Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17701) BonFire válasza ViZion (#17700) üzenetére


BonFire
veterán

Nyilván kizárólag képernyőre dolgozik, oda meg elég az 1920×1080 max, vagy kizárólag 9×13 cm-ben nyomtat fotókat, és arra is elég. Plakátot még nem szerkesztett. :)

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#17702) ViZion válasza BonFire (#17701) üzenetére


ViZion
félisten

Az OK, de ne akarja megmagyarázni, h a nagyobb pixelsűrűség felesleges hülyeség. Nekem sem kell 700 lóerős traktor, vagy 25 t kamion, de attól még nem feltétlenül hülyeség... :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#17703) BonFire válasza ViZion (#17702) üzenetére


BonFire
veterán

Tudod, hogy teli van megmondóemberekkel a web. Úgy hintik a megfellebbezhetetlen igét, mintha objektív axiómákat közölnének.

Ha kijavítod, még meg talál sértődni.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#17704) Met válasza ViZion (#17700) üzenetére


Met
nagyúr

És ezek után még szóba álltok vele? :U
Leírta hogy nem szakmabeli, még csak nem is hivatásos fotós.
Igaza van BonFire-nek, laikus, begyakorolt valamit amit (szerinte) nagyon profin csinál, szerinte ez az etalon és mindenki hülye aki másképp csinálja. Az meg hogy a PS azért szar mert drága....

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#17705) #74459392 válasza ViZion (#17700) üzenetére


#74459392
törölt tag

Magyarország 10 millió fotós hazája

(#17706) OhAi27 válasza ViZion (#17698) üzenetére


OhAi27
tag

pontosan. ez egy muveszeti iskola ami foglalkozik felnottkepzessel (27 vagyok) es igy is ingyen tanulok grafikusnak. Az, h ingyen tanulj ma mo-n eleg ritka dolog, igy kihasznalom en is a lehetoseget. :)

(#17707) OhAi27 válasza #16514048 (#17697) üzenetére


OhAi27
tag

szerintem eleg.

mome-t azert megprobalhatod ha kozepiskolas vagy sima allamilag finanszirozott kepzesre. Eleg nehez bejutni de egy probat meger ha tenyleg kompetens vagy.

VisArt egyebkent nagyon jo, Krea-rol hallottam sok jot es rosszat is egyarant. Ezek a sulik arra jok, h megalapozzak a szaktudasod es ismerettseget szerezz a szakmadban. Viszont ha van egy jo referencia anyagod akkor kapkodni fognak erted a fejvadaszok.

ha biztosnak erzed a ps tudasod akkor fekudj ra az altalad emlitett szoftverekre ebben az evben es aztan kezdj el vmi okj-s tanfolyamot ami ezzel foglalkozik. Lehetoleg estit vagy levelezot, h tudj dolgozni mellette. Elso korben nyomdaknal kissebb kreativ studioknal kopogtatnek.

(#17708) ViZion válasza OhAi27 (#17707) üzenetére


ViZion
félisten

Nyomdából megjöttem :)
Az a helyzet, h a munkahelyteremtő támogatás sokak életét -enyémet is- megnehezítette. Kirakták az öregeket (CTP-ről is, de gépmesterek is mentek/küldtek el...), majd támogatott fiatalokat (aki 0 tudással jön, ami nem baj, de nem is akarja csinálni) havi 80k nettóért felvesznek, kész. Mondjuk én találtam munkát, de sokaknak nem ennyire egyszerű. És más cégeknél is ez van (irodák, boltok folyamatos "forgásban" vannak az emberek), mert nem az számít, h milyen ügyes vagy, vagy mennyi ideje dolgozol, lecserélnek, mert kapnak rá pénzt, hiszen munkahelyet "teremtenek". A helyemre 2 ember ment, ami némi megnyugvással tölt el azért :DDD

Jinxb1rd: folytattam :) Hirdetőújságot csinálunk, de most elmegyek máshova melózni, ez meg megmarad másodállásnak. Mellette bedolgozok dekorosnak is, meg egy PC boltba :DDD

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#17709) Jinxb1rd válasza ViZion (#17700) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

epic :DDD

We are only Stardust...

