Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17451) Kloden válasza #51177472 (#17449) üzenetére


Kloden
senior tag

Itt nézelődj: Link

bandus: a kép nem jelenik meg.

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#17452) BonFire válasza bandus (#17450) üzenetére


BonFire
veterán

Tessék!

(Szerintem a fehér nem mutat valami jól, de hát így kérted.)

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#17453) GergőBp válasza BonFire (#17452) üzenetére


GergőBp
tag

:DD Nem látom jól, hogy mit írtál oda fehérrel...

Csináltam gyorsan pár darabot neked. Kicsit leegyszerűsítettem a dolgot. Paintben is meg tudod csinálni, szóval ezt NE a PS-es totyikba kérd. Mellesleg meg csak lustaság, hogy nem nézed meg, vagy inkább nem is akarsz gondolkodni hozzá. Nem szeretem ezt a fajta hozzáállást. Így NAGYON, NAGYON, NAGYON kevés lesz a motivációs dolgod, ha még erre sem vagy képes. Kicsit szenvedj a "sikerért"!

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#17454) BonFire válasza GergőBp (#17453) üzenetére


BonFire
veterán

Bele kéne venni az 1 sz. hsz-ba, hogy ilyen piszlicsáré dolgokkal ne zavarják a topicot, mert sírás lesz a vége.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#17455) Jinxb1rd válasza BonFire (#17454) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Minek? Úgyse szokták elolvasni. :DDD

We are only Stardust...

(#17456) €uro


€uro
őstag

Teljesen rá-zoom-olva egy apró részletre, pixeleket szeretnék szerkeszteni. Hogyan tudom bekapcsolni a pixel-hálót, hogy lássam, egy-egy kocka mettől meddig tart?

Amikor a GPU-s hardveres gyorsítás be volt kapcsolva a Photoshop-ban, akkor úgy működött a program, hogy ha eléggé ráközelítettem egy képre, akkor automatikusan megjelentek a pixel-rácsok.

(#17457) Dluinet válasza €uro (#17456) üzenetére


Dluinet
nagyúr

view>show>pixel grid

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#17458) €uro válasza Dluinet (#17457) üzenetére


€uro
őstag

Köszi.

(#17459) TaaT


TaaT
veterán

Sziasztok!

Erről a képről kellene eltüntetni a két feliratot a háttérből :R [link]

Give them hell Ukraine!

(#17460) ViZion


ViZion
félisten

csemege

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#17461) GergőBp válasza TaaT (#17459) üzenetére


GergőBp
tag

Kész, elküldve!

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#17462) TaaT válasza GergőBp (#17461) üzenetére


TaaT
veterán

:R

Give them hell Ukraine!

(#17464) Dluinet válasza #86919680 (#17463) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ezért az egy hsz-ért beregisztráltál?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#17465) spiky03 válasza ViZion (#17460) üzenetére


spiky03
veterán

Ez nagyon durva.
Jól néznek ki, ügyes.

De honnan tudták, hogy mi milyen színű volt? :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#17466) GergőBp válasza spiky03 (#17465) üzenetére


GergőBp
tag

Volt szines fotojuk. Viccet felreteve gondolom igyekeztek jol betippelni...

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#17467) spiky03 válasza GergőBp (#17466) üzenetére


spiky03
veterán

Mondjuk tökmindegy, mert nagyon jók lettek a képek.
Én is szeretnék így bánni a PS-el. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#17468) Dluinet válasza spiky03 (#17465) üzenetére


Dluinet
nagyúr

tégla, fa, ég, emberi bőr színeit elég egyszerű kitalálni

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#17469) spiky03 válasza Dluinet (#17468) üzenetére


spiky03
veterán

Azt gondoltam. :DDD
Én itt most a ruhák és egyéb kiegészítők színeire gondoltam.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#17470) *Ropi* válasza spiky03 (#17469) üzenetére


*Ropi*
félisten

Korabeli festmények, amiről meg nem volt azt tippre. Szerintem. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#17471) Málni


