Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17501) BonFire válasza ViZion (#17500) üzenetére


BonFire
veterán

Szép munka.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#17502) ViZion válasza BonFire (#17501) üzenetére


ViZion
félisten

Nekem akkor lett gyanús, mikor azt olvastam "Azért, mert Cowelnek kell egy kib**ott Yacht" :W :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#17503) BonFire válasza ViZion (#17502) üzenetére


BonFire
veterán

Jaj, én nem olvastam, az összképet néztem. :DD

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#17504) *Ropi* válasza ViZion (#17502) üzenetére


*Ropi*
félisten

És az az első sor. :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#17505) ViZion válasza *Ropi* (#17504) üzenetére


ViZion
félisten

Igen, csak jól nézett ki, beleolvastam, h mihez készült és BAMM :W :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#17506) privacy99 válasza OhAi27 (#17494) üzenetére


privacy99
senior tag

Fú ez nagyon rossz :D
Persze különbözik az ízlésünk, de ez a modern arculat kb. 200 évvel előzte meg a fővárost.. aminek a nagy része hírből sem ismeri a mai modern szót, irányzatot.

Ami a leginkább nem tetszik (sőt, irritál ):

Meg-
Hívó

Buda-
Pest

Szi-
A

Ezt valahogy nagyon kellemetlen olvasni/látni. Mint arculat, örülnék ha tudnék ilyet csinálni, ezért elismerésem annak, aki készítette, de szerintem erős mellélövés. Ha 100-200 év múlva tervezte "beadni", akkor nem szóltam.

(#17507) OhAi27 válasza privacy99 (#17506) üzenetére


OhAi27
tag

igen kulonbozik :)

egyebkent sokan vannak igy vele, csak egy komment pl:

"Sajnálom, hogy a magyar közönség abszolút elutasítóan és támadóan fogadta a tervet. Nekem minden elismerésem, mert igényes, és nagyon jól összerakott, megtervezett munka! A színvilágnak ugyan nekem sem tetszik minden eleme, de ez pusztán ízlés dolga, ezért teljességgel képes vagyok elfogadni azt, mert összhatásában elegáns, profi, és nem utolsó sorban szép.
Gratulálok, és köszönjük!"

ugy kb egyetertek ezzel.

(#17508) OhAi27 válasza ViZion (#17495) üzenetére


OhAi27
tag

persze, h jo. Szvsz nem is azzal a cellal keszult, h lecsereljek :D

[ Szerkesztve ]

(#17509) ViZion válasza OhAi27 (#17507) üzenetére


ViZion
félisten

Épp nemrég volt balhé, mert gugli elbaszcsizott egy színt az indiai zászlóban... Szal az a zöld nem jó.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#17510) *Ropi* válasza ViZion (#17509) üzenetére


*Ropi*
félisten

Mi történt?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#17511) BonFire válasza privacy99 (#17506) üzenetére


BonFire
veterán

Az ugye megvan, hogy a

MEG—
—HÍVÓ

és a

BUDA—
—PEST

nem elválasztott szóösszetételek, hanem érdekes tipográfia. Azt a vízszintes vonalat, ha konkrétan be kéne azonosítanom, akkor kvirtmínusznak nézném, olyant meg a magyar nyelv nem használ, csak az angolok, így nálunk maximum dekorációs elem lehet, főleg annak fényében, hogy a második sor elejére is ki van téve, tehát semmiképp nem lehet elválasztásnak nézni. De lehet szimpla lénia is.

Viszont az

ÖN-
KORMÁNYZAT

az már nettó elválasztás, és nem mutat szépen egy dizájnban. Még plakáton, flyeren is kerüljük az elválasztást, megoldjuk trükkösen a dolgokat, itt is kellett volna találni jobb megoldást. Hosszú szó az „önkormányzat”, de azért nem lehetetlen. Tudnék pár tippet.

Tetszenek az egyszerűsített címerek is, miközben nem lettek darabosak, jó sok ívet tartalmaznak, így dinamikus formák maradtak, főleg ami az oroszlánokat illeti. Futurisztikus sci-fi filmekben látni hasonló logókat, és 2013-ban a modern formaterveket nagyon jól képviselik.