(#17710) Jinxb1rd válasza ViZion (#17708) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Sztem aki kiöregszik a szakmából, az nyugodtan folytathatja otthonról. Ez olyan szakma, ahol ezt meg lehet tenni.

We are only Stardust...

(#17711) #16514048 válasza OhAi27 (#17707) üzenetére


#16514048
törölt tag

Köszönöm a tippeket, ez hasznos volt. :R

(#17712) OhAi27 válasza ViZion (#17708) üzenetére


OhAi27
tag

igen tapasztalom en is.

engem is kerestek nemreg operatornak egy nagyobb nyomdahoz (valakivel valtottam is par pm-et itt ezzel kapcsolatban).

3 muszakert 100k nettot akartak adni, el akartam vallalni de mire visszahivtam oket betelt az allas. En is palyakezdo vagyok, nem volt meg munkahelyem szal igy mar ertheto, h miert kerestek engem...

(#17713) fartfun


fartfun
tag

Sziasztok,
ismét véleményeznétek a design-emet? Nem tűnik túl amatőr munkának?

Köszönöm!

Upd: a lenti linken jobb minőségben látható [link]

[ Szerkesztve ]

(#17714) fartfun


fartfun
tag

És egy kérdésem is lenne, hogy tudok pontozott vonalat rajzolni?Mintha css ben ezt használnám : dotted 1px red

(#17715) BonFire válasza fartfun (#17713) üzenetére


BonFire
veterán

A logó az egy vicc. Az „oldal” betűválasztása pedig csapnivaló. Ha már ilyenbe vágod a fejszéd, legalább >>>TANULJ<<<! A logót terveztesd meg valakivel, aki ért is hozzá.

Az üres háttéren az üres négyzet meg nem dizájn!

A munkát ebben a fázisban még nem érdemes mutogatni, úgy látom, a vázlatokkal is hadilábon állsz. Egy weboldalt is fel kell skiccelni először papíron, Photoshopban boxokat rajzolunk vektoros formátumban, fejlécet, címsorokat hozunk létre vakszövegekkel, Lorem Ipsumokat pakolunk a dobozokba, aztán sakkozunk a képekkel és az elrendezéssel.

Ha megvan a vázlat, majd csak utána kell foglalkozni a részletekkel, mint a gradient, meg a színek. Első szempont az áttekinthetőség, az elrendezés.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#17716) Enzyte


Enzyte
csendes tag

Vagy, ha nem szeretnél papírra rajzolgatni, akkor itt egy jó alternatíva; https://gomockingbird.com/mockingbird/
Élesben még nem próbáltam, de elég jónak látszik.

(#17717) BonFire válasza Enzyte (#17716) üzenetére


BonFire
veterán

Úgy értettem én is, hogy Photoshopban is lehet „vázolni”, előre le kell gyártani a különböző elemeket (általában téglalap alakú dolgok mind), aztán pakolászni. Még papírt sem kell hozzá pocsékolni, de itt – úgy látom –, a legnagyobb kerékkötő az ötlet hiánya.

Nem bűn profi template-eket nézegetni és arról nyerni az ihletet. ;)

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#17718) fartfun válasza BonFire (#17717) üzenetére


fartfun
tag

Sziasztok,
köszönöm a kritikákat, szívesen olvasom őket, mert így tudok fejlődni... a linket el fogom olvasni, csak az angol szöveg értelmezése elég lassanfog menni, ha egyáltalán megbírkózom vele...

(#17719) Jinxb1rd válasza Enzyte (#17716) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Jó ötlet az oldal, hasznos lehet, ha majd az ügyfélnek kell átküldeni egy tervet. Mert egyébként meg én csak designolni szoktam és közbe gondolom ki, hogy mi hova. Általában a próbaszövegeket rakom ki elsőnek, utána mögé rakom a design-t. Ez kb felér egy tervezéssel.

We are only Stardust...

(#17720) Jinxb1rd válasza fartfun (#17713) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Az egyik legnagyobb baj mindig kezdőként, hogy túlbonyolítjátok a design-t. Giccses betű, átlátszó blokkok, jó sok erős árnyék. Azt is át kell gondolni, hogy leprogramozható legyen.
+
Már az elején el kell dönteni, hogy most rounded blokkok lesznek vagy szögletesek, a kettőt együtt nem igazán lehet használni vagy csak ritka esetbe.
+
Angol tudás nélkül munkahelyre ne nagyon számíts. Legalább olvasni nem árt tudni, másképp hogy fejlődsz? Magyar blogokból?

