Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Gyúrósok ide! Archívum XVIII. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#4251) Kassadin válasza Bubee82 (#4248) üzenetére


Kassadin
addikt

Nem akarok hülyeséget kérdezni(de lehet hogy az lesz :D), de ha tegyük fel én zabbal és fehérje turmix segítségével viszem be a "kívánt" mennyiség nagy részét, akkor sokkal kevésbé fogok fejlődni? Mindig is érdekelt, csak sehol se olvastam ilyesmiről. Mármint hogy mekkora a differencia a turmix fehérje és a húsban található fehérje között.

[ Szerkesztve ]

(#4252) BÁ Nutrition válasza tome.jr (#4235) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

ha az aljába rakod a fehérjeport és úgy öntesz rá vizet neked nem tapad oda egy csomó?

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#4253) Bubee82 válasza Kassadin (#4251) üzenetére


Bubee82
őstag

Nem hülyeség, csak nem igazán lehet pontos választ adni.

Nem lehet azonosan kezelni a tápanyagforrásokat, hiszen azok nem szimplán csak makrokomponensekből állnak, hanem egyéb, általában nem figyelembe vettekből is. Ez például sajtok esetében a peptidek, amelyek főleg az érett, idősebb sajtokra jellemzőek és a sajtttésztában lezajló proteolítikus folyamatok eredménye.

A peptideknek komoly hatásaik vannak, kis mennyiségben is. De ez csak egy példa.

Alapvetően mindig az emésztési sajátosságainkra kell gondolni, hiszen semmiképpen sem folyékony alapú táplálék emésztésére rendezkedett be az emésztőkészülékünk. És a fejlődésben kulcsfontosságú az emésztésünk, az emésztőrendszer állapota. Ez a kapu ahhoz h a bevitt tápanyagokból származó bomlástermékek fel is tudjanak szívódni.

A folyékony táplálékra alapozott táplálkozás rövid időn belül szétszedi az emésztést, a beleket, a bélflórát és minden mást. A rosthiányból származó gyomor- és bélperisztaltika akár meg is szűnhet, ami csúnya hatásokat idézhet elő. Ez is csak egy példa.

Tehát itt többről van szó, mint fehérje-zsír-ch-ról.

Én most pl. azt a gondolatomat próbálom ki a valóságban, h bár kevesebbszer és kevesebbet is eszem mint korábban, de azt amit megeszek gyakorlatilag legalább 2x olyan jól megemésztem. Ezáltal ugyanott vagyok, anélkül h pazarolnék és csak kiszarnám a nagy részét annak, amit megeszem. Ezen túlmenően már gyakorlatilag hobbi szinten maradva, megcáfoltam azúristennemettemfehérjétkétórájaésizmotveszítekazonnal tézist is. Ez egy orbitális hülyeség. Egy steaket nem fogsz 2 óra alatt megemészteni, pláne nem fog megtörténni a teljes megemésztése ÉÉÉÉS a belőle származó aminosavak teljes felszívása. Gondolkodjunk.

(#4254) Herczi


Herczi
senior tag

Na így nézek ki most, 77kg, 166cm, rögtön ébredés után.
[link]
[link]
[link]
[link]

Ebből szeretnék tavaszra egy malacos 90kg-t, meg jó lenne ha kimenne a 140 fekve, 83 kilosan 130 ment ki, hátha meg lesz, na meg jó lenne 150-be 6-ot gugolni, aztán valszeg nem lesz meg, de hát legyen már kihívás. :)

(#4255) Kassadin válasza Bubee82 (#4253) üzenetére


Kassadin
addikt

Köszi.

Akkor miért hirdetik mindenhol, hogy az edzés utáni teljes értékű kaját az edzést követő 1-1,5 órás intervallumban kell megenni?

