az máshova megy, sima utalás nem jó? Erre közölte, hogy az Erste-nek túl nagy kapacitás lenne ellenőrízni, hogy az adott utalás, az jövedelem alapú-e. És valóban, én azóta saját számláról utalok és semmi gond. (Legalábbis eddig, vagy csak én nem vettem észre, ettől függetlenül az utalás közleményébe azt írom, hogy munkabér, de gondolom ez elég átlátszó :D )

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#32098) RR-13 válasza Angie™ (#32096) üzenetére


RR-13
őstag

Nyilván nem trükközni akartál. :N

Egyébként meg a fentebbi Hsz-ben írtaknak (Erste szabályzat) nem sok köze van az MBH Hitelkártya Kedvezmény Szabályzatához.

Megjegyzem:
Az Erste fentebb idézett szabályait egyébként ismerjük, de sosem alkalmazták a 6 év alatt nálunk sem a családban, mert senkit nem kötelezhetnek arra, hogy ezzel foglalkozzon (plusz időt elvéve), és akár hetente bejelentgesse nekik. Ez főleg csak a notórius visszavivőknek szól.

Az MBH visszatérítéssel kapcsolatos lényegi része a következő:

"A hitelkártyát az Ügyfél csak valós vásárlási tranzakciók ellenértékének kiegyenlítésére használhatja.
Valós vásárlási tranzakciónak azon vásárlások minősülnek, amelyeket a Bank - a tranzakció gazdasági tartalma alapján - annak minősít.
Nem minősülnek valós vásárlási tranzakcióknak, különösen a jelen szabályzat egyes rendelkezései által a kedvezményre való jogosultságból kizárt vásárlási tranzakciók, továbbá a hitelkeret összegén felül végzett (a hitelkeret összegét meghaladó összegű) vásárlási tranzakciók, továbbá a ténylegesen fennálló hitel-/kölcsöntartozás hiányában kezdeményezett törlesztésre (visszafizetésre) irányuló tranzakciók"

Ez alapján a visszavitt áru után jóváírt összeg nem szabályellenes, mert attól, hogy visszavitted, eredetileg valós vásárlás történt.

[ Szerkesztve ]

(#32099) RR-13 válasza Angie™ (#32096) üzenetére


RR-13
őstag

:)) Köszi, de ez csak egyszerű tapasztalat.

És szerintem sem trükközés az, amit csináltál, de a fenti tipp is csak "segítség" akart lenni, igaz hibás volt. :B

OTP szabályait nem ismerem, és nem is nagyon szeretném. :N

(#32100) RR-13 válasza TrollBalint (#32097) üzenetére


RR-13
őstag

A Prvilegium 2.0 csomagnál valóban jövedelmet írnak elő, de ez a csomag nem az, amit én írtam Privilegium "L" díjcsomag, mert az már megszűnt.

Neked elfogadják évek óta a nem jövedelem jogcímen érkező utalást?
Természetesen a megjegyzésben elvileg "nem elég" a Munkabér feltüntetése, de ha hiányos a rendszerük, akkor lehet, hogy ennyi is elég. ;]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.