Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17151) Cheesy


Cheesy
őstag

Sajnos a "Milyen scannert vegyek?" topic eléggé elhalt, illetve ahogy visszaolvastam sem láttam, hogy túl sokan választ kaptak volna a kérdésükre, ezért utána feltettem a kérdésemet az "Azonnali fotós kérdések órája" topicban, ők meg hozzátok irányítottak :)
Gondolom használtok ilyen eszközöket is, illetve van dolgotok digitalizálással, papír alapú képekkel is.

A kérdésem az alábbi volna:

Jelenlegi: HP Scanjet 3400C (kb. 10 éves)
Kinézettek: Canon CanoScan LiDE 700F VS Epson Perfection V370 Photo

Ahogy olvastam a teszteket, az Epsonnal járnék jobban (meglepetésemre) nem pedig a Canonnal.
Nektek vannak tapasztalataitok ezekkel a típusokkal?

Van egy idősebb tintás printerünk, HP Deskjet 930c. Amennyit itthon nyomtatunk, ahhoz fenntartható. Gondolkoztam multifunkciósban, de amelyiknek jó a scan, print, copy tudása, az drága. Ami ebből meg lézeres és színes, az meg aztán... Be akarok szkennelni egy csomó (van több száz) régi családi fényképet és archiválni. A fotólaboros akit megkérdeztem, egy 10x15cm képért kért volna 400 HUF-t. Elmegy ám a ...
Mivel van egy valag diánk és negatív filmünk is, így olyan szkennert kerestem ami tud ilyeneket is beolvasni.
Nyomtatni meg itthon úgy sem éri meg, ha sokat kell, inkább vagy én vagy anyám beviszi az anyagok a céghez és ott kinyomtatjuk (ha pl. hugomnak kell jegyzetet nyomtatni), pár oldalra, akár színesre megmarad a régi HP printerünk.

Mi a véleményetek? :R

www.vakbelmutet.hu

(#17152) Dluinet válasza Agostino (#17150) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A rácsokat neked kell létrehoznod vagy a dokumentumba van belementve.
Létrehozás:
Vonalzóról húzol vonalat
vagy
Layout> create guides

Margók és hasábok létrehozása:
Layout> Margins and Columns

Ha csak szimplán nem látható:
Alt+Ctrl+Z és View>Grids & Guides > Show Guides

A kérdés az Indesign topicban is láttuk volna

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#17153) Dluinet válasza Cheesy (#17151) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Epson, de egy kicsit kevésnek érzem a 3,2 Dmax értéket, ennek minimum 3,4-3,6-nak kéne lennie, de gondolom az olyan szkennerek már 0,5 millió felett vannak.
Az Epsonhoz jár ABBYY FineReader, ami már önmagában megéri az árát.
Ja, és 48 Bite Színmélységen használnám Photoshop Lightroom-mal.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#17154) Agostino válasza Dluinet (#17152) üzenetére


Agostino
addikt

üdv

oké, de elég régi volt a legutóbbi hsz, nekem meg már rugdossák a seggem idebenn... amiket leírtál értem és alkalmazom, bár ctrl+alt+z kombó nekem semmit sem csinál. guideot tudok létrehozni, de nekem most nem az kell. nekem az ID automatikus igazítóvonalai kellenének, azok tűntek el. tehát ha fogom a beméretezett képeket és elkezdem vinni az oldal közepe felé, akkor jelenjen meg a rózsaszín függeleges vonalka és mutassa, hogy most vagy középen. ha elkezdem vinni a képemet egy másik felé, jöjjön elő a zöld, nyilakkal, hogy oké, egy szintben vagy vele. tehát nekem ezekre volna szükségem. nem tudom miért tűntek el és azt sem hogyan rakom vissza. normál nézetben vagyok.