(#4256) Yeffy válasza Bubee82 (#4253) üzenetére


Yeffy
veterán

Ismét okosodtam, köszi a részletes leírást! :K :R

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#4257) Eagle16 válasza Bubee82 (#4248) üzenetére


Eagle16
addikt

Köszi a tanácsokat! :R

Az a helyzet, hogy a 2g fehérje és 4g CH /kg-hoz próbáltam magam tartani tavaly is és eléggé küzdöttem a kajával, sokszor a rizs is jó fél liter vízzel együtt ment csak le :) Most megpróbálom nem ilyen drasztikus módon elkezdeni, pár edzés után amúgy is nagyobb lesz az étvágyam, meg a sok B vitamin is meg teszi majd a hatását.
A tápanyag bevitel szerintem rendben lesz, igaz hogy 1 éve nem voltam edzeni, de azóta is minden reggel zabpehellyel indítom a napot...ez megmaradt azért. (most a Lidl-s drágább lett, ezért a SPAR-osat veszem, 200Ft / 500g. Van még valami méregdrága fajta is amire rá van írva hogy teljes kiőrlésű, de egy 500g-os csomag 570 Ft körül van...) Tavaly esténként túrót és cottage cheese-t raktam a zabpehely mellé, nem is ébredtem éhesen :) Most is valami hasonló lesz, nem fogok tudni minden nap fél kiló csirkét megenni, de amennyire a lehetőségeim engedik, odafigyelek majd mindenre.

A 100% Whey Pro az gondolom jó lesz, az tejfehérje alapú. Sajnos csak annyi a pénzem havonta, hogy a vitamin + fehérje + terem bérlet ára kijön belőle...szóval egyéb extrákat nem tudok venni. A többi pénz kajára megy el. (még tanulok) Még tavaly ugyanígy te ajánlottad a szőlőcukor helyett ezt a másik kétfajta szénhidrátot, akkor is tudtam hogy jobb lenne nekem, de egyszerűen nem tudom megvenni, max. a kaja rovására, de úgy meg nincs értelme.

Kardió. Hát tavaly egyáltalán nem csináltam, guggolás után halálomon is voltam mindig :D
A futógép akkor nem működött, remélem azóta már jó...emellett gondolom jó a szobabicikli vagy a kocogás is a szabadban.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#4258) tome.jr válasza BÁ Nutrition (#4252) üzenetére


tome.jr
addikt

Ha ráöntötted a vizet, utána megfordítod a shakert és úgy rázod. Így az aljáról is minden feloldódik.

(#4259) nepszter1 válasza Eagle16 (#4257) üzenetére


nepszter1
addikt

A pennyben van hasonló zabpehely 200ft / fél kg szerintem szinte ugye az mint a Lidlös

(#4260) laci06 válasza nepszter1 (#4259) üzenetére


laci06
senior tag

Az aldiban is van, ott kétféle. Az egyik kék csomagolásban olyan mintha kicsit már aprított lenne, vagyis sokkal kisebb szemű, mint a Lidl-ös, és van a sárga, amiben pedig jóval nagyobb szemek vannak, nagyobbak, mint a Lidl félében. Az is 200 körül van/500gr.

(#4261) szki válasza Bubee82 (#4253) üzenetére


szki
őstag

:R
Azon gondolkodtam korábban én is, ha ennyi táplálékot betolnak egyesek, akkor könnyen lehet, hogy nem is tudja feldolgozni a szervezet. Azaz veszendőbe megy egy része. Az emésztőrendszert is karban kell tartani.
A kardió tényleg nagyon fontos, mert hiába van fejlett izomzat, ha a keringés (szív, tüdő) nincs hozzá alakítva. Az edzetlen szívnek elég megterhelő, ha csak súlyzós edzést végez valaki. Tizenéve én is elkövettem ezt hibát. Ma már nincs ilyen problémám (45-ös a nyugalmi pulzusom).
Persze a kardiót a legkönnyebb elhagyni az edzéstervből, mert nem annyira látványos az eredménye, és elég sok időt is igényel a súlyzós edzésekhez képest.

[ Szerkesztve ]

(#4262) Manitou válasza szki (#4261) üzenetére


Manitou
addikt

45-ös a nyugalmi pulzusom
Az elég jó :) Én néha mérek mostanában 50-et, de az már nálam nagyon alacsonynak számít, régebben inkább 57-58 volt.