Persze vannak, akik a címer és az ősi szittya nép lábbal tiprásának, szentségtörésnek vélnek minden ilyesmit, de hát a címerek az idők folyamán mindig egyre egyszerűsödtek, mondhatni letisztultak. És most nem feltétlen a Google- vagy Microsoft-féle óvodás dizájnt kell érteni letisztultságon.

Ezek a koncept tervek elegánsak, komolyak, és szépek. (Szerintem.)

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#17512) ViZion válasza *Ropi* (#17510) üzenetére


ViZion
félisten

A hír. A sárga nem volt jó. Sokan legyintettek, de azért... Ha egyszer NEM az a zászlójuk színe, akkor nem az.

Nah, nagy cégek nagy designerei:

OK, windowsé már jobb, annak jót tett az újragondolás.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#17513) *Ropi* válasza ViZion (#17512) üzenetére


*Ropi*
félisten

Biztos nem kalibrált monitoron nézték és nem kaptak színkódot sem hozzá. :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#17514) BonFire válasza ViZion (#17512) üzenetére


BonFire
veterán

Kíváncsi lennék, amikor sokan magyaros dizájnt készítenek, mennyien ragaszkodnak a lefektetett Pantone színekhez. Részemről azt se tudom, hogy milyen az igazi magyar szín. A piros még oké, mert nem sok variáció van, de zöldet már láttam a fű és a növényzet minden árnyalatában ábrázolni. És nem csak termékeken, hanem zászlókon is.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#17517) madgie válasza BonFire (#17514) üzenetére


madgie
titán

(#17519) Zedz


Zedz
addikt

Sziasztok!

Remélem tudtok segíteni, esetleg javasolni valamit a problémámhoz. A lényeg, hogy van egy 41 frame-ből álló GIF-em. Lehetséges, hogy ez a GIF ne kereken 4x, hanem mondjuk 3,5x fusson le? Tehát meg lehet állítani egy kívánt frame-nél?

A válaszokat előre is köszönöm! :R

(#17520) jhos910 válasza Zedz (#17519) üzenetére


jhos910
aktív tag

Flash a te embered szerintem.

(#17521) Zedz válasza jhos910 (#17520) üzenetére


Zedz
addikt

Megoldva egy elég snassz módon de na.. :D

(#17524) ViZion


ViZion
félisten

Ejj, a moderátor úr vagy hölgy nagyon kipucolta, sztem nem látjuk újra a jómunkást. És azt sem mondta meg, mi volt a betűtípus :O

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#17525) BonFire válasza madgie (#17517) üzenetére


BonFire
veterán

Azt tudom, hogy van, de azt is, hogy sok dizájner nem ismeri. Ez a Pantone 18-6320 zöld eléggé fűszínű, ilyet nem nagyon látni termékcsomagoláson, sem pedig plakáton. Mindenki olyan zöldet használ helyette, amit elbír a „becsülete” :O

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#17526) madgie válasza BonFire (#17525) üzenetére


madgie
titán

Hát ja... még zászlón is inkább a rikítóbb zöldeket használják, no de ahhoz a csodálatos csillogós műszálhoz tényleg nem illik ez a "fűzöld", ahhoz vastag, ropogós anyag kell (az meg már többe fájna legyártani).

szerk: a sólyom airways az aktuális "kedvencem", hivatalos pdf utolsó oldala:

[ Szerkesztve ]

(#17527) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Sziasztok!

Nincs valamilyen olyan vonalzó photoshop-ban, ahol mondjuk kijelölsz valamit mint a rectangular marquee tool-al, és kiírja a méretét?

(#17528) ViZion válasza HollyBoni (#17527) üzenetére


ViZion
félisten

Vonalzó az van. tool paletta, bal oldalt, eyedropper alatt, i gomb. Ilyen instant kiírom a méretét dolog nincs, illetve CS6-tól van, de csak kijelöléskor.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#17529) BonFire


BonFire
veterán

Mai reklám alkotásom. Milyen szerintetek? (Bocs az offért, de érdekel, nem lőttem-e bakot.)