[ Szerkesztve ]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#17155) Dluinet válasza Agostino (#17154) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Alt+Ctrl+Z menüből: View>Display Perormance > Typical Display

Automatikus segédvonalak (alapértelmezetten zöldek) Ctrl+U Menüből: View>Grids & Guides > Smart Guides

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#17156) Agostino válasza Dluinet (#17155) üzenetére


Agostino
addikt

üdv

mind a kettő ezen van és semmi, továbbra sem jelennek meg az igazítóvonalak. kapcsoltam ezeket eddig is ki-be de semmi eredményre nem vezetett.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#17157) Dluinet válasza Agostino (#17156) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Lock Guides kikapcsolva a Snap to Guides bekapcsolva?
Melyik Indesing-t használod,

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#17158) Agostino válasza Dluinet (#17157) üzenetére


Agostino
addikt

üdv

ki van kapcsolva, itt vannak a mostani beállítások is. indesign cs6 8.0.1

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#17159) Cheesy válasza Dluinet (#17153) üzenetére


Cheesy
őstag

Köszönöm a választ, megerősítettél az elképzelésemben! :R

www.vakbelmutet.hu

(#17160) Met válasza Agostino (#17158) üzenetére


Met
nagyúr

Smart Guides = Programozható segédvonalak.... :W
Ezek után mondja nekem azt valaki hogy azért tud használni valami grafikai programot mert magyar nyelvű

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#17161) Agostino válasza Met (#17160) üzenetére


Agostino
addikt

üdv

hát, ez van, nekem ilyen nyelven vették meg a programot. bár, nem mintha felmerült volna kérdés, hogy milyen nyelven legyen. : ) annyi baj legyen, majd kitalálom mi-micsoda. egyébként sajnos a szitum nem változott. : (

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#17162) Met válasza Agostino (#17161) üzenetére


Met
nagyúr

Esetleg egy beállítás reset segíthet.
Azt nem tudom hogy kell de biztos lehet:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#17163) Dluinet válasza Met (#17162) üzenetére


Dluinet
nagyúr

beállítás reset: Ctrl+alt+shfit billentyű lenyomása indítás alatt

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#17164) *Ropi* válasza Agostino (#17158) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha jól tévedek ez a funkció is (mint a képernyő elforgatás) csak akkor működik, ha a videokártya hardveresen támogatja (OpenGL). Be van kapcsolva?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#17165) Agostino válasza *Ropi* (#17164) üzenetére


Agostino
addikt

üdv

na ez egy jó kérdés. megmondom őszintén be merem tippelni, hogy nem. bent gyárilag összerakott fuji desktopom van, szerintem videókártyát messziről látott csak, vagy ha van is benne, nincsen finmohangolva. megnézem holnap mit tehetek, mindenesetre nagyon köszi a tippet!

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#17166) BonFire válasza Agostino (#17165) üzenetére


BonFire
veterán

Pedig ami neked kell, azok a Smart Guide-ok, vagyis az okos segédvonalak (ahogy Met megállapította: magyar nyelven a Programozható segédvonalak), Illustratorban is ezek segítenek, elvileg Photoshopban is vannak, csak nem olyan jók, mint Illustratorban. InDesignban is annak kell lennie, én még olyat nem hallottam, hogy spéci videókártya kellene hozzá. Nekem a „lábbal hajtós” Fu-Si laptopomon vannak smart guide-ok, így szvsz nem a videokártya gyorsító hiánya okozza a nemlétüket. (Fúúú, ez a mondat! :)) )

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#17167) Agostino válasza BonFire (#17166) üzenetére


Agostino
addikt

üdv

persze szerintem is kicsit furcsa a dolog de sosem lehet tudni : ) beviszem a notimat, majd dolgozom azon, ott minden oké az indesign-nal. az a baj, hogy a külföldi fórumok sem tudtak sokat hozzátenni a témához, mert általában mindenki ilyen jellegű baját megoldotta a segédvonalak bekapcsolása opció : \ sajnos a ctrl alt shitf nyomása / nyomogatása sem igazán hatotta meg az indesign-t, legalábbis nem láttam, hogy resetelődött volna : )

[ Szerkesztve ]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#17168) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Animgif-ek celebekről: előtte / utána. Az uccsó mindent visz. :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#17169) stranger28 válasza *Ropi* (#17168) üzenetére


stranger28
addikt

Madonnától kajak megijedtem nyersen. :DDD Az a vicc, hogy van, amelyikhez nem kellett volna nyúlni, de azért babásították... Szép új világ. :U

(#17170) ViZion válasza stranger28 (#17169) üzenetére


ViZion
félisten

Az meg már csak másodlagos, h nekem ezek a címlaplányok már nem úgy tűnnek fel, h hú de jó nő, én csak "doll"-okat, droidokat látok, nem nőket és anyukákat... Ezek a celebek max ilyen guminő-vázként működnének, úgy néznek ki. Kiretusálják az életet belőlük. Sajnos ez az elvárás, tökéleteset kell mutatni, az imádott celeben nem lehet szeplő, vagy ránc, és orgonaillatút pukizik, ez ma a normális. :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#17171) *Ropi* válasza ViZion (#17170) üzenetére


*Ropi*
félisten

"...orgonaillatút pukizik..."