(#4263) Tomics válasza Manitou (#4262) üzenetére


Tomics
addikt

Nekem is 57-8. Hála a sok bringázásnak :K

PH! addikt since 2004

(#4264) szőröscica


szőröscica
addikt

Úgy döntöttem, hogy vége a diétának.
Nagyon nehezen menne le most ez a maradék 5 kiló, amit szerettem volna, szerintem már túlságosan lelassult az anyagcserém így -25kg után.

Van még egy kis pocak, meg csöcs is, de most elkezdek normálisan kajálni, szeretnék felszedni izmot, aztán úgy könnyebb lesz leadni szerintem jövő nyárra a maradékot. Április táján elkezdem majd megint a diétát, és akkor remélhetőleg júniusra egész emberi alakom lesz.

Mindjárt csinálok pár elrettentő fotót magamról, aztán felteszem ide. :DDD

(#4265) Woodslave válasza Bubee82 (#4248) üzenetére


Woodslave
nagyúr

odatetted magad mint állat, ezek után ha valaki nem lesz izmos az már magára vessen :R

;]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#4266) Bubee82 válasza Eagle16 (#4257) üzenetére


Bubee82
őstag

Nem kell grammozni se.

Tavaly esténként túrót és cottage cheese-t raktam a zabpehely mellé, nem is ébredtem éhesen

Az a cél h ne ébredj éhesen? Szerintem az nem biztos h jó. Lefekvés előtt 1,5, de legalább 1 órával egyél utoljára egy tartalmasat. Lefekvés előtt tedd meg azt a szívességet a szervezetednek h az alapjáratra nem dobsz rá egy raklap emésztenivalót :) Ha mégis be akarsz vinni valamit, akkor az aminosav legyen.

Írd meg h mennyiből gazdálkodhatsz tápkieg téren és megmondom mivel hozhatod ki a maxot.

Kardiónak szobabringa vagy lépcsőzés. Minden más csak lócsöcs (a futás is gaborbol :P )

Suttyóknak kuss van :((( ;] ( :R )

[ Szerkesztve ]

(#4267) Manitou válasza Bubee82 (#4253) üzenetére


Manitou
addikt

A tejológiai tanszék vezetőjét hallottuk. :D :R

;]

Én most egy teljesen más felfogásban próbálok előrelépni fejlődésügyileg, eddig működik a dolog, meglátjuk 2 hónap múlva mi lesz a végeredmény.

(#4268) Kassadin válasza Manitou (#4267) üzenetére


Kassadin
addikt

Tarthatna nekünk konzultációkat. :K :D

(#4269) ForexGuru válasza Bubee82 (#4248) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

buta gyúrós :(

(#4270) Woodslave válasza Herczi (#4254) üzenetére


Woodslave
nagyúr

jó izmos vagy :K :R

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#4271) Tamoo válasza Herczi (#4254) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Jó forma. Én sajnálnám "befedni". Hátas kép fotózást tanulhatnál Jojo-tól :DDD mert ez elég gerincferdüléses lett ;]

(#4272) Herczi válasza Tamoo (#4271) üzenetére


Herczi
senior tag

Már pont fordultam vissza, mert azt hittem nem lett benyomva az időzítő, szal ja :DDD

(#4273) Ijk válasza Herczi (#4254) üzenetére


Ijk
nagyúr

Remek forma, de tényleg be akarsz hízni 90-re?:F
Kár tönkrevágni ezt, de te tudod.

Kíváncsiságból én is lemértem a nyugalmi pulzust, 54, ill. 51 lett, nem rossz- nem rossz, sokkal magasabbra számítottam;]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#4274) Herczi válasza Ijk (#4273) üzenetére


Herczi
senior tag

1 hónap alatt most is ledobtam 6-7 kilot, ez a forma 83-84-ből lett kihozva. Demotivál, hogy gyenge vagyok, meg nem látok semmi változást, akkor inkább hízzak, de tudjam, hogy valami folyamatban van. A 90 kilo nem szentírás, már amikor úgy gondolom, hogy na ez már túlzás, akkor jöhet a diéta. De 85-re minimum fel kell majd mennem, sztem.

