Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17051) #40935168


#40935168
törölt tag

Sziasztok, nyaralásról CEWE fotókönyvet kipróbálva rendelek egy könyvet. Van ennek szoftvere, stb.
Milyen képméretbe érdemes kitenni (leméretezni) a RAW képeket, hogy kb. 28x21 cm-en jó legyen ?

Megeditálgattam őket ACR-ben, 1-2 finomítást eszközölök itt-ott még PS-ben, de utána konvertálnom kellene.
Thx.

(#17052) ViZion válasza #40935168 (#17051) üzenetére


ViZion
félisten

28×21 cm @300dpi save as tif, vagy jpg, maradhat rgb a progijuk konvertálja majd

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#17053) #40935168 válasza ViZion (#17052) üzenetére


#40935168
törölt tag

A képek Adobe RGB-ben lőttek, 240ppi-sek és 7360x4912 méretűek (Adobe Camera Raw).

Monitorra, netre megosztani, másnak átadni általában 1920x1280 (vagy vágva 16:9 fullhd-re) méretezem le őket, áttéve sRGB-be, ppi-hez nem nyúlok.

Most mire érdemes állítanom a leméretezést ? 21x28-as könyvet néztem ki. Adobe RGB maradhat, vagy konvertáljam én sRGB-re ?

(#17054) ViZion válasza #40935168 (#17053) üzenetére


ViZion
félisten

hagyhatod így is, a progi megoldja.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#17055) Met válasza peter889 (#17050) üzenetére


Met
nagyúr

Azért kell az angol nyelv mert a tutorialok 95%-a angol nyelvre íródik, ráadásul ha idejössz hogy valamit hogy lehet megcsinálni angol menüpontokkal tudjuk elmondani mert mi is angol nyelvű programot használunk.
Azért mert magyar nyelvű nem fogod tudni használni. TV távirányítónál, mikrohullámú sütőnél működik de egy grafikai programnál nem.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#17056) #40935168 válasza ViZion (#17054) üzenetére


#40935168
törölt tag

Thx.

(#17057) qamu74


qamu74
őstag

Sziasztok!

Az lenne a kérésem, hogy egy képet hogyan tudok elforgatni a tengelye körül,és megdönteni pl:40 fokos szögben.
THX!

(#17058) INTELligent válasza qamu74 (#17057) üzenetére


INTELligent
senior tag

A Rotate View Tool-lal!

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#17059) qamu74 válasza INTELligent (#17058) üzenetére


qamu74
őstag

Köszi!!!

(#17060) BonFire válasza Met (#17055) üzenetére


BonFire
veterán

„Azért kell az angol nyelv mert a tutorialok 95%-a angol nyelvre íródik…”

Ezt is bele kellene venni az #1 hsz-be, mert már a könyökömön jön ki, hogy cirka kétnaponta le kell írni valakinek újra és újra ugyanazt! :(((

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#17061) INTELligent válasza qamu74 (#17059) üzenetére


INTELligent
senior tag

Szívesen!

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#17062) hertzeg


hertzeg
csendes tag

A Chrome filtert szeretném alkalmazni egy színes ábrára... Amolyan "liquid metal" effektet létrehozva, de az ugye már csak a nevéből is kiindulva fekete/fehér/króm :D és így elvesznek a színek.
Lehet pofon egyszerű a megoldás, de nem sikerült rájönnöm, hogy csináljam meg úgy, hogy az ábra eredeti színeit is megtartsam, de ezt az "olvadt fém" szerű fodrozódást is létrehozzam a képen?! :(
Valakinek valami ötlet, esetleg más filter? :F

(#17063) ViZion válasza hertzeg (#17062) üzenetére


ViZion
félisten

Külön, duplikált rétegen megcsinálod, utána a keverési módokkal játszol.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#17064) hertzeg válasza ViZion (#17063) üzenetére


hertzeg
csendes tag

Igen, azóta rájöttem, pl. Hard Light keverési mód és egy kis Color Balance állítgatás és nagyjából meg is van! :C
De azért köszönöm :R
- és ne dolgozzatok sokat éjszaka, mert nincs annyi kávé ami helyrerak és még a triviális dolgok sem jutnak eszetekbe... :DD

(#17065) peter889 válasza Met (#17049) üzenetére


peter889
őstag

Kipróbáltam az Abbyy-t, a Corporate Editiont, remekül szerepelt. Köszi szépen az ajánlást. :R Majd még az Illustrator-t fogom megnézni.