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#17530) madgie válasza BonFire (#17529) üzenetére


madgie
titán

A "statisztákat keresünk" rész (és a nyílt is) kilóg az egészből. Igazából a trauma körvonala is kicsit erős szerintem... az időpont résztől lefelé viszont nem tudok belekötni :)

(#17531) Met válasza BonFire (#17529) üzenetére


Met
nagyúr

Nekem tetszik, logot nem akarod a Trauma elé?
Az utolsó két sor trükkös :DD

A nyílt helyett nem lenne jobb a nyilvános? Üzlet szokott nyílni

Nem akarjátok inkább pesten forgatni? :B

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#17532) ViZion válasza BonFire (#17529) üzenetére


ViZion
félisten

Traumára vmi grunge brusht raknék, véres lenne, kötszeres képek belevágva... vágómaszk, BonFire tutorial, még rééégről :) Meg infúzió. az kell. Az a trauma :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#17533) jhos910 válasza BonFire (#17529) üzenetére


jhos910
aktív tag

Kérdéses, hogy hova lesz? Szerintem lehetne szellősebben a Trauma környéke, össze van tömörítve. A "nyílt" mehetne kicsit nagyobban.
A statisztákat keresünk szöveg sorközét és betűközét kisebbre tenném, nagyobb betűvel mehetne ezáltal és szerintem csoportosíthatnád a helyszín és a dátum képkockájába.

A menük és az utolsó menüpont tartalmának betűtípusa szerintem nagyon vékony, egy halovánnyal lehetne vastagabb. Kell a kontraszt, de szerintem eltűnnek annyira vékonyak. :(

(#17534) BonFire válasza ViZion (#17532) üzenetére


BonFire
veterán

Tényleg, a grunge effekt jó lett volna, nem jutott eszembe. Majd legközelebb. Arra voltam kíváncsi, mivel lehet feldobni. Nem nagyon szoktam ilyet csinálni, ez csak egy Facebook eseményre készült figyelemfelhívónak, tehát nem lesz kiplakátolva, nem kerül nyomdába, meg semmi ilyesmi, így már nem szerkesztem át, viszont a tanácsokat megfogadom.

Helyben csináljuk, itt adott a helyszín, profi cucc, rendező, operatőr, színészek is… csak egy kocsmára való ember kell, akik az egyik jelenetben vedelnek. ;]

Köszi az ötleteket!

A rendes zenekari logót azért nem nagyon használom a mostani plakátjaimnál, mert az nem nagyon illeszkedik ezeknek a plakátoknak a mondanivalójába. Kicsit túl cifra lett. Mostanában meg ezt a groteszk betűtípust kultiválom.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#17535) ViZion


ViZion
félisten

Kreativitás.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#17536) jhos910 válasza BonFire (#17534) üzenetére


jhos910
aktív tag

Érdemes limitálni a fizetendő piákat nehogy meglepetések legyenek :D

(#17537) BonFire válasza ViZion (#17535) üzenetére


BonFire
veterán

Ez kész! ;] :C

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#17538) pruzsi


pruzsi
őstag

Sziasztok!
Nem nagyon értek a photoshop-hoz,csak puszta kíváncsiságból érdekelne hogy lehetne egy ilyet összehozni
http://silentarmageddon.deviantart.com/art/Supergirl-Man-of-Steel-Version-395750875
Köszi!

(#17539) GergőBp válasza BonFire (#17529) üzenetére


GergőBp
tag

Nagyon gyenge, mert rossz a helyszín. Ha Budapest lenne már mindjárt más véleményen lennék róla :)

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#17540) BonFire válasza jhos910 (#17536) üzenetére


BonFire
veterán

jhos910: Tudják persze akik ismernek, hogy nem tivornya készül, és a hely sem túl nagy. 30 ember már pont elég, mert ugye ott vagyunk még mi is, meg a stábnak is el kell férnie, tehát azért viszonylag szolidan megússzuk. Meg egy ital van odaírva különben is. ;]

GergőBp: Csinálnánk mi akárhol, csak nem túl nagy a büdzsé. Olyan mákunk van, hogy a klub mostani gazdája egyben profi operatőr is, profi cuccal, így ő is fogja forgatni, mi pedig visszük a fogyasztó vendégeket, csináljuk a reklámot a helynek, neki lesz referenciája, plusz még egy koncertet is lenyomunk fizetség gyanánt. Így kéz kezet mos alapon mindenki jól jár. De ez még csak egy helyszín, még zenekari zenélős felvételek is lesznek, meg kinti felvételek, tehát nemcsak mi, de a tulaj is meg fog dolgozni az eredményért. Remélem, jó lesz.

