Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2651) pictigjis válasza Oliverda (#2650) üzenetére


pictigjis
senior tag

de vajon tényleg nem lehet használni? :) arra működött a kártya nemrég, amikor mastercardos árfolyamot teszteltem

(#2652) Oliverda válasza pictigjis (#2651) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem próbáltam, de majd később lecsekkolom. Úgyis van még rajta néhány eurócent. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2653) kapasz


kapasz
tag

Nekem csak 4 eurocentem maradt kriptóban, amúgy üres a számla. Remélem, meg tudják szüntetni így.

(#2654) simati


simati
csendes tag

Azért a 4% cashback nem teljesen igaz... Csak a Prime előfizetőknek. Az ingyenes csomagban csak 0,5% vagy 0,2%

(#2655) tomazin


tomazin
veterán

Jott megint level,h valtoztatnak a dijakon. En atneztem, de nem talaltam meg,h min. Valakinek sikerult?

(#2656) fant0mi válasza tomazin (#2655) üzenetére


fant0mi
addikt

Ha a linket megnyitod, ott vannak olyan doksik, amelyben pirossal van kiemelve a változások.

(#2657) UHHH válasza fant0mi (#2656) üzenetére


UHHH
senior tag

Valaki összefoglalhatná, hogy mi változik, aki átnyálazta a doksit. Köszi!

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#2658) pictigjis válasza Oliverda (#2650) üzenetére


pictigjis
senior tag

nekem már megjött a levél

We hereby inform you that our partner, Solarisbank AG, will terminate the entire business relationship with you pursuant to Section 19(1) of the Solarisbank AG General Terms and Conditions (GTCs) effective as of:
2023-05-04

(#2659) ACE- válasza pictigjis (#2658) üzenetére


ACE-
addikt

Nekem is most jött ugyanezzel a dátummal.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#2660) Oliverda válasza pictigjis (#2658) üzenetére


Oliverda
félisten

Akkor közeleg a könnyes búcsú…

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2661) kapasz


kapasz
tag

De vajon addig havi díj nélkül használhatjuk? Vagy csak alvó marad. Nekem nullás most.

(#2662) HoppMaster válasza kapasz (#2661) üzenetére


HoppMaster
aktív tag

Én már rég elengedtem ezt a történetet sajnos, pedig nem indult rosszúl.

(#2663) kircsi21


kircsi21
csendes tag

Ha valaki Curve előfizető, akkor a Fifi által odaát említett módszer működik, Curve-ben felvenni a Vivid-et, ráterhelni a havi előfizetési díjat és törölni a kártyát a Curve-ből, utána ugyanúgy a Vivid-ről vonogatja a Curve a havi díját. Így megtartható alvó számlának a Vivid. Persze figyelni kell, hogy nem trükköznek-e a jövőben az ÁSZF változásoknál, ez benne van a pakliban.

(#2664) Uyuarasy válasza kircsi21 (#2663) üzenetére

Ugyanez mukodik barmilyen elofizetessel, nem? En pl. a YouTube Premium-ot hoztam at a Vivid ala.

(#2665) kircsi21 válasza Uyuarasy (#2664) üzenetére


kircsi21
csendes tag

Persze, bármilyen előfizetéssel megy, csak azért írtam a Curve-ös előfizetéses "trükköt", mert tudom, hogy páran az előző hozzászólók közül ugyanúgy használják a Curve-öt és így megtartható a Vivid még úgy is, hogy az nem megy a Curve használhatóságának rovására (= nem foglalja az értékes(ebb) kártyahelyeket).

(#2666) Uyuarasy válasza kircsi21 (#2665) üzenetére

Ja, vilagos. Amugy megint valtoztak a felhasznalasi feltetelek, remelem innentol nem ez lesz havonta amig le nem lovik az egeszet… :)

(#2667) Oliverda válasza Uyuarasy (#2666) üzenetére


Oliverda
félisten

Mi változott?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2668) Uyuarasy válasza Oliverda (#2667) üzenetére

Nem olvastam vegig, a 4 euros havidij maradt ha nincs meg legalabb egy kartyahasznalat vagy 1000 euros “befektetes”.