(#17066) OhAi27


OhAi27
tag

van itt esetleg szamitogepes operator aki nyomdaban dolgozik? hivtak egy melora, ahol photoshop tudas elvart (mellette elvileg nyomdagepeket kell kezelni - "festekpatron behelyezes es tarsai" - ez pl igy elhangzott :D). Kerdesem az lenne, h mit csinal pontosan egy ilyen operator?mihez kell a photoshopon belul maximalisan erteni? A tulaj mivel nem ert egyaltalan a photoshophoz ezert nem tudott erre a kerdesre valaszt adni.

(#17067) ViZion válasza OhAi27 (#17066) üzenetére


ViZion
félisten

Dolgoztam nyomdában, PS, Corel, AI ismeret nem árt, színmódok, papír méretek és típusok kellenek, de ezt ott megtanulod. Rip szoftvert is ott kell, ami van a géphez. Ha van aki megmutassa, akkor megy utána gyorsan, ha magadtól kell rájönni, akkor lesz pár ív selejt :DDD
Nyomdagép és nyomdagép között is van néhány különbség: sztem Te digitre kerülsz, az nem nagy kunszt, ha kiismered. Az a baj, h sz@r állományokat küldenek, amit javítani nincs idő, mert minden last minute, bele nem nyúlhatsz, mert nem fizetik ki és ha sz@r akkor rádvarják... tehát a gépen kell állítgatni.

Nekem is volt ~70k bruttó (azaz a számlán ennyi lett volna, nettó veszteség kb. 20-30k-t jelent ez) szopó a kapott sz@r állomány miatt, érdekes volt, h engem b.tak le, mikor bejött a hibás állomány, átment ellenőrzésen a mintát megmutattam... sebaj, ez van, a melósokat lehet leb@szni, a főnököket nem. Jók az olyan cégek, ahol 1 melósra 3< főnök jut... Most legalább 1:1 az arány, nincs is pletyka a cégnél :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#17068) OhAi27 válasza ViZion (#17067) üzenetére


OhAi27
tag

hm inkabb irok egy privatot

[ Szerkesztve ]

(#17069) stranger28 válasza OhAi27 (#17068) üzenetére


stranger28
addikt

Legyen miért lebszniuk, most mondta. ;]

(#17070) INTELligent


INTELligent
senior tag

After Effects Cs6- trialban lehet szöveget 3d-be alakítani?

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#17071) ViZion válasza INTELligent (#17070) üzenetére


ViZion
félisten

Ez a PS topik. Esetleg kérdezd meg AE topikban... ott jobban ismerik azt a progit.
Ha nincs AE topik, akkor Sony Vegas v. ilyesmi csak van :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#17072) BonFire válasza INTELligent (#17070) üzenetére


BonFire
veterán

3D-ben tudod mozgatni az egyébként sík szöveget, azt lehet, ha bekapcsolod a 3D-t a réteg neve mellett (kocka alakú ikon), plusz kell még egy kamera is a kompba. Szimpla szövegből nem lesz 3D, de ha mondjuk Maxban, Blenderben vagy Mochában létrehozod a 3D objektumot, azt importálhatod AE-be, és örülsz. Ps 3D objektumból nem tudom, lesz-e valódi 3D AE-ben, ki kell próbálni, ha érdekel.

Kötelező AE ismeretek Andrew Kramertől a videocopilot.net oldalon.

BTW, a próbaváltozat teljes funkcionalitású. Mindent tud, de csak 30 napig működik. Másban nincs korlátozva.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#17073) INTELligent válasza BonFire (#17072) üzenetére


INTELligent
senior tag

Köszönöm! :R
@Vizion: OK!

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#17074) Clemi


Clemi
veterán

Sziasztok! Valami gáz lett a ps-ben, és ezt a hibaüzenetet kapom folyamatosan. Valaki tudja esetleg mi lehet ez?

(#17075) ViZion válasza Clemi (#17074) üzenetére


ViZion
félisten

Ez nem PS, hanem vmi driveer hiba. Intel inf drivert rakd újra, hátha megoldja.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#17076) attiati


attiati
veterán

Szeretnék egy fehér falról eltűntetni egy elemet.
A falra balról kapja a fényt, így árnyékosodik jobbra.

Próbáltam patch tool-al, de az eltakart részen valamiért átüt az alatta levő rész. Tulajdonképpen csak elmossa, életlenné teszi, halványítja, de el nem tüntetni.

Létezik olyan módszer, amivel teljesen el tudom tüntetni, foltmentesen, észrevétlenül?

[ Szerkesztve ]

(#17077) sanyixXx válasza attiati (#17076) üzenetére


sanyixXx
senior tag

klónozó/javító és sok pemzlizés :)

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#17078) OhAi27 válasza attiati (#17076) üzenetére


OhAi27
tag

szerintem linkeld be a kepet, igy eleg nehez...