(#4275) BÁ Nutrition


BÁ Nutrition
addikt

odaégettem egy csomó a spenótot :W

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#4276) Boxer001 válasza BÁ Nutrition (#4275) üzenetére


Boxer001
veterán

A spenótért nem kár. ;]
Herczi
Jó forma. :R

(#4277) gaborbol válasza Bubee82 (#4266) üzenetére


gaborbol
őstag

Yeah, whatever! November elejen talakozunk, akkor majd kiderul mennyit er az sok suletleneseg :P

Addig dobd be a cheatkodokat, mert szukseged lesz ra !!!! :))

Herczi Jo forma szerintem !

[ Szerkesztve ]

(#4278) Zomb€€ válasza Bubee82 (#4253) üzenetére


Zomb€€
őstag

Makrókomponensek, peptidek, proteolítikus folyamatok...vegyél már vissza öreg :U

;]

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#4279) macikos válasza Kassadin (#4255) üzenetére


macikos
addikt

Azért hirdetik, hogy edzés után rögtön turmix, mert üzlet az egész! Ha nem edzés után az öltözőben innád a fehérjét, akkor melletted a 16 éves Kis Pista nem látná, hogy fehérjét kell inni edzés után. Szóval kvázi reklámot csinálsz azzal, hogy mindenki előtt szopogatod a fehérjédet.

Én még soha nem ittam közvetlenül edzés után turmixot. Mindig eltelt legalább 30-40 perc. Persze én paraszt vagyok, nem is lettem izmos.

(#4280) BÁ Nutrition válasza macikos (#4279) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

de legalább meglátszik rajtad hogy sokat eszel :)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#4281) God Vazzeg válasza BÁ Nutrition (#4280) üzenetére


God Vazzeg
veterán

:DDD :DDD :DDD

(#4282) soldierboy


soldierboy
tag

Szerintetek a Dr. Lenkei fehérje jó? Valaki használt már olyat?

(#4283) Manitou válasza macikos (#4279) üzenetére


Manitou
addikt

Én mindig edzés után iszom meg a turmxot, igaz fél óra alatt haza is érek. Elvileg nem is lenne fontos annyira a turmix, otthon szinte egyből kajálok.

Én még soha nem ittam közvetlenül edzés után turmixot. Mindig eltelt legalább 30-40 perc. Persze én paraszt vagyok, nem is lettem izmos.
Meg is látszik :( , még egy 32-es pizza is kifog rajtad :(

;]

(#4284) Ijk válasza soldierboy (#4282) üzenetére


Ijk
nagyúr

Kérdezd a feleségét.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#4285) macikos válasza Ijk (#4284) üzenetére


macikos
addikt

:D :DD :DDD

(#4286) Kassadin válasza macikos (#4279) üzenetére


Kassadin
addikt

Igen, de az edzés utáni kaja a legfontosabb vagy nem? :F

(#4287) soldierboy válasza Kassadin (#4286) üzenetére


soldierboy
tag

Az edzés az fontosabb, mint az utána lévő kaja! :D

(#4288) Ijk válasza soldierboy (#4287) üzenetére


Ijk
nagyúr

A disznóvágás utáni délutáni edzésen nyomtam tavaly a legjobbat fekve, miután jól betöltöttem hurkával.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#4289) Manitou válasza Ijk (#4288) üzenetére


Manitou
addikt

paraszterő ;]

(#4290) gaborbol válasza macikos (#4279) üzenetére


gaborbol
őstag

Szerintem nem ez a helyes valasz.

En nem nagyon konyitok a temahoz, de nem ugy van, hogy ezdzes kozben szetcsapod az izmokat a szervezet elkezdi lebontani azokat, hogy abbol nyerjen hirtelen energiat es ez edzes utan sem all meg.

Ha edzes utan rogton viszel be tapanyagot, akkor megall a leepitesi folyamat,de mivel nem szilrd kajat viszel be hanem folyekonyat az elobb tud felszivodni, ezert meg inkabb csokkent a lebontas ideje is, es a szervezet atvallt epitesre.