Pestre is hívnak állandóan, de annyi gázsit nem fizetnek, hogy megérné elindulni, 600 km oda-vissza, a benzin egy harmincas, ennyiből pedig kifizetnek két helyi bandát. De azért, ha Pesten játszunk, tudni fogsz róla, ígérem.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#17541) BonFire válasza pruzsi (#17538) üzenetére


BonFire
veterán

Kell hozzá egy jó nő, rászabott kosztüm, profi fotóscucc, plusz +2%-nyi utómunka.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#17542) *Ropi* válasza BonFire (#17541) üzenetére


*Ropi*
félisten

Instant felfújhatóban is kapható már. :D Csak győzze az ember kompresszorral... ;) :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#17543) jhos910 válasza *Ropi* (#17542) üzenetére


jhos910
aktív tag

nem jó a link

(#17544) *Ropi* válasza jhos910 (#17543) üzenetére


*Ropi*
félisten

Miért, van rajta ruha? ;) :))

Tényleg nem jó a link, cache-ből töltötte.Itt a jó. :)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#17545) BonFire válasza *Ropi* (#17544) üzenetére


BonFire
veterán

Az inkább ilyen „teszkógazdaságos” szupergörl.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#17546) madgie válasza BonFire (#17540) üzenetére


madgie
titán

Végre, egy szabolcsi lélek :)) (Kisvárdán lakom, Bátor nincs messze innen )

(#17547) *Ropi* válasza BonFire (#17545) üzenetére


*Ropi*
félisten

Elsőre nekem is ez a Tuskós poén ugrott be, de végül nem azt írtam. :N :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#17548) Darbo


Darbo
tag

Az nem Tecsó hanem Spar ha jobban megnézzük. De nem ezért ragadtam billentyűzetet.
Következő anomáliába botlottam. Megjelenés óta használom a CS6 Ext. -t(64) és eddig semmi gondom sem volt vele. Kezembe került néhány fotós könyv, és megtetszett a panoráma kép ötlete. Most nyaralás alkalmával mindjárt lőttem is jó néhányat ezzel a célzattal. Hazaérve rávetettem magam, és jött a meglepi. elindítom a PS-t és amint rákattintok a Photomerge opcióra hibával kilép. Minden más működik. Újratelepítés megvolt, nem változott. Persze nem vagyok az a típus aki könnyen feladja, így a beállításikat is széttúrtam. A lényeg a lényeg, ha kikapcsolom az Nvidia kártyát és az integráltat használom, a jelenség elmúlik viszont feketén villog a munkaterület használat közben. De én jobban szeretném az erősebb és sokkal gyorsabb vidkarit használni .Erre valami ötlet?
Asus N53SN
I7-2630QM
Nvidia 550M 2 Gb
16Gb Ram

Szerk. Időközben a villogásra találtam megoldást, tovább kell butítani a Grafikus proc. beállításait Advacedről Basic-re

[ Szerkesztve ]

(#17549) ViZion


ViZion
félisten

Mai EPIC: tábla ügyfélnek, kapok képet (sz@r), szöveget. Tábla méret adott, szeretné, h jól olvasható legyen, ezért kikötés a legalább 2 cm betűmagasság, persze a kép nagy legyen jól látható, etc. kihívás: a képre nem mehet szöveg, aminek ~50×10 cm terület maradt. gyors saccolás: egy karakter 2×1 cm, azaz soronként 50, de szóközökkel, etc, ~60. Ha 2 cm és összeér akkor legyen 5 sor. Nagyvonalúan számolva is ~400 karakter max. Szöveg: 1395 karakter... :W Amúgy tájékoztató táblára mi a bánatos lószerszámért kell novella??? Nah, ilyenből van most 2 tucat, szerintem az elsőnél feladom, ahogy nézem küldöm vissza a szövegeket máris. :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#17550) Dluinet válasza ViZion (#17549) üzenetére


Dluinet
nagyúr

én önhatalmúlag megvágom a szöveget

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.