Málni
csendes tag

Tud vki segíteni? Igazából nem is tudom melyik topicba írjak!:) PS portable cs5, cs6 alatt elszáll (nm kék halál, hanem oylan színű lesz a monitor képe amilyennel épp dolgoztam psben) a gépem nagyon sokszor, más proginál semmi baja és nem tudom mi okozza. Elég neki a memória (8 giga ram), túlmelegedést nem vettem észre a vga-nál, ált 40 fokos ps alatt, csináltam már memtestet a ramokra, vga-ra video memory stresst futtattam hátha azzal van gond, unigine heaven benchmark 4.0 is végignéztem párszor és 1x sem állt le közben, egyik tesztelő sem talált hibát, amd phenom x2 procit használok, ami jelenleg 4 magosítva van, ez okozhat vajon iylet? Win 7 x64 ultimate van fent, eseménynaplóban sok WMI hibát ír ki és loadPerf-et, ps-hez nem tudom van e bmi köze. Ha vki ért hozzá és tudna segíteni, írjon privit légyszi, mert már megbolondulok ettől! :W

(#17472) BonFire válasza Málni (#17471) üzenetére


BonFire
veterán

:((( Nem tudunk mit kezdeni törött, kalózprogramokból eredő hibákkal. Takarítsd le azt a szemetet (bocs, nincs rá jobb szó) a gépedről, és tegyél fel egy hivatalos próbaverziót e szerint az eljárás szerint.

Ha ezek után is fennáll a hiba, akkor tudunk konkrétumokkal foglalkozni.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#17473) Málni válasza BonFire (#17472) üzenetére


Málni
csendes tag

Okés, köszi!

(#17474) jhos910


jhos910
aktív tag

Vki jártas a szitanyomás előkészítésben? Konkrétan olyan kérdésem van, hogy mivel lehet szoftveresen raszterizálni? A mostani lézernyomtató nem tudja megcsinálni, az előző meg tudta, tudtam is cmyk-ban szitázni fotókat.

(#17475) Met válasza jhos910 (#17474) üzenetére


Met
nagyúr

Színre kell bontanod a grafikát vagy mi?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#17476) BonFire válasza jhos910 (#17474) üzenetére


BonFire
veterán

Nem valami ilyesmire gondoltál?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#17477) jhos910 válasza Met (#17475) üzenetére


jhos910
aktív tag

Nagyjából elmesélem a dolgokat, hogy mi is a helyzet és így talán könnyebb lesz.

Szitanyomással is foglalkozok és bajban vagyok ha fotót kell szitanyomni 4 színnel. A régi kis lézernyomtatóval ki tudtam nyomtatni szépen úgy (nyomtatásnál raszteresre állítva), hogy jó volt szitanyomáshoz.

Halftone közelít a jó megoldáshoz, ezt szoktam használni ha már nincs más lehetőség, de nem az igazi.

(#17478) jhos910 válasza BonFire (#17476) üzenetére


jhos910
aktív tag

Sajnos nem jó megoldás, de ettől függetlenül nagyon jó ez a plugin, köszi. :R

[ Szerkesztve ]

(#17479) ViZion válasza jhos910 (#17478) üzenetére


ViZion
félisten

Próbáld RGB-ben küldeni, lehet, h a drivere nem kezeli a CMYK-t

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#17480) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Mivel tud többet a CC mint a CS6 van értelme feltenni?

[ Szerkesztve ]

(#17481) INTELligent


INTELligent
senior tag

Van valami gyors megoldás arra, hogy egyazon gyorsbillentyűhöz tartozó több eszköz között váltogassunk?

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#17482) ViZion válasza INTELligent (#17481) üzenetére


ViZion
félisten

pl. margue tool négyszög, ovál kijelölés? M helyett shift M

ToBeY:
Photoshop CS6 vs. CC számomra a CS4 a legjobb még mindig... valahogy ott volt a legkevesebb probléma.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#17483) INTELligent válasza ViZion (#17482) üzenetére


INTELligent
senior tag

Köszi! :R

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#17484) BonFire válasza ToBeY (#17480) üzenetére


BonFire
veterán

Én még nem próbáltam, mivel az ismertetőben – úgy láttam –, elsősorban a felhőben történő közös munkát helyezték előtérbe. Most kapásból egyetlen új funkciót nem tudnék említeni, pedig biztosan láttam bemutatót és olvastam is, de ezek szerint csak ennyire hagyott bennem mély nyomot.

