Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Gyúrósok ide! Archívum XVIII. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#3151) szki válasza God Vazzeg (#3147) üzenetére


szki
őstag

Oké, vércukorra hülyeséget írtam, mert nem úgy van jelentősége. Edzés után fontos a vércukorszint visszaállítása, ha leesett.
De a videókat megnézheted Te is. Aztán utána eldöntöd, hogy hasznos volt-e...
Nyilván nem tömegeléshez ad segítséget, hanem a diéta megtámogatásakor az aerob edzésmunkához. Illetve a szervezetünkről sok érdekes info megtudható. Az se árt tudni, miért nem szívódik fel a szénhidrát, fehérje az emésztőrendszerből, pedig tömi magába az illető a cuccot. Vagy épp hányingere van, és hasmenéses az edzéstől.
Múltkori rögtönzött felmérés alapján nekem úgy tűnik, hogy az idejáró átlag gyúrósok kifejezetten soványak, és meglepő módon kb ironman alkatúak csak :U
Persze nem rád gondoltam :)

De ha más is úgy gondolja, hogy felesleges az aerob témát nyomatnom, akkor nyitok egy külön topicot csak aerob témának, és innen eltűnök, hadd növekedjen az izom!

[ Szerkesztve ]

(#3152) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Én valahol már azt is olvastam, hogy a "glikogén raktárak kiürítéséhez" igazodni is hülyeség, mert nem ürül ki az olyan könnyen, szóval túl nagy jelentősége nincs zsírégetés szempontjából...
Én összességében arra jutottam, hogy sok értelme nincs ennek, hogy most éhgyomorra nyomom vagy edzés után nyomom... csinálom amikor időm van aztán kész, ezen nem fog múlni semmi. A lényeg hogy csináljam.

Persze fordított esetben nagyobb/hosszabb terheléseknek óriási jelentősége van, hogy mennyire vannak feltöltve ezek a "raktárak".

(#3151) szki: Itt sokan csak strandfazonra vagy diszkóizomra gyúrunk :DDD Tisztelet a kivételnek.

[ Szerkesztve ]

(#3153) Bibby válasza szki (#3151) üzenetére


Bibby
addikt

Miért mit gondoltál, ide 100 kiló feletti testépítők írogatnak? :U Ez mégis csak a prohardver egy fóruma... ide írnak azok a fiatalok akik szeretnek edzeni és szeretnének izmosabbak, erősebbek, sportosabbak lenni. Hogy épp ki hol áll ebben az majdnem mindegy. Van aki tíz+ éve csinálja van aki meg fél éve.
Na meg van benne egy kialakult baráti/haveri társaság, van akivel virtuálisan, mással élőben is.

Ελευθερια η θανατος

(#3154) kovsol válasza szki (#3151) üzenetére


kovsol
titán

"Múltkori rögtönzött felmérés alapján"
erről én lemaradtam :D

(#3153) Bibby remekül összefoglaltad a topic mivoltát :R

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#3155) szőröscica válasza Bibby (#3153) üzenetére


szőröscica
addikt

Én azt hittem, hogy Jay Cutler fórumozik itt Kassadin álnév alatt. :F :U

(#3156) ForexGuru válasza szőröscica (#3148) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

mennyi idő alatt?

(#3157) God Vazzeg válasza szőröscica (#3155) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Én is :D Minden klappolt :K :D

(#3158) God Vazzeg válasza szki (#3151) üzenetére


God Vazzeg
veterán

No offense :R

A diéta egy nagyon érdekes dolog, jól csinálni sok ismeretlenes egyenlet, nem mindenki tudja megoldani. A vércukor szintet nem kell helyreállítani, a glikogén raktárakat kell, ehhez pedig ch vagy glutamin kell, a máj glikogén raktárainak visszatöltéséhez legjobb a fruktóz.