Valahol azt is olvastam, hogy elmeletileg letezik egy bizonyos idolimit, az okosok azt mondjak ezert kell edzes utan azonnal betolni, mert akkor van egy extra hatasa is akar egy 15 perces keseshez kepest is, de max 30 perced van....

[ Szerkesztve ]

(#4291) Kassadin válasza gaborbol (#4290) üzenetére


Kassadin
addikt

Nem lenne túl jó, ha az izmot kezdené el bontani.:D
A terhelés hatására kiürül a glikogén, meg a fehérje is, és elvileg ezért kell utána turmixot inni, hogy gyorsan visszatudd tölteni. Én úgy olvastam valamerre, hogy az edzést követő teljes értékű étek a legfontosabb a turmix mellett. Persze a többi is fontos. Mindegy, egyszerűen annyira ellentmondanak a cikkek egymásnak, az ember már nem tudja, mit higyjen.

(#4292) tome.jr válasza gaborbol (#4290) üzenetére


tome.jr
addikt

Azért is kell közvetlenül edzés után tápanyagot bevinni mert ilyenkor még pumpáltak az izmok, nagy a vérbőség, az érfalak is kitágultak és a gyors felszívódású (folyékony) cucc egyből bekerül a véráramba, ami az izmoksejtekhez szállítja azokat. Erre még rá lehet segíteni egyéb transzport rendszerrel (kreatin/waxy maize).

[ Szerkesztve ]

(#4293) Yeffy válasza Ijk (#4284) üzenetére


Yeffy
veterán

ppffffff... :DDD

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#4294) gaborbol válasza Kassadin (#4291) üzenetére


gaborbol
őstag

Pedig allitolag azt csinalja, es van is ertelme a magyarazatnak. Ugyanis, ha hirtelen kell az energia akkor nem a zsirt kezdi bontogatni a szervezet, hanem a sokkal ertekesebb izmot.

Szerintem jovo evben nekiallok itt egy szemelyi edzo kurzusnak. Erdekel is a tema, meg hobby szinten szerintem belevagok, hiszen mar vagy fel eve edzek miert nem menne. :) Meg 6 honap es siman leverek mindenkit a terembe :)

(Informatikuskent keresek 30 dollart kb orankent, baratom muterja 90 dollart fizet orankent az edzojenek es csak a tehetos kategoria, meg csak nem is gazdagok)

[ Szerkesztve ]

(#4295) Kassadin válasza gaborbol (#4294) üzenetére


Kassadin
addikt

"Meg 6 honap es siman leverek mindenkit a terembe." :D

(#4296) Woodslave válasza gaborbol (#4294) üzenetére


Woodslave
nagyúr

tehát fekvenyomsz, és hogy ehhez szükséges energia meglegyen, a tested lebontja a mellizmodat. :K Csoda hogy fennmaradtunk eddig. Képzeljük el az ősembert, aki miután elsprintelt egy ragadozó elöl, megpihent és a teste elkezdte felzabálni a combizmait, nehogy véletlenül ez még egyszer sikerüljön :D

qrva természet... :(

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#4297) Kassadin válasza Woodslave (#4296) üzenetére


Kassadin
addikt

"Képzeljük el az ősembert, aki miután elsprintelt egy ragadozó elöl, megpihent és a teste elkezdte felzabálni a combizmait, nehogy véletlenül ez még egyszer sikerüljön."

:DD

(#4298) Yeffy válasza Woodslave (#4296) üzenetére


Yeffy
veterán

:C :DDD

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#4299) szőröscica válasza Woodslave (#4296) üzenetére


szőröscica
addikt

Edzés után tényleg katabolikus állapotok uralkodnak az izomban, ezért fontos a gyors visszatöltés.

(#4300) Zomb€€ válasza Woodslave (#4296) üzenetére


Zomb€€
őstag

"Egyszer fent...egyszer fent!"

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Gyúrósok ide! Archívum XVIII. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.