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#17721) *Ropi* válasza Jinxb1rd (#17720) üzenetére


*Ropi*
félisten

Sziasztok!

Pár hete linkelt valaki egy oldalt ingyenes, nagy méretű háttérképekkel, de nem találom a linket. Belinkelnétek újra? Vagy PÜ-ben is jöhet. Köszönöm!

*®*

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#17722) BonFire válasza *Ropi* (#17721) üzenetére


BonFire
veterán

Szerintem én voltam, ha erre gondolsz: RGBstock Tedd el a könyvjelzőkbe!

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#17723) *Ropi* válasza BonFire (#17722) üzenetére


*Ropi*
félisten

Igen, most megtaláltam a régebben mentett könyvjelzőjét is, ahogy el akartam menteni. :)) Ismétlés a tudás anyucikája, vagy mi a szösz...Köszönöm még egyszer! :K

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#17724) Frenky89


Frenky89
őstag

Sziasztok!

Hogyan lehet megvalósítani a fenti dolgot* nem baltás (rasterize + torzítás/liquify) módszerrel?

* Adott egy alakzat, jellemzően valamilyen torzított sáv és a szélességének megfelelően, arányosan kellene felosztani n színre, vagy átmenetet alkalmazni rá.

[ Szerkesztve ]

(#17725) jhos910 válasza Frenky89 (#17724) üzenetére


jhos910
aktív tag

Smart objectként megcsinálod az nem ok? Mit jelent h baltás módszer? Mire kell, hogy akarod később használni vagy valamit mondj.

(#17726) Frenky89 válasza jhos910 (#17725) üzenetére


Frenky89
őstag

SmartObject esetében nem tudtam megcsinálni, hogy az átmenet "ragaszkodjon" az alakzat formájához.

Baltás módszer: egyszer eltöltök fele x sok időt és se nem lesz szép, se nem lesz könnyen módosítható.

Skin-eket csinálok .dds-ekben és kellene egy sáv (esetleg több párhuzamos sáv), ami körbefut egy autón pl. mondjuk egy magyar zászló. Csak mivel a textúra nem egyenletesen van felhúzva a 3D modellre, ezért semmi sem egyenes, tehát játszani kell vele, hogy a modellen jól nézzen ki.

(#17727) BonFire válasza Frenky89 (#17726) üzenetére


BonFire
veterán

Neked Illustrator kell, nem Photoshop! Az ilyen jellegű munkát mindig vektorosan kell elvégezni. Mert mi van akkor, ha mégsem illeszkedik hajszálpontosan a textúra? Akkor bele lehet nyúlni az anchorokba, és tetszőlegesen módosítani minőségromlás nélkül. Pixeles állománnyal nem lehet, csak romboló módon, ahogy volt szerencséd megtapasztalni.

Illustrator megoldások:

(Igazából nem lesz ilyen ronda, ezt a képet az ITCafé motorja konvertálta át ilyen bután!)

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#17728) Frenky89 válasza BonFire (#17727) üzenetére


Frenky89
őstag

Ez az, ezt kerestem én. :R

Gyanítottam, hogy az Illustrator-ban csuklóból meg lehet csinálni a vektorosság miatt, de reméltem, hogy valami deriváltja talán bekerült a PS-be is.

(#17729) fartfun


fartfun
tag

Sziasztok,
hogy lehet ilyen árnyékokat csinálni a legegyszerűbben?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#17730) Kloden válasza fartfun (#17729) üzenetére


Kloden
senior tag

Duplikáld az árnyékot vető papírt.
Azt tedd árnyék színűvé és smart objectté.
Ezt hajítsd meg a számos lehetőség közül az egyikkel, pl Warp-pal.
Arra aztán erre egy smart filter, gaussian blur, a szélei felé - vagy ahol homályosabbnak kell lennie - ott erősebben.
Kb ennyi, ezt még lehet fokozni fénytöréssel, stb.