Nem problémázok, ha nem homlokegyenest mást írsz mint ami igaz, olvasgass még, valamit félreértettél a cikkekben :K

(#3159) szki válasza God Vazzeg (#3158) üzenetére


szki
őstag

Gyakran merítem le a glikogén raktáraimat, és töltöm fel. Tudom, hogy a kimerítés után egyből fontos a visszatöltés szénhidráttal, és fehérje keverékkel (és persze folyadék, ásványi sókra mindig ügyelni). Edzés után van egy 30-60 perces időszak, amikor különösen gyorsan építi magát újra a szervezet. De a glikogén raktárak még napokig töltődnek, és bizony ebben az időszakban nem csak a frissen bevitt szénhidrátból építi fel a glikogént, hanem a testzsírból is!
Ha az ironman oldal nem elég hiteles, akkor a sportika.eu-ról: [link]
Ezt adta a gugli 1. találatra "súlyzós edzés glikogén raktár" keresésre.

Alacsony vércukor szintnél, és kiürült glikogénraktárak esetében, ha nincs gyorsan visszapótlás, akkor a szervezet a fehérjéket fogja bontani, és hasznosítani energiának. Miért? Mert nem tud zsírt elégetni, hisz "a zsír a szénhidrátok tűzében ég el".

Céljaink mások a testedzéssel :D Ha jól gondolom, akkor nálad fontos a nagy izomzat, de még harmonikusan felépítve. Illetve a rövid idejű, nagy erőkifejtésben jeleskedsz (fekvenyomás :R ).
Nálam a cél az erőnlétem lassú növelése, de megtartva a hosszútávú állóképességemet, és a regenerációmat gyorsítgatom. És nem ártana megtartani azt a kis felsőtesti izomzatomat, tehát nem akarok maratoni futóalkat lenni :)

[ Szerkesztve ]

(#3160) God Vazzeg válasza szki (#3159) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Na, alakul ez :K

Mások a céljaink, és biztos mások az edzéseink is, de a biológiai rendszerünk valószínűleg hasonló lehet :D A sportika hiteles forrás, olvasgass ott sokat :K

(#3161) szőröscica válasza ForexGuru (#3156) üzenetére


szőröscica
addikt

Február közepe óta, de nyáron volt 3 hét nyaralás, amikor gyakorlatilag stagnált a súlyom.

(#3162) Jimy83 válasza szőröscica (#3161) üzenetére


Jimy83
aktív tag

Én hasonló alkattal rendelkeztem mikor elkezdtem , 190 körüli magassághoz 77 kiló zsírosan :DD az volt ám a forma .
Izmosabb nem lettem , viszont most legalább 87 kiló jóval kevesebb zsírszázalékkal .
Normális diétát meg majd a nyáron 95 kiló körül .. legalábbis annyi a cél addigra.

(#3163) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Sziasztok. A Biotech-es Brutal NOVA, scitec-es megfelelőjét keresem. Annyiról lenne szó, h szeretem a Brutal NOVA-t, csak drága, ezért megpróbálkoznék a Scitecnek hasonló célra szált termékével. Elsőre a Big Bang-et találtam a buildershopban. Az megfelelne szerintetek?

(#3164) SzlobiG válasza RockHaRD (#3163) üzenetére


SzlobiG
félisten

Hot blood is olyan, de a Big Bang erősebb bár én még azt nem próbáltam a hot blood viszont bejött. :K

(#3165) Kassadin válasza szőröscica (#3155) üzenetére


Kassadin
addikt

Bekaphatod.

(#3166) RockHaRD válasza SzlobiG (#3164) üzenetére


RockHaRD
addikt

Köszi a gyors választ. Csak azért néztem a Big Banget, mert az van a builder shopnál ugyanabban a kategóriában , mint a Brutal Nova, (Nitric Oxide - termékek), a Hot Blood pedig a kreatinoknál található.