(#17079) OhAi27


OhAi27
tag

van vhol tipo topik vagy en emlekszem rosszul?

erre a tipora lenne szuksegem, vki esetleg?

(#17080) BonFire válasza OhAi27 (#17079) üzenetére


BonFire
veterán

„erre a tipora lenne szuksegem”

Mi a kérdés?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#17081) GergőBp válasza OhAi27 (#17079) üzenetére


GergőBp
tag

Nekem is tetszik, de sajnos nem találtam meg a megfelelőt :(

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#17082) BonFire válasza GergőBp (#17081) üzenetére


BonFire
veterán

Te megfejtetted a kérdést? :Y

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#17083) ViZion válasza BonFire (#17082) üzenetére


ViZion
félisten

Betűtípust keres sztem. :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#17084) GergőBp válasza BonFire (#17082) üzenetére


GergőBp
tag

Szerintem ez a betűcsalád kell neki.

[ Szerkesztve ]

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#17085) OhAi27 válasza BonFire (#17080) üzenetére


OhAi27
tag

ne kotekedj :N

a tipo nevere lennek kivancsi igen :P

(#17086) BonFire válasza OhAi27 (#17085) üzenetére


BonFire
veterán

„ne kotekedj”

De! >>>Tipográfia A tipo neve magyarul tipográfia.

A fogalmak nem csereszabatosak egymással! Betű, betűtípus, betűcsalád, betűváltozat – vajon tudod, melyik mit jelent? Szedés, tördelés, tipográfia, kalligráfia – egy egy szakma, némelyik már-már művészet. Letipózni egy betűtípust kábé olyan, mint amikor a négyéves Lajoskának minden jármű „markoló” meg „dömper”.

Ha nem tudod a szó jelentését, kérdezd meg! Nem ciki. Rosszul használni ciki, és kötekszek, amíg helyesen meg nem tanuljátok! ;] Nem „fúróhegy”, „fúrószár”, pláne nem „fúrófej”, hanem „csigafúró”, röviden „fúró”. A szakmák szakkifejezéseit amatőrök ne forgassák ki. Én se megyek oda a kőműveshez, hogy ami a kezedben van, az valójában „habarcsvakaró”, mert nem tudom, hogy glettvas a neve.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#17087) GergőBp válasza BonFire (#17086) üzenetére


GergőBp
tag

Betűcsalád helyes mester? :R :C

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#17088) GergőBp válasza OhAi27 (#17079) üzenetére


GergőBp
tag

Használd egészséggel kolléga.

[link]

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#17089) OhAi27 válasza GergőBp (#17088) üzenetére


OhAi27
tag

koszi! :C :Y :Y :Y

(#17090) gzbotii


gzbotii
veterán

Tudom, hogy ez nem az a hely, de valakitől kérhetek egy kis szivességet?
Egy volt plakátról kellene levenni a dátumot + helyszint :B
Erről lenne szó

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#17091) stranger28 válasza gzbotii (#17090) üzenetére


stranger28
addikt

Ezt még a paint is megcsinálja, csak rakj rá egy szürke téglalapot.

(#17092) Dluinet válasza gzbotii (#17090) üzenetére


Dluinet
nagyúr

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#17093) #40935168 válasza gzbotii (#17090) üzenetére


#40935168
törölt tag

(#17094) gzbotii válasza Dluinet (#17092) üzenetére


gzbotii
veterán

Köszönöm szépen :R

(#17093) Eperkutyus: UK az kell oda :DDD

(#17091) stranger28: a Paint lehet, de én már nem annyira. Mig megkapom a mgfeleö árnyalatot, stb ... ez nem az én világom :N

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#17095) #40935168 válasza gzbotii (#17094) üzenetére


#40935168
törölt tag

Akartam trollkodni egy picit, de megelőztek a rossz megoldással .. ;] :D

(#17096) stranger28 válasza gzbotii (#17094) üzenetére


stranger28
addikt

1 katt a megfelelő árnyalat még abban a szarban is. ;]

(#17093) Eperkutyus: :DDD

[ Szerkesztve ]

(#17097) #40935168 válasza stranger28 (#17096) üzenetére


#40935168
törölt tag

(#17098) stranger28 válasza #40935168 (#17097) üzenetére


stranger28
addikt

(#17099) gzbotii válasza #40935168 (#17097) üzenetére


gzbotii
veterán

[link]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#17100) #40935168 válasza gzbotii (#17099) üzenetére


#40935168
törölt tag

Gyáááá :D :D :D :C

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.