(#2669) zerodot válasza Oliverda (#2667) üzenetére


zerodot
aktív tag

What’s changing with the new terms and conditions of March 2023? [link]

20230315_T&C Update [link]

(#2670) tomazin válasza Oliverda (#2667) üzenetére


tomazin
veterán

Ugye? Komolyan 20db pdfet kell odavagni,h nesze paraszt olvassal...

(#2671) kircsi21 válasza Oliverda (#2667) üzenetére


kircsi21
csendes tag

Az én értelmezésem szerint annyi lényegi változás lesz, hogy ha valakinek egynél több fizikai és virtuális kártyája van, akkor azokra 0.99 EUR karbantartási díjat kell fizetni (per kártya).

Én sem fogom ezt sokáig húzni, ha minden hónapban bedobnak valami változtatást, akkor megy a levesbe, a fene sem akar belefutni valami költségbe...

(#2672) nafikra


nafikra
tag

hogy lehet megszüntetni a vivid szamlat?
jo ideje nem hasznalom, mist beleptem es nincs rajta semmi, pedig ugy emlekszem par euro volt rajta. felesleges tovabb vinnem ezt

most látom hogy marc 2an levontak 1.52 euro account management fee neven...

[ Szerkesztve ]

(#2673) fant0mi válasza nafikra (#2672) üzenetére


fant0mi
addikt

Most jött egy új terms and conditions. Ne fogadd el. A maradék pénzt meg utald el róla.

(#2674) nafikra válasza fant0mi (#2673) üzenetére


nafikra
tag

nem fogadtam el. kiutalni meg mar nincs mit

(#2675) fant0mi válasza nafikra (#2674) üzenetére


fant0mi
addikt

Akkor a levélben leírt határidővel megszüntetik majd.

(#2676) z67 válasza fant0mi (#2675) üzenetére


z67
őstag

És ha crypto van rajta és nem tudok egyszerűen mit tenni vele, olyan kis összeg?

(#2677) Fifi válasza kircsi21 (#2671) üzenetére


Fifi
őstag

Egész pontosan egyetlen kártyád lehet díjmentesen.
A kondíciók 2023.05.22-én lépnek életbe.

Mivel a Curve-nél egy virtuális kártyám volt megadva, amiről a havi díjat vonják, a Vivid fizikai kártyát töröltem is már ma, nehogy elfelejtsem később.

[ Szerkesztve ]

(#2678) pictigjis


pictigjis
senior tag

egyébként aki ragaszkodik a vividhez, miért ragaszkodik hozzá? folyamatosan változó feltételek, a solaris miatt a háttér sem a világ legjobbja, a német ibant sem érzem olyan nagy számnak. euró parkoltatásra például a bunqot használtam az elmúlt időszakban, mi több, végül egy autó árát is kifizettük róla. az easy savings számla ingyenes, még kamatot is ad, havi két kiutalás pedig összeghatártól függetlenül teljesen ingyenes. a holland iban is van olyan jó, mint a német :)

(#2679) Fifi válasza pictigjis (#2678) üzenetére


Fifi
őstag

Őszintén: fogalmam sincs. :D
Talán reménykedünk, hogy visszajön valami nagy cashback lehetőség :U :F

Ha már megvan, miért ne maradjon, nem tudom, mit hoz a jövő és mikor jön jól a német számla. Persze, ha így haladunk előbb-utóbb én is beszántom.

Bunqom nincs, bár ismerősök, akiknek Hollandiában tanulnak gyerekeik, ha jól tudom ezt használják. Az általad említett csomag _számomra_ semmit nem nyújtott eddig. A havonta kifizetésre kerülő 1,56% éves kamat a P€MÁP kivéreztetésével még jól jöhet EUR-t parkoltatni. Lehet, hogy utánaolvasok a számlafenntartás és utalás pontos költségeinek.