Igazából testzsírt szeretnék csökkenteni (DE NAGYON :D), de régen haverral edzettem, most viszont egyedül, és dög unalom, fullra nincs kedvem, de azért csinálom. Régen a Brutal NOva nagyon faszán felpörgetett, most is ezt remélem :)

[ Szerkesztve ]

(#3167) tzahola


tzahola
csendes tag

Na, ma is gecijót edzettem egyetem helyett :DD :DD
A nap hátralévő részében asszem eszegetek :K

[ Szerkesztve ]

(#3168) Ijk válasza szki (#3151) üzenetére


Ijk
nagyúr

Az edzés alatti hányingernek aligha van köze a bevitt tápanyag ozmotikus egyensúlyához a bélrendszerben, azt egyszerűen a fizikai túlterhelés okozza.
Nagyon jók ezek a kutatások, csak az a probléma hogy kihoznak valami hatalmas felfedezést, pár év múlva meg jajj, mégse egészen úgy van az. Szóval teljesen felesleges itt mérni a hígítást, meg azon agyalni hogyan és milyen gyorsan, milyen anyaggal és milyen mennyiségben töltsd vissza a kimerült raktárakat. Edzeni kell és odafigyelni a kajára. Nem egyszer volt, hogy edzés után nem volt meg a bűvös 30-60 perc a visszatöltésre, de soha nem pánikoltam emiatt, mert tudod mi lesz ha véletlenül csak 2 órával később eszel? Semmi.

Aerob edzéssel kapcsolatban mondjuk 5%-ot számít mikor csinálod, és 95%-ot hogy megcsinálod. Tehát szvsz ezen is felesleges túl sokat filózni. Én edzés után csináltam hitből, meg akkor csak egy alkalommal vagyok beizzadva.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#3169) macikos


macikos
addikt

Ez a Marius Dohne elég korrektül néz ki: [link]

(#3170) Ijk válasza macikos (#3169) üzenetére


Ijk
nagyúr

Azt a hátat:Y

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#3171) macikos válasza Ijk (#3170) üzenetére


macikos
addikt

Nekem az tűnt fel benne, hogy nem az a szokásos "nagy belű" fehér európai, na meg az izomformái is jók, válla is jó kerek.

(#3172) szki válasza macikos (#3169) üzenetére


szki
őstag

Vajon neki mikor kell új vesét kapnia? Vagy esélyebb, hogy vízbefullad?
Téteket meg lehet tenni!

Sok Sikert neki! ...hogy élje meg a 40 éves kort :D

[ Szerkesztve ]

(#3173) kovsol válasza macikos (#3171) üzenetére


kovsol
titán

nekem a válla ami tetszik, igaz korábbi képeken amit láttam róla ott jobban dominált a válla szerintem

May the Force be with you!

(#3174) macikos


macikos
addikt

Most a valóvilág5-be fog bemenni a Laci a kísértésből vagy miből: [link] Tipikus csupakar gyerek. Már látom magam előtt, hogy a bekerülése után egyből megugrik majd a konditermet látogatók száma és persze mindenki csak karozni fog :D

(#3175) Jimy83 válasza macikos (#3174) üzenetére


Jimy83
aktív tag

Hát felénk már így is csak karoznak :DD

(#3176) Márk01 válasza szki (#3172) üzenetére


Márk01
tag

Felesleges "gúnyolódnod",a szteroid minden élsportban jelen van.Aluminiumman.

===============================================================

(#3177) God Vazzeg válasza macikos (#3169) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Nekem is nagyon esztétikus :K Sajnos oda "kevés" lesz, de drukkolok neki :U

(#3178) Zomb€€


Zomb€€
őstag

Srácok, tudnátok mondani javaslatokat hátedzésre?
Eddig ezt csináltam (csak már unom)
- Csigás lehúzás mellhez
- Döntött törzsű evezés
- Egykezes felhúzás
- Evezés ülve szűken
- Evezés ülve szélesen

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#3179) Manitou válasza Zomb€€ (#3178) üzenetére


Manitou
addikt

Én ezeket szoktam:
-mellhez húzás csigás gépen széles fogással
-kábeles evezés
-húzódzkodás szűk fogással (tenyer felém néz)
-egykezes fűrészelés

Néha széles húzódzkodást is szoktam, van amikor az egykezes fűrészelést hanyagolom egy időre és áttérek a felhúzásra.