Inkább orgona hangút pukizik. ;] :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#17172) stranger28 válasza ViZion (#17170) üzenetére


stranger28
addikt

De nem tudom miért gerjednek erre az emberek... csak magukat szívatják meg ezzel. :DDD

(#17173) *Ropi* válasza stranger28 (#17172) üzenetére


*Ropi*
félisten

Marketing: a szépséget és exkluzivitást lehet csak eladni, vagy amivel a megcélzott vevőkör azonosulni akar.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#17174) stranger28 válasza *Ropi* (#17173) üzenetére


stranger28
addikt

Én azt értem, az nem világos, hogy miért ezzel akarnak azonosulni. Teljesen élettelen és ellenes az egész. :U

(#17175) fartfun


fartfun
tag

Sziasztok,
Megfogadva a tanácsaitokat csinálgatom a designt, jelenleg itt tart. Légy szi irjatok még, mivel lehetne feldobni? És irjátok meg milyen most az összkép, nem nagyon béna amatőr?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#17176) stranger28 válasza fartfun (#17175) üzenetére


stranger28
addikt

Kicsit nagyobbak lettek a betűk, mint kéne. Nem szerencsés, hogy az Á majdnem éri a szélét, nem elég szellős. Nekem személy szerint a betűtípus sem tetszik ezzel a dizájnnal, de ez már egyéni dolog.

Viszont az a galagonya-fotozas.hu felirat nem stimmel valahogy. Kicsit vastag a kontúr, aminek a színe sem feltétlen jó, inkább a sötétebbet választanám ebből a palettából. Átmenet nagyon muszáj bele?

Ezt a kettőt, ha javítod, szerintem tetszetős lesz.

[ Szerkesztve ]

(#17177) stranger28 válasza stranger28 (#17176) üzenetére


stranger28
addikt

Erre gondolok:

Azok a foltok egyébként felette mik lennének?

[ Szerkesztve ]

(#17178) fartfun válasza stranger28 (#17177) üzenetére


fartfun
tag

Köszi, kijavítom majd. Milyen fonttal próbéáljam ki?Arial, TimesNew?Ott fölötte gondoltam, hogy ne legyen olyan egyszínű a fejléc egy brush-shal festegettem rá, de az eredetin lekerekítettebbek(paintban szerkekezgettem a munkahelyemen, azért ilyen.)

(#17179) stranger28 válasza fartfun (#17178) üzenetére


stranger28
addikt

Nem kell azért visszamenni a gyökerekhez. :DDD Plusz maradhat ez a font is, csak nekem nem adja annyira, de ettől még lehet jó.

Értelek. Valamit azzal majd kezdjél, mert érdekesen mutat. Ilyen erős minta se kell, csak éppen, hogy ne legyen azért egyszínű, unalmas.

[ Szerkesztve ]

(#17180) OhAi27 válasza fartfun (#17175) üzenetére


OhAi27
tag

szerintem nincs gond a font-al, a fejlec kicsit lehetne talan nagyobb es nekem fura, h a menusor jobb oldalon van, en megcserelnem az egeszet es attennem a bal oldalra, a belepes szekciot pedig atepitenem jobb oldalra de ez mar csak reszlet es megszokas kerdese szerintem,

(#17181) BonFire válasza fartfun (#17178) üzenetére


BonFire
veterán

A logotype menüszövegnek nem annyira jó. Főleg, hogy nincs margó. Vagy a sávot veszed magasabbra, vagy a betűt kisebbre. És a menüszöveg lehetne verzál.