(#2680) fant0mi válasza pictigjis (#2678) üzenetére


fant0mi
addikt

Olyan nagy lelki kötődés nincs hozzá. 2-3e EUR parkol rajta, ha külföldön járok, arról fizetek. Nincs más EUR számlám. Ezért van még meg.

(#2681) tomazin válasza pictigjis (#2678) üzenetére


tomazin
veterán

En a nemet iban es kartya miatt tartom meg (amig el nem juttatnak arra a szintre, h nem er ennyit az egesz)

(#2682) Oliverda válasza pictigjis (#2678) üzenetére


Oliverda
félisten

"még kamatot is ad"

És sápolják az adót rendesen? ;]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2683) pictigjis válasza Oliverda (#2682) üzenetére


pictigjis
senior tag

sajnos nem, kenytelen leszek kulon bevallani :)

(#2684) KMT válasza fant0mi (#2680) üzenetére


KMT
addikt

Erre mehetne revolut, vagy akár zen.

(#2685) Uyuarasy válasza pictigjis (#2678) üzenetére

Pedig a nemet IBAN hasznos dolog, en pl. az AppleCare-el igy latom el a csaladot… :)

(#2686) Oliverda válasza Uyuarasy (#2685) üzenetére


Oliverda
félisten

Ahhoz elég egy UK vagy épp belga BIN-es bankkártya is.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2687) PeterZZ


PeterZZ
lelkes újonc

Sziasztok,
Lenne valaki, akinek at tudnek utalni 73 forintot, Hogy nullazni tudjam a szamla egyenleget?
Szeretnem megszuntetni...
Koszonom elore is aki segit!

(#2688) tomazin válasza PeterZZ (#2687) üzenetére


tomazin
veterán

Kuldtem privatban vtaget.

(#2689) UHHH


UHHH
senior tag

A sepa utalás sem lesz díjmentes, úgy látom, rosszul látom? Most még ingyen van.

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#2690) Fifi válasza UHHH (#2689) üzenetére


Fifi
őstag

Csak akkor kell fizetni érte majd, ha nem az appból indítod, hanem a supportot kéred/utasítod az utalás végrehajtására.

(#2691) UHHH válasza Fifi (#2690) üzenetére


UHHH
senior tag

Köszönöm a választ, az még nem nagy szám, akkor ez jelzi azt, hogy "MANUAL SEPA".

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#2692) Uyuarasy válasza Oliverda (#2686) üzenetére

Regi es uj Curve es Wise kartyakkal probaltan, binlist szerint mennie kellett volna, megsem ment. :F

(#2693) Oliverda válasza Uyuarasy (#2692) üzenetére


Oliverda
félisten

Régi Curve-vel biztosan megy.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2694) tomazin


tomazin
veterán

Most jott level,h a mai naptol 1eur havonta,ha tobb mint 1kartyad van. De nem igazan talalom hol lehet megszuntetni a virtualisat...

(#2695) Oliverda válasza pictigjis (#2658) üzenetére


Oliverda
félisten

Nekem még mindig megvan az accountom, pedig 4-e már lassan három hete volt. Ugyanazt mutatja (fogadjam el a feltételeket), mint hónapokkal ezelőtt.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2696) fant0mi válasza tomazin (#2694) üzenetére


fant0mi
addikt

Én sem találom.
1 fizikai és 1 virtuális kártyám van.
A virtuálisnál a Prime plan írja hogy first is free, a standardnál ez a szöveg nincs.

(#2697) fant0mi válasza tomazin (#2694) üzenetére


fant0mi
addikt

Megvan!
Először nyomj a Freeze-re, aztán ott lesz a Delete gomb is.

(#2698) tomazin válasza fant0mi (#2697) üzenetére


tomazin
veterán

Koszi, meg is csinaltam
Ugy latom nagyon dolgoznak rajta,h akik ingyenesen akarjak hasznalni azoktol szabaduljanak.