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#17731) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Bolthoz kell táblákat gyártanom. Valakinek van ötlete, hogy mit jelent a középen lévő szám?

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#17732) Dluinet válasza Jinxb1rd (#17731) üzenetére


Dluinet
nagyúr

a 7979-es számú fotót kéri rá vagy a fotó mérete 79 cm × 79 cm legyen a táblán

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#17733) Jinxb1rd válasza Dluinet (#17732) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

És tényleg mellékelt egy ilyen nevű fotót. :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Azt hiszem megnövesztem a hajam és befestem szőkére. :DDD

We are only Stardust...

(#17734) #81999360 válasza Jinxb1rd (#17733) üzenetére


#81999360
törölt tag

:U

(#17735) Met válasza Jinxb1rd (#17733) üzenetére


Met
nagyúr

:C

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#17736) pufancska válasza Jinxb1rd (#17733) üzenetére


pufancska
tag

De jót nevettem, köszi

(#17737) Agostino válasza Jinxb1rd (#17731) üzenetére


Agostino
addikt

pedig már betippeltem volna a #797900 színkódot. különben nem is rossz árnyalat, gazdabolthoz fasza

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#17738) ViZion válasza Jinxb1rd (#17733) üzenetére


ViZion
félisten

Biztos .doc -ban volt, azért nem találtad :)
Volt anno egy hirdető, mindent docban tolt. Mondom nem jó, csatolja a képet, ahogy mentették a fényképezőgépről. Nem lehet a képet csatolni a mailhez. Mon'dom: má' mivan? Nem lehet?
Nem, mert csak azt írja, h dokumentum csatolása... :W

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#17739) BonFire válasza ViZion (#17738) üzenetére


BonFire
veterán

;] ;] ;]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#17740) G.F. válasza BonFire (#17727) üzenetére


G.F.
aktív tag

Bonfire! Épp ilyesmit kéne csinálnom, de nem vagyok túl jó illustratorban. Túrtam a netet tutorialok után, de nem találtam tri-coloros jellegű, ilyen szalagcsavargatásosat, de lehet, hogy rosszul kerestem... Tudsz ilyen videót, esetleg szivesen látnék Bonfire csatornán, blogon ilyesmit... :))

-gf-

(#17741) BonFire válasza G.F. (#17740) üzenetére


BonFire
veterán

Kimondott trikolórt nem biztos, hogy találsz, de a technika mindig ugyanaz. Lehet, hogy csak nekem tűnik tökegyszerűnek, hogy eddig még nem csináltam videót róla, de sort keríthetünk rá a közeljövőben. A lényeg:

○ Rajzoltam egy téglalapot, amit lemásoltam két példányban, egymás alá illesztettem, majd tetszőleges színnel kitöltöttem.
○ A három sávot összecsoportosítottam.
○ Különféle eszközökkel torzítottam. Pl. Object -► Envelope Distort (make with Warp, make with Mesh) – ezekkel majdnem mindent el lehet intézni. De ott van még az Effects menü Distort and Transform menüpontjában az a néhány eszköz, amelyekkel szintén további érdekes torzításokat lehet eszközölni. Egyéni torzításhoz leginkább a hálóval történő kézi torzítás lehet a jó választás (Envelope Distort -► Make with Mesh). Be lehet álíltani, hogy a háló hányszor hányas felosztású legyen, aztán csavargatni.

Kábé ennyi.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#17742) fartfun válasza Kloden (#17730) üzenetére


fartfun
tag

Köszi szépen, sikerült! :R

(#17743) fartfun válasza BonFire (#17717) üzenetére


fartfun
tag

Sziasztok,
az elmúlt napokat arra szántam, hogy olvasgattam erről arról; tipográfia, whitespace, contrast, logo tervezés ahogy mondtátok. ez a terv jobb egy fokkal? Légy szíves írjátok le mit kellene még javítani? A figyelmet a felső menüre és a termékek dobozra akarom irányítani. ( Az árnyékok típusát még egyesíteni fogom, a logoban a betűtipus is necces)
Köszönöm!
Upd: a logoban a horgászbotos ötlet nagyon tré?Vagy csak a kivitelezés gyenge?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#17744) #81999360 válasza fartfun (#17743) üzenetére


#81999360
törölt tag

Mérföldekkel jobb, mint az előző. :)

Bár még így is van egy pár dolog ami nekem bántja a szemem;

- Az "ön kosara üres" mező textúrája és a szöveg elhelyezése. Szerintem középen jobban mutatna, vagy egy áthúzott kosarat a szöveg mellé biggyeszteni stb...