[ Szerkesztve ]

(#3180) SzlobiG válasza macikos (#3174) üzenetére


SzlobiG
félisten

Meg majd leugrik a karja is pár centit oda bent...:D

(#3181) ForexGuru válasza SzlobiG (#3180) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

vagy viszi magával a koxot ;]

(#3182) macikos válasza ForexGuru (#3181) üzenetére


macikos
addikt

Nem akarom tudni hogyan fogja becsempészni ;]

(#3183) ForexGuru válasza macikos (#3182) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

beszavazós táskába gondolom :DDD

(#3184) SzlobiG válasza ForexGuru (#3183) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ja betárazva fél évre.:D

(#3185) Jimy83 válasza SzlobiG (#3180) üzenetére


Jimy83
aktív tag

Feláldozza a 45-ös pájszert a sztárság oltárán .Kíváncsi leszek hány újabb bohócnak csinálnak majd videoklipet :DD

(#3186) dnelb válasza Jimy83 (#3185) üzenetére


dnelb
veterán

De amúgy benn is lehet edzeniük nem? Gombi meg a Jerzy se szakadt össze egyáltalán :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3187) ForexGuru válasza dnelb (#3186) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

synthol ftw ;]

[link] ez komoly? kell nekem is :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3188) dnelb válasza ForexGuru (#3187) üzenetére


dnelb
veterán

:DDD Azon röhögtem még mikor gombi első nap bement és elkezdett karozni az 5 kilós macska alommal ;] ;]
Ne is zavarjon hogy nem ugyanaz a 2 pali :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3189) ForexGuru válasza dnelb (#3188) üzenetére


ForexGuru
aktív tag

azt se tudom ki az....van tv-m de csak porfógónak van :(

(#3190) BÁ Nutrition válasza dnelb (#3186) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

közülül melyik volt izmos? :F :U

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#3191) dnelb válasza BÁ Nutrition (#3190) üzenetére


dnelb
veterán

Átlagemberhez képest mind a kettő.

(#3192) BÁ Nutrition válasza macikos (#3174) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

ez a csávó ha jól tudom válogatott diszkoszvető vagy valami ilyesmi volt. és volt 50+os karja.

Krisztián: átlagember alatt a győzikét érted?

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#3193) dnelb válasza BÁ Nutrition (#3192) üzenetére


dnelb
veterán

[link] [link] Most nincs kedvem több képet keresni róla, de átlagember alatt az átlag 70 kilós férfiakat értem. Azoktól jóval izmosabb.

(#3194) BÁ Nutrition válasza dnelb (#3193) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

:W

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#3195) BÁ Nutrition válasza Jimy83 (#3185) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

1 évig nem tudtam sérülés miatt bicepszezni és 2 centit ment vissza a karom..
52ről

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#3196) Tipo16V válasza BÁ Nutrition (#3192) üzenetére


Tipo16V
aktív tag

gombi szvsz simán jól nézett ki, kb 5 emebren kívül nagyobb innen mindenkinél :U

"Mi az, hogy vége van egy gyorsaságinak?! Olyan nincsen"

(#3197) Zomb€€ válasza Tipo16V (#3196) üzenetére


Zomb€€
őstag

Volt egy időszak amikor minden nap találkoztam Gombival teljesen véletlenül, mikor kondiba mentem :DDD
Nem nagy... :U

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#3198) dnelb válasza BÁ Nutrition (#3194) üzenetére


dnelb
veterán

Értem, akkor nem nagyobb mint az átlag. Vannak itt gondok a fejekben :N

(#3199) Tipo16V válasza Zomb€€ (#3197) üzenetére


Tipo16V
aktív tag

akkor nem nagy, csak simán jó a forma.

"Mi az, hogy vége van egy gyorsaságinak?! Olyan nincsen"

(#3200) P00By válasza Zomb€€ (#3197) üzenetére


P00By
nagyúr

Én majdnem minden nap, egy helyre jártunk, amíg nem szűnt meg... :(((

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Gyúrósok ide! Archívum XVIII. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.