(#2699) kapasz válasza tomazin (#2698) üzenetére


kapasz
tag

A kölcsönösség jegyében én is próbálok szabadulni tőlük, de nem tudok. A Terms and Conditions módosítását több hónapja nem fogadtam el, mégsem rúgtak ki.

A kártyákat sikeresen töröltem, de a nullás egyenlegű Money Pocketot nem tudom törölni, mert reklamál, hogy van még lezáratlan Pocketom.

Valóban, maradt még 0,04 BUSD-om a Crypto Pocketban így azt nem tudom lezárni.

Az ügyfélszolgálat csak bullshitel, a helpben is elérhető lépéseket copy-pasteli, ezzel nem vagyok előrébb.

(#2700) tomazin válasza kapasz (#2699) üzenetére


tomazin
veterán

Kuldd el valakinek. En a multkor kaptam valami 30ftot igy,h le tudja zarni. (Nekem crypto nem kell, mert adoszamot nem adok nekik es az meg csak azzal megy)

(#2701) kapasz válasza tomazin (#2700) üzenetére


kapasz
tag

Nem tudom, hogy kriptót küldeni hogy kell. Csak swap és buy opció van benne.

(#2702) zsola400 válasza kapasz (#2701) üzenetére


zsola400
aktív tag

Vegyél még hozzá, hogy 1€ felett legyen az értéke és akkor el tudod adni majd kiutalni az €-ot.

(#2703) tomazin válasza kapasz (#2701) üzenetére


tomazin
veterán

Szerintem hagyd a francba, paromnal sem csinaltam semmit, csak nem fogadtam el, meg leuritettem a szamlat.

(#2704) KMT válasza kapasz (#2699) üzenetére


KMT
addikt

Engem kitettek. <3 Türelem.

(#2705) nafikra


nafikra
tag

engem sem akarnak kitenni pedig nem fogadtam el azóta sem az új terms-et....

(#2706) ACE- válasza nafikra (#2705) üzenetére


ACE-
addikt

Gondolom szépen sorba mennek és nem kerültél még sorra... már engem is kiraktak 1 hónapja.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#2707) PioDVD


PioDVD
senior tag

Működik ez még?
Belépek, ott van 33 €, elküldeném a fiamnak, de kiírja, hogy blokkolt vagyok. De semmit nem találok erről az app-ban, olyan, mintha élő acc lenne. Így van is acc-om (és pár sörre valóm), meg nincs is.

(#2708) tomazin válasza PioDVD (#2707) üzenetére


tomazin
veterán

Nem lehet,h nem fogadtad el az uj felhasznalasi felteteleket es ennyi a baja?

(#2709) kapasz válasza ACE- (#2706) üzenetére


kapasz
tag

Nem tudom, mi a sorrend, de engem még mindig nem raktak ki, pedig nem fogadtam el a feltételeket.

(#2710) PioDVD válasza tomazin (#2708) üzenetére


PioDVD
senior tag

Eredetileg nem, mert nem dobta fel, nem is tudtam, hogy új van. De később végigjártam mindent az app-ban, előkerült valahol, elfogadtam, de továbbra is ez az üzenet.
Ha más nincs, próbálok keresni valami chat-et, csak gondoltam, hátha más is belefutott ebbe.

(#2711) PioDVD


PioDVD
senior tag

Addig eljutottam, hogy elfogadtam a feltételeket, az account félig feléledt, vontak havidíjat, küldözgetnek üzenetet, csak éppen az account maradt blocked.

Chat (valószínűleg bot) semmire sem jó, értelmetlen válaszok. Még az volt a legrelevánsabb, hogy az egyik üzenetben volt egy link egy pénz kifizetést igénylő lapra, de azt az app-ban kellene beküldeni, amire azt írja, blocked. A kérdésre, hogy letöltöm, kitöltöm, hogyan küldhetem be, kb. visszaugrunk a beszélgetés elejére. Embert még nem sikerült elérni.