- A fejléc menünek túl sok az árnyék a két oldalán.

- Az alsó "Hónap ajánlata" box valamiért bántja a szemem :U Így reggel nemtudok rájönni hogy miért :)

- A logó szerintem nem olyan vészes, de másik betűtípussal megnézném

Ez csak az én véleményem, biztos van itt aki nálam jobban ért hozzá :)

(#17745) BonFire válasza fartfun (#17743) üzenetére


BonFire
veterán

• Az, amit te logónak nevezel, még mindig nem logó! A létező összes logótervezési hiba el van követve benne. Mondom: bízz meg vele valakit, aki ezzel foglalkozik, mert a logó nem önmagában él, hanem egy céget, egy terméket fejez ki. Jó esetben évtizedekig képvisel egy brandet, és ha jól van megtervezve, nagy az impaktja, akkor hasznot hajt, megtérül az ára bőven.

• Zavaró, hogy az oldalon nincs layout. A dobozok a levegőben lógnak. Persze lehet a nélkül is csinálni, de elsőre tanácsosabb inkább azzal indítani. A képen zölddel jelöltem azt a területet.

• Nincs fejléc! A „logó” :DDD és a gombok a semmiben úszkálnak! Nézd már meg mobilon, kicsiben, milyen idétlenül néz ki! Akkor majd rájössz arra is, miért nem jó a „logó” :DDD

• A hónap ajánlatának – mivel akció és reklám –, kiemelt helyen kell lenni, ahol meg is pillantja az olvasó. Mindenképpen felül, szem előtt. A képen pirossal bejelöltem a helyét.

Nem fogadtad meg az előző tanácsomat, nem rendezgetted a dobozokat, nem csináltál tervet, vázlatot. Ez látszik a felépítési struktúrából. Ötletszerűen, hasra ütéses módszerrel helyezted el az oldalelemeket, valami véletlenül jó helyre került, de van, ami nem.

Szerk:

A lényeg majdnem kimaradt: KÉP

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#17746) Kloden válasza fartfun (#17743) üzenetére


Kloden
senior tag

Mint laikus nekem tetszik, én innen már rendelnék.
A logóval kapcsolatban annyi, hogy lehetne feltűnőbb, markánsabb.
Az akciós orsó meg legyen felül, szem előtt, szerintem is.

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#17747) G.F. válasza BonFire (#17741) üzenetére


G.F.
aktív tag

Tényleg egyszerű, ha todod hová nyúlj... Nekem még a csavargatás nem akar sikerülni. Megvan a háló, de ha bármelyik pontot megfogom, csak tologatja az object-et le-fel...

-gf-

(#17748) Agostino válasza fartfun (#17743) üzenetére


Agostino
addikt

bonfire-höz tennék pár kiegészítést magam is: ki kellene találni az árnyékok honnan és hová esnek. hol van a fényforrás. fent a menüsor esetén fentről lefelé esik, alul vet árnyékot. ugyanakkor a hónap ajánlata fentről és lentről is kap fényt. bónusz: egy helyen éles, más helyen szórt a fény hatása.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#17749) fartfun válasza Agostino (#17748) üzenetére


fartfun
tag

Ksözönöm az észrevételeket.
-nem lesz "Hónap ajánlata" box csak a látvány miat töltöttem ki az üres teret vele. Az árnyékokat egységesíteni fogom.
Kipróbáltam layouttal, mi a véleményetek?[link]

(#17750) Agostino válasza fartfun (#17749) üzenetére


Agostino
addikt

megmaradok árnyéknácinak, szerintem nagyon sok. fent sok, lent teljesen felesleges. úgy is tudsz a történetnek kiemelő hatást adni térben, hogy fentről "jön a fény" ezáltal lent és két oldalt kapsz szórást

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.