Ezen kívül ha már a logotype-ot használod menüszövegnek, akkor miért nem egységesen mindenhol? Az üdvözöljük és a Legújabb galériák (első fele) miért van mással szedve? Ráadásul ez a groteszk nem illik a fenti reklámbetűhöz. Ha már kétféle betűtípust használsz egy kiadványon belül, akkor ügyelni kell rá, hogy a kettő közötti kontraszt (ebben az esetben eltérés) jelentős legyen. Az Arial+Tahoma párosítás nem jó. Az Arial+Times igen. Főleg, ha a Times még italic is.

A fejléc logójáról szedd le az összes koszolós gradientet (meg a glow-t), de legalábbis az alsó rétegről, ami balról jobbra fokozatosan sötétedik. Olyan, mint ha el lenne mázgálva az egész.

Kontraszt!
Kontraszt!
Kontraszt!
Margók!

Betűtípusok közötti eltérés – minél nagyobb, annál jobb. Kontraszt!
Színek közötti eltérés – minél nagyobb, annál áttekinthetőbb. Kontraszt!
Nyugodtan lehet a fő lap szélesebb, vagy a szöveg keskenyebb. Több margó jobban áttekinthető, nem kelti a zsúfoltság érzését.

Ne legyen háromszínű fejléc. 1 alapszín, 2 körvonalszín, 3 betűszín. Vagy ha igen, akkor gondosabban kell összeválogatni.

A háttérbe az a csiricsáré tetkóminta tök fölösleges. Látszik rajta, hogy ad-hoc készült, kifogytál az ötletből, és valamit odakoszoltál brush-okkal.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#17182) BonFire válasza BonFire (#17181) üzenetére


BonFire
veterán

Na, már szerkesztési időn túl, itt a példa a kontrasztos betűvariálásra:

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#17183) #40935168


#40935168
törölt tag

[link] De szeretnék én így PS-ezni..

(#17184) fartfun válasza BonFire (#17181) üzenetére


fartfun
tag

Köszönöm a tanácsokat, amit értettem azt megcsináltam :) Esetleg még javítanivalót láttok?
Jobb minőségben:[link]

[ Szerkesztve ]

(#17185) fartfun válasza fartfun (#17184) üzenetére


fartfun
tag

A piros helyett kerestem egy másik színt.Te milyen eszközt használtok paletta generáláshoz?http://colorschemedesigner.com/ most találtam, van ennél jobb?
[link]

(#17186) hertzeg válasza fartfun (#17185) üzenetére


hertzeg
csendes tag

Szerintem a Kulert: [link] tudjuk ajánlani.

BonFire kolléga még Útmutatót: [link] is csinált hozzá! :R

[ Szerkesztve ]

(#17187) stranger28 válasza #40935168 (#17183) üzenetére


stranger28
addikt

Csak idő kérdése, semmi több. :)

(#17184) fartfun: Nekem még mindig nagy egy kicsit a bemutatkozásos sor. De tényleg csak egy leheletnyit. :K

[ Szerkesztve ]

(#17188) BonFire válasza fartfun (#17184) üzenetére


BonFire
veterán

Szerintem kezd egészen pofás lenni. Ha valamit nem értesz, nyugodtan kérdezz vissza, megbeszéljük. Előfordul, hogy nem tudja magát jól kifejezni a fórumtárs.

Ezen a dizájnon már nem szabad sokat pöcsölni, mert már csak rontani lehet rajta. Persze bele lehet szólni, hogy én, vagy más hogy csinálná, de végső soron ez mégiscsak a te munkád, neked kell a végső formára áldásod adni.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#17189) Digital


Digital
addikt

Sziasztok!

Új vagyok a témában, most ismerkedem a PS-al.
Egy bizonyos hatást szeretnék elérni. Pl áll egy piros autó az úton. Az autó piros maradjon, de a háttér, és minden egyéb más fekete fehér!
Mi ennek a hatásnak a neve, és hogyan tudom megcsinálni?
Köszönöm! :R

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#17190) Dluinet válasza Digital (#17189) üzenetére


Dluinet
nagyúr

fekete-fehér

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#17191) Fandango válasza Digital (#17189) üzenetére