Ja, állandóan azzal jön, hogy megírták, hogy juthatok hozzá. Mondom nincs ilyen levél. De keressen a spam-ben. Mivel az 30 nap után törlődik, ott nem lehet, de egyetlen levelüket sem tette oda a gugli, valószínűleg ezt sem tette volna.

Tényleg semmi nem lehet velük menni?

Nem nagy összeg, de nem törölt, csak blokkolt az acc, és kimondottan demoralizáló, hogy abszolút élőként viselkedik, az egyetlen eltérés, hogy a pénzemhez nem jutok.

(#2712) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

Elvégeztétek a Vivid 2.0 transzfert?
Annyi a lényege, hogy a Vivid különválik a Solaris SE banktól.

(#2713) tomazin válasza batagy (#2712) üzenetére


tomazin
veterán

en igen, ha jol emlekszem annyi volt,h az uj appal egy acceptet kellett nyomni.

(#2714) kapasz válasza batagy (#2712) üzenetére


kapasz
tag

Nem végeztem el. Remélem, hogy ennek hiányában megszüntetik a számlámat, ha már nekem nem sikerül sehogy sem az appban.

(#2715) tomazin válasza batagy (#2712) üzenetére


tomazin
veterán

megkovetem magam, tovabbra is jonnek a mailok,h csinaljam meg, de frissitettem az appot es semmit nem ir errol az appban.

(#2716) tomazin válasza batagy (#2712) üzenetére


tomazin
veterán

na most vegre feldobta.
nem lesz multicurrency, eddig vettem havi 1 vonatjegyet, de egyre kevesebb ertelmet latom fenntartani.

(#2717) UHHH


UHHH
senior tag

Még vannak élő vividesek?! S az új vivides accountra is lesz valami "bankvédelem"?

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#2718) tomazin válasza UHHH (#2717) üzenetére


tomazin
veterán

nem.
3.9es pontban van leirva. ugyh ezzel el is veszitettek.

[ Szerkesztve ]

(#2719) Uyuarasy válasza UHHH (#2717) üzenetére

En megtartottam, olcso streaminget fizetek rola, igy koltsege nincs, viszont neha jol jon a nemet kartya.

(#2720) ACE- válasza Uyuarasy (#2719) üzenetére


ACE-
addikt

Mikor jön jól?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#2721) UberMutant válasza ACE- (#2720) üzenetére


UberMutant
őstag

német rtl előfizetés pl csak német kártyával megy.

(#2722) maate_toth


maate_toth
csendes tag

Nekem is ennyi lett a Vivid a változások miatt, indulhat a kiutalás.
Tökre szerettem, hogy adott pockethez lehetett kártyát rendelni, így utazásra (tavalyelőtt főleg, tavaly és idén már visszatértem Revoluthoz) főleg ezt használtam. Mindig mozgattam a pénzt a pocketek között, ha kellett még valami fizetésre.
Revolutnál is lehet mozgatni viszonylag gyorsan, de ott az összes currencyhez hozzáfér a kártya a "main" accounton, ami nem szimpi.

SOL-ban kértem ki a cashbacket egy időben, ami most ment 380%-ot felfelé, szóval azzal is jól jártam. :DD

Normális (külföldi) banki háttérrel van még hasonló?

(#2723) fant0mi válasza maate_toth (#2722) üzenetére


fant0mi
addikt

Eddig is úgy tűnt, hogy nyűg az ügyfél nekik. Az elmúlt 2-3 évben csak negatív változások voltak.
Eddig ezen is tartottam annyi EUR-t, ami két hónapig eléldegélni elég. Szerintem holnap beizzítom én is a SEPA utalást.

(#2724) Uyuarasy válasza ACE- (#2720) üzenetére

Pl. az AppleCare+ itthon nem kotheto, Nemetorszagban viszont igen :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.