Kábé mit a Puppet Warp meg a Content-Aware-Move. Gyakorlatilag soha nem használom. Ahogy a videoszerkesztést és a 3D-t sem. Az Extended is csak próbaverzióként volt fent, sosem indítottam el egyetlen plusz funkcióját sem.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#17485) madgie válasza spiky03 (#17465) üzenetére


madgie
titán

A tónusokból is lehet tippelni valamennyire, főleg, ha ismerik az adott fekete-fehér nyersanyag karakterisztikáját.

BonFire: nem, de köszi!

[ Szerkesztve ]

(#17486) BonFire


BonFire
veterán

Olvastátok már ezt?

>>>Ingyen letölthető, nagy felbontású képek tetszés szerinti használatra<<<

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#17487) ToBeY válasza BonFire (#17484) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Én feltettem kipróbálás céljából (bár nagyon amatőr szinten vagyok) de van egy-két funkció ami tetszik. Pl ez az átméretezős dolog elég jó[link]
ez a camera shake reduction tetszik (de lehet ez is csak teszt képen működik csak)[link]
És ez a smart sharpen is ígéretesnek tűnik[link]

[ Szerkesztve ]

(#17488) BonFire válasza ToBeY (#17487) üzenetére


BonFire
veterán

Persze jobban szeretjük Perhiniák mestert, amikor magyarul beszél, de azért ezek az ismertetők is hasznosak.

Ha képet átméretezni akarsz, és tutira akarsz menni, akkor tanuld meg használni a Söt… térj át a vektorokra! ;] Garantált tökéletes a végeredmény. A shake reductionnal is csak annyi a baj, amit említettél. Demóképeken nagyon jól működik, élesben elvérzik.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#17489) GergőBp


GergőBp
tag

Vízjelet gif-be Ti mivel csinálnátok? Godnolom PS nem épp megfelelő rá. Esetleg gif-ből hogy tudok lecsípni x pixelt? Ésszerű megoldásokat várok. Az sem probléma, ha ezt egyszerűen, gyorsan nem egy programmal, hanem esetleg 2vel tudnám megoldani.

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#17490) ViZion válasza GergőBp (#17489) üzenetére


ViZion
félisten

:F PS-el miért ne lehetne gif-et szerkeszteni?
C gomb, crop tool. Tud batch vízjelezést is, de ha sokallod, akkor Photoscape is megoldja.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#17491) BonFire válasza GergőBp (#17489) üzenetére


BonFire
veterán

Animation paletta megnyit, és örül, mert szerkeszthet GIF állományt.

A GIF állomány képkockáinak importálásához QuickTime pluginra van szükség. Természetesen erről is van tutorialom. ;)

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#17492) GergőBp


GergőBp
tag

Azt tudom, hogy kezeli, mert csináltam már vele. Viszont azt hittem van gyorsabb, erre a célre kifejlesztett program.

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#17493) ViZion válasza GergőBp (#17492) üzenetére


ViZion
félisten

Van, de a legtöbb shareware, vagy nem enged menteni, vagy vízjelez, stb... Meg ki kell ismerni mindet, szl. időben nem vagy beljebb...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#17494) OhAi27


OhAi27
tag

volt mar?

szvsz eszmeletlen jo

Identity-concept-for-Hungary

[link]

[ Szerkesztve ]

(#17495) ViZion válasza OhAi27 (#17494) üzenetére


ViZion
félisten

valami blogon olvastam. Nekem nem tetszik a zöld, meg a címerből is jó volt a régi... :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#17496) *Ropi* válasza OhAi27 (#17494) üzenetére


*Ropi*
félisten

Tipikusan körzővel-vonalzóval szerkesztett, nagyon szögletes. Hiányoznak belőle az ívek, a "lágyság". ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#17497) Fandango válasza *Ropi* (#17496) üzenetére


Fandango
veterán

A manapsag oly divatos minimalista design, en nem mondom, hogy rossz, sot viszonylag tetszik, bar az a zold nem annyira, de biztos lehetne jobbat is.

(#17498) *Ropi* válasza Fandango (#17497) üzenetére


*Ropi*
félisten

Minimalistán is lehetne barátságosabb. :D De ez csak az én perverzióm, hogy mindenben az íveket keresem...Szipál Martin biztos imádná, ő mindenben háromszögeket lát. ;) :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#17499) madgie válasza ViZion (#17495) üzenetére


madgie
titán

A zöld tényleg pocsék :(

(#17500) ViZion


ViZion
félisten

hűB+! Ez de komoly:

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.