Fandango
veterán

Nem vagyok PS guru, de maszkolassal vagy 2 layerrel biztos meg lehet csinalni, illetve szelektiv szinezesnek szoktak nevezni.
LR-ben adjustment brush-al eleg egyszeru megcsinalni.
De vannak itt prok majd ok tobbet segitenek. :B

[ Szerkesztve ]

(#17192) Kloden válasza Digital (#17189) üzenetére


Kloden
senior tag

http://www.youtube.com/watch?v=VVAIxLK7bVk

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#17193) Digital válasza Kloden (#17192) üzenetére


Digital
addikt

Köszönöm!
:R

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#17194) ViZion válasza Digital (#17189) üzenetére


ViZion
félisten

sin city effekt a neve.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#17195) #40935168 válasza Digital (#17193) üzenetére


#40935168
törölt tag

Próbáld ki ezt is, vagy a fekete-fehér rétegen magnetic lasso tool-lal jelöld körbe a tárgyat, kijelölést finomítani ha szükséges és a kijelölt részt/részeket kivágni az ff rétegből. A madár módszer is jó, csak az amolyan quick & dirty sztem.

(#17196) Digital válasza #40935168 (#17195) üzenetére


Digital
addikt

A finom kijelölésekkel hadilábon állok! :B
Néztem már pár tutorial-t, de hajat még nem sikerült szépen körbevágnom! :(

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#17197) BonFire válasza Digital (#17196) üzenetére


BonFire
veterán

„Új vagyok a témában, most ismerkedem a PS-al.”
„A finom kijelölésekkel hadilábon állok! :B
Néztem már pár tutorial-t, de hajat még nem sikerült szépen körbevágnom! :(

Gondolom, autót vezetni is egyből 220-szal kezdtél! Még hogy hajat! :O :C

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#17198) #40935168 válasza Digital (#17196) üzenetére


#40935168
törölt tag

Hajat körbevágni ? Uhh, nem kis feladat .. :D A nagyját vághatod, míg egybefüggő.. a maradékot viszont (ha mondjuk ff képen akarsz szőkén hagyni egy csajt) én úgy szoktam, hogy 200% pixel szint és szálanként (mármint amit a gép még éppen felbontott) törlöm ultravékony ecsettel a ff rétegből a hajszálakat, tincseket.. vagy ugyanilyen vastagsággal maszkolom és a végén ebből lesz kijelölés..

Sztem nézz könnyebbet, a haj nagyon mélyvíz sztem. :D

(#17199) Digital válasza #40935168 (#17198) üzenetére


Digital
addikt

Rájöttem hogy nehéz feladat, csak egyik képem szerkesztésekor szerettem volna megcsinálni. :)
Hát nem sikerült :)

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#17200) stranger28 válasza Digital (#17199) üzenetére


stranger28
addikt

Ha már tényleg fejest akarsz ugrani:

Első verzió: Quick selection, nyomsz egy q betűt, aztán d-t és brush segítségével kijelölöd. Szépen látszik majd minden, de ez fordítva jelöl ki, szóval invertálj, ha megvagy. Ez mindig működik, sőt, ha ráérzel az x gombra és az egeredre, ez is lehet gyors. Csak nem mindig van már maradék látása hozzá az embernek.

Ehhez érdemes rátenni a magyar billentyűn valamelyik 4 gombra az ecsetméret növelését/csökkentését és a hardness növelését/csökkentését.

Második: Egyrészt az RGB csatornák közül kiválasztod, amelyiken legjobban elkülönül a háttértől. Ezt kimásolod layerként, aztán levels, valamelyik kijelölő eszköz és egy fekete-fehér brush segítségével szépen eléred, hogy megkapd a fekete-fehér maszkodat, amire Ctrl-lal kattintva kész is a kijelölés. Aztán az első módszerrel kijavítod azt a pár hibát, amit vét ez a metódus. Ez inkább akkor működik, ha valamilyen szinten leválik a háttérről a haj. Gyors, kényelmes.

Harmadik: Végig ugyanaz, mint a második, csak Lab colorba konvertálod és a v. b channelen játszadozol az előbb említett eszközökkel. Ez már akkor is megy, ha nem válik le a haj a háttérről, kevésbé gyors, de az elsőnél még mindig kényelmesebb.

Nekem ezek jöttek be legjobban.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.